Stadsderby ongelijke strijd Kousemaker kampioenendoder Bruse Boys te laat bij de les tegen Y erseke To vaal krijgt koploper Ducks op de knieën iïeuwe zege voor eiler Frans Maas tl A verplettert (wadendamme )ppermachtig Middelburg op halve kracht langs Zeelandia: 4-0 Eerste zege Oostkapelle Vijf dammers naar WK •rVincentde Rijke DDELBURG - Sportpark De lorst was gisteren voor het stsinds een kleine vijftig jaar .r het strijdtoneel van het }en tussen Middelburg en •landia in competitiever- jj. Het is zeker dat de stads- bvdit seizoen nog zeker een- iigespeeld zal worden. Maar jen het krachtsverschil tus- detwee ploegen kan het vol ui jaar wel eens anders zijn. Jdelburg ontstijgt het vier- Jasseniveau, terwijl Zeelan- er de nodige moeite mee |ktte hebben. dionspeaker Sjaak van de «die normaal gesproken om week zowel de wedstrijden i Middelburg als Zeelandia f zijn rekening neemt, be de voor aanvang van de Istrijd met gemengde gevoe- saan zijn taak te beginnen, man met de Zeelandia-ach- rrond, wiens zoon uitkomt rMiddelburg 1, sprak via de jofoon vanuit zijn spreekge- dte de volgende woorden: heb in de loop der j aren voor je teams gespeakerd, maar rhet gemak ben ik vandaag r de thuisspelende club, en isMiddelburg." schien koos Van De Berg on lust voor de gemakkelijkste veg, want de nieuwe zon- -vierdeklasser Zeelandia i gistermiddag naar ver ging niet opgewassen te- het als favoriet gestarte Idelburg. Middelburg wist alle gemak de wedstrijd rzijn hand te zetten zonder attrick voor anseman ISSINGEN- In de tweede sse van het vrouwenvoetbal iKloetinge met 2-6 van de nes van RWH. ploeg heeft de plaats inge- aen van het teruggetrokken singen en bleek duidelijk maatje te klein voor Kloe- ■e.Tina Dujacovic opende na en minuten de score, waarna istel Ganseman vervolgens een gave hattrick voor een ■ruststand zorgde. Na rust irden RVVH en Christel iseman ieder twee keer. dat het daar al te veel moeite voor moest doen. Slechts de eer ste vijf minuten van de wed strijd was er aan Middelburg zijde iets van fanatisme te be speuren. Dit resulteerde in een vroege 1-0-voorsprong, waarna de ploeg van oefenmeester Huib Meerman weer een tandje terug kon schakelen. Na deze goal was er nimmer meer sprake van een echte wedstrijd. Inspiratieloos Dat kwam tevens door het in spiratieloze optreden van Zee landia, dat met het huidige spe- lerspotentieel niet veel van deze competitie mag verwachten. Lijfsbehoud in de vierde klasse lijkt het hoogst haalbare voor de equipe van Piet Puijpe. Dat zal dan voor het grootste gedeelte op basis van inzet moeten gebeuren. Het team dat vorig seizoen de promotie wist te be werkstelligen, heeft ziender ogen aan kracht verloren. De zwart-groenen wisten giste ren maar met moeite de bal over de middellijn te krijgen. En de keren dat dit gebeurde, ontbrak het aan overtuiging en intelli gentie. Wanneer een van de twee geïsoleerde Zeelandia-spitsen (Ferhan Topal en Danny Gilde) de bal wist te beroeren, was het gat met het middenveld zo gi gantisch dat het balbezit geen lang leven beschoren was. Slechts wanneer de Zeelandia- spelers de afvallende bal op konden pikken, was doelgericht denken aan de orde. Dat ge beurde gedurende het hele duel maar een paar keer. Maar ook Middelburg hoef t zich na dit duel niet hard op de borst te slaan. Ondanks het