Bredere aanpak drugs in Hulst PZC EROTIC DISCOUNT CENTRE Rijontzegging voor dronken autorijden Nutsbedrijf herstelt gasleiding geruisloos Werkgeverskring in Kanaalzone woedend op Netelenbos Soos 'Ons Verzetje' viert feest Oostburg vreest lastenverhoging Raad Oostburg nog niet eens over komst betaald parkeren zeeland 16 Wet Viktor biedt mogelijkheden voor aanpak overlast vanuit huizen Finale Zeeuwse Belofte bekend DE KERMIS IN TERNEUZEN DUURT T/M ZONDAG 26 SEPTEMBER VAN 13.00 TOT 19.00 UUR U ZOEKT OPWINDEND WERK biedt u die mogelijkheid.... zaterdag 25 september 1999 Terwijl het (losgekoppelde) gasleidingnet van Kloosterzande en omgeving werd gerepareerd, zorgden gasflessen ervoor dat de toe stroom naar de huizen doorliep. foto Charles Strijd door Lilian Dominicus KLOOSTERZANDE - Bewoners van Kloosterzande en omgeving hebben niet gemerkt dat ze vrijdagochtend tijdelijk van het reguliere gasleidingnet waren los gekoppeld vanwege reparatiewerk. „Ik heb het vanochtend getest in hotel Van Leuve in Kloosterzande, waar ze koffie nog op de ouderwetse manier zetten", lacht A Parre, woordvoerder van Delta Nutsbedrijven. „En de koffie was goed en heet." De gastoevoer verliep tijdelijk via gas flessen op grote trailers, die het Zeeuwse energiebedrijf huurde van concurrent de Gasunie. Kosten voor de huur: vijftien duizend gulden. „We hadden er ook voor kunnen kiezen de gaskraan tijdelijk dicht te draaien en de mensen via de officiële kanalen te waarschuwen", verklaart Par re. „Maar dan waren er altijd mensen ge weest die het bericht niet hadden ge hoofd, die ons dan weer gaan bellen. Als je de kosten daarvan uitrekent, dan kom je ongeveer op hetzelfde uit." De reparatie was nodig, omdat van de zomer een scheur was ontstaan in het leidingennet. Met een lekbeugel, een soort van noodverband, werd het lek tijdelijk gedicht. Maar zo'n lekbeugel houdt het slechts voor bepaalde tijd en er moest nu een definitieve oplos sing komen. „We hebben ervoor gekozen het nu te doen, in de nazomer en niet in de winter, zodat het gasverbruik laag zou zijn", aldus Parre. 's Middags werd een dergelijke operatie uitgevoerd in de omgeving van Westdorpe. door Aector Doorns door Jean-Lou de Gucht HULST - Hulst handhaaft het verzet tegen koffieshops en han del in drugs. Dit stelt het college van burgemeester en wethou ders in de aanbiedingsbrief bij de begroting 2000. Daarbij gaat zij naast de dit jaar voor het eerst toegepaste nieuwe burge meestersbevoegdheid. die is ge baseerd op de Opiumwet (de zo genaamde Wet Damocles) gebruik maken van een nieuw juridisch instrument: de Wet Viktor. Behalve tegen drugs overlast in en om horecapanden kan er nu met bestuursrechtelij ke middelen worden opgetreden tegen drugsmisbruik en drugs- Celstraf, boete en rijontzegging voor drankrit TERXEUZEN - Voor een forse overschrijding van het maxi maal toegestane alcoholpercen tage werd een 31-jarige man uit Clinge gisteren (vrijdag) ver oordeeld tot twee weken cel, ne gen maanden rij-ontzegging en 1.900 gulden boete. Politierechter J. Begheyn sprak het vonnis bij verstek uit. De drankrijder werd op 28 juni in Hulst aangehouden met bijna vier keer meer dan de toegesta ne limiet. Daanaast bleek dat hij reed terwijl hem een rijverbod was opgelegd. Excursie op het strand GROEDE - Natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje en de Rangers (Wereld Natuur Fonds) houden vanmiddag, za terdag, een strandtocht voor kinderen van 8 tot 14 jaar. De kinderen gaan op het strand en langs de duinreep op zoek naar duin- en strandplanten en zeevogels. In de zee wordt geke ken naar onder andere platvis- jes, krabbetjes en garnalen. De kinderen gaan ook op zoek naar fossielen op het strand zoals haaietanden, roggetanden en fossiele schelpen. De excursie begint om 13.30 uur op het par keerterrein van Paviljoen de Groe, bij de Groedse Duintjes. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De PvdA-fractie in de gemeente Oostburg vindt niet dat het in te voeren betaald parkeren in Cadzand, Breskens en Oostburg de melkkoe van de gemeente mag worden. Oost burg moet er geen geld op toe leggen, maar hoeft er ook niet beter van te worden, vindt frac tievoorzitter J. Wielakker. Het college van burgemeester en wethouders, inclusief PvdA- wethouder L. Wille, vindt ech ter dat Oostburg er best wat aan mag verdienen. Voor de WD-fractie is het nog lang geen uitgemaakte zaak dat het betaald parkeren er komt. J. Provoost van de fractie vindt dat de gemeente eerst maar eens goed moet bekijken of het haal baar is. Het bijna zestig mille kostende onderzoek dat een ex tern bureau gaat uitvoeren, moet objectief zijn, oordeelde hij, zonder vooringenomen standpunt. Wethouder L. Wille erkende vrijdag in de commissie financiën dat het college, hoe wel het niet formeel heeft beslo ten, wel gekozen heeft vóór be taald parkeren. Hij voegde daar echter aan toe: „Tenzij het on derzoek aantoont dat we het maar beter niet moeten doen." Wille gaf A Verhage (D66) gelijk dat bij een goed onderzoek een goed veldonderzoek past. Daar om heeft de gemeente deze zo mer al tellingen verricht aan de kust. om zo de bezetting van de parkeerterreinen te meten. Werkgroep De wethouder wil vooruitlo pend op de beslissing om tot be taald parkeren over te gaan, een werkgroep vormen van onder nemers uit de verschillende ker nen. Deze werkgroep wordt nauw betrokken bij de voorbe reidingen. PvdA'er Wielakker vond dat ook de consumenten, Grevelingendam voor deel dicht ZIERIKZEE - In de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 sep tember wordt het noordelijke deel van de Grevelingendam van 22.00 tot 5.00 uur afgesloten in verband met asfalterings- werkzaamheden. De weg over de Oosterschei- dekering gaat donderdag 30 september van 14.00 tot 14.20 uur dicht. gerelateerde overlast vanuit woningen. Door het huidige nulbeleid van Hulst verspreidt de handel in drugs zich naar woonwijken en/of buitenkernen. De ge meente wil er snel en daad krachtig tegen optreden. De Wet Viktor (artikel 174a van de Ge meentewet) geeft de burge meester de bevoegdheid om een woning te sluiten bij drugsover last. Volgens juridisch mede werker van de gemeente Hulst. W. Suijkerbuijk, is dit wetsarti kel tot op heden nog niet veel toegepast. Er is dan ook weinig tot geen jurisprudentie over te vinden. De gemeente Hulst ziet de Wet Viktor vooral als stok achter de deur. De eerste verantwoorde lijkheid ligt bij de verhuurder van een woning, bijvoorbeeld een woningbouwvereniging. Zij dienen het contract met een huurder op te zeggen als hij of zij drugsoverlast veroorzaakt. Doet een woningbouwvereni ging dit niet, dan kan de ge meente met de Wet Viktor in de hand een eind maken aan de drugsoverlast. Inkomsten Volgens Suijkerbuijk heeft de gemeente dan de bevoegdheid om een woning gedurende één jaar te verzegelen. Doordat de verhuurder dan inkomsten mis loopt, hoopt de gemeente Hulst dat die nu sneller optreden te gen drugsoverlast. Het college van B en W van Hulst kondigt aan het huidige drugsbeleid op punten te actua liseren. Binnen de eigen organi satie is meer kennis nodig om op te treden tegen drugsmisbruik of het treffen van preventieve maatregelen. Doel is meer sa men te werken met