Eén pand hulpdiensten in zicht Veiliger oversteken in Nieuwland Maak kennis met de Selection. Wachtlijsten voor verwijzing naar bejaardenhuis Het wij-gevoel van Paauwenburg RPF/GPV vraagt uitleg bij bouwplan voor stadskantoor Museumhaven geeft aandelen uit zeeland Politie geeft voor 1 oktober duidelijkheid over veiligheidshuis Basisscholen strijden op korfbaltoernooi Kraanmachinist raakt gewond SP-kamerlid eist meer geld voor probleemjeugd De Mercedes C-klasse. Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. donderdag 23 september 1999 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gezamen lijke huisvesting van de regio politie. de ambulancedienst en de regionale en stadsgewestelij ke brandweer is in zicht. Voor 1 oktober is duidelijk of het mi nisterie van Binnenlandse Za ken zijn handtekening zet onder het financieringsvoorstel. „De voorbereidende besprekingen zijn zodanig geweest dat afron ding binnenkort plaatsvindt", zegt woordvoerder J. van Mou- rick van de regiopolitie Zee- VLISSINGEN - Op het veld van korfbalvereniging SEOLTO in Missingen is woensdagmiddag een schoolkorfbaltoernooi ge houden. De deelnemende scho len waren: De Sprong en 't Klin ket uit Koudekerke. De Theo Thijssenschool. De Paauwen- burgschool en De Louise de Co- lignyschool uit Vlissingen. Ongeveer 130 kinderen, onder verdeeld in zeventien teams vonden de weg naar het korfbal- veld, achter de speeltuin Lam- merenburght aan de Zuidbeek- seweg in Vlissingen. Er werd gestreden in drie leeftijdscate gorieën, groep 3-4, groep 5-6 en groep 7-8. Bij groep 3-4 verliet De Sprong met een beker als be loning voor de eerste plaats het toernooi. In de categorie groep 5-6 won De Louise de Coligny- school A de beker en in de cate gorie groep 7-8 was de Paau- wenburgschool de winnaar. RUTH KM - Aan de Engeland- weg in Vlissingen-oost is woensdagochtend een Vlissing- se kraanmachinist gewond ge raakt bij een val tussen de dek lading van een schip. De man liep voor zijn werk over de deklading en is daarbij ver moedelijk over iets uitgegleden. Hij is per ambulance vervoerd- naar het ziekenhuis in Vlissin gen. land. De regionale brandweer wilde niet langer wachten. De vier partners in het Veilig heidshuis Stromenpoort tussen Vlissingen en Middelburg pra ten al vier jaar over een geza menlijk onderdak. Aanvanke lijk wilde de politie Zeeland de voorbereidingen voor nieuw bouw zelf ter hand nemen. Later nam een extern bureau die werkzaamheden over. De groot ste hobbel bleek het geld. Daar over beslist Den Haag. In juli dreigde de regionale brandweer uit het Veiligheids huis te stappen. De brandweer heeft het geld voor de nieuw bouw al geleend en moet daar over nu al rente betalen. Die kosten zijn inmiddels opgelo pen tot 1,3 miljoen gulden. Het bestuur van de regionale brand weer stuurde een brandbrief naar de andere partners in het huisvestingsproject, waarin het aandrong op duidelijkheid. Rekenfoutje Van Mourick bevestigt dat het ministerie bezig is met de afron ding van het contract en dat 'een dezer weken' groenlicht uit Den Haag wordt verwacht. „Het ziet er allemaal goed uit, maar je bent pas rond als je rond bent." Dat de financiële goedkeuring zo lang op zich laat wachten, heeft te maken met de CAO-pe- rikelen waarbij door het minis terie een rekenfoutje van enkele miljoenen is gemaakt. Sinds dien worden alle plannen minu tieus doorberekend. De regionale brandweer rea geert bij monde van M. Matthijsse, sectorhoofd be stuurszaken en bedrijfsvoering, verheugd op de recente ontwik kelingen. „We zitten echt in spanning te wachten. In augus tus hebben we gezegd dat we snel duidelijkheid wilden heb ben. Het antwoord daarop mocht best enige uitloop heb ben, maar we moeten wel weten waar we aan toe zijn. We kunnen niet blijven zitten waar we nu zitten." De regionale brandweer heeft de partners in het