Arjan Human zet vizier op scherp Koel weerzien PZC Favoriet maakt fraaie spagaat Bennekom vloert koploper Dovo Beschamend verlies voor zielloos Hoek 't Zand Kloetinge-spits velt met twee goals vonnis over GWV: 2-0 SpOrt maandag 20 september 1999 sbw 22 http://surf.to/zand PLUS Tafeltennisser Jürgen Pas toors doet op de homepage van zijn nieuwe vereniging 't Zand een ambitieuze ont boezeming. In het gasten boek van de Middelburgse club schrijft hij: „Lachen die homepage van de toekom stig landskampioen Het 'guestbook' is één van de vermakelijke onderdelen van de website. Daarnaast geven defilmbeelden van de verloren Europacupwedstrijd tegen Nantes Atlantique (4 sep tember) de site extra cachet. Een ander leukigheidje is dat de bezoeker het clublied van 't Zand kan downloaden en afluisteren. In het clubblad, dat in zijn ge heel op Internet staat, is de jubileumuitgave ter ere van dertig jaar't Zand weergege ven. Daarin is werkelijk alles terug te vinden over de his torievan declub.Ookde hui dige stand van zaken wordt uitgebreid belicht: een pro fiel van het Zand-trio Kalun Yu,Ted van den Berg en Pas toors en hun trainer Peter Boon, up-to-date uitslagen en verschillende statistie ken. MIN De rubriek 'Weetjes' mis staat volledig op de website. Flauwe plaatjes gaan verge zeld van flauwe teksten. Wat heeft de bezoeker aan de in formatie dat je kunt ping pongen met een kaas schaaf? Of dat kabouters ook kunnen tafeltennissen? Ook de nietszeggende plaatjes van batjes en netjes zijn voer voor de criticasters. CONCLUSIE Tafeltennisvereniging 't Zand scoort hoog op Inter net. De homepage is ver zorgd, compleet en actueel. De rubriek "Weetjes' is welis waar een doorn in het oog, maar tegen de achtergrond van de hele site wordt de maker die oneffenheid ver geven. Het weerzien was koel. Zeven jaar lang verdedigde Mohamed El Bek- kaoui het doel van Oostkapelle en was hij dikke vrienden met trainer Stoffel Schipper. Zaterdagmiddag ontmoetten ze elkaar in Veere, waar El Bekkaoui sinds dit seizoen onder de lat staat. Voor de wedstrijd keurden ze elkaar geen blik waardig. De manier waarop El Bekkaoui deze zomer van club ruil de, zit Schipper nog altijd dwars. „Aan het einde van het vorige seizoen vertel de Mohamed met tranen in zijn ogen dat hij Oostkappel trouw zou blijven. En ineens is hij weg. Dat ben ik nog niet vergeten." Volgens El Bekkaoui zijn de problemen echter de wereld uit. „Stoffel is na af loop naar me toegekomen. We hebben elkaar de hand geschud." Schipper had overigens nog andere zor gen aan zijn hoofd. De overschrijving van Jason Pattiasina is nog altijd niet rond. Pattiasina zou dit seizoen bij Vlis- singen spelen, maar trainde in de voor bereiding ineens mee met Oostkapelle. Naar verluidt zou Vlissingen de over gang blokkeren. Schipper: „Maar het fijne weet ik er niet van. Ik heb Jason al een hele tijd niet gezien." •Reserveverzorger Bert Lagendijk, de reservekeeper van Bruse Boys, liet zich zaterdag tijdens de Zeeuwse derby tegen Yerseke van een geheel andere kant zien. De kleine en enigszins gezette doelman nam voor een paar seconden de rol van verzorger over. Wat was het geval? Zijn ploeggenoot Wladimir van den Ouden raakte twin tig minuten voor het einde van de wed strijd geblesseerd. Diana Ruitenbeek, de verzorgster van Bruse Boys, spoedde zich, met Lagendijk in haar kielzog, naar de grote en stevige verdediger. Ruitenbeek probeerde Van den Ouden ter plaatse op te lappen, maar de verde diger was niet meer in staat het duel uit te spelen. Van den Ouden stond op en liep, ondersteund door Ruitenbeek, strompelend naar de kant. Dat ging La gendijk allemaal veel te langzaam. Im mers, Bruse Boys, zijn ploeg, stond met 3-1 achter en er was nog redelijk wat tijd om iets aan die nadelige marge te doen. Daarom besloot Lagendijk de rol van Ruitenbeek over te nemen. En hoe! Tot grote hilariteit van iedereen