Fijn om weer eens terug te zijn Schoffelen heeft gewenste effect Jan Ullrich weerstaat Spaanse furie Hoek wacht zwaar bekerduel met AZ Vliegende start van volleyballers Dow AZ-doelman Oscar Moens heeft bijzondere band met Zeeuws-Vlaanderen Ton Sij brands laat de winst liggen op EK uitslagen Titelhouder poolbiljarten afgedroogd agenda doorSven Remijnsen ROTTERDAM - Nee, als thuis komen voelt het niet, verzekert Oscar Moens. „Maar het is wel heel erg fijn om weer eens terug te zijn in Zeeuws-Vlaanderen." De doelman van AZ, die van avond met zijn club in de tweede ronde van de Amstel Cup uit komt tegen Hoek, heeft een bij zondere band met de streek. Zijn halve familie woont in Ter- neuzen, maar vraag hem niet hoe dat komt. „Ik weet alleen dat mijn vader in Zundert is ge boren en dat zijn familie latei- naar Zeeuws-Vlaanderen is verhuisd. Of mijn vader ooit in Terneuzen heeft gewoond, weet ik niet. Dat moet je aan hem vra gen." Moens, geboren op 1 april 1973 in 's-Gravenzande, stak in zijn jonge jaren veelvuldig de Wes- tersehelde over. Elk jaar organi seerde zijn vader een uitwisse ling tussen de club van zijn zoon, MSV'71 uit Maassluis, en de jeugd van Terneuzen. „Een heel weekend voetballen in Zee land, dat was voor mij het mooi ste dat er was", weet Moens zich te herinneren. „Zeker als je jong bent is zoiets heel speciaal. Maar op die leeftijd wil je altijd je voetbalschoenen aantrekken, waar het ook is." Reünie De bijzondere band met Zeeuws-Vlaanderen is de afge lopen jaren wat vervaagd. Moens, die sinds zijn zevende in Maassluis woont, komt ge woonweg tijd tekort. „Ik ben er al een tijdje niet meer geweest. Er wordt ieder jaar wel een fa miliereünie gehouden, maar die is altij d in juni, en dan heb ik va kantie. En om nu mijn vakantie ervoor uit te stellen..." Eén ding weet Moens zeker: in Hoek is hij nog nooit geweest. „Ik heb Hoek wel eens zien spe len tegen Excelsior Maassluis, toen ze nog bij elkaar in dezelf de klasse zaten. Verder weet ik niets van ze. Gerard van der Lem, onze trainer, heeft in de voorbereiding ook weinig over Hoek verteld. Hij heeft alleen gezegd dat we moeten winnen. Nou^dat had ik zelf ook wel kunnen bedenken „Weet je, voor ons zijn wedstrij den als deze moeilijker dan een duel met Ajax of Feyenoord. Zulke tegenstanders motiveren je vanzelf. Een wedstrijd tegen een amateurclub spreekt toch minder aan. En iedereen ver wacht wel dat je wint, maar de omstandigheden zijn onbekend. Hoe is het veld, hoe staat het met de verlichting? Eerlijk gezegd had ik liever thuis tegen Hoek gespeeld. Nu vertrekken we al om negen uur 's ochtends lüt Alkmaar. Als ik geluk heb ben ik om twee uur 's nachts weer thuis." Onderschatting Van onderschatting zal echter geen sprake zijn, benadrukt Moens. „Voor ons is het toernooi om de Amstel Cup dit seizoen nog belangrijker dan de compe titie. De beker is nu eenmaal de kortste weg naar Europees voet bal. Twee keer een goeie dag te gen een topploeg en je staat in de finale." Europees voetbal: Moens kan er voorlopig alleen nog maar van dromen. Echt volgen doet hij het ook niet. „Het wordt me alle maal een beetje teveel, al dat voetbal op tv", zegt hij, terwijl hij in zijn Rotterdamse stamcafé een kaartje legt met zijn vrien den. „Ik