huisves tingsproject laten weten dat zij de nieuwe uitterster datum op 1 oktober heeft gesteld. Rond die tijd vindt namelijk ook een be stuursvergadering plaats. Mat thijsse: „Er gloort nu eindelijk licht aan het einde van de tun nel." door Ab van der Sluis NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De pro vincie gaat de gevaarlijke oversteek plaats voor fietsers aan de Nieuwlandse- weg ter hoogte van de oprit naar de A58 aanpakken. De wijkverenigingNieuw- en Sint Joosland klaagt al twintig jaar over de situatie. De bocht naar de oprit wordt 'stompiger' gemaakt, waardoor automo bilisten gedwongen zijn af te remmen. Fietsers hebben dan meer tijd om uit te kijken. De oversteek was de wijkvereniging ja renlang een doorn in het oog. Vorig jaar december stuurde de vereniging een boze brief naar het provinciebestuur, omdat Gedeputeerde Staten 'doof bleken' voor alle Wachten. Belangrijkste punt van er gernis was de bocht bij de A58. Secretaris W. R Staat van de wijkvereniging is blij dat er eindelijk een einde komt aan de ge vaarlijke oversteekplaats. foto Lex de Meester door Arjan van Westen VLISSINGEN - De Regionale Indicatie Organen (RIO) van Walcheren en Zeeuws-Vlaande- ren worstelen met achterstan den. In de Oosterschelderegio en Tholen hebben deze commis sies, waar ouderen langs moeten als ze een beroep op zorg doen, de 'aanloopproblemen' over wonnen. RIO's werden twee jaar geleden opgericht om te bekijken welke zorg een oudere nodig heeft. Als een oudere zich, op advies van de huisarts, bij een RIO meldt, onderzoeken de medewerkers of hulp van een verzorgingshuis, een verpleeghuis of van de thuiszorg nodig is. Bedoeling was om de administratieve rompslomp van zorginstellin gen te omzeilen. Al gauw bleek dat bij de RIO's wachtlijsten ontstonden. Het Walcherse RIO heeft aan drie deelnemende gemeenten extra geld gevraagd. Directeur J. A Kollaard: „We moeten 7000 indicatiestellingen verrichten, terwijl we maar op 5900 mensen berekend zijn." De wachtlijsten zijn niet opgelost. Momenteel wachten ruim tachtig mensen enkele maanden om doorverwe zen te worden naar een verzorg- of verpleeghuis. Het Walcherse RIO kampt met een hoog ziekteverzuim. Boven dien moeten instellingen als thuiszorg en het ziekenhuis er aan wennen dat het RIO een deel van hun taak heeft overgeno men. En het kost tijd om het per soneel te laten werken met een nieuw computersysteem. Kollaard is optimistisch. De in dicatiestelling voor de thuis zorg heeft geen achterstand meer. De verwachting is dat de nieuwe software straks voor deel oplevert. Bovendien spreekt hij over een goede ver standhouding met de gemeen ten. „En die met de zorginstel lingen wordt steeds beter. Toch voorziet Kollaard nog pro blemen. Het duurt enige tijd voordat extra personeel gevon den en ingewerkt is. En straks moeten de RIO's ook gehandi capten doorverwijzen. Waar door de werkdruk weer groter wordt. In Zeeuws-Vlaanderen ligt de achterstand gevoeliger. Sinds 1 september is H. Kunne aange steld als interim-manager. Kun ne kan niet zeggen hoe lang de wachtlijsten zijn. „Die verande ren toch elke week." Maar dat het langer dan de toegestane zes weken is, staat buiten kijf. De werkdruk is te hoog volgens Kunne. Personeel moet aan el kaar wennen. De manager heeft inmiddels aan de bel getrokken. „Volgende week ga ik met het bestuur overleggen. Ik heb er al le vertrouwen in." Dat Kunne namens de gemeente Terenden voor 16 uur in de week als tijde lijk manager bij het RIO func tioneert, heeft volgens hem niets met de wachtlijsten en spanningen te maken. De nieuwe software heeft vol gens Kunne de achterstand eer der vergroot „Er zitten kinder ziekten in. Dat is een enorme frustratie voor onze medewer kers. Ze zijn vaker hier de pro blemen aan het oplossen, dan dat ze nog bij mensen thuis langs gaan", aldus de manager DEN HAAG - Het