Zeeland ligt slecht bij campers Toneelgroep Ouwerkerk sleept drie Elektra's in de wacht Trippin en Nimbus naar finale van Zeeuwse Belofte zeeland maandag 20 september 1999 lampeerauto Club dringt aan op aparte overnachtingsplaatsen Borsels opbouw- en ouderenwerk onder beheer gemeente kunst cultuur Dansspektakel lets op Bach Boete voor belediging agenten GOES - Een zeventienjarige inwoner van Waarde werd zater dagnacht op de Grote Markt in Goes aangehouden omdat hij beledigende opmerkingen tegen politieagenten maakte. Hij kreeg een boete van vierhonderd gulden. Een dertigjarige man uit Yerseke kreeg een boete van negentig gulden omdat hij een glas bier in de richting van agenten gooide. De nacht ervoor werd een 26-jarige man uit Colijnsplaat betrapt die te gen terrasstoelen op de Grote Markt stond te plassen. Boven dien gooide hij een rij marktkramen, die klaar stonden voor de zaterdagmarkt, omver. Nadat er proces-verbaal was opge maakt, kon hij vertrekken. Zakkenrollers slaan toe GOES - Een 39-jarige vrouw uit Spijkenisse werd zaterdag middag in de Lange Kerkstraat in Goes de dupe van een zak kenroller. Uit haar rugzak verdween een portemonnee met geld en pasjes. Een 39-jarige vrouw uit Merksem overkwam hetzelfde in de Schuttershof. Zij mist alleen geld. Een 29-jari- ge vrouw uit 's-Gravenpolder werd in haar woonplaats onge merkt ontdaan van haar portemonnee met geld en pasjes. Dat gebeurde waarschijnlijk in een winkel aan de Langeweg. Aan een zijden draadje SINT-ANNALAND - Een twintigjarige inwoner van Sint- Annaland kreeg zaterdagnacht een bekeuring van 150 gul den Hij was betrapt toen hij in zijn woonplaats was gaan han gen aan draden die de bomen in de Voorstraat in balans moe ten houden. Daardoor braken enkele takken af. door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De ge meente Borsele brengt het personeel en een deel van de iaken van het opbouw- en ouderenwerk definitief on der in haar eigen organisatie. Dat geldt niet voor de opvang van vluchtelingen en nieuw komers, de vervoersdienst, de maaltijdendienst en de alarmeringsdienst. Die ta ken worden overgelaten aan particuliere organisaties. De gemeenteraad besloot eind vorig jaar al de geld kraan voor het Borsels Or gaan voor Samenlevingsop bouw (BOS) en de Stichting Welzijn voor Ouderen Borse le (SWOB) op 1 januari 2000 dicht te kraaien. Dat gebeur de nadat beide organisaties niet tot vergaande samen werking konden komen, zoals de gemeente uit effici ëntieoverwegingen graag wilde. Daarom besloot Bor sele de taken van beide in stellingen zoveel mogelijk in eigen hand te nemen, wat een bezuiniging van 165.000 gul den oplevert. BOS en SWOB hebben zich nog lange tijd verzet tegen opheffing van hun organisa tie, maar moesten uiteinde lijk concluderen dat het vechten tegen de bierkaai was. Het college heeft nu be slist over de opzet van de nieuwe organisatie die, zoals ook steeds de bedoeling was, op 1 januari 2000 een feit moet zijn. De gemeenteraad neemt op 2 december het de finitieve besluit. De werkzaamheden en de be roepskrachten van SWOB en BOS worden ondergebracht bij de afdelingen welzijn en sociale zaken van de gemeen te. Dat betekent, aldus het college, dat de vele vrijwilli gersorganisaties die met BOS en SWOB samenwerken met dezelfde mensen te ma ken houden. Het enige ver schil is dat die dan in dienst zijn van de gemeente en niet meer van hun stichting. Het vrijwilligersservicecentrum in 's-Gravenpolder blijft ge handhaafd. Onzekerheid Onzeker is nog de toekomst van de opvang van vluchte lingen en nieuwkomers, de vervoersdienst, de maaltij dendienst en de alarmerings dienst. De gemeente neemt die taken 'waarschijnlijk' niet over, maar onduidelijk is wie dat dan wel doet. „Over de uitvoering van deze taken wordt op korte termijn over leg gevoerd met particuliere organisaties", aldus de ge meente in een verklaring. Meer dan zeshonderd kampeerauto's stroomden het afgelopen weekeinde voor de bijeenkomst van de Nederlandse Kampeerauto Club naar Kamperland. foto Willem Mieras Kampioen