wist niet eens dat de Champions League tegenwoor dig elke week is." „Hé, die goser daar lijkt spre kend op Jan Heintze!" Moens wijst naar het levensgrote scherm waarop de wedstrijd tussen PSV en Valencia te zien is. Een van zijn kameraden wijst hem terecht. „Os, dat is Jan Heintze." Moens, verbouwe reerd: „Kijk, zelfs dat weet ik niet. Ik dacht dat Heintze nog in Duitsland speelde." Even later maakt hij zijn fout goed, als Ruud van Nistelrooy aanlegt voor een strafschop. „Rechts van de keeper", zegt Moens ge decideerd. Hij krijgt gelijk. Druktemaker Hoe druk hij in het dagelijks le ven ook is, als Oscar Moens onder de lat staat, is hij de rust zelve. Dat is vroeger wel eens anders geweest, erkent de doel- verdediger, die in het verleden uitkwam voor SW, Ajax, Ex celsior en Go Ahead Eagles. „Ik ben niet meer zo'n druktemaker in de goal. Al dat overdreven ge drag is nergens voor nodig. Kee pen berust voor het grootste deel op intuïtie. Je moet niet na denken, het gaat allemaal van zelf. Wat je wel kunt doen is trai nen op bepaalde situaties en jezelf daardoor automatismen aanleren. Zodra je wat ouder wordt, ontwikkel je zo vanzelf een eigen stijl." De stijl van Moens oogt specta culair. Hij is een keeper met uitstraling, mede dankzij zijn atletisch vermogen en zijn won derbaarlijke reflexen. Bonds coach Frank Rijkaard was vorig jaar dermate gecharmeerd van Moens' kwaliteiten dat hij hem tot vijfmaal toe opriep voor Oranje. Op 13 oktober 1998 speelde Moens zijn eerste en tot nu toe enige 45 minuten voor het Nederlands elftal. In Arnhem hield hij de nul tegen Ghana (0-0 Daarna moest hij zijn plaats in Oscar Moens is tot rust gekomen bij AZ. „Ik ben niet meer zo'n druktemaker in de goal." foto Hans Steinmeier/ANP de schaduw van Edwin van dei- Sar afstaan aan Sander Wester- veld. Over zijn kansen op het Europees kampioenschap in 2000 verkeert Moens in het on gewisse. „Rijkaard wilde vorig jaar een paar jonge keepers de kans geven om ervaring op te doen op internationaal niveau. Dat hij nu voor Westerveld heeft gekozen, ligt voor de hand. Hij speelt bij Liverpool, ik bij AZ. Dan maak je automatisch min der kans. Ik mag al blij zijn dat ik het eens heb meegemaakt, ja toch?" Spijt Moens zit zeker nog tot 2007 vast aan AZ. Twee jaar geleden tekende de doelman een con tract voor tien jaar bij de Alk- maarse club, die toen net was gedegradeerd naar de eerste di visie. „Ilc had het heel erg naar mijn zin bij AZ, en sinds het Bosman-arrest bieden clubs je alleen nog maar langlopende contracten aan. Nee, spijt heb ik er niet vanHet leven loopt zoals het loopt. Soms neem je een goe de beslissing, soms niet. Maar ik sta nog steeds voor honderd procent achter de keuze die ik destijds heb gemaakt." Ooit, in het seizoen 1991/92, was Moens in dienst bij Ajax. In het tweede team speelde hij sa men met de spelers die later de gouden generatie van Louis van Gaal zouden vormen: Edwin van der Sar, Edgar Davids, Mi chael Reizigex; en in mindere mate Tarik Oulida, Martijn Reuser en Dick van Burik. „Ik kwam heel weinig aan spelen toe", vertelt Moens. „Menzo was toen nog eerste keeper en Van der Sar stond vast in het doel bij het tweede. Toen ik naar Excel sior kon vertrekken, heb ik dan ook geen moment