Adriaanse bewierookt opponent Waardevol niemendalletje Harry van Raaij wil compensatie voor afstaan van internationals Binnenbrandjes dagelijkse kost bij Bayern München Bolssens sterkste in Nieuw-Namen Ongelukkige race Rinus van de Ven Willem II underdog uitslagen nu standaard met gratis kaartjes voor de champions league (als je geluk hebt) agenda van onze sportredactie OISTERWIJK - Niemand houdt rekening met Willem D in de Champions League. Of zoals trainer Co Adriaanse het uit drukt: „Iedereen denkt: dat wordt niks met die ploeg." Die gedachte geldt zeker voor de eerste wedstrijd in het monstru euze toernooi, woensdag tegen de Russische koploper Spartak Moskou. Spartak Moskou is in een groep met Sparta Praag en Girondins Bordeaux de sterkste ploeg, al dus Adriaanse. „Het is een bij zonder sterk team", concludeert de coach na het bestuderen van enkele videobanden. De Russen waren in het seizoen 1997/1998 in de kwartfinale van de Uefa- beker veel te sterk voor Ajax en speelden vorig seizoen in de Champions League. Toen strui kelde de ploeg in de eerste ron de. Adriaanse en zijn assistent Verel hebben Spartak uitvoerig ge analyseerd. Adriaanse is onder de indruk van de kwaliteiten van Spartak. „Afgezien van een ouderwetse laatste man. spelen ze heel modern voetbal. Ze kun nen pressie spelen, jagen fana tiek op de bal, ze kunnen heel goed verdedigen, ze kunnen het spel maken en zijn ook heel sterk op de counter. Bovendien zijn ze conditioneel en fysiek zeer sterk. Kortom, op alle pun ten zijn ze beter dan wij." Internationals Spartak, weet Adriaanse bo vendien, beschikt over veel in ternationals uit Rusland, Oe kraïne en Wit-Rusland. „Zij zullen zeker niet wakker liggen van ons. Sterker: zezijnhiermet een dosis arrogantie naartoe ge komen." Maar dat kan juist een voordeel zijn voor Willem II, denkt Adriaanse. Spartak is een topploeg met een topcoach, ging Adriaanse ver der in zijn lofzang over de oppo nent. De coach is Oleg Ro- mantsev. ook de Russische bondscoach. „Hij moet wel een topcoach zijn. want Spartak kan zoveel diverse systemen spelen. Romantsev is een on- Russische coach. Dat zou je niet verwachten van een land waar van Jeltsin president is. Als je die man ziet denk je: hoe kan hij dat land besturen? Als je naar Wim Kok kijkt, heb je gelijk het gevoel dat het wel goed gaat met Nederland." Kansloos Gezien Adriaanse's betoog over Spartak zou je denken dat zijn ploeg absoluut kansloos. Maar de Tilburgers hebben vorig sei zoen met de tweede plaats in de competitie bewezen dat de sterkste ploegen niet altijd de beste zijn. Daarom denkt Adri aanse dat zijn ploeg best de tweede ronde kan halen. Dat be tekent wel dat het tweede in de groep moet worden. „Op papier zijn wij tegen Mos kou zeker volstrekt kansloos, maar wij hebben ook wapens waartegen zij niet bestand zijn. Conditioneel en mentaal zijn de spelers ijzersterk. Wij spelen al- tij d in een hoog tempo, waarbij we de tegenstander 90 minuten lang opjagen. Ons pressiespel is uitstekend. Wij spelen opportu nistisch en dat kan elke ploeg in verwarring brengen. Dus als we een goede dag hebben, zijn we niet kansloos." De opstelling kon