Tieleman Transport breidt uit PZC Els De Schepper boeit vooral als zangeres Potasch en Perlemoer wat oubollig Winkeliers Tholen vieren jubileum met een actieweek Van Melle opent suikerwerkfabriek in Breskens Cellist Lambrecht egaliseert Bach Milieufederatie eist natuurcompensatie voor containerkade zeeland 14 Investering van drie miljoen noodzakelijk door explosieve groei ondernemend zeeland 1900-2000 kunst cultuur zaterdag 9 oktober 1999 door Barend Pelgrim KLOOSTERZANDE - Tiele man Transporten in Klooster- zande bouwt op dit moment aan een nieuwe opslaghal van 5000 vierkante nieter en een nieuw kantoorgebouw. De uit- Rabobank Axel vernieuwd AXEL - Drie maanden voor het jaar 2000 begint is de Rabo bank Axel 'millenniumbesten dig'. De verbouwing van het pand aan de Noordstraat, die ongeveer een half jaar duurde, heeft er toe geleid dat klanten volgens een 'winkelformule' kunnen bankieren. Links en rechts van de receptie, waar de bezoekers bij het naar binnengaan vanzelf naar toe worden geleid, bevinden zich de verschillende afdelingen. Een zelfbedieningsafdeling voor het opnemen en storten van geld, een afdeling 'quick service' voor bankzaken die weinig tijd vergen (ophalen van pasjes, vreemd geld of het doorgeven van wijzigingen), een wand met geldautomaten voor de jeugd en een rustige af deling waar adviseurs de klan ten persoonlijk bijpraten over de financiële mogelijkheden. Het geheel vernieuwde bank kantoor werd vrijdagmiddag door de Axelse burgemeester W. de Graaf heropend. Ter ere van de opening kregen de ver enigingen De Axelse Molen (25 mille) en De Ouwe Waogen (2500 gulden) een presentje. Vandaag, zaterdag, ligt er tij dens de open dag tussen 9.00 en 16.00 uur voor alle klanten een kalender klaar met foto's uit heden en verleden van Axel. breiding en nieuwbouw bete kenen een investering van drie miljoen gulden. Voor de bouw is een beroep gedaan op aanne mers uit de gemeente. „Er is voldoende know-how aanwe zig bij de bouw- en installatie bedrijven hier. En zo zijn we verzekerd van de beste na zorg", meent directeur Rudy Tieleman. Tieleman bestaat dit jaar 78 jaar en is in de laatste vijftien jaar explosief gegroeid door de De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. kennis die er in huis is. „Vooral de laatste tien jaar is er steeds meer vraag naar expertise op het gebied van logistiek", leg gen directeuren Rudy Tieleman (44) en Harry Verschuren (43) uit. „Een logische ontwikke ling, want waarom zou je zelf aan vervoer, opslag en overslag beginnen als daar vakmensen voor zijn, zoals wij?" De Kloosterse transporteur verzorgt onder meer het ver voer voor Morres Wonen uit Hulst, Dow Chemical uit Ter- neuzen en Heineken in Hulst. De nieuwe opslaghal is met name gericht op de veevoeder sector. Het magazijn wordt ingericht met drive through- stellingen met een opslagcapa citeit van 15.000 pallets. Tieleman biedt werk aan 115 mensen en stuurt dagelijks zes tig vrachtwagens de weg op. Opvallend is dat het transport bedrijf deze forse investering doet, ondanks de onzekere toe komst door het. opdoeken van de veerdienst Perkpolder - Kruiningen. Tieleman: „Ze zeggen dat Kloosterzande een uithoek of gat is, maar het is een uitstekende locatie ten op- De nieuwe opslagruimte is voornamelijk op de veevoedersector gericht. foto Charles Strijd door Esme Soesman THOLEN - Om de inwoners van Tholen-stad mee te laten vieren met het veertigjarig be staan van de Ondernemersver eniging Tholen, wordt volgen de week een speciale actieweek gehouden in het stadje Tholen. Hoogtepunt is de Moonlights- hopping, die zaterdag 16 okto ber tussen zeven en tien uur 's avonds plaatsvindt. Praktisch alle winkels in de binnenstad houden die avond de deuren geopend en bieden speciale kortingen aan. Het centrum wordt verder opgefleurd met muziek en met een bonnetjes- actie. 