feit dat de individuele kwaliteiten op de goede momenten boven komen drijven, zou er met wat meer overleg veel meer uit te halen zijn. Met name de zelfzuchtig heid in de voorhoede van Mid delburg is menig supporter een doom in het oog. De kwaliteiten van de spitsen Mark Roose en Ghalid Akhiyad staan buiten kijf, maar te vaak zijn ze uit op eigen succes. Met name Roose was gisteren niet trefzeker. De aansluiting vanuit het midden veld, die er bij Middelburg wel was, werd te weinig benut. En als de afronding zo moeizaam blijft verlopen als tegen Zeelan dia, is een mogelijk kampioen schap nog niet zo dichtbij als menigeen denkt. De ploeg van trainer Huib Meerman wist desalniettemin het duel met Zeelandia te domi neren. De vroege voorsprong kwam tot stand na een solo van linksback Ronnie Mesu die de bal bij Akhiyad wist te krijgen. Die werd gevloerd in het straf schopgebied met een penalty als gevolg. Ex-prof Evert Eiken hout benutte de strafschop: 1-0. Niet ver voor het rustsignaal was het wederom Eikenhout die met een wonderschone goal voor 2-0 zorgde. Op dertig meter van de goal nam hij de bal aan, liet hem eenmaal stuiten, en knalde het leer met grote snel heid in de linkerbovenhoek. Droge knal In de tweede helft kopte Paul Constandse de groen-witten naar een 3-0-voorsprong. Niet ver voor het verstrijken van de reguliere speeltijd wist Mark Roose na een goede actie wel ie mand uit de tweede lijn te vin den. Pascal van de Berg zorgde met een droge knal voor de te rechte 4-0-overwinning. Mid delburg kan zich voorlopig vasthouden aan het feit dat ze er staan op de momenten dat het erop aankomt. Maar het is over duidelijk dat er met de spelers die voorhanden zijn meer moge lijk is. Middelburg: Michel Sinlce; Ramon Gabriëlse, Turan Dogan, Jan de Rij ke, Ronnie Mesu; Paul Constandse, Pascal van de Berg, Ruud de Vroe, Evert Eikenhout; Ghalid Akhiyad 77. Detlef Prince), Mark Roose. Zeelandia: Rinaldo Gilde; Tonny Schetters (77. Marcel van de Hoek), Gijs Folcherts, Wilco Lievense, Hans Zuurmond, Piet Baan; Ri chard Verweij, Michel Carol, Marcel Louws (25. Richard de Bree); Fer han Topal, Danny Gilde. In de stadsderby tussen Middelburg en Zeelandia (gestreepte shirts) ging het er soms hard aan toe. Vlnr: Marcel Louws, Ronnie Mesu en Danny Gilde. foto Ruben Oreel door Hans Markusse VLISSINGEN - De Goese Rug byclub Tovaal liet zich zondag na een sterke openingsfase nog bijna verrassen door medekop- ioper Ducks. Na een vlotte 14-0-voorsprong knokten de Brabanders zich halverwege de tweede helft naar 14-17. Een sterke slotfase zorgde alsnog voor een 28-17-zege voor de Goesenaren. Een gehandicapt Oemoemenoe verloor in Hoek van Holland kansloos van het jubilerende Hookers, dat een dag eerder het 25-jarig bestaan had gevierd. Hookers won afge tekend met 34-3 en staat nu op de tweede plaats. Tovaal kwam tegen het gepro moveerde Ducks sterk uit de startblokken. Binnen tien mi nuten leidde de Goese ploeg door tries van Michiel Sinke en Bart Spaas met 14-0 en leek Ducks, dat het vorige seizoen louter successen kende (kampi oenschap in de 3e klasse F en re gionale bekerwinst), rijp voor de sloop. De terugval van de Goesenaren was echter opzien barend. Halverwege de eerste helft namen de Brabanders het initiatief over en vanuit het niets werd het op slag van rust 14-7. De