Weinig mutaties Mevo en Kwiek Blessure Stouten Geen horde te hoog voor Riet Jansen aderlating WIK Teams uit Zierikzee en Bruinisse maken zich op voor zwaar seizoen tussen burgh en bru Dick Jaspers is op zoek naar revanche Van Kralingen toch actief op NK meerkamp achter de schermen zsc door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Volleyballend Schouwen-Duiveland staat aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Opvallend is het feit dat er binnen de selecties van de mannen en vrouwen van zowel Wea/Mevo'80 als Kwiek nauwe lijks spelermutaties zijn ten op zichte van het vorig seizoen. Een vooruitblik met de vier trainers. Dinsdag bijten de vrouwen van Mevo' 8 0 in Zierikzee het spits af jn het bekerduel tegen Inter mezzo uit Middelharnis. Vol gens verantwoordelijke Cor Juffermans hebben de speel sters de behoefte om aan het GOES - De spelers van Loon- tjens Biljarts wagen zondag een derde poging om tot winst te ko men in de eredivisie drieban den. Bij het debuut op het hoog ste niveau van Nederland liep het tegen Pelgrim Professionals mis (2-6) en vorige week werd de Goese ploeg afgedroogd door Minkels Products (0-8). Of het zondag lukt is ook zeer de vraag. Dan komt ISMS, met kopman Dick Jaspers, naar Goes. Dick Jasperszal in Goes extra gebrand zijn op een goed resul taat. Neerlands beste drieban- der verloor in de eerste twee competitiewedstrijden zijnpar- tijen. Roland Forton van Loon- tjens Biljarts zal daarom extra gewaarschuwd zijn. Of het iets uitmaakt, het lijkt van niet. For ton won nog nooit van Jaspers. In zijn laatste duel met de speler uit Sint Willebrord was de Belg er echter wel dichtbij. Tijdens de wereldkampioenschappen in Colombia leidde Forton met 2-1 en 13-5. Toen sloeg de verkram ping toe en won Jaspers alsnog. Loontjens' tweede man Ron Da- niëls speelt tegen de Deen Dion Nelin. Roland Uytdewilligen treft Tony Carlsen en Raymond Nicodem treedt aan tegen Henk Habraken. De wedstrijd tussen Loontjens Biljarts en ISMS wordt zondag in Brasserie Ockenburgh te Goes gespeeld en begint om 13.00 uur. door Ben Hameeteman werk te gaan. Deze week oefen de de Zierikzeese formatie te gen een selectie van Kwiek, maar verder speelde Mevo'80, dat Leonie Merle wegens studie zag wegvallen, nog geen duels. Juffermans verwacht om diver se redenen een lastig seizoen in de eerste klasse A tegemoet te gaan. „De selectie is met acht man een beetje krap en eigenlijk zou ik er nog minstens een speel ster bij willen hebben. En we zijn dit jaar ingedeeld in de Rot terdamse eerste klasse. Die is sterker dan de Zeeuwse." Voor Mevo80met onder andere speelsters uit Yerseke, Nieuw- dorp en Colijnsplaat, betekent dat tevens meer reizen. „Maar", oordeelt Juffermans, „deze in deling heeft ook voordelen. Je komt weer eens wat nieuwe ge zichten tegen. Als we in deze klasse kunnen blijven, doen we het goed. Iedereen heeft er in elk geval zin in." Lijfsbehoud staat bij Juffermans voorop. Goed gevoel Voor de mannen van Mevo'80 begint het seizoen op 2 oktober met een uitwedstrijd tegen Slie- drecht Sport. Een week eerder bekert de Zierikzeese formatie al tegen Olympus. „Ongelukkig, want dat is een ploeg uit de eer ste divisie", weet Arie de Kreij. De trainer begint met een goed gevoel aan zijn tweede seizoen. „Ik ben natuurlijk een jaar be zig en er staat nu een iets ander team. Vorig seizoen hebben we laten zien dat we zelfs met een krappe selectie een goede der dedivisionist kunnen zijn." Na een goede start eindigde Me vo'80 uiteindelijk als zesde. De Kreij: „Ik wil dit seizoen in het linkerrijtje eindigen, dus zesde of