politiehonden NIEUWDORP - E. Nagelkerke uit Kapellebrug heeft zater dag met zijn Mechelse herder Eros het kampioenschap van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politie hondenvereniging behaald. Nagelkerke bleef BWestdorp uit Zierikzee en R. van der Wiele uit Nieuwerkerk voor. Door de ziekte kennelkuch of -hoest die momenteel veel honden treft, waren er dit keer maar vier deelnemers aan de j aarlijkse wed strijd. Man uit Vlissingen mishandeld VLISSINGEN - Een Vlissingse man is op de vroege zondag ochtend omstreeks half vijf zwaar mishandeld aangetroffen in de Walstraat in Vlissingen. Op zoek naar een verdachte zag de politie even later in de Badhuisstraat iemand hard wegren nen. De man bleek onaanspreekbaar. Toen de politie hem voor onderzoek wilde overbrengen naar het bureau verzette hij zich zodanig dat de inzet van een politiehond noodzakelijk was. De 36-jarige verdachte Vlissinger liep hierdoor enkele bijtwonden op. Hij had een verboden mes op zak. Na onder zoek bleek dat de man niets met de mishandeling te maken had. Hij vertelde dat hij zo deed uit paniek. Het slachtoffer van de mishandeling is met een gebroken neus overgebracht naar het ziekenhuis. 't Guus-Uus viert jubileumfeest KORTGENE - Peuterspeelzaal 't Guus-Uus in Kortgene vier de zaterdag het 25-jarig bestaan. De leidsters en het bestuur van de crèche hielden ter gelegenheid van het jubileum een groot kinderfeest, met onder meer een veiling van kunstwer ken die de peuters zelf hadden gemaakt. Ook waren er spelle tjes, kindertheater en vrijmarkt. De peuterspeelzaal telt vijf endertig peuters, die vanaf tweejarige leeftijd naar het Guus- Uus mogen komen. Als ze vier jaar zijn kunnen ze naar de ba sisschool. Dat is maar een kleine stap, want de peuterspeel zaal is ondergebracht bij basisschool De Zuidvliet. [or Rolf Bosboom M1PERLAND - Er moet nog ij werk worden verricht voor- lt het negatieve imago van Wand bij eigenaren van kam- jerauto's is verdwenen. De Merlandse Kampeerauto ]ub (NKC) constateert dat [eland door de harde aanpak m wildkampeerders nog leeds slecht bekend staat bij camperbezitters in vooral het buitenland. Het afgelopen weekeinde kwa men meer dan zeshonderd kam peerauto's van NKC-leden naar camping De Schotsman bij Kamperland. Bij de opening van het evenement kon NKC- voorzitter C. N. P Schunselaar het niet laten enkele 'stekelige opmerkingen' te maken. Zij constateerde dat de wijze waarop in Zeeland het wild- kamperen wordt aangepakt - met nachtelijke controles waar bij overtreders een boete van 180 gulden riskeren - zijn spo ren achterlaat. „Die verhalen worden thuis verder verteld." Zij heeft vernomen van stickers bij campings in het buitenland met de melding dat Nederlan ders niet meer welkom zijn. Begrip De NKC is al anderhalf jaar met de provincie in gesprek om meer begrip te kweken voor haar standpunten. Vertegenwoordi gers van de club zijn ook meege- weest met het piketteam dat de controles uitvoert, waarbij Schunselaar tot haar genoegen merkte dat de meeste overtre ders geen campereigenaren wa ren, maar mensen die in hun au to of tent overnachten. De club praat met de provincie ook over de mogelijkheid om buiten de campings vrije over nachtingsplaatsen voor cam pers aan te leggen, waarbij on der meer wordt gedacht aan het gebruik van dagrecreatie- en parkeerterreinen. Volgens de NKC biedt de Wet op de Open luchtrecreatie wel degelijk mo gelijkheden, maar maken, door onwetendheid, veel te weinig gemeenten daar gebruik van. Schunselaar: „De wet is zo on duidelijk dat de gemeenten daar echt op moeten worden gewe zen." GedeputeerdeJ. G.vanZwieten - en voorzitter A C. de Bruijn van het piketteam onderstreep te dat - wees er in een reactie op dat de aanpak van het wildkam- peren wel degelijk nodig was en nog steeds is, omdat de eigena ren van campers, caravans en auto's die bleven overnachten op de dagreereatieterreinen voorheen een 'geweldige chaos' achterlieten. Ook dat, zo zei Van Zwieten, is geen goede reclame. Hij benadrukte ook dat de con troles 'zo vriendelijk