Tovaalspelers stonden er bij en keken er naar. De pep-talk van aanvoerder Sjoerd Wartena sorteerde wei- VLISSINGEN- In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal won Oostkapelle dik verdiend met 4-1 van TYBB uit Haarlem. Een vlotte combinatie Judith Eckhardt-Janita Davidse-Na- thalie van Ee leverde al snel een 1-0-voorsprong op. Via een te rechte strafschop na een over treding op Irma de Witte kwam TYBB weer op gelijke hoogte, maar nogmaals Nathalie van Ee en Ilona Stouthamer zorgden daarna voor de verdiende 3-1- voorsprong bij rust. Na een uur scoorde Arija Bogaard 4-1 en was de wedstrijd beslist. Doel- vrouw Joska Lamper stopte daarna nog een strafschop. nig effect, want direct na rust kwam Ducks vanuit een fraai genomen penalty-kick al terug tot 14-10. De thuisclub was de kluts kwijt en slaagde er niet in het spel naar de helft van Ducks te verplaatsen. Met nog vijftien minuten te gaan kwamen de gasten op een 14-17-voor- sprong. Herstel Niemand geloofde op dat mo ment nog in een gunstige afloop voor Tovaal, maar zo plots als de malaise intrad, zo onverwacht diende het herstel zich aan. Na een verre kick van Jan-Joost Wiebrens was de 18-jarige Staf Leemans er als de kippen bij om zijn ploeg op een 19-17-voor- sprong te brengen. Jan Moelker benutte ook deze conversion en de thuisploeg was plotseling weer heer en meester. Vlak voor tijd maakte Alex Vlieland het feest compleet. Op aangeven van Egon Geeratz kreeg hij vrije doorgang van de Brabantse de fensie en stelde met de vierde try ook het bonuspunt voor de Goe senaren veilig: 28-17. Tovaal - Ducks 28-17 (14-7). 3. Mi chiel Sinke 5-0, 3. Jan Moelker 7-0, 10. Bart Spaas 12-0, 11. Jan Moel ker 14-0, 70. Staf Leemans 19-17, 70. Jan Moelker 21-17, 76. Alex Vlieland 26-17, 77. Jan Moelker 28-17. Scheidsrechter: H.J.AM. Peeters (Wemeldinge). Aantal toe schouwers: 75. Hookers-Oemoemenoe 34-3: Oemoemenoe trad gehandicapt aan tegen Hookers. Jan Al- bregtse, Harry van Helsland en jeugdintemational Martij n Boogaard ontbraken, maar des ondanks namen de Middelbur gers via een penalty-kick van Herbert-Jan van der Waal al vroeg in de wedstrijd een 0-3 voorsprong. Het kostte Hookers weinig moeite om die ongedaan te maken. In de driekwartlijn liet Oemoemenoe te veel gaten vallen en bij rust leidde de thuisclub al met 29 - 3.Na rust had Oemoemenoe de driekwart- lijn beter op orde. Hookers wist nog een keer te scoren en de Middelburgers hielden de scha de beperkt tot 34-3 Hookers-Oemoemenoe 34-3 (29-3). 3. Herbert-Jan van der Waal 0-3. Scheidsrechter: Sluijmers (Delft). Aantal toeschouwers: 100. irLucien Roelandt 1NEUZEN - Na de winst in Open nationaal kampioen- ap in Breskens sloot Frans as gisteren ook het zeilweek- ie van de Watersportvereni- ;De Honte in Terneuzen in ware ORC-club klasse zege- rad afDe overwinning in de ite klasse ging naar Roy van ïr, de voorzitter van de wa- portvereninging in Bres- ns Maas toonde zich vorige ik week op het NK nog een sse apart. Daar was nu geen ake van. De Temeuzenaar asZuiderbaan voer zaterdag Ier uitstekende zeilomstan- tieden zijn schip Twee gezus- inaar een riante uitgangspo- e. De huisarts moest echter ie tweede dag noodgedwon- vanaf de kant toezien, ut een overwinning behaal je len met je bemanning. En it dat laatste ontbrak zondag op de Twee