Nieuwe aanbieding aan schap PZC Brooddrogerij 's-Heerenhoek krijgt bij verhuizing extra vergoeding Toch geld voor watersnoodmuseum Tuincentrum medewerker r K cv» cv» ft F" <r zeeland 16 Projectontwikkelaar poogt Zeeuwse Eilanden in Goes te houden Zeeland met provincies N-Brabant en Limburg in Brussels kantoor Nacht van het verhaal in Middelburg Wedstrijden biertappen in het Arsenaal Verhuisde bibliotheek Vlissingen geeft feest GroenRijk Habo Renesse P ft ft p ft ft zaterdag 18 september 1999 door Rolf Bosboom GOES - Projectontwikkelaar De Delta Eilanden BV probeert waterschap Zeeuwse Eilanden over te halen om toch een nieuw hoofdkantoor te bouwen in het Bekhofgebied in Goes. Begin volgende week wil de ontwikke laar een nieuw aanbod doen. ..We blijven natuurlijk koop- lid". zegt directeur H. J. van Koeveringe. Hij heeft inmiddels ook een 'voordelige' aanbieding gedaan voor een bijgebouw in het Bekhof. Van Koeveringe wil het huidige hoofdkantoor in de ze opzet wel behouden. Een meerderheid van het alge meen bestuur van Zeeuwse Ei landen sprak vorige week tij dens een besloten vergadering haar voorkeur uit voor nieuw bouw in het Stationsgebied in Middelburg, op de plaats waar de gemeente haar stadskantoor had voorzien. Omdat het water schap daar op een toekomstige parkeergarage van de gemeente kan bouwen, is het met een to taalbedrag van 32 miljoen gul den aanzienlijk goedkoper uit dan in het Bekhof. In dat gebied zou een nieuw hoofdkantoor bij elkaar 43 miljoen gulden kos ten. Eigen initatief Op eigen initatief studeert De Delta Eilanden (een combinatie van Roompot Recreatie, archi tect M. Zeelenberg en de Lim burgse ontwikkelaar Stienstra) op de kansen om totale nieuw bouw in het Bekhof voor Zeeuwse Eilanden financieel toch interessant te maken. Van Koeveringe: „Zolang de de finitieve beslissing over de huis vesting van het waterschap niet genomen is, blijven we kijken of we ook andere varianten voor het gebruik van het Bekhof kun nen vinden." Als voorbeelden van waar mo gelijk ruimte is te vinden noemt Van Koeveringe de passage en de parkeerruimte In het com plex, die bijvoorbeeld ook ver huurd in plaats van verkocht kunnen worden. „Enkele van dat soort elementen hebben we bij het waterschap gedropt. Die hebben nog wat vragen die we vrijdag niet konden beantwoor den" zegt Van Koeveringe. Hij hoopt begin volgende week een definitieve aanbieding te doen. Dijkgraaf W. A Gosselaar be vestigt na enig aandringen dat er 'wel ideeën op tafel' liggen. ..Maar daar heb ik nog absoluut geen oordeel over, laat staan dat het dagelijks bestuur daar een oordeel over heeft." In de optie om delen van het toekomstige complex in het Bekhofgebied te huren in plaats van te kopen, zegt hij niet te geloven. ..Ik denk dat daar weinig winst mee valt te halen." Voordelige variant Op aandringen van het alge meen bestuur van Zeeuwse Eilanden wordt - hoewel het da gelijks bestuur van het water schap daar weinig voor voelt - ook nog de mogelijkheid beke ken om het huidige hoofdkan toor te behouden en een uitbrei ding in het Bekhof te realiseren. De Delta Eilanden heeft de aan bieding daarvoor vrijdag bij het waterschap ingeleverd- Volgens directeur Van Koeve ringe gaat het om een 'voordeli ge variant'. Inclusief de taxatie waarde met het huidige pand, zo'n twintig miljoen gulden, zou de prijs onder de aanbieding van Middelburg blijven. Of het waterschap daar gevoelig voor is, durft hij niet te zeggen. Daar bij spelen ook andere zaken een rol, zoals de exploitatielasten. „De vraag is of deze mogelijk heid voor het waterschap ook organisatorisch interessant is", aldus