Renesse speelt met Dreischor SKNWK opnieuw kopje onder Bruse Boys heeft vrede met gelijkspel Zierikzee krijgt te weinig tegen Virtus Ongelukkig verlies yoor Oostkapelle Spits Peter Moerland topscorer met zes treffers Zonnemaire blijft maar ternauwernood overeind Joor Beri Hameeteman pREISCHOR - Renesse heeft zondag als koploper van de zes de klasse in en tegen Dreischor geen fouten gemaakt. De man nen van trainer Cees van Dijk wonnen de eilandelijke derby vrij eenvoudig met 1-8. Renesse ivas duidelijk een maatje te groot. Op alle fronten werd het zich dapper verzettende Dreischor afgetroefd. Zes van de acht Renesser treffers kwa men op naam van spits Peter Moerland. Renesse-spits Moerland had na afloop alle reden om te lachen. Van de acht treffers die Renesse zondag achter Dreischor-goalie Dennis Verwest prikten, kwa men er zes van de voet van de nummer zeven van Renesse. Al in de eerste helft realiseerde Moerland een loepzuivere hat trick. „Het ging wel lekker van- jlaag. Eindelijk gaan ze er ook Bens in. Ook tijdens de voor baande wedstrijden kregen we feel kansen, maar lukte het niet pm te scoren", aldus een eerste reactie van de 29-jarige spits. Moerland stak de ambitie van zijn ploeg ook niet onderstoelen nf banken. „Renesse is gewoon i'eel te sterk voor deze competi tie. We willen dan ook dit sei zoen meteen weer terug naar de rijfde klasse. En dat moet vol gens mij lukken." Dubbele cijfers Gezien de nog vele gemiste kan sen had Renesse gemakkelijk zen uitslag in de dubbele cijfers icunnen bewerkstelligen. Deze ifgang werd Dreischor evenwel Despaard. Trainer Toine Tiggel- (nan: „Renesse was duidelijk >en maatje te groot voor ons. De peste man bij Renesse was naar pijn idee Clement Rijnberg. Die pas niet af te stoppen. Zowel Sander Uil als Fred van der flelm konden hem niet houden. Rijnberg was ook geheel niet ielfzuchtig. Hij haalde steeds aetjes de achterlijn en bediende rervolgens de juiste man die vrij foor de goal stond", analyseer- le Tiggelman na afloop. Het breekpunt van de wedstrijd !ag in de tweede minuut na rust. Bij een 1-3-ruststand kreeg lechtsback Marcel de Vlieger ;en dot van een mogelijkheid de tansluitingstreffer te scoren. Een speler van Dreischor komt te Iaat om een voorzet van een Renesser voetballer tegen te houden. Hij miste echter en de bal werd snel naar de andere kant van het veld getransporteerd waar de na rust ingevallen Vincent Goede- gebuure voor 1-4 zorgde. Deze treffer kwam Dreischor niet meer te boven. „Ik raakte de bal niet goed dat was jammer. Als het 2-3 had geworden was het misschien een andere wed strijd geworden, maar toen het direct daarna 1-4 werd, zaten we helemaal kapot", sprak een teleurgestelde Marcel de Vlieger na afloop. „En iedereen had er zo naar toe geleefd", vulde Dreischor-rechtshalf Lucien Vroegh er treurig aan toe. „Re- foto Janne Wolterbeek nesse was gewoon veel beter en de organisatie op het midden veld van Dreischor was soms ver te zoeken." Dreischor was overigens wel fel uit de startblokken gekomen. door Peter Godrie 's-HEER ARENDSKERKE - Bruse Boys heeft op de vierde speeldag in de tweede klasse ge lijkgespeeld tegen 's-Heer Arendskerke. De 1-1-eindstand stond al voor rust op het score bord, een uitslag waar Bruse Boys-trainer Ronald van Oeve- ren mee kon leven. De Roosendaalse oefenmeester was tevreden met het punt om dat zijn ploeg met name in het vierde kwart van de wedstrijd flink onder druk kwam te staan. In deze fase van de strijd werd de Bruse doelman