Verhuizing huisartsen op komst opening CDA CA PZC Eetcafe "The Chat" coördinator m/v ALS HET OM WHIPLASH GAAT, STEKEN WIJ GRAAG ONZE HEK UIT. Politie houdt oogje op vandalen Terneuzen Sas Glas laat dagje in keuken kijken Drukte bij presentatii Axelse ondernemers Asselbergs mist finale Kopspijkers Kloetinge worstelt met slechte velden zeeland Terneuzense maatschap Expositie van schoolmateriaal Bibliotheken in het teken van kinderboeken feg Gemeente Hontenisse Donderdag 7 oktober Iedereen is welkom van 19.30 uur tot 22.30 uur VOLVO CAPPENDIJK AUTO'S EXCURSIE NAAR SPORTPUNT ZEELAND maandag 4 oktober 1999 door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - De politie in Terneuzen gaat vaker surveil leren in en om het tunneltje on der de Churchilllaan. Een groep jongeren gebruikt het tunneltje als hangplek. De po litie heeft aanwijzingen dat de- ze jongeren voor problemen zorgen in de wijk. Vrijdagnacht werd in de Prin- sessenstraat in Terneuzen een aantal jonge boompjes ver nield. De boompjes die in het gemeentelijke plantsoen staan, werden geknakt. De politie weet niet wie erachter zit - 'er hangt geen bordje aan' - maar vermoedt dat de daders ge zocht moeten worden onder stappers die 's nachts terugko men van het centrum. Het tun neltje is namelijk niet alleen een geliefde - want droge - schuilplaats voor rondhangen de jeugd, maar ligt voor veel jongeren ook op de route van de binnenstad naar huis. Daarom heeft de politie besloten op vrijdag- en zaterdagavond wat vaker haar gezicht te laten zien in de wijk. Buurtbewoners hebben bij de politie al ge klaagd over de vele vernielin gen die de laatste tijd worden gepleegd. Zaterdagnacht bleef het rustig. door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Het medisch centrum aan het Oostelijk Bol werk in Terneuzen gaat moge lijk verhuizen. Bouwonderne ming Van der Poel in Terneuzen is door de maatschap van huis artsen benaderd om te zoeken naar een andere locatie voor het centrum, waarin nu huisartsen praktijk Oostelijk Bolwerk, fysiotherapiepraktijk en apo theek Hamann is onderge bracht. Achterliggende reden is niet, stelt bedrijfsleider M. van dei- Staal van de Gebr. van der Poel nadrukkelijk, om de twee ge plande woontorens te kunnen bouwen. Daarvoor biedt de hui dige locatie van de te slopen wa tertoren 'absoluut' voldoende ruimte. Hij bestrijdt de opvat ting die zaterdag vanuit de zaal tijdens het politiek café klonk, dat de torens nooit op deze plek passen, zonder het medisch cen trum of de omliggende bunga lows ongemoeid te laten. De verhuizing van het medisch centrum is nog zeer prematuur, zegt Van der Staal. „Het me- Auto's beschadigd HULST - De achterruit van een auto op het Oostelijk Bolkwerk in Terneuzen is in de nacht van zaterdag op zondag ingeslagen. In Hulst werd diezelfde nacht aan de Zoutestraat in Hulst de spiegel van een auto vernield. disch centrum heeft de intentie uitgesproken. Het is gebleven bij de vraag naar een andere lo catie te kijken. Daarna hebben we niets meer gehoord. Burgemeester R. Barbé zou het op zich niet erg vinden als de huisartsen van deze plek ver trekken. „Het zou ons goed uit komen. Het zou de parkeerdruk aan het Oostelijk Bolwerk aan merkelijk verminderen." Voor de toekomstige bewoners van de flats maakt dat volgens Van dei- Staal niets uit. Zij krijgen een garagebox onder de grond. Meerwaarde H. Hammer bevestigt dat het medisch centrum, eigendom van het cluster van drie huisart sen, apotheker en fysiothera peut, wel eens heeft laten vallen op termijn te willen verhuizen. „De vrees bestond dat de bouw plannen van Van der Poel voor ons toch een zekere overlast zouden opleveren." Volgens Hammer is het plan echter nog zeer 'rudimentair'. „De noodzaak is er niet direct. Als we iets nieuws bouwen, moet dat een meerwaarde heb ben." Hij geeft aan dat een eventuele verhuizing ook tegen het licht gezien moet worden van de ideeën van de Terneuzense huis artsen om hun activiteiten in de toekomst te bundelen in een