Aanleg Over de Dijk mag verder PZC De keuze is aan u uvimm Geld moet rollen voor Novib zeeland woensdag 15 september 1999 b 20 Arnemuidenaar moet tachtig uur werken voor mishandeling Provinciebestuur maakt uitzondering voor deel plan Heinkenszand Minister Korthals pleit voor smokkelaar Oreel Jaar rijontzegging en boete voor drankritten Kennisgeving JE WILT TOCH ZO VROEC MOGELIJK HET HUIS UIT? bezorgers(sters) Wemeldinge KOM WERKEN BIJ DE PZC Kinderkamer Gezocht door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 25-jarige Arnemuidenaar is dinsdag in Middelburg veroordeeld tot tachtig uur werkstraf voor mis handeling van discobezoekers in 's-Heerenhoek in november vorig jaar. Dat deed hij samen met zijn jongere broer, die toen nog zeventien jaar. Die kreeg al eerder van de kinderrechter een taakstraf, met een cursus 'leren omgaan met agressie'. De Middelburgse politierechter A M. Janssens-Van Kampen noemde dinsdag op de zitting een vechtpartij, waarbij twee Amemuidense broers waren be trokken, een schoolvoorbeeld van openlijke geweldpleging. Onder het oog van een aantal getuigen hadden de broers 22 november vorig jaar in 's-Hee- renhoek op straat zonder aan leiding - na sluitingsuur van een discotheek - twee andere bezoe kers geschopt en geslagen. De politierechter had aanvan kelijk geen hoge pet op van de Amemuidense zaak. „Het is ie mand uit Arnemuiden. Daar gaan we weer", dacht ik bij me zelf. Gisteren nuanceerde ze haar mening. „Als ik u hier zo zie zitten, dan valt het best mee. U komt rustig over." Oudejaarsnacht Ze was blij dat de verdachte was gekomen, maar dat nam niet weg dat ze zwaar tilde aan het uitgaansgeweld. Ook officier van justitie M. S. Kappeyne van de Coppello deed dat: „Geweld geeft een kwalijke uitstraling. Door de aanzienlijke stijging van geweldszaken zijn de straf, fen de laatste jaren aange scherpt. Ik moet ook rekening houden met recidive." De officier eiste acht weken cel. maar verzette zich niet tegen omzetting in dienstverlening De Arnemuidenaar was weieens betrokken geweest bij onre- geldheden tijdens de oudejaars nacht. „Dit past niet bij hem", zej raadsman E. Smit. Hij zag de vechtpartij als twee zelfstandi ge mishandelingen. „Het ligt gecompliceerd, maar mijn cli ent heeft zich niet bemoeid mei de ander. Het is een uitglijder geweest." Smit pleitte voor een boete in combinatie met een voorwaar delijke straf. De slachtoffers hielden aan de vechtpartij een hoofdwond en schaafwonden in het gezicht over. De verdachte heeft in december nog enkele dagen vast gezeten. „Dit had niet mogen gebeuren, het zal ook niet meer gebeuren", was zijn reactie. Boottrailer weg NIEUWERKERK - Uit een schuur aan de Capelleweg in Nieuwerkerk is een trailer mei visboot gestolen. De kajuitboot (een Beekman met registratienummer YM 67- 13) was voorzien van een 60 pl Mariner buitenboordmotor. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Gedepu teerde Staten hebben bij hoge uitzondering een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor een deel van het bestem mingsplan Over de Dijk in Heinkenszand. De voortgang van dat plan dreigde te worden gefrustreerd, maar de gemeente Borsele mag nu doorgaan en bouwvergunningen afgeven. De problemen ontstonden toen een boer, een buurman van het te ontwikkelen eerste deel van het bestemmingsplan, bezwaar maakte tegen de manier waarop een sloot was gegraven. Koorts achtig overleg ten spijt, hand haafde de boer zijn bezwaar en lichtte het onlangs bij de pro vincie toe. Gedeputeerde Staten kunnen, hangende een be zwaarprocedure, geen goed keuring geven aan een bestem