Jacob Muller tegen het hoofd getrapt, een overtreding waar de overigens goed leidende scheidsrechter Kerstens niets in zag. Muller leek na de aanslag wat versuft, maar bleek toch in staat verder te keepen. De beginfase van het duel was duidelijk voor 's-Heer Arends kerke. Het overwicht van de thuisploeg leidde na zeventien minuten tot een doelpunt van Dirk van de Weyden. Na de 1-0- achterstand begon Bruse Boys beter te voetballen en kreeg het drie minuten voor de pauze loon naar werken. Johan Benard werd op rechts weggestuurd en gaf voor op Jacob van den Ber ge, die in het strafschopgebied een overstapje maakte. De mee gelopen Peter Willemse profi teerde dankbaar en tekende voor de gelijkmaker. In het eerste kwartier na rust domineerde Bruse Boys de par tij. Het kreeg zeven corners en zag twee doelpogingen op de lijn gekeerd worden. Maar omdat de Bruse heerschappij niet werd uitgebuit, ging 's-Heer Arends kerke weer in zijn eigen kansen geloven. Van Oeveren: „Op den duur nam 's-Heer Arendskerke steeds meer het initiatief over en gaven we de wedstrijd uit han den." Echter, goals bleven uit. Bruse Boys: Jacob Muller; Tlieunis- Henlc van den Berge, Marien Be nard, Wïllco Hanzen. Ralph van den Ouden (70. Edwin Klink); Simon Boogaard, Peter Willemse, Johan Benard, Muyo Avdic: Jacob van den Berge, Erik Bleiji. De eerste, goede kans voor Dreischor kwam op naam van Frank van der Helm. Hij schoot de bal evenwel voorlangs het doel van Renesse-keeper Jos Kruit. De reservedoelman ver ving overigens de geblesseerde Jeroen Verboom. „Ik was best verrast door het sterke begin van Dreischor", gaf Renesse-trainer Van Dijk na af loop volmondig toe. „Dreischor kwam er een paar keer goed doorheen. Onze verdediging stond toen nog niet helemaal goed, maar dat kwam ook om dat we met drie andere mensen achterin speelden, inclusief de keeper", zei Van Dijk. De beginfase van de eilandelij ke derby kenschetste zich door een aantal opeenvolgende bles surebehandelingen. Ook Mischa van de Hoek kreeg weer last van zijn kuitbeen en enkel. Hij bleef na de hervatting dan ook achter in de kleedkamer.,Ik denk dat mijn kuitbeen er weer naast staat. Het is een ellende. Telkens is het weer wat. Ik denk dat. ik maar stop met voetbal len", liet een mismoedige Van de Hoek weten. Dreischor raakte na tien minu ten in de tweede helft Luck Heijboer kwijt. Hij verdraaide zijn knie en moest zich zelfs on der doktersbehandeling stellen. Volgens Van Dijk lag dat aan de toestand van het terrein want bij Renesse moest rechtsback Arjan van de Stolpe na vijf mi nuten spelen de derby verlaten. Dreischor - Renesse 1-8 (1-3). 10. Peter Moerland 0-1,35. Peter Moer land 0-2, 42. Peter Moerland 0-3, 43. Lucien Vroegh 1-3, 47. Vincent Goe- degebuure 1-4, 58. Peter Moerland 1-5, 63. Peter Moerland 1-6, 64. Chrispijn de Jonge 1-7, 69. Peter Moerland 1-8 (penalty). Scheids rechter: C. Wisse ('s-Heer Arends kerke). Aantal toeschouwers: 75. Dreischor: Dennis Verwest; Jerry Verwest, Jan Witte, Leon KLoei, Marcel de Vlieger; Sander Uil, Luci en Vroegh (65. Bayunga Tekadiamo- na), Luck Heijboer (54. Serge van de Bos), Fred van der Helm, Frank van der Helm; Jaime Tiggelman. Renesse: Jos Kruit: Arjan van de Stolpe (6. Mark Ruiven), Robbert- Jan Kaniers, Remco Kanters; Mi chel Lagendijk, Leon Bakker, Rob bert Tak, Mischa van de Hoek (46. Vincent Goedegebuure), Clement Rijnberg (70. Sven Verseput); Peter Moerland, Chrispijn de Jong. Rene Holkers vierde op EK VIRYCHATTILLON - René Holkers is met zijn club AV'34 op het EK voor ploegen als vierde geëindigd. De Zierikzeese at leet kwam met zijn Apeldoornse vereniging uit in de Toplea- gue en nam deel aan twee onderdelen. Bij zowel het versprin gen (6,36 meter) als de 4x100 meter (43,68 seconden) estafette evenaarde Holkers zijn persoonlijke record. De titelstrijd voor de elf beste Europese teams werd gehouden in het Franse Virychatillon. Polen werd eerste voor de ploegen van Slovenië en Hongarije. 