Ouwerkerk vloert de koploper BC Zierikzee start in mineur Renesse blijft eenvoudig aan kop Slotoffensief bezorgt All Ready zege Middelburg op halve kracht langs Zeelandia Kousemaker stunt tegen De Leeuw Korfballers Swift missen overtuiging in derby met Tjoba Minimale zege op DMC door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Door de thuis wedstrijd tegen Volharding met 4-0 te winnen en omdat Dreischor zondag met 4-2 bij Robur verloor, bezet Renesse de eerste plaats in de zesde klasse. Komend weekeinde volgt de ontmoeting tussen beide Schouwse ploegen. Robur-Dreischor4-2(2-2):Een collectief falen heeft Dreischor een verliesbeurt opgeleverd bij Robur. Een domper voor trai ner Toine Tiggelman. „Dit was een tegenvallende prestatie. Ik was van drie punten uitgegaan, maar het was allemaal veel te rommelig met lange ballen en onverzorgd voetbal." Lucien Vroegh opende de score en Jai me Tiggelman zorgde na twin tig minuten voor de 1-2-voor- sprong. Bij rust was het weer gelijk: 2-2. Na de hervatting kwam Dreischor niet meer tot scoren. Robur trof nog twee keer doel. Renesse-Volharding 4-0 (2-0): Volharding maakte het Renes se erg lastig en hierdoor werd het geen fantastische wed strijd. De mannen van trainer Cees van Dijk kregen veel kan sen, maar sprongen er slordig mee om. Er was onvoldoende aansluitingen het middenveld werd meestal helemaal overge slagen. Mischa van de Hoek opende de score. Met een fraaie volley zorgde Wilco Hooger- huis voor de 2-0-ruststand. Na rust waren het Clement Rijn berg en Peter Moerland die doeltreffend waren. door Ben Hameeteman OUWERKERK - In alle opzich- ten heeft zesdeklasser Ouwer kerk zondag gezegevierd. De mooiste overwinning uiteraard was de 1-O-zege op koploper DMC. Maar zeker ook met de in troductie van een nieuw sys teem, de revelatie van Barry Manui als spits en het optreden ran de bijna veertigjarige doel man Jan de Vrieze, boekte Ou derkerk winst. „Deze wedstrij d betekende een hoogtepunt tot nu toe in mijn loopbaan als trai ner", aldus Jakkoo Brouwer. De koploper uit Dordrecht, DMC, had geen antwoord op het fysieke spel van Ouwerkerk. Daarbij liet de ploeg van trainer Brouwer de bezoekers het spel maken, om vervolgens door middel van de counter telkens zelf het meeste gevaar te stich- Systeem Volgens Brouwer had het succes ondermeer te maken met de tac- he zet om te schakelen naar 4-4-2-systeem. „Dat is in derdaad goed uitgepakt. Voor- zullen we ook aan dit sys teem vasthouden. Zo blijven de ruimtes klein en hoeft er niet zo veel gelopen te worden. En met veel snelheid in de voorhoede kunnen we goed de counter han teren." Denaar de spits doorgeschoven Manni was de tweede, goede keuze van Brouwer die prima uitpakte. „Barry in de spits was echt een revelatie vandaag. Hij sjouwde van links naar rechts" Het optreden van goalie Jan de Vrieze (39) betekende zondag het verschil tussen winnen en verliezen. „Jan heeft het perfect gedaan en ons op enkele belang rijke momenten op de been ge houden. Hij kwam met tranen in de ogen na afloop het veld af", vertelde Brouwer. Door Dave Salomons op te offe ren aan de meest scorende spits van DMC werd op een succes volle manier de angel bij de be zoekers eruitgehaald. Dat was wederom een slimme zet van Brouwer. Het duurde tot tien minuten voor het einde voordat de winnende treffer viel. Vijf minuten nadat laatste man Wil liam Remeeus was ingevallen, verzond hij een prima pass op Peter Hillebrand die meteen afgaf aan de snelle Erwin van de Maas. Laatstgenoemde pikte de bal op, speelde enkele verdedi gers uit en maakte alleen voor de keeper geen fout. Ouwerkerk-DMC 1-0 (0-0). 