zo genaamde HOED, huisartsen- onder-één-dak. „Zover is het nog lang niet. Dat zit nog alle maal in de aftastende sfeer." Bezoekers worden tijdens de open dag bij Sas Glas door de productieruimte geleid. door Pascalle Cappetti SAS VAN GENT - De harde wind dreigde zaterdag even roet in het eten te gooien. Maar naast enkele omgewaaide dranghek ken bleef de schade beperkt. De feesttent achter de productiehal van Sas Glas bleef tot opluchting van het personeel in elk geval staan. Het zou ook een slechte reclame voor het bedrijf zijn geweest, als de met glas in lood gesierde Spiegeltent niet bestand zou zijn tegen een windstootje. In het Verre Oos ten zijn de honderden meters hoge toren complexen die door de Sasse fabriek van glas zijn voorzien, immers wel gewend aan een stevige storm of typhoons. Sas Glas had zaterdag wat te vieren. De fa briek bestaat honderd jaar, en sinds lange tijd gaat het weer goed met de glasindustrie. De vraag naar glas met name in de architec tuur is op dit moment groot. Glas is weer he lemaal in, nu polyester en aluminium hun beste tijd hebben gehad. De open dag, ge koppeld aan de Open Bedrijvendag, had dan ook een tweeledig doel. De mensen mee laten delen in de feestvreugde rond het jubi leum en hen kennis laten maken met de pro ducten van Sas Glas. Want hoewel de glasfabriek al lang bestaat, heersen er nog veel misverstanden. Mana ger verkoop M. Aerts merkte het zaterdag meteen. „Mensen denken nog altijd dat wij zelf glas maken. Dat deden we vroeger, maar nu niet meer. Ook autoruiten maken we niet meer." Ook waren veel bezoekers niet bekend met de hoogwaardige producten van het bedrijf en het feit dat de fabriek op de internationa le markt opereert en aan landen over de hele doorGlen Hoffman AXEL - Axelse ondernemers presenteerden zich zaterdag op twee verschillende podia aan het publiek. Overdag was het de beurt aan de ondernemers van Buitenweg en Nieuwendijk tij dens de rotondefeesten, 's Avonds vond de groots opgezet te Axpo plaats, met stands van zo'n veertig ondernemers in sporthal 't Sporthuus. Vijf ondernemers nabij de ro tonde aan de Buitenweg organi seerden de rotondefeesten, een dag- en avondvullend program ma met dieren en hengelsport als centraal thema. De buiten opgestelde marktkramen on dervonden die dag veel hinder van wind en regende binnenac- tiviteiten zoals de aquariums how en de Miss en Mister Huis dieren-verkiezing werden druk bezocht. De Axpo werd 's avonds ge opend met een gecombineerd optreden van de rock en rol band 'Hard 2 find' en danse van de balletschool van Petrel Lion. Het evenement trok tw« duizend bezoekers. De flitsenc modeshows waarin winter- sportkleding en zelfs gordiji stoffen werden getoond, trol ken het meeste publiek. AXEL - Tijdens de kinderboi kenweek van woensdag 6 tot< met zaterdag 16 oktober is ine vitrines van de bibliotheek! Axel een verzameling van ouc schoolmaterialen te zien. De verzameling bestaat ond; meer uit oude leesboekje schriftjes, oude reken- schrijfmaterialen en leesplan! jes. De collectie is eigendom ve het streekmuseum Het Lai van Axel. foto Peter Nicolai wereld levert. Het Witte Huis in Moskou is daar het mooiste voorbeeld van. Burgemeester J. Lonink van Sas van Gent mocht een lintje doorknippen als opening van de open dag. Achter hem vormde zich toen al een slinger van bezoekers. De hele dag bleef het storm lopen. Aerts telde na af loop tussen de vijftien- en zeventienhon derd bezoekers. Onderhen ook veel familie leden van de 130 personeelsleden. De bezoekers werden met een vragenlijst of een enthousiaste gids langs de opslagruimte, de snijtafel, slijplijn, zeefdruk, hardingsovens, boormachine en coatinglijn geleid. Dat het goed gaat met de fabriek liet ook di recteur G. Debast deze week horen. Sas Glas, onderdeel van de internationale groep Saint Gobain/Saint Roch, is van plan twaalf miljoen gulden te investeren in een nieuwe productiehal. door Nils ten Brinke HILVERSUM - Burgemees ter J. J. P. M. Asselbergs van Schouwen-Duiveland gaat niet door naar de eindronde van 'De Vergulde nachtspie gel', die het VARA-televisie- programma Kopspijkers uit reikt aan een persoon die op unieke wijze 'de mist is in ge gaan'. R. Laan, die met zijn satiri sche kranten de gemeente Schouwen-Duiveland op de korrel neemt, heeft de burge meester genomineerd, omdat Asselbergs de uitgifte van de humoristisch en satirisch be.