Beschamend verlies voor Hoek Koel weerzien PZC Arjan Human zet vizier op scherp Bennekom vloert koploper Dovo Favoriet maakt fraaie spagaat sport maandag 20 september 1999 z 22 Patrick Naudts mist gedrevenheid bij deel van ploeggenoten PLUS MIN CONCLUSIE De tafeltennisbal 't Zand Kloetinge-spits velt GVVV: 2-0 door Frits Bakker KLOETINGE - Het ging aan Diederik Hiensch voorbij, om dat trainers er weinig belang aan hechten. Maar het feno meen is er nu eenmaal. Jeffrey van de Velde, die een nieuwe rol in het elftal van Kloetinge heeft gekregen, mocht zaterdag na de thuiswedstrijd tegen GWV (2-0 de bonus ophalen die wordt toegekend aan de man van de wedstrijd. De winnaar van de dagprijs kreeg een enveloppe met onbekende inhoud voor zijn voortreffelijke spel. Hij werd verkozen boven Arjan Human, die twee keer scoorde. En boven Wilco de Valk, die de twee goals voorbereidde. Het zal Diederik Hiensch een zorg zijn geweest. Voor de trai ner tellen dat soort prijzen niet, hij kon er slechts geamuseerd naar kijken. „Mijn zorg was het vandaag alleen dat we lekker mee gaan doen op de ranglijst", zei hij na afloop koeltjes. „Ik heb er een hele week op gewezen dat dit een wedstrijd was met een zware lading. Het had ons nog lang kunnen achtervolgen als we weer niet hadden gewon nen." Kloetinge voelde de druk meer dan anders. Het ging voor de trainer door het vuur en herstel de met de zege de schade van een matige start. Dat wil volgens Diederik Hiensch zeggen dat zijn elftal nu op schema ligt. „Het heeft even tijd gekost om het elftal aan te passen: met twee n jeu we spitsen, met een ander duo centraal achterin en Remco van Keeken in een vrije rol als mid-mid. Ik heb nu ge zien dat iedereen zich daarin heeft gevonden. We moesten al leen nog even winnen om het moreel hoog te houden." Verrijken Met die opdracht stond Kloetin ge zaterdag aan de aftrap. Zelf de elftal als vorige week, zelfde tactiek. Het trof een tegenstan der die zichzelf bij de top drie inschat en het was vooraf nog even onzeker of Remco van Kee ken fit genoeg was om te spelen. De spelverdeler, licht gekwetst boven de knie, bleek evenwel in staat om het elftal met zijn prachtige traptechniek te inspi reren. De wedstrijd was één helft ta melijk saai en één helft meer dan boeiend. Dat kwam voort uit het gegeven dat zowel Kloetinge als GWV voor de rust tot vervelens toe de lange bal hanteerde en zelden de combinatie zocht. „Ik vond", zei Hiensch later veront schuldigend, „dat we er tactisch niet veel van maakten." Het leek ook op een saaie 0-0 af te gaan, totdat Wilco de Valk kort voor de kampwisseling op rechts twee keer aan zijn bewa ker ontsnapte. Arjan Human werd twee keer in stelling ge bracht, uit de tweede kans kopte hij de bal hard en onhoudbaaJ in:1-0. De twintigjarige aanvaller, die geschoold is in België, kwam er. voor het eerst nadrukkelijk mee in beeld. Het doelpunt, zijn eer ste voor de competitie, verloste hem van een sluimerend com-, plex. „Ik had tot nu toe wel hei gevoel dat het lekker ging, maar het scoren ging me niet goed afj bekende de Middelburger, di; zijn profambities voorlopig op zij heeftgezet. „Endithadiknet nodig om mijn zelfvertrouwei te sterken." Stuwend Met zijn eerste competitietref fer brak de spits de ban va? Kloetinge. Zijn tweede, halver wege de tweede