Osmanovski komt op adem Slechts herinneringen als hoogtepunten Gymnastiek Unie zit zonder bestuur Talent beschouwt terugkeer bij Breskens van tijdelijke aard Kloetinge wil dreun uitdelen aan koploper Seizoen voor Julich voorbij uitslagen Middelkamp met twee teams naar Dronten Rentree Savio tegen Oranje Oostkapelle- Roda Boys Afwezig Oostka pel le: Gerson Maranus (weekend weg met zijn vriendin) en Joel Patte- nier (bekkenblessure). Bijzonderheden: Roda Boys is volgens Oostkapelle-trainer Stof fel Schipper een kampi oenskandidaat. „We heb ben nu drie wedstrijden gespeeld en allemaal te gen titelkandidaten", stelt de oefenmeester. „We hebben dus een lood zwaar programma om te beginnen." VVGZ- Arnemuiden Afwezig Arne- muiden: Werner Blanckaert (hij hervat volgende week de loop training). Bijzonderheden: Arnemuiden kwam in drie wedstrijden nog niet tot scoren. „Het wordt tijd dat de ban wordt gebro ken", meent trainer Adri- aan Nieuwenhuijse. Ik denk wel dat wanneer we eenmaal een doelpunt maken, we ook meteen los komen." Rijsoord- Veere Afwezig Veere: Anton Belfroid (werk), Harvey Sibelo (geschorst) Khalid Boufrahi (ge- schorst), Randy de Dreu, Patrick Koppejan, René Schreuder en Jason Blom- maert (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Jean-Paul Harthoorn trainde afgelopen don derdag voor het eerst weer met de groep mee. Hij is hersteld van zijn knie blessure. „We missen nog al wat spelers", zegt trai ner Hans de Nooijer. „Ik ben er daarom nog niet uit met de opstelling." door Koen de Vries BRESKENS - Een jaar geleden dachten ze dat ze hem voorgoed kwijt waren. Het supertalent Esad Osmanovski (18) vertrok naar de A-junioren van PSV. Het kon niet missen: de aanval ler ging een carrière in het prof voetbal tegemoet. Door een onwaarschijnlijke serie tegen vallers liep het anders. Esad Os manovski maakt dit seizoen weer voor vierdeklasser Bres kens de Zeeuwse velden onvei lig. Hij beschouwt zijn terugkeer naar Breskens zelf als een stapje terug dat van tijdelijke aard is. Dit seizoen wil Osmanovski tot rust komen aan de Westerschel- de, maar daarna wil hij weer de wijde voetbalwereld in. Op jacht naar een echt prof con tract. Het leek vorig jaar wel of het avontuur bij de A-junioren van PSV niet mocht slagen. Esad Osmanovski nam aan het begin van het seizoen een schorsing van drie wedstrijden mee naar Eindhoven, omdat hij aan het eind van het seizoen bij Bres kens tegen een rode kaart was aangelopen. Op de vrijdag voor zijn verlate debuut voor PSV Al liep hij op de training tegen een elleboog van een clubgenoot aan. Het resultaat: een gebroken neus die operatief rechtgezet moest worden. Achterstand Drie weken mocht Osmanovski niets doen, daarna moest hij zelfstandig de training hervat ten. Nu pas beseft hij dat zijn loopbaan bij PSV toen al tot mislukken gedoemd was. „Ik heb vanaf het begin een achter stand gehad op die andere PSV- 'ers. Het is heel moeilijk die weer in te lopen. Bij PSV lopen echt heel goede spelers rond. Ze zijn nog niet zo bekend, omdat ze in het eerste nog geen kans krijgen. Maar ze komen er wel aan." In november mocht Osma novski eindelijk opdraven in AlHet was voor de