Oranje verspeelt kansen Mevo speelt verstoppertje Jan Ullrich pareert offensief Tolhoek vrijwel zeker van Sydney foost Hendriksen idnt zeilwedstrijd Grevelingenmeer Geena Davis uitgeschakeld Verrassend verlies voor Aangeenbrug j yERSEKE - Patrick Tolhoek heeft aan het wereldkampi oenschap mountainbiken in liet Zweedse Are een gebroken rib overgehouden. Dat is gis termorgen vastgesteld in het Oosterschcldeziekenhuis in Goes, waar Tolhoek zich meld de voor een röntgenonderzoek. De Zeeuwse renner kwam zon dag op het WK ten val en fi- Tweede verlies op EK Nationale titel Jos Krijger Squashteam hooguit 19e uitslagen agenda door Frits Bakker nishte toch nog op een 22e plaats. Het is overigens na het WK van zondag wel bijna zeker dat Tol hoek zich zal plaatsen voor de Olympische Spelen in Sydney. „Door het resultaat op het WK ben ik naar de negentiende plaats van het UCI-klassement gestegen. De peildatum is wel iswaar 31 december 1999, maar er kan in de komende maanden niet veel meer veran deren. Ik kan eerder nog een paar plaatsen stijgen dan dan dat ik zak in het klassement." De klassering van Tolhoek is belangrijk voor het landen- klassement. Als Nederland hoog genoeg eindigt, mag het drie renners afvaardigen naar de Spelen. In dat geval is Tol hoek de derde renner na Bas van Dooren en BartBrentjens. De pijnlijke blessure die h ij aan het WK heeft overgehouden, staat het programma van de mountainbiker voor de ko mende weken in de weg. „Ik heb nog wel een paar uur op de fiets gezeten", vertelde Tol hoek gisteren na een ritje in de middaguren. „Fietsen kan nog net, maar dan in het laagste tempo. Bij elk bobbeltje in de weg voelde ik de pijn." Volgens Tolhoek komt de finale voor de topcompetitie in ge vaar. Die wedstrijd wordt op zondag 3 oktober in Groesbeek verreden. „Er is me veel aange legen om daar mee te doen, om dat er internationale punten zijn te behalen. We zien wel hoe het verder loopt. Als het alleen maar pijn doet, doe ik zeker mee. Ik wil alleen zeker zijn dat het niet gevaarlijk is om er iets aan over te houden." iyi onze sportredactie 10ME - Pierre Mathieu ver- iende in zijn lange loopbaan iet predikaat resultaattrainer. Dat stempel dreigt hij als iondscoach van de vrouwen gel te verliezen. Op de momen ta dat het moet, kunnen de vol- ivbalsters niet winnen. Na de nederlaag tegen gastland ialië is een vijfde plaats bij het [Khet hoogst haalbare. Se klassering zou niet eens on- srdienstelijk zijn, maar Neder- and het opnieuw een kans op oer liggen. Vandaag speelt Sanje de laatste groepswed strijd nog tegen Roemenië. Door ersoonlijke fouten gaf de ploeg Isteren tegen Italië de zege ca- ieau. Bij het WK in Japan ge leurde dat ook al. Oranje speel se toen ook tegen Italië om de iijfde plaats. De Zuid-Europese ouwen kregen de zege toen in ischoot geworpen. tress Ve kunnen de druk niet aan", includeerde Ingrid Visser, ter- de teleurstelling nog van aar gezicht droop. „Vandaag iet en ook bij het WK niet. Even pat het goed en dan sluipt na npaar fouten de stress er weer Niemand kan het omkeren. We missen meiden met pit, ie mand als Cintha Boersma die de boel weer bij elkaar kan krijgen. Soms ben ik fel en dan weer El- les, maar nooit met z'n allen." Volgens Mathieu heeft zijn team tijd nodig. Uitgerekend de acht tienjarige debutante Chaïne Staelens groeide tegen Italië uit tot uitblinkster. Met haar rake klappen bezorgde ze Oranje de nodige punten. Tegen Rusland speelde de voormalige Belgi sche nog te wild, maar Mathieu had al voorspeld dat ze er in de tweede wedstrijd zou staan. Na het verlies tegen titelverde diger Rusland