mogelijk' worden uitgevoerd, met onder meer waarschuwingen vooraf. Caravans De aanleg of het gebruik van terreinen voor kampeerauto's acht de gedeputeerde nog steeds een lastige zaak, omdat daar mee mensen met bijvoorbeeld een caravan zouden worden achtergesteld. Toch wilde hij het niet helemaal uitsluiten. „We bekijken of op sommige plaatsen enige verruiming van het beleid mogelijk is. Ik heb er in elk geval alle vertrouwen in dat Zeeland een campervrien- delijke provincie wordt, als ze dat al niet was." R. Soer, directeur van De Schotsman én voorzitter van de vereniging van Zeeuwse recrea tieondernemers Recron, her haalde het standpunt van de Recron dat campers alleen op campings thuishoren. „Laat u geen worst voorhouden die er niet is", waarschuwde hij zijn gasten. „Dit is niet de weg die wij moeten bewandelen." Soer pleitte voor het doorgaan met het aantrekkelijker maken van de campings voor kampeerau to's, zoals dat de afgelopen jaren volgens hem al volop is gebeurd. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I.Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Tcrncuzense band Trippin en gitaarrockformatie Nimbus uit Middelburg gaan door naar de finale van popconcours De Zeeuwse Belofte. Dat was het resultaat van de volgens juryvoorzitter H. Dettingmeijer beste voorrondes sinds tijden, zaterdag gehouden in muziek- en theaterpodium Brogum in Zierikzee. Composities, techniek, presentatie en originali teit. Daar lette de jury zaterdagavond in Brogum op tijdens de optredens van de Bevelandse band Cassiopeia (voorheen Tremor), Rusty Pawn uit Goes, hardcoreband Wolfshead uit Vlissingen, The Per (in 1998 finalist), Trippin en Nimbus. Unaniem „Hoe staat een band. daar gaat het om. De uitstra ling en het spelplezier, dat is belangrijk", legt Det tingmeijer, voorzitter van de Stichting Popmu ziek Zeeland, uitDe j ury had het door het volgens Dettingmeijer hoge niveau van de deelnemers niet makkelijk. „Tenslotte is de uiteindelijke win naar van de Zeeuwse Belofte wel het visitekaartje van Zeeland tijdens de strijd om de Grote Prijs van Nederland. Maar de nummer één- keuze was unaniem en ook over nummer twee hebben we niet lang hoeven te praten." Zowel Trippin als Nimbus zijn volgens Detting meijer potentiële winnaars. Trippin werd door de jury vooral geprezen om de originaliteit en de uit straling. De Terneuzense formatie speelt eigen nummers, geïnspireerd op de disco en soul uit de jaren zeventig en de hip hop die daar weer uit voortkwam. Nimbus, producent van catchy songs in het spoor van Nuff Said en Racoon, wordt, in het juryrapport omschreven als 'een bandmet bijzon der veel potentie'. De Middelburgse band bracht onlangs in eigen beheer een CD uit en binnenkort duiken ze opnieuw de studio in voor opnamen van nieuw materiaal. Staalkaart Trippin, Nimbus en de andere bands die zaterdag te zien en te horen waren in Brogum vormen vol gens Dettingmeijer een staalkaart van wat er in Zeeland aan popmuziek geproduceerd wordt. Een hoopgevende volgens de juryvoorzitter. „Zeeland komt wat popmuziek betreft steeds meer uit z'n isolement. Bands als Blof maar bijvoorbeeld ook Gorefest, Nuff Said en Racoon hebben wat dat be treft de weg geëffend." „Vroeger was Zeeland een witte vlek op popge- bied, maar dat is gelukkig niet meer zo. Ook in Zeeland gaan jongeren het weer leuk vinden om in een bandje te spelen", stelt Dettingmeijer. Hij voegt er in één adem aan toe dat het nog een stuk beter zou worden als er meer goede poppodia in Zeeland zouden komen. „Je hebt eigenlijk alleen 't Beest in Goes en Brogum in Zierikzee en de rest is gerommel in de marge." Volgende week zaterdag wordt de volgende en laatste voorronde van de Zeeuwse Belofte gehou den in Kalashnikov in Temeuzen. Op 15 oktober volgt de finale van de Zeeuwse Belofte. Deze wordt gehouden in het Arsenaaltheater in Vlis singen. door Miriam van der Schot eband Wolfshead tijdens het optreden in Brogum. foto Janne Wolterbeek MIDDELBURG - De Toneel groep Ouwerkerk was zaterdag de grote winnaar bij de Elektra Award 