'Bij elk tientje besteding krij gen mensen een bon, die ingele verd kan worden bij boekhan- del Dieleman. Om tien uur worden prijswinnaars uit de ton getrokken. De hoofdprijs is een waardebon van vijfhon derd gulden. Maandag 11 okto ber gaat de krasactie van start. Deze duurt een week. In tegen stellingtot de jaarlijkse Sinter klaasactie krijgen ook niet-le den de kans aan deze actie deel te nemen. Deze geste is bedoeld als aanmoediging om lid te worden. De leden van de on dernemersvereniging vieren zaterdag, morgen, onder elkaar het veertigjarig bestaan. De Ondernemersvereniging Tholen is, vertelt voorzitter J. L. Aalbrechtse-Tichem, even als soortgelijke clubs ooit opgericht om mensen te stimu leren in de eigen stad bood schappen te doen. „Dat doel is altijd hetzelfde gebleven. Bo vendien proberen we er als on dernemer ook voor elkaar te zijn." Bij actuele kwesties die ook de middenstand raken, laat de club eveneens van zich horen. „Zoals het Verkeerscir culatieplan Tholen. Je probeert de stad leefbaar te houden, ook wat betreft verkeer." De sterk toegenomen mobili teit en koopkracht van mensen maakt dat de Ondernemers vereniging er steeds harder aan moet trekken om de eigen stad aantrekkelijk te houden. Of er ooit een tachtigjarig bestaan zal worden gevierd, is volgens Aalbrechtse dan ook koffiedik kijken. „Er is veel veranderd in koopgedrag. Vroeger kocht je iets voor het leven. Nu hebben mensen vaak meerdere exem plaren van iets. Je kunt de ont wikkelingen niet voorspellen. Toch denk ik dat een echte spe ciaalzaak ook in Tholen voor lopig nog wel bestaansrecht heeft." zichte van Antwerpen, Gent, Rotterdam en Zeebrugge. Bo vendien zijn de grondprijzen hier nog op te brengen. Het is alleen zaak dat de gemeente zorgt voor de leefbaarheid." De uitbreiding van het bedrijf past in een lange traditie van innovatie en vooruitzien. Vol gens de twee directeuren was grootvader Tieleman - binnen de firma is inmiddels de derde generatie aan het roer - ook een verlichte geest. In 1952 startte de oude Tieleman met een transport-lijndienstverbin ding tussen Rotterdam en Zeeuws-Vlaanderen en dat be tekende dé grote sprong voor waarts. Dat de klus voor de uit breiding nu gegund is aan naburige bedrijven (IBS-sys- teembouw, Van Kerkhoven Bouw, Poppe Installatietech niek, Kint electro, schilderbe- drijf De Schrijver) is kenmerkend voor de regionale binding van Tieleman. „Waar om zouden we het verderop zoeken als ze hier prijstech- nisch goed mee kunnen? Voor ons is het trouwens net zo be langrijk dat onze leveranciers niet te ver uit de buurt zitten. Die spreken tenminste dezelf de taal als wij." Winkeliers in Breskens houden een open dag BRESKENS - De winkeliers van Breskens presenteren zich vandaag, zaterdag, op een bij zondere manier aan hun klan ten. Onder het motto Breskens Open kunnen bezoekers bij veertig winkeliers terecht voor acties, demonstraties of een kopje koffie. Naast de acties in de winkels zijn er talrijke andere activitei ten zoals een skeelerclinic, een springkussen, hondendemon straties, schminken, model boot-, haar- en modeshows en een klimtoren. Daarnaast zijn er verschillende kookdemon straties, is er een tapasbar en kunnen bezoekers vis bakken en garnalen pellen. aatste jaar van de twintigste eeuw blikt de PZC van dag tot dag terug op nieuws feiten uit Zeeland. 