beloofde Mathieu tegen het gastland een ploeg met een ander gezicht. Oranje begon echter stijf van de stress aan het duel met Italië. De eer ste set hoefden de Azzurri nau welijks anders te doen dan wachten op fouten van Oranje. Met drie wissels probeerde Mathieu nog te verrassen, maar zijn surprise had geen succes. Met de winst in de tweede set leek Nederland zich te herstel len, maar na een slechte reeks in de derde sloop de onzekerheid weer in de ploeg. In de vierde probeerde Oranje nog in de wedstrijd te blijven. De overtui ging was geen moment aanwe zig. ANP De Duitse klassementsleider Jan Ullrich krijgt een escorte na de zestiende rit in de Vuelta. foto Denis Doyle/AP van onze sportredactie TERUEL - Jan Ullrich blijft klassements leider in de Ronde van Spanje, hoewel de Duitser in de zestiende etappe op liefst twaalf minuten achterstand van de ritwin naar Frank Vandenbroucke binnenkwam. Zijn ploeg Telekom rekent steeds meer op de eindzege. De voorsprong van Ullrich op de nummer twee, de Spanjaard Igor Galdeano, blijft maar 49 seconden. Ook in de zestiende rit overleefde de kopman van Telekom het Spaanse offensief. „Mijn ploegmaats heb ben weer hard gewerkt voor mijaldus Jan Ullrich. „Iedereen rijdt voor wat hij waard is. Ik had vantevoren niet verwacht dat we als ploeg zo goed zouden rijden." Frank Vandenbroucke won eenvoudig de rit. De Belg uit de Cofidis-formatie, eerder winnaar van de klassieker Luik-Bastena ken-Luik, was na 200,4 kilometer, van Va lencia naar Teruelsneller dan de Spanj aard Jon Odriozola. Het duo was 60 kilometer voor de finish ontsnapt uit een groep van veertien renners. Ullrich liet de groep wegrijden, omdat de veertien geen bedreiging vormden voor zijn gouden tricot. Hij reed alert in de voorste li nie en zijn ploeggenoten bepaalden het tem po van het peloton. Ullrichs ploegleider, Ru dy Pevenage, gaat er vanuit dat zijn pupil de komende twee dagen, waarin het peloton een aantal zware bergen over moet, nog in de beugels moet om zijn positie te verdedi gen. Als Ullrich de komende twee dagen de Spaanse furie weerstaat, wordt de tijdrit van zaterdag beslissend. „Zo ver denk ik niet vooruit", zei de oud-winnaar van de Tour de France,Ik ga me niet rij k rekenen. ANP/SID AGU wielerploeg stopt EMMELOORD - Het AGU wielerteam stopt na dit seizoen de finitief. De ploeg komt woensdag bij elkaar om te vernemen dat voor 2000 geen nieuwe hoofdsponsor is gevonden. AGU kondigde voor maart reeds aan te zullen stoppen na dertien jaar samenwerking met ploegleider Egbert Koersen, die Je roen Blij levensBart VoskampSteven de J ongh en Remco van der Ven klaarstoomde voor de profs. De komende zes maan den wordt wel nog geprobeerd voor 2 0 01 een hoofdsponsor te vinden voor een professionele wielerploeg. ANP Dopingcontroles vóór Sydney SYDNEY - Het Internationaal Olympisch Comité gaat ak koord met out-of-competition dopingcontroles vóór het be gin van de Olympische Spelen in Sydney 2000. De controles worden uitgevoerd door het Australisch Bureau voor Doping- bestrijding. Deze instantie voert ook de controles uit tijdens de Spelen die op 15 september beginnen. Topsporters lopen het risico van een verrassingscontrole vanaf 2 september als zij zich op Australisch grondgebied bevinden. De testen kun nen alleen worden uitgevoerd op geaccrediteerde sporters. In totaal zullen het 200 tot 400 controles betreffen. Tijdens de Spelen gaat het om 2000 testen. Het initiatief is uitgegaan van de Australische minister voor sport, Jackie Kelly. De Belg Jacques Rogge, hoofdbestuurslid van het IOC en vice-voor zitter van de medische