Oranje verspeelt kansen Engel en bond ruziën voort Jan Ullrich pareert offensief PZC Tolhoek vrijwel zeker van Sydney [ndoor Karting in Middelburg heeft grootse plannen [oost Hendriksen ivint zeilwedstrijd Geena Davis uitgeschakeld Davy van Hoepen uit coma ontwaakt sport Tweede verlies op EK uitslagen woensdag 22 september 1999 bw van onze sportredactie door Frits Bakker YERSEKE - Patrick Tolhoek heeft aan het wereldkampi oenschap mountainbike» in het Zweedse Are een gebroken rib overgehouden. Dat is gis termorgen vastgesteld in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, waar Tolhoek zich meld de voor een röntgenonderzoek. De Zeeuwse renner kwam zon dag op het WK ten val en fi- nishte toch nog op een 22e plaats. Het is overigens na het WK van zondag wel bijna zeker dat Tol hoek zich zal plaatsen voor de Olympische Spelen in Sydney. „Door het resultaat op het WK ben ik naar de negentiende plaats van het UCI-klassement gestegen. De peildatum is wel iswaar 31 december 1999, maar er kan in de komende maanden niet veel meer veran deren. Ik kan eerder nog een paar plaatsen stijgen dan dan dat ik zak in het klassement." De klassering van Tolhoek is belangrijk voor het landen- klassement. Als Nederland hoog genoeg eindigt, rnag het drie renners afvaardigen naar de Spelen. In dat geval is Tol hoek de derde renner na Bas van Dooren en Bart B rent j ens. De pijnlijke blessure die hij aan het WK heeft overgehouden, staat het programma van de mountainbiker voor de ko mende weken in de weg. „Ik heb nog wel een paar uur op de fiets gezeten", vertelde Tol hoek gisteren na een ritje in de middaguren. „Fietsen kan nog net, maar dan in het laagste tempo. Bij elk bobbeltje in de weg voelde ik de pijn." Volgens Tolhoek komt de finale voor de topcompetitie in ge vaar. Die wedstrijd wordt op zondag 3 oktober in Groesbeek verreden. „Er is me veel aange legen om daar mee te doen, om dat er internationale punten zijn te behalen. We zien wel hoe het verder loopt. Als het alleen maar pijn doet, doe ik zeker mee. Ik wil alleen zeker zijn dat het niet gevaarlijk is om er iets aan over te houden." ROME - Pierre Mathieu ver diende in zijn lange loopbaan het predikaat resultaattrainer. Dat stempel dreigt hij als bondscoach van de vrouwen snel te verliezen. Op de momen ten dat het moet, kunnen de vol- leybalsters niet winnen. Na de 1 nederlaag tegen gastland illalië is een vijfde plaats bij het EK het hoogst haalbare. [Die klassering zou niet eens on verdienstelijk zijn, maar Neder- iland liet opnieuw een kans op meer liggen. Vandaag speelt Oranje de laatste groepswed strijd nog tegen Roemenië. Door persoonlijke fouten gaf de ploeg gisteren tegen Italië de zege ca deau. Bij het WK in Japan ge beurde dat ook al. Oranje speel- toen ook tegen Italië om de ijfde plaats. De Zuid-Europese irouwen kregen de zege toen in Ie schoot geworpen. itress We kunnen de druk niet aan", oncludeerde Ingrid Visser, ter- ïijl de teleurstelling nog van aar gezicht droop. „Vandaag lieten ook bij het WK niet. Even iat het goed en dan sluipt na in paar fouten de stress er weer Niemand kan het omkeren. We missen meiden met pit, ie mand als Cintha Boersma die de boel weer bij