Wildebras komt tot rust Koole-kwartet slaat dubbelslag Diederik Hiensch schaamt zich voor hoofdveld Kloetinge Middelburg gaat vol ^oede moed van start in schaakcompetitie Tolhoek wordt niet vrolijk van Zweden René Schreuder met Veere tegen Oostkapelle Vereniging wil Zeeuwse gemeenten warm maken voor Tour-plannen uitslagen Hoek pas in oktober tegen Spakenburg /Irnemuiden-Altena Afwezig Arnemuiden: Jos poortvliet (ziek). Bijzonderheden: Cor Schroe- jfrs (blessure) en Walter Crucq (hij was de afgelopen week ziek) jijn twijfelgevallen. Trainer Adriaan Nieuwenhuyse zegt ,jat het tijd wordt dat zijn ploeg drie punten pakt. „We moeten oij die onderste ploegen weg", stelt hij„Onze doelstelling was je middenmoot of misschien ?elfs nog iets hoger, het wordt jus tijd dat we de daad bij het j'oord voegen. Er is afgelopen seek keihard getraind, al is dat niet altijd een garantie voor een «oed resultaat." Veere-Oostkapelle Afwezig Veere: Harvey Sibelo (twee duels geschorst), Jean- Paul Harthoorn (knieblessure), Bandy de Dreu (enkelblessure), Patrick Koppejan (liesblessure) enAnton Belfroid (werk). Bijzonderheden: „Als we aan fluiting met de subtop willen jouden, moeten we winnen", r.eent Veere-trainer Hans de N'ooijer. „Het zal een lastig duel lorden met Oostkapelle. Het is i«nderby, een wedstrijd op zich. .Als je ons vergelijkt denk ik dat wij iets meer kwaliteit hebben, naar dat zegt niet altijd wat. Ik reken op een goede afloop." .Afwezig Oostkapelle: Joel Pat- rerner (scheurtje in bekken)Ra mon Telussa (hij zit voor zijn Kerk een week in Italië). Bijzonderheden: oefenmeester Stoffel Schipper weet nog niet zeker of hij kan beschikken over Boel Latuheru en Angelo Schaalje. Latuheru kampt met een knieblessure, terwijl Schaalje de afgelopen week ziek jas. „Ik denk dat het een pittig partijtje wordt", zegt Schipper. „Voor beide ploegen staat er reel op het spel. Bij winst komen we in de middenmoot terecht en krijgen we weer wat lucht." JVe hebben redelijk getraind", ro vervolgt Schipper, „maar ook niet meer dan dat. Door allerlei «nstandigheden hebben velen jaar één keer kunnen trainen dat is eigenlijk te weinig voor sn eersteklasser. Misschien loeten we een extra trainings rond op maandag inlassen." voetbalde ik bij VCV Zeeland in het laatste jaar (1991/1992) in het betaalde voetbal. Het eerste halfjaar speelde ik in het twee de, maar het laatste halfjaar stond ik vast in het eerste team. Het was een indrukwekkend seizoen, waarin ik veel heb ge leerd. We voetbalden in mooie stadions en tegen topploegen als Heerenveen." Seizoen 1992/1993, derde klasse. Oostkapelle-Veere 2-4. Doelpunten. Harro Hazelaar (Oostkapelle, 2x), Dennis But, Ron Kodde, Marcel Lourens en Pascal Caumartin (Vee re). Veere-Oostkapclle 1-1. Doelpunten: Johan Tuin (Veere), Ilarro Hazelaar (Oostkapelle) Schreuder: „Met Veere heb ik één seizoen in de hoofdklasse gespeeld (1996/1997). Dat was pas voetbal. Alles ging sneller; de spitsen waren geniepiger; de kleine dingen in het voetbal gin gen meetellen. Het zou toch mooi zijn als ik mijn carrière in de hoofdklasse kon afsluiten. Dit jaar hoeven we nog niet te promoveren. We willen in de subtop meedraaien en mis schien een prijsje pakken. Ver der zien we wel." Seizoen 1997/1998, eerste klasse. Oostkapelle-Veere 