Kavelkopers eisen geld terug Zorg te veel aan regels gebonden Met de klas de boer op Bibliotheek geeft fees ter compensatie van overlast verhuizing Wedstrijden biertappen in het Arsenaal SIXTIES zeeland zaterdag 18 september 1999 w 16 Vakbonden optimistisct na overleg met directie Waterland Neeltje Jans Toekomstige bewoners Koopmansvoetpad in de slag met gemeente Vlissingen Zeeland met provincies N-Brabant en Limburg in Brussels kantoor Provinciaal Kerkcentrum houdt Nacht van Verhaal in Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Horecabond FNV en FNV Bondgenoten zien een mogelijkheid om het aantal ontslagen bij Waterland Neeltje Jans te beperken of zelfs hele maal van tafel te krijgen. On derhandelaar D. Koerselman toonde zich vrijdag positief over de uitkomst van het eerste over leg met de directie omtrent de reorganisatie bij Zeelands grootste dagattractiepark. De eerste winst die gisteren werd geboekt, is de afspraak dat er gedurende het onderhande lingsproces geen uitvoering wordt gegeven aan de aange kondigde maatregelen op het personele vlak. De ontslagaan zegging voor zeven van de twee entwintig medewerkers gaat voorlopig in de kast en ook de voorgenomen taakverzwaring van de werknemers blijft voor alsnog achterwege. Over de in houd van de personele maatre gelen zal nader overleg worden gevoerd, aldus directeur F. van Spaandonk. Hij voegde er even wel aan toe dat de gedwong ontslagen wat hem betreft n niet helemaal van tafel zijn. Perspectief Volgens Koerselman schu daarin 'voor dit moment vi doende perspectief'. ,,In de l richtgeving die de direc woensdag naar buiten brat werd gelijk geroepen dat er; ven ontslagen noodzakelijk^ ren in verband met de tegenvi lende bezoekersaantallen en daaruit voortkomende finan ele problemen. Maar welli; worden dat er nu geen één of ieder geval minder. Dat mi kunnen, is ons gebleken aan hand van het overleg." De bonden gaan eerst de cijfi van Waterland Neeltje Janst der bestuderen. Wanneer da; uit 'onomstotelijk' blijkt date sanering noodzakelijk is, zul] zij zich daar niet tegen verz ten, aldus Koerselman van Horecabond FNV. Het over' wordt donderdagavond 30 s< tember vervolgd. zie ook pagina door Miriam van der Schot VLISSINGEN - De Vlissingse bibliotheek houdt op 8 en 9 ok tober een muziekfeest tussen de oude en nieuwe bibliotheek. Het feest is bedoeld om de overlast te compenseren die winkeliers ervoeren bij de ludieke verhui zingsactie. Afgelopen dinsdag hielpen 1600 Vlissingse kinderen met de ver huizing van 60.000 boeken. Daardoor boekte de bibliotheek tijdwinst en kan de opening van de nieuwe bibliotheek 't Spui op 27 september doorgaan. Voor de grootscheepse verhuizing was er tussen beide gebouwen een parcours met dranghekken uit gezet waarlangs de kinderen met de boeken moesten lopen. Door de drukte en de hekken voelden winkeliers op de route zich gedupeerd. „Voor zover ik gehoord heb, hadden ze aan het einde van de middag het gev dat ze geen enkele klant gez hebben", zegt directeur C Hamann van de bibliotheek., erken dat de stad een beetje z'n kop stond, maar het wast de bedoeling dat het een gr feest zou worden. En er wa toch wel vijfduizend men voor de bibliotheek op de bee Jazzfeest Hamann heeft donderdag i gesprek met de winkeliers^ eniging gehad waarin die v klaarden dat ze een vorm compensatie wilde. „Om te ten zien dat wij het verveli vinden dat zij dit gevoel aar verhuizing hebben overgeh den, is vandaag besloten dat een jazzfeest gaan houden.1 er precies komen is nog niet lemaal rond maar wat wel staat is dat het op 8 en 9 okto gaat gebeuren." door Lukas Fransen OOST-SOUBURG - M. Walra ven uit Oost-Souburg eist 6.458,58 gulden van de gemeen te Vlissingen. Zij heeft een kavel gekocht in het bestemmings plan Koopmansvoetpad in haar woonplaats en heeft daar 225,53 gulden per vierkante me ter voor betaald, terwijl volgens haar de prijs van de grond tij dens de aankoop op 215 gulden lag. „Ik vorder het prijsverschil van 10,53 gulden per vierkante meter terug uit onverschuldigde betaling", schrijft zij in een aan getekende brief aan de gemeen te. Ook andere kopers van een kavel hebben een soortgelijke brief naar de gemeente geschre ven. In een commissievergadering