Oostburg laakt gifbeleid Faber Grensverleggend sporten PZC FAMILIEBERICHTEN zeeland 10 Protest tegen verbod bestrijdingsmiddelen maandag 20 september 1999 door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De toezegging van staatssecretaris Faber van Landbouw om nog eens kritisch naar het aantal uit te sluiten ge wasbestrijdingsmiddelen te kij ken, is de gemeente Oostburg nog niet voldoende. De gemeente stuurt het ministe rie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserijde minister van YROM en de vaste commissies in de Eerste en Tweede Kamer voor LNV een brief om te pro testeren tegen de voorgenomen sanering van een groot aantal bestrij dingsmiddelen. Oostburg vreest dat de land bouw in West-Zeeuws-Vlaan- deren een gevoelige slag krijgt als veel gewasbestrijdingsmid- Alcoholrijders BRESKENS - Drie Belgische automobilisten kregen zaterdag in Zeeuws-Vlaanderen een dag vaarding en een rijverbod, om dat bij controles bleek dat ze te veel hadden gedronken. In Breskens werden tegen de middag bij een gezamenlijke controle van politie en Veilig Verkeer Nederland twee Belgen aangehouden die respectieve lijk drie en twee keer zoveel al cohol in hun bloed hadden als is toegestaan. De marechaussee snapte eerder op de morgen een Belgische automobilist op de Langeweg bij Axel. Hij had bij na drie keer zoveel alcohol ge dronken als is toegestaan. Alle drie de automobilisten moeten zich te zijner tijd voor de rechter verantwoorden. Zakkenroller TERNEUZEN - Een 29-jarige KLoosterzandenaar is zaterdag avond bij een bezoek aan de ker mis in Terneuzen zijn porte monnee kwijtgeraakt. Hij vermoedt dat de beurs, met daarin Nederlands en Belgisch geld en enkele pasjes, is gerold. delen inderdaad verboden wor den. De teelt van uien, vlas, graszaad, erwten, bonen en an dere groentegewassen zal prak tisch onmogelijk worden. Ook de teelt van aardappelen, bloembollen en koolsoorten wordt moeilijker en vooral duurder dan elders in Europa. De gemeente Oostburg schrijft in de brief dat de ontwikkelin gen voor de streek, waarvan de landbouw voor 75 procent uit akkerbouwers bestaat, een be dreiging vormen. De gewassen die bedreigd worden, zijn goed voor ongeveer veertig procent van de totale akkerbouwpro ductie in West-Zeeuws-Vlaan deren. Graan Een evenredig deel van deze productie wordt ingevuld met graan, maar hiervan zijn de prijzen momenteel dramatisch laag. „Door het verbod op de be strijdingsmiddelen wordt juist de teelt van die producten be dreigd, die nu een groot deel van het inkomen van akkerbouwers vormen. Dit is voor akkerbou wers in West-Zeeuws-Vlaande ren een onacceptabele situatie." De gemeente denkt dat een groot aantal landbouwbedrij ven en aanverwante bedrijven het niet zal redden. Ook het landschap loopt vol gens Oostburg gevaar. „Bruine bonen en vlas zijn typische Zeeuws-Vlaamse gewassen. In het najaar sieren de opgetooide ruitere met bruine bonen het landschap. In het voorjaar vor men de bloeiende akkers met blauwe en witte vlasbloempjes het decor voor duizenden gasten waaronder tientallen dagjesuit- stappen voor groepen, fietsers en wandelaars. Juist deze ge wassen dreigen te verdwijnen. Daar komt bij dat. percelen die overwoekerd zijn met onkruid ons landschap zeker niet ver fraaien." De gemeenteraad schaarde zich unaniem achter de brief van het college. Een motie van de WD van dezelfde strekking kon daardoor worden ingetrokken. Ook voor blinden is het mogelijk om snel de klimtoren op te klauteren. foto Charles Strijd door René Hoonhorst WACHTEBEKE - Antoine Roelands uit Vo gelwaarde is blind. Maar dat weerhoudt hem er niet van om binnen de kortste keren tegen een acht meter hoge steile klimwand op te klauteren. Met handen en voeten tas tend naar de kleine blokjes om vast te hou den en op te staan én luisterend naar de aan wijzingen van zienden beneden raakt hij zonder problemen boven. Een aan een touw bevestigde speciale klim- broek en een begeleider zorgen ervoor dat Roelands niets kan overkomen. Maar hij moet natuurlijk wel zelf de durf opbrengen om tegen de houten toren op te klimmen. De Vogelwaardenaar is zaterdag één van de ruim 120 gehandicapten