3B-SD 2 het schip in ZIERIKZEE - Het tweede team van driebandenvereniging 3B-SD Meubelrama heeft een 5-3-nederlaag geleden tegen Jacobs uit Rilland-Bath. Voor de Schouwse formatie wist al leen Joop van den Oudenhoven een partij op zijn naam te schrijven. Jan Eickenboom speelde gelijk en Wil Ernst en Jaap Verboom verloren hun wedstrijd. Goede start Delta Warenhuis BURGH-HAAMSTEDE - Delta Warenhuis is de zaalvoetbal competitie voor mannen in Burgh-Haamstede uitstekend be gonnen door Fire Control met 11-1 te verslaan. De wedstrijd tussen Sportcentrum en Port Zélande was de spannendste tij dens de openingsronde in Sport- en Recreatiecentrum Wes- terschouwen. De ontmoeting eindigde in 4-3 voor de eerstge noemde ploeg. Zeven Bier en een Cola versloeg AZC met 7-3. Soccer X troefde op de eerste speeldag De Stulp/Schovers met 5-2 af. Verder leed het eerste team van Sportcentrum een nipte 4-3-nederlaag tegen Port Zélande en legde Sportcen trum 2 het met 6-2 af tegen Eetcafé. Eerste nederlaag Cornelia BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetbalsters van Cornelia zijn in de competitie in Burgh-Haamstede tegen de eerste ne derlaag aangelopen. ABB was in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen met 5-2 te sterk. Burghse Babbelaars blikte De Stuyvers met 9-0 in en speelde met 0-0 gelijk tegen De Vierj aargetij den Makkelijke middag HSD-vrouwen ROOSENDAAL - De hockeyvrouwen van HSD hadden zon dag tegen Tempo 4 een makkie. In Roosendaal won de Schouwse formatie met 5-0 door doelpunten van Renee van Houten (2), Hester Timmermans (2) en Cynthia Spikerman. De mannen van HSD gingen net als vorige week ten onder. Te gen het Zevenbergen kregen ze er met 7-0 genadeloos van langs. Volgens HSD-speler Chris Schoneman was de uitslag geflatteerd. „Bij Zevenbergen was elke kans raak en wij ver prutsten de mogelijkheden." Groenendijk gaat toch door ZIERIKZEE - Na vorig seizoen afscheid te hebben genomen, heeft Delta Sport-handballer Jan Groenendijk besloten er een seizoen aan vast te plakken. De Zierikzeeënaar zette afge lopen weekeinde het licht op groen voor trainer Eric Dinge- manse. Hierdoor kan de Middelburger dit seizoen beschikken over dertien spelers. Met Jan Groenendijk kwam Delta Sport zaterdag in actie voor een oefenwedstrijd tegen Loreal. De Limburgers waren niet compleet, maar de Zierikzeese forma tie had in sporthal Onderdak de handen meer dan vol aan de tegenstander. Hoewel Delta Sport met 21-15 verloor, heeft de groep volgens Dingemanse de weg naar boven ingeslagen. De tweede vriendschappelijke wedstrijd van de handballers, zondag tegen GHV, ging niet door. GHV kon geen volledig team op de been brengen. DVO'60 brengt Duivelandse formatie verder in de problemen door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Jos Wes- dorp, trainer van SKNWK, had in zijn eerste drie competi tiewedstrijden al heel wat te leurstellingen moeten slikken en in de vierde was het niet an ders. Net toen SKNWK op een punt af leek te stevenen beslis te DVO'60 vijf