helft, beslisted? wedstrijd in een stadium dat he met de uitslag nog alle kante uitkon. Kloetinge begon in di- fase door het stuwende wen van Remco van Keeken, Marcd Lourens en de voortreffelijÜ spelende Niels Lodewijk bete te voetballen. Het riskeerde me. een gewaagde speelwijze (ach terin één op één) niettemin ooi de kans op een tegengoal. Grenzeloos Het getuigde van een grenzeloos vertrouwen in Jeffrey van de Velde. De centrale man achterii speelde zowel corrigerend alsii de dekking en voerde die op dracht onberispelijk uit. De om, gevormde laatste man hield di gevaarlijke spits Paul Hartogii bedwang, organiseerde zijn ver dediging bekwaam en dirigeer de met zijn lange pass ook no< vaak de aanval. Kloetinge overleefde dankzi; hem - én door een paar uiters knappe reddingen van Jaap Pij nenburg - een offensief van hel overigens weinig slagvaardig! GWV. Twee keer was Kloetingi al eens dicht bij een tweede tref fer: bij een solo van Van Keeka en een rush van Erwin Dek rechts. De beloning voor veel inzet e ijver kwam in de 25e minuut va de voet van Arjan Human. Wild de Valk, met zijn snelheid ee constante dreiging, zette voce Ronald Zuijdwegt nam de ba ineens op zijn schoen en Hums schoot van dichtbij raak: 2-0. Kloetinge-GVW 2-0 (1-0). 43. to jan Human 1 -0, 70. Arjan Humant 0. Scheidsrechter Harold van ft Ketterij (Vlissingen). Gele kacS Marcel Lourens KloetingeAanfa toeschouwers500. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erux Dek, Jeffrey van de Velde, Niels II dewijk, Arno Melaard; Johan 6 Goederen, Remco van Keeken (T. Alex Lourens), Marcel Lourens; Bt co de Valk, Arjan Human, Ronah Zuijdwegt (87. Jan Baaijens). 1 GVVV: Khalid Ben Lahsen; Ba'. Broeder, Johan de Man, Marco w der Pol, Edwin Kampert; Frank Va kuijl, Paul Malherbe, Moslim Adv ne; Wim van Silfhout, Paul Hartw Hichame Lahine (59. Walter ra Ommeren door Barry van der Hooft VLISSINGEN - In de hoofd klasse B van het zaterdagvoet bal ging koploper Dovo thuis verrassend onderuit. Bennekom was met 0-3 te sterk. Beide ploe gen eindigden het duel met tien man. De zege van Bennekom was een van de zeven overwinningen in de hoofdklasse. Geen enkele ontmoeting eindigde in een ge lijkspel. Zo won Achilles Veen eenvoudig met 0-4 bij Volen- dam, waardoor de ploeg zich nu medekoploper mag noemen. De andere twee koplopers zijn Hui zen en Spakenburg. Evenals Achilles Veen hebben zij zeven punten uit drie duels. Huizen versloeg door twee treffers van Meivin Donleben Heerjansdam met 2-0, terwijl Spakenburg met dezelfde cijfers van SDC Putten won. Klop Kozakken Boys kreeg in een enerverende wedstrijd met 1-3 klop van ASWH. Voormalig Ko zakken Boys-spits John Ver baan nam de derde treffer van ASWH voor zijn rekening en be sliste daarmee de wedstrijd. Dovo-Bennekom 0-3 (0-2). 29. I» den Bieman 0-1, 42. Huibert van Et dom 0-2, 80. Huub Verspuij 0-3 Scheidsrechter: H.E. van Heusde (Ammerzoden)Rode kaart: The van Laar (Dovo), Camiel Jagl (Bennekom). Aantal toeschouwen 1300. Volendam-Achilles Veen 0-4 (0-O| 46. Pieter van Gils 0-1, 59. Pieti van Gils 0-2, 74. Vincent den AdeU 3, 91Vincent den Adel 0-4. Scheidt rechter: J. Veltrop (Viatien). Gei kaart: Jack Grooteman, Peter Bak ker (Volendam), Pieter van Gil (Achilles Veen). Aantal toeschot wers: 300. Kozakken Boys-ASVVH 1-3 (0-2).i Michel Devilee 0-1, 23. Louis vo> Kleef 0-2, 57. John Verbaan 0-3, JJ Leon Elands 1-3. Scheidsrecht J.M. Bakker (Ermelo). Gele kat Nabil Bouchlal (Kozakken Bt Aantal toeschouwers: 1400. Huizen-Heerjansdam 2-0 (1-0). U Meivin Donleben 1-0, 92. Meld Donleben 2-0. Scheidsrechter: A.1 Lagendijk (Zwolle). Aantal tot schouwers: 800. Spakcnburg-SDC Putten 2-0 (0-0] 78. Hilmi Mihci 1-0, 90.RichardPu tersen 2-0. Scheidsrechter: F.W.