80. Er- win van der Maas 1-0. Scheidsrech ter: P. Quinten (Colijnsplaat). Aan tal toeschouwers: 100. Ouwerkerk: Jan de Vrieze; Erik 23e- geman, Angelo van de Vlies, Johnny Hage, Dave Salomons; Bonno Brou wer, Wouter van Marle (75. William. Remeeus), Erwin van de Maas, Ar jan Brouwer (20. Silvain Caverlé); Barry Manni, Peter Hillebrand. Een speler van DMC gaat onderuit na een overtreding van een Ouwerkerker. foto Janne Wolterbeek door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Hoewel het er lange tijd niet naar uitzag heeft het eerste team van korfbalver eniging All Ready zaterdag toch de winst in eigen huis weten te houden. Op sportpark Bannink in Zierikzee werd het bezoeken de Kievieten uit Fijnaart uitein delijk met 11-8 verslagen. De tactiek, die All Ready-trai- ner Gijs Hollestelle tegen Kie vieten voor ogen had, pakte an ders uit. Vanwege het zaterdag aanwezige voordeel van de wind, die tijdens het duel lang zaam maar zeker aan het afne men was, koos All Ready bij de toss voor wind mee. „Want", zo stelde Hollestelle, „dan hadden wij in ieder geval in de eerste helft een voordeel bij afstands schoten. En omdat de wind steeds verder afnam, zou dat voordeel in de tweede helft zijn verdwenen." Echter, pas na achttien minuten lukte het All Ready om vanaf afstand de bal door de korf te gooien. „We konden erg veel schieten, maar het lukte gewoonweg niet", aldus Hollestelle. De be zoekers gaven All Ready overi gens ook alle gelegenheid om van afstand te schieten. „Dat was ook de bedoeling van Kie vieten. Zij verdedigden express niet zo kort met de hoop dat de vele afstandsschoten mis zou den gaan. En dat lukte helaas." Na een 3-2-ruststand zetten de Brabanders de achterstand om in een 3-5-voorsprong. All Ready liep geruime tijd ach ter de feiten aan. Tien minuten voor het einde tilden de Zierik- zeeënaren binnen vijf minuten de stand naar 8-8. Een met name in de staart van de wedstrijd op dreef rakende Ronald Snoek be zorgde All Ready uiteindelijk de 11-8-overwinning. Scores All Ready: Ronald Snoek 4, Manon Torensma, Maurice Brul, Henk de Graaf 2, Esther Snoek 1. Overtuigend begin 3B-SD ZIERIKZEE - Het keurkorps van driebandenvereniging 3B- SD Meubelrama is het seizoen in de derde divisie van de KNBB overtuigend begonnen. Het viertal (Rinus Pankow, Jo- han Flikweert, Cees den Boer en Peter van Houwelingen) had niets te vrezen van het Rotterdamse K en V: 8-0. Pankow had van zijn teamgenoten het beste gemiddelde: 0,938. De tweede ploeg van 3B-SD, ook uitkomend in de derde divisie, startte de competitie met een 5-3-nederlaag tegen DVR uit Vlaardin- gen. De punten werd binnengehaald door Joop van den Ou denhoven (winst) en Wil Ernst (gelijkspel). Delta Sport ten onder in driekamp ZEVENBERGEN - Tijdens een driekamp bij Groene Ster in Zevenbergen heeft het eerste team van handbalvereniging Delta Sport geen wedstrijd gewonnen. Groene Ster 2, VCV, Orion en Heerle waren te sterk voor de Zierikzeese handbal lers. Delta Sport speelde zijn beste partij tegen tweededivi sionist VCV uit het Noord-Hollandse 't Veld. Hoewel de wed strijd met 12-8 werd verloren, toonde de nieuwe trainer Erik Dingemanse zich enigszins tevreden. „Dat was eindelijk eens een partij die normaal verliep", verzuchtte de