meer Bauwens geen onbekende Aan boord bloeide iets moois op PZC 31 Terneuzen mikt op derde zege in duel met GSBW sport tennisser uit Clinge maakt snelle ontwikkeling door vooruitzicht lortier een mtsider voor Ie eindzege achter de schermen vrijdag 17 september 1999 Jaap den Doelder speelt zaterdag met AZW tegen koploper Krui- ningen. „Ik denk dat het een fiftyfifty-wedstrijd wordt. foto Charles Strijd Inor Peter van Kouteren ;iJNGE - Hij ging er naartoe Jsgrote onbekende, maarzorg- Ie voor een daverende verras ing. Alexander Bauwens uit linge schaarde zich tijdens de leeuwse kampioenschappen ennis in Goes onverwacht on er de toonaangevende spelers iireikte in het B2-enkelspel tot je finale. Daarin vond de twin- jgjarige Zeeuws-Vlaming zijn i'aterloo. Voor de tweede keer jt jaar stond hij in de eindstrijd an een toernooi tegenover Jexander Nonnekes. Net als erder in Hulst moest Bauwens ijn meerdere erkennen in de innisser uit Goes. en onnodig grote foutenlast eed Bauwens in de eerste set de as om, maar daarna raakte de eeuws-Vlaming op toeren. S'onnekes kan heel lekker ten- issen hoor", kijkt Alexander auwens terug op de finale. Maar hij maakt zelf ook moei jkpunten. Ik maakte in de eer eset zoveel fouten dat het bin- en de kortste keren 6-0 was. aarna ben ik aanvallender aan spelen. Ik was ervan over- ligd dat het een keer goed loest gaan." at resulteerde in de tweede set i winst, waarna de speler uit linge in de beslissende derde :theel dicht bij de overwinning as. Alexander Bauwens brak j5-5 de service van zijn oppo- :nt, maar verzuimde daarna 3 zijn eigen opslag de titel vei- »te stellen. „Hij sloeg een paar *1 mooie ballen en won uitein- dijk de tiebreak", klinkt het ■rustend. „Een jaar of vijf ge- den zou ik ervan wakker heb- ;n gelegen, maar daar heb ik ien last meer van. Ik wil vooral kker tennissen." auwens: „Niemand kende mij. was niet geplaatst en moest ;t opnemen tegen bijna alle- aal jonge gastjes die bij de >nd trainen." Hij heeft het wel Tennisser Alex Bauwens: „Mijn finale, maar ik heb zelf het ge voel dat ik drie weken geleden beter speelde." Recreatief Tennisser Alex Bauwens: „Mijn voetenwerk is niet geweldig, ik laat liever een ander lopen." oeüijk gehad, geeft hij toe. Ve speelden met heel zware en ichte ballen. Dat zijn we hier Zeeuws-Vlaanderen niet ge- end. Vooral in het begin sloeg veel ballen uit. Ik was ook net i vakantie geweest en had niet heel veel gespeeld. Eigenlijk leen maar toernooitjes. Mijn ietenwerk was niet helemaal rfect. Ik stond dan wel in de Mortier ULST - Jo Mortier uit Clinge mdt zich niet speciaal bezig et de spelsoort driebanden loyenne rond de 0.350), toch ardt hij op dat terrein door jn collega's alom gevreesd. En et ten onrechte, zo bleek deze eek nog maar eens: in de eerste nde van de Grand Prix drie inden van het district ïeuwsch-Vlaanderen, die dit eekeinde in café De Kroon in ulst de finale beleeft, zette hij genstander Hans de Witte ertuigend aan de kant. e overwinning op Hans de itte, die in 19 9 7 bij de start van Grand Prix-cyclus furore aakte door twee van de vier ernooien te winnen en pas in i finale van Jolinny Rottier rloor, maakt Mortier in Hulst t een gevaarlijk outsider voor i eindzege. Vorig seizoen was geboren Hulstenaar dat be- iald nog niet. Dat veranderde hter op slag nadat hij in het ernooi van Den Ouden Arend Sint Jansteen de Zeeuws- aamse driebandentop voor hut had gezet. ihtereenvolgens versperde ortier toen Theo Platjouw en )bin Claerhoudt de weg naar finales en liet hij zich na 'erwinningen op Johnny Rot- ïr in de halve finale en Johan Taeye in de eindstrijd als innaar huldigen. Of