elkaar kan krijgen. Soms ben ik fel en dan weer El- les, maar nooit met z'n allen," Volgens Mathieu heeft zijn team tijd nodig. Uitgerekend de acht tienjarige debutante Chaïne Staelens groeide tegen Italië uit tot uitblinkster. Met haar rake Mappen bezorgde ze Oranje de nodige punten. Tegen Rusland speelde de voormalige Belgi sche nog te wild, maar Mathieu had al voorspeld dat ze er in de tweede wedstrijd zou staan. Na het verlies tegen titelverde- digerRusland beloofde Mathieu tegen het gastland een ploeg met een volledig ander gezicht. Oranje begon echter stijf van de stress aan het duel met Italië. De eerste set hoefden de Azzurri nauwelijks anders te doen dan wachten op fouten van Oranje. Met drie wissels probeerde Mathieu nog te verrassen, maar zijn surprise had geen succes. Met de winst in de tweede set leek Nederland zich te herstel len, maar na een slechte reeks in de derde sloop de onzekerheid weer in de ploeg. In de vierde probeerde Oranje nog in de wedstrijdte blijven. De overtui ging was geen moment aanwe zig. ANP loor Raymond de Frel DDDELBURG - Wat in Zierik- al twee jaar geleden werd pgestart, wordt nu ook in Mid- elburg begonnen. De Zeeuwse oofdstad krijgt zijn eigen be- rijfscompetitie karten. Vol- ens wedstrij dleider Jan Willem e Koning heeft Indoor Karting Bddelburg grote plannen. ligt in de planning om in liddelburg een Nederlands ampioenschap te houden." ver is het echter nog lang iet. Aan een nationaal kampi- enschap wordt pas op langere tfmijn gedacht. De Koning: Er zijn heel strenge regels aan erbonden, maar in Middelburg loet zoiets georganiseerd kun- ien worden. Deze kartbaan is eel groter dan het circuit in ierikzee en biedt dus veel meer ïogelijkheden. Naast een Ne- erlands kampioenschap willen eook een landelijke competi- eorganiseren. We zullen ande- kartbanen aanschrijven en ijken dan of het allemaal ge- aliseerd kan worden." borlopig moet De Koning, die srst in Zierikzee actief was en !r 1 oktober in Middelburg in enst treedt, zich bezighouden iet het organiseren van een be- njfscompetitie. „Er zijn in- an onze sportredactie USSINGEN - Tijdens zeil- edstrijden voor het Delta ottibi-circuit op het Grevelin- iiuneer sleepte Joost Hendrik- lu in de Optimist B-klasse de oofdprijs in de wacht. Het was fhter niet genoeg om ook in het ndklassement te winnen. De astburger moest de eer aan jjiantal de Pree uit Goes laten, jj voer het meest constant. a aanvankelijke leider Daan hjsse uit Goes was afwezig en j hdigde nu op de tweede plaats, let gering verschil sloot Joost [endriksen het totaalldasse- !ent af met een derde plaats, 'e Optimist C-klasse was met eventien zeilers weer het best ezet. Thijs Brons uit Middel- Tg stond voor deze wedstrij- en op de eerste plaats in het assement, maar zijn plaatsge- De Duitse klassementsleider J an Ullrich kri n escorte na de zestiende rit in de Vuelta. foto Denis DoyIe/AP van onze sportredactie TERUEL - Jan Ullrich blijft klassements leider in de Ronde van Spanje, hoewel de Duitser in de zestiende etappe op liefst twaalf minuten achterstand van de ritwin naar Frank Vandenbroucke binnenkwam. Zijn ploeg Telekom rekent steeds meer op de De voorsprong van Ullrich op