oefenmeester. Komend weekeinde staat er voor Delta Sport een trainings- weekeinde op het programma in Burgh-Haamstede. Zater dag wordt tegen Loreal (in sporthal Onderdak) gespeeld en zondag staat de ontmoeting met GHV (in Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen) op het programma. Scaldina start met overwinning ZIERIKZEE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina is de competitie in de tweede klasse A met een zege begonnen. De Zierikzeese ploeg versloeg Kapelle met 6-4. Hans Volkeri had met drie enkelspeloverwinningen het groot ste aandeel in de winst. Van de tien partijen eindigde er slechts een duel in een driegamer, die Arjan Bom verloor. Volleybalsters WIK 3 puntloos ZIERIKZEE - De volleybalsters van Bolle Dier Tuin/WIK 3, uitkomend in deB-poule voor vrouwen in de Zierikzeese re creatiecompetitie, hebben nog geen wedstrijd gewonnen. Ook na de derde speeldag bleef de puntenteller op nul steken. Oorzaak was de 3-0-nederlaag tegen Wea/Mevo'80 meisjes. Het team van Fennet/Renesse heeft de leiding in de B-groep. WIK 3 is niet het enige team dat in sporthal Onderdak nog geen punten heeft. Hetzelfde geldt voor HCR/De Kroon/Wis- ka, Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 (poule A), Bouwman Sleepdienst, Vermeer Cluzona (poule B), Goedbloed auto's Zierikzee 2 (poule C) en Bloemenshop Krokus/ASV (A-groep vrouwen). Zaalvoetbalsters Cornelia in vorm BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetbalsters van Cornelia laten zien dat er in het begin van de vrouwencompetitie in Burgh-Haamstede niet met hen valt te spotten. Na eerder met 8-3 te hebben gewonnen van De Vierjaargetijden, werd het deze keer in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen maar liefst 15-0 tegen De Stuyvers. ABB deed het rustiger aan tegen Banjaard: 5-0. Van Popering verstevigt koppositie BRUINISSE - Golfer Robert van Popering heeft de zesde jeugdwedstrijd, die meetelt voor het kampioenschap van golfclub Grevelingenhout, gewonnen. Op het Bruse complex hield hij Stephan Visser en Miquel Venegas voor zich. Met zijn zege verstevigde Van Popering zijn koppositie in het tussen- klassement. Venegas staat hier tweede. door Vincent de Rijke MIDDELBURG - Sportpark De Nadorst was gisteren voor het eerst sinds een kleine vijftig jaar neer het strijdtoneel van het treffen tussen Middelburg en Zeelandia in competitiever band. Het is zeker dat de stads derby dit seizoen nog zeker een maal gespeeld zal worden. Maar gezien het krachtsverschil tus sen de twee ploegen kan het vol gend jaar wel eens anders zijn. Middelburg ontstijgt het vier- deklasseniveau, terwijl Zeelan dia er de nodige moeite mee blijkt te hebben. Middelburg wist met alle gemak de wedstrijd naar zijn hand te zetten zonder dat het daar al te veel moeite voor moest doen. Slechts de eerste vijf minuten van de wedstrijd was er aan Middelburg-zijde iets van fana tisme te bespeuren. Dit resul teerde in een vroege 1-0-voor- sprong, waarna de ploeg van oefenmeester Huib Meerman weereen tandje terug kon scha kelen. Na deze goal was er nim mer meer sprake van een echte wedstrijd. Dat kwam tevens door het in spiratieloze optreden van Zee landia, dat met het huidige spe- Zonnemaire speelt gelijk ZONNEMAIRE - Zonnemaire speelde zondag op eigen veld ge lijk tegen het bezoekende Ou werkerk 2: 1-1. De gelijkop- gaande wedstrijd verdiende geen winnaar. De bezoekers konden onvol- doende gebruik maken van de personele