getwijfeld." Vorig jaar was er even sprake van een terugkeer naar de Am sterdamse club. Moens: „Maar dat verhaal was uit de lucht ge grepen. Ajax heeft mij nooit be naderd. Het zou wel een mooie uitdaging zijn geweest: ik als Rotterdammer in Amsterdam... Feyenoord was vroeger altijd mijn club. Nu nog wel, maar minder dan toen ik jong was. Of ik ooit nog bij Feyenoord onder de lat kom te staan, weet ik echt niet. Ik maak me er ook niet druk om. Ik ben nog jong, ik kan nog jaren mee als keeper." doorSven Remijnsen HOEK - Hoek verschijnt van avond zwaar gehavend aan de aftrap van de wedstrijd tegen AZ in de tweede ronde van de Amstel Cup. De zaterdag- hoofdklasser wordt geteisterd door blessures. Angelo Nijs- kens, Erwin van Wingen, Daan Boydens, Bart Poppe en Robbie van de Wijnckel ontbreken. Daarnaast is het meespelen van laatste man Dimitri Mbuyu ui terst twijfelachtig, Mbuyu kampt met een hardnekkige achillespeesblessure. „Het is heel j ammer dat wij in een geïm proviseerde opstelling moeten spelen", zegt Hoek-trainer Frans Vermeulen. „Dat wil nog niet zeggen dat we geen repre sentatief elftal op de been kun nen brengen, maar geen enkele ploeg kan zes of zeven spelers missen. Vermeulen is van plan om zich aan te passen aan de speelwijze vanAZ. „Wij zullen anders spe len dan we gewend zijn in de competitie. De ruimtes moeten zo klein mogelijk worden ge houden, want AZ is een tech nisch goede ploeg. Er zit veel combinatievermogen in het team. Daarnaast predikt AZ aanvallend voetbal, dus we zijn gewaarschuwd. Volgens Vermeulen is zijn elftal de tik van afgelopen zaterdag, toen Hoek met 4-1 werd versla- gen door Sparta Nijkerk, alweer te boven. „Ik heb vraagtekens gezet bij de manier waarop we - hebben verloren, maar het is, niet zo dat we nu ineens van slag i zijn. De zaken staan weer op de rails, voor zover dat mogelijk is met zoveel tegenslag." Eredivisionist AZ uit Alkmaar! treedt in de sterkste samenstel- ling aan tegen Hoek. De ploeg is i vooral aanvallend sterk met ge- louterde spitsen als Johnny Bos-^ man en Max Huiberts. Op het! middenveld zetten Barry van Galen en international Dries.' Boussatta de lijnen uit. AZ be- zet na vijf wedstrijden in de ere-i divisie de twaalfde plaats met zes punten. Het team van trai ner Gerard van der Lem scoorde zesmaal en kreeg acht doelpun- ten tegen. Zilveren speld voor arbiters KAPELLE - De arbiters Wirn Bos en Rens Schot uit Vlissingen. en Johnny Meeusen uit Axel! hebben van de KNVB een zilve-| ren speld gekregen. Bos en Schot hebben zich de af- gelopen 22 jaar vooral verdien-j stelijk gemaakt in het zaalvoet- bal. Meeusen is sinds 1977 op, het veld actief als arbiter. door Jan Roovers TERNEUZEN - In de voor jaarscompetitie van vorig sei zoen wist het team van Dow maar net te ontsnappen aan de degradatie uit de hoofdklasse van het Temeuzense bedrijfs- volleybal. Bij de start van de nieuwe jaar gang heeft het team inmiddels verrassende overwinningen ge boekt op algemeen Bevobo- kampioen Peugeot Dees (2-1) en Foto Neelemans (3-0) en werd deze week met 2-1 gewonnen. Door die sterke start is Dow in de hoogste klasse koploper en dat is sinds jaren niet gebeurd. Routinier Bertus de Frel weet wel waar de succesvolle ope ning van de ploeg