minuten voor tijd anders: 0-1. Wésdorp kon wederom op tac tisch gebied geen verwijt ge maakt worden. De Zierikzeese trainer, die bijkans slapeloze nachten krijgt van de matige prestaties van zijn voetballers, had geëxperimenteerd met zijn opstelling. Jacky de Brui ne speelde op een viermans middenveld in de punt naar achteren, broer Leon de Brui ne in de punt naar voren en Ricky Bommeljé speelde op linkshalf. Op rechts behield Kees-Jan van Nieuwenhuijze zijn plaats. Achterin kon SKNWK tegen DVO'60 niet teren op de routine van Ronnie de Bruine. Hij bleek nog steeds geblesseerd. De eerste tien minuten van de wedstrijd kwam het Roosen daalse DVO'60 tot wat ldeine kansjes maar SKNWK-doel- man Pascal Dalebout werd niet in verlegenheid gebracht. Ook Dalebouts collega aan de andere kant, Marco de Bruin, hoefde nauwelijks heldenda den te verrichten. Te weinig Doordat SKNWK aanvallend geen potten kon breken, wis selde Wesdorp nog voor rust. Peter van der Cingel kwam in het veld voor Ricky Bommeljé. „Ik heb het een halfuur aange keken maar ik vond dat Ricky offensief te weinig bracht", verklaarde Wesdorp de wissel. Van der Cingel stond nog maar koud In het veld toen hij de 1-0 op zijn schoen had. Uit een ho ge voorzet liet hij de beste kans van SKNWK in de eerste helft echter onbenut. Zijn te zachte schot verontrustte DVO'60- goalie De Bruin niet. De tweede helft bracht niet wat SKNWK en Wesdorp er van vernachtten. „In de rust hebben we de zaak goed door gesproken en hadden we de wedstrijd eigenlijk gewoon in handen." Het overwicht leidde tot een enorme kans voor Er- win Theunisse maar de lange aanvaller behield oog in oog met de DVO'60-doelman het overzicht niet. Met verse krachten. Sytze Stins voor Michel Flikweert en A-junior Emiel Kuyten voor Erwin Theunisse, trachtte SKNWK daarna alsnog een overwinning te forceren. Het pakte echter anders uit. De nummer elf van de bezoekers, Rob de Roo, dompelde SKN WK met de enige goal van de wedstrijd in rouw nadat hij twee verdedigers uit wist te kappen. Grote domper Wesdorp: „Dit is een grote domper en we hebben zeker tij d nodig om dit te verwerken We zijn met veel ambities aan het seizoen begonnen, doen er alles aan maar een overwin ning kan toch niet uitblijven?" Volgende week, in de uitwed strijd tegen Zwaluwe, doet SKNWK opnieuw een poging daartoe. Lijfsbehoud was het doel van Wesdorp en voorlopig lijkt dat niets te hoog gegre pen. SKNWK: Pascal Dalebout; Oby Kikstra, Marlijn Neele, Erik van de Berge, Freek van Marle; Kees- Jan van Nieuwenhuijze, Jacky de Bruine, Leon de Bruine, Ricky Bommelje (42. Peter van der Cin gel); Michel Flikweert (61. Sytze Stins), Erwin Theunisse (75. Emiel Kuyten). door Ben Hameeteman ZEVENBERGEN - Gezien de vele kansen na rust en twee af gekeurde doelpunten kreeg Zie- EMM kampt met blessures VLISSINGEN - De handbal mannen van EMM zijn afgelo pen weekend niet in actie geko men. Er stond een tweedaags toernooi op het programma in Klazinaveen, maar de eerstedi- visionist kampt op dit moment met teveel blessures. „Afreizen zou niet verstandig geweest zijn", vertelde een flink balende trainer John J ansenNa de afzegging in Drente heeft EMM zijn plannen in de aanloop naar de competitie gewijzigd. Eigenlijk zou de Middelburgse ploeg niet meer spelen, maar daar komt verandering in. Don derdag komt Helius op bezoek, volgende week dinsdag staat er nog een uitwedstrijd tegen In ternos op het programma. Voor de vrouwenselectie van EMM daarentegen loopt de voorbereiding