hoger. Dat kan, maar dan moeten we wel een blessurevrij jaar hebben." In WS'92, Atak'55, Alcom/Capelle 2 en Sliedrecht Sport 2 ziet de oefen- meester de voornaamste titel kandidaten. Met een aantal driekampen in de oefencam pagne stoomt De Kreij zijn vol leyballers klaar voor het nieuwe seizoen in de derde divisie H. De mannen van volleybalver eniging Kwiek, die uitkomen in de eerste klasse A, worden dit seizoen door twee mensen ge traind. Op dinsdag geeft speler Tony van Breda leiding aan de selectie, op donderdag doet Tony van Breda, een van de twee trainers van de Kwiek-mannen. De andere trainer is Cees Arensman. Cees Arensman, de voorzitter van Kwiek. dat. De laatste twee seizoenen ver trokken Raymond van Boven en Dirk-Michiel Roest uit Bruinis se en vanuit de jeugd braken geen nieuwe talenten door. Het besef is vorig jaar bij Kwiek al gekomen om nu de fundamen ten te leggen voor de komende jaren. De mini's is nieuw leven ingeblazen en de jeugdafdeling kan bogen op een groot aantal leden. Zelf heeft het kader, de trainers en trainsters, vanmid dag de tweede demonstratie training van Cees Vrieswijk. Vrieswijk is gymleraar van be roep en geeft onder andere cur sussen voor de NeVoBo. Arensman is zich bewust van het belang van een goede jeugd afdeling. „Je moet van onderaf bouwen, maar het dak moet er ook zijn." Arensman heeft het komend seizoen de beschikking over zes vaste spelers maar be schikt in totaal over een selectie van elf man. „We gaan per week drie kwartier meer trainen en de regels zijn ietwat aangetrok ken", geeft de nieuwe trainer de voornaamste verschillen ten opzichte van vorig seizoen aan. Vorig jaar eindigde Kwiek als zesde maar stond het halverwe ge op de derde positie. „Iedereen voelt dat er meer in zit en eigen- lijk heb ik in de voorbereiding iets te weinig tijd. De jongens die uit het tweede komen, moe ten naar het niveau van de eer ste klasse toegroeien." De Bruse mannen speelden tot nu toe twee oefenwedstrijden in Brug ge, tegen de ploeg van Dirk-Mi- chiel Roest en uit tegen DVO. Arjan Breeman gaat het tweede seizoen in als trainer van de vrouwen van Kwiek die dit sei zoen wederom uitkomen in de promotieklasse A Breeman ver wacht een zwaar seizoen. „Er zitten drie kampioenen bij uit de eerste klasse, een degradant uit de derde divisie en een grote onbekende." Breeman doelt op Sarto/Pelikaan 2 dat vorig sei zoen in de andere promotieklas se uitkwam. Met de Bruse volleybalvrouwen werkt Breeman aan een nieuw spelsysteem dat het Bruse spel wat extra's geeft. Door het ver trek van Marjo Arensman heeft Breeman Marjan Schikker tot tweede spelverdeelster gebom bardeerd. „Marjan heeft het in zicht en de techniek om uit te groeien naar een goede spelver deelster." Lat verleggen In de selectie van Breeman zijn ook de jeugdspelers Marinda Kole en Esther Elenbaas opge nomen. „Die meiden moeten er varing opdoen, maar hun eigen wedstrijd bij de meisjes A-top gaat voor", geeft Breeman aan. Met een dubbele bezetting op alle posities is Breeman aardig op weg om zijn eigen en Kwieks lat te verleggen. „We moeten uit foto Marijke Folkertsma gaan van de negende plaats. Of hoger." Kwiek start de competi tie met drie lastige wedstrijden. Eerst uit naar WIK/Unive en VCO/Ervea en op de derde com petitiedag komt Volley Zuid naar Bruinisse. Selecties. Mannen. Kwiek: Tony van Breda, Erik van Breda, Michel Versaevel, Michel van Duivendijk René Giljam, Eelco van Lenten, Leen de Jonge, Kees Deurloo, Den nis Zwiers, Antoine de Jonge en Huib Schot. Mevo'80: Gerrit van Splunder, Joost Timmermans, Hans van Eijk, Arnaud de Graaf, Ferdy