mingsplan, waarop de gemeente niets heeft om vergunningen op te baseren. Zolang er geen be stemmingsplan is, mag er niets gebeuren. En een advies op het bezwaar laat nog even op zich wachten. Tijd Tot aan deze zomer was dat niet zo'n geweldig probleem. In het gebied Over de Dijk werd lustig gebouwd aan het woonzorg complex Dijkstede, dat als eer ste verrijst in de nieuwe wijk. Nu de bouw van het complex de voltooiing nadert - in februari moet het klaar zijn - begint de tijd te dringen. Om de beginnen zijn er mensen die staan te pope len om te gaan bouwen op het stuk grond dat ze hebben aange kocht. Verder had ook de bouw van een zestal seniorenbunga lows als integraal onderdeel van het woonzorgcomplex al moe ten beginnen. Als Dijkstede klaar is, kan het bouwverkeer bovendien niet meer in het plan Over de Dijk komen. De gemeente moet snel beginnen met de reconstuctie van de Stenevate en de aanleg van een rotonde bij de Drieweg. Dat is de uiteindelijke ontslui ting van Over de Dijk voor het autoverkeer, maar ook de enige voor het bouwverkeer. Uitzondering Zolang een bestemmingplan nog in een bezwaarprocedure zit, mogen Gedeputeerde Staten geen goedkeuring geven. Slechts bij hoge uitzondering kan een een gedeelte van het plan een verklaring van geen bezwaar worden gegeven. Dat is nu voor de reconstructie van de Stenevate en de aanleg van een rotonde gebeurd. Tegen dat deel van het plan is geen enkel be zwaar ingebracht en zonder die werken is een groot aantal men sen gedupeerd. GS hebben geoordeeld dat een zogenaamde anticipatieproce dure hier wel op z'n plaats is. Met dat bericht kan de gemeen te Borsele meteen beginnen aan het gereed maken van de ont sluiting voor zwaar bouwver keer en het bouwrijp maken van de eerste fase Over de Dijk. De Stenevate mag geschikt worden gemaakt voor zwaarder verkeer. foto Dirk-Jan Gjeltema Judith Vergouwe, Johan Elenbaas en commissaris Van Gelder rollen enkele maximunten over het schoolplein als startsein van de Novib-actie. foto Ruben Oreel doorCris Sohier MIDDELBURG - De Novib is dinsdagmiddag op de Middel burgse Petrus Immensschool begonnen met de landelijke Buitenlandse Muntjesactie. Commissaris van de koningin W. van Gelder gaf het startsein van de actie. De leerlingen van de ruim 1.200 deelnemende basisscholen zul lende komende drie maanden buitenlands muntgeld ophalen voor de Novib. De opbrengst komt via Novib ten goede aan organisaties die zich overal ter wereld inzetten voor gezond heidszorg en onderwijs. Van Gelder zorgde in Middel burg zelf alvast voor een goed begin van de inzamelingsactie. „Ik ben eens bij mezelf thuis gaan kijken of ik misschien nog muntjes had", vertelde de com missaris aan de basisschoolleer lingen, „en ik bleek nog een he leboel muntjes te hebben. Uit Afrika, Azië, Rusland en uit nog meer landen." Van Gelder keer- Akkoord korting landinrichting MIDDELBURG - De landin richtingscommissies Walcheren en Inkel (gemeente Reimers- waal) zijn morrend akkoord ge gaan met de miljoenenkorting op ruilverkavelingsprojecten. Het dagelijks provinciebestuur heeft de commissies van de noodzaak overtuigd. De provincie Zeeland moet in opdracht van het kabinet bijna elf miljoen gulden bezuinigen op landinrichting. Walcheren levert de grootste bijdrage met zes miljoen gulden. Inkel moet het met drie miljoen gulden minder doen. Beide landinrich tingscommissies waren aan vankelijk fel gekant tegen de opgelegde korting. De landin richtingscommissie Inkel gaat onvoorwaardelijk akkoord met de bezuinigingen. De commissie weet nog niet exact waar het geld bespaard kan worden, maar het