Van Koeveringe. „Daar kan ik helemaal niets van zeg gen, want ik weet niet hoe ze daar werken." Burgemeester De Goese burgemeester D.J. van der Zaag en wethouder C. R. M. M. Linssen hebben donderdagavond tij dens een be sloten bijeenkomst na de raads vergadering de fractievoorzit ters geïnformeerd over de laatste stand van zaken. Duide lijk is dat de gemeente geen ex tra geld op tafel zal leggen om het waterschap voor Goes te be houden. Het dagelijks bestuur neemt woensdag 22 september een be sluit over de huisvesting. In de week erna discussiëren de com missies over het voorstel. De al gemene vergadering neemt dinsdag 12 oktober een defini tieve beslissing. Brooddrogerij Re mijn veroorzaakte veel klachten over stank in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers HEINKENSZAND - Behalve een verhuispremie van 50.000 gulden krijgt brooddrogerij Re- mijn uit 's-Heerenhoek ook een extra onkostenvergoeding van 62.500 gulden. Daarmee willen burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele een ja renlange strijd met het bedrijf netjes afsluiten. De brooddro gerij wordt hoogstwaarschijn lijk begin volgend jaar naar het Sloegebied verplaatst. Het geharrewar tussen de firma Remijn, een bedrijf dat zich in eerste instantie alleen bezig hield met de handel en opslag van graan, zaden en peulvruch ten, begon toen het bedrijf die activiteiten in 1991 uitbreidde met een brooddrogerij. Oud brood wordt er verwerkt tot een halffabrikaat voor de veevoede rindustrie. Stank Het werk was er nog niet begon nen of omwonenden klaagden over stank, geluid en verkeers overlast. Zij vochten de zaak tot en met de Raad van State aan. Dit rechtscollege bepaalde uit eindelijk dat de brooddrogerij niet pastte in het geldende be stemmingsplan Waren de gemeentebestuurders eerst nog gezamenlijk met het bedrijf op zoek naar een oplos sing, later troffen beide partijen elkaar steeds vaker op de recht bank. De gemeenteraad besloot eind 1997 de brooddrogerij niet in het nieuwe bestemmingsplan buitengebied op te nemen, waardoor het gemeentebestuur verplicht was het bedrijf de wacht aan te zeggen. Dwang sommen volgenden waartegen Remijn zich bij de rechter ver zette. Ook het bestemmingsplan werd door hem - overigens te vergeefs - aangevochten. Bouw Uiteindelijk koos het bedrijf ei eren voor zijn geld. Afgelopen voorjaar kocht Remijn een stuk grond in het Sloegebied. De bouw- en milieuvergunning voor een nieuwe brooddrogerij zijn inmiddels binnen en het ziet ernaar uit dat het bedrijf bin nenkort met de bouw begint. Remij n heeft zich nu bereid ver klaard de nog lopende gerechte lijke procedures tegen de ge meente in te trekken. Wel vraagt, het bedrijf het gemeentebestuur de 62.500 gulden advieskosten die het de afgelopen jaren ge maakt heeft, te vergoeden. Samen met de gebruikelijke verhuisvergoedïng van 50.000 gulden en de 20.500 gulden aan juridische bijstand voor de ge meente, vraagt het college de raad nu om een krediet van 133.000 gulden. Alvorens Remijn het geld in ont vangst kan nemen, moeten eerst de raadsleden zich nog over de vergoedingen uitspreken. Dat doen zij donderdag 30 septem ber om 19.30 uur in het gemeen tehuis in Heinkenszand. door Richard Hoving MIDDELBURG - De provincie Zeeland gaat kantoor houden in Brussel. De permanente verte genwoordiging wordt samen met andere Nederlandse pro vincies opgezet. Met Noord- Brabant en Limburg krijgt Zee land binnen het huis van de pro vincies een eigen servicepunt. De SGP en de Partij voor Zee land noemden de Zeeuwse deel name vrijdag 'weggegooid geld'. Het huis van de Nederlandse provincies kost