Reedijk, Peter Langerak, Mark van der Zande, Niels de Paepe, Ralph Koper en Reginald Weeber. Vrou wen. Mevo'80: Elise Minnaar, Mi randa Minnaar, Scarlett Kwekke- boom, Jessica Proos, Esmeralda Schot, JanineKok, MartineKripsen Marieke Kok. Kwiek: Marije Mun ter, Addy van der Zande, Marije van der Sande, Henny van Liere, Marin da Kole, Lidewij Vleugel, Louise Vleugel, Esther Elenbaas, Janita van der Have en Marjan Schikker. DREISCHOR - Marijn van Kra lingen is samen met zijn broer Bart een van de twee Delta Sport-atleten die komend weekeinde deelnemen aan het Nederlands kampioenschap meerkamp voor B-junioren in Zierikzee. Marijn van Kralin gen stond in eerste instantie te boek als eerste reserve. Door het afzeggen van Ronald Heuthorst, mag de 17-jarige meerkamper onverwacht aan de bak. De atheneum-5 scholier sprong een gat in de lucht toen hij vori ge week vernam dat hij alsnog kon deelnemen aan het NK. Vanwege een vervelende knie blessure (gescheurde binnen- meniscus) had Marijn van Kra lingen zich niet geplaatst voor de landelijke finale. Hij moest genoegen nemen met een plaatsje op de reservelijst. „Dit is echt het einde", bevindt de Delta Sporter zich nog immer in wolken. „Dit is natuurlijk hartstikke leuk. Hier heb ik al tijd naar gestreefd: meedoen met de besten van Nederland. En dat het plaatsvindt op onze eigen baan maakt het allemaal maar leuker"aldus Van Kralin gen. Over het eigen optreden heeft Marijn van Kralingen zo zijn bedenkingen. Meer verwacht hij van zijn jongere broer Bart. ,$art moet denk ik wel bij de eerste tien kunnen eindigen. Zelf probeer ik natuurlijk zo hoog mogelijk te eindigen. Ik wil zeker laten zien wat ik kan. Als Van Kralingen een voorspel ling moet doen over de winnaar in zijn categorie is hij resoluut. „Ik denk dat Luderick Ber- resteyn eerste wordt. Hij is heel goed." Clubrecord Toch heeft de net geen 1.80 me ter metende atleet zichzelf een doel gesteld. „Ik streef ernaar een totaal van 5000 punten te halen. Verder hoop ik het club record bij het kogelstoten, dat nu staat op 14.56 meter, te ver breken", vertelt Van Kralingen die vooral op dit onderdeel, met een persoonlijk record van 14 nieter, kan meedraaien met de Nederlandse top. Ook weet hij precies op welke van de negen disciplines hij niet goed scoort. „De 1500 meter is yoor mij altijd een drama. Daar is mijn lichaam niet voor ge bouwd. Met mijn 74 kilo ben ik daar gewoon te zwaar voor." Zierikzeese al ruim twintig jaar gezicht van wedstrijdsecretariaat Delta Sport door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De atletiekver eniging Delta Sport is dit weekend voor de zesde keer in het 44-jarige bestaan de gast heer van een Nederlands kam pioenschap. Morgen en zondag vindt op de fraaie Zierikzeese atletiekbaan op sportpark Bannink het NK meerkamp voor B-junioren en de landelij ke finale meerkamp voor C- en D-junioren plaats. Vele vrij willigers binnen de Schouwse club maken ook dit kampioen schap weer mogelijk. Een van hen, de 64-jarige Riet Jansen, is al sinds begin van dit jaar bij de organisatie ervan betrok ken. Geen uitdaging is haar te groot. Jansen hoort bij Delta Sport als de meerkamp bij atletiek. De in vroeger jaren niet onver dienstelijke sprintster (12,5 op de 100 meter en 25,2 op de 200 meter) en verspringster (5,25 m bij het Dordtse Parthenon, is al ruim twintig j aar het gezicht van het wedstrijdsecretariaat van de Zierikzeese atletiekver eniging. „Ik vind het heerlijk om te doen. Vooral het contact met de mensen is heel fijn. Bij wedstrijden zit ik het liefst achter de inschrijftafel, zodat ik een praatje