gezocht moei worden: „Kwaliteit hebben we meer dan genoeg, maar door het niet beschikbaar zijn wegens ploegendiensten of door andere oorzaken konden we niet altijd in de sterkste opstelling aantre den. Tot nu toe lukt dat wel." De koppositie leek in de derde wedstrijd en na 15-4 in de ope ningsset gemakkelijk te hand haven, maar een paar wissels die verkeerd uitpakten en con centratieverlies brachten in de tweede set de ommekeer en na 16-17 ook 1-1 op het scorebord. Na 6-0 en 9-3 in de derde sel dreigde Dow definitief onderuit te ga anNet op tij d werd de aan sluiting gemaakt bij 9-9 en werd met 15-11 en 2-1 ge wormen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een dramatischer ontknoping van het twaalfde Europees kampioenschap dammen was niet denkbaar. Dertien ronden lang had oud-wereldkampioen Ton Sijbrands de gedeelde kop positie in handen. In de voor laatste ronde moest hij die posi tie prijsgeven. De Muidenaar kon na een su bliem gespeelde partij op onbe grijpelijke wijze niet winnen. Medekoploper Harm Wiersma kreeg de punten min of meer in de schoot geworpen door nie mand minder dan Gantwarg. Daardoor gaat de Fries met een punt voorsprong de slotronde in. Sijbrands had een superieure stelling tegen de kampioen van Azerbaidjan, Aliev. Wiersma daarentegen bereikte tegen Gantwarg nog niet zo veel. Sijbrands zou de winst vrijwel niet kunnen ontgaan, Wiersma's voordeel was niet noemens- waardig. Rob Clerc, die zijn duel met Boe- zxnski binnen het uur naar een puntendeling voerde, keek ge ïnteresseerd toe hoe de partijen zich ontwikkelden. Sijbrands gebruikte wel erg veel tijd en ook Wiersma had meer tijd nodig dan zijn tegenstander. Totdat Gantwarg zich in het ge vorderde middenspel op een on gelooflijke manier vergalop peerde. „Ik was wel even verrast, maar hij stond onder druk", meende Wiersma. Hij maakte dankbaar gebruik van Gantwargs misre kening en combineerde naar winst. Bij Sijbrands ging het op dat moment vreselijk mis. „Het is niet de eerste keer dat ik op de 49e zet misgrijp", vertelde hij. Pech Sijbrands kon kiezen uit allerlei varianten die in winst resulteer den. Behalve die ene, waarvoor hij in de tijdnoodfase koos. De acht schijven waren niet vol doende om de dam en twee schijven van Aliev te ovexrnees- teren. „Ik heb het er vanmorgen nog over gehad. Bij het WK van Gro ningen in 1990 raakte ik ook in de voorlaatste ronde de. gedeel de koppositie met Tsjizjow kwijt. Die won toen van Rob Clerc en ik kwam tegen een van de zwakste Afrikanen, Souley- mene Ba, niet tot winst. De ge schiedenis herhaalt zich. Als je het geen pech mag noemen, hoe noem je het dan wel", vroeg Sijbrands zich vertwijfeld af. ANP Volleybalsters stropen mouwen op en wenden nederlaag aftegen Roemenië Biljarten van onze sportredactie ROME - De opluchting was na het win nende punt van het gezicht van de volley balsters af te lezen. Op het laatste nip pertje wist de ploeg van Pierre Mathieu een derde nederlaag op rij bij het EK af te wenden. Tegen Roemenië zette Oranje een 0-2-achterstand om in 3-2-winst (17-25 23-25 25-21 25-21 15-9). Het Ne derlands team liet in een foutenfestival zien dat het toch wedstrijden kan win nen. Oranje moet het nu in de strijd om de vijf de plaats opnemen tegen