aantal behan delingsplaatsen voor jongeren in justitiële inrichtingen moet met spoed worden uitgebreid. SP-kamerlid A Kant vindt hel ongehoord dat onder meer vier verzoeken van de Stichting Jeugdzorg Zeeland om pro- bleemjongeren te plaatsen zijn verworpen. De kinderrechter vond plaat sing wel dringend noodzakelijk, Volgens Kant had dan ook tot plaatsing overgegaan moeten worden. Het ministerie van Jus titie besliste echter anders van wege plaatsgebrek. In 2002; dreigt het tekort zelfs op te lo-j pen tot 279 justitiële plaatsen. Kant heeft woensdag in kamer- wagen staatssecretaris M. Vlie gen thart van Volksgezondheid.) Welzijn en Sport (VWS) opge roepen extra geld wij te maken. Als dat op korte termijn niet mogelijk is, moet er volgens hei SP-kamerlid een voorlopige maatregel worden getroffen om die jongeren toch goed te kun nen helpen. doorEllen De Vriend en Edith Ramakers VLISSINGEN - Een groot aan tal inwoners van Paauwenburg hecht wel aan een wijkgevoel of wijgevoel, maar het leeuwen deel daarvan vindt het niet no dig om daarvoor vaker buurtge noten te ontmoeten. Dat is een van de opvallende conclusies uit een woononderzoek van de ge meente Vlissingen en enkele Paauwenburgse wijkorganisa- ties. In de periode mei en juni hebben alle circa 2.850 Paauwenburgse huishoudens een enquêtefor mulier thuis gekregen. In totaal vulden 489 personen uit 337 huishoudens een formulier in. Dat betekent een respons van ongeveer twaalf procent. Bijna de helft van de respondenten is tussen de 40 en 64 jaar, gevolgd, door de 25 tot 39-jarigen (26,6 procent) en de 65-plusser (23.5 procent). De wijkorganisaties willen dit plan gebruiken om het wonen in de Vlissingse wijk aangenamer te maken. Uit de antwoorden kwam onder andere naar voren dat er meer speeltoestellen moe ten komen, hondenpoepvrije speelveldjes, verlichting in de brandgangen en er moet meer aandacht zijn voor de groen voorziening. Iets meer dan veertig procent vindt het belangrijk dat er meer voor en door Paauwenburgers wordt georganiseerd. De roep klinkt om voor kinderen tot en met twaalf jaar meer recreatie ve en sportieve spelen te organi seren. De oudere jeugd heeft baat bij een disco, een hangplek of jeugdcafé. Barbecues Bijna tachtig procent vindt het niet nodig om elkaar vaker te ontmoeten. De overigen, ruim twintig procent, hebben daar wel behoefte aan. Zij verwach ten dat het sociale contact gesti muleerd wordt door het organi seren van film- en dansavonden en cursussen en ook dragen wijkactiviteiten als een konink lijke wijkdag, een tuinplanten- ruildag en het houden van bar becues daar volgens hen toe bij. Bijna 80 procent van de Paau wenburgers vindt dat zij vol doende geïnformeerd worden over bezigheden in de wijk. Meer dan 65 procent gebruikt daarvoor de wijkkrant Klaver tje Vier als bron. De wijkkrant verschijnt nu vier keer per jaar. Te weinig, oordelen responden ten. Zij stellen voor dat Klaver tje Vier negen keer per jaar moet uitkomen. Ook kan de wijk krant een belangrijker rol ver vullen in de aankondigende sfeer van allerlei activiteiten en het informeren over dienstver leningen en wijkvoorzieningen. Wijkcentrum 't Open Hof is ver uit de bekendste voorziening in Paauwenburg. De wijkagent, wijkbemiddelaar, buurthuis De Paraplu, kerkelijk werk, Stich ting Majoraat en Wijkcomité Paauwenburg genieten weinig bekendheid. Eén op de zeven ge- enqueteerden geeft zelfs aan niet eerder van een van de voor zieningen of personen gehoord te hebben. De gemeente Vlissingen en en kele wijkorganisaties hebben de behoeften van Paauwenburg gepeild, foto Lex de Meester door Ab van derSluis MIDDELBURG - De RPF/GPV zet vraagtekens bij de bouw van een nieuw stadskantoor in het Middelburgse Stationsgebied. De raadsfractie wil weten of het stedenbouwkundig bureau BVR betrokken is geweest bij de keuze van architect Thomas Rau