% Beser (Hengelo). Aantal toeschot wers: 1750. door Jan Dagevos NIJKERK - Patrick Naudts had het zaterdag in de uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk snel in de gaten. De aanvoerder van Hoek wist na tien minuten al dat het niks kon worden met zijn ploeg. De Belg miste de gedrevenheid bij een aantal van zijn ploegge noten. Scheldend, tierend en vloekend probeerde Naudts het onheil nog te voorkomen, maar hij was een roepende in de woes tijn. Hoek ging op een bescha mende manier onderuit: 4-1. Naudts wilde er na afloop ei genlijk niet te veel woorden aan vuil maken. „Dan doe ik mis schien verkeerde uitspraken", zei de Belg. Maar de teleurstel ling en frustratie waren zo groot, dat hij zich toch niet kon inhouden. „Iedere speler moet na vandaag maar eens bij zich zelf te rade gaan, zich afvragen of hij heeft gebracht wat ervan van hem wordt verlangd en of hij heeft gedaan wat de trainer hem heeft opgedragen. We won nen geen duel. Iedereen kan een keer slecht spelen, daar heb ik ook geen moeite mee, maar toon dan tenminste inzet. Karakter tonen is ook een kwaliteit en nog altijd de basis voor succes." De kittige middenvelder noem de geen namen, maar de kritiek van de routinier was vooral be stemd voor de jonge garde bin nen de selectie. De 'talenten' zijn in de ogen van Naudts te snel tevreden, denken dat ze na twee goede passes al een goede wedstrijd hebben gespeeld, trainen niet scherp genoeg en hebben vaak geen greintje zelf kritiek. Cynisme „Het mag toch niet zo zijn dat na één goede wedstrijd (de 2-1-ze- ge van vorige week op Kozak ken Boys) het seizoen al geslaagd is", klonk het vol cy nisme. „Wij willen het ook altijd maar van mooi voetbal hebben, maar we zullen toch af en toe ook eens de mouwen moeten op stropen en onze tanden moeten laten zien. Begrijp me goed: ik zeg niet dat mensen een dood schop moeten uitdelen, maar het zegt toch veel dat wij van daag met één gele kaart pakken. We hoeven toch niet de fairste ploeg van de reeks te worden?" Oefenmeester Frans Vermeulen Patrick Naudts (tweede van links) wordt belaagd door drie spelers van Sparta Nijkerk. was net zo ontgoocheld als zijn aanvoerder. „Dit was Hoek on waardig", erkende hij. Toch repte hij met geen woord over het gebrek aan bezieling. Ver meulen had het naderhand over een slechte organisatie in de as van het elftal, het zwakke stoor- werk voorin, de te trage balcir culatie achterin en persoonlijke fouten. Om vervolgens louter zalvende woorden te spreken. „Ikziehet als een off-day Daar om moeten we van deze neder laag ook geen drama maken. We weten dat we met z'n allen veel beter kunnen. Ik blijf erbij dat we verder zijn dan vorig jaar rond deze tijd." Dat laatste mag betwijfeld wor den. Alleen de cijfers - en die lie gen nooit - hoeven er maar op na te worden geslagen. Na drie competitieduels had Hoek vorig jaar vier punten, een doelsaldo van 4-3 en vond het