Feyenoord mag puntje koesteren Dortmund vlot langs Boavista Feyenoord-fans legeren verbod Geen verrassingen in tweede bekerronde ioorse lantaarnpalen kunnen ook voetballen (2-2) Voet schrapt omstreden passage Mare Streel krijgt ontslag Wim Omloop naar Batavus Sonnemans mist WK judo PSV'er Faber uitgeschakeld Nijs wint veldrit Volleyballers moeten in de buidel tasten wMarcel van der Kraan jONDHEIM - 'Lantaarnpa- noemde Leo Beenhakker de omlange spelers van Rosen- g in de aanloop naar het ^jinpions League-duel met de gen. Feyenoord weet sinds ieravond dat die lantaarnpa- ook kunnen voetballen. De jderlandse kampioen ont- jpte in Trondheim aan een jerlaag omdat de Joegoslavi- je scheidsrechter in de twee helft een ogenschijnlijk iszuiver doelpunt van de lisclub afkeurde. ader de steun van het groten- sis thuisgebleven legioen am Feyenoord ook bij zijn «de optreden in cle Cham- ons League niet verder dan gelijkspel (2-2), maar de jlterdammers koesterden dat uitje omdat het de overle- agskansen in de eerste ronde ereind houdt. Feyenoord ïft pas twee punten verza- ild en staat op de derde plaats poule C. Onvoldoende voor ilbereiken van de tweede serie ale-wedstrijden. Daarom zal ijenoord volgende week in jitugal alles uit de kast moe- 3halen om zich in een betere tgangspositie te manoeuvre- ivenoord speelde voor het rst in zijn lange Europa Cup- storie op Noorse bodem. Met senborg hadden de Rotter- mmers een tegenstander die et zo tot de verbeelding sprak de giganten in Zuid-Europa, larhet rijtje uitslagen van de ■elopen drie seizoenen had de «gvooraf genoeg angst inge- ezemd. Noren veegden vorig jaar de aan met Galatasaray en iletico Bilbao en bleven ereind tegen Juventus. Het ir ervoor kregen Real Madrid •O), FC Porto (2-0) en Olym- ikos (5-1) in Trondheim een aai om de oren. Nog een sei- eerder viel het huzaren- ikje in San Siro (1-2 tegen AC dan) te noteren. tlfmoord ioBeenhakker voelde zich dus vaarschuwd en zette om die den gisteravond het mes in jn voorste linie. In de ogen van Feyenoord-coach zou het Ifmoord zijn om tegen de stugge Noren ten strijde te trek ken met vier echte aanvallers, zoals hij in de competitie pleegt te doen. Peter van Vossen werd het slachtoffer, hij moest plaats nemen op de reservebank. Die keuze was gerechtvaardigd, gelet op de briljante vorm van Bonaventure Kalou, die vorig seizoen vaak wisselspeler was. De Afrikaan onderstreepte zijn klasse van dit moment met een formidabel optreden. De tactiek van Beenhakker pakte aardig uit. Via Jon Dahl Tomasson en Kalou kwamen de Rotterdam mers twee keer op voorsprong, maar even zoveel keren knokte Rosenborg zich bliksemsnel te rug. Dat deed de ploeg met Engels voetbal. De 'NBA-spits: John Carew was voor Feyenoord in de lucht niet te verdedigen. In het strafschopgebied van Feye noord heerste hij zoals Dennis Rodman onder de basket in zijn gloriedagen. Bert Konterman zwoegde, bokste en beukte te gen de donkere Noor aan, maar was machteloos. De 1-1 van Ca rew was wat dat betreft een be wijs van al zijn power. De twee de gelijkmaker had meer met geluk dan kracht te maken. De door Konterman voor de voeten van Sörensen gekopte bal be landde via de hak van Carew in het net. Plaagstootjes Maar meteen na de pauze haal de de lange Carew weer genade loos uit. De voorzet was ander maal hoog, Carew hoefde amper te springen en prikte de bal met het hoofd in de kruising. De Joe goslavische arbiter Dusan hielp Feyenoord op dat moment een handje, want hij keurde de tref fer wegens duwen af. Via Kalou en Van Wonderen deelde Feye noord nog wat plaagstootjes uit, maar het kon geen aanspraak maken op de winst. De wedstrijd stond ook in het te ken van supportersproblemen en een massale veiligheidsope ratie. De Rotterdammers vlogen op de dag van de wedstrijd een peloton Nederlandse stewards in die zich in alle vakken van het Lerkendal-stadion ophielden. Twee dagen eerder al was een forse delegatie van de Rotter damse politie in Trondheim neergestreken. Desondanks slaagden meegereisde suppor ters erin het stadion in te komen. Rosenborg - Feyenoord 2-2 (2-2). 