het justitie en de politie. Fruitfeest en Solextoer KWADENDAMME - Tapperij 's Lands Welvaren in Kwaden- damme houdt op zaterdag 2 ok tober een plukfeest. Het feest begint om 15.30 uur met een So lex-toertocht. Het feest zelf is 's avonds, dit jaar in Ierse stijl. die voor de parkeerplaatsen moeten gaan betalen, in deze groep moeten kunnen plaatsne men. Dat zag Wille niet zitten. „Als de toeristenbelasting om hoog gaat, gaan we ook niet in gesprek met de burgers, maar wel met de ondernemers die de gevolgen voelen. De burgers vinden him weg wel via hun ver tegenwoordigers in de raad." Watertoren Het bericht dat Delta Nutsbe drijven de watertoren in Oost burg in de verkoop doen, verras te de commissieleden. L. Baarends van D T reageer de daarop direct met het voor stel de toren maar aan te kopen, voor de honderd gulden die nu als subsidie naar de Watertoren- stichting gaat. Ook W. Kruide nier (PvdA) zag al gelijk nieuwe mogelijkheden voor de toren als horecagelegenheid of uitkijk punt. Zover was het volgens Wille nog lang niet. De onder houdskosten zullen heel hoog zijn. De meeste commissieleden wa ren vrijdag tegen de bijdrage van 1200 gulden aan de stich ting Draagvlak, een samenwer kingsverband van verschillende asielzoekersorganisaties. De meerderheid van de fracties D T. CDA en WD vond niet dat de gemeente reeds zwaar gesubsi dieerde instellingen nog eens extra moest steunen. Skaten en muziek in Kalashnikov TERNEUZEN - Jongerencen trum Kalashnikov in Terneuzen houdt vanmiddag, zaterdag, een 'Do It Yourself All-Wheels Skateparty'. Rolschaatsen, inline-skates, skateboards of BMX-stuntfiet- sen kunnen vanaf 15.00 uur te recht in Kalashnikov. De bands Brains no More en Beans zijn aanwezig om de feestvreugde te verhogen. De toegang is gratis. Zaterdag 2 oktober treedt de band KOLK op in Kalashnikov. Deze groep brengt een live-ses sie van Drum 'n' Bass met een vleugje Trip Hop. De band bracht deze maand hun single 'Uma' uit en volgende maand verschijnt het debuutalbum 'Nachtschade'. Het optreden begint om 23.00 uur en de toe gang is gratis. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Net toen de ge meente Oostburg dacht de klap van 1997 te boven te zijn, kreeg zij deze week een nieuwe teleur stelling te verwerken. Bovenop de drie miljoen gulden aan rijksuitkering die zij twee jaar geleden al moest inleveren, moet de gemeente het nu op nieuw met 850.000 gulden min der doen. Daardoor valt haar de twijfelachtige eer ten deel op de zestiende plaats te staan van de top 20 van 'meest gepakte' Ne derlandse gemeenten. De korting op de rijksbijdrage kan betekenen dat Oostburg de lasten flink moet verhogen. Om het voorzieningenni veau op peil te houden, zouden de belastin gen vanaf 1997 met tweehon derd gulden hoger omhoog moe ten. Wethouder L. Wille deelde dit vrijdag mee aan de commissie financiën. De commissieleden toonde zich geschrokken van het bericht. Afgezet tegen de rest van Zeeland komt Zeeuws- Vlaanderen er in zijn geheel be kaaid van af. Hulst gaat er 746.700 gulden op achteruit, Sluis-Aardenburg 754.650 gul den, Terneuzen 693.000 gulden en Sas van Gent 374.100 gulden. Axel hoeft het minst in te leve ren, 36.225 gulden, terwijl Hon- tenisse juist meer krijgt, name lijk 47.400 gulden. Wille had becijferd dat in heel Zeeuws-Vlaanderen een belas tingverhoging van bijna vijftig gulden per inwoner nodig is om hetzelfde financiële niveau van voor 1997 te handhaven. Voor Oostburg zou de klap opgevan gen kunnen worden door de On roerend Zaak Belasting in een eerste fase te verhogen met 84 procent en daarna nog eens met 18,5 