torste de doelman Van den Ouden op zijn schou ders en trok een sprintje van veertig me ter naar de dug-out. De sterke sumoworstelaar Chiyotaikai kan meer dan alleen maar winnen. De kampioen van Japan maakte zaterdag ondan ks zijn niet geringe gewicht een omgekeerde spagaat in zijn partij tegen leeftijdgenoot Tochiazuma. Veel leverde het Chiyotaikai niet op. Omdat de sumoworstelaar die binnen de ring ten val komt verliest, kon Chiyotaikai na zijn hoogstandje inrukken. foto AP •Niets aan de hand Enkele toeschouwers bij de Vlissingse Strandcross moeten zondag ongewild even teruggedacht hebben aan het eve nement van 1990. Toen werd Bennie Dingemanse uit Koudekerke na een valpartij afgevoerd naar het Vlissingse ziekenhuis, waar een dwarslaesie werd geconstateerd. Zondag werd de 13-ja- rige Romina van Aert uit Krabbendijke op soortgelijke wijze afgevoerd. Ze had nekklachten omdat een achtervolger tegen haar hoofd reed nadat ze gevallen was. De moeder van Romina, die 's middags nog in tranen was, was 's avonds een stuk opgewekter. „Er is niets aan de hand. Romina heeft wat butsen, schrammen en blauwe plekken. Voor de rest valt het mee." Doet Romina volgend jaar weer mee aan de Strandcross? We zullen het allemaal wel zien. Romi na zegt dat ze een leuke dag heeft gehad en dat ze er veel van genoten heeft. Tot dat ze van haar motor viel. Ik denk dat ze wel weer op haar motor stapt. Hoe komt het dat een meisje van dertien aan de Strandcross meedoet? „Haarvader heeft vijftien jaar gecrosst. Zij ging altijd mee naar wedstrijden. Van het een komt het ander. We hebben trouwens nog een ander crossertje in huis. Justin van Aert is negen en hij crosst ook." •Veel blessures... De Hongaarse voetbalclub Siof ok heeft de competitiewedstrijd tegen Nyirseg- Spartacus zaterdag moeten afzeggen wegens gebrek aan spelers. Liefst ze ventien selectieleden waren gebles seerd. De pijn zat vooral in de portemonnee. Volgens persbureau MTI gaf de comple te ploeg niet thuis door een ruzie met het bestuur over geld. Voorzitter Jozsef Kiss had 70 procent van de premies voor de wedstrijden tegen Vac en Duna- ferr ingehouden. Een gesprek om uit de financiële impasse te komen mislukte. Daardoor raakten alle spelers en bloc 'gekwetst'. ANP/RTR De tafeltennisbal Kleur: wit of geel Materiaal: celluloid (zeer brandbaar!) Gewicht: tussen 2,40 en 2,53 gram. Omtrek: 38 millimeter Prijs:afhankelijk van de kwaliteit van enkele dubbeltjes tot ongeveer 2 gulden. Bij grote afname (een gros of meer) hoge kortingen. Bijzonderheden: Bij het congres van de we- reldtafeltennisbond (ITTF) in augustus in Eindhoven, is het voorstel om de omtrek van de bal te vergroten naar 40 millimeter ternauwernood afgewezen. Een grotere bal kan ervoor zorgen dat leken een tafeltennis wedstrijd beter kunnen volgen. In februari 2000 wordt het voorstel tijdens het WK in Maleisië opnieuw in stemming gebracht. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - In de hoofd klasse B van het zaterdagvoet bal ging koploper Dovo thuis verrassend onderuit. Bennekom was met 0-3 te sterk. Beide ploe gen eindigden het duel met tien man. De zege van Bennekom was een van de zeven overwinningen in de hoofdklasse. Geen enkele ontmoeting eindigde in een ge lijkspel. Zo won Achilles Veen eenvoudig met 0-4 bij Volen- dam, waardoor de ploeg zich nu medekoploper mag noemen. De andere twee koplopers zijn Hui zen en Spakenburg. Evenals Achilles Veen hebben zij zeven punten uit drie duels. Huizen versloeg door twee treffers van Meivin Donleben Heerjansdam met 2-0, terwijl Spakenburg met dezelfde cijfers van SDC Putten won. Klop Kozakken Boys kreeg in een enerverende wedstrijd met 1-3 klop van ASWH. Voormalig Ko zakken Boys-spits John Ver baan nam de derde treffer van ASWH voor zijn rekeningen'! sliste daarmee de wedstrijd. Dovo-Bennekom 0-3 (0-2). 