Adriaanse nog niet prijsgeven. Hij weet nog niet exact hoe hij Spartak zal bestrijden. „Het wordt in elk geval een vorm van het 4-3-3- svsteem." Opvallend is dat het stadion niet is uitverkocht, er zijn nog 2000 kaarten beschik baar. Adriaanse: „Dat vind ik onbegrijpelijk. Willem II-RKC is wel uitverkocht, maar Willem II-Spartak Moskou voor de Eu ropacup niet." ANP Willem H-trainer Co Adriaanse doceert zijn spelers tijdens de training. foto Marcel Antonisse/ANP van onze sportredactie MÜNCHEN - Aan de vooravond van de Champions League heeft voorzitter Har ry van Raaij van PSV zijn bezorgdheid uitgesproken over het afstaan van inter nationals aan de uiteenlopende bonden. „Nu staan wij onze werknemers kosten- loos af. Dat past niet meer in deze tijd." Het kan niet anders of daar komt een ver goeding tegenover te staan, aldus Van Raaij.De Uefa en de Fif a krijgen voor de internationale toernooien miljoenen bin nen. Wij leveren de spelers daarvoor en moeten ze nog gewoon doorbetalen ook. Dit moet maar eens worden geregeld. Phi lips staat ook weieens een manager af aan een ander bedrijf. Daar staat dan wel het nodige tegenover. Geloof me, ik weet waar ik het over heb." De huidige situatie past niet meer bij de werkelijkheid, is de mening van de voor zitter. „De topclubs zijn straks allemaal NV's, bedrijven. Ze moeten allemaal ver antwoordelijkheid afleggen aan de aan deelhouders. Dan kan het toch niet zo zijn dat we te pas en te onpas spelers geheel vrijblijvend afstaan en daar nog financi eel bij inschieten ook? Hiervoor moet geld worden gereserveerd en wat mij betreft zo snel mogelijk. Sterker nog, het is onver mijdelijk." „Stinga speelt op het WK voor Roeme nië", vervolgt Van Raaij. „Wij betalen zijn salaris door. Hij raakt geblesseerd, gaat naar de Verenigde Staten voor een opera tie en komt een jaar lang niet in actie voor PSV. En wie betaalt dat allemaal? Precies, PSV." Graag zou Van Raaij ook zien dat er wat gedaan wordt aan de overvolle wedstrijd agenda. „Dat wij kwalificatiewedstrijden voor de Champions League moeten spe len, vind ik belachelijk. Europa moet in regio's worden ingedeeeld. De grote lan den nemen rechtstreeks deel, de kleinere spelen aparte wedstrijden om zich te plaatsen. Bij kwalificatiewedstrijden voor EK's en WK's zouden we ook die rich ting op moeten denken." Voor het duel met Bayern München van vanavond twijfelt PSV-trainer Eric Ge- rets nog over één positie. Moet hij op de linkerzone Wilfred Bouma of Dmitri Khokhlov opstellen? Vermoedelijk neigt Gerets naar de fysiek sterkere Limburger. Gerets: „Ik weet nog niet waar Mehmet Scholl zal opduiken. Misschien links, mis schien rechts, misschien achter de spit sen." Op rechts spelen vrijwel zeker Jo- hann Vogel en Tomek Iwan, waardoor YuriNikiforov met Mark van Bommel een centraal duo op het middenveld zal vor men. Vermoedelijke opstellingen. Bayern München: Oliver Kahn; Patrik Anders- son, Lothar Matthaus en Thomas Linke; Tho mas Strunz, Jens Jeremies, Stefan Effenberg en Bixente Lizarazu; Mehmet Scholl, Carsten Jancker en Paulo Sergio. PSV: Ronald Waterreus; Johann Vogel, Jurgen Dirkx, Ernest Faber en Jan Heintze; Tomek