Gezusters. Frans Maas liet zich dat buitenkansje niet ontnemen. De Bressiaari- der, zaterdag als tweede geëin digd, manoeuvreerde zijn Ca- pella behoedzaam door de Pas van Terneuzen, rond de Platen voor Breskens en finishte als eerste bij de Everdingen Vijf. In het algemeen klassement bleef Frans Maas de Temeuzenaar Harold van den Hemel met het jacht Duciel ruim twaalf minu ten voor. Dat de Westerschelde zelfs voor een Nederlands kampioen nog geheimen heeft, ondervond Hein van Brück. De schipper uit Eindhoven liep met zijn Arriba zondag vast op een zandbank voor Breskens en kon meteen een een hoge klassering in de lichte klasse vergeten. Roy van Aller toonde zich zater dag met zijn Noord wind het be hendigst. De schipper uit Bres kens moest op zondag toch nog alle zeilen bijzetten om zich te verzekeren van de eindzege. [onze sportredactie ISSINGEN - In de zesde sse A van het zondagvoetbal laaide RIA Westdorpe giste- een monsterscore tegen hek sluiter Kwadendamme: 12- ïobur was thuis met 4-2 te rk voor Dreischor en Rimboe a nipt met 2-1 van Vosmeer. 1-Kwadendamme 12-0: Voor t hield Kwadendamme de ade beperkt tot drie treffers, ar in de tweede helft wist 1 W echter nog negenmaal il te treffen. Marino Dhooge n de helft van de produktie zij n rekening en Arno Ver ia scoorde tweemaal. De inge treffers kwamen op van Sancho Mart ens, lesBreyne, Dimitri Pluym en mfred Swagemakers. bur-Dreischor 4-2: Nadat 1 Witte Dreischor op voor tong had gezet, miste Eus van ik vanaf de strafschopstip de as op de gelijkmaker. Kort aaia was het Walter Siepman, nga week ook al goed voor treffers, die 1-1 aanteken- :c Heijboer bracht de bezoe- 15 opnieuw op voorsprong, maar via Eus van Dijk, Walter Siepman en Gerard Tibbe (terug na een jaar blessureleed) werd het uiteindelijk 4-2. Rimboe-Vosmeer 2-1: Een duel tussen twee koplopers in de zes de klasse B. De thuisploeg was iets sterker, maar het was Vos meer dat op voorsprong kwam door Comé Geers, die een vrije trap onhoudbaar inschoot. Nog voor rust kwam Rimboe langszij door Comé de Mooij, eveneens uit een vrije trap. Halverwege de tweede helft bezorgde Con nie Eist Rimboe de overwin ning: 2-1. Renesse-Volharding 4-0 (2-0): Volharding maakte het Renesse erg lastig en hierdoor werd het geen fantastische wedstrijd. De mannen van trainer Cees van Dijk kregen veel kansen, maar sprongen er enorm slordig mee om. Er was onvoldoende aan sluiting en het middenveld werd meestal helemaal overgeslagen. Mischa van de Hoek opende met het hoofd de score. Met een fraaie volley zorgde Wilco Hoo- gerhuis voor de 2-0-ruststand. Na rust waren het achtereenvol gens Clement Rijnberg en Peter Moerland die doeltreffend wa- Daaf Kasse (rechts) in actie tegen Cees Rijk tijdens het Zeeuws kampioenschap dammen. foto Willem Mieras Goese dammer vloert titelhouder De Leeuw in tweede ronde ZK van onze sportredactie 'S-GRAVENPOLDER - In de tweede ron de van het Zeeuws damkampioenschap heeft Arjo Kousemaker in het dorpshuis van 's-Gravenpolder voor een stunt ge zorgd door titelhouder Johnny de Leeuw in een spannende partij te verslaan. De 28-jarige dammer uit Goes nestelde zich door zijn tweede opeenvolgende overwinning aan de kop van het klasse ment. Hij moet de eerste plaats delen met Jaap de Jonge en Daaf Kasse, die ook twee winstpartijen op hun naam hebben