Obstakels nieuwe wijk Westdorpe Terug naar die goede oude tijd mm, Wilhelm zeeland 16 Grondprijs en schaapskudde inzet onderhandelingen Concurrent van VVM vecht vergunning aan Rechter geeft Sagro twee maanden respijt Ontslagen Neeltje Jans uitgesteld Huize Emmaus VACATURE assurantiën b.v. (aankomende) buitendienstmedewerker MA zaterdag 18 september 1999 door Lilian Dominicus WESTDORPE - Wil de gemeen te Sas van Gent ooit nog een nieuwbouwwijk in Westdorpe bouwen, dan zal ze met project ontwikkelaar J. Kaas uit Philip pine in zee moeten. Na het over lijden van grondeigenaar H. Verschaffel uit Boekhout is het terrein in handen van Kaas. Nieuwe onderhandelingen staan voor de komende weken gepland, maar er zijn nog heel wat obstakels. Kaas probeerde twee jaar gele den het terrein - al was het nog in handen van Verschaffel - al te slijten aan de gemeente. De toenmalige burgemeester, me vrouw J. van Resthad kort voor haar vertrek met de Philippien- se ontwikkelaar overeenstem ming bereikt over de aankoop. DEN HAAG - Afvalverwer kingsbedrijf Sagro Recyling uit Westdorpe heeft de directe drei ging van het verbeuren van dwangsommen afgewend met een spoedprocedure bij de Raad van State. Rechter M. Boll schorste giste ren de dwangsom die Gedepu teerde Staten het bedrijf uit Westdorpe hebben opgelegd tot 15 november. De dwangsom, tweeduizend gulden per over treding van de milieuvergun ning tot een maximum van twee ton, is opgelegd omdat Sagro volgens GS grond heeft gestort op een plek waar dat volgens de vergunning niet mag. Bedrijfsleider W. Tollenaar is het oneens met die constatering. Om geen risico te lopen dwang sommen te verbeuren is het be drijf met man en macht bezig geweest de omstreden hoeveel heid grond te verplaatsen. Sa gro is daarbij afhankelijk van het weer want er moet met zwaar materieel worden ge werkt. GS-woordvoerder P. Katsburg verzet zich niet tegen de schorsing. Volgens hem is het provinciebestuur voornemens het innen van de dwangsom op te schorten tot 15 november. De raad zou voor de grond 470.000 gulden moeten betalen: 21 gulden per vierkante meter. Hoewel Van Rest het idee had dat Sas van Gent hiermee een goede slag kon slaan, dacht de raad er destijds wezenlijk an ders over. WD-er R. Noët, toen nog raadslid, maar door de ver kiezingsuitslag toen zeker van een wethouderszetel in het nieuwe college dat een maand later zou worden geïnstalleerd, verzette zich fel tegen de aan koop. Een meerderheid van de raad koos zijn kant. Of Sas van Gent nu nog uitkomt met 21 gulden per vierkante me ter is nog maar de vraag. De grondprijzen in de regio zijn de voorbije twee jaar gestegen. Noch burgemeester J. Lonink noch wethouder R. Noët wilde gisteren uitspraken doen over de vraagprijs. Risico's ..Het hangt ook af van wat de gemeente vól bieden", ontweek Lonink de vraag. „We gaan met alle betrokken partijen binnen kort weer aan tafel zitten. Bo vendien is het nog niet duidelijk of we tot koop over willen gaan. Misschien is het verstandiger de financiële risico's bij iemand anders te laten. Belangrijker nog dan de prijs is de vraag hoe de wijk er uit gaat zien, wie er mag bouwen en wat de rol van de gemeente is." Niet alleen de prijs, maar ook het feit dat er nog een pacht ligt op het stuk grond dat de toe gangsweg moet worden naar de Oostmolen kreek maakt de toe komst van de wijk onzeker. Nog steeds graast de kudde van schapenhouder K. van Waes in het onsluitingsgebied. „Het pachtcontraet dat Van Waes heeft met eigenaar de Domeinen moet inderdaad nog worden