1999. Voor haar produc tie 'Teibele en haar demon' ont ving de toneelgroep drie Elek tra's in de categorieën decor, mannelijke hoofdrol en regie. Ook werd er dit jaar in de schouwburg in Middelburg een ere-Elektra uitgereikt aan Geert van de Made. Hij kreeg de prijs omdat hij vijfentwintig jaar actiefis achter de schermen bij het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater. De Stadsschouwburg in Mid delburg zat zaterdagavond vrij wel helemaal vol. Er waren dit jaar dan ook veertien Elektra's te vergeven waarvoor 42 groe pen of personen genomineerd waren. De Toneelgroep Ouwer kerk was vijf keer genomineerd voor de eigenzinnige versie van Teibele en haar demon van de Joodse auteur I.B. Singer. Met drie Elektra's haalde deze groep de meeste prijzen binnen. De prijs voor opmerkelijke mannelijke bijrol ging naar de veertienjarige Rob Glansdorp. Hij speelde dit jaar de rol van Lisieux in de voorstelling Brueghel van Scholengemeen schap Nehalennia in Middel brug. „Ik speel het hulpje van de kardinaal en ik ben bevriend met de zoon van een schilder. Ei genlijk speel ik een soort ver wijfd poppetje; een 'pispaaltje'. Dat vond ik best moeilijk om neer te zetten, daarom had ik echt niet verwacht dat ik hier een prijs zou winnen." Glans dorp kondigde aan volgend jaar weer mee te willen doen aan de toneelvoorstelling van zijn school. „Hoewel ik deze prijs gewonnen heb, ben ik niet van plan om naar een toneelvereni ging of zo te gaan. Daarvoor heb ik het veel te druk op school." Ereprijs Nadat alle winnaars bekend waren, was er nog één Elektra over. Dat was de ere-Elektra voor Van de Made. Vanaf 1967 was hij verbonden aan het Lim burgs Centrum voor het Ama teurtheater. Na zijn verhuizing naar Goes in 1975 duurde het niet lang voordat hij zich aan sloot bij het ZCA Hij nam de taak van secretaris op zich wat inhield dat hij voor het ZCA brieven verstuurde, afspraken regelde en onnoemelijk veel voorstellingen in Zeeland en Jacques d'Ancona (1) vertelt het publiek waarom Gerard van de Bliek (r) van het Middelburgs Theater de Elektra krijgt toegekend voor zijn belichtingswerk in Slippers. foto Ruben Oreel België bezocht. „Het werk wordt nu wel wat veel voor mij en ik ben daarom bezig met het zoeken naar een opvolger", ont hulde Van de Made na afloop van de uitreiking. „Dat is alleen niet zo eenvoudig want er komt echt veel bij deze taak kijken. Ik geloof trouwens niet dat ik hele maal ga stoppen met het werk voor het ZCA Daarvoor ligt het me te na aan het hart." De prijswinnaars van de Elek tra's: Repertoirekeuze: Ock- ham's scheermes. Henk Geel hoed, De Zeeuwse Komedie. Choreografie: Die lustige Wit- we. Luc Carels, Goese Operette Vereniging. Algehele vormge ving: Antigone. Toneelvereni ging Sempre Avanti. Belichting: Slippers. Gerard van der Bliek, Het Middelburgs Theater. De cor: Teibele en haar demon. Ad van Geesbergen, Toneelgroep Ouwerkerk. Mannelijke bijrol: Brueghel. Rob Glansdorp als Lisieux, Scholengemeenschap Nehalennia. Vrouwelijke bijrol: Antigone. Sandra Klein Woud als eerste soldaat, Toneelvereni ging Sempre Avanti. Kostuums: Brueghel. Tineke Boer, Scho lengemeenschap Nehalennia. Grime: Verf. Peter Adriaanse en Erica Blommers, Het Middel burgs Theater. Ensemblespel: Heksen, Toneelgroep Duinart. Hoofdrol: Teibele en haar de mon. EugèneTotté, Toneelgroep Ouwerkerk. Vrouwelijke hoofdrol: Ben ik in Beeld? Mari an Pankow, Toneelvereniging Op Drift. Regie: Teibele en haar demon. Ad van Geesbergen, To neelgroep Ouwerkerk. Produc tie: Jack's vrouwen. Theater groep Zierikzee. (Advertentie) door Alain Platei Roel Dieltiens Les Ballets C. de la B. Ensemble Explorations wonderlijke mix van show, dans, variété en de top-30 van Bach NRC: Applaus voor virtuoos circusspel van Platei PZC: Dans brengt hemelse muziek terug op aarde Le Soir: Een monsterachtige nood aan tederheid Standaard: Platei raapt.theater van de straat ZeelandNet Studio's Kamperland, 24 en 25 sept 20.00 u informatie en kaartverkoop 0118 659 659 3?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23