Zeeland ligt slecht bij campers PZC Majorettes uit Katwijk stelen de show zeeland Kampeerauto Club dringt aan op aparte overnachtingsplaatsen Hemelaar Plaats uw familieberichten in de PZC maandag 20 september 1999 s Kleuter raakt gewond bij aanrijding C ADZ AND - Een vijfjarig meisje uit Cadzand raakte vrijdagmiddag gewond toen ze zonder te kijken Boulevard de Wielingen in haar woonplaats overs tak. Een automobilist uit Kerkrade kon de kleuter niet meer ontwijken. Het meisje werd per ambulan ce overgebracht naar het ziekenhuis in Knokke. Dronken rit in verlaten taxi VLISSINGEN - Een dertigjarige Vlissinger is vrijdagnach zijn woonplaats aangehouden nadat hij er met een veria taxi vandoor was gegaan. De man stapte rond half vier op Nieuwendi]k in een taxi die door de chauffeur even was vei ten. Vervolgens reed de man weg naar het Bellamypark. Twee surveillerende agenten zagen de man waardoor hij ir Coosje Buskenstraat, na enig verzet, kon worden aangehi den. De man had bijna drie keer zoveel alcohol gedronken is toegestaan. Het rijbewijs van de man is ingevorderd en v; wege de diefstal en het verzet bij aanhouding is proces-v baal opgemaakt. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. Enkel gebroken onder bakfiets MIDDELBURG - Een 27-jarige Middelburger heeft in nacht van vrijdag op zaterdag zijn enkel gebroken toen hij i der een gemotoriseerde bakfiets terechtkwam. Het onge gebeurde op de Oude Vlissingseweg omstreeks half een. brombakfiets, die bestuurd werd door een 30-jarige Oc Souburger, kantelde; daardoor viel ook de 27-jarige duop sagier. De laatste kwam onder de bakfiets terecht. De ma: opgenomen in het ziekenhuis. De bestuurder van het voert bleek iets meer alcohol te hebben gedronken dan toegesta Bromfietser gewond bij aanrijdin; MIDDELBURG - Een zestienjarige bromfietser heeft zat dagmiddag in Middelburg kneuzingen opgelopen toen hi botsing kwam met een auto. Het ongeval vond om kwart v twee plaats op de kruising Adriaen Lauwereyszstraat-1 ninginnelaan-Leeuwerikstraat. Uit onderzoek bleek dat jongen op de kruising geen voorrang had verleend aan de rechts komende auto. De bromfietser is naar het ziekenh gebracht. De schade aan de auto bestond uit krassen en d ken aan de rechter voor- en zijkant. Zakkenrollers slaan toe GOES - Een 39-jarige vrouw uit Spijkenisse werd zaterd middag in de Lange Kerkstraat in Goes de dupe van een z kenroller. Uit haar rugzak verdween een portemonnee, i daarin geld en pasjes. Een 39-jarige vrouw uit Merksem o\ kwam hetzelfde in de Schuttershof. Zij mist alleen geld. 1 29-jarige inwoonster van 's-Gravenpolder werd in h woonplaats ongemerkt ontdaan van haar portemonnee, i daarin geld en enkele pasjes. Dat gebeurde waarschijnlij] een winkel aan de Langeweg. Aan een zijden draadje SINT-ANNALAND - Een twintigjarige inwoner van Si Annaland kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een keuring van 150 gulden. Hij was betrapt toen hij in zijn wo plaats was gaan hangen aan draden die de bomen in de Vc straat in balans moeten houden. Daardoor braken enl takken af. Boete voor belediging agenten GOES - Een zeventienjarige inwoner van Waarde werd ir nacht van zaterdag op zondag op de Grote Markt in Goes a gehouden omdat hij beledigende opmerkingen tegen poli' agenten maakte. Hij kreeg een bekeuring van vierhond gulden. Een dertigjarige man uit Yerseke kreeg een boete negentig gulden omdat hij een glas bier in de richting agenten gooide. De nacht ervoor werd een 26-jarige man Colijnsplaat betrapt die tegen terrasstoelen op de Gi Markt stond te plassen. Bovendien gooide hij een rij mar kramen, die klaar stonden