9 OKTOBER 1900 door Margreet van den Broek Bij het fabriceren van suiker werk, kun je ook tot kleur rijke resultaten komen." Met dat argument haalde Abraham van Melle zijn zoon Izaak over om toe te treden tot zijn bakke rij. Eigenlijk wilde Izaak kunst schilder worden, maar al snel raakte hij in de ban van het sui kergoed. Op 9 oktober 1900 ging zijn droom iii vervulling: hij richtte een eigen suikerwerkfa briek op aan de Achterweg in Breskens. Het bedrijfje maakt een razend snelle ontwikkeling door. De eerste fabriek draaide op een petroleummotor van anderhalf pk, en één kookpot. Al snel moest Izaak medewerkers aan nemen, en breidde hij zijn afzet gebied uit. Eerst met de rest van Zeeland, Amsterdam en Rotter dam, maar al snel legde hij con tacten in Europa en Neder- lands-Indië. In 1920 vond alweer de derde uitbreiding plaats van Van Melle's Confec tionery Works, zoals het bedrijf inmiddels was gedoopt. De fa briek ging nu ook biscuits en wafels produceren, gevolgd door de beroemde Van Melle tof fees. De suikerwarenfabriek liep voorop in het gebruik van tech nische verniéuwingen. In 1907 kreeg het bedrijf een telefoon aansluiting met abonneenum mer 6, na 1920 maakte Van Mel le gebruik van auto's en schepen. In de zomer van 1935 kochten Izaak en zijn broer Gi deon zelfs een tweemotorig vliegtuig, om snelle service te kunnenleveren. Groot was de schok toen een fa taal bombardement Breskens in 1944 in vuur en vlam zetteMeer dan tweehonderd mensenle vens, zeshonderd woningen en de voor het dorp zo belangrijke suikerwerkfabriek gingen ver loren. Na de bevrijding begon Van Melle aan de wederopbouw. Niet in Breskens, maar in Rot terdam, waar de uitbreidings mogelijkheden veel groter wa ren. De Bressiaanse bevolking pro testeerde heftig tegen het ver trek van de fabriek, en de ge meenteraad diende bij de rege ring en Tweede Kamer zelfs een protest in tegen de toestemming aan Van Melle om Zeeuws- Vlaanderen te verlaten. Sociale functie Zo'n achthonderd mensen had den voor de fabriek gewerkt. In de loop der jaren had Izaak van Melle ook bijgedragen tot de culturele ontwikkeling van het dorp, onder andere door de stichting van zangkoor Concor dia en de oprichting van een fa- brieksorkest, een concertzaal en sportverenigingen. Toch zag de snoepjesfabrikant geen mogelijkheden om in Bres kens te blijven. In Rotterdam begon de fabriek met de produc tie van 'zachte suikerwaren', zo als fruitellas en mentos. Deze snoepsoorten zouden steeds meer de pijlers van het bedrijf worden, en vooral in het buiten land gretig aftrek vinden. Hel bedrijf kreeg steeds meer vesti gingen, ondermeer in Brazilië, Rusland en Polen. In 1986 belandde Van Melle met een omweg opnieuw in Bres kens, waar het concern de con currerende snoepfabriek Ge broeders Verduyn overnam. ZIERIKZEE, Theater Mon dragon De Witte Negerin, kleinkunstpro- gra mma van Els De Schepper. Muzi kale leiding van Mare De Boeck. Re gie van Robert Sian. door Willem Nijssen Els De Schepper is niet vaak te zien benoorden de Schel de. Het is dan ook een Vlaamse cabaretière. Toch is heel haar ontwikkeling tot en met dit vierde programma De Witte Ne gerin hier te volgen geweest. Ze is vanaf 1993 sterk gegroeid, vooral op het gebied van zang. Haar laatste programma, dat inmiddels zijn tweede seizoen ingaat, draait in feite om haar liedjes. Niet dat Els De Schepper niet haar best zou doen om haar pro gramma nog meer body te geven. Ze is daarin zelfs een voorloper als het gaat om het gebruik van multimedia. Op een groot scherm achter op het podium worden voortdurend kleurrijke beelden geprojecteerd bij de liedjes. Een deel van het pro gramma draait om een virtuele 'dubbel' van Els De Schepper, die we via het scherm kunnen volgen. Allemaal gebaseerd op ironische grappen rond al die nieuwigheid. Toch zijn al die digitale inter mezzi en ook de andere (quasi- autobiografische) conférences niet het meest originele en sprankelende deel van de voor stelling. Els De Schepper doet er wel erg haar best op, en de om lijsting zit (bijvoorbeeld met de koelkast Frida) inderdaad wel knap in elkaar, met veel oog voor slim