commissie, heeft de permissie dinsdag in Sydney geannonceerd. AFP Ton voor Russische kampioenen MOSKOU - Rusland betaalt volgend jaar zijn olympisch kampioenen in Sydney 50.000 dollar premie uit, ruim hon derdduizend gulden. Dit heeft Vitali Smirnov, voorzitter van het Russisch Olympisch Comité, op de Australische televisie gezegd. Smirnov veronderstelt dat Rusland volgend jaar in Sydney een van de sterkste landen van de Olympische Spelen zal zijn. „Rusland heeft, net als vroeger de Sovjet-Unie, een groot aantal topsporters op het hoogste niveau. Worstelen, turnen, boksen, schermen en gewichtheffen zijn per traditie onze sterkste disciplines. In zwemmen en atletiek hebben we op veel onderdelen potentiële winnaars van goud voorhan den." Bij de laatste WK atletiek in Sevilla behaalden de Rus sen zes gouden, drie zilveren en vier bronzen medailles. DPA Vermoeide Williams zegt af LUXEMBURG - Serena Williams heeft voor haar partij in de tweede ronde van het tennistoernooi in Luxemburg afgezegd. De Amerikaanse winnares van de US Open, die in de eerste ronde een bye had, is oververmoeid. De als eerste geplaatste Williams gaf op zowel lichamelijk als geestelijk te moe te zijn. De Belgische 'lucky loser' Els Callens is haar vervangster. ANP Sijbrands en Wiersma nek aan nek HOOGEZAND-SAPPEMEER - De strijd op het EK dammen in Hoogezand-Sappemeer moet tot het einde toe spannend blijven. Zo lijken althans de Nederlandse koplopers Ton Sijbrands en Harm Wiersma erover te denken. Dinsdag, twee ronden voor het einde, wonnen ze eensgezind hun partijen. Sijbrands versloeg met zwart de Rus Georgiev, Wiersma won - eveneens met de zwarte stenen - van de Fransman Cordier. Van de achtervolgers Gantwarg en Boezinski won alleen de eerste. De Wit-Rus was met wit te sterk voor de Italiaan Bub- bi. Gantwarg staat nu op één punt van het leidersduo. Rob Clerc, de derde Nederlander, remiseerde met de Rus Get- manskiDeze Rus is een van de twee laatste tegenstanders van Sijbrands. De ander is de laag geklasseerde Alievuit Azerbei dzjan. Wiersma treft nog de sterke Gantwarg en de iets min der hoog aangeslagen Bubbi. ANP VLISSINGEN - Een vijfde plaats in de voorlaatste race van de 2CV-cross in Lelystad leverde Jos Krijger het Ne derlands kampioenschap op. Het is voor de 23-jarige auto coureur uit Wolphaartsdijk zijn eerste titel. Krijger ein digde vorig jaar op een derde plaats in het 2CV-crosskam- pioenschap en het jaar er voor, in 1997, op een vierde plek. Pascal de Regt uit Goes finishte op een vierde plaats in de wedstrijd. De Regt. staat met nog één race te gaan op een vierde positie in het tus- senklassement van het 2CV- crosskampioenschap. De ti tel voor de beste jongere is in ieder geval voor de Goese- naar. an onze sportredactie ISSINGEN - Tijdens zeil- idstrijden voor het Delta imbi-circuit op het Grevelin- nmeer sleepte Joost Hendrik- n in de Optimist B-klasse de fcoofdprijs in de wacht. Het was Khter niet genoeg om ook in het Eindklassement te zegevieren. Be Oostburger moest de eer aan Chantal de Pree uit Goes laten, lij heeft het meest constant ge uren. Be aanvankelijke leider Daan Ihijsse uit Goes was afwezig en Eindigde nu op de tweede plaats. Het gering verschil sloot Joost fendriksen het totaalklasse- Sent af met een derde plaats. Be Optimist C-klasse was met leventien zeilers weer het best jjpet. Thijs Brons uit Middel- wrg stond voor deze wedstrij- CAIRO - De negentiende plaats Sbij het WK in Cairo het hoogst •aaibare voor de Nederlandse ijuashers. ïet team van kopman Lucas luit verloor dinsdag met 1-2 jan de Verenigde Staten. Hong- »ng is