11 Tomasson 0-1, 19. Carew 1-1, 22. Kalou 1-2, 24. Carew 2-2. Scheids rechter: Radoman (Joe). Gele kaart Berg (Rosenborg), Paauwe, Van Wonderen (Feyenoord). Aantal toe schouwers: 15.000. Rosenborg: Jamtfall; Johnsen (65. Winsnes), Bragstad, Hoftun en Bergdolmo; Strand, Skammelsrud en Berg; Sorensen, Carew en Jakob- sen (59. Dahlum). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, Konterman en Paauwe; Bosvelt, Tomasson, Van Gastel en De Visser; Kalou en Cruz. GPD John Carew, die speelde met de flair van een wereldspits, scoort tegen Feyenoord. Bert Konterman is kansloos in het duel. foto Björn Sigurds/RTR DEN HAAG - Willy Voet, de vroegere verzorger van de Festi- na-wielerploeg, zal niet langer beweren dat wielrenster Con nie Meijer in augustus 1988 als gevolg van dopinggebruik na een criterium in Naaldwijk is overleden. Een passage daar over in zijn boek 'Prikken en slikken' zal geschrapt worden. Dat is de uitkomst van overleg tussen de familie Meijer, de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU). uitgeverij Roularta Books en Voet zelf. De familie van Connie Meijer protesteerde al meteen na het uitkomen van Voets boek tegen de bewering van de schrijver. Indertijd is na het overlijden van de talentvolle wielrenster sectie verricht. Daaruit bleek dat zij was overleden aan een acute ontsteking van haar hartspier. GPD BRUSSEL - De Deense wielerploeg Home Jacket Jones heeft de Belgische kampioen tijdrijden Mare Streel op staande voet ontslagen. Dat gebeurde als gevolg van een bloedtest voor de Grand Prix des Nations in het vorige weekeinde. Streels bloed toonde een hogere hematocrietwaarde dan de toegestane 50 procent. Hij kreeg van de wereldwielrenunie UCI een start verbod van vijftien dagen. Streel begrijpt niet waarom hij door zijn sponsor is ontslagen. „Met controles van het bloed waakt de UCl over de gezondheidheid van rennersIk heb niet meer dan een werkonderbreking van vijftien dagen. Ik ga vechten voor mijn zaak bij de rechtbank en zo snel mogelijk een nieuwe ploeg vinden." Een hogere hematocrietwaarde in het bloed van wielrenners kan duiden op het gebruik van het verboden middel erythropoiëtine (EPO), maar is geen onom stotelijk bewijs van opzettelijke doping. ANP RIJSWIJK - De derde Nederlandse profwielerformatie Bata vus heeft de Belg Wim Omloop (27) voor twee jaar gecontrac teerd. Hij is sinds 1993 prof en boekte 31 zeges. In 1992 was Omloop kampioen van België bij de amateurs. Batavus geeft vier renners geen nieuw contract, van wie John Talen de op merkelijkste naam is. Maarten Nijland, Michel Cerneus en Dmitri Sidarenka moeten ook weg. ANP HAARLEM - Ben Sonnemans mist door een zware blessure aan zijn linkerknie het WK judo over twee weken in Birming ham. De 27-jarige judoka scheurde maandag tijdens een trai ning met zijn club Kenamju een knieband. Hij zal ook de Europacup voor clubteams en het EK voor landenploegen missen. Sonnemans had zich in Birmingham kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen. Dat moet hij nu doen via A-toer- nooien, een lange en moeizame weg. „Voor Ben is dit in-en-in- triest", aldus bondscoach Louis Wijdenbosch. „Maar