hij in ulst op herhaling gaat durft ortier nog niet te zeggen. Iet is nog een lange weg, maar :t zelfvertrouwen is na de zege Hans de Witte natuurlijk wel eer behoorlijk gegroeid. We en wel waar het schip randt", zegt hij laconiek. Hij ;nkt zelf één groot voordeel te ;bben: „Als kleine biljarter in ik eigenlijk nooit verliezen, at kunnen alleen de grote jon- ns. Zelf kom ik onbevangen i zonder zenuwen aan de ta- 1." Alexander Bauwens legde zich op twaalfjarige leeftijd toe op tennis, maar is bovenal een all- door Lucien Roelandt TERNEUZEN - De 62-jarige Jacques Jacobsen noemt zich zelf een laatbloeier. Toen hij met de zeilsport begon, was hij de dertig al gepasseerd, maar de Terneuzenaar heeft die ach terstand al ruimschoots inge haald. Met zijn jacht de Ryden- do heeft hij in de afgelopen twintig jaar ruim veertigdui zend mijl gevaren. En ook op het bestuurlijk vlak heeft Ja cobsen, zowel in clubverband als landelijk, zijn sporen ook verdiend. Jacques Jacobsen is een druk bezet baasj eHet begon ooit al lemaal met Els van der Moer, de dochter van de inmiddels overleden Arnemuidense huis arts Van der Moer, op wie de ge boren Rotterdammer verliefd werd. „Ik woonde toen nog in Middelburg. Het klikte gelijk tussen Els en mijmaar ze stel de wel één eis. 'Je kunt doen wat je wilt, zei ze. Voor mijn part ga je bergen beklimmen, maar het zeilen geef ik nooit op.' En wat doe je als je verliefd ben? Ik ging dus meevaren. Een tocht die ik nooit zal vergeten. Wat ben ik ziek geworden..." Aan boord bij zijn toekomstige schoonvader bloeide iets moois op. De Terneuzenaar is inmiddels twintig jaar een fa natiek zeiler. En behoort al een groot aantal jaren tot het ge zelschap dat de kar trekt bij de Watersportvereniging Bres- kens. „Een verdienste van mijn vrouw", zegt hij, pratend over al die werkzaamheden die hij voor de club verzet. „Ik krijg van haar de vrijheid om dat al lemaal te doen. Krijg je die vrijheid niet, dan heb je maar één keus. Stoppen, of je huwe lijk loopt op de klippen." Lopertje „Je groeit er ook een beetje in", gaat Jacobsen verder. „In 1978 kochten we de Rydendo, een lopertje waarop we zowat al onze vrije tijd doorbrachten. Je komt op de club en begint met hand en spandiensten. Als ze iemand nodig hebben zeg je al snel: dat doe ik wel even. En voor je het weet zit je er midden in. Zo is het ook begonnen met het clubblad. Daar zochten ze iemand voor. Voordat ik ant woord kon geven riep mijn vrouw: dat doet Jacques wel even." round sportman. „Ik was vroe ger gek van voetbal, maar mijn moeder vond dat in verband met blessures een gevaarlijke sport. Ik heb gehockeyd, gebasketbald en loop en fiets graag. Maar al les puur recreatief. Ik zit niet graag stil, of thuis voor de tele- Dat even heeft wel tien jaar ge duurd. „Toen ben ik er mee ge stopt, omdat ik niet meer wist waarover ik moest schrijven. Een moeilijke beslissing, maar op zo'n moment heeft door gaan weinig zin. Niemand zit toch op een flutverhaal te wachten?" Het besluit om te stoppen met het clubblad betekende niet het einde van Jacobsens vrij willigerswerk voor de Water sportvereniging Breskens. Al vele jaren is hij een van de drijvende krachten achter de organisatie van De Breskens Zeilweek: een internationale wedstrijd die grote bekend heid geniet. En van het Open Nederlands kampioenschap dat om de drie jaar in Breskens wordt gehouden. En al enkele jaren maakt hij als secretaris deel uit van het bestuur. visie. Twee jaar geleden ben ik trouwens gaan voetballen. Ik heb altijd gezegd dat ik dat van af mijn achttiende zou gaan doen en heb woord gehouden. Ik train niet, maar dat doe ik ei