woensdag de laatste op- ionent in het teleurstellende ti- dtoemooi. ■ucas Buit versloeg Marty Clar- kin driegames: 3-9 9-6 9-6 9-3. fet zou de enige Nederlandse herwinning blijven. Ronald toi den Boogaard was alleen in ie eerste twee games jpgewassen tegen de Ameri can David Ramsden-Wood. fim van Asten had tegen Tim jong niets in te brengen en laakte in totaal slechts negen taten. ANP Zierikzeese volleybalsters uitgeschakeld in bekertoernooi Dammen door Peter Godrie ZIERIKZEE - Het bekeravontuur voor de volleybalvrouwen van Wea/Mevo'80 is na één ronde al voorbij. In sporthal Onderdak was Intermezzo dinsdagavond met 3-0 (15- den op de eerste plaats in het algemeen klassement. Op de Grevelingen vocht hij een span nende strijd uit met plaatsge noot Paul Wattez. Wattez heeft na de zomer een sterke vooruit gang in het zeilen geboekt, waardoor hij nauwelijks te ver slaan is in deze categorie. Met vier overwinningen op de laat ste dag passeerde hij Thijs nog in het eindklassement. Zijn zus Yvonne eindigde op de derde plaats. Erik Wolf, eveneens uit Middelburg zeilde op deze dag naar een uitstekende tweede plek. In het eindklassement ein digde hij echter nog achter Tom Kerhof uit Nuenen en Kimber- ley van Broekhoven uit Goes. De sterkste Zowel in de eindklassering op de laatste wedstrijddag als in het totaalklassement van de Splash B-klasse het Sabrina de Pree zien dat zij de sterkste is. Met 21 punten na negentien wedstrij den had zij absoluut het beste totaal van alle klassen. Haar concurrent, de Middel burger Koen Verhaeghe, moest de laatste dag verstek laten gaan, maar eindigde toch nog op een tweede plaats. Bram Muijs- ers van Herkingen werd derde. In de Splash A-groep werden de Middelburgers Erwin en Stephan Veldman respectieve lijk eerste en tweede, terwijl Hanna Hoogerheide uit Veere derde werd. In de Open klasse kwam, on danks de winst van Stijn Becker uit Waalre op de Grevelingen, de eindoverwinning van Europe- zeiler Daan Lammers niet meer in gevaar. De Delta Combi bestond uit een serie wedstrijden, waaraan 88 zeilers meededen. Er werden wedstrijden gevaren in Bruinis- se, Wolphaartsdijk, Veere en Herkingen. 13 15-12 15-7) te sterk voor de Zierikzeese ploeg, die niet het achterste van zijn tong liet zien. De reden dat Mevo'80 verstoppertje speel de, had te maken met het feit dat de ploeg van onze sportredactie SYDNEY - Filmster Geena Davis is in het olympisch kwalificatietoernooi boogschieten in Sydney niet verder ge komen dan de eerste ronde. De 43-jarige Amerikaanse werd er in de eerste ronde uitgeschoten door de Britse vice-wereld- kampioene Alison Williamson: 120-160. Geena Davis, onderscheiden met een Os car voor 'Thelma and Louise', ging twee jaar geleden intensief boogschieten. Zij kwam in de Verenigde Staten tot de 16e plaats op de nationale ranking. In het na tionale kwalificatietoernooi kwam ze onlangs slechts een paar punten tekort voor Sydney, maar de organisatie schonk haar een wildcard en verzekerde zichzelf zo van enorme mediabelangstelling voor deze 'kleine' olympische sport. De diva berustte in haar verlies. „Het niveau van boogschieten is enorm hoog. Deze sport drijft je naar veel grotere nervositeit dan het toneelspel." foto/Rob Griffith/AP van coach Cor Juffermans over tweeënhalve week Intermezzo weer ontmoet, maar dan in competitieverband. De Zierikzeese oefenmeester wisselde elke set twee speelsters om het team uit Middel- hamis niet te laten zien wat de sterkste op stelling van Mevo'80 is. „Ik laat niets zien", sprak Juffermans voorafgaand aan de wed strijd. Gevorderd Die uitspraak kon hij tijdens het