Jan Wouters eist meer van Ajax Moeizame start Belgische clubs BsHp jpSSjSi m Fikse boete Gullit Beschamende tactiek levert Vitesse zowaar een overwinning op Davy Zafarin zet Roda in een zetel 27 Ruime 6-1-overwinning niet goed genoeg voor coach vrijdag 17 september 1999 ■an onze sportredactie OISTERDAM - Zonder vol gas ie geven heeft Ajax volgens de rtrwachting Van Jan Wouters bet klasseverschil met het Slo waakse Dukla Banska Bystrica aitgedrukt in ruime cijfers (6-1), Baar zelfs die cijfers konden de natoer niet behagen. Zowel over het spel als over de uitslag was de coach ontevreden. Hij mopperde in de Arena: „Als je tegen zo'n ploeg voluit gaat, win jemet dubbele cijfers." De return over twee weken is een formaliteit. Niemand zal er- ean twijfelen dat Ajax de twee- je ronde van de UEFA Cup be- sikt. Jan Wouters hamerde aiettemin op de zwakke ele- Officials na dronkenschap vervangen JERUZALEM - De Euro pese voetbalbond UEFA heeft de vier Russische of ficials voor de wedstrijd in de UEFA Beker tussen het Israëlische Hapoel Hafia en het Belgische Club Brugge vervangen wegens dronkenschap. De thuisclub diende een klacht in tegen ae vier nadat ze zich hadden mis dragen tegen hun Israëli sche begeleider Tovi Mal- ach. Volgens Malach landden de Russen dronken op de luchthaven van Tel Aviv. Ze vielen daar agentes lastig. Met veel moeite kreeg de begeleider de mannen in een auto die hen naar een restaurant moest brengen. Daar ge droeg het kwartet zich on mogelijk tegenover een serveerster. RTR menten in het elftal. „En dan krijg je zo'n wedstrijd." Daar mee bedoelde hij dat de wed strijd het aanzien nauwelijks waard was. Ajax speelde rom melig en maakte geen geïspi- reerde indruk. Het aanvalspel vond hij ronduit zwak. Met na me Laudrup en Wamberto heb ben te weinig laten zien, stelde de coach. Ajax kwam na een kwartier zelfs verrassend op achterstand na een misverstand tussen doel man Grim en Verlaat. Grim aar zelde bij een voorzet of hij moest uitkomen, waarna de onfor tuinlijke Verlaat de bal in in ei gen doel kopte. Volgens Grim was er sprake van miscommuni catie. „Ik riep los tegen Frank, maar hij stond dicht bij me en kreeg de bal verkeerd op z'n hoofd. Dat kan gebeuren." Jan Wouters had vooraf inge schat dat Dukla te vergelijken was met een middenmoter uit de Nederlandse eerste divisie. Toch hadden zijn manschappen in de eerste helft de grootste moeite met de nummer vijf van Slowaakse competitie. Dat hadden ze, volgens de coach, aan zichzelf te wijten. Slordig Ajax speelde inderdaad de hele wedstrijd slordig, in een traag tempo, en maakte in de eerste helft geen gemotiveerde indruk. Pas nadat de ploeg in de 50e mi nuut op 4-1 was gekomen, ging het op jacht naar een grote zege. Maar als de Nederlandse beker houder meer gas had gegeven, waren er in de eerste helft al ze ker vijf goals gemaakt. De rust stand was nu slechts 2-1. Natuurlijk: tegen een tegen stander als Banska valt weinig eer te behalen voor ploegen die aspiraties hebben in het Europa Cupvoetbal. Zoals verwacht speelde de legerploeg op zijn Duits, zeer verdedigend, met in feite maar één spits. Ajax spande zich echter niet bo venmatig in om de 25.000 toe schouwers te trakteren op een voetbalshow. Daardoor werd het eerste halfuur zelfs nog re delijk spannend. Sterker, Bans ka Bystricia kwam na een kwar tier op voorsprong door Verlaat. Gevloerd De verdediger maakte tien