problemen bij Zonne- ®aire. Het elftal van trainer Ed van Lent begon de wedstrijd slechts negen man. Ook [oen Zonnemaire in de tweede ■tolft met tien spelers kon aan beden, buitte Ouwerkerk het bordeel niet uit. h de twintigste minuut opende Zonnemaire-speler Edwin van 0e Wekke de score. Een als voor at bedoeld schot dwarrelde keel gelukkig over de doellijn, •^ettoen Zonnemaire halverwe ge de tweede helft weer over elf spelers beschikte, maakte Ou werkerk gelijk. Voor het moege streden Zonnemaii;e hoefde het °iet meer. De ploeg nam genoe gen met het ene puntje. lerspotentieel niet veel van deze competitie mag vernachten. Lijfsbehoud in de vierde klasse lij kt het hoogst haalbare voor de equipe van Piet Puijpe. Met moeite De zwart-groenen wisten maar met moeite de bal over de mid dellijn te krijgen. En de keren dat dit gebeurde, ontbrak het aan overtuiging en intelligentie. Wanneer een van de twee geïso leerde Zeelandia-spitsen (Fer- han Topal en Danny Gilde) de bal wist te beroeren, was het gat met het middenveld zo gigan tisch dat het balbezit geen lang leven beschoren was. Maar ook Middelburg hoeft zich na dit duel niet hard op de borst te slaan. Ondanks het feit dat de individuele kwaliteiten op de goede momenten boven komen drijven, zou er met wat meer overleg veel meer uit te halen zijn. Met name de zelfzuchtig heid in de voorhoede van Mid delburg is menig supporter een doorn in het oog. De kwaliteiten van de spitsen Mark Roose en Ghalid Akhiyad staan buiten kijf, maar te vaak zijn ze uit op eigen succes. Met name Roose was gisteren niet trefzeker. De aansluiting vanuit het midden veld, die er bij Middelburg wel was, werd te weinig benut. En als de afronding zo moeizaam blijft verlopen als tegen Zeelan dia. is een mogelijk kampioen schap nog niet zo dichtbij als menigeen denkt. Domineren De ploeg van trainer Huib Meerman wist desalniettemin het duel met Zeelandia te domi neren. De vroege voorsprong kwam tot stand na een solo van linksback Ronnie Mesu die de bal bij Akhiyad wist te krijgen. Die werd gevloerd in het straf schopgebied met een penalty als gevolg. Ex-prof Evert Eiken hout benutte de strafschop: 1-0. Niet ver voor het rustsignaal was het wederom Eikenhout die met een wonderschone goal voor 2-0 zorgde. In de tweede helft kopte Paul Constandse de groen-witten naar een 3-0-voorsprong. Niet ver voor het verstrijken van de reguliere speeltijd wist Mark Roose na een goede actie wel ie mand uit de tweede lijn te vin den. Pascal van de Berg zorgde met een droge knal voor de te rechte 4-0-overwinning. Mirelle van der Have (links) en Jolanda van Groningen haalden voor BC Zierikzee de meeste punten binnen tegen Spijkenisse. foto Marijke Folkertsma door Peter Godrie ZIERIKZEE - Het eerste team van badmin tonvereniging Zierikzee is de competitie in de hoofdklasse van het district Zuid-West met een nederlaag begonnen. Spijkenisse won zondag met 5-3 in de Zierikzeese sport hal Onderdak. Van de vijf door Spijkenisse behaalde pun ten kreeg de Zuid-Hollandse formatie er één cadeau. Wegens privé-omstandigheden spoedde André Verloo zich na het verloren mannendubbel huiswaarts. De Zierikzeese punten kwamen op naam van de vrouwen Mirelle van der Have en Jo landa van Groningen. Beide speelsters overtuigden in het ^nkelspel waarin ze hun tegenstandsters geen schijn van kans gaven. Het vrouwendubbel verliep iets moeizamer, maar de overwinning liet het tweetal zich niet