Iwan, YuriNikiforov, Mark van Bommel en Wil fred Bouma; Luc Nilis en Ruud van Nistelrooy. ANP/GPD door Albert Geesing MÜNCHEN - Het rumoer van de laatste weken bij Bayern München heeft diepe sporen ge trokken in het gezicht van Ott- mar Hitzfeld. De tweedejaars trainer in München kent alle verhalen rond de rijkste en meest turbulente club in de Duitse Bundesliga van haver tot gort; nu maakt de ex-trainer van Dortmund ze van nabij mee en moet hij het ene binnen brandje na het andere blussen. Na een bijna rimpelloos seizoen, waarin Bayern met overmacht Duits kampioen werd en twee finales haalde (Champions Lea gue, Duitse bekerfinale) is het aan de Sabenerstrasse weer als vanouds. 'Hurra, FC Hollywood ist wieder da', kopte de Bild Zeitung na het zoveelste schan daal rond een speler van Bay ern. De lezer smult, Hitzfeld kreunt onder de vaak smakelijke de tails, die bij elke andere club on der de pet blijven, maar in Mün chen open en bloot in de krant staan. Zoals de nachtelijke es capade van Basler, die de avond voor de wedstrijd tegen Unter- haching tot drie uur 's nachts in de kroeg zat en daarvoor werd beboet met 20.000 Mark. Of zoals de oorvijg van Lizarazu (aan Matthaus) die bestraft werd met 10.000 Mark, de tête a tête van Matthaus op z'n vrije dag in St. Tropez met vriendin Maren, de flirt van Babbel met Liverpool, de trouwpartij van Kahn middenin de voorberei ding, die Matthaus in het ver keerde keelgat schoot, de nijd en afgunst onder de spelers omdat de één een half miljoen meer verdient dan de ander. Het stond allemaal met koeienletters in de krant. Inclusief alle spelerssala rissen en de premie van één mil joen Mark die Hitzfeld misliep omdat Manchester United op 26 mei in Barcelona in de slotmi nuten twee keer toesloeg en de cup met de grote oren mee naar Engeland nam. Littekens De twee verloren finales hebben littekens nagelaten, bij het ma nagement, de trainer en de spe lers. Hitzfeld maakte in de aan loop naar dit seizoen nog altijd een aangeslagen indruk en lijkt nog steeds zichzelf niet. Dat geldt ook voor de ploeg, die moeizaam aan de competitie be gon, ook al omdat doelman Kahn en Eiber nog steeds reva lideren van een blessure en Ef fenberg pas afgelopen zaterdag voor het eerst weer anderhaS uur op het veld stond. Lothar Matthaus voorspelt de tegenstander van PSV nu al een problematisch jaar. „Zo'n goed seizoen als vorig jaar kan Bay ern niet evenaren. Hetzalalheel moeilijk worden om de landsti tel te verdedigen. We staan veel meer onder druk dan vorig sei zoen, dat zie je in alles terug. Wij moeten niet alleen winnen, van ons wordt ook nog eens ver wacht dat we glansrijk win nen." Het ergert Matthaus, zegt hij, „Alles dat zich bij Bayern af speelt wordt meteen aan de gro te klok gehangen. Het akkefie tje met Lizarazu is blijkbaar dramatischer en belangrijker dan een aardbeving of een bom explosie. Af en toe verbaas ikme alleen nog maar." Kotsmisselijk De Duitse record-internationa! (141 caps) wordt vaak gezien als de aanjager van conflicten. Het ergert de 38-jarige libero mak loos. „Ik vind voetbal nog steeds leuk. Maar de rest? Steeds wee komt die onzin naar boven