voor de zaterdagmarkt, omver. I dat er proces-verbaal was opgemaakt, kon hij vertrekken door Rolf Bosboom KAMPERLAND - Er moet nog veel werk worden verricht voor dat het negatieve imago van Zeeland bij eigenaren van kam peerauto's is verdwenen. De Ne derlandse Kampeerauto Club (NKC) constateert dat Zeeland door de harde aanpak van wild- kampeerders nog steeds slecht bekend staat bij camperbezit- ters in vooral het buitenland. Het afgelopen weekemde kwa men meer dan zeshonderd kam peerauto's van NKC-leden naar camping De Schotsman bij Kamperland. Bij de opening van het evenement kon NKC- voorzitter C. N. P. Schunselaar het niet laten enkele 'stekelige opmerkingen' te maken. Zij constateerde dat de wijze waarop in Zeeland het wild- kamperen wordt aangepakt - met nachtelijke controles waar bij overtreders een boete van 180 gulden riskeren - zijn spo ren achterlaat. „Die verhalen worden thuis verder verteld." Zij heeft vernomen van stickers bij campings in het buitenland met de melding dat Nederlan ders niet meer welkom zijn. De NKC is al anderhalf jaar met de provincie in gesprek om meer begrip te kweken voor haar standpunten. Vertegenwoordi gers van de club zijn ook meege- weest met het piketteam dat de controles uitvoert, waarbij Schunselaar tot haar genoegen merkte dat de meeste overtre ders geen campereigenaren wa ren, maar mensen die in hun au to of tent overnachten. De club praat met de provincie ook over de mogelijkheid om buiten de campings vrije over nachtingsplaatsen voor cam pers aan te leggen, waarbij on der meer wordt gedacht aan het gebruik van dagrecreatie- en parkeerterreinen. Volgens de NKC biedt de Wet op de Open luchtrecreatie wel degelijk mo gelijkheden, maar maken, door onwetendheid, veel te weinig gemeenten daar gebruik van. Schunselaar: „De wet is zo on duidelijk dat de gemeenten daar op moeten worden gewezen." Gedeputeerde J. G.vanZwieten - en voorzitter A C. de Bruijn van het piketteam onderstreep te dat - wees er in een reactie op dat de aanpak van het wildkam- peren wel degelijk nodig was en nog steeds is, omdat de eigena ren van campers, caravans en auto's die bleven overnachten op de dagrecreatieterreinen voorheen een 'geweldige chaos' achterlieten. Ook dat, zo zei Van Zwieten, is geen goede reclame. Hij benadrukte ook dat de con troles 'zo vriendelijk mogelijk' worden uitgevoerd, met onder meer waarschuwingen vooraf. Caravans De aanleg of het gebruik van terreinen voor kampeerauto's acht de gedeputeerde nog steeds een lastige zaak, omdat daar mee mensen met bijvoorbeeld een caravan zouden worden achtergesteld. Toch wilde hij het niet helemaal uitsluiten. ,,We bekijken of op sommige plaatsen enige verruiming van het beleid mogelijk is. Ik heb er in elk geval alle vertrouwen in dat Zeeland een campervrien- delijke provincie wordt, als ze dat al niet was." R. Soer, directeur van De Schotsman én voorzitter van de vereniging van Zeeuwse recrea tieondernemers Recron, her haalde het standpunt van de Recron dat campers alleen op campings thuishoren. „Laat u geen worst voorhouden die er niet is", waarschuwde hij zijn gasten. „Dit is niet de weg die wij moeten bewandelen." Soer pleitte voor het doorgaan met het aantrekkelijker maken van de campings voor kampeerau to's, zoals dat de afgelopen jaren volgens hem al volop is gebeurd. Enkele muzikanten wachten hun beurt af. foto Janne Wolterbeek door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Elk jaar wordt het groter, be ter en drukker. Het DruMa-festival mag zich verheugen in een groeiende populari teit. De vierde editie van het Zierikzeese evenement trok zaterdag zo'n zevenhon derd