zich terug op een achtste plaats. Dit sei zoen staat de Zeeuws-Vlaamse ploeg voorlopig op een twaalfde plek met drie punten uit drie ontmoetingen en een doelsaldo van 2-7. Wie vervolgens de huidige se lectie tegenover die van vorig seizoen zet, kan ook moeilijk tot de slotsom komen dat Hoek ver der is in zijn ontwikkeling. Het vertrek van Geertjan de Smet, Danny ter Steege, Kurt Pacqué alsmede het ontbreken van An- gelo Nijskens (hij tobt met een slepende achillespeesblessure) weegt zwaarder dan menigeen veronderstelt. Zo zeer dat som mige spelers inmiddels betwij felen of Hoek er wel op vooruit is gegaan. In de breedte is Hoek sowieso niet sterker dan vorig seizoen. Van de 'nieuwe' spelers die za terdag mochten aantreden, liet foto Ruben Schipper alleen Onno Doeland zien dat hij een versterking kan zijn. Van hem ging nog enige dreiging uit en hij redde in de 75e minuut de eer (4-1) tenminste nog. De overigen schoten schrome lijk tekort. Robbie van de Wijnckel was als linkshalf geen succes. Hij speelde veel te diep, waardoor hij in verdedigend op zicht nogal eens te laat op de plek des onheils arriveerde. Toen hij vervolgens na een mis lukte actie wat ging trekkebe nen, haalde Vermeulen hem nog voor rust naar de kant. Het was voor de trainer meteen het sein om de defensie te herstructure ren. Standaert, als linksback begonnen, werd linkshalf, Geert Bosschaart verdween van de rechter- naar de linkerflank, terwijl invaller Kieran O'Shea de nieuwe rechtsback werd. Als er zaterdag echter één ding dui delijk werd, is dat voor hem geen grote toekomst als vleugel verdediger in het verschiet ligt. Voor wie ook bitter weinig per spectief binnen het elftal is weg gelegd, is Wesley Roman. De Belg, vorig seizoen veelvuldig invaller, mocht dit keer weder om als rechtshalf opereren. Hij deed dit 63 minuten lang kleur loos. Er ging niets van hem uit, en als hij al opviel was dat door veelvuldig balverlies. Dit ge voegd bij het wankelmoedige optreden van John Bentschap Knook, Dimitri Mbuyu en Ro nald van Sliedregt maakte van Hoek voor rust al een kansloze ploeg. Zwakte Sparta Nijkerk, zeker geen hoogvlieger, onderkende vrij snel de zwakte van Hoek, wierp de schroom van zich af en beslis te voor de pauze het duel. Theo de Graaf zorgde via een af standsschot en een fraaie boog- bal voor 2-0, waarna Gert van Steeg op slag van rust koppend voor 3-0 zorgde. In de tweede helft deed de thuisploeg Hoek nog meer pijn via Mark Heimgartner (4-0). Sparta Nij kerk nam hierna wat gas terug, waarna Onno Doeland de eind stand op 4-1 bepaalde. Sparta Nijkerk-Hoek 4-1 (3-0). 18. Theo de Graaf 1-0, 36. Theo de Graaf 2-0, 44. Gert van Steeg 3-0, 62. Mark Heimgartner 4-0, 75. On no Doeland 4-1 Scheidsrechter: J.F. Olde Olthof (Borne). Gele kaart: Dirko van Essen (Sparta Nijkerk). Aantal toeschouwers: 650. Sparta Nijkerk: Sven Onland; Pie tervan de Hoef, Michel van Dijkhui zen, Dirko van Essen, Marco Elders; Gerben van de Glind (73. Tayfur Kahraman), Theo de Graaf, John Kamphuis, Gert van Steeg (67. Ali Louküi); Mark Heimgartner en Jor- rit van Deuveren. Hoek: Kristof Verbiest; Geert Bos schaart, Dimitri Mbuyu, John Bent schap Knook, Franlcy Standaert; Wesley Roman (63. Elmar Lauret), Patrick Naudts, Geert de Poorter, Robby van de Wijnckel (40. Kieran O'Shea); Onno Doeland en Ronald