Zeeland jaar lijks 165.000 gulden. Voorde in richting van het Brusselse on derkomen moet eenmalig 75.000 gulden worden bijgedra gen. De vertegenwoordiging moet de provincies 'een duide lijk gezicht geven in Brussel'. In het gebouw worden ambtena ren gestationeerd die de Euro pese politiek op de voet gaan volgen en provinciebestuurders van informatie gaan voorzien. In een vergadering van Provin ciale Staten moest vrijdag be slist worden over de Zeeuwse deelname. Een meerderheid van de partijen ging akkoord met het voorstel van het college Ge deputeerde Staten. Gedepu teerde L Coppoolse (CDA Eu ropese Zaken) kon alleen SGP en Partij voor Zeeland niet overtuigen van de meerwaarde van een provinciehuis in Brus sel. SGP-fractievoorzitter W. Ko- lijn viel met name over het Zuid- Nederlandse servicepunt dat in de vestiging moet worden on dergebracht. Volgens Kolijn hoeft Zeeland weinig te ver wachten van de samenwerking met Noord-Brabant en Lim burg. Beide provincies hebben Zeeland in het verleden meerde re malen overgeslagen, bracht hij in herinnering. „Een geza menlijk steunpunt is wegge gooid geld." Coppoolse reageer de dat hij het pessimisme van Kolijn niet deelde. Zeelandhuis M. A Stoffels van de Partij voor Zeeland stelde voor om het 'kostbare Zeeuwse geld' te be steden aan eigen vertegenwoor digingen in zowel het centrum van de Europese als de Neder landse politiek. „Anders ge zegd, een Zeelandhuis in Brus sel en in Den Haag, gefinancierd door de provincie, gemeentenen bedrijfsleven." Coppoolse wees het voorstel van Stoffels van de hand. Volgens de gedeputeerde kan Zeeland slag. vaardiger optreden in Brussel door samen te werken met ande re provincies. De overige frac ties maakten geen woorden vuil aan het idee van de fractievoor zitter van de Partij voor Zee land. MIDDELBURG - Als afsluiting van het nationale project 'Jaaj met de Bijbel' houdt het Provin ciaal Kerkcentrum in samen werking met het Lange Jan project op donderdag 30 sep tember de Nacht van het Ver haal. Tijdens deze bijeenkomst later dichters, muzikanten en vertel- Iers zien hoe de bijbel door df eeuwen heen steeds een inspira tiebron is gebleven. Tijdens her programma zal word® voorgelezen, gezongen, muzitl en theater worden gespeeld er er worden schilderijen tentoon gesteld. Medewerkers zijn onder andere Jan Zwemer (verteller in he; Zeeuws dialect), Liesbeth er Henk Francken (Jiddische mu ziek) Jan van de Fliert (theater), Trees van Willigen, Lutske Strating en André Kappen (kunstenaars en vertellers). Het programma, dat duurt van 19.30 tot 24.00 uur, is zodanig samengesteld dat belangstel- lenden ieder moment van d< avond de Wandelkerk gratu kunnen binnenlopen. Drankrijders SAS VAN GENT - Een 38-jarigi Sassenaar werd vrijdagochteni van de weg gehaald wegens zijl opvallende rijgedrag. Toen de politie een ademanalys deed, bleek dat de man ruimvi; keer zoveel had gedronken als: toegestaan. De politie heeft zij rijbewijs ingenomen en de mai moet voor de rechter verschij nen. Symposium over Haamstede in de Middeleeuwen BURGH - HAAMSTEDE - Op 13 oktober is het precies zeven honderd jaar geleden dat Witte, bastaardzoon van graaf Floris, heer van Haamstede werd. Ter gelegenheid van dit historisch feit houdt de familievereniging Slot Haamstede een mini-sypo- sium. Het symposium draagt de naam Haamstede in de Middeleeuwen en behandelt verschillende on derwerpen. Zo is er een lezing over het ontstaan van dorpen en steden op Schouwen. Ook wordt gesproken over duinoverstui- vingen bij Haamstede tussen 900 en 1300 en over Witte van Haamstede en de belening van 13 oktober 