Luxe zorgcomplex bij Westhove PZC Burgemeesterspost voor Gelok Welzijnssteunpunt zoekt onderdak 4rnemuidenaar moet tachtig uur werken voor mishandeling Vlissingers kunnen surfen in Cyberbus Boer krijgt geen straf voor ongeluk door slik op weg zeeland projectontwikkelaar wil in 2000 beginnen met bouw honderd koopappartementen Veere steunt getroffen Turkije Doorwandelen in Domburg woensdag 15 september 1999 HnnrLukas Fransen OOSTKAPELLE - Projectont wikkelaar Stichting Boog (Be- jieer Ontwikkeling Onroerend Coed) verwacht in 2000 te kun- nen beginnen met de bouw van Jiet luxe woonzorgcomplex Pare Zonnehoven. In het complex, op het terrein van het voormalige revalidatiecentrum Zonneveld aan de Domburgseweg in Oost- ^apelle, komen honderd koop- «ppartementen en een uitge breide zorgvoorziening. he plannen voor Pare Zonneho- fcn dateren al uit 1996 en zijn een samenwerkingsverband tussen de Stichting Boog uit Middelburg en de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). Boog laat de apparte menten bouwen en verkoopt ze, terwijl SVRZ de zorg verstrekt. Jlade herindeling in 1997 werd het een beetje stil rond het voor Zeeland unieke woonzorgcom plex. j, P. Onderdijk, directeur van BOOG, voert twee redenen aan voor de opgelopen vertraging. uDe oude gemeente Domburg is opgegaan in de gemeente Veere. Veere heeft de zaken helemaal ppmeuw getoetst. Een tweede reden is dat het verkeerspro bleem, met name ook voor Kas teel Westhove, moest worden opgelost." Pare Zonnehoven krijgt in de plannen zo ver mo gelijk richting Domburg een ontsluiting via de Domburgse weg. Ter hoogte van Kasteel Westhove komt een rotonde en bij het kasteel wordt een groot parkeerterrein aangelegd. Van af de rotonde geldt op de provin ciale weg richting Domburg een maximumsnelheid van zestig kilometer per uur. Open ruimten Pare Zonnehoven bestaat uit vier appartementencomplexen met luxe appartementen en penthouses, variërend in prijs van circa 42 50 0 0 gulden tot cir- ca650.0 0 0 gulden. Het hoofdge bouw wordt onderbroken door Dpen ruimten en sluit wat hoog- !e betreft geleidelijk aan op de bestaande bebouwing. Onder lijk spreekt van een geringe be bouwingsdichtheid. „Vroeger was de bebouwingsdichtheid op bet terrein dertig procent, nu wordt dat tien procent. Het wordt veel opener dan vroeger. De beplanting die we aanbren gen sluit naadloos aan bij de be staande natuur. Het terrein wordt ingericht als een Engelse landschapstuin." Parkeerkelders Onder de appartementencom plexen worden parkeerkelders gebouwd met honderd vijftig parkeerplaatsen. Voor bezoe kers worden achter de gebou wen parkeerplaatsen aange legd. Onderdijk: „Het gaat om ongeveer zestig plaatsen, die zo uit het zich liggen, dat ze vanaf de weg niet te zien zijn." Onder dijk benadrukt dat het gaat om wonen met zorg op maat. „Alles is rolstoel- en brancardtoegan- kelijk. Bewoners moeten ver plicht een basiszorgpakket in kopen. Wil een bewoner meer zorg, dan kan hij dat op indivi duele basis overeenkomen met SRVZ," In het zorggedeelte komt een appartement voor een zorgcoör- dinator. Voor de bewoners komt er onder meer een recreatie ruimte, een fitnessruimte, een fysiotherapeut en pedicure en een sauna. Onderdijk: „De ver eniging van eigenaren bepalen de detailinvulling van de zorg voorziening. De bewoners mo gen dus zelf aangeven welke voorzieningen zij graag willen hebben." Vergrijzing Boog onderzoekt momenteel in opdracht van de gemeente of de plannen economisch haalbaar zijn. Onderdijk twijfelt daar niet aan. „Ik weet zeker dat er behoefte aan zo'n project is in Zeeland. Zeeland vergrijst iets meer dan de rest van Nederland. Walcheren springt daar nog iets bovenuit. De vraag naar wonin gen in een woonzorgcomplex is vaak groter dan het aanbod." Het voorontwerpbestemmings plan ligt tot 2 7 september ter in zage in het gemeentehuis in Koudekerke. Mensen kunnen hierop inspreken. De volgende stap is dat het bestemmingsplan