Offensief Axel krijgt beloning Steen slecht muur IJzendijke RIA verplettert Kwadendamme De Taeye pakt de draad weer op Ottens heeft genoeg aan klein kwartier Stijlvolle afsluiting dressuurseizoen e -r sport 17 Winst op Sluiskil Zware nederlaag voor Terneuzense vrouwen tt maandag 20 september 1999 van onze sportredactie SLUISKIL. - Het voetbal was matig, de wedstrijd vermake lijk. Sluiskil en Axel bleken gistermiddag niet in staat tot voetbal van een hoog niveau, maar hielden hun onderlinge duel tot het laatst toe spannend. Het was uiteindelijk Axel dat met 1-2 aan het langste eind trok en Sluiskil zodoende zijn eerste nederlaag van dit seizoen toebracht. De bezoekers kozen van meet af aan voor de aanval, in de hoop Sluiskil met die opportunisti sche speelwijze te kunnen over rompelen. Maar het was de thuisclub die voor het eerste wapenfeit zorgde. Na amper zes minuten spelen mocht Danny de Vries op rechts een corner ne men, waarna Roy Scheele op de zestienmeterlijn zoveel tijd ge gund werd dat de laatste man alle gelegenheid kreeg om de bal buiten bereik van doelman Car lo de Deckere in de verste hoek te plaatsen: 1-0. Kansen Nadien ontwikkelde zich een spelbeeld waarin Axel nadruk kelijk de aanval zocht en Sluiskil vooral op verdedigen was aangewezen. De thuisclub verloor lange tijd elk duel op het middenveld en moest ook een hele serie corners aan de tegen stander toestaan. Kansen kreeg Axel ook te over, maar een inzet van Bas van Hoeve werd door Roy Scheele op de doellijn ge keerd en in één en dezelfde aan val trof zowel Tom Nieuwelink als Joep Frusch de paal en lat. De druk werd zelfs zo groot dat Sluiskil pas na ruim een halfuur spelen nog eens gevaarlijk kon worden: Michel Cillekens kopte na een voorzet van Ben de Lille echter naast. Juist op het moment dat het overwicht van de bezoekers leek weg te ebben, sloeg Axel toe. Tom Nieuwelink stuurde met een pass op maat Joep Frusch weg en alleen voor doelman Tonnie van der Veen bleef de middenvelder uiterst koelbloe dig: 1-1. Balverlies De gelijkmaker had in de twee de helft tot gevolg dat de wed strijd veel meer gelijkop ging. Het eerste gevaar na cle rust kwam ook van Sluiskil, dat na een verkeerde terugspeelbal van Patrick de Guchteneire Mi chel Cillekens rakelings naast zag schieten en een inzet van Di - mitri Verlinde net over het doel zag gaan. Hoewel Axel veel meer balverlies leed dan in de eerste helft, kwam het na ruim een kwartier spelen wel op voorsprong. Mark la Grand schudde op rechts Ben de Lille van zich af en gaf vervolgens een voorzet op maat op Tom Nieu welink. Tegen diens kopbal was Tonnie van der Veen kansloos: 1-2. Wie dacht dat Axel de wedstrijd daarna definitief naar zich zou toetrekken kwam echter bedro gen uit. Sluiskil bleef strijden voor een goed resultaat en was een aantal keren ook dicht bij de gelijkmaker, maar het was te vergeefs. De beste kans was lut tele minuten voor het einde nog voor Roy Scheele. die van een meter afstand tegen doelman Carlo de Deckere aankopte. Sluiskil: Tonnie van der Veen; Barry du Puy, Roy Scheele. Patrick Boute, Arjan den Hartogh; Ben de Lille, Alexander Bareman, Danny de Vries, Koen van Leuven; Michel Cil lekens, Dimitri Verlinde (55. Deni Wauters). Axel: Carlo de Deckere; Michel Mul- laert, Menno van Gremberghe, Pa trick de Guchteneire, Alex de Klerk; Mark la Grand, Bas van Hoeve, Joep Frusch, Leo Bracke; Ludwig van Gremberghe, Tom Nieuwelink (85. Carlo van Grimberghe). door Peter van Kouteren AARDENBURG - Het schot was meester lijk en plofte van ver onhoudbaar achter doelman Henk de Bruijn. De 39-jarige spe ler/trainer Henk Ottens van Aardenburg, na de hervatting in het veld gekomen, trok meteen zijn shirt uit en nam weer plaats in de dug-out. Veertien minuten slechts had zijn optreden geduurd, maar dat was vol doende om Vogelwaarde