van Sliedregt. httpj/surf. to/zand Tafeltennisser Jürgen Pas toors doet op de homepage van zijn nieuwe vereniging 't Zand een ambitieuze ont boezeming. In het gasten boek van de Middelburgse club schrijft hij: „Lachen die homepage van de toekom stig landskampioen Het 'guestbook' is één van de vermakelijke onderdelen van de website. Daarnaast geven defilmbeelden van de verloren Europacupwedstrijd tegen Nantes Atlantique (4 sep tember) de site extra cachet. Een ander leukigheidje is dat de bezoeker het clublied van 't Zand kan downloaden en afluisteren. In het clubblad, dat in zijn ge heel op Internet staat, is de jubileumuitgave ter ere van dertig jaar't Zand weergege ven. Daarin is werkelijk alles terug te vinden over de his torie van de club. Ook de hui dige stand van zaken wordt uitgebreid belicht: een pro fiel van het Zand-trio Kalun Yu, Ted van den Berg en Pas toors en hun trainer Peter Boon, up-to-date uitslagen en verschillende statistie ken. De rubriek 'Weetjes' mis staat volledig op de website. Flauwe plaatjes gaan verge zeld van flauwe teksten. Wat heeft de bezoeker aan de in formatie dat je kunt ping pongen met een kaas schaaf? Of dat kabouters ook kunnen tafeltennissen? Ook de nietszeggende plaatjes van batjes en netjes zijn voer voor de criticasters. Tafeltennisvereniging 't Zand scoort hoog op Inter net. De homepage is ver zorgd, compleet en actueel. De rubriek 'Weetjes' is welis waar een doorn in het oog, maar tegen de achtergrond van de hele site wordt de maker die oneffenheid ver geven. Het weerzien was koel. Zeven jaar lang verdedigde Mohamed El Bek- kaoui het doel van Oostkapelle en was hij dikke vrienden met trainer Stoffel Schipper. Zaterdagmiddag ontmoetten ze elkaar in Veere, waar El Bekkaoui sinds dit seizoen onder de lat staat. Voor de wedstrijd keurden ze elkaar geen blik waardig. De manier waarop El Bekkaoui deze zomer van club ruil de, zit Schipper nog altijd dwars. „Aan het einde van het vorige seizoen vertel de Mohamed met tranen in zijn ogen dat hij Oostkappel trouw zou blijven. En ineens is hij weg. Dat ben ik nog niet vergeten." Volgens El Bekkaoui zijn de problemen echter de wereld uit. „Stoffel is na af loop naar me toegekomen. We hebben elkaar de hand geschud." Schipper had overigens nog andere zor gen aan zijn hoofd. De overschrijving van Jason Pattiasina is nog altijd niet rond. Pattiasina zou dit seizoen bij Vlis singen spelen, maar trainde in de voor bereiding ineens mee met Oostkapelle. Naar verluidt zou Vlissingen de over gang blokkeren. Schipper: „Maar het fijne weet ik er niet van. Ik heb Jason al een hele tijd niet gezien." •Reserveverzorger Bert Lagendijk, de reservekeeper van Bruse Boys, liet zich zaterdag tijdens de Zeeuwse derby tegen Yerseke van een geheel andere kant zien. De kleine en enigszins gezette doelman nam voor een paar seconden de rol van verzorger over. Wat was het geval? Zijn ploeggenoot Wladimir van den Ouden raakte twin tig minuten voor het einde van de wed strijd geblesseerd. Diana Ruitenbeek, de verzorgster van Bruse Boys, spoedde zich, met Lagendijk in haar kielzog, naar de grote en stevige verdediger. Ruitenbeek probeerde Van den Ouden ter plaatse op te lappen, maar de verde diger was niet meer in staat het duel uit te spelen. Van den Ouden stond op en liep, ondersteund door