- doelde krant met politie en rechtszaken zou dwarsbo men. Uiteindelijk gaat niet burge meester Asselbergs, maar Frits Bolkestein door naar de finale van 'de Vergulde Nachtspiegel', een onderdeel van het populaire televisie programma van Jack Spij kerman. De gemeente Schouwen- Duiveland doet het niette min goed in de landelijke me dia. Verleden week is ze naar aanleiding van een langsle pende procedure om een bouwvergunning genomi neerd voor de Gouden Eikel, een onderscheiding van het KRO-televisieprogramma Ook Dat Nog. Op initiatief van theaterma ker en satireschrijver R, Laan haalde het optreden van Asselbergs zaterdag avond de televisie, 'omdat hij zo bijzonder reageert op onze krantjes', liet Laan presenta tor Jack Spijkerman weten. Laan doelde op de in april verspreide versie van 'De verzetskrant' op Schouwen- Duiveland en de recente ver schijning van 'Het Laatste Nieuws', waarin de nieuw bouw van het gemeentehuis stevig wordt bekritiseerd. Volgens Laan heeft de burge meester 'alle krantjes door de politie van de verspreidings punten laten ophalen'. door Rolf Bosboom KLOETINGE - De velden van voetbalvereniging Kloetinge zijn een hoofdklasseclub on waardig. Dat schrijft het be stuur van de vereniging aan het Goese college van burgemeester en wethouders. Het bestuur is vooral boos dat het al maanden niets heeft ge hoord van de kant van de ge meente. De CDA-fractie in de gemeenteraad heeft inmiddels vragen gesteld over de kwestie. Voetbalvereniging Kloetinge kampt al lange tijd met de slech te staat van de velden op het Wesselopark. De velden zijn re cent gerenoveerd, waarbij on der meer een ondergronds irri gatiesysteem is aangelegd, maar desondanks blijft het gras zeer kwetsbaar. Door de sterk gestegen populariteit van de club. die inmiddels zo'n zeven honderd leden telt, worden de velden bovendien intensief ge bruikt. De aanleg van een vierde veld is daarom geen overbodige luxe. Het extra onderhoud van de velden heeft de vereniging opgezadeld met hogere water en energiekosten. Bovendien laat Kloetinge, om de velden niet te veel te belasten, geen toernooien en vriendschappe lijke wedstrijden meer op haar terrein spelen. Daardoor loopt de club inkomsten mis. HULST - De bibliotheken in Hulst. Kloosterzande en Vogel waarde besteden van woensdag 6 oktober tot en met zaterdag 16 oktober aandacht aan de Kin derboekenweek. Woensdag 6 oktober speelt de leeszaal in Kloosterzande vanaf 13.30 uur in op het leesprogram ma Van apenstaartje tot apen kooi. Er draait onder meer een videofilm. Hetzelfde evenement wordt woensdag 13 oktober in Hulst en Vogelwaarde gehou den. Woensdag 6 oktober is in de bibliotheken poppenkastvoor stelling voor kinderen van vier tot acht jaar. In Kloosterzande en Hulst is deze voorstelling woensdag 13 en zaterdag 16 ok tober te zien. ARTIKEL 17 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING. (tijdelijke vergunning) De Burgemeester van Hontenisse maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 5 tot en met 19 oktober 1999 op de sector grondgebiedzaken, Hol' te Zandeplein 1 te Kloosterzande. ter inzage ligt het plan van de heer R. van Tilburg. Het plan beoogt het tij delijk plaatsen van een stacaravan op het perceel Cam- pensedijk 58 te Vogelwaarde. Dit verzoek is in strijd met het bestemmingsplan Lande lijke Bebouwingsconcentraties, aangezien formeel op de nu geldende bestemming "Landbouwdoeleinden" het niet toegestaan is een stacaravan te plaatsen. Burgemeester en wethouders zijn echter voornemens, om voor een periode van één jaar. telkenmale stilzwij gend te verlengen tot een periode