die deelnemen aan de Euregiodag Aangepast Sporten op de terreinen van het provinciaal domein Puij- enbroeek in het Vlaamse Wachtebeke. De dag is zowel bedoeld voor het kennismaken van gehandicapten met allerlei soorten sporten als voor de kennismaking van de sporters onderling. Zwemmen voor gehan dicapten, rolstoelhockey, -tennis, -basket bal en g-voetbal waren bij velen wel be kend. Maar dat gehandicapten - al of niet met hulp van valide sporters - ook kunnen mountainbiken, kajakken, rolstoeldansen, badmintonnen en klimmen tegen een steile wand wisten velen niet. Sporten als boccia (een soort jeu de boules) en goalball waren vaak helemaal nieuw. Voor de Zeeuwse Sportraad, de Nederland se Bond voor Aangepast Sporten (NEBAS) en de Nederlandse Sportbond voor mensen met een verstandelijke handicap (NSG) was de dag daarnaast een graadmeter voor de peiling van de kansen voor grensoverschrij dend sporten. Open vrijwilligersdag Hulst HULST - Met de open vrijwilligersdag van de Stichting Wel zijn voor Ouderen Hulst werd zaterdag voor de eerste keer in- gespeeld op het multifunctionele karakter van de pas geres taureerde Willibrordusbasiliek in Hulst. De gehele middag kon men in de basiliek kennis maken en in formatie inwinnen bij stands van Het Nederlands Rode Kruis, het arbeidspastoraat Disk, Vluchtelingenwerk, diaconie Hervormde Kerk en de Zonnebloem. Verder presenteerden zich de openbare bibliotheek, de Blaauwe Hoeve, De Sterre, de H. Willibx-ordusparochie en de Stichting Welzijn voor Ou deren. Het doel van de informatiemarkt was niet alleen het werk van organisaties aan de buitenwacht kenbaar te maken maar ook vrijwilligers werven. Lintje voor pastoor Vervaet AXEL - Scheidend pastoor van Axel en Zuiddorpe W. Vervaet werd zondag tijdens zijn drukke afscheidsmis verrast meteen koninklijke onderscheiding. Burgemeester W. de Graaf was naar de Axelse Gregoriuskerk getogen om de met emeritaat gaande priester de versierselen van het lidmaatschap in de Orde van Oranje-Nassau op te spelden. Vervaet ontving de onderscheiding niet alleen voor zijn veer tigjarig priesterschap, maar ook voor de vele functies die hij vervulde: in het katholiek basisonderwijs, als godsdienstle raar en bestuurder, bij het jeugdwerk en zijn adviseurschap van verschillende vrouwenorganisaties. Honderden parochianen uit Axel en Zuiddorpe, bestuursle den en betrokkenen van de Interparochiële Vereniging Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen, vrienden en kennissen namen zondag afscheid van Vervaet. Op 68-jarige leeftijd gaat de Axelse priester nu met emeritaat, De oud-pastoor heeft zich bereid verklaard om zijn collega's van de IPV in de Kanaalzone af en toe bij te staan. Vooral bij kerkelijke ceremonies waarbij de aanwezigheid van een priester noodzakelijk is - uitvaarten, huwelijksinzegeningen ziekenzalvingen en het opdragen van eucharistievieringen zal Vervaet regelmatig worden betrokken. Kampioen politiehonden NIEUWDORP - E. Nagelkerke uit Kapellebrug heeft zater dag met zij n Mechelse herder Eros het kampioenschap van ds afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politie hondenvereniging behaald. Kleuter gewond bij aanrijding CADZAND - Een vijfjarig meisje uit Cadzand raakte vrijdag namiddag gewond toen ze zonder te kij ken Boulevard de Wie lingen in haar woonplaats overstak. Een automobilist ui' Kerkrade kon de kleuter niet meer ontwijken. Het meisji werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis ii Knokke. Honderden parkieten te zien ST. JANSTEEN - Ruim 450 parkietachtigen waren het afge lopen weekeinde te bezichtigen tijdens de jaarlijkse show vai de Parkieten Speciaal Club afdeling Zeeuws-Vlaanderen ii het gemeenschapscentrum De Warande. Ten opzichte van vo rig jaar brachten de 28 deelnemende leden 75 parkieten mee tHuil maar niet meer mijn kinderen Het komt allemaal weer goed Straks kun je zeggenik heb er weer zin in en heb weer moed Dan kun je weer lachen en werken normaal. Wat klinkt het toch logisch, wat vreemd allemaal. Verslagen en diepbedroefd delen wij u mede dat wij toch nog onverwacht afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve man, onze vader, schoonva der, opa, broer, schoonbroer, oom en neef RENÉ HENRI DUSARDUYN echtgenoot van Elodie E. J. Quataert Brugge t Sluis 8 november 1950 18 september 1999 Sluis: Elodie Dusarduyn-Quataert Sluis: Florent Dusarduyn Ingrid Dusarduyn-Sys Yannick en Stephan Goes: Peter Dusarduyn Yvonne Dusarduyn-Verbeek Björn Sluis: Philip Dusarduyn Monique Dusarduyn-Willemkens limmy en Melissa De familie Dusarduyn De familie Quataert 4524 |A Sluis. 