Thoolse opgravingen zijn veelbelovend GOED NIEUWS VOOR BESTUURDERS. PZC Een keuze uit onze weekreklames DUKMIKM90M0mm zeeland >10 DE NIEUWE FIAT DUGATO. DE MEEST COMFORTABELE INVESTERING. AUTO DAG E VOS GOES maandag 20 september 1999 door Rolf Bosboom THOLEN - Archeologisch proefopgTavingen in de Ver- brandestraat in Tholen hebben zaterdag tot veelbelovende re sultaten geleid. Volgens provin ciaal archeoloog R. M. van Die- rendonck is er alle aanleiding om het gebied op korte termijn verder te onderzoeken. „De plek is belangrijk genoeg om ermee door te gaan." De werkzaamheden werden verricht op de plaats waar on langs een schuur is gesloopt en waar een aannemer binnenkort aan de slag wil. Omdat het ver moeden bestond dat in het ge bied laat-middeleeuwse sporen zijn te vinden, worden eerst proefopgravingen gedaan. Za terdag werden twee sleuven ge graven en onderzocht. Het werk. dat zaterdag de hele dag in beslag nam, werd uitge voerd doorleden van de Archeo logische Werkgroep Tholen, de afdeling West-Brabant van de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland en de werkgroep archeologie van de Heemkundige Kring Halsteren- Lepelstraat. Zij hadden daar voor toestemming van het Pro vinciaal Archeologisch Cen trum Zeeland in Middelburg. Onderzoek van de eerste sleuf bevestigde de wetenschap dat De vondsten in de Verbrandestraat worden direct gesorteerd en schoongemaakt. foto Willem Mieras de Verbrandestraat is aange legd op een dijk. Die dijk is ge maakt bij de inpoldering van 1220, toen de Vijftienhonderd Gemetenpolder ontstond, die later de bakermat van de stad Tholen werd. De archeologen vonden zaterdag een dik klei- pakket dat deel heeft uitge maakt van het dijklichaam. Sporen van de oorspronkelijke bodem zijn niet gevonden. Wel maakten de opgravingen duidelijk dat het terrein dat di rect tegen de dijk lag indertijdis gebruikt als stortplaats voor af val. Er werden onder meer mos selschelpen, huisraad en aarde werk aangetroffen. Van Dierendonck: „Ik denk dat het uit de vroege veertiende eeuw is. Kennelijk was het toen gebruik om vuilnis tegen de dijk te stor ten." In de tweede sleuf vonden de archeologen onder meer fun deringen en vloertjes. „Daar za ten ook wel vondsten bij, maar het was van alles door elkaar, van de vijftiende tot en met de achttiende eeuw." Om daar meer duidelijkheid over te krij gen, wordt het onderzoek van avond, maandag, voortgezet. De oudheidkundigen stuitten op de oude dijk ook op verbrand leem, afgedekt met een egalisa- tielaag en daarboven twee lagen verbrand houtskool. „Zeker is dat het gaat om sporen van vroe gere bebouwing. Die zijn niet precies te dateren maar het zal na de vijftiende eeuw zijn", zegt Van Dierendonck. „Duidelijk is ook dat er twee keer brand is ge weest. Misschien dat een van de pakketten iets te maken heeft met de grote stadsbrand van 1452, toen de stad vrijwel volle dig is afgebrand." Volgens de provinciaal archeo loog is het zeker de moeite waard om verder te gaan met het onderzoek. Nadat vanavond de proefopgravingen zijn afge rond, stelt Van Dierendonck een rapportage op. Aan de hand daarvan wordt bepaald of er een volledig archeologisch onder zoek komt. Dat hangt onder meer af van de gemeente Tho len, die daar dan ook een bijdra ge aan moeten leveren. De aannemer heeft zich al be reid getoond enkele weken te wachten met zijn werk, totdat de archeologen klaar zijn. Van Dierendonck hoopt dat er ook geld komt om het onderzoek uit te voeren. Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame va der. opa en overopa SIMON STRIJD in de leeftijd van 86 jaar. Goes: A. Strijd-Willemstein Goes: Rie de Dreu-Strijd Adrie de Dreu Wemeldinge: Coby Serier-Strijd Kees Serier Nieuwdorp: Dana Hamelink-Strijd Rudi Hamelink Klein- en achterkleinkinderen 17 september 1999. Oude Singel 68, 4461 RV Goes Gelegenheid tot afscheidnemen maandag 20 sep tember van 19.00 tot 19.50 uur in rouwcentrum "De Bevelanden", Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraafplaats) te Goes. De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd. zal plaatsvinden dinsdag 21 september om 15.