High-tech rormt het ichaam Ipz c 0 Model 999/2 Kleurstenen geven glans aan donkere dagen sieraden DIESEL ingerie et lijkt wei of het gaat om de meest geavanceerde snufjes in een nieuw model ito. Zo supersonisch prijzen de lingeriemerken in waar aan. Termen als Secret Support, Ultra tope, Magic Bra en Powernet hebben niets meer maken met de kanten randjes, de strikjes en de lellende bandjes van weleer, maar alles met ihniek die het comfort moet optimaliseren, [ortom de bodyfashion van de 21e eeuw is high Secret Support is het magi- jsche toverwoord in de on- fcigoedbranche deze winter, fel doel is eigenlijk dat de lin- trie zo min mogelijk aftekent jder de bovenkleding maar zo jedmogelijk de zwaartekracht ulseert. De bh's zijn daarom illedig naadloos en gemaakt pmicrofiber, een stof die licht invoelt en toch zeer onder- Eunend is. Ook nieuw is de bh lorzien van allerlei vernuftig gebouwde' elementen, zoals (voorbeeld beugels, cups en Eds' die de boezem onzicht- lar vormgeven en wat verder nhoogstuwen. jouwen die ontevreden zijn et heup, bil of borstomvang enen, zonder meteen naar de festisch chirurg te hoeven ren- B, ruimschoots aan hun trek- pdeze winter. Het aanbod fi- orcorrigerend ondergoed is urm. Ook hier geldt: Secret roport. Zelfs Ten Cate, een ?k dat zich altijd sterk ge lakt heeft voor lekker zitten- ikatoentjes heeft een slanker ikend setje ontwikkeld. On- rde naam Ultra Shape zijn ?e soorten slips en twee soor- bh's verkrijgbaar. Ook Ten ite 'goes high tech': in de Ultra ip is namelijk 'powernet' ver- rkt. Wat het is, wordt niet uit- legd, maar een buikje schijnt geen velden of wegen meer te kennen te zijn door het dra- 11 van deze onderbroek, aldus tjubelend promotiebericht. it merk Triumph komt met i wel zeer revolutionaire bh de proppen. De Simply Soft geheel naadloos en vormt zich or lichaamswarmte helemaal ar de borsten van de draag- ir. Eenmaal aangepast, blijft tding de rest van zijn bestaan unieke vormen behouden van n eigenaresse. Zo kan dus ie- re vrouw haar persoonlijke, rfect passende bh dragen. iMagic Bra is nog zo'n vin- ig waarvan de fabrikant reekt van een revolutie in lin- rieland. Deze bh heeft een btiel 'push up' effect doordat ude binnenkant met vloeistof mlde kussentjes zijn ver- rkt. De boezem kan zo op- th maar liefst één maat groei en het geheel ziet er toch heel luurlijk uit. dere nieuwe snufjes die er- sstaan te komen zijn lingerie aruit een lekker geurtje op- Igt en ondergoed dat tijdens dragen de huid hydrateert i juiste vochtigheid houdt) en sseert. kqua slips is er een kentering inde. De bikini- en tangaslip )ben zo goed als afgedaan en donderdag 23 september 19991 moeten het veld ruimen voor de Rioslip (hoogopgesneden) en de almaar in populariteit toene mende string. De niet te stuiten opmars van de string heeft ook te maken met het streven naar volledige onzichtbaarheid van de onderkleding. Wie eenmaal een string heeft geprobeerd, waagt het niet meer een slip te dragen onder een nauwsluiten de pantalon. Eén blik in de spie gel vertelt waarom: zo'n in vie ren gedeelde bilpartij is geen gezicht. De man komt er redelijk be kaaid van af oftewel staat een beetje in zijn hemd wat onder goed betreft. Ook bij de man- nenlingerie doen de nieuwe mi crovezels hun intrede, maar wat de modellen betreft gaat het niet veel verder dan: strak en hier en daar een opvallend stiksel. De sportslip, de heupslip en de elas tische boxer zijn de favorieten. Ook bij de mannen is de tanga ondertussen een achterhaald item en de wijde katoenen boxer met grappig bedoelde figuurtjes is nu echt absoluut passé. Niet meer doen heren! Volgende maand staat onder mode weer volop in de belang stelling tijdens de jaarlijkse Week van de Lingerie. In het ka der van deze week heeft de orga nisatie een paar enquêtes uitge voerd. Hieruit blijkt onder meer dat de Nederlandse vrouw steeds doller wordt op luxe lin gerie. Kocht zij een paar jaar ge leden nog slechts één degelijke bh per jaar, nu volgt zij haar lot genoten in landen als België en Frankrijk, waar lingerie onge veer net zo belangrijk is als de bovenkleding, in het kielzog. Toch komt dat koopgedrag nog maar mondjesmaat naar voren uit een onderzoek naar aanko pen en acceptatie van soorten ondermode. Het 'onschuldige katoenen hemdje met kant' wordt het meest gekocht door vrouwen, alhoewel de mannen daar niet echt om staan te jui chen. De 'bodyshaper' voor de rijpere vrouw, oftewel het kor set is het tweede meest gekochte artikel, mondjesmaat geaccep teerd door de man. De gedecol leteerde kanten bh-set, veruit favoriet onder de mannen, moet het met de derde plaats doen, gevolgd door onder meer de sportieve bodywear en het luxe satijnen hemdje met slip. Hele maal onderaan bungelt de kan ten lingerieset met jarretels. Slechts 1 procent van de onder vraagde vrouwen koopt wel eens een dergelijk artikel. De elastische boxer is favoriet bij de mannen. 