Van Aartsen wil van veto's af Muziek redt oorlogskinderen PZC feiten en meningen Dita Sar! verwijt Megawati banden met milities Timor Farao Mubarak regeert maar door Minister pleit voor inperken macht vaste leden Veiligheidsraad Van Wijnbergen geldt als een a-politieke lastpak 25 september 1949 Driejaar gevangenschap zijn de Indonesische vakbondsacti- viste Dita Sari (26) niet in de koude kleren gaan zitten. Toch is ze sinds haar vrijlating in juli weer actief. Rust is een luxe die ze zich niet kan permitteren, gezien de ontwikkelingen in In donesië. Deze week is in Jakarta een wet aangenomen die het leger de kans geeft alle macht aan zich te trekken. En Megawati Soe- karnoputri, die vrijwel zeker binnenkort president ivordt speelt handjeklap met de moorddadige Oosttimorese milities. door Ronald Frisart Schokkend. Een ander woord kan Dita Sari niet vinden voor het optreden van dc Indo nesische politica Megawati Soekarnoputri. „Vier dagen ge leden bezocht ze West-Timor in gezelschap van de leider van de Oosttimorese Aitarak-militie. Bovendien biedt het kantoor in Oost-Jakarta van haar partij PDI-P onderdak aan Aitarak- leden." In Amsterdam, waar ze de afgelopen dagen te gast was bij Amnesty International en de FNV, concludeert Dita Sari: „Dat maakt Megawati mede verantwoordelijk voor het bloedbad dat de milities op Oost-Timor aanrichtten." Megawati heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat ze vindt dat Oost-Timor deel moet blij ven uitmaken van Indonesië. „Ze heeft veel begrip voor de milities die zich tegen afschei ding van Indonesië verzetten", meent Dita Sari.. „Ze heeft ge zegd dat ze de uitslag van het re ferendum over de toekomst van Oost-Timor zou aanvaarden. Maar door wat ze nu doet, aan vaardt ze ook het geweld van de milities. Terwijl dat volledig on acceptabel is." Voor het eerst Dit jaar beleefde Indonesië voor het eerst sinds 1955 vrije parle mentsverkiezingen. Deson danks is de toestand in de archi pel volgens Dita uitermate somber. Zo aanvaardde het par lement donderdag een hoogst gevaarlijke wet op de noodtoe stand. „Het was de laatste daad van het oude, uit de Soeharto- tijd stammende parlement. Die wet is een nachtmerrie. Als de noodtoestand wordt uitgeroe pen, krijgt het leger op grond van deze wet meer bevoegdhe den dan ooit.". „De wet op de noodtoestand die in 1959 onder president Soekar- no werd ingesteld betrof alleen de afscheidingsbewegingen die toen actief waren op ondermeer Sumatra. Deze nieuwe wet geeft het leger macht over de hele maatschappij. Onder deze wet kan het leger allerlei vormen van geweld gebruiken. Boven dien kunnen de militairen niet alleen de media knevelen en journalisten arresteren, maar ook gewone burgers oppakken, en organisaties en culturele bij eenkomsten verbieden." Onmisbaar Het afgelopen anderhalf jaar had het Indonesische leger het moeilijk. Het stond bloot aan hevige kritiek, niet alleen van het buitenland, maar ook vanuit Indonesië zelf. Dita: „Nu is ech ter een situatie ontstaan waarin veel burgers die met de 'oude krachten' zijn verbonden, den ken dat de strijdkrachten on misbaar zijn". „In verband met Oost-Timor staat Indonesië onder grote druk. Het leger ontleent daar aan nieuw zelfvertrouwen. Er wordt geredeneerd: president Habibie heeft laten zien dat burgers het land niet kunnen besturen, dus heb je ons, de mili tairen, nodig, de politieke rol van de strijdkrachten is nog steeds noodzakelijk." Niet alleen de nieuwe wet op de noodtoestand is daarvoor een instrument. Het leger, en in het bijzonder de stafchef en minis ter van defensie, generaal Wiranto, heeft nog een ijzer in het vuur: Megawati Soekarno putri. „Hij