op een onover brugbare achterstand te zetten. Van 4-1 werd het uiteindelijk 5-2. Henk Ottens speelde blufpoker, verving ook nog eens vaste waarde Remco Dhondt en zag zijn jonge ploeg de voorsprong van drie treffei's in het laatste half uur consolideren. Met kunst-en-vliegwerk bleef de thuisploeg overeind tegen een aanvalslinie, die in Arno Wauters een falende afwerkerhad. Wauters kreeg met name in de slotfase veel riante mogelijkheden, maar hielp ze allemaal om zeep. Het was misschien wel typerend voor Vogel waarde, dat gisteren in alle linies bij mo menten niet bij de les was. De bezoekers keken binnen een kwartier tegen een ach terstand aan (2-0) en liepen daarna bijna voortdurend achter de feiten. ,,We zijn veel te tam begonnen", keek Freddie de Rooij te rug op de derde nederlaag op rij. „Ik bereid me altijd goed voor, maar voel me alleen ge laten. Als spelers zich niet aan hun taken houden, dan heb je een probleem." Uitgebalanceerd Het stond allemaal in schril contrast tot Aardenburg, dat het debuut in de vierde klasse A een prima vervolg gaf. De formatie van Henk Ottens is na drie wedstrijden op een hoger niveau een trotse lijstaanvoerder. De West-Zeeuws-Vlamingen beschikken voor dit niveau over een degelijke verdedi ging en een uitgebalanceerd middenrif. De aanval, gisteren gevormd door Michel van de Walle en de jonge Thomas Vermeire, lijkt niet al te moeilijk aan banden te leggen. Maar met de vijf doelpunten tegen Vogel waarde heeft Aardenburg in drie duels al dertien keer raak geschoten. De thuisploeg had het alleen in de slotfase van beide helften moeilijk. Aardenburg speelde op een erg slecht veld fris van de le ver. drong de bezoekers dikwijls ver terug en kon het zich veroorloven om op gezette tij den gas terug te nemen. Vogelwaarde, dat met de opbouw van achteruit veel balverlies leed. kon daar onvoldoende van profiteren. Aardenburg: Arjan Worst; Ronald de Cock, Ger tie Blaakman, Christian Brakman, Meivin Hee renveen; Remco Dhondt (64. Gino de Croock), Frans van Dongen, Michel Cocquyt, Martin Di- eleman; Thomas Vermeire (46. Henk Ottens, 59. Martin van Vooren), Michel van de Walle. Vogelwaarde: Henk de Bruijn; Steven Clippelaar, John Heeze, Michael van Esbroeck, Dirk van Damme; Wim Delaere (56. Ardjan Lambert), Ro bin Oppeneer, Martijn Verbruggen (30. Harold de Rijk), Arno Wauters, Jordy van Bunderen. Eerste zege A-junioren Terneuzen TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen behaalden za terdag hun eerste overwinning van de nieuwe competitie. Op eigen veld werd het tegen Papendrecht Al 4-1. De overwin ning was verdiend, omdat Terneuzen vooral in de tweede helft het beste van het spel had. Na een halfuur werd het 1-0 door een doelpunt van Ryan de Regt en kort na de rust werd Papen drecht definitief verslagen door treffers van Tim Koppens en opnieuw Ryan de Regt. De bezoekers kwamen daarna nog wel terug tot 3-1, maar het was Umit Sakinmaz die de eindstand op 4-1 bepaalde. Terneuzense Boys Al wint derby TERNEUZEN - De derby in de hoofdklasse tussen Terneu zense Boys Al en AZW Al eindigde zaterdag in een afgete kende 4-0-overwinning voor de Terneuzenaren. De ploeg van trainer Eric-Jan Wilting leidde halverwege al met 3-0 door doelpunten van Veli Eryüriik, Arjen Oostdi j k en Pascal Koole, waarna in de tweede helft ook Mario de Fouw nog eens scoor de. Steen Al moest uit tegen Alliance zijn eerste verliespun- ten incasseren (4-4) en HW'24 leed zijn tweede nederlaag met ruime cijfers. Werd het vorige week tegen Steen Al nog 1-5, dit keer werd het tegen Internos Al inHulst 3-8. Opnieuw verlies Terneuzen BI HENDRIK IDO AMBACHT - De B-junioren van Terneuzen staan in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal na drie speeldagen nog altijd met lege handen. Uit tegen ASWH BI werd zaterdag opnieuw een nederlaag geleden: 0-3. De Zeeuws-Vlamingen konden de middenmoter tot aan de rust nog aardig bijbenen, maar toen het kort na de hervatting 1-0 werd, trok ASWH het initiatief naar zich toe. Het duel werd daarna binnen een kwartier beslist: 3-0. Aardenburgse B's doen het goed AARDENBURG - De B-junioren van Aardenburg kunnen vooralsnog terugkijken op een goed debuut in de hoofdklasse. Na de nipte 1-0-nederlaag van vorige week tegen FC Bergen, werd zaterdag op eigen veld SAB BI met 4-1 verslagen. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Nadat de bezoekers op 0-1 waren gekomen, scoorden voor Aardenburg BI achter eenvolgens Ahmed Osman Abdi, Joey Cocquit, Arjan Quaack en Alex Raduleski. Winst Zeeuws-Vlaamse C-teams HULST - De C-junioren van Terneuzen en HW!24 waren za terdag beide goed voor een 3-2-overwinning. Terneuzen Cl versloeg in eigen huis door treffers van Jarno Wabeke (twee maal) en Joost van der Steen FC Bergen Cl en HW!24 was in Tilburg SAB C1 de baas. Na twee speeldagen is HW'24 zo nog zonder puntverlies. Terneuzen Cl is middenmoter met drie punten uit twee wedstrijden. Zaalvoetballers naar kwartfinale TERNEUZEN - De zaalvoetbalteams van Kota Radja en Schipper Adhanco hebben zich geplaatst voor de kwartfinale van het bekercompetitie in het rayon Terneuzen. In de tweede ronde waren de beide derdeklassers de beste ploegen in het veld van elf teams, die waren verdeeld in twee poules. In de groep met zes teams waren Kota Radja, Sportkantine 't Zwaantje en Bakkerij van Strien aan elkaar gewaagd. Atoom Boys, Marmara en Gemeente Terneuzen kwamen niet in het spel voor. In de poule met vijf teams ging de strijd om de eerste plaats vooral tussen Schipper Adhanco enDeRooy. De beslis sing viel ten slotte in de directe confrontatie tussen beide teams. Schipper Adhanco won die met 2-0. door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Bij het afscheid van het groene seizoen op het concours van De Hon- leruiters in Kloosterzande werd door veel dressuurruiters wisse lend gepresteerd. Simone van Wezel behoorde tot de uitzonde ringen. pas veertienjarige amazone uit Hulst schreef met Orlina bei de proeven in de klasse B op haar naam. Haar score van 173 punten in de tweede proef was ook nog goed voor de extra prijs voor de hoogste score. De strijd in groep twee van de klasse B verliep in beide rubrie ken heel wat spannender. Tij dens de eerste proef stuurde Anneke Tieleman uit Hulst No- vacarlos naar een totaal van 165 punten, evenveel als de Hei- kantse Dominique Geensen met Gigolette. Op het beslissende onderdeel toonde Anneke Tiele man zich echter de beste. Nata- scha Oosterbaan, de nummer drie van de eerste proef, toonde zich met Ladorna de beste in de tweede proef. Ook Linda Wille kon op een uit stekende afsluiting van het sei zoen terugkijken. De Axelse eindigde in de klasse Ml tijdens de eerste proef met de merrie Mill's Rose op de tweede plaats. In de tweede proef toonde Wille zich de sterkste. doorMaikel Apai TERNEUZEN - In de tweede e van het vrouwenvoetbal behaalde Terneuzense Boys za- ig een 4-1-overwinning op RCL. In de vierde klasse was se Boys te sterk voor Ter neuzen. Steen en Hulsterloo verloren in de vijfde klasse. RCL-Terneuzense Boys 1-4: Na ruim een kwartier was het al 0-3 voor de Terneuzense vrouwen. Met de ruststand van 0-4 was de wedstrijd gespeeld. RCL kwam in de tweede helft niet verder dan één tegentreffer. Scores Terneuzense Boys: Kim Jan- Inge van Houte 2, Ing'e Suy. rnise Boys-Terneuzen 9-1: doorMaikel Apai TERNEUZEN - In de zesde i A behaalde RIA zondag ee" monsterscore tegen Kwa dendamme: 12-0. Groede veloor •huismet 0-2 van Sluis. Schoon de versloeg Tcrhole met 4-2. SDO-Oostburg werd'afgelast. RIA-Kwadendamme 12-0: Voor Nst hield Kwadendamme de chade tot drie treffers beperkt. n de tweede helft scoorde RIA ^hter nog