staan. Johnny de Leeuw speelde zaterdag op het randje van wat verantwoord is. Arjo Kou semaker zadelde de regerende kampioen na een interessante opening op met een starre rechtervleugel, die in de rest van de partij een grote rol bleef spelen. In de tijd noodfase kon Kousemaker een doorbraak naar dam forceren. De schade voor De Leeuw bleek mee vallen, maar via een leu ke finesse kon Kousemaker na zo !n zes uur spelen de dam van zijn tegenstander op sluiten, waarmee de winst binnen was. Jaap de Jonge haalde zijn tweede over winning binnen door zijn clubgenoot Kees de Jonge te verslaan. In het midden spel verzuimde de Middelburger al win nend toe te slaan, waarna zijn voordeel enigszins verzandde. Toen Kees de Jonge in het eindspel een ernstige fout maakte, was de partij snel beslist. Daaf Kasse had zaterdag bijna zes uur no dig om Cees Rijk op de knieën te krijgen. In de opening was het betere spel voor Rijk, maar in het middenspel trok Kasse het initiatief naar zich toe. Rijk moest af wikkelen naar een onduidelijk eindspel, waarin Kasse door een aantal dreigingen het zijn tegenstander zeer lastig maakte. Analytisch was de stand misschien nog wel houdbaar, maar achter het bord slaagde Rijk er niet in de remise veilig te stellen. Viel er in de eerste ronde nog een gelijk spel te noteren, zaterdag eindigden alle partijen met een winnaar en een verliezer. Bennie Provoost herstelde zich van zijn nederlaag in de eerste ronde door Aart Walraven te verslaan. In een klassieke stand vergaloppeerde Walraven zich op de 21e zet, waarna het jonge talent uit Aagtekerke een winnende doorbraak kon nemen. Erwin Hamers won dankzij een sterke voorpost van debutant Ronnie Gunter, die zodoende nog op zijn eerste punten wacht. Jaap Verhoek ten slotte voerde tegen René Dusebout zijn voordeel langzaam op om in de tijdnoodfase win nende toe te slaan. van onze sportredactie HOOGEZAND - Niet slechts de beste twee maar de beste vijf van het in Hoogezand aan de gang zijnde Europese damkam pioenschap plaatsen zich voor het WK, dat volgend jaar in Riga wordt gehouden. Dat besluit is Trainer woest na nederlaag zondag in Hoogezand genomen tijdens een openbare zitting van het Werelddambondbestuur (FMJD). Vorig jaar besloot het FMJD- Congres in Tallinn, dat de aan Europa toekomende plaatsen verdeeld zouden worden over het EK en een Europees zone- toernooi. Voor dat laatste toer nooi meldde zich echter geen or ganisator, zodat er nog slechts vijftien van de twintig plaatsen waren ingevuld. Gelet op het bijzonder sterke deelnemersveld in Hoogezand was een ieder het er over eens, dat twee WK-tickets wel erg weinig waren. Nu krijgen de EK-spelers er nog drie bij. ANP door Peter Godrie BRUINISSE - „Ik dacht dat ik ze niet hoefde te motiveren en dat ze er wel voor tweehonderd procent zouden staan", sprak Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren zaterdag verwijtend na de teleurstellende 2-3-neder- laag tegen Yerseke. „De eerste helft was ronduit slecht en er was totaal geen inzet." De twee de helft van de tweedeklasser oogde aanzienlijk beter, maar niet goed genoeg om de kritiek van de Roosendaalse coach in Bruse dienst weg te nemen. De wedstrijd tegen Yerseke be gon zo mooi voor Bruse Boys. De eerste tien a vijftien minuten stond het elftal als een huis, nie mand verzaakte