laatste tien minuutjes van de wedstrijd te gen NAC Al. Na de winterstop moest hij eerst in A2 ritme op doen. Maar ook daar was zijn verblijf van korte duur. Tijdens een training liep hij een knie- De ploeggenoten proberen Esad Osmanovski soms op handen te dragen. blessure op. Na lang wikken en wegen werd de buitenmeniscus uit zijn linkerknie verwijderd. Toen hij eindelijk weer fit was, was het seizoen voorbij. Dat hij geen nieuw contract kreeg, vindt Osmanovski de normaalste zaak van de wereld. „Als je niet speelt, krijg je geen contract", zegt hij. „Je weet dat de wereld van het beroepsvoet bal hard is. Achteraf gezien was het toch een prachtig jaar, waar in ik heel veel geleerd heb. Ik ben tijdens de winterstop mee- geweest naar een toernooi in Chili. Dat was een hele mooie ervaring." „Eigenlijk heb ik nog geluk ge had. Elke veertien dagen kwa men er bij PSV nieuwe spelers voor een stage. Uit Afrika, Bra zilië, eigenlijk uit heel de we reld. Na die veertien dagen zag je bijna niemand meer terug. Ik kon een j aar blij vendus wat dat betreft heeft het meegezeten." Na dat mislukte seizoen koos de Zeeuws-Vlaming bewust voor een terugkeer naar Breskens. „Ik wil hier herstellen en weer ritme opdoen. En weer in de spits spelen, want Willy van der Kuijlen. de trainer van PSV Al, wilde me omscholen tot links back. Dat was echt niets voor mij." Het verblijf is voor één jaar. Dan rekent Osmanovski weer op be langstelling van een profclub. „Er zullen mensen zijn die zeg gen dat ik in het profvoetbal mislukt ben. Maar ze weten niet waarom het mis is gegaan. Ik heb talent en ben nog jong. Ik ben nog maar achttien jaar. Vo rig jaar waren er veel profclubs die belangstelling hadden. Ik zou niet weten waarom die er nu niet meer zo zou zijn." Opleiding Osmanovski wil er alles aan doen om ooit een profcontract uit het vuur te slepen. Om iets achter de hand te hebben, volgt hij nu een handelsgerichte op leiding aan het Delta College in Middelburg. En traint hij twee keer bij Robby de Muynck, de trainer van Breskens. „Soms train ik drie keer. Je kunt de trainer altijd bellen om een af- foto Peter Nicolai spraak te maken voor een extra training." Volgens Osmanovski moet Breskens dit jaar eindelijk de stap naar de derde klasse kunnen maken. Hijzelf wil meer dan dertien doelpunten scoren. Zoveel maakte hij er in het jaar van zijn afscheid, en dat moet nu beter kunnen. „Ik heb er nu vier gemaakt in drie wedstrij den. Dat is een goed gemiddel de. Ik merk wel dat ik extra in de gaten word gehouden door de tegenpartij. Ze pakken me soms drie keer harder aan dan de rest. Misschien krijg ik daardoor minder kansen. Mijn teamgeno ten krijgen dan wel meer ruimte en daarvan kunnen we profite ren. Ja, zo gaat dat in het voet bal, ook bij de amateurs." van onze sportredactie BERGEN OP ZOOM - De Ko ninklijke Gymnastiek Unie (KNGU) moet het sinds donder dag zonder een bestuur in de re gio Zuid West Nederland stel len. Onder deze regio valt ook Zeeland. Tijdens een buitenge wone ledenvergadering van de regio stapte het voltallige regio bestuur op. Directe aanleiding voor deze drastische stap vormde de door het bondsbestuur toegestane