als hij weer fit is moet hij in staat zijn zich te plaatsen voor de Spe len." ANP GELDROP - Erik Gerets moet het enige tijd stellen zonder Ernest Faber. De PSV'er raakte tijdens de Champions-Lea- guewedstrijd tegen Valencia geblesseerd aan het linker bo venbeen. Een MRI-scan in het Geldropse St. Anna Ziekenhuis wees gisteren uit dat de verdediger een forse verrekking van de hamstring heeft opgelopen. Met intensieve behandeling kan Faber over twee tot drie weken terugkeren in de selectie. Met Luc Nilis gaat het de goede kant op. De Belgische aanval ler blesseerde zichzondag tijdens de training aan een enkel band. Daardoor miste hij het duel met Valencia. Het herstel is inmiddels zo ver gevorderd dat Nilis donderdag met looptrai ning kan beginnen. De verwachting is dat hij dinsdag tegen Glasgow Rangers zijn rentree kan maken. ANP Barcelona in eigen huis op dreef tegen Fiorentina (4-2) aorSjoerd Bootsma RONDHEIM - Feyenoord aft in Trondheim laten mer- (n dat het serieus van plan is de eigen supporters bij bui- inlandse wedstrijden weg te nuden. Fans die gisteren pro- srden met een geldige toe- pngskaart het Lerkendal-sta- Bon van Rosenborg BK binnen l komen, werden bij de poort (gevangen en geweerd. Ande- a, die zich ongemerkt tussen it 15.000 Noorse toeschouwers igaven, zijn zoveel mogelijk op Md of op andere wijze vastge- gd. Bij terugkomst in Neder- ind krijgen deze mensen een adionverbod en wordt hun azoenkaart ingenomen. .Mets gaat ons te ver om te ver fden dat we door de UEFA torden uitgesloten," legde Fey- -oords algemeen manager Jan fillem van Dop uit. „Dat heb ei we ruim een half jaar gele aal duidelijk gemaakt. Daar in snap ik niet dat mensen zelfs ai dag voor de wedstrijd nog samen klagen. Men zoekt ex- üses om gelijk te krijgen, maar ii] willen geen risico lopen. De Jhte Feyenoord-supporter Keft daar begrip voor." Ie Rotterdammers Kees (33) en flwin (32) zijn desondanks aar Trondheim afgereisd. Ze «zamelden zich gisteren al roeg bij het stadion, samen met wintig andere Feyenoord-fans. Ie een had wel een kaartje, de nder niet. De supporters be- hjpen de bezorgdheid van hun lub, maar ze wilden met alle Weid de wedstrijd van hun fa- orieten zien. Voordat de avond iel, had iedereen op de zwarte larkt een kaartje gekocht, lees: „De prijzen varieerden au 150 tot 250 gulden. Maal lat hadden we er voor over. ïastvrij 'at hun verbazing werden de ffls bij het stadion zeer gastvrij utvangen. Kees weer: „De oorzitter van de club nodigde nsuit voor een bak koffie. We ragen er nog een gevulde koek ij ook. Hij vertelde ons dat het «i schande was dat we zo wer st behandeld. Rosenborg, zo «die voorzitter, had zelf totaal ran problemen met onze ranst. Voordat we weggingen ragen we allemaal nog een jtirt van Rosenborg." ayenoord zegt dat de suppor ts die zich gisteravond aan de porten van het stadion meld- si, op onrechtmatige wijze Si een kaartje zijn gekomen. Van Dop: „Feyenoord-suppor- ters zijn niet in staat gesteld om toegangsbewijzen te kopen. Wie toch een kaartje had is daar on rechtmatig aangekomen. Op die basis konden we mensen in overleg met de lokale politie we ren." Kees en Edwin hebben geld noch moeite gespaard om Feye noord te zien spelen. Met de auto zijn ze naar het noorden van De nemarken gereden. Daar heb ben ze de wagen laten staan en zijn voor 44 gulden per persoon aan boord van de veerboot naar Oslo gegaan. In de Noorse hoofdstad hebben ze voor 144 gulden een retourticket voor het vliegtuig naar Trondheim ge kocht. „De trein kostte 380 gul den," lacht Kees. Ze logeren in een jeugdherberg. Verlinken De Feyenoord-fans splitsten