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. Na de plechtigheid is er in rouwcentrum "De Beve landen". Geldeloozepad 20 te Goes gelegenheid tot condoleren. Dag We zullen je missen. Coby en Tonny Dennis, Lisette Onno en Wilma Celine. Michel, Sandra Eddy en Julia Kim, Sven Bedroefd zijn wij om het overlijden van onze broer, zwager en oom S. STRIJD op de leeftijd van ruim 86 jaar. Kamperland: H. Priester-Strijd Poortvliet: P. Strijd C. Strijd-Sinke Tiel: Ranny Weiman Coby Weiman-Strijd Zoetermeer: Perry. Mylène. Rodney Weiman Maurik: Sandra Weiman Poortvliet. 17 september 1999. Na een kortstondig ziekbed is toch nog plotseling overleden onze vader en opa PIETER PATTENIER weduwnaar van Johanna Poel in de leeftijd van 87 jaar. West-Souburg: laap en Hannie Pattenier-Beun Maxime en Christa Ralph Middelburg: Roelie en Teun van Leeuwen- Pattenier Dennis en Anita Wendy Vlissingen: Edo en Marja Pattenier-Mallie Patrick Jeroen Vlissingen: Amy en Rob Vermaas-Pattenier Randy en Iris Sander en Annemieke Vlissingen, "Ter Reede". 18 september 1999. Correspondentieadres: Pattenier. Noorderbaan 114386 CD West-Souburg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op don derdag 25 september om 15.00 uur in het cremato rium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Mid delburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Met dankbaarheid voor zijn lange leven en voor de zeer goede en lieve verzorging in het verzorgings huis "Rozenoord", delen wij u mede dat wij af scheid moeten nemen van mijn vader, onze groot- en overovergrootvader ABRAHAM VAN DE WALLE weduwnaar van Cornelia de Winne in de leeftijd van 99 jaar. Retranchement: S. J. Faas-van de Walle Kinderen en achterachterkleinkinderen Sluis, 18 september 1999. Correspondentieadres: Pr. Mauritsstraat 45 4525 AJ Retranchement De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 22 september om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Cadzand. Vooraf wordt een korte samenkomst gehouden in gebouw "'t Zwin" te Cadzand welke om 10.30 uur zal aanvangen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ge bouw "'t Zwin". Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 25 september van Doornestraat 2 Goes Laat varen lien die varen lusten ik heb gevaren, ik wens te rusten. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man. onze vader, schoonvader, grootvader en mijn overgrootvader ARNOLDUS MAAS gepensioneerd Zeeloods in de leeftijd van 91 jaar. G. J. E. Maas-Tromp Aagje Buiting-Maas Bé Buiting Lonneke en Ko Leo Maas Gerda Maas-Verhey Jacqueline en Otto Robin Arnold en Leonie Vleuten, 17 september 1999. Woon- Zorgcentrum "Jozefzorg" Correspondentie: A. Buiting-Maas Burg. Van der Heidelaan 17 5451 ZR Vleuten De crematieplechtigheid zal plaatshebben op woensdag 22 september om 12.00 uur in rouwcen- trum/crematorium "Noorderveld" aan de Struc- tuurbaan (wijk Plettenburg-Oost) te Nieuwegein- Noord. Voorafgaande hieraan is er van 11.30 tot 11.50 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van "Noorderveld". Tot onze droefheid overleed, voor ons onverwacht, mijn geliefde moeder en onze lieve zorgzame oma LEUNTJE DOMMISSE weduwe van Eliza Koppejan in de leeftijd van 95 jaar. Vlissingen: Ko Koppejan Goes: Leny Koppejan Goes: Anne-Marie Koppejan Arjo Joosse Goes: Lisette Koppejan Onze dankbaarheid gaat uit naar het personeel van het verzorgingshuis "Eben-Haezer" voor de liefde volle verzorging. 4334 GP Middelburg. 