29 den Bieman 0-1,42. Huibert vanl dom 0-2, 80. Huub Verspuij f Scheidsrechter: H.E. van Hed (Ammerzoden)Rode Icaart: f' van Laar (Dovo), Camiel Ju (Bennekom). Aantal toeschouw 1300. Volendam-Achilles Veen 0-4 (0 46. Pieter van Gils 0-1, 59. Pi' van Gils 0-2, 74. Vincent den Ai' 3, 91. Vincent den Adel 0-4. Schfr rechter: J. Veltrop (Vianen). G kaart: Jack Grooteman, Peter B leer (Volendam), Pieter van I (Achilles Veen). Aantal toesch wers; 300. Kozakken Boys-ASWH 1-3 (0-2i Michel Devilee 0-1, 23. Louis Kleef 0-2, 57. John Verbaan 04 Leon Elands 1-3. Scheidsrecti J.M. Bakker (Ermelo). Gele ka Nabil Bouchlal (Kozakken Br. Aantal toeschouwers: 1400. Huizen-Heerjansdam 2-0 (1-0) Meivin Donleben 1-0, 92. Uè Donleben 2-0. Scheidsrechter Lagendijk (Zwolle). Aantal schouwers: 800. Spakenburg-SDC Putten 2-0 (t 7S.HilmiMihci 1-0, 90. Richarii tersen 2-0. Scheidsrechter. F5 Beser (Hengelo). Aantal toesck wers: 1750. Patrick Naudts (tweede van links) wordt belaagd door drie spelt van Sparta Nijkerk. foto Ruben Schipp Patrick Naudts mist gedrevenheid door Jan Dagevos NIJKERK - Patrick Naudts had het zaterdag in de uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk snel in de gaten. De aanvoerder van Hoek wist na tien minuten al dat het niks kon worden met zijn ploeg. De Belg miste de gedrevenheid bij een aantal van zijn ploegge noten. Scheldend, tierend en vloekend probeerde Naudts het onheil nog te voorkomen, maar hij was een roepende in de woes tijn. Hoek ging op een bescha mende manier onderuit: 4-1. Naudts wilde er na afloop ei genlijk niet te veel woorden aan vuil maken. „Dan doe ik mis schien verkeerde uitspraken", zei de Belg. Maar de teleurstel ling en frustratie waren zo groot, dat hij zich toch niet kon inhouden. „Iedere speler moet na vandaag maar eeris bij zich zelf te rade gaan, zich afvragen of hij heeft gebracht wat ervan van hem wordt verlangd en of hi] heeft gedaan wat de trainer hem heeft opgedragen. We won nen geen duel. Iedereen kan een keer slecht spelen, daar heb ik ook geen moeite mee, maar toon dan tenminste inzet. Karakter tonen is ook een kwaliteit en nog altijd de basis voor succes." De kittige middenvelder noem de geen namen, maar de kritiek van de routinier was vooral be stemd voor de jonge garde bin nen de selectie. De 'talenten' zijn in de ogen van Naudts te snel tevreden, denken dat ze na twee goede passes al een goede wedstrijd hebben gespeeld, trainen niet scherp genoeg en hebben vaak geen greintje zelf kritiek. „Het mag toch niet zo zijn dat na één goede wedstrijd (de 2-1-zege van vorige week op Kozakken Boys) het seizoen al geslaagd is", klonk het vol cy nisme. „Wij willen het ook altijd maar van mooi voetbal hebben, maar we zullen toch af en toe ook eens de mouwen moeten op stropen en onze tanden moeten laten zien. Begrijp me goed: ik zeg niet dat mensen een dood schop moeten uitdelen, maar het zegt toch veel dat wij van daag niet één gele kaart pakken. We hoeven toch niet de fairste ploeg van de reeks te worden?" Ontgoocheld Oefenmeester Frans Vermeulen was net zo ontgoocheld als zijn aanvoerder. „Dit was Hoek on waardig", erkende hij. Toch repte hij met geen woord over het gebrek aan bezieling. Ver meulen had het naderhand over een slechte organisatie in de as van het elftal, het zwakke stoor- werk voorin, de te trage balcir culatie achterin en persoonlijke fouten. Om vervolgens louter zalvende woorden te spreken. „Ik zie het als een off-day. Daar om moeten we van deze neder laag ook geen drama maken. We weten dat we met z'n allen veel beter kunnen." Van de 'nieuwe' spelers diez terdag mochten aantreden, Ij alleen Onno Doeland ziend hij een versterking kan zijn.V; hem ging nog enige dreigingt en hij redde in de 75e minuuti eer (4-1) tenminste nog. De overigen schoten schroit lijk tekort. Robbie van i Wijnckel was als linkshalf ga succes. Hij speelde veel te die waardoor hij in verdedigende) zicht nogal eens te laat opi plek