1299. Tenslotte wordt de positie van de adel op Schouwen en Duiveland circa 1340 onder de loep genomen. Het programma wordt omlijst door Middeleeuwse muziek van Die Speelluden. Het symposium wordt gehou den in Slot Haamstede, van 12.30 tot 18.00 uur. Toegangsbe wijzen bij de VW te Burgh Haamstede:0111-651513. VLISSINGEN - Het Arsenaal Theatercafé in Vlissingen vormt maandag 27 september het de cor van de regionale biertap- wedstrijden. Daaraan doen ge middeld tussen de 60 en 120 mensen mee. De winnaar gaat naar de landelijke finale, die be gin volgend jaar wordt gehou den tijdens de Horecava in de Rai te Amsterdam. Het Centraal Brouwerij Kan toor organiseert al 47 jaar na mens de aangesloten bierbrou werijen de Nationale Biertapwedstrijden. In totaal worden er 46 regionale kampi oenschappen gehouden. Die wedstrijden trekken ongeveer vierduizend deelnemers. Er wordt gestreden in de categorie- en Individuelen en Teams. Met Nationale Biertap wedstrij den wil het brouwerijkantoor aandacht voor een goed ge schonken en getapt pilsje. De deelnemers aan de wedstrijd worden door een vakjury beoor deeld. Die kijkt naar presenta tie, vakmanschap, de gastheer- rol van de deelnemers en uiteraard naar een optimaal ge tapt glas bier. De wedstrijd begint om 13.30 uur. De prijsuitreiking vindt plaats tussen 17.30 en 19 uur. Er wordt druk gewerkt aan het geschikt maken van het caisson voor de vestiging van het watersnoodmuseum. foto: Janne Wolterbeek door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen- Duiveland stelt alsnog een subsidie be schikbaar aan de Stichting Caissons Ouwerkerk ten behoeve van het Waters noodmuseum. Dat blijkt uit het herziene concept-welzijnsprogramma van de ge meente. Over het subsidieverzoek van De Stich ting Vrijwilligers Overleg Zorgsector is nog geen duidelijkheid. In eerste instantie werd een subsidiever zoek van de Ouwerkerkse stichting afge wezen. Hoewel er geld werd gevraagd voor een museum oordeelden de opstellers van het concept-welzijnsprogramma dat het hier om een cultuur-recreatief histo risch product ging en dat een eventuele subsidie uit een andere dan de welzijnspot diende te komen. Hoewel in datzelfde welzijnsprogramma wordt voorgesteld om Streek- en Landbouwmuseum Goe- manszorg in Dreischor en de Oudheidka mer in Bruinisse wel te subsidiëren. In juli besloot Schouwen-Duivelands da gelijks bestuur dat het watersnoodmuse um moet worden gezien als een aanvulling op de reeds bestaande musea en derhalve alsnog voor subsidie uit de welzijnspot in aanmerking komt. In het herziene con cept-welzijnsprogramma wordt voorge steld om een bijdrage van maximaal tien duizend gulden in het exploitatietekort te verstrekken. Vrijwilligers De Stichting Vrijwilligers Overleg Zorg sector (SVOZ) blijft nog in onzekerheid. Een eerder subsidieverzoek werd afgewe zen omdat 'onvoldoende hard kan worden gemaakt dat met subsidiëring van deze vrijwilligersorganisatie een direct ge meentelijk belang gemoeid zou zijn'. Die formulering leverde welzijnswethouder P. W. Berrevoets-Ringelberg een petitie op waarin werd aangedrongen op herziening van de beslissing. Met het bestuur van de SVOZ is daarna afgesproken dat deze met een schriftelijke reactie op de subsidieaf wijzing komt. Als die binnen is gaat de ge meente met de SVOZ om tafel. De Stichting Ouwerkerk, exploitant en beheerder van het dorpshuis, vroeg de ge meente om verhoging van de subsidie. De stichting wil de vergoeding aan de be heerder opschroeven, maar de gemeente wenst daar vooralsnog niet aan mee te werken. Wel constateert de gemeente dat meerdere dorpshuisbeheerders klagen