18 september 1999 Pasdam 14 De uitvaartdienst zal plaatsvinden woensdag 22 september om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sluis. Waarna aanslui tend de crematie zal plaatsvinden in het crematori um 'Blauwe Toren' te "Brugge. Gelegenheid tot condoleren na de mis achter in de kerk. Samenkomst bij de kerk. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man. onze zorgzame va der, opa en overopa SIMON STRIJD in de leeftijd van 86 jaar. Goes: A. Strijd-Willemstein Goes: Rie de Dreu-Strijd Adrie de Dreu Wemeldinge: Coby Serier-Strijd Kees Serier Nieuwdorp: Dana Hamelink-Strijd Rudi Hamelink Klein- en achterkleinkinderen 17 september 1999. Oude Singel 68, 4461 RV Goes Gelegenheid tot afscheidnemen maandag 20 sep tember van 19.00 tot 19.30 uur in rouwcentrum "De Bevelanden", Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraafplaats) te Goes. De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd, zal plaatsvinden dinsdag 21 september om 15.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. Na de plechtigheid is er in rouwcentrum "De Beve landen", Geldeloozepad 20 te Goes gelegenheid tot condoleren. Dag We zullen je missen. Coby en Tonny Dennis. Lisette Onno en Wilma Celine, Michel. Sandra Eddy en lulia Kim. Sven Bedroefd zijn wij om het overlijden van onze broer, zwager en oom S. STRIJD op de leeftijd van ruim 86 jaar. Kamperland: H. Priester-Strijd Poortvliet: P. Strijd C. Strijd-Sinke Tiel: Ranny Weiman Coby Weiman-Strijd Zoetermeer: Perry, Mylène, Rodney Weiman Maurik: Sandra Weiman Poortvliet, 17 september 1999. Laat varen hen die varen lusten ik heb ge\>aren, ik wens te rusten. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man. onze vader, schoonvader, grootvader en mijn overgrootvader ARNOLDUS MAAS gepensioneerd Zeeloods in de leeftijd van 91 jaar. G. J. E. Maas-Tromp Aagje Buiting-Maas Bé Buiting Lonneke en Ko Leo Maas Gerda Maas-Verhey Jacqueline en Otto Robin Arnold en Leonie Vleuten. 17 september 1999. Woon- Zorgcentrum "lozefzorg" Correspondentie: A. Buiting-Maas Burg. Van der Heidelaan 17 3451 ZR Vleuten De crematieplechtigheid zal plaatshebben op woensdag 22 september om 12.00 uur in rouwcen- trum/crematorium "Noorderveld" aan de Struc- tuurbaan (wijk Plettenburg-Oost) te Nieuwegein- Noord. Voorafgaande hieraan is er van 11.30 tot 11.50 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van "Noorderveld". Na een kortstondig ziekbed is toch nog plotseling overleden onze vader en opa PIETER PATTENIER weduwnaar van Johanna Poel in de leeftijd van 87 jaar. West-Souburg: Jaap en Hannie Pattenier-Beun Maxime en Christa Ralph Middelburg: Roelie en Teun van Leeuwen- Pattenier Dennis en Anita Wendy Vlissingen: Edo en Marja Pattenier-Mallie Patrick Jeroen Vlissingen: Amy en Rob Vermaas-Pattenier Randy en Iris Sander en Annemieke Vlissingen, "Ter Reede", 18 september 1999. Correspondentieadres: J. Pattenier, Noorderbaan 11, 4386 CD West-Souburg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op don derdag 25 september om 13.00 uur in het cremato rium aan de Westelijke Oude Havendijk 5 te Mid delburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Verdrietig, maar dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in Verpleeghuis Ter Schorre', afd. Stern, van ons is heengegaan mijn lieve moeder, onze zus, schoonzus en tante JACOBA VAN HOORN sinds 1976 weduwe van Willem de Groote in de leeftijd van 81 jaar. Vogelwaarde: Wim de Groote Oostburg: G. de Pauw-van Hoorn Vlissingen: D. N. van Hoorn Terneuzen: A. de Groote-J'ansen Neven en nichten Terneuzen, 18 september 1999 Correspondentieadres: Rapenburg 119. 4581 AC Vogelwaarde. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 22 september om 14.45 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een dienst worden gehouden in het To renlokaal van de Hervormde Kerk. Koestraat 2 te Axel, die aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Torenlokaal na de begrafenis. Met dankbaarheid voor zijn lange leven en voor de zeer goede en lieve verzorging in het verzorgings huis "Rozenoord", delen wij u mede dat wij af scheid moeten nemen van mijn vader, onze groot- en overovergrootvader ABRAHAM VAN DE WALLE weduwnaar van Cornelia de Winne in de leeftijd van 99 jaar. Retranchement: S. J. Faas-van de Walle Kinderen en achterachterkleinkinderen Sluis, 18 september 1999. Correspondentieadres: Pr. Mauritsstraat 45 4525 AI Retranchement De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 22 september om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Cadzand. Vooraf wordt een korte samenkomst gehouden in gebouw '"t Zwin" te Cadzand welke om 10.30 uur zal aanvangen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ge bouw "'t Zwin". Zij die geen rbuwkaart hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Tot onze droefheid overleed, voor ons onverwacht, mijn geliefde moeder en onze lieve zorgzame oma LEUNTJE DOMMISSE weduwe van Eliza Koppejan in de leeftijd van 95 jaar. Vlissingen: Ko Koppejan Goes: Leny Koppejan Goes: Anne-Marie Koppejan Arjo Joosse Goes: Lisette Koppejan Onze dankbaarheid gaat uit naar het personeel van het verzorgingshuis "Eben-Haezer" voor de liefde volle verzorging. 4334 GP Middelburg, 18 september 1999. Briandlaan 2 k 41 De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. woensdag 22 september op de begraafplaats te Meliskerke om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 22 sep tember van 9.50 tot 9.45 uur en na de begrafenis in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Me liskerke. Geen bloemen. Correspondentieadres: J. Koppejan, Walstraat 52b, 4381 EG Vlissingen. Tot onze droefheid overleed onze geliefde MOE LEU in de leeftijd van 95 jaar. Familie Melse Aagtekerke, 18 september 1999. Stilgimie heen Lam nebje gewacht Op Tiet Taatst weiniggesproken, maar weT vee(gedacht. Je 6ent nu daar waar je rusten mag. Daar begint er nu een nieuwe dag. Zacht en kalm is van ons heengegaan onze lieve moedei schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder op de Teeftiji van bijna 101 jaar, 'Maria Margaretfa 'Roos-van dt 1/etde sinds 1956 weduwe van C. J. 'koos Qoes, 24 november1898 Vlissingen, 18 sep tember 199: Kjoudekerke: Mies Hosselaar-Hoos 'Maarten Hosselaar kleinkinderen en achterkleinkinderen Vlissingen, Ter %eede Correspondentieadres: Hanckertstraat 31, 4371 UT Kjoudekerke Dankbaar zijn we voor de liefdevolle verzorging die zij l afgelopen maanden in Ter 'feede van het personeel'vm afd. West 1 eti Dr. Van Ouiucrkerk heeft mogen ontvan gen. gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 23 septemk van 1230 tot 1330 uur in het rouwcentrum aan de In dustrieweg 20 te Vlissimen, waarna aansluitend or, 14.00 uur de crematie zal plaatsvinden in het crematori urn aan de Westelijke Oude 3(avendijk3 te Middelburg. 5Ya afloop van de plechtigheid is ergelegenheid tot condo leren in de koffiekamer van het crematorium. (Bij elkafscheid wordt een herinnering geboren. Dag l'ieve oma Roos Hfpoit meer zult u zeggen: Oud worden is niets, maar oud zijn- Maarten 'Richard Michèle Enige en algemene kennisgeving Op hoge leeftijd van 102 jaar en na een liefdevoll verzorging in "Ter Schelde" van 24 jaar haar laatst jaren in 't Killetje is overleden onze tante en oud tante CORNELIA PIETERNELLA VAN SABBEN geboren overledei 21 augustus 1897 19 september 199! Namens de fam. N. Jobse-van Sabben Koos Snoep Neven en nichten Ter Schelde Ringlaan 4 4511 HEI Breskens De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 21 sep lember om 15.30 uur op de algemene begraafplaat te Breskens. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in "Te Schelde" welke om 15.00 uur zal aanvangen ei waarbij u wordt uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis ii "Ter Schelde".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 34