en of het stadskantoor deel uitmaakt van de consortiavor- ming. B en W van Middelburg presen teerden Thomas Rau vorige week als de architect die het nieuwe stadskantoor mag bou wen. In juli besloot de gemeen teraad de samenwerking met BVR voort te zetten. Die kreeg onder meer opdracht consortia (bouwgroepen) te vormen van geïnteresseerde projectontwik kelaars voor de ontwikkeling van het Stationsgebied. Op 22 november krijgt de gemeente raad die contracten ter goed keuring voorgelegd. De RPF/GPV wil weten of en zo ja welke rol BVR heeft vervuld in de keuze voor het architec tenbureau. Het is de fractie niet duidelijk of het stadskantoor onderdeel is van de consortia- vorming. Als daarop negatief wordt geantwoord, vraagt de RPF/GPV zich af waarom er nu al een architect gekozen moet worden, terwijl over de consor tia nog geen duidelijkheid is. Waterschap Onduidelijk is nog steeds waar het stadskantoor gebouwd wordt. Zoals gemeld heeft het college van B en W van Middel burg de oorspronkelijk uitgeko zen kavel, die grenst aan het Kanaal door Walcheren, aange boden aan het waterschap Zeeuwse Eilanden. Rau presen teerde vorige week schetsen waarop het stadskantoor nog op de bewuste kavel wordt ge bouwd. Op 12 oktober neemt de Algemene Vergadering van het waterschap een definitief be sluit over vestiging van het hoofdkantoor in Middelburg. De fractie vraagt zich af of het niet beter is te wachten met het inhuren van een architect tot een datum na 12 oktober. Die vraag dringt zich op, omdat Rau ontwikkelingskosten maakt voor een stuk grond dat wellicht aan een ander wordt gegund. Mocht het waterschap inder daad kiezen voor vestiging in het Stationsgebied, dan wil de fractie weten of het college van B en W van mening blijft dat het stadskantoor in het Stationsge bied gebouwd moet worden. door Nils ten Brinke ZIERIKZEE - Wethouder C. W. Veerhoek wil de uitvoering van het Zierikzeese museumhaven project deels financieren via de uitgifte van aandelen. Het gaat om een aandelenpakket ter waarde van 136.000 gulden, dat door een actieve inzet van de Schouwse ondernemersbran ches aan de man moet worden gebracht. De Federatie Ondernemersver enigingen Schouwen-Duive- land is enthousiast. „Het plan verdient een snelle uitwerking", zegt FOS-voorzitter D. Meul- blok. Haast is inderdaad gebo den. Gedeputeerde Staten (GS) verlangen voor 1 oktober duide lijkheid over de financiering van de toekomstige attractie om en nabij de Oude Haven in Zie- rikzee. Anders zoeken GS naar een andere besteding voor hel door de Europese Unie beschik bare gestelde bedrag van twee ton. Het is de bedoeling dat er aan delen worden uitgegeven ta waarde van honderd, tweehon derd of vijfhonderd gulden. Wie een aandeel koopt, zal er niet rijk van worden. Het belang rijkste is de stimulerende wer king die er van uit gaat. Na ver loop van tijd worden de aandelen uitgeloot en krijgende mensen, als ze dat willen, hun geld terug." De kosten voor een museale scheepswerf en een expositie rond de bruine vlootbedragenin totaal 2,4 miljoen gulden. De C-klasse is een fraaie, compacte, zeer complete limousine. Bij deze Mercedes-Benz zijn alle extra's in feite standaard. ABS, ESP, ASR, airbags, sidebags, BAS, en mobilo-Ufe-. de C-klasse heeft het allemaal. En om u nog meer luxe, comfort en sportiviteit te bieden, hebben wij onder de naam Selection voor de Classic-, de Esprit- en de Elegance-uitvoering een pakket samengesteld dat uw Mercedes C-klasse nog unieker maakt. Bij Selection hoort uiteraard ook een uiterst selecte prijs die u zeker aangenaam zal verrassen. Mercedes-Benz Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, tel. 0113-212730, fax 0113-221327 Servicepunt voor reparatie onderhoud: Mercuriusweg 25, 4382 NC Vlissingen, tel. 0118-418351, fax 0118-418884

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 26