over de huns inziens scheve verhouding tussen werk en salariëring. Niet alleen vanuit Ouwerkerk maar ook vanuit Kerk- werve, Ellemeet en Scharendijke komen klachten. Het bestuur van de Stichting Streek- en Landbouwmuseum Schouwen-Duive- land, exploitant van het gelijknamige museum in boerderij Goemanszorg in Dreischor krijgt evenmin waar zij om vraagt. De stichting pleit voor een subsi die van één gulden per inwoner, maar dat zit er nog even niet in. De gemeente gooit de deur niet helemaal dicht. Er wordt ge werkt aan een plan voor herverdeling van de gelden onder de musea en wellicht dat dat in het jaar 2000 tot een hogere ge meentelijke bijdrage aan Goemanszorg leidt. Bruinisse De Stichting Festiviteiten Bruinisse (SFB) krijgt eveneens nul op het rekest. De SFB krijgt nu jaarlijks 2400 gulden subsidie en wil dat bedrag verhoogd zien naar 3500 gulden. De gemeente vindt dat de SFB zelf meer inkomsten moet genere ren als ze een ruimer budget wenst. Als mogelijkheid daarvoor wordt sponsoring genoemd. VLISSINGEN - De Vlissingse bibliotheek houdt op 8 en 9 ok tober een muziekfeest tussen de oude en nieuwe bibliotheek. Het feest is bedoeld om de overlast te compenseren die winkeliers ervoeren bij de ludieke verhui zingsactie. Afgelopen dinsdag hielpen 1600 Vlissingse kinderen met de ver huizing van 60.000 boeken. Daardoor boekte de bibliotheek tijdwinst en kan de opening van de nieuwe bibliotheek 't Spui op 27 september doorgaan. Voor de grootscheepse verhuizing was er tussen beide gebouwen een parcours met dranghekken uit gezet waarlangs de kinderen met de boeken moesten lopen. Door de drukte en de hekken voelden winkeliers op de route zich gedupeerd. „Voor zover ik gehoord heb, hadden ze aan het einde van de middag het gevoel dat ze geen enkele klant gezien hebben", zegt directeur Cees Hamannvan de bibliotheek. „Ik erken dat de stad een beetje o; z'n kop stond, maar het was oo; de bedoeling dat het een groo feest zou worden. En er ware toch wel vijfduizend mensa voor de bibliotheek op de been.1 Hamann heeft donderdag ea gesprek met de winkeliersver eniging gehad waarin die ver klaarden dat ze een vorm va compensatie wilde. „Om tele ten zien dat wij het vervelen vinden dat zij dit gevoel aané verhuizing hebben overgehou den, is vandaag besloten dat w, een jazzfeest gaan houden. Vfi er precies komen is nog niet he lemaal rond maar de datum is en 9 oktober." S O O A o ■V» O A GroenRijk HABO groeit de laatste jaren gestaag. Als on derdeel van de GroenRijk-keten voert het tuincentrum een volledig assortiment tuinproducten en kamerplan ten. Omdat wij verwachten dat de groei de komende ja ren zal aanhouden zijn wij op korte termijn op zoek naar een voor de afdeling hout en bestrating m/v De functie Het in teamverband runnen van de buitenafdeling. Verzorgen en presenteren van hout en bestrating. Adviseren en helpen van consumenten. Functie-eisen Brede kennis van tuinhout en sierbestrating. Commercieel in zicht en enthousiasme. Klantvriendelijkheid en inzet. Geboden Een baan met toekomstperspectief in een groeiend bedrijf. Een plezierig team om in te werken. Honorering en arbeids voorwaarden in overeenstemming met de zwaarte van de functie (per CAO geregeld). Denk je de juiste jongen of meid te zijn voor deze functie, solliciteer dan schriftelijk. Je sollicitatiebrief, voorzien van CV, kan je richten aan: Groenrijk HABO, t.a.v. dhr. J.M. Bolle, Hogezoom 100, 4325 CJ, Renesse Hogezoom 100. 4325 O RENESSE telefoon (011 I) 46 27 91. Fax (0111) 46 20 94 RIJKE T U N L E V E N O O r* ft cv. ft t*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 56