des onheils arriveert Toen hij vervolgens na een mi lukte actie wat ging trekked nen, haalde Vermeulen hemni voor rust naar de kant. Hetw voor de trainer meteen het se om de defensie te herstructm ren. Standaert, als linksba begonnen, werd linksh-l Geert Bosschaart verdween t| de rechter- naar de linkerfis terwijl invaller Kieran O'Sh de nieuwe rechtsback werd er zaterdag echter één dingdi delijk werd, is dat voor hj geen grote toekomst als vleug verdediger in het verschiet lij Voor wie ook bitter weinig ps spectief binnen het elftal is gelegd, is Wesley Roman.] Belg, vorig seizoen veelvuij invaller, mocht dit keer weds om als rechtshalf opereren. 3 deed dit 63 minuten lang klei loos. Er ging niets van hemd en als hij al opviel was dat do veelvuldig balverlies. Dit g voegd bij het wankelmoedi; optreden van John Bentschi Knook, Dimitri Mbuyu en R nald van Sliedregt maakte Hoek voor rust al een kanslo ploeg. Sparta Nijkerk, zeker ge hoogvlieger, onderkende i snel de zwakte van Hoek, wie de schroom van zich af en besl te voor de pauze het duel. Th de Graaf zorgde via een standsschot en een fraaie boi bal voor 2-0, waarna Gert! Steeg op slag van rust kopp voor 3-0 zorgde. In de twe helft deed de thuisploeg H nog meer pijn via M Heimgartner (4-0). Sparta 1 kerk nam hierna wat gas ten waarna Onno Doeland de eii stand op 4-1 bepaalde. Sparta Nijkerk-Hoek 4-1 (3-0). Theo de Graaf 1-0, 36. Theo Graaf 2-0, 44. Gert van Steeg I 62. Mark Heimgartner 4-0, 75.1 no Doeland 4-1. Scheidsrechter Olde Olthof (Bome). Gele kt Dirko van Essen (Sparta Nijkl Aantal toeschouwers: 650. Sparta Nijkerk: Sven Onland;i ter van de Hoef, Michel van Dijkl zen, Dirko van Essen, Marco EU Gerben van de Glind (73. 71 Kahraman), Theo de Graaf, Kamphuis, Gert van Steeg (67 LoukiliMark Heimgartner en rit van Deuveren. Hoek: Kristof Verbiest; Geert l schaart, Dimitri Mbuyu, John ft schap Knook, Franky Standi Wesley Roman (63. Elmar Lau Patrick Naudts, Geert de Poet Robby van de Wijnckel (40. K\t O'SheaOnno Doeland en Ro-. van Sliedregt. door Frits Bakker KLOETINGE - Het ging aan Diederik Hiensch voorbij, om dat trainers er weinig belang aan hechten. Maar het feno meen is er nu eenmaal. Jeffrey van de Velde, die een nieuwe rol in het elftal van Kloetinge heeft gekregen, mocht zaterdag na de thuiswedstrijd tegen GWV (2-0 de bonus ophalen die wordt toegekend aan de man van de wedstrijd. De winnaar van de dagprijs kreeg een enveloppe met onbekende inhoud voor zijn voortreffelijke spel. Hij werd verkozen boven Arjan Human, die twee keer scoorde. En boven Wilco de Valk, die de twee goals voorbereidde. Het zal Diederik Hiensch een zorg zijn geweest. Voor de trai ner tellen dat soort prijzen niet, hij kon er slechts geamuseerd naar kijken. „Mijn zorg was het vandaag alleen dat we lekker mee gaan doen op de ranglijst", zei hij na afloop koeltjes. „Ik heb er een hele week op gewezen dat dit een wedstrijd was met een zware lading. Het had ons nog lang kunnen achtervolgen als we weer niet hadden gewon nen." Kloetinge voelde de druk meer dan anders. Het ging voor de trainer door het vuur en herstel de met de zege de schade van een matige start. Dat wil volgens Diederik Hiensch zeggen dat zijn elftal nu op schema ligt. „Het heeft even tijd gekost om het elftal aan te passen: met twee nieuwe spitsen, met een ander duo centraal achterin en Remco van Keeken in een vrije rol als mid-mid. Ik heb nu ge zien dat iedereen zich daarin heeft gevonden. We moesten al leen nog even winnen om het moreel hoog te houden." Verrijken Met die opdracht stond Kloetin ge zaterdag aan de aftrap. Zelf de elftal als vorige week, zelfde tactiek. Het trof een tegenstan der die zichzelf bij de top drie inschat en het was vooraf nog even onzeker of Remco van Kee ken fit genoeg was om te spelen. De spelverdeler, licht gekwetst boven de knie, bleek evenwel in staat om het elftal met