heeft ingezien dat het leger ter verdediging van zijn politieke rol een alliantie moest aangaan", aldus Dita, „Megawati bood daartoe een goede kans. Zij heeft zich nooit sterk gekant tegen de politieke rol van het leger." GPD zaterdag 25 september 1999 door John Wanders Minister Van Aartsen van Buitenlandse Zaken heeft gisteren in zijn rede tot de Alge mene Vergadering van de Ver enigde Naties vraagtekens ge zet bij het vetorecht waarover de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad beschikken. In dien zich ergens op aarde een ernstige humanitaire crisis vol trekt, zou de internationale ge meenschap zich volgens Van Aartsen niets moeten aantrek ken van een eventueel veto in de Veiligheidsraad tegen militair ingrijpen. Tijdens de Koude Oorlog was het vetorecht een effectieve buf fer tegen het uiteenvallen van de VN, zei Van Aartsen. Maar in het huidige tijdperk - waarin niet langer sprake is van twee elkaar bestrijdende machtsblokken - blijkt het vetorecht van de VS, China, Rusland, Frankrijk en Groot-Brittannië keer op keer een blok aan het been van de in ternationale gemeenschap, met- alle dramatische gevolgen van dien. Het leidt ertoe dat de Vei ligheidsraad, en daarmee de VN, steeds verder in de marge worden gedrongen. Feitelijk gaat het daarbij vooral om het vetorecht van China en - in iets mindere mate - Rusland. Een recent voorbeeld is Kosovo. Terwijl Servische eenheden de burgerbevolking van de provin cie Kosovo terroriseerden, wierpen Rusland en China in New York een blokkade op te gen een humanitaire interventie in een, zo benadrukten Moskou en Peking, soeverein land. Pre sident Clinton besloot tot een militair ingrijpen inNAVO-ver- band, waarmee hij de blokkade in de Veiligheidsraad omzeilde. De VN, op papier de voornaam ste beschermer van de wereld vrede, stonden daarmee buiten spel op een moment dat zich op de Balkan de grootste crisis sinds de Tweede Wereldoorlog voltrok. Balans De al langer lopende discussie over de geleidelijke verschui ving in de balans tussen territo riale integriteit enerzijds en humanitaire interventie ander zijds stond deze week promi nent op de agenda van de jaar lijkse Algemene Vergadering van de VN in New York. Mag de internationale gemeenschap met militaire middelen tussen beide komen als een soeverein land (een deel van) haar eigen bevolking terroriseert? De Westerse wereld vindt van wel en ze wordt daarbij op hoofdlijnen gesteund door de Afrikaanse secretaris-generaal van de VN, de Ghanees Kofi An nan. Die denkt vol afschuw te rug aan de massaslachtingen in Rwanda, een volkerenmoord waarbij de internationale ge meenschap toekeek zonder in te grijpen. „Het is zeer modieus om te zeg gen dat de mensenrechten van groter belang zijn dan het grondbeginsel van soevereini teit", schamperde de Chinese minister van Buitenlandse Za ken deze week in zijn rede tot de Algemene Vergadering. China, dat worstelt met een onafhan kelijkheidsbeweging in Tibet en dat hardop droomt van een in lijving van Taiwan, is de belang rijkste woordvoerder van de stroming die meent dat het in het Handvest van de VN vastge legde beginsel van nationale soevereiniteit- onder geen be ding mag worden aangetast. In dien de VN zich met militaire middelen ongevraagd zouden mengen in de binnenlandse aangelegenheden van een soe verein land, zou dit tot zeer ern stige ontwrichting leiden, stelt Peking. Ook het dichtbevolkte India, dat zo zijn eigen proble men heeft in Kashmir, staat op dat standpunt. Zichtbaar Eerder deze week drongen se cretaris-generaal Kofi Annan van de VN en de Amerikaanse president Clinton aan op een actievere rol voor een VN-vre desmacht in die gevallen waar burgers op grote schaal het slachtoffer worden van het bru te optreden door him eigen rege ring. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Joschka Fischer, opperde het idee om de vaste leden van de Veiligheids raad de verplichting op te leg gen om een eventuele blokkade tegen militair ingrijpen toe te lichten tegenover de Algemene Vergadering. Dan zou volgens hem voor de hele wereld zicht baar worden dat het betreffende veto veeleer een nationaal dan door Bouke Bergsma Topambtenaar prof. dr. Sweder J.G. Ba ron van Wijnbergen (48) was vorig jaar september nog zo gewaarschuwd door zijn baas, minister Jorritsma van Economische Zaken. Zij verbood hem nog eens publieke lijk zijn mening te geven over het kabinets beleid zonder haar eerst te consulteren. Maar de hardleerse Van Wijnbergen kon het toch niet laten en kwam de afgelopen dagen opnieuw in conflict met Jorritsma. Van Wijnbergen is in april 1997 door toen malig D66-minister Wijers naar Economi sche Zaken gehaald als opvolger van secre taris-generaal Ad Geelhoed. In zijn nieuwe functie liet hij zich geregeld uit over econo misch beleid en nationale en internationale economische ontwikkelingen. Dat leidde nogal eens tot ongenoegen van de Tweede Kamer of zijn politieke baas. September vorig jaar suggereerde Van Wijnbergen in het PvdA-vlugschrift dat het kabinet de economische groei voor de ko mende jaren in het regeerakkoord van Paars-2 te optimistisch inschatte. Jorritsma moest toen de Kamer beloven dat haar top ambtenaar niet meer voor zijn beurt zou praten. Het was volgens haar niet de bedoe ling geweest het regeerakkoord te bekritise ren, maar om het optimisme van PvdA-frac- tieleider Melkert te temperen. Drie maanden later was het weer raak. Van Wijnbergen liet zijn licht schijnen over de loonmatiging en over de aftrek van pensi oenpremies en hypotheekrente. Jorritsma deed niets. Het ging volgens haar niet om kritiek, maar om 'filosofie' van een briljant econoom, en theorie omdat het kabinet toch al had besloten niet te tornen aan de aftrek van de hypotheekrente. De politiek oordeel de toen al algemeen dat Wijnbergen een briljant econoom is, die zich gedraagt als een lastpak met gebrekkige sociale vaardig heden en weinig gevoel voor politiek. Binnen Economische Zaken heerst overi gens een traditie van ferme uitspraken van topambtenaren. Van Wijnbergens voorgan gers Geelhoed (1990-1997) en diens voor ganger Rutten (1973-1990) hadden daar ook een handje van. ANP een internationaal belang dient. Minister Van Aartsen schaarde zich achter dit plan. Van Aartsen meent dat inter ventie door de VN zich niet zou mogen beperken tot die geval len waar de mensenrechten op grove wijze worden geschonden (Oost-Timor, Rwanda, Kosovo, et cetera). De minister ziet de grenzen van nationale soeverei niteit in de huidige mondiale economie zozeer vervagen dat hij ook denkt aan interventie door de VN bij situaties waarin een land bijvoorbeeld het on derhoud van zijn kernreactoren ernstig verwaarloost, ernstige schade toebrengt aan het mi lieu, of op grote schaal drugs uitvoert. „Vroeg of laat zal de Veiligheidsraad zich ook over dit soort kwesties moeten uit spreken", zei Van Aartsen. GPD De Russische minister van Buitenlandse Zaken Igor Ivanov (1.) en zijn Nederlandse collega Van Aartsen (r.) bieden VN-secretaris Kofi Anan een plaquette aan die herinnert aan de eerste internationale vredesconferentie, honderd jaar geleden in Den Haag. Van Aartsen zette gisteren vraagtekens bij het vetorecht van de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad. foto Stan Honda/EPA van onze redactie buitenland Morgen gaan de Eyptena- ren naar de stembus om per