afsplitsing, omwille van infra structurele redenen, van de gymnastiekverenigingen uit Tilburg. Die mochten zich onder de vlag van de regio Brabant- Oost te scharen. Volgens Pierre Janssen, voorzit ter van de regio Zuid West, vormde deze handelwijze de be kende druppel. „Afspraken en toezeggingen werden door het bondsbestuur niet nagekomen. We zijn reeds enkele malen door het bondsbestuur teleurge steld." Uitvoerig ging de aftredende voorzitter in op het beleid van het bondsbestuur. Dat hij daar geen hoge pet van op had, werd de aanwezige verenigingen kort en bondig medegedeeld. Het be sluit tot aftreden is niet licht vaardig genomen, verklaarde Janssen: „De knullige manier waarop de STK-problematiek werd aangepakt, de invoering van het activiteitenfonds, de gang van zaken rond de regio nale oefenstof en niet in de min ste plaats de minachting voor een groep vrijwilligers, en nu de toestemming tot afsplitsing van de Tilburgse verenigingen, spe len hierbij de hoofdrol. De laatste actie van het bonds bestuur deed de deur dicht. Toen het bestuur van de regio twee weken geleden kenbaar maakte op te zullen stappen, kwam er geen enkele reactie vanuit de KNGU. Vraag is nu wie er zitting wil nemen in een nieuw regiobestuur. Niemand van het grote aantal aanwezi gen tijdens de vergadering was hiertoe bereid. door Jan Daqevos KLOETINGE - Na drie speelda gen in de hoofdklasse B is Achil les Veen de verrassende koplo per. De ploeg verzamelde uit drie duels zeven punten. „Vol gens mij leven ze een beetje bo ven hun stand", zegt trainer Diederik Hiensch, die vandaag met Kloetinge tegen Achilles Veen speelt. „Het is aan ons om te laten zien of dat inderdaad het geval is." Het duel van Hoek tegen Spakenburg is uitgesteld. Bij Kloetinge is het zelfvertrou wen na de 2-0-overwinning op GVW vorige week alleen maar toegenomen. „Die zege was voor iedereen een opluchting", stelt Hiensch. „Het wordt nu zaak om de stijgende lijn door te trek ken. Wat dat betreft is het een uitdaging om tegen de koploper te spelen. Er is toch niks mooier dan in zo'n duel een dreun uit te delen." Hiensch benadrukt dat Achilles Veen een lastig te bespelen te genstander is. „Het is een onbe rekenbare ploeg. Als je goed druk kunt zetten, kun je ze ver slaan, maar het is ook een ploeg die snel uit kan breken en je met een paar uitvallen kan verras sen. Achilles Veen kan héél snel omschakelen." Kloetinge moet het vandaag in de uitwedstrijd stellen zonder Wouter Labrujère en Marciano Tjauw-A-Hing. Beiden zijn nog geblesseerd. Tjauw-A-Hing, die met een knieblessure tobt, heeft de looptraining inmiddels weer hervat. Het herstel van Labrujè re (voetkwetsuur) vergt nog wat langer. PARIJS - Het seizoen is voorbij voor de Amerikaanse wielren ner Bobby Julich. Zijn ploeg Co- fidis besloot na onderzoek dat hij rust moet houden. De renner moest na een val op 11 september opgeven in de Ronde van Spanje. Hij liep een zware hersenschudding op. AFP Wilfred Geijs: het zijn mooie jaren geweest Autosport Een heel jaar lang werd Wilfred Geijs geconfronteerd met het naderende afscheid. Bij zo onge veer elke koers waar hij aan de start verscheen werd gemeld dat zijn