kan maken met de atleten", vertelt de goed lachse Jansen. De meerkamp, de zwaarste discipline waarbij in twee da gen door de jeugd zes tot negen verschillende nummers wor den afgewerkt, vindt ze per soonlijk het mooiste onderdeel in de atletiek. „Het is een prachtig onderdeel en het be strijkt zoveel van de sport. En je hoeft niet overal goed in te zijn, als je alles maar een beetje beheerst. Er gaat enorm veel trainingsarbeid in zitten. Want ga maar na, een sprint kan ie dereen wel, maar niet iedereen kan over horden springen of polsstokhoogspringen", weet Jansen, zelf ooit actief op de vijfkamp. Alle hoeken De grootste drukte met betrek king tot de voorbereidingen op het NK meerkamp heeft Jan sen inmiddels achter de rug. Vorige week ging de grootste mailing de deur uit. Alle ruim honderd deelnemers, afkom stig uit alle hoeken van het land, kregen een informatie pakket thuisgestuurd. Maar ook onder meer de inschrij vin- Riet Jansen, wedstrijdsecretaresse van Delta Sport, is er trots op dat op de baan van haar club het NK meerkamp wordt gehouden. foto Marijke Folkertsma gen, het invoeren van de wed strijden in de computer, het maken van verschillende lijs ten voor de KNAU (atletiek- unie) en het verzorgen van de pr zijn taken die bij Jansen op het bordje liggen. „Maar", ver zekert ze, „ik doe het graag." Komend weekeinde wordt Zeeland in Zierikzee vertegen woordigd door zes jonge talen ten. Twee atleten zijn afkom stig van Delta Sport: de gebroeders Bart en Marijn van Kralingen uit Dreischor. De andere provinciale deelnemers zijn Wendy Docters (Schelde- sport), Daniel Bard (RKHAV), Yvonne Wisse (Dynamica) en Esther van de Pol (AV'56). Jan sen vindt het jammer dat maar twee meerlcampers de club kleuren van Delta Sport op het NK verdedigen. „Eigenlijk hebben wij als club ons twee jaar geleden aange meld voor dit kampioenschap omdat we toen een leuke C- groep hadden die B zou wor den. Je probeert zo'n NK toch in eerste instantie in huis te ha len voor de eigen leden. Het is alleen jammer dat door studie en andere interesses die hele groep uit elkaar is gevallen. Van die groep is eigenlijk al leen nog Marijn overgeble ven." Best trots Uit de woorden van Riet Jan sen blij kt dat ze best trots is dat Delta Sport nog steeds de enige Zeeuwse vereniging is die een dergelijk evenement binnen heeft weten te halen. Dat ter wijl iedere vereniging het kan en mag proberen. Jansen weet ook waarom. „Je moet er wel de menskracht voor hebben. Ik denk dat er toch al gauw zestig man bij betrokken zijn. Verder moet je baan er natuurlijk pi- cobello bijliggen. Dat wordt ook door de KNAU gekeurd. De afgelopen maanden is er weer veel werk verzet. Er zijn strepen getrokken en afzetbal- ken vernieuwd en opnieuw in gegraven. Ook hebben we in eigen beheer vier roterende scoreborden gemaakt en zijn er nieuwe startblokken met valse startmelding gekocht." Het is overigens niet zo dat Riet Jansen als zestigplusser toch niets anders om handen heeft dan haar bemoeienissen met Delta Sport. Want naast de drukke werkzaamheden bij de atletiekvereniging kent de in Zierikzee wonende huisvrouw haar eigen meerkamp. Ze is ac tief in de peuterspeelzaal, doet vrijwilligerswerk bij het asiel zoekerscentrum in Burgh- Haamstede en is kalender- coördinator van de Vereniging Zeeland Atletiek (VZA). En passant doet ze het secretari aat van Delta Sport er tijdelijk gedeeltelijkbijin verband met ziekte van het betreffende be stuurslid. Tussen al die bedrij vigheid door besteedt ze nog de nodige tijd aan haar kleinkin deren en is oma Jansen regel matig met man Burt te vinden