Matthaus heeft privileges, Mat thaus heeft dit, Matthaus heeft dat." Allemaal onzin, zegt hit. „Ik word er kotsmisselijk van. Net als van die geldboetes diebij Bayern om de haverklap wor den gegeven." Matthaus is bezig aan z'n laatste maanden bij de Duitse record kampioen. In februari vertrekt hij naar New York, als speler- (trainer) van Metro Stars. Hij ziet er nu al naar uit. „Als je de kans krijgt om een paar jaar in die stad te wonen, moet je die grijpen. Ik hou van de mentali teit van de Amerikanen. Die ne men het leven wat makkelijker op dan Duitsers. Er is ook min der haat en nijd. Ze zijn in New York echt blij met mijn komst, Dat gevoel ken ik hier nauwe lijks nog." GPD door Wim de Vos NTEUW-NAMEN - Wielrennen kan hard zijn. Dat ervoer de Belg Jan Vervecken dinsdag avond in de Scheldeprijs van Nieuw-Namen voor cyclospor- tieven. Vervecken reed bijna een halve wedstrijd alleen aan de leiding, maar in een boeiende fi nale werd zijn voorsprong van een halve minuut in korte tijd tenietgedaan. In de slotronde toonde de Belg Patrick Bolssens zich de sterkste en won. De Scheldesprijs van Nieuw- Namen was er één om van te smullen. Het sterke deelne mersveld stond borg voor een meer dan aantrekkelijke wed- Nijskens maand uit de roulatie VLISSINGEN - Hoofdklasser Hoek kan minstens een maand niet beschikken over spits An- gelo Nijskens. De Zeeuws-Vlaming kreeg na een bezoek aan de Belgische dokter Martens vier weken rust voorgeschreven vanwege zijn achillespeesblessure Terneuzen-speler Jos Kaijser is eveneens enige tijd uitgescha keld. Kaijser heeft tijdens het competitieduel met Noad (3-0- winst) van afgelopen zondag zijn teen gebroken. strijd waarin de rol van Peter Mol opvallend was. De ex-ama teur uit Kapelle leeft zich intus sen behoorlijk uit bij de trim mers. Zo schreef hij zondag een wedstrijd van de Belgische WAOD op zijn naam en ook dinsdag in Nieuw-Namen was Mol één van de hoofdrolspelers, alhoewel het meestal wel een rol in de achtervolging was. Mol moest verschillende malen een plooi glad strijken na één van de vele uitvalspogingen. Samen met bijvoorbeeld de Hulstenaren Eric Vereeken en Michel de Koning deed hij dat al toen een sterk groepje met onder meer Rudy van Vlimmeren, An dy van Loon, Jan Vervecken en Patrick Bolssens op avontuur was gegaan. De drie Zeeuwen zorgden er echter voor dat de tweede wedstrijdhelft met een gesloten peloton in ging. Op dat moment probeerde Jan Vervecken zijn slag te slaan en terwijl men in de groep naar el kaar zat te kijken, sloeg hij een bres van een halve minuut. Die bleef lang gehandhaafd totdat het peloton in de slotfase op drift raakte. Mol, Vereecken, Pierre Frijters en de Belgen Bolssens en Freddy Vlerick re den het gat dicht. Mol probeerde het daarna nog alleen, maar kreeg niet de ruimte. Het slotak koord was voor Patrick Bols sens die zijn derde overwinning van dit seizoen behaalde. Advertentie Maak een proefrit in een Ford Focus en je maakt kans op twee gratis kaartjes voor een Nederlandse Champions League wedstrijd naar keuze. Kom nu naar de Ford-dealer expectmore fordfocus John Bentschap Knook (rechts) gaat een duel aan met een