1-2. Doelpunten: Edwin Meerman (Oostkapelle), Ar thur van Huizen, Roepesh Bhagola (Veere). Veere-Oostkapelle 1-3. Edwin van door Rudy Boogert MIDDELBURG - In de afgelo pen tien seizoen troffen Veere en Oostkapelle elkaar tien keer in competitieverband. Veere-aan- voerder René Schreuder (30) maakte bijna tien jaar geleden het eerste doelpunt in de Wal- cherse tweestrijd en vorig jaar maakte hij de laatste treffer in het onderonsje. In één decenni um lijkt de tijd te hebben stilge staan. Voor Schreuder kabbelden de tien jaar echter niet geruisloos voorbij. Hij werkte zich met Veere naar de top van het Ne- derlandse amateurvoetbal, hij speelde één j aar betaald voetbal met VCV Zeeland en hij veran derde zelf van een wilde 'kaar- tenverzamelaar' in een zelfbe wuste leider. Vandaag speelt hij met zijn grote liefde Veere de be laden burenruzie tegen Oostka pelle. Schreuder: „De derby's tegen Oostkapelle zijn altijd harde wedstrijden. Harder dan tegen Arnemuiden. Het is een bepaald gevoel dat je meekrijgt voordat je het veld op gaat. Iedereen kent elkaar, er is meer strijd dan anders en de trainer van Oost kapelle (Stoffel Schipper) is ook niet te beroerd om het vuurtje vooraf flink op te stoken." Seizoen 1989/1990, derde klasse. Oostkapelle-Veere 0-1. Doelpunt: René Schreuder. Veere-Oostkapelle 4-0. Doelpunten: Frans Schreuder (2x), Chris Mout- haan en René Koster. Schreuder: „Ik heb in de jeugd bij Dauwendaele en bij Middel burg gespeeld, maar in 1987 ben ik bij Veere terechtgekomen. In die periode was ik echt een wil debras. Ik ging tekeer tegen scheidsrechters en kreeg veel gele en rode kaarten. De laatste tijd ben ik veranderd. Ouder en wijzer, hé. Ik ben nu aanvoerder en dan moet je toch het goede voorbeeld geven." Seizoen 1990/1991, derde klasse. Veere-Oostkapelle 2-1 .Doelpunten: Edwin Leijnse en Leo Touio (Veere), Stoffel Schipper (Oostkapelle). Oostkapelle-Veere 2-1. Doelpunten: Eric Wattel Oostkapelle, 2x), Frans Schreuder {Veere). Schreuder: „Ik ben één jaar weggeweest bij Veere. Toen René Schreuder: „De derby's tegen Oostkapelle zijn altijd harde wedstrijden." Tatenhove (Veere), Wilfred Schipper (2x), Harro Hazelaar (Oostkapelle). Schreuder: „De laatste tijd heb ik geregeld last van mijn enkels. Dan denk je soms aan stoppen. Maar ik kan niet stoppen. Ik ben nu eenmaal bloedfanatiek. Maar als het zover is, zullen ze me echt van het veld moeten dragen." Seizoen 1998/1999. eerste klasse. Oostkapelle-Veere 1-0. Doelpunt: Wilfred Schipper. Veere-Oostkapelle 3-0. Doelpunten: Jorrit Schuurman, Roepesh Bhago la, René Schreuder. Schreuder: „Ik hou me niet zo met geschiedenis bezig. Plak boeken bijhouden is aan mij niet besteed. Als we bijvoorbeeld te gen Rijsoord moeten spelen, weet ik niet waar dat ligt. Ik heb er drie keer tegen gevoetbald, maar ik heb geen zin me erin te verdiepen." „Ik ben wél benieuwd hoeveel wedstrijden ik inmiddels voor Veere gespeeld heb vanaf 1987. Ik heb het wel eens aan de secre taris en de penningmeester ge vraagd, maar ze wisten het niet. Bij Veere wil ik mijn loopbaan afsluiten. Ik heb een zwart-wit hart. Veere is mijn vereniging en hier wil ik mijn voetbalschoe nen verslijten." foto Ruben Oreel door Jan Dagevos VLISSINGEN - De slechte toestand van het hoofdveld