2 3 5 Zachte, soepel materialen maken de lingerie vrijwel onzichtbaar onder de bovenkleding. Machteld Leistra De string is bezig aan een niet te stuiten opmars. De mode voor komend herfst- en winterseizoen wordt gekenmerkt door veel grijs. Een kleur die niet bij iedereen direct warme associaties oproept. Gelukkig geven kleurige accenten het grijs hier en daar een oppepper. Omdat grijs niet bepaald een 'wilde' kleur is, is de belijning van de kleding ook vrij rustig, haast minimalistisch te noemen. Overbodige franjes ontbreken grotendeels. Eenvoud regeert, zowel in kleur als in snit. Dat geldt eveneens voor de sieraden voor komend mode-seizoen. Deze voegen zich haast naadloos naar de kleding. Maar kleur mag hier wel, zij het alleen als accent. In de wereld van het sieraad re geren witte metalen als wit- goud, zilver en staal. Dat heeft tot gevolg dat er een harmoni eus samenspel ontstaat tussen kleding en sieraad. Bij de sobere belijning die de mode voor ko mend seizoen kenmerkt, zouden extravagante, grote sieraden te veel de aandacht van de kleding afleiden. Bovendien bestaat al snel de kans dat er een wat prot serig beeld ontstaat. Naast al dat wit en grijs in de sieradencollecties is er plaats voor een regenboog aan kleui'- accenten. Kleurstenen als blauw topaas en citrien staan in het centrum van de belangstel ling en creëren een nieuwe look die onder meer is terug te vinden in de collectie van Rodrigues Cohen. De handgemaakte rin gen en hangers in 18 karaat geel- en witgoud uit deze lijn vallen op door ongewoon gesle pen en gezette kleurstenen. Bij de juwelier zijn dit jaar veel combinaties van zilver en kleur stenen te vinden. Slavenarmband In oog springt overigens de aan wezigheid van de slavenarmand in vrijwel alle collecties. Deze bekende band kreeg een eigen tijds uiterlijk en maakt duide lijk een come back. Door toepassing van de nieuwste technieken is de armband niet meer zo kwetsbaar als hij eens was. Nieuw is de zilveren sieraden- collectie van Pierre Cardin. De armbanden, ringen, colliers en oorsieraden zijn robuust en rond. De sieraden zijn van 925 sterling zilver met epoxyhars in lichtblauw, wit en zachtgeel of met de kleurstenen citrien en blauw topaas. Het Pierre Car- din-logo was de inspiratiebron voor de collectie. Het gestileer de logo is in vrijwel elk ontwerp terug te vinden, soms herken baar, soms in afgeleide voim. Voor mensen die wat meer spiri tualiteit zoeken in hun sieraden, hebben de Lucardi-juweliers de zogenaamde maandstenen in de collecties opgenomen. Met het naderen van het nieuwe millen nium is bezinning voor velen het sleutelwoord. Dat heeft als ge volg dat er meer aandacht is voor de spirituele kwaliteit van kleurstenen. En juist die kleur stenen worden voor het voet licht gezet door Lucardi. De ju weliersketen brengt iedere maand sieraden met de kleur stenen van de betreffende maand onder de aandacht. In Amerika zijn de maandste nen, of birthstones zoals ze daar genoemd worden, een rage. Amerikanen geven bij verjaar dagen graag een sieraad met een kleursteen cadeau. De geboor temaand van de jarige is daarbij bepalend voor de keuze van de steen. Aan de verschillende maandstenen worden boven dien bij zonderen eigenschap pen toegedicht. Ook in ons land neemt de belangstelling voor die maandstenen toe. Als we de maandstenen op een rij zetten komen we tot de vol gende stenen met de daarbij be horende eigenschappen: Januari: granaat wijst de weg. Februari: amethyst brengt rust en vrede. Maart: aquamarijn symboliseert jeugd en hoop. April: zirkorda bezegelt de eeuwige liefde. Mei: smaragd verhoogt de intelligentie. Juni: parel zorgt voor een gelukkig huwelijk. Juli: robijn beschermt tegen ongelukken. Augustus: peridoot behoedt tegen alle kwalen. September: saffier stelt in staat de toekomst te voorspellen. Oktober: opaal verbeeldt hoop, onschuld en reinheid. November: citrien maakt vrolijk. December: topaas geneest en versterkt. Als j e al die eigenschappen op de keper beschouwt lijkt het erg aantrekkelijk om meerdere ste nen tegelijkertijd te dragen. Wie wil er nu geen eeuwige liefde zonder ongelukken, een hogere intelligentie en een nimmer af latende vrolijkheid? Maar of dat ook de bedoeling is en of die ste nen dan ook nog de juiste 'wer king' hebben is natuurlijk nog maar de vraag. Het spanghorloge, dat de sla venarmband en horloge in één sieraad samenbrengt, lijkt de hit van de laatste winter van de ze eeuw te worden. Prisma pre senteert spanghorloges in zowel minimalistische als decoratieve varianten. De trend van stalen horloges zet door. De natuurlij ke kleur en eenvoud van staal maken dit materiaal tot een gro te favoriet in alle prijsklassen. De nieuwste lijnen van Seiko en Pulsar geven het horloge in al zijn varianten ruim baan. Horloges en sieraden zijn op de drempel van het nieuwe millen nium niet meer weg te denken uit het modebeeld. Voor feeste lijke of alledaagse gelegeheden geven sieraden en horloges net even een apart accent, Annemarie Zevenbergen Advertentie PALAZZO SHOES V L I SSI N G N 1+5 Sieraden uit de nieuwe collectie van Pierre Cardin. 2 Kleurstenen geven de zilveren en witgouden sieraden accent. 3 Spanghorloge brengt slavenband en horloge in een sieraad samen. 4 Gouden set; hanger en oorstekers met parel (maand juni).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 17