mi nuten later zijn fout goed. Hij benutte de strafschop, nadat Wamberto werd gevloerd door Bartos. Een minuut daarna kwam Ajax op 2-1. Na een afge meten voorzet van Wamberto was het voor Reuser simpel om de bal in het doel te koppen. Reuser speelde als vervanger van de licht geblesseerde Dani als centrale middenvelder. Maar Reuser nam op die crucia le positie veel te weinig initia tief. Hij was zelden gevaarlijk en ondersteunde de aanvallers te weinig. Juist tegen een ploeg als Banska had hij zich kunnen onderscheiden. Reuser toonde echter opnieuw aan tekort te komen voor het Ajax-niveau. Wamberto verving aan de lin kerkant de geblesseerde Ar- veladze. Dat deed de kleine Bra ziliaan naar behoren. Hij durf de ten minste nog wat te onderne men en had enkele leuke acties. Ajax besliste het duel vijf minu ten na de hervatting, met goals van Knopper en Maehlas: 4-1. Daarna kwam Banska Bystrica er niet meer aan te pas. Maehlas en Wamberto bepaalden de eindstand op 6-1. Ajax (Ned) - Dukla Banska Bystrica (Slw) 6-1 (2-1). 15. Verlaat 0-1 e.d, 25. Verlaat 1-1 (strafschop), 26. Reu ser 2-1, 48. Knopper 3-1, 50. Maehlas 4-1, 64. Maehlas 5-1, 72. Wamberto 6-1. Scheidsrechter: Siric (Kro). Gele kaart: Wamberto (Ajax), Faktor, Bartos, Laurinc (Banska). Aantal toeschouwers: 26145. Ajax: Grim; Nieuwenburg, Verlaat (77. Vierklau), Winter (77. O'Brien) en De Cler; Knopper, Reuser en Wit- schge; Laudrup, Maehlas en Wam berto. Dukla Banska Bystrica: Juracka Laurinc, Karasek, Helbich en Stre- lec; Faktor, Kovac, Pancik (87. Kos- tur) en Bubenk (66. Malatinsky); Kentos en Bartos (77. Strba). LONDEN - De tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond heeft Ruud Gullit een fikse boe- Ie opgelegd wegens commen- laar op de leiding bij de wed strijd Newcastle - Aston Villa vorige maand. Nederlandse coach, die on- langs opstapte bij de Noord-En gelse club en daarmee de weg i vrijmaakte voor Bobby Robson, moet voor zijn verbale reactie op het fluiten van scheidsrech ter Uriah Rennie 5000 pond be talen, zo'n 17.000 gulden. Newcastle verloor het duel met 0-1. Gullit maakte zich na af loop erg kwaad omdat Rennie in de 70e minuut zijn aanvoerder Sportcontacten met Joegoslavië weer toegestaan DEN HAAG - De sportbonden kunnen de contacten met Joego slavië weer aanhalen. De Algemene Raad van de Euro pese Unie heeft het ontmoedi gingsbeleid inzake de banden met de Balkanstaat ingetrok ken. Staatssecretaris Vliegen- thart van Sport heeft dat don derdag aan de Tweede Kamer gemeld. Door sancties wegens de oorlog op de Balkan kon Joegoslavië in april niet meedoen aan de WK- ijshockey voor C-landen in Ne derland. ANP Alan Shearer voor het eerst in diens carrière uit het veld had gestuurd. De Newcastle-spits kreeg een tweede gele kaart we gens 'aanhoudend wangedrag'. De arbiter maakte zich overi gens ook niet geliefd bij Villa- manager John Gregory. Diens opmerkingen tijdens de wed strijd kwamen hem op een boete te staan van zeven mille. RTR Brian Laudrup wordt getackeld door verdediger Kentos Bobby Robson boekt eerste zege met Newcastle United Miljoenenbod Manchester op Vampeta RIO DF. JANEIRO - De kans lijkt groot dat de Braziliaanse internatio nal Vampeta terugkeert naar Europa. Manchester United heeft een bod op de oud-PSV'er uitgebracht van 25 miljoen dollar, meer dan vijftig miljoen gulden. Hij zou in januari in Enge land aan de slag gaan. Vol gens de