gesmeerd. De combinatie met de nieuwe trai ner Jos Aertssen klikte al me teen. Gisteren werd de vorm van laatste weken nog eens extra onderstreept door de driekamp in eigen huis te winnen. Zowel Westlandia (21-16) als Tilburg (26-17) kregen het nakijken. Vooral was Aertssen te spreken over het scorend vermogen in de partij tegen Westlandia. „Over de hele linie werd gescoord, en iedereen kwam z'n afspraken goed na." rikzee zondag in Zevenbergen te weinig. De uitwedstrijd tegen Virtus eindigde in een 1-1-ge- lijkspel. „We hebben in de eerste helft te weinig kansen gecre- eerd", oordeelde Zierikzee- trainer Bert Pentury na afloop. Vlak voor aanvang van de wed strijd tussen Virtus en Zierikzee had een fikse regenbui het veld spekglad gemaakt. Met name de roodzwarten hadden enorm veel moeite zich aan de situatie aan te passen. „Na zo'n twintig minuten mag je toch verwach ten dat je er aan gewend bent, maar het bleef nog steeds fout gaan. Passes werden te hard in gespeeld of spelers konden niet goed aannemen", vertelde Pen tury. Zierikzee creëerde zich zo doende in het eerste bedrijf geen enkele kans. Na een tuimeling van Patrick Roggeband in de veertigste minuut lag de bal in eens panklaar voor de spits van Virtus, die vervolgens niet twij felde en voor 1-0 zorgde. In de tweede helft ging Zierik zee beter voetballen omdat de invallers Peter van der Linde, Thomas Vos en Martin van der Schee hun opwachting maak ten. Van der Linde bracht Zie rikzee na 25 minuten langszij. Ook Vos wist de bal uit een vrije trap tussen de palen te schop pen. Zijn doelpunt werd even wel wegens vermeend buiten spel afgekeurd. Datzelfde over kwam spits John van der Have. Zierikzee: Jaco van der Schee; Er win Nelissen, John Berrevoets (60. Martin van der Schee), Barry Hage, Perry Goedegebuure; Marco Jonker, Robbert Roggeband (46. Peter van der Linde), Maarten Padmos; Pa trick Roggeband, Perry Lukas (60. Thomas Vos), John van der Have. door Ben Hameeteman RENESSE - Zonnemaire heeft zondag met hangen en wurgen van het derde elftal van Renesse gewonnen. Vooral in de slotfase had de ploeg van trainer Ed van Lent alle moeite de 3-2-voor- sprong intact te houden. Zonnemaire startte tegen Re nesse 3 met het windvoordeel. Na een snelle uitval was het Maurice Hart die met een leep lobje de openingstreffer scoor de. In de 25e minuut zorgde Ed win van de Wekke voor de 0-2- ruststand. Wat Van Lent reeds tijdens de rust vreesde, werd na de hervatting bewaarheid. De thuisploeg had nu het wind- voordeel en maakte daar gretig gebiTiik van. Hoewel Zonne maire onder druk kwam te staan, wist het zelf toch uit een counterï)-3 te scoren. Pas bij deze achterstand deed Renesse via Ad Hendriks wat te rug: 1-3. Toen het daarna ook nog 2-3 werd, moest Zonnemaire zich met hand en tand verdedigen maar bleef het uiteindelijk toch overeind. SKNWK-keeper Pascal Dalebout is kansloos bij het enige doelpunt van DVO'60. foto Janne Wolterbeek joor Jasper van der Bliek ÖOSTKAPELLE - Met een ver beten, terneergeslagen uitdruk - dng uitte hij zijn boosheid. ,Van al onze nederlagen dit sei- loen vind ik dit de meest onte rechte." Een beetje gelijk had Dostkapelle-trainer Stoffel Schipper zaterdag wel. In de net 3-2 verloren wedstrijd te len Roda Boys domineerde zijn ploeg zeker een uur. De wedstrijd van zaterdag tus- len Roda Boys en Oostkapelle pas bepaald niet van een hoog niveau. Veel balverlies en slech- e passes kenmerkten het.treffen p de eerste klasse C. Dat deed chter niets af