negenmaal WesRIA: Arno Verlinde 2, Marino l0oge 6, Sancho Marlens, Dries Breyne, Dimitri Pluym en Manfred Swagemakers. Groede-Sluis 0-2: In de laatste tien minuten gaf de thuisploeg de gelijke stand weg. Sluis speelde vooral na rust feller. Scores Sluis: Alexander van Daele Schoondijke-Terhole 4-2: Na de 2-2-ruststand pakte een aantal wissels van Schoondijke in de tweede helft goed uit. Dit lever de de thuisploeg de zege op. Scores Schoondijke: Marco de Fey- ter. Rob van Waes, Steven van Til burg en Claude Kornelis. Scores Terhole: Jean-Paul Eggermont en Jurgen Vermeulen. II WM Terneuzen kampt met veel bles sures, die vooral het middenveld treffen. Pas in de 55e minuut kwam de ploeg tot scoren tegen Kaaise Boys, maar toen was het al te laat. Score Terneuzen: Mandy Heppener. Hulsterloo-Nieuw Borgvliet 3- 6: Debbie Roberechts opende de score voor de thuisploeg. Nieuw Borgvliet had echter de langste adem. Scores Hulsterloo: Debbie Robe- rechts, Ellen Kayser, Sandra Calle. BSC-Steen 4-1: De ploeg van coach Edwin Hendriks kwam tekort in Roosendaal. Een coun ter en een afstandsschot waren teveel voor Steen. Scores Steen: DonjaHerman. foto Charles Strijd Marco Ottjes (Steen) werkt zich langs Johan Tuin op weg naar het doel van IJzendijke. Vierdeklasser behaalt felbegeerde eerste seizoenzege: 4-2 door Lucien Roelandt SINT JANSTEEN - Steen be haalde gisteren in het thuisduel met IJzendijke de felbegeerde eerste zege van het seizoen: 4-2. Het was tevens de eerste neder laag voor de bezoekers. Of Steen-trainer Rudy Rietjens met deze overwinning het lek boven heeft, valt echter te be twijfelen. Daarvoor liet de thuisploeg defensief te veel ste ken vallen. En toonde de ploeg, vooral in de tweede helft, een enorm tekort aan scorend ver mogen. IJzendijke, zonder de geschors te William Aerssens, de gebles seerde Nico Aerssens en Michel de Ruijsscher en de wegens werkzaamheden verhinderde Frank van de Vijver, was met een duidelijk verdedigende in stelling naar Steen gekomen. Om als het even kon via de coun ter, evenals in de voorgaande wedstrijden, te scoren. Een speelwijze die al na veertien mi nuten tot succes leidde. De thuisclub creëerde een duidelijk veldoverwicht zonder gevaar lijk te worden.,Bij de eerste bes te aanval van de bezoekers was het echter raak. Pietro Sicilia ontving uit een afgeslagen aan val de bal op het middenveld en kreeg van de Steen-defensie alle ruimte. Sicilia loste van zeker dertig meter een schot en de bal stuiterde over de tevergeefs graaiende doelman Danny Op peneer: 0-1. Gelijkmaker Na de vroege achterstand ging Steen verwoed op jacht naar de gelijkmaker en die kwam er in de twintigste minuut. Aanvoer der Werner Bisschop zag zijn mislukte schot alsnog door Marco Ottjes achter de kansloze Menno Heijens kogelen. Amper een minuut later lag Bisschop aan de basis van de tweede Steense treffer. Hij stuurde Maarten Schilders de verkeerde kant op, Laurens van Re mortele liet de voorzet lopen en de ge heel vrijstaande Marco Ottjes mikte voor de tweede keer raak. Na een halfuur was Nico-Philip van Hiel succesvol. De midden velder ronde een voorzet van de opgekomen verdediger Peter Lernout doeltreffend af: 3-1. Steen leek op fluweel te zitten, maar het pakte anders uit. In plaats van rust sloop er nervosi teit in de ploeg van trainer Rudy Rietjens. En het was slechts aan enkele fraaie reddingen van doelman Danny Oppeneer te danken dat de thuisclub over eind bleef. Mooiste kansen Ook in de tweede helft was er een overwegend aanvallend Steen te zién. Maar de mooiste kansen bleken aan Werner Bis schop, Michel Vink, Laurens van Remortel en Nico-Philip Hiel niet besteed. Zelfs nadat IJzendijke het laatste halfuur wegens het wegsturen van Maarten Schilders (tweemaal geel) met tien man verder moest, bleef men gemakkelijk over eind. De bezoekers