ontbonden", erkende Lonink. „Daar zal een redelijke financi ële vergoeding tegenover moe ten staan." Hij ontkende dat daarvoor twee ton is geboden. „Dat bedrag was bedoeld om Van Waes uit zijn boerderij te kopen. Maar dat heeft niets met de Oostmolen- kreek te maken. Zijn boerderij ligt aan de rand van de nog te realiseren ecologische verbin dingszone tussen Oost- en West- Zeeuws-Vlaanderen in de Autrichepolder", aldus Lonink. éii Burgemeester Vogelaar deed zijn naam eer aan. foto Charles Strijd door Arjan Schuiling DEN HAAG - De onafhankelij ke adviseur van de Raad van State wordt ingezet om te on derzoeken of Gedeputeerde Staten van Zeeland afvalver werker Verstraeten en Verbrug- ge Milieubeheer (VVM) in Hoek in de nieuwe vergunning terecht verplichten geen fotografisch gevaarlijke afvalstromen te ac cepteren met een zilvergehalte boven de 20 milligram per liter. WM stelde gisteren tijdens een hoorzitting bij het rechtscollege dat die norm veel te streng is; het bedrijf vreest voor een jaarlijkse omzetderving van twee miljoen gulden. Daarnaast vindt het be drijf dat het in de nieuwe ver gunning ten onrechte wordt verplicht om de afvalresten, het zogenaamde residu, af te voeren naar een bedrijf dat ze omzet in een bruikbare grondstof. Volgens de gemachtigde van WM, mevrouw E. Sillevis Smitt, is er geen Nederlands be drijf dat deze techniek beheerst. Zij eiste dat de huidige praktijk, waarbij het residu wordt afge voerd voor verbranding, mag worden voortgezet. Het concurrerende bedrijf Van Vlodrop Holding BV uit Bergen op Zoom vindt de norm te soe pel. Volgens de gemachtigde J. den Broeder kan zijn cliënt het zilvergehalte in het residu te rugbrengen tot 0,5 milligram per liter. Van Vlodrop beperkt zich bij de verwerking tot zwart-witmate- riaal. WM heeft in de vergun ning toestemming om zwart-wi| en kleur te mengen en Van Vlo drop vreest dat het bedrijf ujj Hoek een deel van het aanbot van te verwerken zwart-witma- teriaalzal afsnoepen. DenBroe- der vindt dat het milieu c niet bij gebaat is want Van Vlo- drop weet immers veel meerzil. ver terug te winnen dan WM. Raad-van-Staterechter M. 1 maakte duidelijk de hele kwes- tie te ingewikkeld te vindet zonder hulp van het onafhanke- lijke bureau dat het Haags rechtscollege bijstaat. Hij zal?/ snel mogelijk om advies vrage en daar mogen alle betrokke partijen dan op reageren. D, hoorzitting zal dan worde voortgezet op 6 december. ZIERIKZEE - De Horecaboa FNV en FNV Bondgenoten zit een mogelijkheid om het aanti ontslagen bij Waterland Neelti Jans te beperken of zelfs vanti fel te krijgen. De bonden hebben gisteren e de directie van Neeltje Ja: overlegd. Er is afgesproken c er in elk geval tijdens de onde handelingen geen medewerke worden ontslagen.Het over!; wordt donderdagavond 30 se tember vervolgd. zie ook pagina door Jean-Lou de Gucht LAMSWAARDE - Terug naar de natuur, naar het platteland van Zeeland waar het leven goed is. Dat is de filosofie achter de gisteren begonnen eerste editie van de Goe de Land Feesten in Lamswaarde. Organisator Piet Mahu heeft het idee in En geland opgepikt waar de country fair een begrip is. Op een acht hectare groot veld tus sen Lamswaarde en de Boudeloodijk is een evenemententerrein ingericht dat om zoomd is door kramen waar allerlei streek producten te koop zijn. „De Goede Land Feesten en Lamswaarde moeten bij elkaar gaan horen", zei burgemeester A Vogelaar in zijn openingsspeech. Hij noemde het Goede Land of het Heilige Land vleiende namen voor het idyllische Lamswaarde. Het