zich gisteravond op in kleine groepjes. „We wilden per se het stadion binnenkomen en dat is gelukt. Het was ieder voor zich, legde Kees na de wedstrijd uit. „We hadden van tevoren tegen de stewards gezegd dat het ver standig zou zijn om de andere kant op te kijken. Want als ze ons verlinken hebben ze straks in de Kuip geen leven meer. Als men meent ons op de film te moeten zetten, dan maken wij foto's van die stewards en ver spreiden die in het stadion, „De stewards," zegt Jan Willem van Dop, „moesten wij van de UEFA meenemen. Wat zij pre cies zullen doen, laat ik in het midden. Dat is in goede handen bij de Rotterdamse politie en de lokale autoriteiten hier." Kees: „Ze houden ons toch niet tegen. Volgende week zijn we ook present in Portugal. Ik snap al die drukte niet. Het gaat bij deze twee wedstrijden om nog geen honderd man. Dat wordt straks in en tegen Dortmund heel anders. Voor dat duel zijn al meer dan duizend kaarten in omloop. Laat ze maar proberen om ons een stadionverbod op te leggen." „Dat zullen we zeker doen," al dus Van Dop. „We zijn niet bang voor een rechtszaak. Twee jaar geleden heeft een supporter de club in Manchester in diskrediet gebracht. Hij kreeg een stadion verbod en is toen naar de rechter gestapt. Die zaak hebben we ge wonnen. De fans die in Trond heim waren, hebben Feyenoord ook in diskrediet gebracht. Dus ik maak ik mij geen zorgen over een rechtszaak." GPD van onze sportredactie DORTMUND - Borussia Dort mund is na de vlotte winst (3-1) op Boavista medekoploper in Groep C van de Champions Lea gue. De Duitse club, die vorige week 1-1 bij Feyenoord speelde, heeft net als het Noorse Rosen borg vier punten uit twee duels. De voormalig Europese beker winnaar had in Fredi Bobic de grote uitblinker. Hij scoorde na rust 2-1 en 3-1. Vijf minuten voor de onderbreking had Möl- ler het eerste doelpunt gemaakt met een afstandsschot van 25 meter. Binnen vier minuten zorgde Rui Bento voor de gelijk maker met een rake kopbal na een aarzeling in de defensie van Borussia. Boavista, dat volgende week Feyenoord op bezoek krijgt, leunde zwaar op de verdedi ging. In de tweede helft maakte Bobic, die vorige week ook te gen Feyenoord scoorde, zijn re putatie als killer twee keer waar. Arsenal Arsenal is in de groep der gigan ten ternauwernood ontsnapt aan een blamage. De Londense club gleed pas in blessuretijd langs AIKSolna: 3-1. Barcelona ging in deze poule B van de Champions League voortvaren der te werk. De ploeg van Louis van Gaal versloeg voor eigen publiek Fiorentina met 4-2. Arsène Wenger begon met Berg kamp en O vermars in de basis. Arsenal dicteerde de wedstrijd op Highbury en onderstreepte het klasseversch.il met een tref fer van Ljungberg na een klein halfuur. De Londense club slaagde er echter niet in door te drukken. Vlak na rust bracht Nordin de totale verrassing dichtbij: 1-1. Arsenal probeerde van alles. Maar de defensie van AIK gaf geen krimp. Tot de extra minu ten. De Franse aanvaller Thier ry Henry, in de ploeg gekomen voor Ljungberg, zorgde voor de beslissing. Diepe spits Suker, gevoed door Bergkamp, maakte er seconden later zelfs nog 3-1 van. O vermars maakte twintig minuten voor tijd plaats voor Kanu. Van Gaal koos bij Barcelona voor een bijzondere Nederland se inbreng. Hij liet Frank de Boer, naast Litmanen, op de bank. Hesp, Reiziger, Bogarde, Ronald de Boer, Cocu en Klui- vert mochten starten. Ook Luis Enrique kreeg weer de voor keur. Hij bedankte voor dat ver trouwen met een fraai doelpunt Rivaldo, de Braziliaanse aanvaller van Barcelona, viert zijn benutte penalty tegen Fiorentina. foto Sergio Perez/Reuters