toeschouwers. Die werden vergast op 34 optredens van drumbands en majorettecorpsen. De ver scheidenheid was groot. Gehuld in opvallend geel, knalblauw of in stemmig zwart toonden majorettes uit Zeeland en daarbuiten - tot Genderen, Katwijk en Ca- pelle aan de IJssel aan toe - een staaltje van hun kunnen. Dat leverde zowel balletachti ge choreografiën op, als veel snel draaiende en hoog opgegooide batons. Hoewel DruMa een festival is en geen wed strijd, was het fanatisme groot. In de hal van sporthal Onderdak en buiten op het par keerterrein oefenden de majorettes het op gooien en - vooral - het weer vangen van de baton. Want dat laatste ging bij sommige pelotons herhaaldelijk mis. „Het niet zo dat we voor elke gemiste baton punten aftrekken, maar als het tijdens een optreden vaak gebeurt speelt dat natuurlijk mee in de beoordeling", vertelt jurylid R. van der Weiden. Zij had het samen met W. Laseroms en A Janssens bijzonder druk. „Maar moeilijk was het niet. Degenen die gewonnen hebben, staken er ook echt bo venuit. Geen twijfel mogelijk." De jury en organisator P. Struijck waren zeer te spreken over zowel de inzet als het muzikale en artistieke niveau van de deel nemers. Struick is dan ook vastebesloten om van het eerste DruMa-lustrum volgend jaar iëts bijzonders te maken. Dat er dit jaar veel meer majorettecorpsen dan drum bands meededen zegt volgens Struijck vooral iets over de zware concurrentie tus sen de majorettecorpsen. „Iedereen wil van iedereen winnen." Uitslag Bij de jeugd-majorettes ging de hoogste eer zaterdag naar majorettepeloton Melrose uit Katwijk. Ditzelfde corps kwam ook bij de midden-majorettes als winnaar uit de bus. Bij de basis-majorettes won het majorette corps van muziekvereniging Liora uit De Lier. Muziekvereniging Marijke uit Sprang-Cappelle scoorde bij de drumbands het hoogst. Gastheer Kunst en Eer uit Zie- rikzee deed buiten mededinging mee. Na maanden van strijd tegen een slopende ziekte en na dapper ondergane behandelingen is overle den mijn man, onze vader en lieve opa P1ETER CORNELIS VERSPOOR in de leeftijd van 78 jaar. L.C. Verspoor-Quist Adry en Leo Kostense Marleen en Jacob van Boven Raymond en Martina Patty en Kees Ke\'in Diny en Pieter van de Graaf Tom Eric 4511 BH Bruinisse, 17 september 1999 Steinstraat 8 Woensdag 22 september van 10.00 tot 10.30 uur is er in de aula van de Ned. Herv. kerk gelegenheid om afscheid te nemen. Aansluitend zal een korte gedachtenisplechtigheid gehouden worden, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Bruinisse. omstreeks 11.00 uur. Na de begrafenis is er in genoemde aula gelegen heid tot condoleren. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis. Heden werd na een ernstige ziekte uit onze familie kring weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom PIETER CORNELIS VERSPOOR in de leeftijd van 78 jaar. Bruinisse: Adrie Verspoor G. Verspoor-Koster Rotterdam: Arie Verspoor Neven en nichten Bruinisse, 17 september 1999. Niets zal ons kunnen scheiden van de liefde van God, welke is in Christus jezus, onze HERE. Rom. 8 5 6-39 Moegestreden, maar dankbaar voor wat zij mocht ontvangen, is door de Heere tot Zich genomen on ze geliefde moeder en oma MARIA FIERE-HAGESTEIJN sinds 17 januari 1989 weduwe van Clement Fiere t 18 februari 1914 18 september 1999 Met eerbied en erkentelijkheid gedenken wij dat onze ouders geduldig in tegenspoed en dankbaar in voorspoed zijn geweest, vol overgave vertrouwend op de leiding van Gods hand. C. J. Fiere W. G. A. Fiere-Bakker Cleo Zorgcentrum 'Borrendamme' Scheldestraat 2-325, Zierikzee Correspondents ead res Simon Carmiggeltlaan 26, 9602 AZ Hoogezand. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. donderdag 25 september in de Groene Zaal van Zorgcentrum 'Borrendamme'. aanvang 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zie rikzee, omstreeks 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'Borrendamme', na de begrafenis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, worden verzocht deze advertentie als zodanig te beschou- Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame va der, opa en overopa SIMON STRIJD in de leeftijd van 86 jaar. Goes: A. Strijd-Willemstein Goes: Rie de Dreu-Strijd Adrie de Dreu Wemeldinge: Coby Serier-Strijd Kees Serier Nieuwdorp: Dana Hamelink-Strijd Rudi Hamelink Klein- en achterkleinkinderen 17 september 1999. Oude Singel 68. 4461 RV Goes Gelegenheid tot afscheidnemen maandag 20 sep tember van 19.00 tot 19.50 uur in rouwcentrum "De Bevelanden". Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraafplaats) te Goes. De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd. zal plaatsvinden dinsdag 21 september om 15.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. Na de plechtigheid is er in rouwcentrum "De Beve landen". Geldeloozepad 20 te Goes gelegenheid tot condoleren. We zullen je missen. Coby en Tonny Dennis, Lisette Onno en Wilma Celine, Michel, Sandra Eddy en Julia Kim, Sven Bedroefd zijn wij om het overlijden van onze broer, zwager en oom S. STRIJD op de leeftijd van ruim 86 jaar. Kamperland: H, Priester-Strijd Poortvliet: P. Strijd C. Strijd-Sinke Tiel: Ranny Weiman Coby Weiman-Strijd Zoetermeer: Perry. Mylène, Rodney Weiman Maurik: Sandra Weiman Poortvliet, 17 september 1999. VERBOUW/NIEUWBOUW? Wij ontwerpen uw persoon lijke beeld 8/ geluidsplan. SPUISTRAAT 82 - VLISSINGEN - TEL/FAX 0118-413729 (ook ingang Zeemanserve) Na een kortstondig ziekbed is toch nog plotseling overleden onze vader en opa PIETER PATTENIER weduwnaar van Johanna Poel in de leeftijd van 87 jaar. West-Souburg: Jaap en Hannie Pattenier-Beun Maxime en Christa Ralph Middelburg: Roelie en Teun van Leeuwen- Pattenier Dennis en Anita Wendy Vlissingen: Edo en Marja Pattenier-Mallie Patrick Jeroen Vlissingen: Amy en Rob Vermaas-Pattenier Randy en Iris Sander en Annemieke Vlissingen, "Ter Reede", 18 september 1999. Correspondentieadres: I. Pattenier, Noorderbaan 11, 4386 CD West-Souburg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op don derdag 25 september om 15.00 uur in het cremato rium aan de Westelijke Oude Havendijk 5 te Mid delburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Laat varen hen die varen lusten ik heb gevaren, ik wens te rusten. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader en mijn overgrootvader ARNOLDUS MAAS gepensioneerd Zeeloods in de leeftijd van 91 jaar. G. J. E. Maas-Tromp Aagje Buiting-Maas Bé Buiting Lonneke en Ko Leo Maas Gerda Maas-Verhey Jacqueline en Otto Robin Arnold en Leonie Vleuten, 17 september 1999. Woon- Zorgcentrum "Jozefzorg" Correspondentie: A. Buiting-Maas Burg. Van der Heidelaan 17 3451 ZR Vleuten De crematieplechtigheid zal plaatshebben op woensdag 22 september om 12.00 uur in rouwcen- trum/crematorium "Noorderveld" aan de Struc- tuurbaan (wijk Plettenburg-Oost) te Nieuwegein- Noord. Voorafgaande hieraan is er van 11.30 tot 11.50 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van "Noorderveld". Tot onze droefheid overleed, voor ons onverwacht, mijn geliefde moeder en onze lieye zorgzame oma LEUNTJE DOMMISSE weduwe van Eliza Koppejan in de leeftijd van 95 jaar. Vlissingen: Ko Koppejan Goes: Leny Koppejan Goes: Anne-Marie Koppejan Arjo Joosse Goes: Lisette Koppejan Onze dankbaarheid gaat uit naar het personeel van het verzorgingshuis "Eben-Haezer" voor de liefde volle verzorging. 