de nummer twee, de Spanjaard Igor Galdeano, blijft maar 49 seconden. Ook in de zestiende rit overleefde de kopman van Telekom het Spaanse offensief. „Mijn ploegmaats heb ben weer hard gewerkt voor mij", aldus Jan Ullrich. „Iedereen rijdt voor wat hij waard is. Ik had vantevoren niet verwacht dat we als ploeg zo goed zouden rijden." Frank Vandenbroucke won eenvoudig de rit. De Belg uit de Cofidis-formatie. eerder winnaar van de ltlassieker Luik-Bastena ken-Luik, was na 200,4 kilometer, van Va lencia naar Teruel, sneller dan de Spanj aard Jon Odriozola. Het duo was 60 Mlometer voor de finish ontsnapt uit een groep van veertien renners. Ullrich liet de groep wegrijden, omdat de veertien geen bedreiging vormden voor zijn gouden tricot. Hij reed alert in de voorste li nie en zijn ploeggenoten bepaalden het tem po van het peloton. Ullrichs ploegleider, Ru dy Pevenage, gaat er vanuit dat zijn pupil de komende twee dagen, waarin het peloton een aantal zware bergen over moet, nog in de beugels moet om zijn positie te verdedi gen. Als Ullrich de komende twee dagen de Spaanse furie weerstaat, wordt de tijdrit van zaterdag beslissend. „Zo ver denk ik niet vooruit", zei de oud-winnaar van de Tour de France„Ik ga me niet rij k rekenen. ANP/SID Kalun Yu mogelijk inzet nieuwe rel in tafeltenniswereld middels duizend brieven de deur uitgegaan naar bedrijven in en rond Goes, Middelburg en Vlissmgen. Er mogen maximaal tien teams meedoen, om zo niet al te veel karts tegelijkertijd op de baan te krijgen." Maandagavond „In principe wordt er elke maandagavond een wedstrijd gereden. Als er meer dan tien teams mee willen rijden, zullen we waarschijnlijk twee avon den moeten organiseren, waar na verloop van tijd de zwakke en sterke broeders gescheiden worden", vertelt De Koning. Elk team bestaat uit minimaal vier mensen, die elk een halfuur moeten rijden. „Je mag ook met meerdere personen meedoen, maar dan maak je minder kans om te winnen. Het wisselen van karts kost immers veel tijd." Hoewel Indoor Karting zich op meerdere Zeeuwse plaatsen richt, is er nog geen sprake van een Zeeuwse competitie. De Ko ning: „De bedrijfscompetitie van Zierikzee blijft apart van de competitie in Middelburg. Mis schien dat er in de toekomst kan worden gedacht aan een Zeeuws kampioenschap, maar daar kan ik voorlopig alleen maar op hopen." door Koen de Vries ZOETERMEER - De Nederlandse tafelten- nisbond (NTTB) zegt bondscoach Peter En gel de duimschroeven te hebben aange draaid. De bond voelt zich in diskrediet gebracht door de verMaringen die Engel in augustus t ij den s het WK tafeltennis in Eindhoven af legde. „Er was onvrede'bij Peter Engel. Het was beter geweest wanneer hij die onvrede eerst bij de bond had geuit", aldus Ton noot Paul Wattez passeerde hem op de laatste dag met vier over winningen. Zijnzus Yvonne ein digde op de derde plaats. Erik Wolf, eveneens rut Middelburg zeilde op deze dag naar een uit stekende tweede plek. In het eindMassement eindigde hij echter nog achter Tom Kerhof uit Nuenen en Kimberley van Broekhoven uit Goes. Zowel in de eindMassering op de laatste wedstrijddag als in het totaalMassement van de Splash B-Masse liet Sabrina de Pree zien dat