in de tiende minuut. Even daar voor had Figo de score geopend. Daarmee was Barcelona nog niet binnen. Batistuta liet Hesp vlak na rust kansloos met een van richting veranderd schot. Barcelona schrok niet. Figo, al tijd gevaarlijk, zocht zeer ge haaid de sandwich in het straf schopgebied op en ging graag onderuit. Rivaldo herstelde de marge van twee vanaf de stip. Even later had de Braziliaan op nieuw succes: 4-1. De tweede Italiaanse treffer, van Chiesa, kwam te laat voor nieuwe hoop bij Fiorentina. Kluivert werd na een uur vervangen door Dani, Zenden loste Cocu in de slotfase af. Manchester Titelhouder Manchester United was in Oostenrijk al na een helft klaar met Sturm Graz. Keane, Yorke en Cole gaven de favoriet in groep D een zonnige voor sprong van 3-0. Na rust ging de rem erop. Graz kreeg daardoor enige gelegenheid zich te onder scheiden. Dat leidde onder meer tot een strafschop. Vastic legde aan, maar Raymond van der Gouw bracht redding. Bij United mocht Jordi Cruijff, na zijn goede competitieoptre den, in de basis beginnen van coach Ferguson. De Nederland se middenvelder werd halver wege de tweede helft gewisseld voor Sheringham. Jaap Stam speelde de hele wedstrijd mee. Olympique Marseille deed in deze groep goede zaken door Croatia in Zagreb met 2-1 te verslaan. Sebastien Perez maakte een kwartier voor tijd de winnende treffer. Zijn ploeg genoot Bakayoko had de score al na vijf minuten geopend. So- kota maakte in de 64e minuut gelijk. Groep A: Maribor (Slv) - Leverkusen (Dui) 0- 2 (0-0). 85. Zivkovic 0-1, 90. Kirsten 0-2. Scheidsrechter: Wegereef(Ned). Gele kaart: Zidan, Filekovic, Cipi, Pregelj, Galic (Maribor), Beinlich, Emerson (Leverkusen). Aantal toe schouwers: 10.000. Lazio Roma (Ita) - Dynamo Kiev (Oek) 2-1,(0-0). 68. Rebrov 0-1 (straf schop), 70. Negro 1-1, 72. Salas 2-1. Scheidsrechter: Diaz Vega (Spa). Gele kaart: Nedved, Almeyda, Stankovic, Mihajlovic, Negro (La zio), Kossovskyi, Konovalov (Kiev). Groep B: Arsenal (Eng) - AIK Solna (Zwe) 3-1 (1-0). 28. Ljungberg 1-0, 53. Nordin 1-1, 90. Henry 2-1, 90. Suker 3-1. Scheidsrech ter: Melo Pereira (Por). Barcelona (Spa) - Fiorentina (Ita) 4- 2 (2-0). 7. Figo 1-0,10. Luis Enrique 2-0, 50. Batistuta 2-1, 68. Rivaldo 3- 1 (strafschop), 70. Rivaldo 4-1, 79. Chiesa 4-2. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Gele kaart: Mijatovic, Pada- lino (Fiorentina). Groep C: Borussia Dortmund (Dui) - Boavista (Por) 3-1 (1-1). 40. Möller 1-0, 44. Rui Bento 1-1,53. Bobic 2-1, 65. Bo bic 3-1. Scheidsrechter: Oezounov (Bul). Gele kaart: Dede (Borussia), Luis Manuel (Boavista). Aantal toe schouwers: 40.000. Groep D: Sturm Graz (Oos) - Manchester Uni ted (Eng) 0-3 (0-3). 16. Keane 0-1. 31. Yorke 0-2, 33. Cole 0-3. Scheids rechter: Trentalange (Ita). Gele kaart: Mahlich, Foda (Graz), Beek- ham (Manchester U.). Croatia Zagreb (Kro) - Olympique Marseille (Fra) 1-2 (0-1). 5. Bakayo ko 0-1, 64. Sokota 1-1, 77. Perez 1-2. Scheidsrechter: Braschi (Ita). Gele kaart: Krunoslav Jwric, Mumlek, Goran Jwric (Croatia). SID/ANP Champions League Groep A: Maribor - Leverkusen 0-2, Lazio Roma - Dynamo Kiev 2-1. Leverkusen 2 1 1 0 4 3-1 Lazio Roma 2 1 1 0 4 3-2 Maribor 2 10 13 1-2 Dyn. Kiev 2 0 0 2 0 1-3 Groep B: Arsenal - AIK Solna 3-1, Barcelona - Fiorentina 4-2. Barcelona 2 2 0 0 6 6-3 Arsenal 2 1 1 0 4 3-1 Fiorentina 2 0 111 2-4 AIKSolna 2 0 0 2 0 2-5 Groep C: Dortmund - Boavista 3-1, Rosenborg - Feyenoord 2-2. Rosenborg 2 1 1 0 4 5-2 Dortmund 2 1 1 0 4 4-2 Feyenoord 2 0 2 0 2 3-3 Boavista 2 0 0 2 0 1-6 Groep D: Sturm Graz - Manchester United 0-3, Croatia Zagreb - Marseille 1-2. Marseille 2 2 0 0 6 