fi nanciën begin deze maand maakten de toekomstige bewo ners van het Koopmansvoetpad zich boos over de handelwijze van de gemeente. Zij stelden dat de gemeente de suggestie heeft gewekt dat snelle kopers de grond kregen voor 215 gulden per vierkante meter, de prijs die in 1998 gold. Maar de kopers moesten tot hun verbazing geen 215, maar 225,53 gulden per vierkante meter betalen. M. Walraven ging in december 1998 een optieovereenkomst aan met de gemeente Vlissingen voor de aankoop van een kavel Poëziewedstrijd Mozaï'ekstad VLISSINGEN - De werkgroep Mozaïekstad uit Vlissingen houdt in november een poëzie wedstrijd, waaraan iedereen kan meedoen. Inzendingen zijn welkom tot 25 oktober. Er wordt uit het ingezonden werk voor gelezen tijdens een poëzie- avond op 18 november in het Arsenaaltheater. Op deze avond is ook de prijsuitreiking van de wedstrijd. De enige eis die dc werkgroep aan de inzendingen stelt is dat ze betrekking moeten hebben op de multiculturele samenle ving. De vorm is volledig vrij, ook songteksten en rap zijn toe gestaan als dichtvorm. Teksten in een buitenlandse taal moeten wel voorzien zijn van een verta ling. in het bestemmingsplan Koop mansvoetpad. Als verkoper hanteerde de gemeente Vlissin gen een grondprijs van 225,53 gulden per vierkante meter. „Toen we de optieovereenkomst aangingen, wisten we dat de of ficiële prijs 215 gulden was. Maar we waren bang dat de ge meente de grond aan iemand anders zou verkopen als we niet tekenden. Er was namelijk veel vraag naar." Walraven is bang dat de ge meente de zaak laat doodbloe den. „Om dat te voorkomen heb ik de brief geschreven. We wil len gewoon ons geld terug." De Oost-Souburgse zegt dat de ge meenteraad op 25 juni 1998 de grondprijs heeft vastgesteld op 215 gulden. „Dat is de prijs die dus ook gold op het moment van de optieovereenkomst, die we in december met de gemeente zijn overeengekomen. Mij is geen raadsbesluit bekend waarin een prijs van 225,53 gulden voor de bouwgrond is vastgesteld. Dat is nooit besloten." Reactie In haar brief dreigt Walraven met het nemen van gerechtelij ke stappen.,Dit kan zo niet lan ger. Als er niets gebeurt, neem ik een advocaat in de arm.Walra ven zegt dat de meeste andere kopers dezelfde brief naar de gemeente hebben gestuurd of nog gaan versturen. Zij heeft in ieder geval al een schriftelijke reactie van de gemeente ont vangen. „Ze zeggen toe voor 26 oktober te zullen reageren. Albert de Vries, van de afdeling bouwen en wonen van de ge meente Vlissingen, ziet echter geen enkele reden voor de ge meente om bakzeil te halen. „De mensen hebben de grond in 19 9 9 gekocht en moeten de grond prijs van 1999 betalen. De con tracten zijn ook getekend met die prijs. Het gaat niet om de pxijs die gold ten tijde van het sluiten van de optieovereen komst." De Vries zegt dat de ko pers met de grondprijs van 225,53 gulden per vierkante me ter juist vijf gulden goedkoper uit zijn. „De gemeenteraad heeft in december 1998 de grondprijs voor 1999 vastge steld op 230 gulden. Maar we hebben besloten de grondprijs gewoon op de afgesproken 225,53 gulden te houden." Gespannen kijken mevrouw Westhoff-Hubée en de heren Van Heukelom, Buijs en Den Haan omhoog naar de parachutist die het 'paeremes' kwam brengen, waarmee Buijs de papieren deur van het woonzorgcomplex Hof ter Veste zou openen. foto RubenOreel Kritiek op financiering door Rijk bij opening Hof ter Veste door Ab van der Sluis MIDDELBURG - CDA-Kamerlid S. Buijs idt Goes heeft vrijdag het woonzorgcom plex Hof ter Veste aan de Seissingel in Mid delburg geopend. Het voormalige verzor gingshuis Ter Veste maakte in 1997 plaats voor de nieuwe appartementen in Hof ter Veste II en Seisveste. Twee jaar geleden werd ook al een nieuw appartementencom plex, Hof ter Veste I, in gebruik genomen. In totaal bestaat Hof ter Veste nu uit 148 wo ningen voor senioren. Hof ter Veste is een samenwerkingsproject tussen Woongoed Middelburg en de Stich ting Protestantse Ouderenzorg op Walche ren (SPOW) en is een voorbeeld van wonen en zorg onder één dak. De huurders en kopers van de appartementen wonen zelf standig, maar kunnen een beroep doen op verzorging als zij die nodig hebben. De be woners kunnen daarvoor