op hun motorboot op de Greve- lingen. Vergaderen „Ik heb overal veel plezier in. Alleen het vergaderen gaat me steeds meer tegenstaan, want ik ben niet zo'n vergaderdier. En ik kan met de meeste men sen binnen de vereniging goed overweg. Delta Sport is een leuke en gezellige club, die veel leuke dingen organiseert. Vooral na de komst van de nieuwe baan in 1986 zijn er veel meer mooiere wedstrijden gekomen", aldus Jansen. En wanneer is voor haar nu het komende Nederlands kampi oenschap geslaagd? „Als de uitslagen allemaal goed zijn en als niemand komt klagen, is mijn weekend goed", klinkt het lachend. door Peter Godrie ZIERIKZEE - De voetbalclub WIK kan de komende weken niet beschikken over Richard Stouten. Onderzoek in het zie kenhuis wees deze week uit dat de linkermiddenvelder van het Kerkwerfse elftal zijn enkel banden heeft gescheurd. Dat gebeurde vorige week in het competitieduel met Sliedrecht. Trainer Rinie Verwest betreurt het wegvallen van Stouten, die overigens nog geen basisplaats had veroverd. „Dit is een ader lating voor ons. Hij was de laat ste tijd goed bezig en er ging veel dreiging van hem uit." Zonder Stouten begint WIK dus morgen aan het derde competi tieduel in de derde klasse B. Te genstander is DVO'60, dat net als WIK drie punten heeft. In de twee voorgaande wedstrijden tegen SKNWK en Sliedrecht kwam WIK bijzonder slecht uit de startblokken. Het slappe be gin is volgens Verwest vooral een mentale kwestie. „Pas als we achter komen te staan, komt het besef dat we moeten gaan voetballen." Behalve Stouten kan Verwest over een complete selectie beschikken. Bruse Boys Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren zit in tegenstelling tot de wedstrijd tegen Dauwendae- le 1-1wat ruimer in de selectie Voor het treffen met Yerseke kan de Roosendaler weer een beroep doen op de broers Ralph en Wla- dimir van den Ouden en Harold van den Berge. Eric Bleiji (ge kneusde teen) en Tonnie van den Berge (lies) zijn vraagtekens. Van Oeveren verwacht niet dat hij Bruse Boys hoeft te motive ren voor het treffen met Yerseke, dat vorige week met 4-0 van SSV'65 won. Zijn grootste zorg gaat wederom uit naar het veld. „Het is heel slecht, droog en hobbelig." SKNWK Jos Wesdorp van SKNWK vree st de komende tegenstander: Sliedrecht. Volgens hem is deze ploeg met Alblas de sterkste in de derde klasse B. De Nieuwer- kerkse formatie zal de titelkan didaat bestrijden volgens het oude SKNWK-systeem: 4-4-2. „In de voorbereiding en op trai ningen is gebleken dat 4-3-3 niet haalbaar is. Daar hebben we toch geen echte vleugelspit sen voor." Op Ronnie de Bruine na kan Wesdorp iedereen op stellen. Brouwershaven Wesdorps collega van Brouwer shaven, Pim Potappel, is na twee duels niet te benijden. En ook de derde wedstrijd tegen WHS belooft niet veel goeds. Remy Lievense, André Goud zwaard, Clement van Splunder, Arjan van der Meer en Peter de Haan ontbreken tegen het team uit St. Annaland. Achter de na men van Dick van Splunder, Kees Kraaijenbrink en Martin Kristelijn staan vraagtekens. Mevo Problemen zijn bij Mevo, dat morgen de derby tegen ZSC speelt, ver te zoeken. Integen deel: de Zierikzeese ploeg steekt lekker in zijn vel en heeft zes punten uit twee duels. „Verde digend zit het goed in elkaar en dan krijg je meer zelfvertrou wen. Daardoor ga je lekkerder voetballen", aldus Mevo-aan- voerder Marco van Zwol. Hoe wel zijn ploeg medekoploper in de vierde klasse A is, bombar deert hij Mevo niet tot favoriet tegen ZSC. „Als ZSC goed voet balt, zullen ze zeker niet voor ons onder doen. Zij hebben ech ter wel veel blessures en dat