zij de sterkste is. In de Splash A-groep werden de Middelburgers Erwin en Stephan Veldman respectieve lijk eerste en tweede, terwijl Hanna Hoogerheide uit Veere derde werd. In de Open klasse kwam de eindoverwinning van Europe-zeiler Daan Lammers niet meer in gevaar. van onze sportredactie SYDNEY - Filmster Geena Davis is in het olympisch kwalificatietoernooi boogschieten in Sydney niet verder ge komen dan de eerste ronde. De 43-jarige Amerikaanse werd er in de eerste ronde uitgeschoten door de Britse vice-wereld- kampioene Alison Williamson: 120-160. Geena Davis, onderscheiden met een Os car voor 'Thelma and Louise', ging twee jaar geleden intensief boogschieten. Zij kwam in de Verenigde Staten tot de 16e plaats op de nationale ranking; In het na tionale kwalificatietoernooi kwam ze onlangs slechts een paar punten tekort voor Sydney, maar de organisatie schonk haar een wildcard en verzekerde zichzelf zo van enorme mediabelangstelling voor deze 'Meine' olympische sport. De diva berustte in haar verlies. „Het niveau van boogschieten is enorm hoog. Deze sport drijft je naar veel grotere nervositeit dan het toneelspel," foto/Rob Griffith/AP Dopingcontroles vóór Sydney SYDNEY - Het Internationaal Olympisch Comité gaat ak koord met out-of-competition dopingcontroles vóór het be gin van de Olympische Spelen in Sydney 2000. De controles worden uitgevoerd door het Australisch Bureau voor Dop ing- bestrijding. Deze instantie voert ook de controles uit tijdens de Spelen die op 15 september beginnen. Topsporters lopen het risico van een verrassingscontrole vanaf 2 september als zij zich op Australisch grondgebied bevinden. De testen kun nen alleen worden uitgevoerd op geaccrediteerde sporters. In totaal zullen het 200 tot 400 controles betreffen. Tijdens de Spelen gaat het om 2000 testen. Het initiatief is uitgegaan van de Australische minister voor sport, Jackie Kelly. De Belg Jacques Rogge, hoofdbestuurslid van het IOC en vice-voor- zitter van de medische commissie, heeft de permissie dinsdag in Sydney geannonceerd. AFP Ton voor Russische kampioenen MOSKOU - Rusland betaalt volgend jaar zijn olympisch kampioenen in Sydney 50.000 dollar premie uit, ruim hon derdduizend gulden. Dit heeft Vitali Smirnov, voorzitter van het Russisch Olympisch Comité, op de Australische televisie gezegd. Smirnov veronderstelt dat Rusland volgend jaar in Sydney een van de sterkste landen van de Olympische Spelen zal zijn. „Rusland heeft, net als vroeger de Sovjet-Unie, een groot aantal topsporters op het hoogste niveau. Worstelen, turnen, boksen, schermen en gewichtheffen zijn per traditie onze sterkste disciplines. In zwemmen en atletiek hebben we op veel onderdelen potentiële winnaars van goud voorhan den." Bij de laatste WK atletiek in Sevilla behaalden de Rus sen zes gouden, drie zilveren en vier bronzen medailles. DPA Vermoeide Williams zegt af LUXEMBURG - Serena Williams heeft voor haar partij in de tweede ronde van het tennistoernooi in Luxemburg afgezegd. De Amerikaanse winnares van de US Open, die in de eerste ronde een bye had. is oververmoeid. De als eerste geplaatste Williams zei zowel lichamelijk als geestelijk te moe te zijn. De Belgische 'lucky