4334 GP Middelburg, 18 september 1999. Briandlaan 2 k 41 De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. woensdag 22 september op de begraafplaats te Meliskerke om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 22 sep tember van 9.50 tot 9.45 uur en na de begrafenis in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Me liskerke. Geen bloemen. Correspondentieadres: J. Koppejan. Walstraat 52b, 4581 EG Vlissingen. Tot onze droefheid overleed onze geliefde MOE LEU in de leeftijd van 95 jaar. Familie Melse Aagtekerke, 18 september 1999. Met dankbaarheid voor zijn lange leven en voor de zeer goede en lieve verzorging in het verzorgings huis "Rozenoord", delen wij u mede dat wij af scheid moeten nemen van mijn vader, onze groot- en overovergroolvader ABRAHAM VAN DE WALLE weduwnaar van Cornelia de Winne in de leeftijd van 99 jaar. Retranchement: S. J. Faas-van de Walle Kinderen en achterachlerkleinkinderen Sluis, 18 september 1999. Correspondentieadres: Pr. Mauritsstraat 43 4525 AJ Retranchement De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 22 september-om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Cadzand. Vooraf wordt een korte samenkomst gehouden in gebouw '"t Zwin" te Cadzand welke om 10.30 uur zal aanvangen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ge bouw "'t Zwin". Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Stilfjing je fieen Lang nebje gewacht Op het laatst weinig gesproken, maar wel veelgedacht. !)e bent nu daar waar je rusten ma Daar begint er nu een nieuwe dag. Zacht en kalm is van ons heengegaan onze lieve nwci schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder op de leef\ van bijna 101 jaar, 'Maria Margaretha Hoos-van de Vetdi sinds 1956 weduwe van C. J. Hoos (joes, 24 november 1898 Vlissingen, 18 september if Koudekerke: 'Mies Hosselaar-Hoos Maarten Hosselaar kleinkinderen en achterkleinkinderen Vlissingen, Ter Heede Correspondentieadres: Hanckertstraat 31, 4371 ®P %oudekgrke Dankbaar zijn we voor de liefdevolle verzorging die zij afgelopen maanden in Ter 'feede van het personeel t afd. West I en Dr. Van Ouwerkerk heeft mogen ontz\ gen. gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 23 septem van 1230 tot 1330 uur in het rouwcentrum aan de dustrieweg 20 te Vlissingen, waarna aansluitend 14.00 uur de crematie zal plaatsvinden in het crernatt urn aan de Westelijke Oude H'avendijk3 te Middelburg Mg afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot con leren in de koffiekamer van het crematorium. Hij elfojscheid wordt een herinnering geboren. Dag L'ieve 'oma Hg°s Mgoit meer zult u zeggen: Oud u'orden is niets, maar oud zijn... Maarten Hichard Michèle Enige en algemene kennisgeving Op hoge leeftijd van 102 jaar en na een liefdevo verzorging in "Ter Schelde" van 24 jaar haar laat: jaren in 't Killetje is overleden onze tante en oi tante CORNELIA PIETERNELLA VAN SABBEN geboren overled 21 augustus 1897 19 september 19' Namens de fam. N. Jobse-van Sabben Koos Snoep Neven en nichten Ter Schelde Ringlaan 4 4511 HH Breskens De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 21 se tember om 15.30 uur op de algemene begraafpla: te Breskens. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in "1 Schelde" welke om 15.00 uur zal aanvangen waarbij u wordt uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis "Ter Schelde". VRIJDAG v,oor 12.00 uur gebeld., uw advertentie MAANDAG in de kran' Tel. 0118-484321 of fax 0118-470100

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 26