aantrekkelijke programma dat gebo den wordt is gericht op het agrarische bui tenleven en roept herinneringen op aan vroeger. Er is een demonstratie van oude ambachten zoals stoelen matten, kantklos sen, mandenmaken, vlas zwingelen en klompen kappen. Er zijn allerlei ambachte lijk geproduceerde artikelen te koop zoals kaas, paardenmelk, honing, bloemen, groenten en fruit. Voorts zijn er allerlei de monstraties, zoals schapen scheren, dorsen en hoefsmeden. Op het programma staat verder nog een show van oude tractoren en landbouwwerktuigen. Wat de Goede Land Feesten extra interes sant maakt zijn de demonstraties die op het middenterrein gehouden worden. Er is een valkenshow, een westerndemonstratie, een sleep wedstrijd voor trekpaarden, een de monstratie ringrijden en een tienspan met boerentrekpaarden te bewonderen. Bijzon der de moeite waard is de demonstratie schapendrijven. Aangename uurtjes Organisator Mahu is er in geslaagd om vele facetten van het buitenleven een plaats te geven op zijn evenemententerrein. Wie even uit onze geïndustrialiseerde wereld wil stappen en nostalgische herinneringen wil ophalen aan 'de goede oude tijd' kan een paar aangename uurtjes beleven in Lams waarde. De openingstijden van het feestter rein van de Goede Land Feesten in Lams waarde zijn vandaag en morgen van tien tot zes uur uur. Liefde overwint alles Tot ons onuitsprekelijk en onbegrijpelijk verdriet hebben wij de droeve plicht u mede te delen dat ten gevolge van een verkeersongeluk in Duitsland is overleden mijn innig geliefde man en mijn lieve papa, onze zoon, schoonzoon, broer, zwager, oom en kleinzoon HENK MARTIN EDDY MULDER 28-3-1962 t 14-9-1999 Axel: Ank Mulder-de Waard Joël Rotterdam: J. Mulder M. Mulder-Kaas Rotterdam: D. de Waard A. de Waard-Zeven bergen Peymeinade (Fr): Laura en Neil Capelle a/d IJssel: Adrie en Hans Kralingse Veer: Dick en Mierelle Tristen Rotterdam: Martin en Marianne Jasper, Bob, Vera Nieuwerkerk a/d IJssel: Mevr. Mulder-Paul Jacob Jordaenstraat 11 4571 MT Axel De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 20 sep tember om 14.45 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Her vormde Kerk, Koestraat 2 te Axel, die aanvangt om 14.00 uur. (parkeergelegenheid op het Kennedy- plein) Na afloop van de begrafenis kunt u de familie con doleren in de kerk. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het, na een noodlottig verkeersongeval, overlijden van De heer HENK MULDER vader van Joël, leerling van onze school We wensen Mevrouw Mulder, Joël en verdere fami lie veel sterkte toe bij de verwerking van dit niet te begrijpen verlies. Bestuur, personeel, ouders en leerlingen P.C.B.S. De Warande. Axel Op de gezegende leeftijd van 92 jaar is in haar woning in de Residentie Terneuzen, voorzien van het Sacrament der Zieken, zacht en kalm van ons heengegaan EUGENIA AMELIA VERSCHUEREN weduwe van Willem Bakker Uit aller naam: Neven en nichten en verdere familie Terneuzen, 17 september 1999. Correspondentieadres: Edisonstraat 11, 4532 LL Terneuzen Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag 21 sep tember van 11.00 tot 11.30 uur in rouwcentrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6 Terneuzen. De uitvaartdienst, waarbij u bent uitgenodigd, wordt gehouden dinsdag 21 september om 12.00 uur in de kerk van de Emmaüsparochie, Alb. Thijmstraat 2 te Terneuzen. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in crematorium "Terneuzen", Beliamystraat 28c te Terneuzen. Schriftelijke condoleance. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Geschokt en verdrietig zijn wij door het overlijden van onze buurman HENK MULDER Wij wensen Ank, Joël en verdere familie heel veel sterkte toe. Fam. Kamoen Fam. Veenhoven Fam. Boeije Fam. Van de Velde Fam. De Koeijer Fam. Hamelink Fam. Joos Fam. Van den Bos Fam. Bakker M. Lapeysen Fam. Van Alten Fam. Koekkoek Fam. Bijl Fam. Schoot Fam. Fonteine Fam. Strijdonk Fam. Willemsen Fam. Van Britsom Fam. Franse Fam. De Feijter Met ingang van 1 oktober 1999 ontstaan er in Huize Emmaus de vacatures voor 1. Nachtverpleegkundige (v/m) (±20 uur per week) 2. Oproepkrachten (bejaarden- of ziekenverzorgenden)Voor een wis selend aantal uren per week ter vervanging van ziekte en zwangerschapsverlof Specifieke functie-eisen nachtverpleegkundige: -verpleegkundige opleiding of zieken-/bejaarden- verzorgende Specifieke functie-eisen oproepkrachten: -diploma ziekenverzorgende of bejaardenverzor- gende; -bereidheid tot werken in wisselende diensten bij oproep; Voor beide functies geldt: -enkele jaren ervaring in een soortgelijke functie; -meehelpen het woon- en leefklimaat van bewo ners te bevorderen; -goede contactuele eigenschappen en een wezen lijke belangstelling voor de ouder wordende mens; -zelfstandig kunnen werken; -aandacht voor de katholieke identiteit van ons verzorgingshuis; NB: Geïnteresseerden uit de doelgroepen ingevol ge de Wet SAMEN worden expliciet verzocht te reageren. Arbeidsvoorwaarden: -werktijden in overleg; -de arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de CAO-verzorgingshuizen -inschaling vindt plaats afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring.(Voor functie 1Schaal 7 en functie 2. Schaal 6) Informatie: Nadere informatie omtrent de functie wordt U gaar ne verstrekt door mevrouw K. Grootaert-Huyghe, hoofd zorg (Tel. 0117-301570 toestel 202). Uw schriftelijke sollicitatie (met CV) kunt U voor 1 oktober 1999 richten aan de directeur, de heer P.P.M. Ploegaert, Handboogstraat 6, 4515 CW IJZENDIJKE. DUBBELGLAS 10 jaar fabrieksgarantie concurrerende prijs Vraag vrijblijvende informatie bij \1X-'99S Zaamsiag, Bedrijvenstraat 1 l60l Tel. 0115-431692/431571 jaar Door de overname van een assurantieportefeuille en uitbreiding van de werkzaamheden hebben wij binnen ons bedrijf de volgende vacature: directie: h.h. visscher uw adviseur in verzekeringen, hypotheken, financieringen en sparen Een gerenommeerd assurantiekantoor, voornamelijk werkzaam voor particulieren, vrije beroepen en zelf standigen. gevestigd in de Leeuwenlaan 38,4532 AG TERNEUZEN zoekt op korte termijn een: I voor het werkgebied West-Zeeuws Vlaanderen De werkzaamheden bestaan o.a. uit: - behandelen van verzekeringsaanvragen - behandelen van schades - contacten onderhouden met cliënten en maatschap pijen, zowel mondeling als schriftelijk - bijhouden van de assurantie-administratie Wij vragen: - een opleiding op middelbaar niveau, bij voorkeur MEAO, Wij bieden: - een plezierige werkkring in een klein team - een opleiding voor het Assurantie B diploma - goede secundaire arbeidsvoorwaarden - de mogelijkheid om uzelf verder te ontplooien - een opleiding voor assurantie-adviseur in de bui tendienst Inlichtingen over de inhoud van deze functie zijn te verkrijgen bij de heef Luc Missiaen. Indien u meent aan bovenstaand profiel te voldoen dan nodigen wij u uit om uw handgeschreven sollicitatie met Curriculum Vitae binnen 14 dagen aan ons te zen den. U kunt deze richten aan: de directie van FERMONT ASSURANTIËN B.V. t.a.v. Dhr. H.H. Visscher Postbus 37. 