procent. Deze korting op de rijksuitkering, verzachtings operatie genoemd, betekent dat er in Zeeuws-Vlaanderen onge veer 35 miljoen gulden minder geïnvesteerd kan worden. B en W van Oostburg willen sa men met de andere gemeenten in Zeeland die ook gekort wor den, protesteren tegen de bere keningswijze die leidde tot deze korting. Zendingsdagen in Terneuzen TERNEUZEN - De Johan Maasbach Wereld Zending houdt zaterdag 16 en zondag 17 oktober een evangelisatiecam pagne in Terneuzen. In gebouw De Driehoek aan de prof. Zeemanstraat 214 wacht de bezoeker zang, drama en dans van de Eagles Roek-jeugd groep uit Den Haag. Verder zijn er religieuze boodschappen. Ook zijn er stands. De campag ne begint 16 oktober om 19.30 uur en 17 oktober om 15 uur. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter J. Begheyn ver oordeelde gisteren een 39-jarige man uit Oostburg veroordeeld tot een jaar rijontzegging en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De verdachte werd op 26 juni dit jaar in Oostburg in dronken toe stand achter het stuur door de politie aangetroffen. Uit de blaastest bleek een score van 1.140 micogram, ruim vijf keer meer dan toegestaan.De drankrijder vertelde die avond bij zijn oma uitgebreid wijn te hebben gedronken. Toen hij daarna een kennis in Sluis wilde door Wout Bareman TERNEUZEN - De Kring van Werkgevers in de Kanaalzone vindt de manier waarop minis ter T. Netelenbos van Verkeer en Waterstaat omspringt met de infrastructuur in Zeeuws- Vlaanderen onaanvaardbaar. Het bestuur van de kring is vast van plan de problematiek met nadruk aan de orde te stellen tij dens het komend bezoek van de Vaste ommissie van Economi sche Zaken van de Tweede Ka mer aan de regio. Het bedrijfsleven in de Kanaal zone is 'verbaasd en teleurge steld' over de weigering van minister Netelenbos om de spoorlijn Axelse Vlakte-Zelzate op te nemen in het Meerjaren programma Infrastructuur en heeft ook geen goed woord over voor haar uitspraak dat de spoorlijn er pas komt als de tun nel bij Sluiskil wordt aange legd. Het besluit om de spoorlijn op de lange baan te schuiven staat, volgens de Kring van Werktge- vers, haaks op de afspraken die jaren geleden werden gemaakt bij het opstellen van het zoge naamde Plan van Aanpak voor het ROM-project Kanaalzone. Op de oostelijke oever van het ophalen werd hi] aangehouden. Officier van justitie J. Groen eiste een jaar rijontzegging en twee weken 'zitten'. De politie rechter zette de gevangenisstraf in voorwaardelijk om.Ook een 36-jarige Portugees, die aan de Westerscheldetunnel werkt, bleek op 5 juli in Terneuzen niet meer in staat om het stuur nog goed vast te houden. Hij geraak te met zijn auto regelmatig in de berm. De man, woonachtig in Sas van Gent, werd conform de eis negen maanden rij-ontzeg ging en 1900 gulden boete ver oordeeld. De verdachte keert eind dit jaar terug naar Portu gal. De rijontzegging, die alleen voor Nederland geldt, deed hem daarom weinig. Kanaal Gent-Terneuzen zou volop ruimte worden gecreëerd voor nieuwe industriële ont wikkelingen (Axelse Vlak- te/Autrichepolder) en ontslui ting per spoor was daarmee onlosmakelijk verbonden. De koppeling tussen spoor en tun nel noemt de kling 'weer een nieuw argument uit de koker van Verkeer en Waterstaat'. Verstikken De wegen op de westelijke ka naaloever dreigen, volgens de werkgevers, te 'verstikken' als de overheid geen maatregelen neemt. Ze zullen dichtslibben als gevolg van de ingebruikna me van de Westerscheldetunnel, het sterk verhoogde verkeers aanbod door de capaciteitsver dubbeling bij Cerestar, de uit breidingen bij Dow Benelux en