duel niet helemaal waarmaken. Zijn vrouwen bleken na drie trainingen en een verloren oefenpar tij tegen het Bruse Kwiek al een aardig eind gevorderd te zijn in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het was dat Intermezzo in de beslissende fases van de eerste en tweede set net iets meer klasse toonde, anders had Mevo'80 zomaar de eerste twee bedrijven naar zich toe kunnen trekken. De thuisploeg (met Elise Minnaar, Jessica Proos, Marieke Kok, Janine Kok, Esmeral da Schot en Martine Krips) kende een aar zelende start. Vanwege een haperend blok en een matig verzorgde pass hoefde Inter mezzo weinig te doen om op een 4-8-voor- sprong te komen. Het team van trainer Jaap Kransse zag de redelijk ruime marge als sneeuw voor de zon verdwijnen. Mevo8 0 vocht zich terug en kwam via 12-10 op 13-11. Setwinst zat er echter niet in omdat de speelsters van Mevo'80 angst hadden om de laatste punten te scoren. Dat constateerde Juffermans ook. „Op dat moment speelde Intermezzo goede, bekeken en gedurfde ballen. Daar lopen wij nog op achter." Slagvaardiger In het tweede bedrijf startte Mevo'80 beter en hield het de voorsprong vast. Maar een voorsprong van 12-6 was wederom niet vol doende om als eerste team bij de vijftien punten te komen. Net als aan het einde van de eerste periode was de tegenstander een stuk slagvaardiger. Het derde bedrijf was duidelijk de minste set van Mevo'80. Dat kwam vooral omdat Schot en Krips aan de beurt waren om ge wisseld te worden. Juffermans bestreed dat het mindere optreden aan de wissels lag. Volgens hem moest het Intermezzo ook las tig gemaakt kunnen worden met de zes speelsters die tijdens de laatste set in het veld stonden. Maar het bevreemdde Kransse eveneens dat met name Schot naar de kant werd gehaald. „Die wissel had ik niet verwacht", zei de coach. Hoe dan ook, Intermezzo had geen problemen om zich via 15-7 voor de tweede bekerronde te plaatsen. Hoewel Intermezzo tamelijk eenvoudig van Mevo'80 won, kon trainer Kransse het niet nalaten zijn lof uit te spreken over de verlie zende ploeg. „Het is een leuk en jong team waarin toekomst zit. Daar is iets van te ma ken. Als we hier over een paar weken weer spelen, zie ik het niet meteen 3-0 voor ons worden." Cor Juffermans hield zich verstandelijk ge noeg op de vlakte. „Intermezzo is als team beter." Hoogezand-Sappemeer. EK. Dertiende ronde: Georgiev (Rus) - Sijbrands (Ned) 0-2, Cordier (Fra) - Wiersma (Ned) 0-2, Getmanski (Rus)-Clerc (Ned) 1-1,Shavel (Isr) - Leesmann (Est) 1-1, Valneris (WRu) - Schalley (Bel) 2-0, Aliev (Aze) - Kirzner (Oek) 1-1, Boezinski (Lit) - Chmiel (Pol) 1- 1, Gantwarg (WRu) - Bubbi (Ita) 2-0. Stand: 1Sijbrands, Wiersma 20 punten, 3. Gantwarg 19,4. Boezinski, Valneris 18, 6. Getmanski 15, 7. Clerc, Kirzner 13, 9. Cordier, Georgiev 11,11. Bubbi, Schalley 10,13. Aliev, Chmiel, Shavel 8,16. Lees- Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 21 september. Winnende getallen: 2 - 4 - 8 -16 -17 ra sa's!-33-34-44-47-50-51-54-57-63- 66 - 68 - 80. (onder voorbehoud) Squash Cairo. WK teams, mannen. Nederland - Verenigde Staten 1 -2; Buit- Clarke 3-9 9-6 9-6 9-3, Van den Boogaard - Ramsden- Wood 9-7 8-10 6-9 0-9, Van Asten - Long 4-9 2-9 3-9. Tennis Volleybal Rome/Perugia. EK vrouwen. Groep 1: Rusland - Roemenië 3-0 (25-17 25-18 25- 20). Stand: 1Rusland 2-4 (6-0), 2. Italië 2- 4 (6-2), 3. Nederland 2-0 (1-6), 4. Roeme nië 2-0 (1-6). Groep 2: Kroatië - Polen 3-0 (26-24 26-24 25-23), Duitsland - Bulgarije 1-3 (22-25 21-25 25-21 21-25). Stand: 1. Kroatië 2-4 (6-0), 2. Bulgarije 2-2 (3-4), 3. Duitsland 2-2 (4-5), 4. Polen 2-0 (2-6). Wielrennen Ronde van Spanje. 