collega-wielrenner Pa trick van Passel bezig was aan zijn slotseizoen. Elke keer als Van Passel werd gehuldigddacht ik: het is ook de laatste keer dat ik hier rijd. Alleen wist niemand het. Wilfred Geijs (30) uit Kwadendamme houdt hel na dertien seizoenen voor gezien bij de amateurs. Vandaag (zaterdag) wil hij met zijn ploeggenoten van ZRTC Theo Middelkamp nog één keer vlammen tijdens denationale clubkampioenschappen in Dronten. Het zijn de laatste loodjes voor een antiwinnaar die zijn sport altijd heeft liefgehad. doorSven Remijnsen KWADENDAMME - Het ant woord is typerend voor de ren ner die hij altijd is geweest. Ge vraagd naar het hoogtepunt uit zijn wielercarrière noemt Wil fred Geijs de derde plaats die hij in 1995 behaalde in de Vlaamse Pijl in Harelbeke. De sfeer rond de koers, de be klimming van de Kwaremont, het druilerige weer en de onver mijdelijke wind: de liefhebber in Wilfred Geijs kwam die za terdag in maart volledig aan zijn trekken. Dat hij in de sprint van de kopgroep in de slotme- ters werd geklopt, doet nog al tijd een beetje pijn. Want een van de beste Zeeuwse klassie- kerspecialisten van het afgelo pen decennium sluit mede daar door zijn rijke loopbaan af zonder aansprekende zege op zijn palmares. Derde in de Vlaamse Pijl, twee keer tweede in de Omloop van de Braakman, geklopt door Pa trick van Passel en Mario van VLISSINGEN - ZRTC Theo Middelkamp neemt vandaag met twee teams deel aan de na- ionale clubkampioenschappen n Dronten. 3ij de A-rijders, die 52,8 kilo meter moeten afleggen, wordt de club vertegenwoordigd door amateurs Francois Franse, Wilfred Geijs, Dennis Mesu, Marcel Remijn, Rob Koole en ftichard Slabbekoorn. Mare Blok is reserve. De junioren Rein-Jan Elenbaas, Rico Kruijt, Jacco Ringelberg en Edzard van Ewijk, die in de B-groep uitko men, krijgen 36,7 kilometer voor de wielen. Wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen ontbreekt in de A- groepIn de B-groep doen Mario de Ritter, Diederik Veerman, Martin Totté en Boukje Doedee Vlimmeren: Wilfred Geijs haal de het steeds net niet. „En dat was soms wel eens frustrerend", bekent hij. „Altijd erbij zitten, maar het nooit kunnen afma ken. Ik kon niet sprinten hè. En als je dat niet kunt, rijd je nooit met een gerust hart naar de fi nish. Als we met z'n vieren sprintten, werd ik misschien net derde." Niet dat Geijs geen koersen heeft gewonnen in zijn dertien seizoenen als amateur. Hij werd Zeeuws kampioen tijdrijden en won criteriums in de hele pro vincie. ,Toch reed ik liever klas siekers dan criteriums. Niets ten nadele daarvan, maar in de klassiekers was ik gewoon at tenter. De Omloop van de Braakman, de Wim Hendriks Trofee, de koersen in Limburg: ikheb ze altijd graaggereden. Ik was nu eenmaal een mannetje van het voorjaar." Dat bleek dit seizoen eens te meer. Geijs reed een beresterke Hart van Brabant Trofee voor de clubcompetitie. „Het was een van mijn beste wedstrijden van het jaar. Toen reed ik hard... Ik nam de kop van het peloton en na een paar honderd meter zag ik nog maar twee, drie renners in mijn wiel zitten. Natuurlijk gaf me dat een goed gevoel.Of ik ook heb gewonnen? Nee, ik werd vierde." Na