een abonnement afsluiten. Het vrijdag geopend woonzorgcomplex biedt een aantal voorzieningen onder één dak. Er is een winkel, een kapper en een overdekte recreatieruimte (atrium) waar regelmatig activiteiten worden gehouden. Verder zijn er in het gebouw een zorgcoördi- nator en een huismeester te vinden. Leren Voorzitter A C. Westhoff-Hubée van de SPOW ging in haar openingstoespraak in op de problemen waarmee zowel Thuiszorg, de stichting als Woongoed Middelburg wer den geconfronteerd. Vooral de financiën waren een groot probleem. Regelgeving zat aanvankelijk een goede samenwerking in de weg. Ook directeur M. J. den Haan ging in op die problematiek. „Van de samenwer king kan Paars 2 nog wat leren. Nu die schotten, tussen alle financiers, nog weg. De regelgeving blijkt achter te lopen bij wat de praktijk al lang heeft uitgevonden.Hij riep landelijke politici op minder regels te stel len of de bestaande wetgeving soepeler te hanteren. Buijs toonde zich een uitgesproken voor stander van een systeem, waarbij de poli tiek zich minder bemoeit met financiering aan instellingen en de overheid zich minder bureaucratisch opstelt. „Je moet", aldus het Kamerlid, „meer overlaten aan de regio en aan de cliënt. De politiek moet de moed kunnen opbrengen om een stapje terug te doen. Twintig procent van het budget van de volksgezondheid gaat op aan schri j f werk en aan het naleven van allerlei regeltjes. De politiek moet op afstand; de cliënt moet centraal staan." Buijs zei wel iets te voelen voor een finan ciering, waarbij het budget gekoppeld wordt aan de cliënt in plaats van aan de zorginstelling. ZIERIKZEE - Scholieren van de rooms-katholieke basisschool St. Willibrordus in Zierikzee plukken naar believen komkommers, tuinbonen en tomaten in de kas van Leen Hanse. De leerlingen namen met het bezoek aan het land- en tuinbouwbedrijf een voorproefje op een nieuw leerproject dat volgende week op alle Nederlandse basisscholen begint. foto Janne Wolterbeek door Richard Hoving MIDDELBURG - De provincie Zeeland gaat kantoor houden in Brussel. De permanente verte genwoordiging wordt samen Middagen voor informatie ouderen afgelast DOMBURG - De geplande in formatiemiddagen van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren gaan niet door. Wethouder E. J. Gelok van de gemeente Veere zou bij de mid dagen aanwezig zijn om onder meer regelingen toe te lichten. Nu Gelok naar Strijen vertrekt - waar hij per 1 oktober burge meester wordt - zijn de informa tiemiddagen afgelast. De ge meente Veere kan op korte termijn niet een geschikte plaatsvervanger sturen. De in formatiemiddagen stonden ge pland op 23 september (Ons Huis, Meliskerke), 28 september (De Halve Maan, Oostkapelle), 12 oktober (De Zandput, Se- rooskerke), 19 oktober (Dorps huis, Grijpskerke en 25 oktober (Schuttershof, Domburg). met andere Nederlandse pro vincies opgezet. Met Noord- Brabant en Limburg krijgt Zee land binnen het huis van de pro vincies een eigen servicepunt. De SGP en de Partij voor Zee land noemden de Zeeuwse deel name vrijdag 'weggegooid geld'. Het huis van de Nederlandse provincies kost Zeeland jaar lijks 165.000 gulden. Voor de in richting van het Brusselse on derkomen moet eenmalig 75.000 gulden worden bijgedra gen. De vertegenwoordiging moet de provincies 'een duide lijk gezicht geven in Brussel'. In het gebouw worden ambtena ren gestationeerd die de Euro pese politiek op de voet gaan volgen en provinciebestuurders van informatie gaan voorzien. In een vergadering van Provin ciale Staten moest vrijdag be slist worden over de Zeeuwse deelname. Een meerderheid van de partijen ging akkoord met het voorstel van het college Ge deputeerde Staten. Gedepu teerde L Coppoolse (CDA, Eu ropese Zaken) kon alleen SGP en Partij voor Zeeland niet overtuigen van de meerwaarde van een provinciehuis in Brus sel. SGP-fractievoorzitter W. Ko- lijn viel met name over het Zuid- Nederlandse servicepunt dat in de vestiging moet worden on dergebracht. Volgens Kolijn hoeft Zeeland weinig te ver wachten van de samenwerking met Noord-Brabant en Lim burg. Beide provincies hebben Zeeland in het verleden meerde re malen overgeslagen, bracht hij in herinnering. „Een geza menlijk steunpunt is wegge