ter inzage komt te liggen, waar tegen belanghebbenden be zwaar kunnen aantekenen. On derdijk hoopt dat de procedures vlot verlopen, zodat in 2000 be gonnen kan worden met de bouw. „Het is hard tijd dat we gaan bouwen." Het pand Kerkstraat 10 in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Miriam van der Schot VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethou ders wil de Kerkstraat 10 in Vlissingen geschikt maken voor het nieuw op te richten welzijnssteunpunt. Daarvoor wil hét de huidige bestemming detailhandel wijzigen in de bestemming kantoren. Het is de bedoeling dat er in het pand elf werkplekken worden ge realiseerd voor medewerkers van de gefuseerde welzijnsin- stellingen waaronder het So ciaal Cultureel Werk en P20. Het monumentale pand wordt momenteel aan een vooron derzoek onderworpen om te zien of er inderdaad genoeg kantoorruimte is. Over circa twee weken zal dat onderzoek afgerond zijn. Als blijkt dat het groot genoeg is, zal het be stuur van de welzijnsinstelling een programma van eisen op stellen. Indien het ongeschikt is, wordt het pand te koop aan geboden aan een particulier. Wethouder L.C. Poppe-de Looff vindt het van belang dat er een nauwe samenwerking komt tussen tussen welzijns- instellingen en de bibliotheek. Omdat het pand aan de Kerk straat tegenover de nieuwe bi bliotheek staat, hoopt de wet houder dat het genoeg ruimte biedt voor het steunpunt. „Mocht het toch te klein zijn, zal het bestuur van het wel zijnssteunpunt op zoek moe ten gaan naar een ander gebouw. Maar dat zal niet een voudig zijn", zegt Poppe-de Looff. Splitsing Volgens het plan dat voor het hoekpand is opgesteld, zal de Kerkstraat 10 bouwkundig worden gesplitst van het aan grenzende pand nummer 15b in de Achter de Kerk. Dat ge beurt op kosten van de eige naar van dat pand. In overleg met hem is tevens overeen ge komen dat de buitenkant van zijn pand gelijk meegenomen wordt bij de restauratie. De beeldbepalende hoek van de straat kan daarmee verstevigd worden. Om het pand geschikt te maken voor kantoorruimte, is ook aanpassing van de in richting nodig. Deze werk zaamheden zijn geraamd op ongeveer vijftigduizend gul den. In het welzijnssteunpunt zitten P20, het Sociaal Cultu reel Werk, Welzijn voor Oude ren, Mae-Uku en de onder steuning voor Surinamers en Antillianen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat die gehuisvest werden in de nieu we bibliotheek. Maar daarin bleek geen ruimte te zijn voor elf vaste werkplekken. VEERE - Het college van B en W van Veere wil 23.000 gulden overmaken voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Turkije. Dat bedrag staat voor één gulden per inwoner van de gemeente, afgerond komt dat neer op 23 mille. Met deze gift wil Veere haar verbondenheid met de slachtoffers van de aardbeving tot uitdrukking brengen. Turkije werd in de nacht van 16 op 17 augustus opgeschrikt door een vernietigende aardbeving. Het geld is bedoeld voor de wederopbouw en de opvang van overlevenden. De gemeenteraad beslist in de ver gadering van 16 september over de financiële bijdrage. Klaverblad in zee met klachtenlijn GOES - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad doet vanaf vandaag mee aan de landelijke meldlijn 'knelpunten vrije art senkeuze.' Tot 1 oktober kunnen inwoners van Zeeland met problemen bij het kiezen van huisartsen zich anoniem bij het Klaverblad melden. Volgens de Zeeuwse organisatie hebben steeds meer mensen moeite een nieuwe huisarts te vinden, als de relatie met de oude huisarts onwerkbaar is geworden. Het Klaverblad vermoedt dat omwille van de concurrentie de art sen bewust geen patiënten van elkaar over nemen. Op werk dagen zijn de medewerkers van het Klaverblad bereikbaar van half tien tot twaalf uur op 0113-249490 (teksttelefoon 0113-249333). Veel animo voor agentenopleiding MIDDELBURG - Politie Zeeland is zeer tevreden over het aantal belangstellenden voor een baan bij de politie. Dit