genlijk ook niet meer voor het tennissen." i Het zijn eigenlijk werkzaam heden waarvan hij zich wel eens afvraagt of ze nog wel door een vrijwilliger kunnen worden gedaan. „De zeilsport wordt steeds professioneler. Om de snelheid van de boten op te voeren, zijn ontwerpers dag en nacht bezig met het uitpro beren van materialen. Die su persnelle jachten komen ook op wedstrijden in Bx-eskens. Schippers en eigenaren huren soms profesionele bemannin gen in en er wordt door die jon gens op het scherp van de snede gestreden. En terwijl de orga nisatie toch gewoon bestaat uit goedwillende amateurs." „Een enorme vooruitgang is de invoering van de computer ge weest. Want hoe goedwillend de amateurs ook zijn, zonder computer is het organiseren van wedstrijden voor jachten foto Charles Strijd „Tennis is een prachtige sport. De eerste twee jaar heb ik les ge nomen, bij Luc van Damme in het Belgische De Klinge. Maar ik vond trainen nooit leuk en heb het spelletje eigenlijk ge woon geleerd door het veel te doen. Ik stond vroeger alle da- in de IMS-klasse onmogelijk", zegt Jacobsen. „De formule die bij het berekening van deze wedstrijden wordt toegepast, is totaal wetenschappelijk on derbouwd. Dat kun je niet meer berekenen, zelfs niet met een uitgebreide rekenmachine. Met de computer is zo'n bere kening een fluitje van een cent." Internet De duizendpoot van de Water- sportclub in Breskens staat be kend als een perfectionist. Hij heeft in de loop der jaren dan ook allerlei cursussen gevolgd en is de vraagbaak van de ver eniging. Jacobsen is dan ook een beetje trots op de door hem en zijn zoon Rogier opgezette internetpagina van de Water sportvereniging. „Dat komt voort uit het feit dat ik ook nog gen op de baan. Vijf jaar geleden was ik nog D2-speler. Daarna ben ik elk j aar een stapj e vooruit gegaan. Op een hoger niveau worden minder fouten gemaakt, ligt het tempo hoger en wordt er harder gespeeld. Met zijn lengte van 1 meter en 90 centimeter heeft Alexander Bauwens in zijn opslag een sterk wapen. „Ik kan wel wat kracht zetten", zegt hij. „Ik moet het vooral hebben van een aanval lend spelletje en hard slaan. Ik zet mijn tegenstander graag me teen onder druk en kom liefst zo vlug mogelijk naar het net. Ver dedigen ligt me niet zo. Mijn voetenwerk is niet echt gewel dig. Ik laat liever een ander lo pen." Goed rapport Die speelstijl leidde tot succes en leverde hem vorig seizoen als C1 -speler zelfs een toernooizege in het B2-enkelspel op. Bau wens promoveerde op grond van zijn prestaties naar deze klasse en kan ook daarin een goed rap port overleggen. Zes toernooien in Zeeland leidden tot twee eindzeges en drie tweede plaat sen. De Oost-Zeeuws-Vlaming zegevierde in Clinge (ten koste van Tom Huis) en Sint Jansteen (tegen Patrick Marteijn), werd tweede in Hulst (nederlaag te gen Alexander Nonnekes), Axel (verlies tegen Paul Hendrikse) en het Zeeuws kampioenschap en ging in Terneuzen in de eerste ronde kansloos onderuit. „Ik heb een goed seizoen ge draaid", beseft hij. „Vooral in Zeeuws-Vlaanderen waren het maar kleine schema's. In Clinge en Axel belden twee jongens af, waardoor ik gelijk in de finale stond." In de wetenschap dat hij vol gend seizoen zo goed als zeker in het Bl-enkelspel uitkomt, mikt de Zeeuws-Vlaming op toer nooien net over de grens. „Ik ben elk jaar vooruit gegaan door veel te tennissen, maar mijn spel moet nog veel vaster worden. Door mijn mindere voetenwerk maak ik nog te veel foutjes. Ik denk niet dat ik ooit A2-speler word. Op een gegeven moment zit je gewoon aan je top, maar ik vind het wel leuk om tegen nieu we tegenstanders te spelen. Daarom ga