media in Rio de Janeiro is de transfer zo goed als rond, maar zijn club Corinthians wil de verdedigende middenvel der aan zijn contract hou den. Dat loopt tot decem ber 2001. Vampeta, bij PSV linksachter, verliet Eindhoven vorig jaar. DPA van onze sportredactie RIJSWIJK - Het Italiaanse Par ma is het toernooi om de Uefa- beker zeer matig begonnen. De titelverdediger won op eigen veld slechts met 3-2 van Krivbas Krivi Rig. Juventus had een be tere start. De ploeg van Edwin van der Sar en Edgar Davids, die beiden de hele wedstrijd speelden, won in Nicosia met 5- 2 van Omonia. Het stond in die wedstrijd na 25 minuten 4-0 door treffers van Inzaghi (2)Kovacevic en Esnai- der. In het laatste kwartier vie len nog drie doelpunten, twee van de Cyprioot Kontolefteros. Anderlecht kon thuis ondanks de zege van 3-1 op Olimpij a Lju bljana niet overtuigen. De Slo- veen Bajrektarevic opende de score in de 20e minuut met een eigen doelpunt. Radzinski maakte de andei"e twee doel punten voor de Brusselaars. Club Brugge verloor met 3-1 bij Hapoel Haifa. Bij rust stonden de Belgen met 3-0 achter door treffers van Turjeman (2) en Nir Sivilia. De Litouwer Jankaus- kas deed in de 66e minuut iets terug. Lierse SK hield de schade in Zwitserland tegen FC Zürich beperkt: 1-0. Trainer Bobby Robson behaal de zijn eerste succes met New castle United. De Engelsen wonnen met 2-0 bij CSKA So fia. De Peruaan Solano en de Georgiër Ketsbaia scoorden. Sporting Lissabon liet zich ver rassen door Viking Stavanger: 3-0. De Noren Svensson, Berre en Espevoll passeerden doel man Schmeichel. AS Monaco (Fra) - Saint Johnstone (Sch) 3-0 (0-0). 69. Simone 1-0, 72 Trezeguet 2-0, 90. Simone 3-0. Celtic Glasgow (Sch) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 2-0 (1-0). 24. Larsson 1-0 50. Larsson 2-0 (strafschop). FK Teplice (Tsj) - Ferencvaros (Hon) 3-1 (1-1). 16. Kovacs 0-1, 32. Frydek 1-1,53.Kolomaznik2-l, 71.Rizek3- 1. Ionikos (Gri) - Nantes (Fra) 1-3 (0-0 56. Lièvre 0-1, 65. Monterrubio 0- Alain Shearer (rechts) van Newcastle United is in een fel duel verwikkeld met Ivo Trenchev van CSKA foto Mladen Antonov/EPA van onze sportredactie AVEIRO - Vitesse kan en mag niet meer voetballen. De Duitse coach Herbert Neumann perste zijn ploeg donderdagavond in Aveiro in een verdedigend keurslijf. Hij vond de Portugese tweedeklasser Beira Mar ken nelijk zo gevaarlijk, dat hij slechts één uitgesproken aan valler het veld opstuurde. Die beschamende speelwijze leidde niettemin tot een onverdiende overwinning: 1-2. Vitesse kende een roerige aan loop naar de 23e wedstrijd op Europees niveau. Neumann uit te woensdagmiddag enkele kri tische opmerkingen aan het adres van spits Van Hooijdonk, in een reactie op diens prikke lende uitspraken in een sport- weekblad over de onbalans en het grote aantal buitenlanders in de selectie. De Duitse trainer op zijn beurt vond de 29-jarige aanvalsleider niet scherp en niet fit genoeg. Voor amper 5000 toeschouwers en in de stromende regen had Van Hooijdonk in Aveiro op nieuw reden tot klagen over de behoudende speelwijze van Vi tesse. De lange aanvaller was een eenzame frontsoldaat. Hij was de enige echte spits in de Arnhemse ploeg. Nieuwkomer Sikora moest zijn plaats afstaan aan Janssen, die als een soort vijfde middenvelder af en toe in de buurt van Van Hooijdonk op dook. Na een moeilijk eerste kwartier, waarin Beira Mar veel meer be leving, inzet en aanvalsdrang toonde, zorgde het gelegen heidsduo van Vitesse voorin on verwacht voor het eerste gevaar. Van Hooij donk pikte net over de middenlijn de bal op en speelde de diepgaande Janssen aan. Via een gelukje kwam de pas 18-ja- rige speler alleen voor doelman Palatsi. Janssen treuzelde ech ter te lang met schieten, waar door de Franse keeper redding kon brengen. 