jaar zijn veertig mensen voor de Zeeuwse politie aan de opleiding begonnen en in oktober komen er nog twintig bij. Politie woordvoerster S. Machielse zegt dat de politie Zeeland hoopt jaarlijks ongeveer 25 kandidaten te werven voor de opleiding. De eigen regionale wervingsactiviteiten sluiten aan op bij de landelijke wervingscampagne die de politie gisteren is begon nen. Politie Zeeland richt zich bij de werving op iedereen tot 45 jaar, zowel herintreders allochtonen als schoolverlaters. Dit jaar werden al negentien politiefunctionarissen uit ande re regio's aangesteld. Gewonden bij aanrijdingen MIDDELBURG - Eenzeventienjarige bromfietser uit Veere is maandagmiddag op de Veerseweg in Middelburg gewond ge raakt bij een aanrijding met een auto. De jongen is per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht, maar hoefde niet te wor den opgenomen. Het ongeval gebeurde om half vijf toen een negentienjarige Oost-Souburgse autobestuurder zijn auto op de Veerseweg keerde. Daarbij botste hij met de voorzijde van de auto tegen linkerkant van de bromfiets. Die reed daar op dé rijbaan in plaats van op het verplichte fietspad. Op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen raakten een half uur later een zeventienjarige Middelburger en een vijftigjari ge Vlissinger gewond, toen ze met elkaar in botsing kwamen. Beiden zijn naar het ziekenhuis gebracht. De Vlissinger fiets te over het fietspad en wilde linksaf slaan in de richting van Westerzicht. De bromfietser reed achter hem en kon de fietser niet meer ontwijken. Daarbij kwamen beiden ten val. Oude kastanje opgeknapt BURGH-HAAMSTEDE - De bijna één eeuw oude kastanje bij de Bewaerschole in Burgh-Haamstede ondergaat morgen donderdag een uitgebreide opknapbeurt. De boom dreigt on der z'n eigen gewicht te bezwijken. Tijdens de werkzaamhe den wordt tevens de uit ongeveer 1860 daterende taxus ge snoeid. De naaldboom wordt letterlijk overvleugeld door de uit de kluiten gewassen kastanje. De operatie maakt deel uit van een landelijke actie van de Nederlandse Organisatie van Groenvoorzieners. ioor Aector Dooms MIDDELBURG - Een 25-jarige Imemuidenaar is dinsdag in Middelburg veroordeeld tot achtig uur werkstraf voor mis- ïandeling van discobezoekers n 's-Heerenhoek in november forig jaar. Dat deed hij samen net zijn jongere broer, die toen log zeventien jaar was. Die aeeg al eerder van de kinder- echter een taakstraf, met een :ursus 'leren omgaan met agres- ie'. )e Middelburgse politierechter 1M. Janssens-Van Kampen ïoemde dinsdag op de zitting ien vechtpartij, waarbij twee imemuidense broers waren be rokken, een schoolvoorbeeld 'an openlijke geweldpleging. )nder het oog van een aantal (etuigen hadden de broers 22 ïovember vorig jaar in 's-Hee- enhoek op straat zonder direc- e aanleiding - na het slui- ingsuur van een discotheek - wee andere bezoekers geschopt REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J.Schrier(chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl De politierechter had aanvan kelijk geen hoge pet op van de Arnemuidense zaak. „Het is ie mand uit Arnemuiden. Daar gaan we weer", dacht ik bij me zelf. Gisteren nuanceerde ze haar mening. „Als ik u hier zo zie zitten, dan valt het best mee. U komt rustig over." Oudejaarsnacht Ze was blij dat de verdachte was gekomen, maar dat nam niet weg dat ze zwaar tilde aan het uitgaansgeweld. Ook officier van justitie M. S. Kappeynevan de Coppello deed dat: „Geweld geeft een kwalijke uitstraling. Door de aanzienlijke stijging van geweldszaken zijn de straf fen de laatste jaren aange scherpt. Ik moet ook rekening houden met recidive." De officier eiste acht weken cel, maar verzette zich niet tegen omzetting in dienstverlening. De Arnemuidenaar was weieens betrokken geweest bij onre- geldheden tijdens de oudejaars nacht.