Extra vergoeding brooddrogerij rente wobank Goes Hypotheek PZC Rabobank Goes Huis Hypotheekadvies zeeland 16 Gemeente Borsele hoopt op snelle verhuizing Remijn naar Sloegebied Bonden optimistisch na overleg met directie Waterland Neeltje Jans Zeeland doet mee aan lobbykantoor Brussel Borsele tegenfaórieks-prijzen Stimt Verkoop^, Verddii Giro 1092 Ceef om uw hart! zaterdag 18 september 1999 doorlngrid Huibers HETNKENSZAND - Behalve een verhuispremie van 50.000 gulden krijgt brooddrogerij Re mijn uit 's-Heerenhoek een ex tra onkostenvergoeding van 62.500 gulden. Daarmee willen burgemeester en wethouders van Borsele een jarenlange strijd met het bedrijf netjes af sluiten. De brooddrogerij wordt hoogstwaarschijnlijk begin vol gend jaar naar het Sloegebied verplaatst. Het geharrewar tussen de firma Remijn, die zich eerst alleen be zighield met de handel en opslag van graan, zaden en peulvruch ten, begon toen het bedrijf die activiteiten in 1991 uitbreidde met een brooddrogerij. Oud brood wordt er verwerkt tot een halffabrikaat voor veevoeder. Het werk was nog niet begonnen of omwonenden klaagden over stank, geluid- en verkeersover last. Zij vochten de zaak tot de Raad van State aan. Dit rechts college bepaalde dat de brood drogerij niet pastte in het be stemmingsplan Was de gemeente eerst nog sa men met het bedrijf op zoek naar een oplossing, later troffen beide partijen elkaar steeds va ker op de rechtbank. De ge meenteraad besloot eind 1997 de brooddrogerij niet in het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied op te nemen, waar door de gemeente verplicht was het bedrijf de wacht aan te zeg gen. Dwangsommen volgden waartegen Remijn zich bij de rechter verzette. Ook het be stemmingsplan werd door hem - tevergeefs - aangevochten. Uiteindelijk koos het bedrijf ei eren voor zijn geld. Afgelopen voorjaar kocht Remijn een stuk grond in het Sloegebied. De bouw- en milieuvergunning voor een nieuwe brooddrogerij zijn inmiddels binnen en het ziet ernaar uit dat het bedrijf bin nenkort met de bouw begint. Remijn heeft zich nu bereid ver klaard de nog lopende gerechte lijke procedures tegen de ge meente in te trekken. Wel vraagt het bedrijf het gemeentebestuur de 62.500 gulden advieskosten die het de afgelopen jaren ge maakt heeft, te vergoeden. Samen met de gebruikelijke verhuis vergoeding van 50.000 gulden en de 20.500 gulden aan juridische bijstand voor de ge meente, vraagt het college de raad nu om een krediet van 133.000 gulden. Voordat Remijn het geld krijgt, moet eerst de raad zich nog over de vergoedingen uitspreken. Dat doen zij donderdag 30 sep tember om 19.30 uur in het ge meentehuis in Heinkenszand. door Richard Hoving MIDDELBURG - De provincie Zeeland gaat kantoor houden in Brussel. De permanente verte genwoordiging wordt samen met andere Nederlandse pro vincies opgezet. Met Noord-Brabant en Lim burg krijgt Zeeland binnen het huis van de provincies een eigen servicepunt. De SGP en de Par tij voor Zeeland noemden de Zeeuwse deelname vrijdag 'weggegooid geld'. Het huis van de Nederlandse provincies kost Zeeland jaar lijks 165.000 gulden. Voor de in richting van het Brusselse on derkomen moet eenmalig 75.000 gulden worden bijgedra- gemeente - ONTTREKKING AAN OPENBAAR VERKEER VAN DE TOEGANGSWEG TOT DE GARAGEBOXEN AAN HET ROBINIAHOF TE 'S-GRAVENPOLDER Burgemeester en wethouders van Borsele maken bekend dat de gemeenteraad -van Borsele heeft besloten de toegangsweg tot de garageboxen aan het Robiniahof te "s-Gravenpolder aan het openbaar verkeer te onttrekken, vanwege verkoop van de toegangsweg aan de Gereformeerde Kerk "Elim". Het raadsbesluit met bijlagen ligt vanaf 20 september 1999 tot en met 1 november 1999 ter inzage op het gemeentehuis bij de afdeling Post en Archiefzaken. Stenevate 10 te Hein kenszand tijdens kantooruren (ma. t/m vr. van 8.30 tot 12.30 uur en do. van 17.00 tot 20.00 uur). Belanghebbenden kunnen tot en met I november 1999 tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de ge meente Borsele. Postbus I, 4450 AA Heinkenszand. éénmalig wegens itlopende modellen Veel Halogeen a.s. donderdag 