4530 AA Terneuzen 0115-694851 Uw sollicitatie zal uiteraard zeer vertrouwelijk worden behandeld. Omnisportvereniging ASOC is op zoek riaar een Beheerder (m/v) Sportcomplex Cadzand (per 1-1-2000) voor het gemeentelijk sportcomplex in Cadzand. Openingstijden van het complex maken het noodzakelijk dat feitelijk beheer door tenminste twee per sonen wordt uitgevoerd. Werkzaamheden: - beheer sporthal, squashbanen, nevenruimten, verzor gen van de hierbij horende administratie, - verhuur van sportaccommodaties (inclusief 4 tennisba nen builen), - schoonhouden van de accommodatie, - klein onderhoud, - exploitatie van de kantine. Kwalificaties: - aantoonbare affiniteit met sport, bij voorkeur sporten die in het complex worden beoefend, - gekwalifeerd voor exploitatie van de kantine, - grote inzet om te komen tot een volwaardig gebruik van de accommodatie, - optreden als gastheer/vrouw, aanspreekpunt voor spor ters uit de regio en recreanten gedurende de vaste ope ningstijden van de hal, - betrokken zijn bij de verschillende afdelingen van de omnisportvereniging. Wij bieden: - vergoeding voor beheer, - vergoeding voor verhuur en schoonhouden, - inkomsten uit exploitatie van de kantine, - mogelijkheid (onder voorwaarden) andere activiteiten te organiseren in het complex. Voldoet u aan de kwalificaties en wilt u in aanmerking ko men voor het beheer van het sportcomplex dan dient u een brief met uitgebreid curriculum vitae, voor 3 oktober 1999, te zenden aan: Secretaris ASOC, Oude Haven 3, 4501 PA Oostburg. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met: Mart ten Braak (secretaris ASOC) 0117-454068 (avonduren). Notaris Mr B.J.J. Beltman EXECUTORIALE VERKOOP WOONHUIS TE HULST E L T M A N Mr B.J.J. Beltman, notaris te Hulst, is voornemens om op donderdag 30 september 1999 om 14.00 uur in Café de Kroon, Kleine Bagijneslraat 38 te Hulst, krachtens artikel 3:268 B.W. in het openbaar te verkopen: De eigendom van het woonhuis met aanbehoren. schuur en tuin. slaande en gelegen aan de Mauritslaan 12 te 4561 WG Hulst, kadastraal bekend gemeente Hulst, sectie B nummer 1458, groot één are tweeënveertig centiare, alsmede het perceeltje tuingrond gelegen aan de Mauritslaan, kadastraal bekend gemeente Hulst, sectie B nummer 2134, groot drieën vijftig centiare. Wijze van veiling: Inzet - bij opbod - en afslag - bij afmijning - worden na elkaar in een zitting gehou den. Betaling: De kosten en overdrachtsbelasting dienen binnen 8 dagen na de gunning te worden voldaan; en de koopsom dient binnen 6 weken na de gunning te worden voldaan. De opstallen zijn voor risico van koper vanaf de gunning. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executie veilingen 1993, voorzover daarvan bij het proces-verbaal van veiling niet wordt af geweken. Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren en een verklaring van een bankrelatie te overleggen betreffende hun financiële gegoedheid. Tot 14 dagen voor de openbare verkoop kan een onderhands bod worden uitge bracht bij een aan de notaris gerichte brief. Bijzonderheden: Terzake van gemeld registergoed wordt aan de koper een bedrag ad f 2.000,00 aan buitengerechtelijke incassokosten in rekening gebracht. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. Nadere inlichtingen, ook omtrent bezichtiging, te verkrijgen bij: Notariskantoor Mr B.J.J. Beltman, Mevr. Mr C. van Goethem of dhr. N. Roelandt, Grote Markt 1-3, 4561 EA Hulst, Postbus 5, 4560 AA Hulst, Tel: 0114-312821 - Faxnummer: 0114-316759.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 66