een eventueel te bouwen factory ouletcentre in Sas van Gent. De Kring van Werkgevers: „Al les bij elkaar wijzen alle signa len uit Den Haag erop dat de re gio Kanaalzone respectievelijk Zeeuws-Vlaanderen in ieder ge val op het gebied van infra structuur van dit kabinet niet veel te verwachten heeft. Gelet op de betekenis van de industrie van de Kanaalzone voor de na tionale economie is dit onaan vaardbaar." door Donja Odijk TERNEUZEN - Met een luid applaus voor alle vrijwilligers werd gisteren het feest ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van de werkgroep 'Ons Verzetje' officieel ge opend. De middag werd, in aanwezigheid van wethouder A Stahl-Hemelsoet, gevuld met af en toe een „muziekske, een praatje en dan weer een muziekske," aldus mevrouw E. Galama, voorzitster van de werkgroep. De vrijwilligersorganisaties Welfare Rode Kruis, Stichting Welzijn Terneuzen en De Zon nebloem houden elke vrijdag middag in De Veste een soos- middag voor gehandicapten uit Terneuzen onder de naam Ons Verzetje. De bezoekers kunnen hier gezellig bijpra ten, wat drinken of spelletjes spelen. Sleur Elke vrijdagmiddag komen er tussen de twintig en dertig be zoekers naar de soos. Met deze middagen hoopt de organisa tie de deelnemers wat gezel ligheid te brengen, ze uit de sleur te halen en de familie wat ontspanning te bieden. Trudy Kombrink, werkzaam in Ter Schorre, haalde herin neringen op aan Terneuzen van toen en nu. Dit deed zij verkleed als de interieurver zorgster mevrouw Dweilstra Op 22 september 1989 kwam Ons Verzetje, dat toen nog So ciaal Café heette, voor het eerst bijeen. De eerste middag werd opgezet op initiatief van verpleeghuis Ter Schorre, Stichting Welzijn, Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen, het Rode Kruis en De Zonne bloem. De deelnemers be dachten de passende naam voor de soos; de middagen zijn een letterlijk een verzetje in hun bestaan. foto Charles Strijd TERNEUZEN - De popgroepen Orange Bud uit Zierikzee en Fic tion Defenc/se uit Hulst completeren het deelnemersveld voor de fi nale van de Zeeuwse Belofte. Vrijdagavond werd in Kalashnikov in Terneuzen de tweede voorronde gehouden voor deze jaarlijke pro vinciale popprijs die toegang geeft tot het concours De Grote Prijs van Nederland. Behalve de uitverkoren bands namen ook Firma Hopeloos, No Sha me en South West Connection deel aan de voorronde. De jury prees het 'jonge, wilde en enthousiaste' karakter van Orange Bud en was zeer te spreken over de 'originele composities, mooie sound en goede presentatie' van Fiction Defenc/se. Vorige week werden in Zierik zee de groepen Nimbus uit Middelburg en Trippin' uit Terneuzen voor de finale - vrijdag 15 oktober in het Vlissingse Arsenaaltheater - geselecteerd. Consulent popmuziek Cor de Jonge van Scoop is blij met de deelname van twee Zeeuws-Vlaamse bands. Graag brengen wij onder uw aandacht dat in tegenstelling tot hetgeen vermeld stond in onze advertentie van donderdag 23 september Sandereijn b.v. beter bekend onder de naam Erotic Discount Centre, marktleider op het gebied van erotische detailhandel, zoekt met s£>oed wegens uitbreiding enkele ENTHOUSIASTE VERKOPERS (full time) voor haar filialen in Zeeuws-Vlaanderen en België commercieel ut j zijn klantgericht en en eigen vervoer I beschikken over een I Het lijkt jouw wel iets om ons team te komen versterken Stuur dan uw schriftelijke sollicitatie met CV aan Sandereijn b.v., afdeling Personeelszaken, t.a.v. Mevr. S. 't Hooft, Postbus 27, 4587 ZG Kloosterzande. Voor Inlichtingen tel. 0114-687283

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 62