ik volgend jaar voor al veel toernooien in België spe len." als belangenbehartiger in het overkoepelend orgaan Delta Wateren, een verlengstuk van de KNWV zit. En daardoor krijg je nogal wat vragen over allerlei zaken. Waarom zou je dan geen gebruikmaken van de hedendaagse techniek. Je zet gewoon een aantal zaken op de internetpagina, waarvan de mensen de meest relevante ge gevens kunnen aflezen. Dat daar behoefte aan bestaat, blijkt wel uit het feit dat er veelvuldig gebruik van wordt gemaakt." Jacques Jacobsen is een druk bezet baasje. Bijna al zijn vrije tijd besteedt hij aan de zeil sport. Van een bijzondere ver dienste wil de Terneuzenaar echter niets horen. „Je moet zoiets graag doen, anders hou je het niet zo lang vol. Je krijgt er ook heel wat voor terug. van onze sportredactie TERNEUZEN - Twee wedstrij den is de voetbalcompetitie in middels oud en waar de een (Terneuzen) van een droomstart spreekt, hebben anderen (HVV'24, Terneuzense Boys, Zaamslag) het over een moei zaam begin. Hoop doet echter leven. Of zoals HW-trainer Ko Stoutjesdijk het zegt: „Kwali teit hebben we genoeg, op ter mijn moet dat de nodige punten opleveren." Terneuzen Met zes punten uit twee wed strijden kan Terneuzen terug zien op een uitermate voort varend begin van het seizoen. „Beter kan niet", meent doel man Peter Huls zelfs. „We heb ben misschien nog geen echt goed voetbal laten zien, maar als we deze lijn doortrekken, lijkt het me sterk dat we niet bo venin zullen meedoen." Veel zal er daarbij van afhangen hoe Terneuzen zich zal gedra gen tegen betere tegenstanders dan RKTW en NO AD. Huls: „Ik kan me tenminste niet voor stellen dat de wedstrijden die we tot nu toe hebben gespeeld een maatstaf voor deze tweede klasse zijn." Of GSBW (in Goirle zondag de volgende tegenstander) tot het rijtje van de betere ploegen be hoort, is Huls niet bekend. GSBW verloor zondag nog met 3-0 van RKDVC en moest twee weken terug genoegen nemen met een 0-0-gelijkspel tegen HW'24. „Wat ik begrepen heb is dat die 0-0 HW veel meer aan te rekenen viel dan dat het de verdienste van GSBW was", zegt de doelman. Jos Kayser zal vanwege een ge broken teen tegen GSBW niet van de partij zijn. Antoine Thoen ontbreekt ook in Goirle, maar begint maandag wel weer met de training HVV'24 Minder voorspoedig dan de start van Terneuzen is die van HW'24. Na het alleszins aan vaardbare 0-0-gelijkspel tegen GSBW was er zondag een 6-4- nederlaag tegen SC Gastel. „Ik had gehoopt dat we tegen Gas tel de lijn van het duel met GSBW konden doortrekken", aldus trainer Ko Stoutjesdijk. „Maar helaas mocht het niet zo zijn. Die mannen gingen zo fel van start: daar konden wij niet in meegaan." Stoutjesdijk zag niettemin ook positieve punten. „We hebben in elk geval bewezen mentaal weerbaar te zijn. Zoals we van 1-4 terugkwamen tot 4-4, dat was toch niet zo slecht." Zondag speelt HW in Drunen tegen RKDVC dat met Terneu zen en Dongen de eerste plaats deelt en voor de Hulstenaren een soort angstgegner is. „RKDVC is een moeilijk te be spelen ploeg", herinnert Stoutjesdijk zich van vorig jaar. ,-,Ze zijn ontzettend hard en spe len heel agressief en dat ligt ons niet zo." Eddy van den Bossche herstelt nog altijd van een knieblessure. Voor het overige is iedereen (ook Jacky Lambert, die vorige week vader werd) fit en inzetbaar. Aardenburg Aardenburg is in de vierde klas se van het zondagvoetbal na twee speeldagen de verrassende koploper. De ploeg van trainer Henk Ottens won tweemaal ruim en gaat dankzij een beter doelsaldo Sluiskil, Middelburg en IJzendijke vooraf. Daarna pas volgen pas Axel en Bres kens, de meest getipte titelkan