kan vandaag wel eens een groot struikelblok voor Kloetinge en GVW vormen. Volgens trainer Diederik Hiensch van de Bevelandse zaterdag-hoofdklasser ligt hel terrein er zo slecht bij dat goed voetbal onmogelijk is. „Ik schaam me ervoor", zegt Hiensch. „Ik denk er hard over om de trainer van GVW op te bellen en hem te zeggen dat hij zich op het ergste moet voorbereiden." Volgens Hiensch telt het veld tal van oneffenheden, zitten er tal van kale plekken in en is het gras te lang. „Ik weet niet wat het is", verzucht Hiensch. „Of het nu een kwestie is van gebrek aan kennis of een financieel be leid, maar in mijn ogen wordt er door de gemeente veel te weinig aan onderhoud ge daan. Er is deze week geen druppel gesproeid, terwijl het toch kurkdroog is. Verder wordt er één keer gemaaid en dat ook nog eens op woens dag, veel te vroeg dus. Naar mijn mening zou er twee keer gemaaid moeten worden." „Ja, en dan heb ik het nog niet over ons trainingsveld voor de jeugd, dat lijkt net een motorcrossterrein. Wij als club vervullen een sociaal maatschappelijke functie. Daarbij doen we er alles aan om iedereen zo goed mogelij k aan zijn trekken te laten ko men, we hebben een prima kader, maar als je dan wordt geconfronteerd met dit soort toestanden, werkt dit niet echt motiverend." „Natuurlijk hebben Kloetin ge en GVW evenveel last van het veld. daar gaat het ook niet om, ik vind het jammer voor het voetbal. Op zo'n veld kun je niet uit de voe ten." Bij de gemeente Goes was gisteravond niemand voor commentaar bereik baar. Kloetinge moet het in de thuiswedstrijd tegen GVW doen zonder Marciano Tj auw-A-Hing en Wouter Labrujère. Beiden zijn ge blesseerd. Remco van Kee- ken is een twijfelgeval. Hij kampt met een lichte blessu re net boven de knie. Hoek Het aantal geblesseerden bij Hoek gaat dramatische vor men aannemen. Naast Ange lo Nijskens en Erwin van Wingen verblijven sinds deze week ook Daan Boydens, Bart Poppe, Robbie van de Wijnckel en Patrick Naudts in de ziekenboeg. „Zelfs voor een club als Hoek is dit te veel van het goede", meent trai ner Frans Vermeulen. Daan Boydens en Bart Poppe kampen met een lichte spier- verrekking en kunnen van daag in de uit wedstrij d tegen Sparta Nijkerk zeker niet in actie komen. Angelo Nijs kens is met een achillespees blessure voor langere tijd uitgeschakeld, terwijl ook Erwin van Wingen (enkel kwetsuur) voorlopig niet in zetbaar is. „We hebben onze hoop nog een beetje geves tigd op Naudts", zegt Ver meulen. „Misschien is hij toch nog op tijd fit. Patrick is een jongen die de pijn goed kan verbijten. Iemand die al tijd wil spelen, maar daar schuilt tegelijkertijd een ge vaar in. Hij kan zich ook for ceren, daarom zullen we hem tegen zichzelf in bescher ming moeten nemen." Naudts kreeg donderdag op de training last van een oude enkelblessure. Volgens Ver meulen heeft dat alles te ma ken met de slechte gesteld heid van het trainingsveld in Hoek. „Het lijkt wel een plaat beton, zo hard is het terrein. Dat betekent dus aanpassen. En hoewel we de afgelopen week licht hebben getraind, liep Patrick toch een blessure op." Vermeulen zal pas vandaag de opstelling bekendmaken. „Ik ben nog aan het puzzelen. Mocht Naudts kunnen spe len, dan blijft de as intact en hoef ik slechts op de flanken te