23, vrijdag 24 en zat. 25 september Magazijn Lighting Partner B.V donderdag van 09.00 tot 21.00 Livingstoneweg 6 (ind. de Poel 2 vrijdag van 09.00 tot 17.00 Goes (afslag Goes - zuid)zaterdag van 09.00 tot 13.00 's-Gravenhage Brooddrogerij Remijn veroorzaakte veel klachten over stank in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Horecabond FNV en FNV Bondgenoten zien een kans om het aantal ontsla gen bij Waterland Neeltje Jans te beperken of zelfs helemaal van tafel te krijgen. Onderhan delaar D. Koerselman toonde zich vrijdag positief over de uit komst van het eerste overleg met de directie omtrent de reor ganisatie bij Zeelands grootste dagattractiepark. De eerste winst die gisteren werd geboekt, is de afspraak dat er tijdens het onderhandelings proces geen uitvoering wordt gegeven aan de aangekondigde maatregelen op het personele vlak. De ontslagaanzegging voor zeven van de tweeëntwin tig medewerkers gaat voorlopig in de kas; ook de voorgenomen taakverzwaring van de werkne mers blijft vooralsnog achter wege. Over de inhoud van de personele maatregelen zal nog nader overleg worden gevoerd, aldus directeur F. van Spaan donk. De gedwongen ontslagen zijn wat hem betreft nog niet he lemaal van tafel. Volgens Koerselman schuilt daarin 'voor dit moment vol doendeperspectief. „Het kan er op duiden dat we met elkaar tot overeenstemming kunnen k< men over de reorganisatie. D; was eerst niet zo. In de berichi geving die de directie woensda naar buiten bracht, werd gelij geroepen dat er zeven ontslag; noodzakelijk waren in verban met de tegenvallende bezot kersaantallen en de daanj voortkomende financiële pa blemen. Maar wellicht wordi dat er nu geen één of in iederg val minder. Dat moet kunnen, ons gebleken aan de hand vi het overleg." De bonden gaan eerst de cijfe van Waterland Neeltje Jansn der bestuderen. Wanneer daa uit 'onomstotelijk' blijkt date sanering noodzakelijk is, zul! zij zich daar niet tegen ven; ten, aldus Koerselman van Horecabond FNV. Hel over] wordt donderdagavond 30 se tember vervolgd. zie ook pagina Auto gestolen WESTKAPELLE - Vanaf Achterweg in Westkapelle tussen donderdagavond f uur en vrijdagochtend half i gen een rode Mercedes, ken ken PY-56-LH, gestolen. gen. De vertegenwoordiging moet de provincies 'een duide lijk gezicht geven in Brussel'. In het gebouw worden ambtena ren gestationeerd die de Euro pese politiek op de voet gaan volgen en provinciebestuurders van informatie gaan voorzien. In een vergadering van Provin ciale Staten moest vrijdag be slist worden over de Zeeuwse deelname. Een meerderheid van de partijen ging akkoord met het voorstel van het college Ge deputeerde Staten. Gedepu teerde L Coppoolse (CDA, Eu ropese Zaken) kon alleen SGP en Partij voor Zeeland niet overtuigen van de meerwaarde van een provinciehuis in Brus sel. Om met de deur in huis te vallen: Rabobank Goes heeft een zeldzaam hypotheekplan, uniek voor Nederland. Met de Rabobank Goes Hypotheek bedraagt de rente het eerste jaar slechts 3,5% (bij een belastingtarief van 50% komt dit neer op slechts 1,75% netto). De looptijd van de hypotheek is 10 jaar of langer. Het eerste jaar, als de verhuis- en verbouwingskosten toch al zwaar drukken, zijn uw maandlasten de laagste van Neder land. slechts 1,75% netto bij een belastingtarief van 50% Naast deze gloednieuwe hypotheek bestaan er voor verschillende locaties speciale project-hypotheken (Goes Nieuw-West locatie Duizendblad, Kloetinge Oostmolenpark 3 en Wolphaartsdijk Plan Koert.) Verder zijn we in Goes onder het motto 'tien tegen één dat wij eenNbêter aanbod hebben' een second opinion service gestart. Kosteloos en vrijblijvend kunt u hiermee door onze gecertificeerde adviseurs hypo theekoffertes laten vergelijken. Als grootste hypotheekverstrekker van dit werkgebied biedt de Rabobank u ook gratis andere faciliteiten. Zo kunt u ook, met ons advies én ondersteuning, zelf uw huis verkopen zonder tussenkomst van een makelaar. Dat scheelt duizenden guldens. Rabobank Goes Rabobank Goes, Grote Markt 1,446 7 AH Goes, tel. 0113 239000

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50