is weer gunstig voor ons." Volgens ZSC-coach Edwin Kri ens wordt het streekduel, waarin hij Reinier Louwerse en Barry Dorreman moet missen, beslist door de achterhoedes. „Mevo scoort vrij gemakkelijk en wij staan ook bekend als een scorende ploeg. De vraag is dus welke verdediging het langst overeind blijft. En de vraag is ook of Sander Vaane in het doel van de Scharendijkenaren staat. De doelman scheurde in het duel met Hoedekenskerke. zo bleek achteraf, een spiertje in zijn hes. Als Vaane niet kan spelen, heet zijn vervanger Erik Smits. Deze keeper, die vorig jaar steevast het doel van ZSC verdedigde, is door Kriens naar het tweede plan geschoven. „Ik heb meer vertrouwen in Vaane. Erik Smits heeft daar vrede mee." Duiveland Ton van de Spaan, trainer van Duiveland, kan in elk geval geen beroep doen op zijn eerste kee per, Edo van Beek. De goalie ontving tegen SVD al na tien minuten een rode kaart wegens hands buiten het strafschopge bied. De coach uit Melissant stelt naar alle waarschijnlijk heid good-old Jaap de Bruine op. Twee andere opties vallen voor Van de Spaan af. Hans Ca- pelle heeft een ontzette vinger en Jaco de Bruine, die in princi pe zou kunnen keepen, wil Van de Spaan vanwege zijn voetbal lende kwaliteiten liever niet op het veld missen. Zierikzee Hoewel Zierikzee zondag met 1- 0 bij het Rijsbergse VVR won, is het elftal van coach Bert Pentu- ry allerminst op de goede weg. Vanaf de voorbereiding zit de Vlissinger krap in zijn spelers. .Het is nog steeds passen en me ten. Toch zag hij in Brabant en kele lichtpuntjes. Bij afwezig heid van enkele vaste krachten vielen de jeugdspelers JohnBer- revoets, Maarten Padmos (win nende goal tegen WR) en Perry Goedegebure in positieve zin op. Voor het duel met BSC, dat nog puntloos is, ontbreken Jar- no Vermeulen, Thomas Vos, Jan-Jaap Padmos en Michel Winkels. Marco Jonker is een twijfelgeval. Dreischor Bij Dreischor raken ze maar niet uitgepraat over Luck Heijboer en Jan de Witte. Dat zegt Jaime Tiggelman, die met de zesde- klasser op een gedeelde eerste plaats (met Renesse) staat. Vol gens Tiggelman zijnHeijboer en Witte goede voetballers die de rust bewaren en de bal makke lijk laten rondgaan. Of Tiggel man zondag tegen Robur speelt, weet hij niet. Hij kampt net als Luciën Vroegh met een lichte liesblessure. Rampzalig zal de eventuele af wezigheid van het tweetal niet zijn. Tiggelman: „We hebben een selectie van zestien man en dus een goede bank. Patrick Berrevoets staat tegen Robur langs de kant vanwege een schorsing. Renesse Medekoploper Renesse is com pleet en fit voor het treffen met het puntloze Volharding en is dus favoriet. Trainer Cees van Dijk denkt daar anders over.,Ik doe niet zoveel aan voorspellin gen. Pas als je acht tot negen wedstrijden heb gespeeld, kun je er meer over zeggen." Ouwerkerk Ouwerkerk, dat vorige week met 5-1 van Raptim verloor, speelt zondag tegen lijstaan voerder DMC. De ploeg van Jakkoo Brouwer begint geha vend aan de wedstrijd tegen de Dordtenaren. William Re- meeus, Joeri Pankow en Mi chael Dalebout zijn er niet bij. Verder vormt zijn doelman, de 39-jarige Jan de Vrieze, een mindere schakel bij de zesde- klasser. Brouwer wil graag de tien jaar jongere Mario van der Maas inzetten. Daar zal het voorlopig nog niets van komen. Van der Maas viel namelijk vori ge week tijdens een partij van het derde met een blessure uit. Hoewel Mevo een van de koplopers in de vierde klasse is, bestempelt Mevo-aanvoerder Marco van Zwol (links) zijn ploeg niet als favo riet in het streekduel met ZSC. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 47