18 september 1999. Briandlaan 2 k 41 De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. woensdag 22 september op de begraafplaats te Meliskerke om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 22 sep tember van 9.30 tot 9.45 uur en na de begrafenis in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Me liskerke. Geen bloemen. Correspondentieadres: Koppejan. Walstraat 52b. 4581 EG Vlissingen. Tot onze droefheid overleed onze geliefde MOE LEU in de leeftijd van 95 jaar. i Familie Melsc Aagtekerke. 18 september 1999. Stilging je heen Lang heb je gewacht ~pnei Op het laatst weiniggesproken, maar wet veelgedacht. Je bent nu daar waar je rusten mag. 'Daar begint er nu een nieuwe dag. Zacht en kalm is van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder op de leeftijd Van bijna 101 jaar, 'Maria Mar^aretfa Hffos-van de 'VeCde sinds 1956 weduwe van C. .7. tRoos Cjoes, 24 november 1S98 Vlissingen, 18 september 1999 Kpudekerke'Mies Bosselaar-'Bpos Maarten Bosselaar kleinkinderen en achterkleinkinderen 'Vlissingen, 'Ter 'Beede Corresponden tieadres: Banckertstraat31, 4371 BB Kpudekerke Dankbaar zijn zve voor de liefdevolle verzorging die zij de afgelopen maanden in Ter 'feedc van het J'personeel van afd. West I en Dr. Van Ouwerkerf heeft mogen ontvan- gen. Qelegenfeid tot afscheid nemen donderdag 23 september van 1230 tot 1330 uur in het rouwcentrum aan de In dustrieweg 20 te Vlissingen, waarna aansluitend om 14.00 uur de crematie zal plaatsvinden in het crematori um aan de Westelijke Oude, Mavendijk.3 te Middelburg. ■]fa afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condo- leren in de koffiekamer van het crematorium. Bij etfafscheid wordt een herinnering geboren. T)ag [ieve oma ÏRpos Ifpoit meer zult u zeggen: Oud Worden is niets, maar oud zijn... Maarten 'Bichard Michèle geboren 21 augustus 1897 Enige en algemene kennisgeving Op hoge leeftijd van 102 jaar en na een liefdevolle verzorging in "Ter Schelde" van 24 jaar haar laatste jaren in 't Killetje is overleden onze tante en oud tante CORNELIA PIETERNELLA VAN SABBEN overleden 19 september 1999 Namens de fam. N. |obse-van Sabben Koos Snoep Neven en nichten Ter Schelde Ringlaan 4 451 1 HH Breskens De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 21 sep tember om 15.50 uur op de algemene begraafplaats te Breskens. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in "Ter Schelde" welke om 15.00 uur zal aanvangen en waarbij u wordt uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in "Ter Schelde". Openstaan voor verbeteringen, zoeken naar groei mogelijkheden, zonder de investeringskosten uit het oog te verliezen. Dit is de inspiratiebron voor de nieuwe Fiat Dueato geweest. Uiterlijk nauwelijks veranderd, maar op tal van punten aan gepast aan de wensen van bestuurders. Of dat nou bestuurders zijn achter een bureau óf achter het stuur. Zo is de Dueato nu standaard voorzien van stuurbekrachtiging, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, getint glas, een in de achterbumper geïntegreerde opstap en nog veel meer. We hebben er alles aan gedaan om het besturen zo comfortabel mogelijk te maken. Met keuze uit 5 robuuste motoren van de 1.9 diesel tot de 2.S idTD, 4 laadlengtes, laadvolumes tot 14 m' en vele 4x4 versies. Er is al een Fiat Dueato vanaf f 28,660,-. Dus of u nu bestuurt óf bestuurt, bel ons voor het maken van een afspraak en informeer tegelijkertijd ook eens naar de Fiat Scudo met dubbele cabine. Informeer ook naar de mogelijkheden van financiering via Fial Credit Nederland en de leasemogelijkheden via Fiat Bedrijfswagen Lease. Prijzen excL BTW, e.xcl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden Fiat op Internet: httpVAvww.fiat.nl Bel voor informatie: G800-0998880 FIAT BEDRIJFSWAGENS, PARTNERS IN BUSINESS. anna the friendly car company Anthony Fokkerstraat 77, tel. 0113 - 27 57 57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 24