„Dit past niet bij hem", zei raadsman E. Smit. Hij zag de vechtpartij als twee zelfstandi ge mishandelingen. „Het ligt gecompliceerd, maar mijn cli ënt heeft zich niet bemoeid met de ander. Het is een uitglijder geweest." Smit pleitte voor een boete in combinatie met een voorwaar delijke straf. De slachtoffers hielden aan de vechtpartij een hoofdwond en schaafwonden in het gezicht over. De verdachte heeft in december nog enkele dagen vast gezeten. „Dit had niet mogen gebeuren, het zal ook niet meer gebeuren", was zijn reactie. Domburgse school rent voor Turkije DOMBURG - Leerlingen van de Domburgse openbare basis school De Golfslag hebben met een sponsorloop voor Turkije 7390,75 bijeengebracht. Zo'n tachtig kinderen deden aan de actie mee. Een flink aan tal wist het maximumaantal van twintig rondjes om de school te volbrengen. Sommige sponsors moesten daardoor diep in de buidel tasten. Het be drag is inmiddels gestort op het gironummer van de actie voor de slachtoffei's van de aardbe vingsramp in Turkije. E. J. Gelok, nu nog wethouder in Veere, wordt burgemeester van het Zuid-Hollandse Strijen: een mooi startpunt voor zijn ambities. vindt het 'politieke dier'. foto Ruben Oreel door Lukas Fransen KOUDEKERKE - PvdA-wet- houder E. J. Gelok van de gemeente Veere wordt per 1 oktober burgemeester van Strijen. Strijen is een gemeen te met een kleine tienduizend inwoners in de Hoekse Waard, onder de rook van Rotterdam. „Het is een prachtig begin om mijn ambities te verwezenlij ken", zegt een trotse Gelok in een eerste reactie. „Het is een heel mooie ge meente, in een prachtig gebied en dichtbij de Randstad", ver klaart Gelok zijn keuze. Hij ambieerde het ambt van bur gemeester al langer en vindt Strijen een prachtige gemeen te om te beginnen. „Als je bur gemeester wilt worden, begin je niet met een gemeente als Rotterdam." De in Koudekerke woonachti ge Gelok had zijn gezin al voorbereid op een mogelijke verhuizing naar Strijen. „Ik heb een goed gesprek gehad met minister van Binnenland se Zaken Peper. Daar had ik een goed gevoel over. Maar toen ik het gisteren hoorde, viel er toch wel een spanning van mijn lijf af. Ik ben opge lucht en heel trots." Gelok, die als wethouder wel zijn, sport en sociale zaken in zijn portefeuille heeft, neemt niet zonder moeite afscheid van de gemeente Veere. Hij heeft zich de laatste twee jaar vooral sterk gemaakt voor het opzetten van een goed sociaal beleid en een jeugdbeleid van de nog jonge gemeente. Dat jeugdbeleid lijkt net vorm te krijgen met de kadernotitie speelruimtebeleid Veere, die hij vorige maand presenteer de. „Maar in je leven moet je soms keuzes maken", zegt Ge lok. „En dit is een stap in de richting die ik ambieerde." Politiek dier Gelok hoopt dat hij ondanks het korte tijdsbestek begin ok tober kan beginnen als burge meester van Strijen. „Ik ben een politiek dier. Mijn eerste werkdag valt op 4 oktober. Een maandag. Dat komt dus goed uit." Gelok heeft dinsdagmid dag al kermis kunnen maken met de wethouders van Strij en, die hem thuis opzochten. Het is nog niet bekend wie Ge lok in de PvdA-fractie gaat opvolgen. „Het is ook voor ons een complete verrassing", zegt fractievoorzitter T. J. M. Maas. „We hebben zeer bin nenkort overleg met de fractie en het bestuur over een opvol ger. "De PvdA-fractie in de ge meente Veere bestaat uit Ge lok en Maas', waardoor zij als eerste in beeld komt om de va cante wethoudersfunctie op te vullen. „Ik sta daar niet geheel afwijzend tegenover", zegt Maas. „Maarhet komt wel heel snel. Ik ben nog niet zo lang raadslid en zit nog in een leer proces." DOMBURG - Rond Westhove in Domburg vindt zaterdag 25 sep tember het nationaal Brisk Walk Event plaats. De organisa tie verwacht tussen de 120 en 150 deelnemers uit het hele land. Brisk Walking betekent stevig doorwandelen, een sport tussen gewoon wandelen en joggen. De Verenigde Staten tellen zo'n ze ventig miljoen beoefenaars. Ook in Nederland komt er steeds meer belangstelling. Op Walcheren nemen wekelijks vijftig mensen deel aan de Brisk Walk-trainingen. Het