speler van de Zeeuws-Vlaamse selectie. Benefietduel in Hoek levert 1300 gulden op foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren HOEK - De opbrengst was bestemd voor een goed doel en dus waren de spelers lief voor elkaar. Hoofdklasser Hoek en een Zeeuws-Vlaamse selectie hielden elkaar gisteravond voor 125 toeschouwers in evenwicht: 0-0. De ontmoeting, gehouden op initiatief van Vogelwaarde-trainer Freddie de Rooijwas een niemendalletje waarin bei de teams elkaar de gelegenheid boden om te voetballen. De Zeeuws-Vlaamse selec tie, met spelers van veel regionale vereni gingen, moest aanvankelijk het initiatief aan Hoek laten. Met name in de tweede helft kreeg de gelegenheidsformatie ech ter prima kansen. Jordy van Bunderen (Vogelwaarde), Jordy Bakker (Zaamslag) en Menno van Gremberghe (Axel) waren dicht bij een doelpunt. Het was geen toeval dat Hoek na de her vatting moest toestaan dat de Zeeuws- Vlaamse equipe de evenknie was. De hoofdklasser trad na rust aan zonder on der anderen Ronald van Sliedregt, Geert de Poorter, Dimitri M'Buyu en John Bent schap Knook. Dit viertal zette in de eerste helft de lijnen uit, verzond goede passes en strooide met lepe balletjes. Maar vooral in het eerste kwartier stuitte de thuisploeg op doelman Menno Heijens (IJzendijke). Enige mogelijkheid Halverwege de eerste helft kroop de gele- genheidsploeg wat meer uit de verdedi gende stelling. De selectie zocht echter te veel succes over links, terwijl op rechts vaak veel ruimte lag. Vanaf die kant ont stond voor rust ook de enige mogelijkheid voor de ploeg van De Rooij. Danny de Vries (Sluiskil) bediende Leon Goossen op maat. De aanvaller van TerneuzenseBoys mikte over. Na de hervatting verscheen de selectie met uitzondering van Jack Scheele (Ter- neuzense Boys) met een compleet andere ploeg. Hoek, dat in de verste verte niet leek op de ploeg die zaterdag speelde, leed in die fase veel balverlies. Het tempo werd opgeschroefd en dat leidde tot verschil lende kansen. Ondanks dat er niet werd gescoord, keek iedereen toch tevreden te rug op het initiatief. Inclusief een aantal giften werd gister avond dertienhonderddertig gulden op gehaald voor de slachtoffers van de aard beving in Turkije. Freddie de Rooij: ,Maar ik ben niet gauw tevreden. Daarom hebben we aan het bestuur van Hoek ge vraagd of we volgende week tijdens de be kerwedstrijd Hoek-AZ met collectebus sen mogen rondgaan." Hoek-Zeeuws-Vlaamse selectie 0-0 (0-0). Aan tal toeschouwers: 125. Scheidsrechter D. Luijcks (Clinge). Assistent-scheidsrechters: H. Atmac (Terneuzen) en F. Boussen (Sint-Jan steen). door lepTriou OIRSCHOT - Rinus van de Ven heeft zich in het Brabanste Oir- schot gehandhaafd in de top van het klassement om het Neder lands motorcrosskampioen schap in de 80cc. Met vallen en opstaan bereikte hij bij de derde wedstrijd voor het NK twee vijf de plaatsen. In de eerste manche speelden zenuwen de Vlissinger parten. Op het moment dat het starthek viel, stond hij in de verkeerde versnelling waardoor hij als laatste crosser aan de wedstrijd begon. Na een prachtige inhaal race finishte hij uiteindelijk toch nog op de vijfde plaats. In de