referendum hun 71-jari- ge president Hosni Mubarak een nieuwe ambtstermijn van zes jaar te geven. In dit presidentieel referendum is Mubarak de enige kandi daat. Het is de vierde keer dat hij als staatshoofd wordt herkozen met zo'n referend umzonder tegenstander. Vriend en vijand noemen de al achttien j aar lang heersen de Mubarak de laatste farao van Egypte. Zij verwijzen daarbij naar zijn natuurlijke leiderschap. Zijn tegenstan ders beklemtonen daarbij het ondemocratische karak ter van Mubarak's regime. De oud-luchtmachtcom mandant Mubarak wordt gelauwerd en verguisd in binnen- en buitenland. De politiek kleurloze officier werd in de presidentszetel geschoven na de moord op Anwar Sadat in 1981. Muba rak heeft diens beleid voor een groot deel voortgezet. De door Sadat in 1979 gesloten vrede met Israël heeft Egypte jaarlijks vier miljard gulden opgebracht aan economische en militaire steun van de VS. Het qua inwoneraantal (zes tig miljoen) verreweg voor naamste Arabische land raakte door Sadat's histori sche zet geïsoleerd in de Ara bische wereld. Dankzij de voorzichtig en pragmatisch manoeuvrerende Mubarak is Egypte weer een leider onder de Arabieren en geniet aan zien in Oost en vooral West. In het binnenland staat Mubarak er echter slecht voor. Zijn trefwoord is stabi liteit, maar het lijkt eerder op stagnatie en volgens sommi ge critici achteruitgang, Egypte lijkt een economisch stagnerende politiestaat. Mubarak's keiharde stri j d te gen religieuze extremisten is succesvol, maar de Staat houdt daarbij verkrampt het openbare leven in zijn greep. De noodtoestand die na de moord op Sadat is ingesteld, is nog steeds van kracht. De acties van het enorme po litieapparaat hebben de gewapende fundamentalis tische groepen vrijwel uitge roeid. In de uitpuilende ge vangenissen puilen zitten duizenden strijders, sympa thisanten en tal van onschul dige verdachten. Anderzijds is de samenleving sinds eind j aren j aren zeventig aanzien lijk conservatiever geworden om de vreedzame islamiti sche oppositie te sussen. Mubarak perkte de afgelo pen tien jaren de bescheiden politieke vrijheid verder in. Oppositie wordt wel getole reerd, maar alleen zo lang niemand er wat van merkt. Demonstreren is verboden en de pers is aan strenge cen suur onderworpen. Beroepssyndicaten, vakbon den en de rechterlijke macht zijn volledig onder rege ringscontrole. Verkiezingen zijn notoir frauduleus. De getolereerde oppositie heeft niets in te brengen. Muba rak's partij, de Nationaal De- •mocratische, krijgt door gaans vrijwel alle stemmen. Vaderfiguur Mubarak's ijzeren greep op de politiek moest samengaan met economische liberalise ring, Dit laatste lijkt te mis lukken. Privatiseringspro gramma's zijn gestrand door falende uitvoering en door de reusachtige bureaucratie. Volgens tal van Egyptische economen is het belangrijk ste probleem dat de politieke en de economische liberali sering niet gelijk op gaan. Mubarak trekt zich dit alles niet aan. Hij speelt de wijze vader en veel Egyptenaren zien hem uiteindelijk ook zo. Ze maken grappen over de 'onnozele' president, maar ze zijn blij dat hij niet zo'n am bitieuze gokker is als zijn beide voorgangers, Nasser en Sadat. Toen Jihad-extremis- ten in 1995 Mubarak bescho ten tijdens een OAE-top in Addis Abeba ging er een schok door de Egypte, Ook na de amateuristische aanslag van 6 september, waarbij de president alleen een wond aan de hand opliep was Egypte even bezorgd over wie Mubarak zou moe ten Opvolgen. Het antwoord geeft hij zelf via het referen dum: Mubarak. Met kabi netswijzigingen en andere manoeuvres zorgt de farao ervoor dat niemand in zijn schaduw kan staan. Hij