wisselen." Franky Standaert zal als linksback fungeren tegen Sparta Nij kerk, terwijl Geert Bos- schaart rechtsback wordt. fan onze sportredactie VLISSINGEN - De Vereniging an Zeeuwse Gemeenten (VZG) [aal bij de gemeenten de inte- csse peilen voor de organisatie an een Tour-etappe in 2004. llle betrokkenen krijgen hier- iver volgende week een brief. ioewel het onderwerp niet op Ie agenda stond werd er giste- en bij de vergadering van het lagelijks bestuur van de VZG och even gesproken over de bur-plannen. Na rijp beraad ferd besloten de gemeenten an te schrijven, de interesse te teilen en tegelijkertijd te vra gen of een geïnteresseerde ge meente bereid is voor het proj eet geld beschikbaar te stellen. „Vooral dat laatste is van be lang, omdat de directie van de Tour de France bij de organisa ties van etappes alleen zaken doet met de overheden", zegt woordvoerder Jan van Stee na mens de Zeeuwse werkgroep Tour de France. „Wij kunnen ook pas serieus gaan praten als er geld op tafel komt." Het is de bedoeling dat de Tour de France in 2004 door Zeeland voert ter gelegenheid van de opening van de Westerschelde- tunnel, die voor 2003 staat ge pland. loorCorné Boogaard I0UBURG - Zeeuwse ploegen [ebben het per definitie moei- ijk in de competitie van de Ko- inklijke Nederlandse Schaak bond. De teams die vanuit de leeuwse bond promoveren loeten vaak één of twee jaar la- er de gang naar de provincie te ug maken. Een uitzondering op eze regel vormen de teams van Iet Witte Paard uit Sas van lent. [et eerste team van deze vereni- ing speelt niet onverdienstelijk i de eerste klasse, terwijl het "eede team zich tracht te andhaven in de tweede klasse. Iet derde team speelt voor lijfs- ehoud in de derde - en laagste - indelij ke klasse. 'e laatste jaren heeft een twee- e Zeeuwse club zich een vaste laats in het nationale schaak- ircuit verworven. Schaakver- niging Middelburg heeft zich en aantal jaren geleden ernstig ersterkt met het idee zich bin- on een korte periode op te wer en naar de eerste klasse. Aan- ankelijk ging dit volgens plan, angezien gepromoveerd werd aar de derde en tweede klasse. Ie gang naar de eerste klasse is ehter nog niet gemaakt. Kwali- iit heeft het team genoeg, maar at komt er niet altijd op de juis- momenten uit. 'e verwachtingen in Middel- urg kunnen dit seizoen in de "eede klasse B weer hoogge spannen zijn. Middelburg be gint vandaag met de uitwed strijd tegen Overschie. Vlissingen start het seizoen met andere plannen. De club zal al les op alles zetten moeten om niet te degraderen uit de derde klasse. De Vlissingers hebben ervaring met de landelijke klas se, maar zijn geen schim meer van het team van een aantal ja ren geleden. De Vlissingers be ginnen vandaag met de thuis wedstrijd tegen Bergen op Zoom. Spelers. Het Witte Paard 1: Geert van derStricht, JacubFilipek, Gun- ter Deleijn, Johan Goormachtigh, Kees Nieuwelink, Mare de Waal, Hans Groffen, Marc Lacrosse, Peter de Jonghe, Bernard de Bruycker. Het Witte Paard 2: Mamix van der Zalm, Jo Krijgelmans, Gert van Rij, Frans Snijders, Johan de Zwart, Harry Provoost, Ferdinand Tack, André Galle. Het Witte Paard 3: Nic Dubbeldam, Jim van de Vreede, Henk de Ridder, Adrie den Hamer, T. Lammens, Den nis van Vliet, Joop Maas, Hugo Ver- bruggen. Reserves: Paul Motwani, Hermut Cardon, Tim Upton, Wim Maes, Walter Tonoli, Ivo Timmermans, Achim van Theemsche, Rudy Vande Wynckele en anderen. Middelburg: Bert Henderikse, Cor Jansen, Albert Riemens, Svën Stan- ge, Wim Stange, René Tiggelman, Cees de Wolf, Johan de Wolf. Vlissingen: Wouter Bliek, Christi- aan Cevaal, Erik van Driel, Ewoud van Hecke, Robert Jurjevic, Martijn Naaïjer, Paul van Rooijen, Hans Wel ten Dammen Miquel van Tongeren (links) en Niels Koole (rechts) voeren de kopgroep aan in de Goese Businessloop. foto Willem Mieras doorSven Remijnsen GOES - De vierde editie van de Business loop in Goes is gisteravond gewonnen door het team van Boomkwekerij Koole uit Middelburg. Het kwartet, dat bestond uit Miquel van Tongeren, Niels Koole, Kim Reijnierse en Mauricio Gonzales, was te sterk voor de ploeg van Runners- world, die vorig jaar nog de beste was. De winnende equipe sloeg een dubbelslag in de loop over 7,6 kilometer. Miquel van Tongeren won de wedstrijd in een tijd van 24.16 minuten, terwijl Niels Koole met een achterstand van 23 seconden tweede werd. Alex van TilburgvanRunnersworld finishte als derde op 28 seconden. Marianne de Kok was de beste vrouw in een tijd van 29.26. ABAB Goes, de forma tie van De Kok, eindigde als tweede in de gemengde categorie. De winst ging naar het zesde team van Foto Limit, waarvoor Christel Verbeek tweede werd in 2 95 8Bi j de vrouwenteams ging de winst naar Foto Limit 5. Aan de Businessloop door het centrum van Goes deed het recordaantal van 52 ploegen mee. Meer dan tweehonderd atleten haalden de finish. doorSven Remijnsen ARE - Vraag Patrick Tolhoek niet of hij het naar zijn zin heeft in het Zweedse Are, waar zon dag het wereldkampioenschap mountainbiken wordt gehou den. „Het gaat niet zo goed. Zweden is een mooi land, maar het weer is in mijn nadeel. Een paar graden boven nul, voort durend regen: dat is niks voor mij." Tolhoek zit aan het einde van het seizoen toch al niet zo lekker in zijn vel. Een zware verkoud heid dwong hem tot het volgen van een antibioticakuur, waar door hij niet of nauwelijks kon trainen. „Om eerlijk te zijn ben ik blij dat het seizoen er bijna opzit", bekent de mountainbi- keruit Yerseke. „Maar dat zeg je sneller als het wat minder gaat. Mijn vorm is redelijk, maar ab soluut niet super." Toch zal Tolhoek in Are, een plaats zo'n zeshonderd kilome ter ten noordwesten van de hoofdstad Stockholm, nog vol aan de bak moeten om een ac ceptabel resultaat te behalen. Bij het WK zijn de laatste pun ten te behalen voor de wereld ranglijst, waarop Tolhoek de 25e positie inneemt. Als Neder land zich bij de eerste vijf van het 1 andenklassement hand haaft, mogen er volgend jaar drie mountainbikers naar de Olympische Spelen: Patrick Tolhoek, Nederlands kampioen Bas van Dooren en de olympi sche titelverdediger Bart Brentjens. Zware race „Alles hangt af van deze wed strijd", stelt Tolhoek. „Het wordt een lange en vooral zware race. Ik zal zeker niet als een gek van start gaan, want er zitten twee steile klimmen in het par koers. Die zijn goed te doen, je kunt op de fiets blijven zitten. Maar de afdalingen zijn gevaar lijk, zeker als het nat is. En zoals het er nu naar uitziet zal het zondag zeker regenen." De Nederlandse ploeg, die wordt geleid door