detail. Die details (bij het begin van de pauze plots drie blikjes cola in de eerder lege kast, voor de mu zikanten) zijn amusant. Maar de grote lijn neigt een beetje naar het melige. Daarin verraadt zich wellicht nog haar Vlaamse afkomst. Er wordt daar nog wel eens geklaagd dat Nederlandse humor vaak zo hard en zo grof is. Smaken op dat vlak verschillen dus kennelijk lichtjes. Hoewel hier en daar een pro- vrouwelijk standpuntje lijkt door te klinken, heeft Els De <5p>ionnor hnvpndien nauwe lijks een maatschappelijke of politieke boodschap. Actuali teit - met zijn bijbehorende 'frisheid' - is dus niet echt aan de orde. De conférencehumor moet uit algemene bron geput wor den. Op-zoek-naar-mezelf, is het thema geworden, en eigenlijk is dat inmiddels een behoorlijk af gegraasd weiland. Hier en daar zijn toch énkele leuke vondsten gedaan. Bijvoorbeeld als ze ver telt over een bezoek aan het vroegere ouderlijk huis, en hoe het daar op zolder niet schrik ken was omdat er geen spook te voorschijn sprong. De kracht van het programma zit echter vooral in de liedjes, zowel in de teksten, in de zang als in de muziek. Wonderlijk ei genlijk dat, voor zover ik weet, geen enkel nummer tot tophit geworden is. Sommige - zoals Sterk alleen of We bouwen een bed - hebben echt die potentie. De teksten (de meeste van Pieter van der Sman zijn poëtisch zonder zoetig te worden, ernstig zonder zwaar te worden. En in het geval van De- cemberbrief gaat het zelfs om een compleet gedicht van Hans Andreus, dat door Frans De Cock heel mooi op muziek is ge zet. De kwaliteiten van de stem van Els De Schepper komen in zo'n nummer ook volledig tot him recht. Het is een mooie, expres sieve en soepele stem/ Ze kan daarmee in diverse stijlen wer ken. Van luisterliedje naar dance. Het driemans-orkestjé volgt ge makkelijk, met soms zeer mooie arrangementen. Aantrekkelijke liedjes die het verdienen genoemd te worden zijn verder nog Lalala (tekst en arrangement) en Antwerpen slaapt. Een paar keer heb ik me over wat flauwe momenten moeten heenzetten, schreeuwerige pas sages moeten negeren, een beet je moeten zuchten onder de lengte van het programma (een tegenwoordig ongebruikelijke tweeënhalf uur), maar uiteinde lijk overheerst de waardering voor de ingetogener, muzikaler momenten. Els De Schepper is in een paar jaar sterk gegroeid, en blijft nog altiid een artieste met belofte. (Advertentie) Els de Schepper MIDDELBURG, Kloveniersdoelen Mark Lambrecht, cello, in werken van D. Gabrielli en J.S. Bach. door Kees Cijsouw Wonderlijke werken zijn het toch, de cellosuites van Bach; bijdragen uit de hoge school van de literatuur voor het instrument. Hun maker stopte rond 1720 zoveel geest in die vertrouwde, barokke dansvor men als allemande, courante, sarabande, gavotte en gigue, dat ze eeuwen later luisteraar en uitvoerder nog fascineren. De mooiste anekdote over de uitdaging, die de suites vormen, komt van de vermaarde cellist Pablo Casals. Hij had ze tiental len jaren over de hele wereld ge speeld en zei toen: „Zo nu ga ik er weer lekker op studéren. De Vlaamse barokspecialist en cellist Mark Lambrecht speelde er vrijdagavond twee om het nieuwe concertseizoen te ope nen van Incanto, de Middel burgse stichting voor oude mu ziek. De zes suites klimmen op in technische en interpetatieve graad van moeilijkheid. Lam brecht had voor de vierde en vijfde gekozen en dus een bo- venmödale inspanning op zich genomen. Zijn aanpak verwon derde mij enigszins. Lambrecht houdt zich al langer bezig met de uitvoeringspraktijk, die ge baseerd op de tijd waarin de muziek ontstond. Hij past die toe in II Fondamento, een toon aangevend barokensemble, dat met regelmaat in Zeeland te ho ren is en zich kenmerkt door een levendige aanpak. Hij hield zich als