didaten. De huidige klassering is voor Henk Ottens vooralsnog veel minder opzienbarend dan voor de buitenwacht. „Natuurlijk zijn we goed gestart. Maar we hebben ook gespeeld tegen ploegen waarvan ik zeg: daar van moeten we onze punten pakken. We moeten ook eerlijk zijn: je kunt toch beter tegen Hansweertse Boys en Zeelandia starten dan tegen Axel en Mid delburg." Zondag speelt Aardenburg op eigen veld tegen Vogelwaarde en dat blijkt tot nu toe ook een van de mindere ploegen. „Het zou mooi zijn als we zondag weer zouden winnen. Dan zou den we toch mooi negen punten los staan van de onderste plaat sen." Op het programma staat voor zondag ook het duel tussen Sluiskil en Axel. Na de 1-0-ne- derlaag tegen IJzendijke is vooral Axel toe aan een over winning. IJzendijke gaat op be zoek bij het tot nu toe tegenval lende Steen en Breskens hoopt voor eigen publiek de 2-1-ne- derlaag tegen Luetor'88 van zich af te spelen. Hontenisse komt thuis in actie tegen Luc- tor'88. Terneuzense Boys Evenals in het duel met Bruse Boys, ging Terneuzense Boys te gen 's- Heer Arendskerke in de laatste minuten ten onder. De start van de competitie is met nul punten uit twee wedstrijden slecht. Verdediger Jan-Gerard Hartman heeft wel een verkla ring voor de mindere resultaten. „We kunnen evenals vorig sei zoen moeilijk scoren." Dat Hartman in de eerste twee wedstrijden van de partij is ver rassend. Hij werd op 2 juli aan zijn knie geopereerd en miste daardoor een groot deel van de voorbereiding. Maar door het wegvallen van Jaap Pijpelink en het tekort aan verdedigers deed trainer Eddy van der Hooft on verwacht een beroep op hem. Of Hartman morgen van de par tij is, is maar de vraag. Eerder deze week speelde zijn knie weer op en daarom is het af wachten of hij, evenals de ge blesseerde Sjoerd Rijnhout, zal moeten toekijken tegen Seolto. AZW AZW behaalde afgelopen weekeinde in de derde klasse moeizaam zijn eerste punt van de competitie (1-1 tegen Co- lijnsplaatse Boys). Morgen gaat de formatie van trainer Jaap Goossen op bezoek bij mede koploper Kruiningen, dat tot nu toe de volle winst uit twee ont moetingen behaalde. Aanvaller Jaap den Doelder hoopt dat zijn ploeg beter speelt dan tegen Co- lij nsplaatse Boys. „We waren niet goed, maar wel beter", vertelt Den Doelder. „Ik vond het een slechte ploeg en ge zien de kansen hadden we moe ten winnen. Zij hebben maar twee kansen gehad, maar daar ging er wel één van in." Van Kruiningen zegt Den Doelder niet veel af te weten. „Ze speel den vorig seizoen een klas hoger en ik heb gelezen dat die Edwin Arens er nogal op los scoort. Maar ik ken hem niet. Ik denk dat het een fiftyfifty-wedstrijd wordt, maar we gaan voor de winst", aldus Den Doelder. Bij AZW keren Peter van de Velde en Marco Bolleman weer terug, maai' Jaap Goossen kan morgen opnieuw" geen beroep doen op Jacco Koekkoek en Pa trick Baumgarte. Zaamslag In dezelfde klasse als AZW staat Zaamslag na tw-ee speel dagen puntloos op de laatste plaats. Na de domper tegen DFS (1-5), bleek afgelopen zaterdag Rillandia met 3-1 te sterk. Mor gen reist Bakker met zijn ploeg af naar Vlissingen voor het tref fen met GPC. Op de waslijst van blessures prijken morgen zeker nog de namen van Erik Tissink en Emiel Elzinga en naar alle waarschijnlijkheid ook die van Wim de Pooter. Coen Goossen en Jacco Lucasse zullen zo goed als zeker wel weer van de partij zijn en achter het meespelen van Wouter Buijze en Cor Simons staat nog een vraagteken. Jacques Jacobsen, een zeiler met passie Jacques Jacobsen, een duizendpoot voor de watersportclub in Breskens. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 57