verkavelingsplan in de omgeving van Kruiningen wordt versoberd. Verkaveling op basis van vrijwilligheid blijft evenwel gehandhaafd.De Wal- cherse commissie legt zich on der voorwaarden neer bij de korting. de daarop een grote envelop om, waaruit een berg muntjes te voorschijn kwam rollen die hem veel ontzag bezorgde bij zijn jonge toehoorders. „Er zijn nog veel meer mensen die thuis een hoop muntjes heb ben liggen waar ze niets meer mee doen", ging hij verder. „Die moeten jullie dus gaan ophalen. Want die mensen kunnen er hier toch niet mee betalen, terwijl Novib er wel veel aan heeft." Om zijn woorden kracht bij te zetten, rolde hij samen met twee leerlingen van de school, Judith Vergouwe en Johan Elenbaas, drie grote munten over het schoolplein onder het motto 'geld moet rollen'. De actie zal de komst van de eu ro in haar huidige vorm niet overleven. „Maar ze blijft wel bestaan", vertelt Freeke. „We zullen alleen op zoek moeten naar een andere invulling. Daar zijn we nu al heel hard over aan het nadenken." door Roelf Reinders VLISSINGEN - Minister Kort hals van Justitie stelt morgen, donderdag, de kwestie van de Oost-Souburger Kees Oreel bij zijn Franse collega aan de orde. De Franse minister van Justitie kan beslissen of de drugssmok kelaar Oreel vervroegd vrij mag. De twee ministers ontmoeten elkaar in Finland op een confe rentie waar ministers van Bin nenlandse Zaken en Justitie uit de Europese Unie samenkomen. Oreel, die in slechte psychische en lichamelijke conditie ver keert, zit in de Franse gevange nis een straf van tien jaar voor drugssmokkel uit. Hij heeft de helft van zijn straf erop zitten en wacht op de behandeling van een verzoek tot overbrenging naar een Nederlandse cel en een verzoek tot voorwaardelijke in vrijheidstelling. De Franse ge vangenisautoriteiten vinden dat hij onder meer wegens goed gedrag vervroegd vrij mag. De Franse rechter in de regio waar Oreel gevangen zit, is het daar mee eens. De Franse minister van Justitie moet uiteindelijk een beslissing nemen. Het Ne derlandse ministerie van Justi tie heeft bij de Franse autoritei ten herhaaldelijk op een snelle behandeling van het verzoek tot overbrenging en vrijlating aan gedrongen. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A M. Janssens-Van Kampen heeft dinsdag een 37-jarige man uit Yerseke voor dronken rijden veroordeeld tot een jaar rijont zegging en veertig uur werk straf. De laatste vijf jaar was de Yersekenaar al drie keer gepakt voor rijden onder invloed. De rechter nam de eis van de offi cier van justitie over. Volgens de verdachte waren re latieproblemen de oorzaak van zijn drankritten. Zo ook op 22 juni van dit jaar, toen hij op de Sloeweg in Vlissmgen met te veel alcohol op achter het stuur werd betrapt. Uit de blaastest bleek dat hij ruim vier keer zo veel had gedronken als is toege staan. „Mijn vriendin was ervan doorgegaan", probeerde hij zich te verontschuldigen. Een 40-jarige drankrijder uit Heinkenszand werd veroor deeld tot duizend gulden boete en zes maanden rijontzegging. De verdachte werd 23 juni in Goes betrapt. De blaastest wees 770 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht uit. De boete deed de man meer pijn dan de ri jontzegging. „Ik heb mijn auto verkocht", sprak hij. rE1MERSWAAL Goedkeuring bestemmingsplan "Kanaalarm Hansweert" Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij besluit van 17 augustus 1999 goedkeuring verleend aan het bestemmings plan "Kanaalarm Hansweerf Het bestemmingsplan regelt du herinvulling van de gedempte kanaalarm gelegen lussen de nieuwe kanaalarm en de kern Hansweort