wisten zich zelfs nog enkele goede kansen te creëren. Vijf minuten voor het einde maakte Gino Vink aan al le onzekerheid een einde door uit een voorzet van Werner Bis schop 4-1 op het scorebord te schieten. Slecht uitverdedigen van de thuisclub ga f in zevende minuut van de blessuretijd Luc van Waes alsnog de gelegenheid om de nederlaag voor zijn club een draaglijker aanzien te ge ven: 4-2. Steen: Danny Oppeneer; Tom Ler nout, Marco Ottjes, Michel Vink, Pe ter Lernout; Gino Vink, Edwin Hof man, Nico-Philip van Hiel, Wouter de Neijs (66. Pascal Lensen); Lau rens van Remortele (85. Sander van Remortele), Werner Bisschop. IJzendijke: Menno Heijens: Willem Fenijn, Paul de Putter, Peter Harte- veld, Maarten Schilders, Patrick de Waegenaere (46. Thijs Musson), Vin cent Calon, Jacky Caniere, Luc van Waes; Pietro Sicilia, Johan Tuin. door Jan Roovers HULST - Biljarter Johan de Taeye blijkt een abonnement te hebben op de Grand Prix drie banden van het district Zeeuws-Vlaanderen. Na een aarzelende start in de eerste uit gave van dit aansprekende toer nooi werd de kopman van de vereniging Hof van Eede vorig jaar winnaar in Clinge en verlie zend finalist in Sint-Jansfeen. En gisteren, bij de eerste editie van de nieuwe cyclus van vier toernooien, versloeg hij in de fi nale Alexander Schelfhaut van de organiserende vereniging BV Reynaert met duidelijke cijfers: 45-19 in 52 beurten. Even zag het er zondagochtend naar uit dat niet De Taeye, maar Theo Platjouw in dit openings- toernooi de te kloppen man zou worden. Nadat hij in een niet ge makkelijk schema driebanden cracks als Etienne van Damme en Robin Claerhoudt had uitge schakeld, stond Platjouw in de kwartfinale met 45-34 zo goed als gewonnen tegen De Taeye. Op dat moment raapte Platjouws tegenstander echter alle klasse waarover hij be schikt bij elkaar. De serie van negen caramboles bracht bij 45- 43 niet alleen de totale omme keer in de partij, maar kwam bij Platjouw zó hard aan dat die he lemaal van slag geraakte en met 46-45 (Platjouw moest naar 50 punten, De Taeye naar 45) de partij uit handen gaf. Het zou niet de enige stunt van het toernooi blijken. Eerder had Willy de Boey (plaatsingsmoy- ennè 0.254) zich tot kampioe- nendoder ontpopt. In zijn toernooi versperde De Boey achtereenvolgens outsider Jo Mortier, 'Master 1998' Ronny Roets en Rob Claerhoudt de weg en bleek Cees van Ham een niet te nemen hindernis voor Jo d'Hooghe en Cees Wissel. Van Ham miste de halve finales door de nederlaag in penalty's tegen Ronny de Rijcke. Handicap Met Willy de Boey en Alexander Schelfhaut kreeg het toernooi twee halvefinalisten die nog eens duidelijk maakten dat de handicap die wordt gehanteerd toch licht in het voordeel van de jongens met de wat forsere keuvoering werkt. In de halve eindstrijd werd dat nog eens be vestigd: De Boey maakte tegen stander De Taeye niet alleen het leven bijzonder moeilijk, maar was in de slotfase heel dicht bij de winst. Maar weer toonde Jo han de Taeye over een mentali teit van graniet te beschikken, met een serie van vier carambo les ging hij naar de eindstreep. Willy de Boey bleef daar welge teld één carambole vandaan: 45-19. Op de andere tafel scha kelde Alexander Schelfhaut iets gemakkelijker tegenstander Ronny de Rijcke uit: 27-21 in 64 beurten. In de finale kreeg Johan de Taeye minder slopend werk op te knappen. Hij kwam al vroeg in de partij op ruime voorsprong" en hield die in het vervolg ge makkelijk vast. En na de over winning op De Rijcke zag Willy de Boey zijn knappe toernooi beloond met de derde plaats. De twee finalisten in de Grand Prix driebanden: Alexander Schelf haut (links) en Johan de Taeye. foto Charles Strijd Sluiskil-doelman Tonnie van der Veen grijpt mis, maar Joep Frusch (Axel) kan niet profiteren. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 37