het Nederlands kampioen schap in Gulpen ging het echter mis. Het was eind juni. „Het NK was de omslag. Toen reed ik nog goed. De weken daarna ging het van kwaad tot erger. In de Acht van Chaam ging het zo belab berd dat ik er per direct mee wil de stoppen. Ik heb mijn fiets nog nooit zo hard in de kofferbak ge gooid..." Laatste meters Geijs, die altijd had aangekon digd dat hij wilde stoppen in het laatste jaar van de twintigste eeuw, kapte ermee. Geen af scheid in stijl, nooit meer trai nen ook: Wilfred Geijs had er ge noeg van. Maar daar moet je bij Frangois Franse niet mee aan komen. Franse haalde zijn ploeg-, plaats- en straatgenoot over om ten minste het huidige seizoen af te maken. Zo komt het dat Geijs pas op 13 oktober in de Grote Sluitingsprijs van Putte-Kapellen zijn laatste me ters maakt. Daarna is het echt over en uit. „Al toen ik dertien was, in mijn eerste seizoen op de fiets, zei ik dat ik zou stoppen in 2000. Dat moment heeft altijd heel ver weg geleken, maar het komt sneller dichterbij dan je denkt. Ik ben al het hele seizoen aan het aftellen. Nog vijf koersen, nog vier... Het zal best moeilijk zijn om er definitief mee op te hou den. Maar als je iets zegt, moet je het ook doen. Zo zit ik in el kaar." Sportmasseur Er speelden nog andere factoren mee in zijn besluit om de wieler sport vaarwel te zeggen, verze kert Geijs. Zijn vrouw Belinda verwacht rond de jaarwisseling hun eerste kind. Daarnaast is Geijs, van beroep postbode, sinds kort begonnen aan een op leiding tot sportmasseur, die veel tijd in beslag neemt. Maar de derde reden die Geijs noemt klinkt zo vanzelfsprekend dat hij wel de meest doorslaggeven de moet zijn: „Het is gewoon ge noeg geweest." Dertien seizoenen lang verde digde Geijs de geel-zwarte kleu ren van ZRTC Theo Middel kamp. Als gastrenner was hij in het begin van zijn carrière ver der drie jaar actief bij de amateurformatie van Thijs, waarvoor hij in binnen- en bui tenland de mooiste koersen mocht rijden. „Maar zal ik eens wat vertellen? Het heeft weinig gescheeld of Frangois en ik had den dit jaar niet meer bij Mid delkamp gereden. De onder handelingen met Willebrord Wil Vooruit waren in een vergevor derd stadium. Bij Willebrord konden we klassiekers rijden, en daar zag het eind vorig jaar bij Middelkamp niet meer naar uit. Ja, daar is nog wel een ver- gaderinkje over belegd. Maar ik ben altijd een clubman geweest, en als wij waren vertrokken was het gebeurd geweest met de club." Winnen: Geijs deed het spora- Wilfred Geijs is bezig aan zijn laatste kilometers op de fiets. „Het zal best moeilijk zijn om er definitief mee op te houden. Maar als je iets zegt, moet je het ook doen." foto Dirk-Jan Gjeltema disch. Toen hij negentien was, reed hij de sterren van de hemel in de GP Wilhelm Teil, een gere nommeerde etappekoers in Zwitserland. Tussen toppers als Argentin, Herrera en Parra werd Geijs tot tweemaal toe uit geroepen tot strijdlustigste ren ner. Daarna kwam hij tekort. De medische begeleiding deed zijn intrede. Geijs moest kiezen: wel of niet meegaan in die ontwik keling. „Ik ben geen winnaars type, en als je al die andere renners dan wedstrijden ziet