wilnaarverluidtzijnhele leven regeren. Het is nie mand nog gelukt ook maar de indruk te wekken dat hij Mubarak's rivaal of plaats vervanger is. ANP Boerderij Een boerderij in Zijpe is gro tendeels verwoest door brand. Vermoedelijk is tijdens zwaar onweer de bliksem ingeslagen. Het vuur greep zo snel om zich heen dat van de inboedel niets te redden was. Ook zestigdui zend kilo hooi ging in vlam men op. Bij Zonnemaire brandde een boerenschuur tot de grond af. In een woning in Kerkwerve kwam een elf j arige jongen om het leven toen de bliksem door de schoorsteen naar binnen sloeg. Vliegtuigramp Een Canadese juwelier is gear resteerd, omdat hij een passa giersvliegtuig heeft laten neerstorten in Quebec. Het toestel crashte begin septem ber na een ontploffing. Daar bij kwamen 23 mensen om le ven, onder wie de vrouw van de juwelier. Uit onderzoek bleek dat de verdachte een bom aan boord had gesmokkeld, in de hoop dat zijn echtgenote de dood zou vinden. Hij wilde zo een levensverzekering opstrij ken, die hij enkele dagen voor de vlucht op haar leven had af gesloten. Grand Prix Bij de Grand Prix in Brno in Tsjecho-Slowakije zijn zeven doden gevallen en negentien mensen gewond geraakt toen coureur Prins Bira met zijn Maserati van de baan schoot en het publiek inreed. Uitgever: ■J. C. Boersema Hoofdredactie: A, L. Oosthoek D Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: OostsouburgseweglO Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel. (0115) 686000 Fax (0115)686009 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst. 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Internet (http://www.pzc.nl): Postbus 18 4380 AA Vlissingen redactie: redactie@pzc.nl exploitatie', internet@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118)484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 98,00; franco'per post 128,50; per maand 35,75; per jaar 372,50; franco per post 491,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,80, zaterdag 2,60 p.st,; (alle bedragen inclusief 6 pet. btw); Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen Advertentietarieven: 191 cent per mm; minimumprijs per advertentie 28,65; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief; speciale posities: tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 6,50 meer (excl. 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag; (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV door Anouk Middelkamp Ze is niet het type wereldverbeteraar, maar bezit wel een flinke portie idealen. En doorzettingsvermogen. Want in vier jaar tijd bouwde ze, met een aantal andere en thousiastelingen, de organisatie War Child op. Begonnen met een inzamelingsactie voor muziekinstrumenten, is ze nu op haar 29ste verantwoordelijk voor negen projec ten waarin miljoenen guldens omgaan. Willemijn Verloop is directeur van War Child Nederland, een organisatie die oor logskinderen traumatische er-varingen wil laten vergeten door middel van creatieve therapie. Kinderen hebben niet genoeg aan eten en een dak boven hun hoofd. Ze willen afleiding. Weer even plezier hebben." Verloop zit op een oude versleten bank in het War Childkantoor in Amsterdam. Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers bezig met het organiseren van het F,at for Peace-evenement dat die avond plaats vindt Hiervoor schenkt een groot aantal resta u rants een deel van de omzet aan de or ganisatie. „Dit is een typische War Child ac tie'', vertelt de jonge directeur enthousiast. „We willen graag op originele wijze geld binnenhalen. Dus niet door middel van brieven bij de mensen op de deurmat of col lectes. Dan lopen we de andere goede doelen alleen maar in de weg." Naast de zelf georganiseerde activiteiten, gebeurt het regelmatig dat een school of vereniging spontaan een actie op touw zet. Bovendien werken veel artiesten belange loos mee aan inzamelingsacties. Verloop: Marco Borsato, onze ambassadeur, heeft kinderconcerten voor War Child gegeven en de omroep BNN nam speciaal voor ons een plaatje op. Daar zijn we heel blij mee. Want behalvegeld, levert het ook veel bekendheid op." Minder agressief Verloop raakte op toevallige wijze betrok ken bij het werk van War Child. Ze was in 1994 voor haar werk in Bosnië, toen ze twee therapeuten van de Engelse organisatie te gen het lijf liep. Ze nodigden haar uit een muziekworkshop bij te wonen en vanaf dat moment was ze verkocht. „Ik zag die kinde ren in twee uur tijd veranderen van onver schillige en angstige types tot vrolijke wil debrassen", zegt ze. „Van hun ouders hoor de ik dat ze thuis veel minder agressief wa ren en iedere week uitkeken naar de mu- zieksessies. Daar was ik diep van onder d'e indruk." De medewerkers van War Child Engeland konden de grote vraag in Bosnië niet aan en vroegen Willemijn Verloop te helpen bij de inzameling van instrumenten en geld voor een verdere uitbreiding van het proj eetVer loop besloot in Nederland een stichting op te zetten.„In eerste instantie was die alleen bedoeld om geld door te sluizen, maar al snel gingen we ons ook inhoudelijk met de projecten bezig houden", zegt ze. „Langza merhand is de organisatie gegroeid. We be gonnen met drie vrijwilligers en nu hebben we tien betaalde krachten Hoewel de projecten van War Child in ieder land anders worden ingevuld, speelt mu ziek overal de hoofdrol. Zo werd in Bosnië een muziekcentrum opgezet, waarin kinde- Willemijn Verloop: „De kinderen hebben heel veel kracht in zich." foto Joris den Blauwen/GPD ren voor hun plezier kunnen spelen, maar ook creatieve therapie kunnen krijgen. „Het blijkt dat muziek een geweldige uit laatklep voor die kinderen is. Bovendien brengt het etnische groeperingen weer bij elkaar. Wat de politiek niet lukt, kan wel met muziek." Het uitgangspunt van War Child is dat de lo kale bevolking het project op een gegeven moment moet overnemen. Verloop: „We willen mensen zo enthousiast maken dat ze zelf nieuwe initiatieven gaan nemen. Dat werkt heel goed." Ellende De directeur reist zelf regelmatig naar de projecten. „Ik ben dan altijd weer diep on der de indruk van de verhalen van de kinde ren. Als je een kwartier met ze praat, heb je al zo ontzettend veel ellende gehoord, dat is echt ongelooflijk. Het is moeilijk om daar niet persoonlijk bij betrokken te raken." Toch vindt ze de kinderen niet zielig. „Ze hebben heel veel kracht in zich. Die moet al leen geactiveerd worden. En dat proberen we met. onze programma's te bereiken." Of dit daadwerkelijk lukt, is moeilijk na te gaan, geeft Verloop toe. „We werken na tuurlijk nog maar vier jaar met deze opzet. Bovendien is het moeilijk vast te stellen of iemand een ervaring echt heeft verwerkt of alleen maar heeft weggestopt." Om dit te onderzoeken, is in de toekomst veel geld nodig. „We willen graag onze ken nis verbreden en uitdiepen", zegt de direc teur. „Ik heb echt niet de illusie dat we ieder oorlogskind kunnen helpen, maar zoveel mogelijk zou toch mooi zijn." Zelf wil ze nog heel lang leiding geven aan de organisatie. „Ik kan me niet voorstellen dat ik er ooit mee zal stoppen. Ik werk nu tachtig uur per week en zelfs in mijn schaar se vrije tijd ben ik er nog mee bezig. Dan zie ik de beelden van oorlogen en denk ik: 'daar moeten we naar toe'. Eigenlijk is het geen werk, maar een levenswijze." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 2