16e etappe, Valencia - Teruel: 1. Vandenbroucke (Bel) 200,4 km in 5.20.41, 2. Odriozola (Spa) 0.03, 3. Cabello (Spa) 4.44,4. Zintsjenko (Rus), 5. Camenzind (Zwi), 6. Lafis (Zwe), 7. Fares- in (Ita) 4.46,8. Osa (Spa), 9. Vicario (Spa) 4.49, 10. Garcia (Spa) 4.58, 17. Vierhou ten 12.39,21Van derVen, 64. Boven, 68. Knaven, 72. De Groot, 108. Blijlevens 20.31. Klassement: 1. Ullrich (Dui) 69.36.41, 2. Gonzalez Galdeano (Spa) 0.49,3. Heras (Spa) 2.35,4. Jimenez (Spa 3.35, 5. Tonkov (Rus) 3.45, 6. Rubiera (Spa) 4.23,7. Beltran (Spa) 5.05,8. Case- ro (Spa) 5.19,9. Piepoli (Ita) 6.00,10. Par- ra 8.08. 64. De Groot 1.53.30, 68. Boven 1.59.18, 73. Vierhouten 2.05.26, 99. Van der Ven 2.29.52, 109. Knaven 2.38.16, 122. Blijlevens 3.06.56. Tokio. Vrouwen, 1.040.000 gulden. Eer ste ronde: Mauresmo (Fra/5) - Singian (VSt) 2-6 6-3 6-1, Asagoe (Jap) - Webb (Can) 6-4 6-1, Drake (Can) - Baraban- schikova (WRu) 6-4 6-2, Martinez (Spa/6) - Dokic (Aus) 6-36-2, Yoshida (Jap) -Tala- ja (Kro) 7-64-6 6-3, Smashnova (Isr) - Mo- rariu (VSt) 2-6 7-5 6-1. Luxemburg. Vrouwen, 360.000 gulden. Eerste ronde: Schwartz (Oos) - Serna (Spa) 6-3 6-7 6-3, Kostanic (Kro) - Plischke (Oos) 6-2 6-2, Huber (Dui/5) - Weingart- ner (Dui) 6-0 5-0 opgave Weingartner, Fa rina (Ita) - Oremans (Ned) 6-46-2, Grande (lta/8) - Kremer (Lux) 6-4 6-4, Sidot (Fra) - Torrens-Valero (Spa) 6-3 6-3, Pitkowski (Fra) - Rittner (Dui) 7-5 6-4, Appelmans (Bel)-Spirlea (Roe/4) 7-5 7-6. ATP-ranglijst: 1. Agassi (VSt) 4470 pun- ten, 2. Kafelnikov (Rus) 3819,3. Sampras (VSt) 3544, 4. Martin (VSt) 2969, 5. Kuer ten (Bra) 2707, 6. Rusedski (GBr) 2336,7. Henman (GBr) 2300,8. Rios (Chi) 2276,9. Krajicek (Ned) 2243.10. Haas (Dui) 2097, 43. Schalken 933, 64. Siemerink 723, 83. Wessels 586, 87. Van Lottum 576, 130. Haarhuis 368,231Sluiter 178,234. Kem- pes 178. Dubbel: 1. Paes (Ina) 5329. 2. Bhupathi (Ina) 4940, 3. Björkman (Zwe) 3300, 4. Haarhuis (Ned) 3182, 5. Lareau (Can) 2965. Zeilen Blankenberge. Open Belgisch kampi oenschap Splash. 1. Rutger Krijger; 4. Stephan Veldman; 10. Erwin Veldman; 11. Hanna Hoogerheide: 12. Paul Rijk; 13. Robert Hoogerheide; 14. Hylke Bosma; 18. Koen VeVhaeghe. woensdag— Biljarten KNBB-competitie. Derde divisie: Migal Visual 2-3B-SD (aanvang: 20.00 uur). Zaalvoetbal Ziezavo-competitïe. Sporthal Onderdak in Zierikzee. 20.10 uur: Ankies Kadoshop- Profile Tyrec RR, WIK-Café Storm, 20.50 uur: Even Buiten-moToren Boys, Neffen d'Eule-Stella Boys, 21.30 uur: Plein Café- FC Kerkwerve, Zeelandia-Braber Groenv., 22.10 uur: De Pupekop-Ban- jaard. Studio 't Marktje-Wearhouse. door Peter Godrie ZIERIKZEE - Clubkampioen Hans Aangeenbrug heeft in de huishoudelijke competitie van schaakvereniging Zierikzee een verrassende nederlaag geleden. Verantwoordelijk voor het sen sationele verlies was Peter de Vrieze. De Vrieze stond in zijn partij te gen Aangeenbrug heel lang met de rug tegen de muur. Echter, op een gegeven moment lukte het De Vrieze de rollen om te draai en en ongenadig terug te slaan. In het eindspel werd Aangeen- burg gedwongen zijn koning om te leggen. Door de zege gaat De Vrieze na twee speelronden aan de kop. Hij deelt de leiding met Martin Krijger. Een andere topper van schaak vereniging Zierikzee, Richard van der Veken en vorig seizoen .geruime tijd koploper, verkeer de tegen Hans Baris in tijdnood. Baris speelde subliem en zou ze ker op tijd hebben gewonnen als hij niet had geblunderd. Ineens gaf Baris namelijk zijn dame weg en kon een puffende Van der Veken de eindzege in zijn zak steken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41