Ruitenbeek, strompelend naar de kant. Dat ging La gendijk allemaal veel te langzaam. Im mers, Bruse Boys, zijn ploeg, stond met 3-1 achter en er was nog redelijk wat tijd om iets aan die nadelige marge te doen. Daarom besloot Lagendijk de rol van Ruitenbeek over te nemen. En hoe! Tot grote hilariteit van iedereen torste de doelman Van den Ouden op zijn schou ders en trok een sprintje van veertig me ter naar de dug-out. De sterke sumoworstelaar Chiyotaikai kan meer dan alleen maar winnen. De kampioen van Japan maakte zaterdag ondanks zijn niet geringe gewicht een omgekeerde spagaat in zijn partij tegen leeftijdgenoot Tochiazuma. Veel leverde het Chiyotaikai niet op. Omdat de sumoworstelaar die binnen de ring ten val komt verliest, kon Chiyotaikai na zijn hoogstandje inrukken. foto AP •Niets aan de hand Enkele toeschouwers bij de Vlissingse Strandcross moeten zondag ongewild even teruggedacht hebben aan het eve nement van 1990. Toen werd Bennie Dingemanse uit Koudekerke na een valpartij afgevoerd naar het Vlissingse ziekenhuis, waar een dwarslaesie werd geconstateerd. Zondag werd de 13-ja- rige Romina van Aert uitKrabbendijke op soortgelijke wijze afgevoerd. Ze had nekklachten omdat een achtervolger tegen haar hoofd reed nadat ze gevallen was. De moeder van Romina, die 's middags nog in tranen was, was 's avonds een stuk opgewekter. „Er is niets aan de hand. Romina heeft wat butsen, schrammen en blauwe plekken. Voor de rest valt het mee. Doet Romina volgend jaar weer mee aan de Strandcross? „We zullen het allemaal wel zien. Romi na zegt dat ze een leuke dag heeft gehad en dat ze er veel van genoten heeft.Tot dat ze van haar motor viel. Ik denk dat ze wel weer op haar motor stapt." Hoe komt het dat een meisje van dertien aan de Strandcross meedoet? Haar vader heeft vijftien jaar gecrosst. Zij ging altijd mee naar wedstrijden. Van het een komt het ander. We hebben trouwens nog een ander crossertje in huis. Justin van Aert is negen en hij crosst ook." •Veel blessures... De Hongaarse voetbalclub Siofok heeft de competitiewedstrijd tegen Nyirseg- Spartacus zaterdag moeten afzeggen wegens gebrek aan spelers. Liefst ze ventien selectieleden waren gebles seerd. De pijn zat vooral in de portemonnee. Volgens persbureau MTI gaf de comple te ploeg niet thuis door een ruzie met het bestuur over geld. Voorzitter Jozsef Kiss had 70 procent van de premies voor de wedstrijden tegen Vac en Duna- ferr ingehouden. Een gesprek om uit de financiële impasse te komen mislukte. Daardoor raakten alle spelers en bloc 'gekwetst'. ANP/RTR Kleur: wit of geel Materiaal: celluloid (zeer brandbaar!) Gewicht: tussen 2,40 en 2,53 gram. Omtrek: 38 millimeter Prijs:afhankelijk van de kwaliteit van enkele dubbeltjes tot ongeveer 2 gulden. Bij grote afname (een gros of meer) hoge kortingen. Bijzonderheden: Bij het congres van de we- reldtafeltennisbond (ITTF) in augustus in Eindhoven, is het voorstel om de omtrek van de bal te vergroten naar 40 millimeter ternauwernood afgewezen. Een grotere bal kan ervoor zorgen dat leken een tafeltennis wedstrijd beter kunnen volgen. In februari 2000 wordt het voorstel tijdens het WK in Maleisië opnieuw in stemming gebracht. Arjan Human viert zijn tweede treffer met de aanhang van Kloetfo; ge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40