uitvoerder wel aan zijn mondelinge toelichting door de preludes quasi-impro- viserend en de dansen in strikt ritme te spelen. Tegelijk echter zette hij de Bach-suites vrijdag bijna sober neer. Hoewel ze die aanpak alleszins verdragen, miste ik een duidelij ke contrast werking. Lambrecht egaliseer de Bach als het ware. Het gold sterker voor de vierde suite dan voor de vijfde, die na de pauze klonk. Maar ook daar hadden de Courante en de Gavottes flam- boyanter en de Gigue krachti ger, om niet te zeggen swingen der, kunnen klinken. Als metgezellen voor beide sui tes had hij gekozen voor twee Ricarares - instrumentale, rudi mentaire fuga's - van Dominco Gabrielle, kapelmeester en cel list te Bologna. Ze dienden als opmaat en als uitgeleide voor Bach. Dat was een aardig idee: beide werkjes horen tot de eer ste solo-composities voor cello en dateren uit 16 89enkele j aren na de bouw van Lambrechts 'basse de violon', een smal type cello, die uit 1680 stamt. Ook hier klonk de eerste Ricare schoolser dan het stuk, waar mee hij het concert besloot. TERNEUZEN, Zuidlandtheater, 'Potasch en Perlemoer in textiel' (voorpremière)', spel Hans Bos kamp, Fred Vaassen, Heddy Lester, Rineke van Nunen en anderen. Tekst Montague Marsden Glass (1877- 1934) door Trees van Herpen Is het uit armoede of uit weelde dat er naar een succesvolle productie wordt teruggegre- pen?Potasch en Perlemoer is bijna 100 jaar geleden geschre ven en al meer dan 3000 maal op de Nederlandse podia opge voerd. Maar ook Vondel komt elke Nieuwsj aardag terug, Griekse tragediën worden nog steeds geprogrammeerd en Sha kespeare en Molière zijn even min van het toneel te branden. Daarbij gaat het weliswaar om drama en dat blijkt beter be stand tegen de tand des tijds dan dit kluchtige blijspel dat als een Heintje Davids van geen wijken weet. Het overbekende verhaal van de twee firmanten in de textiel speelt zich af in een joods milieu in New York. Decor en aankle ding sqggereren een datum er gens in de vijftiger jaren. Al kib belend doen de herenPotasch en Perlemoer him dageljkse zaken. Goedmoedig wordt er op elkaar gevit, totdat een persoon of ge beurtenis van buitenaf daarop inbreuk maakt. Dan is er een on voorwaardelijk loyaliteit aan elkaar en de goede zaak. Met een licht accent wordt er kwistig jiddische termen als 'weisch- viel', 'aggenebbis' of 'schatz' ge strooid. Hans Boskamp Aby Potasch en Fred Vaassen alias Maurits Perlemoer verbeeldden het ruwe bolster, blanke pit type met schwung. Het 'ponem' van Boskamp, om in de gebezigde terminologie te blijven, is bij uitstek dat van een komiek en spoort niet altijd met de tragi komische rol die hij heeft. Vaas sen is beter getypeerd in de ietwat zure rol die hij als Perle moer heeft toebedeeld gekre gen. Rineke van Nunen zet aanvankelijk een kordate za- kentante neer, maar wordt gaandeweg om onnavolgbare redenenen steeds fletser. Heddy Lester als Potasch' echtgenote Rosie is een neurotisch geval dat zich overdreven onelegant ge draagt. De overige acteurs en actrices hebben allemaal last van wat overacteren. Het ging in deze voorstelling om een zoge naamde voorpremière in de aanloop naar de 'echte' premiè re op 21 oktober, Er zal nog wel wat aan geschaafd moeten wor den om die tot een klaterend succes te maken, al gaf het Ter- U hoeft niet naar Rusland voor de mooiste ikonen- en miniaturenexpositie, we gaan naar Utrecht! Bijzondere Russische kunstwerken uit het Klooster Sergiev voor het eerst in Nederland, woensdag 20 oktober en vrijdag 5 november. Inclusief: koffie/gebak, entree, koffietafel in Harmeien, bezoek aan het zil verstadje Schoonhoven, thee met cake, (ca. 08.30-18.00 uur), 69,50 p.p. De Van Fraassen Reisburo's de PZC huis-aan-huis bladen in Midden-Zeeland zorgen voor een leuk