gooid geld." Coppoolse reageer de dat hij het pessimisme van Kolijn niet deelde. Zeelandhuis M. A Stoffels van de Partij voor Zeeland stelde voor om het 'kostbare Zeeuwse geld' te be steden aan eigen vertegenwoor digingen in zowel het centrum van de Europese als de Neder landse politiek. „Anders ge zegd, een Zeelandhuis in Brus sel en in Den Haag, gefinancierd door de provincie, gemeenten en bedrijfsleven." Coppoolse wees het voorstel van Stoffels van de hand. Volgens de gedeputeerde kan Zeeland slag vaardiger optreden in Brussel door samen te werken met ande re provincies. De overige frac ties maakten geen woorden vuil aan het idee van de fractievoor zitter van de Partij voor Zee land. VLISSINGEN - Het Arsenaal Theatercafé in Vlissingen vormt maandag 27 september het decor van de regionale biertapwedstrijden. Daaraan doen tussen de 60 en 120 men sen mee. De winnaar gaat naar de landelijke finale, die begin volgend jaar wordt ge houden tijdens deHorecava in de Rai te Amsterdam. Het Centraal Brouwerij Kan toor organiseert al 47 jaar na mens de aangesloten bier brouwerijen de Nationale Biertap wedstrijden. In totaal worden er 46 regionale kam pioenschappen gehouden. Die wedstrijden trekken ongeveer vierduizend deelnemers. Er wordt gestreden in de catego rieën Individuelen en Teams. Met Nationale Biertapwed- wil het brouwe rijkantoor aandacht voor een goed geschonken en getapt pilsje. De deelnemers aan de wedstrijd worden door een vakjury beoordeeld. Die kijkt naar presentatie, vakman schap, de gastheerrol van de deelnemers en uiteraard naar een optimaal getapt glas bier. De wedstrijd begint om 13.30 uur. De prijsuitreiking vindt plaats tussen 17.30 en 19 uur. MIDDELBURG - Als afsluiting van het nationale project 'Jaar met de Bijbel' houdt het Provin ciaal Kerkcentrum in samen werking met het Lange Jan project op 30 september de Nacht van het Verhaal. Tijdens deze bijeenkomst laten dichters, muzikanten en vertel lers zien hoe de bijbel door de eeuwen heen steeds een inspira tiebron is gebleven. Tijdens het programma zal worden voorgelezen, gezongen, muziek en theater worden gespeeld en worden schilderijen ge too Medewerkers zij n onder and Jan Zwemer (verteller in Zeeuws dialect), Liesbeth Henk Francken (Jiddische r ziek) Jan van de Fliert (theat Trees van Willigen, Lut Strating en André Kapf (kunstenaars en vertellers). programma duurt van 19.30 24.00 uur en is zodanig sam gesteld dat belangstellenden der moment van de avond Wandelkerk gratis kunnen t nenlopen. RECTIFICATIE! In de Faam/Vlissinger van woensdag 15 september j.l., stond per abuis in de adver tentie van Boulevard Culinair verkeerde informatie over Jazz by the Sea. Er zou op zondag vervoer geregeld zijn! Door middel van deze advertentie willen wij u er attent op maken, dat dit niet het geval is. Onze excuses voor het ongemak! HH MUZIEK- en FILMFESTIVAL vrijdag 24 september v.a. 20.30 uur in CineCity te Vlissingen m.m.v.: The Clarks. Cheeky Blighters Side Burns, The Two Tones Films: Goldfinger, Irma La Douce The Westside Story, Yellow Submarine The Good, The Bad and The Ugly Discotheek jaren 60 Kaarten a 30;- in/Voorverkoop verkrijgbaar bij CineCity te Vlissingen De Drukkerv, Markt 51Middelburg /Hotel Amevillc, Buitenruststraat 22. Middelburg ABN AMRO. Stadhuisplein 6, Vlissingen VERAZ, Assurantiën, St. Pieterstraat 1, Middelburg 7 j Red de bossen. fsc kies FSC! Koop hout mei hel internationale FSi keurmerk, aanbevolen door Wereld II tuur Fonds, Novib en MilieudcFensi Dan weet u zeker dal hel houl uil goz beheerde Doe meel Bel de MilieudefensieServtcelljn: 020 - 62 62 620 of stuur de bon naar Milieudefensie, antwoordnr. 8391.1000 RAAmsleids Aan alle bewoners van de gemeente WEST-SOUBURG EN VLISSINGEN Rosenburg en Bossenburg Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in de gemeente WEST-SOUBURG EN VLISSINGEN (Rosenburg en Bossenburg aan het waterleidingnet vanaf dinsdag 21 september 1999 tot en met vrijdag 24 september 1999. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N. V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid DELTA voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, i instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16