loser' Els Callens is haar vervangster. ANP Sijbrands en Wiersma nek aan nek HOOGEZAND-SAPPEMEER - De strijd op het EK dammen in Hoogezand-Sappemeer moet tot het einde toe spannend blijven. Zo lijken althans de Nederlandse koplopers Ton Sijbrands en Harm Wiersma erover te denken. Dinsdag, twee ronden voor het einde, wormen ze eensgezind hun partijen. Sijbrands versloeg met zwart deRus Georgiev, Wiersma won - eveneens met de zwarte stenen - van de Fransman Cordier. Van de achtervolgers Gantwarg en BoezinsM won alleen de eerste. De Wit-Rus was met wit te sterk voor de Italiaan Bub- bi. Gantwarg staat nu op één punt van het leidersduo. Rob Clerc, de derde Nederlander, remiseerde met de Rus Get- mansld .Deze Rus is een van de twee laatste tegenstanders van Sijbrands. De ander is delaaggeMasseerde Aliev uit Azerbei dzjan. Wiersma treft nog de sterke Gantwarg en de iets min der hoog aangeslagen Bubbi. ANP Nationale titel Jos Krijger VLISSINGEN - Een vijfde plaats in de voorlaatste race van de 2CV-cross in Lelystad leverde Jos Krijger het Nederlands kampioenschap op. Het is voor de 23-jarige autocoureur uit Wolphaartsdijk zijn eerste titel. Krijger eindigde vorig j aar op een derde plaats in het 2CV-erosskampioenschap en het jaar ervoor, in 1997op een vierde plek. Pascal de Regt uit Goes fi nishte op een vierde plaats in de wedstrijd. De Regt staat met nog één race te gaan op een vierde positie in het tussenMasse- ment van het 2CV-crosskampioenschap. De titel voor de beste jongere is in ieder geval voor de Goesenaar. Dammen van Happen, woordvoerder van de NTTB. In Eindhoven liet Engel weten dat hij het beu is om als bondscoach alleen ober te kun nen spelen. De Duitser was door de beroeps commissie van de NTTB teruggefloten over zijn selectiebeleid. Hij liet Diana Bakker buiten de WK-ploeg omdat ze een deel van de voorbereiding op het toernooi wegens vakantie zou missen. De beroepscommissie bepaalde dat Bakker alsnog in de ploeg moest worden opgenomen. De bondscoach zegt niets van een strenger beleid te weten. „Van een spreekverbod of iets dergelijks over deze zaak weet ik niets. We hebben tijdens het WK afgesproken niet te veel over deze zaak te praten. Dat heb ik dan ook niet gedaan. Ik heb het met j ouma- listen alleen over feiten gehad. Mijn eigen mening heb ik nooit gegeven." Onmogelijk Engel heeft na het WK te kennen gegeven het liefst met onmiddellijke ingang op te stappen. Hij vindt dat hem door de beslis sing van de beroepscommissie het werken onmogelijk wordt gemaakt en dat de bond het contract zou moeten ontbinden. De NTTB, die in dat geval het salaris van Engel zou moeten doorbetalen, wil daarvan niet weten en houdt de bondscoach aan zij n con tract. Beide partijen hebben wel te kennen gegeven per 1 oktober 2000, dus na de Olympische Spelen, uit elkaar te gaan. Engel: „Ik heb het bij mijn aantreden in 1994 meteen gezegd. Als ik het gevoel heb dat ik weinigmeer kan bereiken, moet ik er gens anders gaan werken. Dat moment is nu gekomen. Ik zie geen kans mijn doelen nog te verwezelijken. Daarvoor zijn voor mij de omstandigheden niet goed genoeg meer." Ton van Happen enigszins cryptisch: „We verlangen dat Engel zich de