2, 83. Monterrubio 0-3, 90. Dimitria- dis 1-3. CSKA Sofia (Bul) - Newcastle Uni ted (Eng) 0-2 (0-0). 51. Solano 0-1, 77. Ketsbaia 0-2. Scheidsrechter: Roca (Spa). West Ham United (Eng) - NK Osijek (Kro) 3-0 (1-0). 39. Wanchope 1-0, 48. Di Canio 2-0, 58. Lampard 3-0. Tottenham Hotspur (Eng) - Zimbru Chisinau (Mol) 3-0 (2-0). 3. Leon- hardsen 1-0, 32. Perry 2-0, 56. Sher wood 3-0. Viking Stavanger (Noo) - Sporting Lissabon (Por) 3-0 (0-0). 57. Svens son 1-0, 70. Berre 2-0, 78. Espevoll 3- 0. Aris Saloniki (Gri) - Servette (Zwi) 1-1 (1-0). 13. Matzios 1-0 (strafschop 88. Petrov 1-1. Anderlecht (Bel) - Olimpija Ljublja na (Slv) 3-1 (2-1). 20. Bajakrarevic 1-0 (eigen doel), 35. Radzinski 2-0, 53. Ekmecic 2-1, 67. Radzinski 3-1. Rode kaart: 51. Zilic (Olimpija), 66. Mirtic (Olimpija). Omonia Nicosia (Cyp) - Juvenilis (Ita) 2-5 (0-4). 3. Inzaghi 0-1, 16. In zaghi 0-2, 23. Kovacevic 0-3, 25. Es- naiderO-475. Kontolefteros 1-4, 82. Del Piero 1-5, 87. Kontolefteros 2-5. Parma (Ita) - Krivbas Krivi Rig (Oek 3-2 (2-1). 5. Paljatiitsia 0-1, 13. Di Vaio 1-1, 20. Di Vaio 2-1, 67. Dino Baggio 3-1, 74. Monarov 3-2. Helsingborgs IF (Zwe) - Karpaty Lviv (Oek) 1-1 (0-1). 17. Hetsko 0-1, 85. Jonsson 1-1. Poznan. Lech Poznan (Pol) - IFK Göteborg (Zwe) 1-2 (1-1). 33. An- dersson 0-1, 44. Zurawski 1-1 (straf schop), 83. Mild 1-2. Scheidsrechter: Arsic (Joe). Inter Bratislava (Slw) - Rapid Wien (Oos) 1-0 (1-0). 45. Lalik 1-0. Lyngby BK (Den) - Lokomotiv Mos kou 1-2 (0-2). 13. Tsjoegainov 0-1. 38. Boelikin 0-2, 69. Bidstrup 1-2. Scheidsrechter: Van Egmond (Ned). Anorthosis Famagusta (Cyp) - Legia Warschau (Pol) 1-0 (0-0). 84. Engo- mitis 1-0. FK Bodö/Glimt (Noo) - Werder Bre men (Dui) (0-2). 11. Pizarro 0-1, 44. Bogdanovic 0-2, 55. Bogdanovic 0- 3, 60. Maximov 0-4, 76. Pizarro 0-5. Scheidsrechter: Jarmentsjoek (Oek Zenit Sint Petersburg (Rus) - Bolog na (Ita) 0-1 (0-1). 39. Ventola 0-1. Hajduk Split (Kro) - Levski Sofia (Bul) 0-0. Lokomotiv Tbilisi (Geo) - PAOK Sa- Ook daarna rommelde Vitesse maar wat aan. De elf eenlingen van Neumann kregen geen vat op de wedstrijd en moesten het initiatief pijnlijk aan de povere Portugese tweedeklasser laten. Ook verdedigend maakte de zo genaamde nummer vier van Ne derland geen beste indruk. Elke aanval van Beira Mar, hoe sim pel ook van opzet, was dreigend. De eerste kans kreeg de thuis ploeg in de 38e minuut. Rechter spits Konadu schoot in fraaie positie maar net voorlangs. Kort daarna was het toch raak voor het gedreven Beira Mar. Spits Fary draaide knap weg bij Wisgerhof en schoot onhoud baar in, 1-0. De koppies bij de Vitesse-spelers gingen meteen naar beneden. Niemand leek nog zin te hebben in de tweede helft. Lob Die begon desondanks, met een enorme meevaller voor Vitesse. Verdediger Paulo Sergio speel de knullig terug op zijn doel man. Van Hooijdonk zat er at tent tussen en passeerde Palatsi met een meesterlijke lob, 1-1. Vitesse, met Sikora voor Trust- full, was het duel al aan het uit spelen toen Janssen een bevlie ging kreeg. Hij stuurde met een prachtige pass middenvelder Grozdic de diepte in. De Joego slaaf nam 'handig' aan en schoot onnavolgbaar in, 1-2. Beira Mar (Por) - Vitesse (Ned) 1-2 (1-0). 