met een bedrijven- terrein, een bufferzone, een woongebied en een parkgebied Met ingang van 16 september 1999 ligt hel goedkeurings besluit samen met het bestemmingsplarvgedurende 6 weken voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen van de gemeentesecretarie (kamer 3.10) aan het Oude Plein 1 in Kruiningen. Het gemeentehuis is op weikdagen voor liet publiek geopend van 08 30 tot 12.00 uur en verder uitsluitend op afspraak. Tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten kan gedurende de termijn van terinzagelegging beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroep kan worden ingesteld door degene, die zich tgdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, alsmede door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig genoemd artikel tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit van Gedeputeerde Staten omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan treedt in werking op de dag na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepster mijn een 'verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist Kruiningen, 15 september 1999 namens burgemeester en wethouders van Reimerswaal, ir. J. Gideonse. hoofd afdeling Bouwen en Wonen Oude Plein 1 Postbus 70 Internet; E-mail; 4416 AK Kruiningen 4416 ZH Kruiningen 0113-39 50 00 0113-39 53 33 wwv/. reimerswaal.nl gem ee nte@re i m erswaal. n I REUMA PATIËNTEN SERVICE BEL VOOR DE HUIZOTHEEK OF MEER INFORMATIE (0900) 899 6050 Al vele jaren staal Livingstone bekend als de meest flexibele landelijke bouwpartner. En terecht want waar u bij vele organisaties aan beperkingen gebonden bent. heeft u bij Livingstone vrijheid! Of u kiest voor houlskeletbouw of traditionele bouw. een stan daard ontwerp of een eigen onlwerp. een klassiek of een modern huis. de keuze is altijd aan u! Voeg daarbij de zeker heden die Livingstone u biedt: snel, betrouwbaar en kwalitatief bouwen, en de eerste keuze is snel gemaakt. Bezoek de informatie-avond Want daar leggen we u alles graag geheel vrijblijvend uit. En laten we u de vele mogelijkheden zien. U bent van harte welkom. Informatieavond Donderdag 16 september Doorlopend van 19.00 tot 21.30 Dorpshuis 'De Meiboom', Kerkpolder 30, Krabbendijke .I. Krabbendijke, Buteijn c EZOC H T DAGBLAD B E Z O R C E R S M V ZONDER NIEUWE HELDEN IS DE KRANT NERCENS Wij zoeken met spoed voor voor de bezorging van PZC Sollicitaties kunt u richten aan: PZC Postbus 18 4380 AA Vlissingen. Bellen gaat nog sneller! 0113-273000 Of onze rayoninspecteur, de heer J. Saija. tel. 06-53719153. Wij zoeken met spoed: EEN ERVAREN CHAUFFEUR t.b.v. alle voorkomende werkzaamheden in de groenvoorziening. Wij vragen: Ervaring mei maaimachines/tractor/minikraan en ver schillende machines t.b.v. de groenvoorziening Rijbewijs BE Tractorrijbewijs Volledige inzet en positieve instelling Wij bieden: Betaling Volgens CAO hoveniersbedrijven. Bij gebleken geschiktheid volgt een vaste aanstelling. Voor informatie kunt u bellen: 0111-402173. Sollicitaties met c.v. schriftelijk naar van de Velde Groenverzorging Zuidweg 18b, 4316 LB Zonnemaire. 'n beetje huur voor 'n verre buur giro: 236700 Home Plan Meer informatie? Bel 076-573 67 dagverse soep - gekookte mosselen - stokbrood pommes frites - rauwkost - kruidenboter - sauzen en- een goed glas huiswijn (geen mosselliefhebber? Kindermenu: Wienerschnitzel) dagverse soep - pommes frites kroket of frikandel - appelmoes- mayonaise en... een kindervenassingsijsje 5 jaar gratis Jufferswegje 31,4421 JA Kapelle-Biezelinge, tel. (0113) 330350 j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 36