van maximaal 5 jaar (einde termijn 15 november 2004). vrijstelling te verle nen van de beperkende bepalingen van het geldende be stemmingsplan met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voordat op de aanvraag kan worden beslist, bestaat voor een ieder de mogelijkheid om, gedurende bovenge noemde termijn van tervisielegging. bedenkingen tegen het verlenen van de vrijstelling naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Hontenisse, Postbus 20, 4587 ZG te Kloosterzande. Kloosterzande, 4 oktober 1999. De wnd. Burgemeester van Hontenisse, A. Vogelaar. eetcafé "The Chat" markt 11 4501 CJ Oostburg tel/fax: 0117455331 u wordt uitgenodigd door: George, Martin Marloe De Stuurgroep peuterspeelzalen Schouwen-Duiveland heeft besloten een centrale or ganisatie voor het peuterspeelzaalwerk op Schouwen-Duiveland op te richten. De centrale organisatie wordt verantwoordelijk voor het algemeen beleid van de 9 deel nemende peuterspeelzalen. De nadruk ligt in aanvang op het personeels- en financieel beleid Het bureau van de coördinator peuterspeelzalen wordt voorlopig gehuisvest bij Stichting Jeugd; de regionale instelling voor de begeleiding van het jeugdwelzijnswerk op Schouwen-Duiveland. Voor de uitvoering van de taken van deze centrale organisatie zoekt het centraal be stuur zo spoedig mogelijk een 18 uur per week taakomschrijving - tot stand brengen van een centrale organisatie voor peuterspeelzalen op Schouwen- Duiveland - uitvoering geven aan het harmonisatietraject zoals dit is vastgesteld door de gemeen te Schouwen-Duiveland - ontwikkelen van voorstellen voor personeels-, financieel- en accommodatiebeid: - ontwikkelen van kwaliteitsbevorderende instrumenten voor het peuterspeelzaalwerk. zoals het maken van ontwerpplannen voor een pedagogisch beleid; - volgen en vertalen van landelijke wet- en regelgeving, het volgen van nieuwe ontwik kelingen binnen het peuterwerk en de toepassing ervan naar deze regio. functie-eisen - goede contactuele eigenschappen; - goede schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; - een enthousiaste en stimulerende persoonlijkheid bezitten; - gevoel voor bestuurlijke verhoudingen; - afgeronde hbo-opleiding op management of p&o-niveau; - ervaring in een vergelijkbare managementfunctie gewenst; - bij voorkeur woonachtig op Schouwen-Duiveland. Salariëring en arbeidsvoorwaarden overeenkomstig CAO welzijn, functiecode L2, nr. 26 4.428) tot 36 5.577) op basis van een 36-urige werkweek. Uw sollicitatie incl. CV richten, vóór 16 oktober, aan de Stuurgroep Peuterspeelzaalwerk Schouwen-Duiveland, p.a. St.Jeugd, Kerkhof 8 te 4301 EP Zierikzee. Telefonische infor matie over deze functie kunt u inwinnen bij Jaap Elenbaas, tijdens kantooruren bereik baar onder nummer 0111-413566. Voor Volvo is uitstekend zitcomfort alleen niet voldoende. Zo zijn de stoelen voor zien van stoel verwarming en variabele lendensteun. Maar nieuw in elke Volvo is WHIPS, het unieke Whiplash Protection System. Dit komt in actie zodra uw auto met een bepaalde kracht aan de achterzijde wordt geraakt. De kans op nek- en rugletsel neemt zo met liefst 50% af. Maar we gaan nog verder. Uit recent Amerikaans onderzoek bleek dat Volvo- hoofdsteunen "de beste in hun soort" zijn. Tja, als Volvo-dealer steken we graag onze nek uit. Bijvoorbeeld om u nader kennis te laten maken met WHIPS. In de stoel van de Volvo van uw voorkeur. U bent van harte welkom. Mr P.l Haarm; for life TERNEUZEN B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 - 4538 AN Terneuzen tel. - 0115-697455 VLIETSTRAAT 15. TERNEUZEN, TEL. 0115-614082 BIJ ZIEKENHUIS "DE HONTE" Afdeling Goes van het CDA organiseert don derdag 7 oktober voor leden en belangstel lenden een in Goes. Aanvang 19.30 uur in Sportpunt Zeeland. Directeur van Sportpunt zal uitleg geven over faciliteiten en organisatie van het Sportpunt en rondleiding verzorgen. Belangstellenden welkom, verzamelen in het Sportpunt Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 38