en er werd, be langrijker nog, gescoord. Derti ger Jacob van den Berge strafte een communicatiefout in de verdediging van Yerseke onher roepelijk af: 1-0. Met andere woorden, wie of wat kon Bruse Boys tegen Yerseke wat maken? Het antwoord volgde al snel: Bruse Boys zelf. Want na de flit sende openingsfase zakte het elftal in de eerste helft als een plumpudding in elkaar. Yerse ke, dat net als Bruse Boys na twee competitieduels vier pun ten had vergaard, wist wel raad met de malaise bij de thuis ploeg. Miskleun Nog voordat een halfuur ver streken was, scoorde de ploeg van trainer Ad Poortvliet de ge lijkmaker. Net als bij het eerste doelpunt van Bruse Boys lag er een verdedigingsfout aan ten grondslag. Een miskleun van Wilko Hanzen bood Yerseke de ideale mogelijkheid om op gelij ke hoogte te komen. Bart van Steveninck profiteerde van de fout van Hanzen en liet Bruse Boys-doelman Jacob Muller kansloos: 1-1. Bruse Boys had het tij kunnen kerenPeter Willemse lo-eeg niet lang na de gelijkmaker een per fecte kans om de bal bij de twee de paal in vrije positie in te koppen. De aanvallende mid denvelder plaatste de bal echter naast het doel. Yerseke had niet zoveel moeite om het doel te vin den. Vlak voor rust, na weer een fout in de Bruse achterhoede, was het Corstiaan Noordijk die profiteerde: 1-2. Van Oeveren kon in de pauze niets anders doen dan maatregelen nemen. De vele omzettingen hadden tot gevolg dat Bruse Boys wat extra druk op het doel van Yerseke kon uitoefenen. Toch werd Yers eke er niet direct door in paniek gebracht. Oké, Bleiji creëerde zich enkele kansjes, maar daar mee was de koek ver op. En ook de doorkopballen van Jacob van den Berge waren te doorzichtig voor de Yerseke-defensie. Zo leek de zouteloze, Zeeuwse derby uit te draaien op een een voudige zege voor Yerseke tot dat Harold van den Berge in de 64e minuuut met een verwoes tend schot op de paal knalde. Niets bijzonders, zou je zeggen. Toch wel. De vanaf de paal te rugspringende bal werd met de hand gevangen door Yerseke- speler Johnny Lindenberg. Scheidsrechter Cees Bax floot voor een handsbal en niet zoals menigeen dacht, voor een pe nalty als gevolg van die hand bal. „Ik liep niet naar de stip", wees Bax de Bruse protesten van de hand. De leidsman liep wél naar de grensrechter van Yerseke, die met zijn vlag zwaaide. De vlagger had name lijk gezien dat het schot van Ha rold van den Berge over de ach terlijn was gegaan en pas toen in het veld terugkwam. OokYerse- ke-keeper Paul Poley had de bal achter zien gaan. Bax: „Waarom zou ik het oordeel van de doel man in twijfel trekken?" Met deze twee 'getuigen' was de zaak voor de scheidsrechter af gesloten en floot hij voor een uittrap. Bruse Boys reageerde uiteraard furieus, maar Bax wenste geen andere beslissing te nemen. Van Oeveren berustte er maar in. „Als de scheidsrechter naar een clubgrensrechter loopt, dan weet je wel wat hi] zegt..." Toch zat de affaire Bax niet helemaal lekker. „Het was misschien wel een beetje ondui delijk." Inplaats van een penalty te kri j - gen, die de gelijkmaker voor Bruse Boys had kunnen zijn, vergrootte Yerseke de marge naar twee treffers door een lage schuiver van ruim twintig me ter: 1-3. Muyo Avic bepaalde de eindstand een minuut daarna op 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 17