41. Fary 1-0, 50. Van Hooijd onk 1-1, 82. Grozdic 1-2. Scheids rechter: Georgiou (Cyp). Gele kaart: Gila, Fusco (Beira Mar), Kreek, Wïs- gerhof Van Hintum, Janssen (Vites se). Aantal toeschouwers: 5000. Beira Mar: Palatsi; Lobao, VitorSil- va, Gila en Christiano; Paulo Sergio (68. Rui Dolores), Fusco, Fernando Aguiar en Marques (85. Joao Paulo); Konadu (80. Oscar) en Fary. Vitesse: Jevric; JochemsenWisger hof, De Marchi en Van Hintum; Trustfull (65. Sikora), Kreek, Groz dic en Laros (87. Stefanovic); Jans sen en Van Hooijdonk. ANP foto Jerry Lamper/RTR loniki (Gri) 0-7 (0-3). 15. Georgiadis 0-1, 23. Georgiadis 0-2, 42. Sabri 0- 3, 56. Froussos 0-4, 62. Froussos 0-5, 66. Maragos 0-6, 67. Fratzeskos 0-7. Torpedo Koetaisi (Geo) - AEK Athe ne (Gri) 0-1 (0-0). 90. Zikos 0-1. NK Gorica (Slv) - Panathinaikos (Gri) 0-1 (0-1). 14. Liberopoulos 0-1. Scheidsrechter: Zur (Isr). Vojvodina Novi Sad (Joe) - Slavia Praag (Tsj) 0-0. Sigma Olomouc (Tsj) - Real Mallor- ca (Spa) 1-3 (0-1). 12. Engonga 0-1, 53. Diego 0-2, 63. Kobylik 1-2, 76. Stankovic 1-3. Scheidsrechter: Sun- dell (Zwe). Maccabi Tel Aviv (Isr) - RC Lens (Fra 2-2 (1-1). 39. Sakho 0-1, 44. Ku- bicka 1-1, 55. Job 1-2, 84. Ben-Day- an 2-2. Skonto Riga (Let) - Widzew Lodz (Pol) 1-0 (1-0). 32. Astafjevs 1-0. Scheidsrechter: Kjellvald (Noo). Zenit Sint Petersburg (Rus) - Bolog na (Ita) 0-3 (0-1). 39. Ventola 0-1, 65. Signori 0-2, 90. Signori 0-3. Hapoel Haifa (Isr) - Club Brugge (Bel) 3-1 (3-0). IS. Turjeman 1-0, 32. Turjeman 2-0, 45. Sivilia 3-0, 66. Jankauskas 3-1. FC Zürich (Zwi) - Lierse SK (Bel) 1- 0 (1-0). 29. Dzjamarauli 1-0. Lausanne Sports (Zwi) - Celta de Vi go (Spa) 3-2 (2-0). 20. Kuzba 1-0, 22. Mazzone 2-0, 58. Mazzone 3-0, 62. Rapo 3-1 (eigen doel), 67. Karpin 3- 2. FC Kaiserslautern (Dui) - Kilmar nock (Sch) 3-0 (3-0). 29. Koch 1-0, 37. Djorkaeff 2-0, 39. Marschall 3-0. Scheidsrechter: Monteiro (Por). Amica Wronki (Pol) - Bröndby (Den) 2-0 (1-0). 26. Dawidowski 1-0, 70. Bosacki 2-0. Atletico Madrid (Spa) - Ankaragücii (Tur) (2-0). 42. Gamarra 1-0, 45. Hasselbaink 2-0, 58. Paunovic 3-0. Scheidsrechter: Dardenne (Dui). AS Roma (Ita) - Vitoria Setubal (Por 7-0 (4-0). 12. Aldair 1-0, 14. Mon- tella 2-0, 16. Aleinisjev 3-0, 40. As- uncao 4-0 (eigen doel), 53. Aleinisjev 5-0, 73. Delvecchio 6-0, 75. Aleinis jev 7-0. Grazer AK (Oos) - Spartak Trnava (Slw) 3-0 (2-0). 12. Akwuegbu 1-0, 34. Tutu 2-0, 56. Akivuegbu 3-0. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Akademisk BK (Den) - Grasshop pers (Zwi) 0-2 (0-0). 50. Yakin 0-1, 81. Ekoku 0-2. Scheidsrechter: Duhamel (Fra). MTK Boedapest (Hon) - Fenerbahce (Tur) 0-0 ANP van onze sportredactie KERKRADE - Eén helft goed voetbal volstond don derdagavond voor Roda JC. De ploeg uit Kerkrade zette zichzelf via een goede over winning (2-0) op Shaktor Donetsk uit Oekraïne in een zetel. De tweede ronde van de UEFA-beker moet over twee weken zonder probleem vei liggesteld kunnen worden, was de unanieme mening in Kerkrade. Davy Zafarin, 21 pas, had een beslissend aan deel in de zege. De jongeling, geboren en op gegroeid in Kerkrade, kon nagenieten van één assist (Doomernik scoorde in de 18e minuut 1-0 na een fraaie dieptepass) en een doelpunt. De bij Roda opgeleide vleu gelspeler