komende tijd aan de regels houdt. We houden hem aan zijn contract, tenzij er reden is daarin ver andering aan te brengen. We moeten binnen de bond de touwtjes zo hier en daar strakker aantrekken. Ook naar Peter Engel toe." Pijnpunt Een nieuw pijnpunt in de relatie tussen Pe ter Engel en de NTTB ligt in de selectie voor de Europa Liga, een Europese competitie voor landen in de tweede divisie. Engel wil voor dat evenement op 2 en 3 oktober in Luxemburg in elk geval Middelburger Kal un Yu meenemen. De NTTB claimt Yu ech ter voor de Dura Vermeer Masters, een toer nooi waaraan de beste Nederlandse spelers en de beste buitenlanders in de Nederlandse competitie deelnemen. De Dura Vermeer Masters worden op 3 oktober in Hilversum gehouden. Engel: „In mijn contract staat dat ik het recht en de plicht heb om spelers te selecte ren. Het zou de tweede keer zijn dat ik dat niet kan waarmaken. En het heeft volgens mij weinig zin om met een zwak team naar Luxemburg te reizen. Dan kunnen we net zo goed niet meedoen." Ton van Happen ziet een compromis: „Mis schien is het mogelijk dat Kalun Yu zater dag in Luxemburg speelt en zondag in Hil- Hoogezand-Sappemeer. EK. Dertiende ronde: Georgiev (Rus) - Sijbrands (Ned) 0-2, Cordier (Fra) - Wiersma (Ned) 0-2, Getmanski (Rus) - Clerc (Ned) 1-1, Shavel (Isr) - Leesmann (Est) 1-1, Valneris (WRu) - Schalley (Bel) 2-0, Aliev (Aze) - Kïrzner (Oek) 1-1, Boezinski (Lit) -Chmiel (Pol) 1- 1, Gantwarg (WRu) - Bubbi (Ita) 2-0. Stand: 1. Sijbrands, Wiersma 20 punten, 3. Gantwarg 19,4. Boezinski, Valneris 18, 6. Getmanski 15, 7. Clerc, Kirzner 13, 9. Cordier, Georgiev 11,11. Bubbi, Schalley 10,13. Aliev, Chmiel, Shavel 8,16. Lees mann 6. Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 21 september. Winnende getallen: 2 - 4 - 8 -16 -17 - 28 - 30-31-33-34-44-47-50-51-54-57-63- 66 - 68 - 80. (onder voorbehoud) Toto 13, week 37. Eerste prijs, 13 goed voorspelde wedstrijden: 2 winnaars ont vangen elkf. 12.418,30. Tweede prijs, 12 goed voorspelde wedstrijden: 27 win naars ontvangen elk f. 294,90. Derde prijs, 11 goed voorspelde wedstrijden: 230 winnaars ontvangen! 86,50. Squash Cairo. WK teams, mannen. Nederland - Verenigde Staten 1-2; Buit-Clarke 3-99-6 9-6 9-3, Van den Boogaard - Ramsden- Wood 9-7 8-10 6-9 0-9, Van Asten - Long 4-9 2-9 3-9. Tennis Tokio. Vrouwen, 1.040.000 gulden. Eer ste ronde: Mauresmo (Fra/5) - Singian (VSt) 2-6 6-3 6-1, Asagoe (Jap) - Webb (Can) 6-4 6-1, Drake (Can) - Baraban- schikova (WRu) 6-4 6-2, Martinez (Spa/6) - Dokic (Aus) 6-3 6-2, Yoshida (Jap) -Tala- ja (Kro) 7-64-6 6-3, Smashnova (Isr) - Mo- rariu (VSt) 2-67-56-1. Luxemburg. Vrouwen, 360.000 gulden. Eerste ronde: Schwartz (Oos) - Serna (Spa) 6-3 6-7 6-3, Kostanic (Kro) - Plischke (Oos) 6-2 6-2, Huber (Dui/5) - Weingart- ner (Dui) 6-0 5-0 opgave Weingartner, Fa rina (Ita) - Oremans (Ned) 6-46-2, Grande (lta/8) - Kremer (Lux) 6-4 6-4, Sidot (Fra) - Torrens-Valero (Spa) 6-3 6-3, Pitkowski (Fra) - Rittner (Dui) 7-5 6-4, Appelmans (Bel)-Spirlea (Roe/4) 7-57-6, ATP-ranglijst: 1. Agassi (VSt) 4470 pun- ten, 2. Kafelnikov (Rus) 3819,3. Sampras (VSt) 3544,4. Martin (VSt) 2969,5. Kuer ten (Bra) 2707,6. Rusedski IGBr) 2336,7. Henman (GBr) 2300,8. Rios (Chi) 2276,9. Krajicek (Ned) 2243,10. Haas (Dui) 2097, 43. Schalken 933, 64. Siemerink723,83. Wessels 586, 87. Van Lottum 576, 130. Haarhuis 368,231. Sluiter 178,234. Kem- pes 178. Volleybal Rome/Perugia. EK vrouwen. Groep 1: Rusland - Roemenië 3-0 (25-17 25-18 25- 20). Stand: 1. Rusland 2-4 (6-0), 2. Italië 2- 4 (6-2), 3. Nederland 2-0 (1-6), 4. Roeme nië 2-0(1-6). Groep 2: Kroatië - Polen 3-0 (26-24 26-24 25-23), Duitsland - Bulgarije 1-3 (22-25 21-25 25-21 21-25). Stand: 1. Kroatië 2-4 (6-0), 2. Bulgarije 2-2 (3-4), 3. Duitsland 2-2 (4-5), 4. Polen 2-0 (2-6). Wielrennen Ronde van Spanje. 16e etappe, Valencia - Teruel: 1. Vandenbroucke (Bel) 200,4 km in 5.20.41, 2. Odriozola (Spa) 0.03,3. Cabello (Spa) 4.44,4. Zintsjenko (Rus), 5. Camenzind (Zwi), 6. Lafis (Zwe),7. Fares- i'n (Ita) 4.46,8. Osa (Spa), 9. Vicario (Spa) 4.49,10. Garcia (Spa) 4.58, 17. Vierhou ten 12.39,21. Van derVen, 64. Boven, 68. Knaven, 72. De Groot, 108. Blijlevens 20.3! Klassement: Ullrich (Dui) 69.36.41, 2. Gonzalez Galdeano (Spa) 0.49,3. Heras (Spa) 2.35,4. Jimenez (Spa 3.35, 5. Tonkov (Rus) 3.45, 6. Rubiera (Spa) 4.23,7. Beltran (Spa) 5.05,8. Case- ro (Spa) 5.19,9. Piepoli (Ita) 6.00,10. Par- ra 8.08, 64. De Groot 1.53.30, 68. Boven 1.59.18, 73. Vierhouten 2.05.26, 99. Van der Ven 2.29.52, 109. Knaven 2.38.16, 122. Blijlevens 3.06.56. Zeilen Blankenberge. Open Belgisch kampi oenschap Splash. Rutger Krijger; 4. Stephan Veldman; 10. Erwin Veldman; 1Hanna Hoogerheide: 12. Paul Rijk; 13. Robert Hoogerheide; 14. Hylke Bosma; 18. Koen Verhaeghe. doorWim de Vos KLOOSTERZANDE Davy van Hoepen is uit zijn coma ont waakt. De motorcrosser uit Kloosterzande verblijft nog steeds op de afdeling intensive care van een ziekenhuis in het Belgische Kortrijk. Vorige week kwam Van Hoepen- ten val in een wedstrij d in Wiels- beke, waarna hij in coma naar het hospitaal werd vervoerd. Bij de val brak de Zeeuws-Vlaming zijn arm op twee plaatsen en lclapte zijn linkerlong in. Verder had Van Hoepen enkele gebro ken ribben en liep hij een sleu- telbéenbreuk op. Doordat hij in coma verkeerdekon er nog geen operatie uitgevoerd worden. Toen Van Hoepen uit zijn coma ontwaakte, kon hij dinsdag middag aan zijn linkerarm wor den geopereerd. Volgens zijn vader Wim van Hoepen is die operatie geslaagd. „Zodra hij bij bewustzijn is, herkent hij ons gelukkig. Hij kan echter nog niet praten. Dat kan volgens de doktoren nog enkele weken du ren. Het is daarbij bovendien af wachten of de spraak vanzelf te rugkomt of dat hij opnieuw zal moeten leren praten. Hij hoort wel wat er tegen hem gezegd wordt", aldus Wim van Hoepen. Hij kon gisteravond nog niet aangeven wanneer zijn zoon vervoerd kan worden naar een ziekenhuis dichter bij zijn woonplaats Kloosterzande. „Voorlopig verblijft hij nog op de intensive care waardoor hij nog niet vervoerd kan worden en dient hij dus in Kortrijk te blijven. Hij verkeert dan wel niet meer in coma, maar de mo menten dat hij echt heiemaaibij is, zijn erg kort. Hij slaapt erg veel, maar dat blijkt goed te zijn voor het herstel. Verder hebben de artsen aangegeven dat de long niet langer ingeMapt is." IV.C&?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25