Polen, dat in groep 2 in Perugia als derde eindigde. In de aanloop naar de Europese titelstrijd speelde Nederland twee oefenduels te gen de Poolse vrouwen die beide werden verloren. Rusland, Italië, Kroatië en Duitsland kwalificeerden zich voor de halve eindstrijd. Door het verlies tegen het gastland gaf Oranje dinsdag een plaats bij de laatste vier weg. Tegen Roemenië begon de ploeg opnieuw zwak. De zege op de Roemeense vrouwen had Nederland vooral te danken aan de wis sels Jettie Fokkens en Kitty Sanders. Vooral de spelverdeelster, ingevallen voor Riëtte Fleddems, bracht het vuur in de ploeg dat in de eerste set opnieuw ont brak. Coach Mathieu had Roemenië vooraf ingeschat als de zwakste tegen stander in de ploeg. In de laatste EK- kwalificatiewedstrijd was Oranje nog met 3-0 te sterk, al ontbraken toen ster speelsters Parv en Butnaru. Na de teleur stellende nederlaag tegen Italië, waaxin een plaats in de halve eindstrijd werd weggeven, maakte het team van Mathieu opnieuw een matte indruk. De persoon lijke fouten kregen weer de overhand. Ballen werden te vaak uitgeslagen. Aanvoerster Ingrid Visser voelde de angst in de ploeg kruipen. „Ik was enorm opgefokt aan de wedstrijd begonnen, maar ik zag het even niet meer zitten. Roemenië staat onder ons, ik wilde abso luut niet verliezen. Er moest iets gebeu ren. De wissels kwamen als geroepen. Ik ben trots en opgelucht dat we zaak toch hebben kunnen omkeren." Inbreng Fokkens, het afgelopen seizoen actief in de Italiaanse serie B, joeg haar ploegge noten op, verdeelde het spel en pakte haar punten mee. Sanders, vexvanger van Marrit Leenstra, bracht vooral druk met haar sterke service. Him inbreng werd pas bij een 2-0-achterstand in sets uitbetaald. Na de nipte winst in de derde set (25-21) begon er binnen de ploeg iets te groeien. „Er kwam vertrouwen", wist Pierre Mathieu. „Riëtte speelde niet echt slecht, maar we weten dat Jettie kan schoffelen en de ploeg kan stimuleren. Iedereen nam haar voorbeeld over en dat had effect. Dingen die tegen Italië misgingen, liepen nu wel. Natuurlijk moeten we na deze winst niet te uitbundig doen." Tot zijn teleurstelling had Mathieu voor de wedstrijd tegen Roemenië een bezoek aan de Paus moeten laten schieten. „Als katholiek had ik daar heel graag bij ge weest, maar het werk gaat voor.ANP Competitie poolbiljarten district Kanaal zone. 1e divisie: High Aces-De President 7-0, Cody's-Zondagsvermaak 5-2, Tricky Hot Shots-De Witte Leeuw 4-3. Cody's 2- Dream Team 7-0 (regl), New Gravin-De Tukker 6-1. Stand: New Gravin 2-4, High Aces 2-4, Tricky Hot Shots 2-4, Cody's 2 2-2, Cody's 2-2, De Tukker 2-2, De President 2-2, Zon- dagsvermaak 2-0, De Witte Leeuw 2-0, Dream Team 2-0. 2e divisie: Play For Fun-De Gravin 0-7, Larry's-Team X 3-4, The Riff-New Cody's 2-5, ZVS-First Ladies 7-0, BCH Chevy's- Roskam 7-0, No Ma'am-The Riffbatches 7-0. Stand: ZVS 2-4, BCH Chevy's 2-4, New Cody's 2-4,Team X 2-4, De Gravin 2-2, No Ma'am 2-2, Larry's 2-2, The Riff 2-2, Ros kam 2-0, First Ladies 2-0, Play For Fun 2-0, The Riffbatches 2-0. Dammen Hoogezand-Sappemeer. EK. Veertiende ronde: Leesman (Est) - Bubbi (Ita) 0-2, Wiersma (Ned) - Gantwarg (WRu) 2-0, Chmiel (Pol) - Cordier (Fra) 1-1, Clerc (Ned) - Boezinksi (Lit) 