zijn prachtige traptechniek te inspi reren- De wedstrijd was één helft ta- Arjan Human viert zijn tweede treffer met de aanhang van Kloetinge. melijk saai en één helft meer dan boeiend. Dat kwam voort uit het gegeven dat zowel Kloetinge als GWV voor de rust tot vervelens toe de lange bal hanteerde en zelden de combinatie zocht. „Ik vond", zei Hiensch later veront schuldigend, „dat we er tactisch niet veel van maakten." Het leek ook op een saaie 0-0 af te gaan, totdat Wilco de Valk kort voor de kampwisseling op rechts twee keer aan zijn bewa ker ontsnapte. Arjan Human werd twee keer in stelling ge bracht, uit de tweede kans kopte hij de bal hard en onhoudbaar in: 1-0. De twintigjarige aanvaller, die geschoold is in België, kwam er voor het eerst nadrukkelijk mee in beeld. Het doelpunt, zijn eer ste voor de competitie, verloste hem van een sluimerend com plex. „Ik had tot nu toe wel het gevoel dat het lekker ging, maar het scoren ging me niet goed af bekende de Middelburger, die zijn profambities voorlopig op zij heeft gezet. „En dit had ik net nodig om mijn zelfvertrouwen te sterken." Stuwend Met zijn eerste treffer brak de spits de ban voor Kloetinge. Zijn tweede, halverwege de tweede helft, besliste de wed strijd in een stadium dat het met de uitslag nog alle kanten uit- kon. Kloetinge begon in die fase door het stuwende werk van foto Willem Mieras Remco van Keeken, Marcel Lourens en de voortreffelijk spelende Niels Lodewijk beter te voetballen. Het riskeerde met een gewaagde speelwijze (ach terin één op één) niettemin ook de kans op een tegengoal. Diederik Hiensch had er een verklaring voor. „Ik heb dat risi co bewust genomen, omdat win nen in deze fase enorm belang rijk was. We wisten precies hoe GWV zou spelen, omdat Joost Folmer sinds vorige week voor ons de tegenstanders bekijkt. En zo wist ik dat we exact het zelfde systeem hanteren: drie aanvallers, drie middenvelders en vier verdedigers. „Maar als je zoals ons speelt, heb je aanvallend een speler over en verdedigend één te kort", rekende Hiensch voor. „Ik wilde Remco van Keeken niet de hele wedstrijd achter de voorste middenvelder van de tegen stander aan laten lopen. Dat be tekende dat Niels Lodewijk, als wij geen balbezit hadden, die rol moest overnemen en we achter in dus meestal één op één speel den." Grenzeloos Het getuigde van een grenzeloos vertrouwen in de andere centra le man achterin. Jeffrey van de Velde speelde zowel corrigerend als in de dekking en voerde die opdracht onberispelijk uit. De omgevormde laatste man hield de gevaarlijke spits Paul Hartog in bedwang, organiseerde zijn verdediging bekwaam en diri geerde met zijn lange pass ook nog vaak de aanval. Kloetinge overleefde dankzij hem - én door een paar uiterst knappe reddingen van Jaap Pij nenburg - een offensief van het overigens weinig slagvaardige GWV. Twee keer was Kloetinge al eens dicht bij een tweede tref fer: bij een solo van Van Keeken en een rush van Erwin Dek op rechts. De beloning voor veel inzet en ijver kwam in de 25e minuut van devoet van Arjan Human. Wilco de Valk, met zijn snelheid een constante dreiging, zette voor, Ronald Zuijdwegt nam de bal ineens op zijn schoen en Human schoot van dichtbij raak: 2-0. Kloetinge-GVW 2-0 (1-0). 43. Ar jan Human 1-0, 70. Arjan Human 2- 0. Scheidsrechter Harold van de Ketterij (Vlissingen). Gele kaart: Marcel Lourens (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erwin Dek, Jeffrey van de Velde, Niels Lo dewijk, Arno Melaard; Johan de Goederen, Remco van Keeken (77. Alex Lourens), Marcel Lourens; Wil co de Valk, Arjan Human, Ronald Zuijdioegt (87.Jan Baaijens). GWV: Khalid Ben Lahsen; Bart Broeder, Johan de Man, Marco van der Pol, Edwin Kampert; Frank Ver- kuijl, Paul Malherbe, Moslim Adna- ne; Wim van Silfhout, Paul Hartog, Hichame Lahine (59. Walter van Ommeren).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 22