4-1 Man. United 2 1 1 0 4 3-0 Croatia Z. 2 0 1111-2 Sturm Graz 2 0 0 2 0 0-5 van onze sportredactie RIJSWIJK - FC Utrecht, Hera cles Almelo, Go Ahead Eagles en Helmond Sport hebben zich als eerste clubs gekwalificeerd voor de derde ronde van de Am- stel Cup. Gisteravond was de eerste knockoutronde in het be kertoernooi na de reeks poule wedstrijden aan het begin van het seizoen. FC Utrecht versloeg voor 6000 toeschouwers mede-eredivisie club FC DenBosch met 2-0 door doelpunten van Kruijt en Luci us. Het duel in de Galgenwaard begon iets te laat door onrustige Bossche fans. Zondag spelen de clubs in Den Bosch tegen elkaar voor de competitie. Zorgen Heracles duwde in Almelo het door liquidatieproblemen ge plaagde FC Volendam dieper in de zorgen door een vlotte winst met 3-0. Godee (strafschop), Looms en Van de Mije verzorg den de productie. Volendammer Kokmeijer kreeg de rode kaart na twee gele van scheidsrechter Van Beek. Go Ahead Eagles en Helmond Sport wonnen van clubs uit de amateursectie. Go Ahead zege vierde thuis met 3-1 over Sche- veningen. Schreuder, Schuur man (strafschop) en Krüzen scoorden. Asrih maakte de ere- treffer voor de amateurs. Hel mond Sport walste in het diepe zuiden van Limburg in de slot fase over Eijsden heen: 1-8. Weijers was topscorer met twee goals van de acht. Utrecht - Den Bosch 2-0 (0-0). 53. Kuijt 1-0, 84. Lucius 2-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Gele kaart: Van Schoonhoven (FC JJtrecht). Aantal toeschouwers: 6000. Go Ahead Eagles - Scheveningen 3- I (2-0). 11. Schreuder 1-0, 17. Schuurman 2-0 (strafschop), 61. Krüzen 3-0, 85. Asnh 3-1. Scheids rechter: Haverkort. Gele kaart: Kromkamp (GA Eagles). Aantal toeschouwers: 500. Heracles Almelo - FC Volendam 3-0 (2-0). 30. Godee 1-0 (strafschop), 44. Looms 2-0, 86. Van de Mije 3-0. Scheidsrechter: Van Beek. Rode kaart: 62. Kokmeijer (Volendam) 2x geel. Aantal toeschouwers3150. Eijsden - Helmond Sport 1-8 (0-3). 35. Van Leerdam 0-1, 40. Vroomans 0-2, 41. Buikema 0-3, 75. Dreesen 1- 3 (strafschop), 83. Weijers 1-4, 85. Altunel 1-5, 88. Tuasamu 1-6, 90. Streppel 1-7, 90. Weijers 1-8. Scheidsrechter: De Graaf. Gele kaart: Crousen (Eijsden), Van Leer dam (Helmond Sport). Aantal toe schouwers: 1000. ANP BELLEM - Sven Nijs heeft de eerste serieuze veldrit van het seizoen gewonnen. De Belgische Rabobank-renner bleef in de Oost-Vlaamse plaats Bellem ploeggenoot Adri van der Poel een minuut voor. Zijn landgenoot Peter van den Abee- le finishte als derde. van onze sportredactie ROME - De Nederlandse vol leyballers staan op de lijst van de World Cup in Japan. De internationale bond FIVB heeft naast de olympisch kampioen ook Joegoslavië, Canada, Spanje, Venezuela en Frankrijk een brief met de voorwaarden gestuurd. Als Nederland hieraan vol doet, komt de ploeg van Toon Gerbrands voor een wildcard in aanmerking. „Het zijn vooral financiële voorwaar den", aldus directeur Jos Smulders van de stichting Top Volleybal Nederland (TVN). „We moeten bijvoor beeld de televisierechten ko pen. Het is j ammer dat het te genwoordig niet meer alleen gaat om de sportieve presta ties. Als olympisch kampi oen zou Nederland toch zon der meer moeten worden toegelaten. Maar als het geld kost. dan moet dat maar." Bij de World Cup kan Neder land in november kwalifica tie voor de Olympische Spe len in Sydney afdwingen. Omdat Nederland er bij het EK in Oostenrijk niet in slaagde bij de eerste twee te eindigen, is het afhankelijk van een wildcard. De beslis sing over toewijzing voor de ze twee kaarten wordt nog deze week verwacht. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 33