kent tot nu toe een goed seizoen, waarin hij on der trainer Sef Vergoossen steeds een basisplaats krijgt. Zafarin dankt dat naar eigen zeggen aan zijn constante spel. „In vorige seizoenen was ik te wisselvallig." Op het moment dat Roda goed draaide, voor rust, speelde Zafarin een goede partij. Goed is in zijn woor den 'redelijk', maar die kwa lificatie was iets te beschei den. „Ik heb best wel eens beter gespeeld. Maar oké, ik was betrokken bij de beslis sende momenten." Als idool heeft Zafarin de Argentijnse aanvaller van Fiorentina, Gabriël Batistuta. Zafarin straalde op het Europese po dium, weliswaar op beschei dener niveau dan Batistuta, maar toch. „Vergelijkingen tussen ons gaan niet op. Ik speel op een andere positie. Ik heb wel eens in de spits ge speeld, en toen probeei-de ik net als Batistuta wel uit alle posities te schieten en con stant acties te maken." Voor de goal die Zafarin tegen Shaktor maakte, had Bati stuta zich niet hoeven te schamen. Na goed doorzet ten kwam Zafarin voor de al liggende doelman Virt, die hij met een bekeken balletje verschalkte. Zafarin had donderdag meer tegenstand verwacht. Vergoossen was dat ten dele eens met zijn spe ler. „Soms liepen ze te stun ten, maai- toen we een foutje maakten, lag de bal er wel bijna in." De foutjes maakte Roda pas na rust. Daarvoor hadden ze werkelijk niets te duchten gehad van de oppo nent. In de tweede helft ont stond er een breuk in het Limburgse collectief. Roda begon te twijfelen, was zich er terdege van bewust dat 2-0 echt niet zo 'n slecht resultaat is. „Vooraf teken je daar voor", vond Vergoossen. „Maar we hadden er toch meer uit moeten halen. Ingreep Daardoor konden de vooraf behoorlijk sterk ingeschatte tegenstanders weer terug in de wedstrijd komen. De ploeg die in de recente histo rie thuis zelden verloor, be gon tegen het einde zowaar te geloven in een revival. Roda werd in de verdediging ge drukt, en bracht zichzelf te vaak in problemen. Gelukkig voor de ploeg weigerde Shaktor daarvan te profite ren. Éénmaal, bij een ingreep van Rudge, vond de ploeg dat een strafschop verdiend was geweest. En Kriventsov trof achttien minuten in de twee de helft met een van richting veranderde vrije trap de bo venkant van de lat. Verder kwam de defensief in gestelde ploeg niet. En dat had het aan eigen falen te danken. Want de vrijheid die de Roda-aanvallers voor rust ondanks vijf verdedigers kregen, was echt te groot. Doomernik kon bij zijn tref fer ongedekt door het verde digingcentrum lopen en ook Zafarin werd slecht in de ga ten gehouden. Vergoossen, zelf debuterend in de Euro pacup: „We mogen het daar niet moeilijk meer krijgen. Daar zou het voor ons juist gemakkelijker moeten wor den. Als we er over veertien dagen alsnog uitvliegen, hebben we het zeker hier la ten liggen." Roda JC (Ned) - Shaktor Do netsk (Oek) 2-0 (2-0). IS. Doomernik 1-0, 26. Zafarin 2-0. Scheidsrechter: Ferry (NIe). Ge le kaart: Van der Luer, Rudge, Lawal (Roda JC), Starostyak. Mikitin (Shaktor Donetsk). Aan tal toeschouwers: 6500. Roda JC: Kalac; Rudge, Valgae- ren, Luijpersen Van Haaren; Za farin, Doomernik, Van der Luer en Lawal; Van Houdt (88. Jacobs) en Peeters (72. Tchoutang). Shaktor Donetsk: Virt; Sta rostyak, Benjo, Popov, Seleznov en Mikitin, Kovalov, Bakharev (67. Zubov), Nargomjak en Kri ventsov; Stolcers (58. Vorobiev). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 45