chef d'equipe Rinus Dieleman uit Vlissingen, bestaat behalve Tolhoek, Van Dooren en Brentjens uit Gerben de Knegt, Bas Peters, Micha de Vries en Jan Weevers. De vrou wen worden vertegenwoordigd door Elsbeth Vink, Daphny van de Brand, Corine Dorland, Tes sa Sollaart en Loes van Wersch. Op het onderdeel downhill heeft Nederland in Gerwin Peters en Bas de Bever twee medaillekan didaten. Hoogezand-Sappemeer. EK mannen. Tiende ronde: Leesmann (Est) - Cordier (Fra) 0-2, Gantwarg (WRu) - Boezinski (Lit 1-1, Bubbi (Ita) - Getmanski (Rus) 2-0, Wiersma (Ned) - Aliev (Aze) 2-0, Chmiel (Pol) - Georgiev (Rus) 1-1, Clerc (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Kirzner (Oos) - Shavel (Isr) 2-0, Sijbrands (Ned) - Schalley (Bel) 2-0. Stand: 1. Wiersma, Sijbrands 15, 3. Boe zinski 14, 4. Gantwarg, Valneris 13, 6. Getmanski 12, 7. Clerc, Kirzner 11, 9. Cordier 10, 10. Bubbi 9, 11. Georgiev 8, 12. Shavel 7, 13. Chmiel, Schalley 6, 15. Aliev, Leesmann 5. Paardensport Linz. CSIO. Springconcours, 1,45 m: 1. Guillon (Fra) Banboula du Thot 0 straf- punten, 58,92 seconden, 2. Nicolas (Fra) Cibele Messipiere 0-61,91, 3. Houtza- ger/DBH Morendo 0-67,54, 19. Jennie Zoer/HIdden Creek's Angel 3-84,65. Landenwedstrijd: 1. Italië 16,25 straf- punten, 2. Brazilië 21,50, 3. Zwitserland 22,25, na 1 manche: 10. Nederland (Wil- lemsz Geeroms/Audi's Mr. Itt 28,25, Van Groesen/Joris 13,25, Houtzager/DBH Ja- comar 8, Jennie Zoer/Little Rock 12,50) 33,75. Donaueschingen. CSI. Springconcours op tijd: 1. Nieberg (Dui) Albertino 0- 74,95, 2. Hassmann (Dui) Landstreicher 0-75,02, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Oberon 0-75,38, 4. Markus Beerbaum (Dui) lady Weingard 0-75,64,5. Carsten-Otto Nagel (Dui) l'Eperon 0-75,99. Dressuur, Prix St. Georges: 1. Theodorescu (Dui) Fleur 1545, 2. Baylen-Hanson (Can) 8olschoi 1483, 3. Ina-Katrin Schmid (Dui) Tango Korrupti 1481, 4. Marlies van Baaien (Ned) Inspekteur 1474. Sportprijsvragen Lucky 10van vrijdag 17 september: 1-2- 12-15-16-19-20-23-24-38-41-42-44- 45-52-55-59-62-68-70. (onder voorbe houd) Tennis Tasjkent. Mannen, 1 miljoen gulden. Halve finales: Bastl (Zwi) - Wessels (Ned) 6-4 6-3, Kiefer (Dui/3) - Vacek (Tsj) 7-6 6-2. Mallorca. Mannen, 950.000 gulden. Kwartfinales: Alonso (Spa) - Marin (CRi) 7-67-5, Hrbaty (Slw/4) - Hipfl (Oos) 4-67-5 6-3, Ferrero (Spa) - Clavet (Spa/5) 6-0 6-3, Corretja (Spa/2) - Gumy (Spa) 6-3 6-2. Bournemouth. Mannen, 750.000 gulden. Kwartfinales: Enqvist (Zwe/1) - Alami (Mar/8) 6-3 7-5, El Aynaoui (Mar/3) - HOEK - De competitiewed strijd Hoek-Spakenburg gaat volgende week zaterdag niet door. Het duel is verplaatst naar zaterdag 23 oktober. De KNVB heeft tot uitstel beslo ten, omdat beide clubs komende donderdag bekerverplichtingen hebben. Hoek speelt in eigen huis tegen eredivisieclub AZ, terwijl Spakenburg het moet opnemen tegen NEC. Volgens de reglementen van de KNVB hoeft een amateurclub niet binnen 48 uur twee officiële wedstrijden af te werken. Een verzoek tot uitstel werd daarom gehonoreerd. Dreekmann (Dui) walk-over wegens dij beenblessure Dreekmann, Koubek (Oos/5) - Gustafsson (Zwe) 6-3 6-2, Voinea (Roe) - Goellner (Dui) 6-3 2-6 6-2. Voetbal Eredivisie: Cambuur L. - FC Twente 1-3. Stand aan kop: PSV 4-12, Feyenoord 4- 10, Ajax4-10, Willem