1-1, Kirzner (Oek) - Getmanski (Rus) 2-0, Sijbrands (Ned) - Aliev (Aze) 1-1, Schalley (Bel) - Georgiev (Rus) 0-2, Shavel (Isr) - Valneris (Let) 0-2. Stand: 1. Wiersma 22 punten, 2. Sijbrands 21,3, Valneris 20,4. Gantwarg, Boezinski 19,6. Getmanski, Kirzner 15,8. Clerc 14,9. Georgiev 13,10. Bubbi, Cord ier 12, 12. Schalley 10,13. Aliev, Chmiel 9,15. Shavel 8,16. Leesman 6. Sportprijsvragen Lucky T en, woensdag 22 september: 1 -8-9-21 -25-26-27-30-32-36-37-43-44-47- 50-56-57-58-69-70. (onder voorbehoud) Belgische midweeklotto: 3 -13 -16 - 28 - 30 - 33. Reservegetal: 34. Joker: 5 47451 6. (onder voorbehoud) Voetbal Amstel Cup. Tweede ronde: Utrecht - Den Bosch 2-0, GA Eagles - Schevenin- gen 3-1, Heracles - Volendam 3-0, Eijsden - Helmond Sport 1-8. Volleybal Rome/Perugia. EK vrouwen. Groep 1: Rusland - Italië 3-1 (22-25 25-21 27-25 25-19), Nederland - Roemenië 3-2 (17-25 23-25 25-21 25-21 15-9). Eindstand: 1. Rusland 3-6 (9-1), 2. Italië 3- 4 (7-5), 3. Nederland 3-2 (3-8), 4. Roeme nië 3-0 (2-9). Groep 2: Polen - Bulgarije 3-2 (25-23 15- 25 32-30 22-2515-11), Duitsland - Kroatië 3-0(25-19 25-23 25-13). Eindstand: 1. Kroatië 3-4 (6-3), 2. Duits land 3-4 (7-5), 3. Bulgarije 3-2 (5-7), 4. Po len 3-2 (5-8). Programma vrijdag, halve finales: Rus land - Duitsland, Kroatië - Italië. Om vijf de plaats: Nederland - Polen, Roemenië - Bulgarije. Bevobo-competitie Terneuzen: 1A: Dow-BN/De Stem/De Koerier 2-1, Foto Neelemans-Meesen Drukkerij 2-1, Art- land Artland-Peugeot Dees 0-3. Stand: Dow 3-7, Peugeot Dees 3-6, BN/De Stem- /De Koerier 4-6, Broomchemie 2-5, Mee- sen Drukkerij 4-3, Foto Neelemans 2-2, Artland Artland 2-2. 1B: Deltan-De Pooter 1-2, Dow2-De Pannenschuur2-2, PSOVZ-BN/De Stem/De Koerier 0-3. Stand: De Pannenschuur4-8, Deltan 3-7, De Pooter 4-6, PSOVZ 3-5, BN/De Stem- /De Koerier 2 3-5, Dow 2 3-4, IVIO Oplei dingen 2-0.2A: Artland Artland 2-NHI- copyservice 0-3, Garage Vervaet-Mee- sen Drukkerij 2 3-0, Echo Audio-Jacobs Tuin Architectuur 0-3. Stand: De Hoop 3- 8, NHI-copyservice 3-7, Garage Vervaet 3-6, Jacobs Tuin Architectuur 3-6, Mee- sen Drukkerij 2 3-3, Artland Artland 2 3- 1, Echo Audio 4-0. 2B: PSOVZ 2-Rabo- bank 0-3, Gemeente-Scheldesport 0-3, Dow3-Peugeot Dees 2 2-1. Stand: Rabo bank 4-9, Scheldesport 3-8, Gemeente 4- 6, Dow 3 3-5, Peugeot Dees 2 3-4, PSOVZ 2 3-1, Aster 2-0.3A: BN/De Stem/De Koe rier 4-URS 0-3, Deltan 2-Starco 0-5 Stand: Visser Smit Hanab 3-8, Starco3- 7, Zeeland Seaports 3-6, Deltan 2 3-1, URS 3-3, IVIO Opleidingen 2 2-2, BN/D- Stem/De Koerier 4 3- -1. 3B: B&S-Ge- meente 2 3-0, BN/De Stem/De Koerier} Henno Cysouw Optiek 2-1Stand: Herin! Cysouw Optiek 4-10, BN/De Stem/ft Koerier 3 3-6, Scheldesport 2 3-5, B&S2- 3, Gemeente 2 3-3, V&K 2-0, Aster 2 3-0, Wielrennen Ronde van Spanje. Zeventiende etappr, Bronchales - Guadalajara: 1Moreni (Ha 225 km in 5.33.14,2. Acosta (Spa), Zam- beitia (Spa) 0.02, 4. Piccoli (Ita) 0.05,5 Tauler (Spa), 6. Rebellin (Ita) 0.07,7,Ti' (Ita), 8. Hernandez (Spa), 9. Chaurre;. (Spa) 0.16,10. Arrieta (Spa) 0.28. Klassement: 1. Ullrich (Dui) 75.09.54,3 Galdeano (Spa) 0.49, 3. Heras 2.35,4.J.