ontnemen. Hiermee brachten ze Rina Boelhouwer en Nanja Toeter de eerste com petitienederlaag in zes seizoenen toe. Volgens Frans Koopman was de nederlaag te wijten aan te weinig trainingsarbeid van het team. Bij hem is dat vooral toe te schrij ven aan een chronische rugblessure. „Ikben blij dat mijn rug het nog een beetjeheeft ge houden". zei de badmintonner na het verlo ren duel met Spijkenisse op de openingsdag van de competitie. „Ik heb hem niet verrekt en ben er niet doorheen gegaan. Maar", weet hij van zichzelf, „voor mijn gezondheid is dit niveau te hoog." Logischerwijs heeft Koopman al met de ge dachte gespeeld te stoppen met badminton. Maar de prettige omgang met zijn teamge noten en de promotie van het vorig seizoen deden hem besluiten door te gaan. „Bad minton is mijn sport", spreekt Koopman met liefde over zijn passie. Maar als hij aan het einde van het seizoen nog steeds met pijn in zijn rug moet spelen, stopt Koopman waarschijnlijk met badminton. „Want dit houd ik niet lang vol." BCZierikzee-Spijkenisse 3-5. A Verloo-D. Reen- ders2-15 2-15, F. Koopman-K. Boers 2-15 9-15, J. van Groningen-R. Wielhouwer 11-3 11-1, M. van der Have-N. Toeter 11-1 11-2, Koopman/Verloo- Reenders/Boers 12-15 4-15. Van Groningen/Van der Have-Wielhouwer/Toeter 15-1015-8, Verloo- fVan Groningen-Reenders/Toeter opgave Verloo, Koopman/Van der Have-Boers/Wielhouwer 15- 1015-8. van onze sportredactie 'S-GRAVENPOLDER - In de tweede ronde van het Zeeuws damkampioenschap heeft Arjo Kousemaker in het dorpshuis van 's-Gravenpolder voor een stunt gezorgd door titelhouder Johnny de Leeuw in een span nende partij te verslaan. De 28-jarige dammer uit Goes nestelde zich door zijn tweede opeenvolgende overwinning aan de kop van het klassement. Hij moet de eerste plaats delen met Jaap de Jonge en Daaf Kas- se, die ook twee winstpartijen op hun naam hebben staan. Johnny de Leeuw speelde zater dag op het randje van wat ver antwoord is. Arjo Kousemaker zadelde de regerende kampioen na een interessante opening op met een starre rechtervleugel, die in de rest van de partij een grote rol bleef spelen. In de tijd noodfase kon Kousemaker een doorbraak naar dam forceren. De schade voor De Leeuw bleek mee vallen, maar via een leuke finesse kon Kousemaker na zo'n zes uur spelen de dam van zijn tegenstander opsluiten, waar mee de winst binnen was. Jaap de Jonge haalde zijn twee de overwinning binnen door zijn clubgenoot Kees de Jonge te verslaan. In het middenspel ver zuimde de Middelburger al win nend toe te slaan, waarna zijn voordeel enigszins verzandde. Toen Kees de jonge in het eind spel een ernstige fout maakte, was de partij snel beslist. Daaf Kasse had zaterdag bijna zes uur nodig om Cees Rij k op de knieën te krijgen. In de opening was het betere spel voor Rijk, maar in het middenspel trok Kasse het initiatief naar zich toe. Rijk moest afwikkelen naar een onduidelijk eindspel, waar in Kasse door een aantal drei gingen het zijn tegenstander zeer lastig maakte. Analytisch was de stand misschien nog wel houdbaar, maar achter het bord slaagde Rijk er niet in de remise veilig te stellen. door Ron de Waal 's-HEER HENDRIKSKIN DEREN - Zelden zal een coach zich zo machteloos ge voeld hebben als Ralph Gil lissen van Swift. In de korf balderby tegen Tjoba werd de ploeg van Gillissen zaterdag in de eerste helft te kijk gezet, waardoor Swift al snel aan een kansloze missie bezig was. Een vroeg opgelopen achter stand van 