nationaal Brisk Walk Event is een tocht over vijftien kilome ter. Het; is de bedoeling dat de deelnemers het parcours in een stevig tempo afleggen. Het eve nement wordt voor de derde maal gehouden. Voorheen vond het plaats in Velp. Langs het parcours zijn EHBO'ers en ver- zorgingsposten aanwezig. De start van het evenement is om 12.00 uur bij kasteel West hove. door Cris Sohier VLISSINGEN - Inwoners van Vlissingen kunnen dinsdag 28 september kennis maken met Internet en zijn toepassingen in de Cyberbus. In de bus, die door het hele land rijdt, komen be zoekers door het spelen van het Cyberspel in aanraking met surfen op het Internet en het ge bruik van e-mail. De Cyberbus is een achttien me ter lang voertuig, waarin zes tien multimedia-computers staan opgesteld. In Vlissingen zal de bus parkeren in de Spui straat, voorde bibliotheek. Hier kunnen 32 mensen per keer on der begeleiding van twee docen ten het Cyberspel spelen. Dit spel is een soort ganzenbord, waar barricades uit de weg ge ruimd moeten worden door vra gen op het Internet op te lossen. Drie specifieke internetadres sen worden extra belicht. Ten eerste is dat de nieuwe internet site van de Nederlandse over heid, www.overheid.nl, die 2 september door minister Van Boxtel (Grote Stedenbeleid) werd geopend. Deze gebruiks vriendelijke nieuwe site biedt toegang tot informatie over alle gemeenten, provincies en mi nisteries. Zo moet het eenvoudi ger worden om informatie over overheidsorganen te vinden dan voorheen, toen bijna elk orgaan een ander internetadres had. Bon Verder kunnen bezoekers van de Cyberbus ook kennis maken met de vernieuwde internetpa gina's van de gemeente Vlissin gen en van de bibliotheek. Deze zijn te vinden op respectievelijk www.vlissingen.nl en www- .spui.nl. In Vlissingen kunnen twee groe pen van 32 personen gebruik maken van de Cyberbus. Vlis singers die deel willen nemen aan één van de twee sessies moe ten zich opgeven door middel van een bon die staat op de ge meentelijke informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' in de Faam/Vlissinger van 15 sep tember. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een 34-jarige in woner van Nieuwerkerk wist dinsdagmiddag kantonrechter A L. R. Melens ervan te overtui gen dat hij alles had gedaan om ongelukken door 'zijn' bie- tenslik te voorkomen. Dat er desondanks toch een auto ge slipt was op het, door regen spiegelglad geworden, slikkeri- ge wegdek kon hem niet worden aangerekend, betoogde de man. Hij werd schuldig verklaard zonder oplegging van straf. In oktober 1998 haalde de Nieu- werkerker de bietenoogst bin nen. Een zwaar en smerig karwei. Met zijn trekker en bie tenwagen liet hij nogal wat slik- sporen achter op polderwegen. Met behulp van een tweede tractor met 'slikschuifwerd ge probeerd de smurrie weer van de weg af te krijgen. Een bor- stel/veegwagen van het water schap werd ingezet en er werden waarschuwingsborden ge plaatst. Ondanks al die moeite ging het een paar dagen later na een re genbui toch mis. De inmiddels vastgereden slikresten werden spiegelglad. Een automobilist verkeek zich erop. Hij slipte en botste op een boom. De door de Nieuwerkerker ingeschakelde brandweer had ruim vier uur werk aan het verwij deren van de op het wegdek vastgekleefde modder. „Maar ik weet echt niet wat ik nog meer had kunnen doen", be sloot de Nieuwerkerker zijn verhaal tegenover Melens en of ficier van justitie F. vanEs. Zowel de officier van justitie als de kantonrechter bleken zich in de situatie te kunnen verplaat sen. Melens: „Het liefst had ik u vrij willen spreken", voegde hij daaraan toe. Dat kon echter niet oradat wettig en overtuigend bewezen was dat het slik debet was aan het ongeluk." De officier toonde zich mild en eiste een voorwaardelijke geld boete van 500 gulden. Melens ging met het schuldig verklaren zonder opleggen van straf nog een stapje verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19