- menez (Spa) 3.35,5.Tonkov (Rus) 3.45,5 Rubeira (Spa) 4.23,7. Beltran (Spa) 5,03 8, Piepoli (Ita) 6.00,9. Parra (Col) 8.21,10 Blanco (Spa) 9.24. Bellem. Veldrit: 1. Nijs (Bel), 2. Van dei Poel (Ned) 1.01, 3. Van den AbeelelBeli 1.12,4. Verveeken (Bel) 1.35,5. Van Nop pen (Ned) 1.45. TERNEUZEN - Kampioen Df President van de Poolbond Ka naalzone kent een moeizame start van de nieuwe competitie. In de derby tegen High Aces werd een zware nederlaag gele den. Het team van Jaap van de Berge werd met 7-0 afgetroefd door een ploeg die voornamelijk bestaat uit spelers die vorig sei zoen nog uitkwamen voor Vice President uit Terneuzen. Dooi dit resultaat is De Presidente twee wedstrijdronden niet men dan een middenmoter. Niet alleen De President is zwak gestax-t. Ook Cody's uit Zelzate, vorig jaar de naaste concurrent van de Zeeuws-Vlamingen, teil nog maar twee punten. Na nederlaag in de eerste wed strijdronde werd nu Zondags- vermaak met 5-2 verslag Drie teams hebben nog maxiinale aantal punten. Zo verwacht is High Aces daar' voorts hebben ook New Gravis (6-1 winst tegen De Tukker) es Tricky Hot Shots (4-3 tegen F Witte Leeuw) nog niet verloren donderdag— Voetbal Amstelcup: Hoek-AZ. Sportpark DenoeS Hoek. Aanvang: 19.30 uur. Volleybal Landelijk bekertoernooi, mannf» VVS'92-Mikro Electro/SR. Sporthal W kensburg, Vlissingen. Aanvang: 20:8 van onze sportredactie GUADALAJARA - Cristian Moreni heeft gisteren de ze ventiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Klasse mentsleider Jan Ullrich kwam opnieuw op grote achterstand binnen, op ruim 16 minuten, maar blijft drager van de gou den trui. Moreni was in de 225 kilometer lange rit van Bronchales naar Guadalajara met tien renners ontsnapt uit het peloton. Vijf kilometer voor de finish reed de Italiaan uit het groepje weg. Hij hield aan de streep drie se conden voorsprong over. De Spanjaarden Acosta en Piccoli werden tweede en derde. Blessures Spilntkoning Marcel Wüst ging niet van start. De viervou dig ritwinnaar ondexvond te veel last van diverse bi essures die hij bij valpartijen had op gelopen. Vóór de start werd het bloed van 31 coureurs getest, waarbij de hematocrietwaarde werd gemeten. Geen van de gecon- troleerden bleek positief. On der de 31 bevonden zich de renners van Ullrichs ploeg Te lekom, Festina, US Postal en de Nederlandse TVM-forma- tie. Jan Ullrich liet in de lange rit de elf coureurs wegrijden, omdat ze geen bedreiging wa ren voor zijn positie. Telekom controleerde de koers en liet geen renner uit de top van het klassement ontsnappen. De Spanjaarden Galdeano, Heras en Jimenez, respectievelijk de nummers drie, vier en vijf, pro beerden het wel, maar Ullrich weerstond de furie met glans. Donderdag Ullrich: „Alles ging volgens plan; er werd aangevallen, er reed uiteindelijk een groepje weg en wij domineerden ver volgens de koers. Maar don derdag zal ik het moeilijker krijgen. Als ik die etappe goed doorkom, ga ik er vanuit dat ik de Ronde win." Vandaag staat een zware berg etappe over 1.66,3 kilometer op het programma, met twee scherprechters: een berg van de eerste categorie en één van de tweede categorie. De aan komst is op het 1650 meter hoog gelegen Alto de Abantos. Zaterdag wordt nog een tijdrit verreden. SID Cristian Moreni wint na een korte solo de zeventiende etappe in de Vuelta. foto Denis Doyle/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 70