winnen, ga je bij jezelf te rade. Let wel: ik heb het niet over do ping, maar over medische bege leiding. Ik ben er nooit aan begonnen. Als ik het wel had ge daan, had ik denk ik niet meer thuis mogen komen. En ik ben altij d in de eerste plaats een lief hebber geweest." Geijs: „Ik zie het wel zitten om sportmasseur te worden. Bege leiding van de jeugd, bijvoor beeldbij Middelkamp, trekt me ook wel. Ik wil hoe dan ook be trokken blijven bij de sport. Het wielrennen is mijn wereld ge worden. Dat laat je niet meer los." Adenau. Nürburgring. Grand Prix Euro pa, formule 1Vrije training: 1Hakkinen (Fin) McLaren 1.20,758 (203,095), 2. Salo (Fin) Ferrari 1.20,920,3. Panis (Fra) Prost 1.21,134, 4. Irvine (GBr) Ferrari 1.21,338, 5. Ralf Schumacher (Duï) Williams 1.21,385, 6. Coulthard (GBr) McLaren 1.21,461. 7. Barrichello (Bra) Stewart 1.21,505, 8. Fisichella (Ita) Bennetton 1.21,636, 9. Trulli (Ita) Prost 1.21,750,10. Villeneuve (Can) BAR 1.21.850. Badminton Dornbirn (Oos). Europa Cup, voorronde. Tweede wedstrijd: Van Zijderveld - Ra cing Club de France7-0, Derde wedstrijd: Van Zijderveld - Helsingfors (Fin) 7-0. Bridge Seniorencompetitie paren, afdeling Walcheren (resultaten vanaf 50 procent en hoger). Gele lijn, 14 paren: dms. van Boven/Schuurman 62.50, mw. Dispa/van der Kuijl 55.21, Coenen/van Veen 54.86, dms. Penning/Willemse 54.86, Provily- /Rijnberg 53.13, mw. de Bakker/Berg- werff 50.69. Blauwe lijn, 10 paren: de Koeyer/Scherp 57.81, van der Kuijl/van Leerdam 57.81, van Giezen/Veger 55.73, dms. Bergwerff/Kruyt 52.08, Klink/inval ler 50.52, Breedveld/Wondergem 50.00. Sportprijsvragen Lucky ten van vrijdag 24 september. 2-6- 10-11-15-17-21 -23-29-36-38-41 -46-49- 50-52-61-65-71-77. (onder voorbehoud) Toto 13, week 38A. Eerste prijs, 13 goed voorspelde wedstrijden: 4 winnaars elk f. 1119,00. Tweede prijs: 12 goed voorspel de wedstrijden: 103 winnaars f. 28,90. Derde prijs: 11 wedstrijden goed voor speld: 802 winnaars f. 9,30. Tennis sen 5-11, HSV6-11, Dortmund 5-10, Bay- ern M. 6-10, Bremen 5-8, Freiburg 5-8, Wolfsburg 6-8. Turkije, competitie: Samsunspor - Gala- tasaray 0-1. België, competitie: Moeskroen - Stan dard 1-3. Eredivisie: Ajax - Vitesse 3-1. Stand aan kop: Ajax6-14, Feyenoord 5-13, Willem II 5-13, PSV 4-12, FC Utrecht 5-12. Volleybal Rome. EK vrouwen. Halve finales: Kroa tië - Italië3-2 (25-2216-25 22-25 25-23 15- 13), Rusland - Duitsland 3-0 (25-14 25-9 25-16). Plaatsen vijf tot en met acht: Ne derland - Polen 3-1 (29-27 22-25 25-23 25- 23), Roemenië - Bulgarije 3-1 (25-22 25- 21 21-25 25-22). Wielrennen Ronde van Spanje. Negentiende etappe, San Lorenzo de El Escorial - Avila. I. Vandenbroucke (Bel) 184,6 km in 4.54.18,2.Zarrabeitia(Spa)0.13,3, Heras (Spa) 0.20, 4. Tonkov (Rus), 5. Jimenez (Spa), 6. Ullrich (Dui), 7. Gonzalez Galde- ano (Spa), 8. Piepoli (Ita) 0.24, 9. McRae (VSt) 1.55, 10. Rubïera (Spa); Nederlan ders: 61. Knaven 12.01,66. De Groot, 67 Boven, 86. Vierhouten 18.52,97. Van der Ven 19.48, 113. Blijlevens. Algemeen klassement: 1. Ullrich 84.40.40, 2. Gon zalez Galdeano 0.31, 3. Heras 2.16, 4. Ji menez 3.01, 5. Tonkov 3.42, 6. Rubiera 6.17,7. Piepoli 6.23,8. Beltran (Spa) 6.37, 9. Parra (Col) 10.44, 10. Blanco (Spa) II.20; 62. Boven 2.21.16. 