10-1 betekende dat de wedstrijd al snel gespeeld was. Doordat Tjoba de teu gels na rust iets liet vieren kon Swift nog nog enigszins terugkomen, maar de zege was verdiend voor de thuis ploeg: 21-14. Vooraf had Gillissen nog alle hoop op een goed resultaat. „Laten we tachtig procent van ons spel van vorige week zien, dan winnen we", meld de hij vol goede moed. „Maar in zulke wedstrijden komt er vaak toch iets meer bij kij ken", voegde hij er haastig aan toe. En daarmee sloeg Gillissen de spijker op zijn kop. Zijn ploeg leek verlamd aan de wedstrijd te beginnen. Het tempo lag laag, en als er al eens een schotpoging werd gewaagd, gebeurde dat zon der een greintje overtuiging. „Er gebeurden zelfs dingen waar we ons als team diep voor moeten schamen", moest ook Rob Sanderse na afloop bekennen. Spanning Bij Tjoba, met Astrid Koole uit Zierikzee, werd duidelijk beter met de spanning omge gaan. „Wij hebben natuur lijk het voordeel dat we al een overwinning op zak hebben, terwijl Swift nog puntloos is. Dit zijn uiteraard speciale duels tussen twee gelijk waardige ploegen", zei coach Han Verbeke vooraf. Het team van Verbeke liet vanaf het begin zien dat de punten in eigen huis moesten blijven. In een hoog tempo en met een grote dosis gezonde agressie werd voor iedere bal gevochten. Onder meer door drie treffers van Jolanda Ko- le stond het al snel 10-1. Vooral aanvoerder Sjoerd Sanderse van Swift had de stand een draaglijker aan zien kunnen geven, maar uit de meest vrije posities wist hij de korf niet te vinden. Pas in de twaafde minuut wist Rob Sanderse uit een straf- worp voor Swift iets terug te doen. Tekenend voor de on macht bij Swift was het mis sen van twee strafworpen door diezelfde Sanderse en Leo Langebeeke. Ondertussen bleven de com binaties bij Tjoba goed lopen en was ook bijna iedere re bound voor de thuisploeg. Een moedeloos kijkende Ralph Gillissen probeerde vanaf de zijlijn zijn ploeg tot een hoger tempo te manen, maar het bleef veelal zonder resultaat. In de slotfase van de eerste helft kreeg Swift di verse strafworpen te nemen, die eindelijk wel het gewen ste resultaat opleverden, waardoor de schade bij rust (13-6) nog te overzien was. De wedstrijd was toen echter al gespeeld. „De verslagenheid in de kleedkamer was enorm, en als coach is er dan weinig meer aan te doen", bekende Gillissen. Zijn collega Verbe ke had heel andere dingen aan zijn hoofd. „Ik heb mijn ploeg op het hart gedrukt dat het moeilijkste nog moest ko men. We moesten de concen tratie zien vast te houden, en ondanks dat Swift dichterbij kon komen hebben we de zaak op tijd weer opgepakt. Na rust begon Swift inder daad feller. Het tempo werd opgeschroefd en er ontstond een gelijkwaardige strijd. De Middelburgse equipe kon de achterstand terugbrengen tot vier treffers (14-10 en 15- 11). Tjoba kon de eerste elf minuten van de tweede helft niet tot scoren komen en leek zichzelf even in de proble men te brengen. Toch kon Verbeke zijn ploeg weer snel op de rails krijgen en liep Tjoba weer uit naar 19-13. Swift was niet meer in staat tot een tweede opleving en moest toezien hoe Tjoba de marge van zes punten vast kon houden. Mark de Schip per'mocht voor Tjoba het slotakkoord verzorgen: 21- 14 uit een straf worp. Scores Tjoba: Mark de Schipper 5, Jolanda Kole 4, Wilko Fokke 4, Astrid Koole 2, Anita Valstar 2, Anita Dorprigter 2. Wilfred van de Meer 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 29