dagje uit! neuzense publiek menig open doekje en golfde de lach met re gelmaat door de zaal. Wie de hedendaagse joodse schrijvers als Leon de Winter, Philip Roth of John Updike kent, zal zich verbazen over de goedmoedige, milde spot die in Potasch en Perlemoer wordt ge uit. In die verhalen is de humor veel scherper en ongenadiger. Het joodse leed uit de Tweede Wereldoorlog heeft ongetwij feld zijn stempel gedrukt op de naoorlogse joodse literatuur. Dat maakt een opvoering van Potasch en Perlemoer vandaag de dag wat oubollig en geda teerd. Vandaar die vraag: is het uit armoe of uit weelde dat er toch voor is gekozen? IClassie- kers zijn pas echt klassiekers als ze ook nu nog springlevend over komen. Nog te zien: 10 december in de Stadsschouwburg van Middelburg. door Richard Hoving GOES - De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) wil dat provincie en Rijk strenge voorwaarden stellen aan de aanleg van een nieuwe containerkade in de Westerschelde. Het verlies aan natuur moet volwaardig wor den gecompenseerd. De ruimte op de bestaande haventerreinen in Vlissingen-Oost moet beter worden benut. Het Zeeuwse havenschap Zee land Seaports ontvouwde on-- langs de plannen voor de aanleg van een 2 5 0 0 meter lange en 5 0 0 meter brede kade tussen de oos telijke havendam van het Sloe en de kerncentrale. Het eerste schip moet in 2002 kunnen af meren en lossen. Om de plannen te verwezenlijken moet 150 hec tare land worden gewonnen. Volgens ZMF-coördinator T. van Mierlo kan de Westerschel de niet zonder slag of stoot wor den aangetast. „Voor de Wester schelde geldt het 'nee-tenzij- principe'. Dat betekent dat de noodzaak van een ingreep bui ten kijf moet staan. Zeeland Seaports heeft een mi lieu-effectrapportage in voor bereiding, waarin ook de noodzaak van een nieuwe con tainerkade aan de orde komt. Vooruitlopend op de uitkomst stelt Van Mierlo in het huisor gaan van de ZMF dat het verlies aan natuur door de aanleg van de kade volwaardig moet wor den gecompenseerd. „Het na- tuurherstel in het' kader van de verdieping van de Westerschel de, waarbij het verlies aan schor en slik wordt gecompenseerd door het opknappen van kre ken, is uiteraard niet het goede voorbeeld." Mocht het tot de aanleg van de containerkader komen, dan moeten de bestaande haventer reinen nog eens kritisch wordei bekeken. Van Mierlo pleit voor een 'innovatief' en 'efficiënt'ge bruik van de ruimte. Container? moeten hoger en verdiept wor den opgeslagen. Daarnaast moet de 'sta-tijd' worden ver kort. „Lange tijd staan zou financieel ontmoedigd moeten worden, korte tijd staan beloond", aldus de milieufederatie. Ook hogere grondprijzen zouden het rui®' tebeslag kunnen verminderen, Het vervoer over de weg maj door nieuwe containeractivitcij ten maar zeer beperkt toene men, zegt de ZMF-coördinato: „Het doemscenario van duizen den extra vrachtwagens die dt Zeeuwse wegen verstoppen mag geen werkelijkheid wor den." De inrichting van het nieuw; haventerrein moet gericht zijn op transport per schip, spoor»! buis. Zeeland Seaports heel eerder al aangegeven de hein van alle containers over het wa ter te willen afvoeren. Eenderdi van de ruim anderhalf miljoK containers die jaarlijks worde verwacht, vinden via het spo® hun eindbestemming. Energievoorziening De energievoorziening in Vlis singen-Oost moet duurzaat worden. Van Mierlo opteert voor exti' investeringen in wind- en zot ne-energie. Hij stelt dat niet al leen de natuur baat heeft bij d voorwaarden die de ZMF aand ontwikkelingen in Vlissingei Oost stelt. „Duurzame ing® pen, met of zonder een nieuw containerkade, kunnen Vlissu gen-Oost tot een havengebif maken dat een duurzame eet nomische versterking voor Za land oplevert."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 14