69. De Groot 2.28.50,81. Vierhouten 2.47.00,101Kna ven 3.13.36, 102. Van der Ven 3.15.26, 114. Blijlevens 3.52.30, 115. en laatste Pugaci (Mol) 4.02.20. Zaalhandbal Davis Cup, wereldgroep, halve finales. Brisbane. Australië - Rusland 2-0. Hewitt - Safin 7-6 6-2 4-6 6-3, Arthurs - Kafelni kov 6-2 6-7 6-2 6-0. Pau. Frankrijk - België 2-0. Grosjean - Ma- lisse 7-5 6-2 7-6, Pioline - Dewulf6-3 5-7 3- 6 6-3 6-2. Promotie/degradatie. Guayaquil. Ecua dor- Nederland 1-1. Lapentti - Siemerink 6-4 4-6 6-3 6-2, Morejon - Schalken 6-7 2-6 0-6. Hamilton. Nieuw-Zeeland - Spanje 0-2. Nielsen - Mantilla 2-6 6-3 6-4 6-7 3-6, Ste ven - Clavet 2-6 4-6 4-6. Boekarest. Roemenië - Duitsland 1-1. Voinea - Haas 5-7 2-6 6-3 1-6, Pavel - Schuttler 7-6 6-2 6-2. Sassari. Italië - Finland 1-1. Gaudenzi - Nieminen 6-2 6-3 7-5, Sanguinetti - Liuk- ko 3-6 6-1 6-7 6-4 3-6. Pórtschach. Oostenrijk - Zweden 2-0 Hipfl - Norman 6-46-36-4, Koubek- Gus- tafsson 6-4 4-6 6-4 4-6 10-8. Tasjkent. Oezbekistan - Tsjechië 0-2. Koetsenko - Novak3-63-6 2-6, Ogorodov - Vacek5-7 3-64-6. Birmingham. Groot-Brittannië - Zuid- Afrika 2-0. Rusedski - Godwin 6-4 4-6 6-4 6-3, Henman - Stafford 6-3 7-5 7-6. Harare. Zimbabwe - Chili 1-0. Byron Black - Massu 4-6 5-7 6-4 6-2 6-3, Wayne Black-Rios 7-5 5-7 7-6 7-6. Tokio. Princess Cup, vrouwen, 1.040.000 gulden. Kwartfinales: Davenport (VSt/1) - Mauresmo (Fra) 6-1 6-1, Seles (VSt/2) - Martinez (Spa/6) 6-2 6-0, Frazier (VSt/7) - Coetzer (ZAf) 6-0 6-4, Sugiyama (Jap/8) - Halard-Decugis (Fra/3) 6-2 7-5. Luxemburg. Vrouwen, 360.000 gulden. Kwartfinales: Van Roost (Bel/2) - Pisnik (Slv) 7-5 6-3, Krasnoroutskaja (Rus) - Fari na (lta/6) 0-6 6-3 6-3, Clijsters (Bel) - Cal- lens (Bel) 6-4 6-4, Appelmans (Bel) - Hen- in (Bel) 6-46-3. Voetbal Duitsland, competitie: Bayern München - VFB Stuttgart 0-1, HSV Hamburg - VFL Wolfsburg 2-2. Stand aan kop: Leverku- Oberwart. Vrouwen, oefeninterland. Nederland - Wit-Rusland 30-23 (13-9). Topscoorsters Nederland: Mulder7, Raz- dorov 6. RIO DE JANEIRO - Wanderley Luxembuxgo, de bondscoach van het Braziliaanse nationale team, heeft Real Madrid-aan- valler Savio opgeroepen voor de oefeninterland tegen Neder land, 9 oktober in Amsterdam. Savio kwam al bijna vier jaar niet meer uit voor Brazilië. Zijn laatste interland dateert van december 1995 tegen Co lombia. Edmundo en Romario doen niet mee, maar zij worden al een tijdje niet opgeroepen. Brazilië speelde dit jaar in eigen land al tweemaal tegen het Ne derlands elftal. De eerste partij eindigde in 2-2, de Brazilianen wonnen de tweede met 3-1 De selectie: Doel: Marcos (Pal- meiras), Dida (Corinthians). Verde diging: Antonio Carlos en Cafu (AS Roma), Evanilson LeverkusenRo berto Carlos (Real Madrid). Silvinho (Arsenal), Scheidt (Gremio). Cesar (Paris SG), Roque Junior (Palmeiras Middenveld: Emerson Ferreira (Leverkusen), Felipe en Juninho (Vasco da Gama), Marcos Assuncao (Santos), Vampeta Corinthians). Rivaldo (Barcelona). Aanval: Ro- naldo (Inter), Ronaldo Assis (Gre mio), Eiber (Bayern München), Sa vio (Real Madrid). RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23