aan het amuse mentsgehalte. Flitsende aan tallen en veel kansen zorgden rvoor dat de 150 toeschouwers het prima naar hun zin hadden, ket keerpunt in de wedstrijd pas in de 56ste minuut. Bij een J-l-stand kreeg Wilfred Schip per een uitgelezen kans om Oostkapelle via een strafschop op voorsprong te zetten. De spi Is schoot echter slap in en Ro- da-sluitpost Arie Vernooy red de eenvoudig. Nauwelijks zestig seconden later lag de bal aan de andere kant in het doel. Twee scherpe passes van Roda Boys waren genoeg om de hele Zeeuwse defensie uiteen te rij gen en het leer bij Marty Schoonus te bezorgen. Die ver schalkte Ramon Telussa. In plaats van 2-1 voor Oostkapelle stonden de bezoekers uit de Bommelerwaard nu voor. De thuisclub leek gebroken, er was wat geknakt. „Ze stonden te snurken", kenschetste Stoffel Schipper na de wedstrijd de houding van zijn verdediging bij de 2-1. „Na die penalty maakten wij een paar fouten en was het gebeurd." Verkeerde been Fouten werden er ook al ge maakt in de spannende eerste helft. Na twintig minuten ver dedigen kwam Oostkapelle op Gedeelde eerste plek Ouwerkerk BOOGE ZWALUWE - Het gaat jondag-zesdeklasser Ouwer kerk nog steeds voor de wind. Zondag werd de uitwedstrijd egen HZ'75 met 2-4 gewonnen, boor de zege bezet het elftal van Jakkoo Brouwer mo- een gedeelde eerste wedstrijd in Hooge Zwaluwe iegon een halfuur te laat omdat le scheidsrechter niet was op In allerijl moest nog vervangende arbiter wor- geregeld. Trainer Brouwer dat rare begin er de schuld fan dat zijn ploeg er in de eerste ïelft weinig van bakte. Op de 2- viel daarom niets af e dingen. „We wanhoopten Ik was ervan overtuigd dat meer kwaliteit hadden dan IZ", aldus Brouwer, fa de hervatting ging Ouwer- meer naar voren voetbal De ruimte achter de verde- van de thuisploeg werd de spitsen van Ouwerkerk ;oed benut. Na een kwartier til- le Peter Hillebrand de stand 2-1. Via een lage schuiver an Erwin van der Maas werd even later gelijk, rook de winst. Uit en corner bracht Wouter van de larie zijn team op voorsprong: -3. Erwin van der Maas rondde en goed uitgespeelde aanval ervolgens prima af: 2-4. voorsprong doordat r erry Air ons een voorzet van Dennis Bul netjes inschoot. Roda Boys, één van de favorieten voor de titel, herstelde de marge acht minu ten later alweer nadat Karei Bauman doelman Ramon Telus sa op het verkeerde been had ge zet. Toch waren er ook daarvoor al mooie momenten. Vanaf de aftrap misten de bezoekers drie kansen op rijEerst belandde de bal op de paal, daarna op de lat. Bij de derde inzet was Telussa attent. Twintig minuten voor tijd leek de wedstrijd gelopen. De ge vaarlijke spits Bauman kopte Roda Boys na een verdedigings- fout naar een veilige 3-1. Bang voor de derde nederlaag in vier wedstrijden bleef Oostkapelle aanvallen. Tien minuten voor het einde werd een Zeeuws doel punt terecht afgekeurd, maar twee minuten daarna was op een kopbal van Roel Laluheru niets af te dingen (2-3). Het gro te offensief dat volgde overdon derde de tegenstander uit Aalst volledig, maar bezorgde Oost kapelle geen punten. Na vier duels rest een schamele score van drie punten. En dat terwijl het Walcherse team vo rig jaar rond deze tijd fier aan kop stond. Oostkapelle: Ramon Telussa; Edwin Meerman (73. Jan Kamphorst), Dennis Bul, Harro Hazelaar, Stefan Meerman; Francis Langemaire (65. Angelo Schaalje), Tomas Ragut, Roel Laluheru, Rick Pattenier; Fer ry Alfons, Wilfred Schipper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 29