tweede manche liep de start beter, maar nu waren twee val partijen er de oorzaak van dat hij niet verder kwam dan de vijfde plaats. Of Van de Ven nog aanspraak maakt op de titel is de vraag, want hij heeft er voor gekozen komend weekeinde te starten in de Vlissingse strandcross in plaats van af te reizen reizen naar Marum voor kampioens- punten. „De strandcross is een speciaal evenement. Dat mag je niet missen", aldus Rinus van de Ven. Basketbal Den Helder. Korac Cup, mannen, eerste wedstrijd. Den Helder (Ned) - Madeira (Por) 68-80 (39-42). Topscorer Den Hel der: Thomas 30, Madeira: Fernandes 28. Biljarten Hulst. Eerste ronde Grand Prix drieban den: Robin Claerhoudt-Cees L. Wissel 40-29/55 brt.( Claerhoudt naar 2e ronde), Rob Claerhoudt-Hugo Willaert 35-31/47 (Claerhoudt n. 2e r.), Harry van Tiel- Meerten Dallinga (Dallinga afgemeld. Van Tiel n. 2e r.). Hans de Witte-Jo Mor tier 26-22/48 (Mortier n. 2e r.), Jean-Paul de Kraker-Willy de Boey 32-20/59 (De Boey n. 2e r.). Maan de Feijter-Henk van Opzeeland 17-32/49 (Van Opzeeland n. 2e r.), George Mahu-Piet Oppeneer (Op peneer afgemeld, Mahu n. 2e r.). Dammen Hoogezand-Sappemeer. EK, uitgestelde partij eerste ronde: Valneris (Let) - Geor- giev(Rus) 2-0. Stand na 7 ronden: 1. Boe- zinski (Lit), Sijbrands (Ned), Wiersma (Ned) 10 punten, 4. Gantwarg (WRu), Getmanski (Rus), Valneris (Let) 9,7. Kirz- ner (Oek) 8,8. Clerc (Ned), Cordier (Fra) 7, 10. Bubbi (Ita) 6, 11. Georgïev (Rus), Schalley (Bel), Shavel (Isr) 5, 14. Aliev (AZe), Chmiel (Pol), Leesman (Est) 4. Softbal Tennis (Spa) - Vicente (Spa/6) 6-3 5-7 W, Knippschild (Dui) - Blanco (Spa) 6-3 5-76- Voetbal Eerste divisie: Haarlem-Excelsior 1-0. Stand aan kop: ADO Den Haag 4-10 (8-1i. Dordrecht'90 5-10 (9-4), Groningen 5-10 (12-8), Excelsior 5-9 (11-6), NAC 5-9 (135 FC Zwolle 5-9(10-8). Hamburg. Benefietduel slachtoffert aardbeving Turkije. Hamburger SV (Qui) I - Trabzonspor (Tur) 1-0 (0-0). 78. PrügsM 1-0. Wielrennen Bussum. Europa Cup I. Macerata (Ita) - Terrasvogels (Ned) 7-0, HCAW (Ned) - Chemie Praag 5-4, Macerata - Spiders Bratislava (Slw) 11-1 (5 innings), Chemie Praag - Cavigal Nice 9-2, Cavigal Nice - Alby Stockholm (Zwe) 12-4, Carrousel (Rus) - Spiders Bratislava 3-2. Stand: 1. Macereta 3-6, 2. HCAW 2-4, 3. Chemie Praag 3-4,4. Terrasvogels en Carrrousel 2-2, 6. Cavigal Nice 3-2, 7. Alby Stock holm 2-0,8. Spiders Bratislava 3-0. Praag. EC II, tweede dag. Poule A: Squir rel (Ita) - Sölvesborg (Zwe) 11-0, BAT (Fra - Twins (Ned) 0-24, Viladecans (Spa) - Sokol (Tsj) 1-12, Peanuts (Ita) - Twins 6-3. Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 14 september. Winnende getallen: 1 - 7-8 -11 -16 -17- 25-28-36-40-44-46-47-61-67-73-74- 75-78-79. (ondervoorbehoud) Toto 36. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 6 winnaars, ieder bruto f. 1071,60; derde prijs: 53 winnaars, ieder f. 303,30. Toto 36A. Eerste prijs: 4 winnaars, ieder bruto f. 1090,90; tweede prijs: 150 win naars, ieder f. 19,30; derde prijs: 1330 winnaars, ieder f. 5,40. (onder voorbe houd). Ronde van Rheinland-Pfalz. Tweede etappe, eerste deel, Koblenz - Bad Ma- rienberg: 1. Rogers (Aus) 97 km inl 2.09.50, 2. Rittsel (Zwe) 0.15, 3. Lauke (Dui), 4. Koerts (Ned) 0.17,5. ApplerIDu 6. Hey (Ned). Tweede deel. Bad Marien- berg, individuele tijdrit: 1. Dekker (Ned: 17 km in 21.54, 2. Wauters (Bel) 0.15,3 Babaitsev (Rus) 0.42, 4. Gritsoun (Rus! 0.51, 5. Scholz (Dui) 0.58, 6. Hieckman: (Dui). Klassement: 1. Wauters 7.03.43,3 Dekker 0.07, 3. Babaitsev 0.54, 4. Van Roosbroeck (Bel) 1.54, 5. Schmidt (Du1 2.56,6. Chantyr (Rus) 3.22. Nieuw-Namen. Scheldeprijs. Cyclospor- tieven/A-trimmers: 1. Patrick Bolssens (B), 2. Eric Vereeken (Hulst), 3. Jan Ver vecken (B), 4. Peter Mol (Kapelle), 5. Mat ty de Baat (Nieuw-Vossemeer), 6. Ruiy van Vlimmeren (Sint-Willebrord), Frank Gommers (Philippine), 8. Andy van Loon (Hoogerheide), 9. Michel óz Koning (Hulst), 10. Johnny Meijle.' (Hansweert), 13. Kees de Wijze (Kapelle). Recreanten/veteranen: 1. Pierre Frijters! (Sint-Willebrord), 2. Freddy Vlerick (B),3. Pascal Schelstraete (B), 4. Peter Picaver (B), 5. Ko Harms (Axel), 7. Evert Eckhard' (Kruiningen), 10. Ad Krooswijk (Axel). Ibrahim Ba naar Perugia MILAAN - AC Milan leent de Franse international Ibrahim! Ba voor de rest van dit seizoen! uit aan Perugia. De 25-jarige speler, twee jaar! geleden overgekomen van Bor deaux, heeft bij Milan nooit een vaste plaats kunnen veroveren. AFP Tasjkent (Oez). Mannen, 1 miljoen gul den. Eerste ronde: Wessels (Ned) - Bout ter(Fra) 3-6 6-4 6-2, Manta (Zwi) - Van Lot- tum (Ned) 7-6 6-3, Kafelnikov (Rus/1) - Cherkasov (Rus) 1-6 6-3 6-3, Tieleman (Ita - Rusedski (GBr/2) 6-3 6-4, Federer (Zwi) - Pioline (Fra/5) 6-4 6-3, Liukko (Fin) - Saf in (Rus/6) 4-67-5 3-1 opgave Safin, Vacek (Tsj) - Koetsjenko (Oez) 6-3 3-6 6-1, Pretzsch (Dui) - Navarra (Ita), Dupuis (Fra - Voltsjkov (WRu) 6-2 6-4. Bournemouth. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Enqvist (Zwe/1- Kulti (Zwe 7-5 6-1, Carlsen (Den) - Mantilla (Spa/2) 6-2 6-3, Behrend (Dui) - Ruud (Noo/7) 6-1 6-1,Alami (Mar/8)-Sanguinbetti (Ita) 7-6 6-2, Dreekman (Dui) - Kohlmann (Dui) 6-0 6-2, Santopadre (Ita) - Tarango (VSt) 6-0 7-6, Hood (Arg) - Scala (Ita) 6-3 6-2, Agenor (Hai) - Nargiso (Ita) 7-6 6-1, Goell- ner(Dui)-Fromberg(Aus)6-26-1,Voinea (Roe) - Hantschk (Dui) 7-6 6-7 6-1, Gus- tafsson (Zwe) - Medvedev (Oek) 6-2 7-6. Mallorca. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Balcells (Spa) - Moya (Spa/1) 4-6 6-3 6-3, Corretja (Spa/2) - Pri- nosil (Dui) 6-4 6-4, Stanoitsjev (Bul) - Al- bert Costa (Spa/3) 6-3 6-7 6-3, Hrbaty (Slw/4) - Puentes (Spa) 5-7 7-5 6-1, Viloca woensdag— Atletiek Coopertest. Locatie: atletiekbaan Zui-, dersportpark, Terneuzen. 19.00 uur: start; 1e reeks. Inschrijven vanaf 18.30 uur. Or ganisatie: AV Scheldesport. Biljarten Grand Prix driebanden. Café De Kroon, Hulst. 18.00 uur: Frans Pilaet-B. Verbeft- moes, K. de Frel-J. de Witte, 19.30 uur: R de Rijcke-E. Ivens, A. de Feijter-J Tanghe, 21.00 uur: J. Kayser-Cees A. Wissel, Berry Dallinga-Jo d'Hooghe, 22.30 uur: Cees van Ham-Romain Goe- thals, Alois van de Bunder-Harold Pluym. Voetbal Eredivisie: Sparta-De Graafschap (19.30 uur), AZ-FC Utrecht (20.00 uur). Eerste divisie: Telstar - ADO Den Haag (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 56