II4-10, FC Utrecht 4- 9, FC Twente 5-8. België. Competitie: Standard - Charleroi 1-3. Stand aan kop: Brugge 4-12, Lierse 5-12, Anderlecht 4-10, Westerlo 4-10, Gent 5-9, Charleroi 6-9. Duitsland. Competitie: 1860 München - Dortmund 0-3, Freiburg - Rostock 5-0. Stand aan kop: HSV 4-10, Leverkusen 4- 10, Dortmund 5-10, Freiburg 5-8, Ein- tracht 4-7, Wolfsburg 4-7, Bayern M. 4-7. Wielrennen Ronde van Spanje. Twaalfde etappe. Sort - Arcalis: 1. Gonzalez de Galdeano (Spa) 147,4 km in 4.18.41,2. Heras (Spa) 0.40,3. Jimenez (Spa), 4. Piepoli (Ita), 5. Rubiera (Spa) 1.00, 6. Beltran (Spa), 7. Tonkov (Rus), 8. Casero (Spa), 9. Parra (Col), 10. Ullrich (Dui). Klassement: 1. Ull rich 52.47.06, 2. Gonzalez de Galdeano 0.36, 3. Tonkov 0.48, 4. Heras 2.35, 5. Ji menez 3.419. Olano (Spa) 5.43. Ronde van Rijnland Palts. Vijfde etappe, Bitburg - Zweibrücken: 1Schweda (Dui) 253,9 km in 6.23.34,2. Rasmussen (Den), 3. Hey (Ned), 4. Van Lancker (Bel), 5. Kup- fernagel (Dui) 0.11, 8. Van der Wolf, 9. Dekker. Klassement: 1Wauters (Bel) 22.57.28,2. Dekker 0.06, 3. Babaitsjev (Rus) 0.54, 4. Van Roosbroeck (Bel) 1.54, 5. Tsjantir (Rus) 3.22. Koolskamp. 84e Kampioenschap van Vlaanderen: 1Vanhaecke (Bel) 182,6 km in 4 uur 15 (42,964 km/uur), 2. Piziks (Let), 3. De Jongh (Ned), 4. Eeckhout (Bel), 5. Michaelsen (Den), 6. Baffi (Ita), 7. Verhey- en (Bel), 8. Daelman (Bel), 9. Omloop (Bel 10. Kyneb (Den), 12. Van Kessel, 15. Jeurissen, 17. Talen, 25. Reinerink, 30. Nijs. Are (Zwe). WK mountainbike. Mannen, onder 23 jaar: 1. Bui (Ita) 39,3 km in 2.19.46, 2. Evans (Aus) 0.20,3. Fruet (Ita) 3.21, 27. Tankink 21.14,40. Bakker 28.04, 47. Al 33.16, 48. Tjallingli 33.20, 56. Van Mil 42.18. Hesseling uitgevallen. Zaalvoetbal Competitie Bevelanden. Eerste klasse: Kloetinge 3-'s-Heer Arendskerkel 3-5, Kats/Flora-Gem. Goes 10-3, Apollo-Café 't Veerhuis 8-4, VCG 2/Kosova-PTT112-4, VCG3-Havenzicht1 0-3, VCG1/Bloem. Wisse1-VCG4/Speedy 8-1. Stand: VCGVBIoem.Wissel 3-9, VCG- 2/Kosova 3-9, Havenzichtl 3-9, Apollo Snb.Gm. 2-6, 's-Heer Arendskerkel 3-6, Kats/Flora 3-6, VCG3 2-3, Kamerbreed 1- 0, Café 't Veerhuis 2-0, Kloetinge3 2-0, VCG4/Speedy 2-0, PTT1 3-0, Gem. Goes 3-0. Tweede klasse: Intersport-Korenbeurs 6-6, Flora/Volksw.-Kloetinge 4 4-5, Kloe tinge 5-VCG5/Bloem.Wisse2 5-6, Fc. To- tal-Café de Ploeg 6-8, Wolphaartsdijk- Havenzicht2 1-7, Wolphaartsdijk-Haven- zicht2 1-7, PTT2-Ceno/Auto. 1-8. Stand: Ceno/Autom. 2-6, VCG5/Bloem- .Wisse 2 2-6, Korenbeurs 2-4, Café de Ploeg 1-3, Stoke City 1-3, Havenzicht 2 2- 3. Flora/Volksw, 2-3, Kloetinge 5 2-3, Kloetinge 4 2-3, lntersport2-1, Fc.Total 2- 0, Wolphaartsdijk 2-0, PTT2 2-0. Derde klasse: VCG7/de Landbouw-Fabe- ry de Jonge n.g, Cortgene-VCGS/.F.Efes 6-2, VCG10-VCG6/Nationaal gest., VCG- 9/de Verfbron-VCG7/de Landbouw 4-4, Fabery de Jonge-Fc. Bonaparte 0-6, Keu ringsdienst-Wolter en Dros 2-5, Kloetin ge 6-Café de Pompe 2-3, Rabo/Heinkens- zand-'s-Heer Arendskerke2 4-6. Stand: 's-Heer Arendskerke 2 2-6, Fc.Bo naparte 2-6. Café de Pompe 2-6, Wolter en Dros 2-6, VCG9/de Verfbron 2-4, VCG- 6/Nationaa! 1-3, Cortgene 2-3, VCG7/de Landbouw 1-1.VCG101-0, Fabry de Jon ge 1-0, Kloetinge 6 2-0, Keuringsdienst2- 0, Rabo/Heinkenszand 2-0, VCG8/L.F.E- fes 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23