Nederlandse titel zeiler Maas Kampioen door hole-in-one Dubbelslag voor tennisster Atoon Forthomme stelt zege Ockenburgh veilig Paul Wattez beste in Combi Cup Van Moorsel verliest opnieuw van Rossner Weergoden zitten deelnemers van de Kvaerner Breskensweek dwars Sterk optreden René Holkers Hoogerland wint in België Derde plaats Mario de Ritter Angela Maas verliest finale Succesje voor golfer Derksen Klep eerste reserve voor WK Russische turnster wint Vogel toernooi van onze sportredactie VEERE- De watersportvereni ging de Arue hield zaterdag on der goede omstandigheden zeilwedstrijden voor de jeugd op het Veerse Meer. Het wed strijdcomité onder leiding van Maarten Sjouke slaagde erin de zeilers op deze dag vier races te laten zeilen. Ruim vijftig zei lers streden voor de prijzen van deze Combi Cup en voor een goede klassering in de stand voor de Delta Combi, een wed- strijdenreeks die wordt gehou den op het Veerse Meer en de Grevelingen. Paul Wattez uit Middelburg behaalde bij de Optimist C- klasse een uitstekende eerste plaats in een veld van 25 deel nemers. Na drie races gewon nen te hebben, moest hij alleen in de laatste race Eric Wolf uit Middelburg voor laten gaan. Thijs Brons werd derde, maar behield zijn koppositie in het Delta Combi-klassement. In de optimist B-klasse werd sterk gevaren door Daan Thijs- se uit Goes. Nadat hij de winst in de eerste wedstrijd aan Joost Hendriksen uit Goes had moe ten laten, triomfeerde hij in de volgende drie races. Joost Hen driksen volgde op korte af stand. Chantal de Pree uit Goes werd derde in het sterke B-veld. In de Splash A-klasse werd Ro bert Hoogerheide uit Veere ver rassend winnaar voor de aan vankelijk uitstekend varende Paul Rijk uit Heinkenszand. Rijk moest na de winst in de eerste twee wedstrijden genoe gen nemen met twee vierde plaatsen. Dat kostte hem uit eindelijk de overwinning. De Middelburger Erwin Veldman stelde met een derde plaats in de eindklassering zijn topposi tie in de Delta Combi veilig. Jurre Alberts uit Goes liet, door zijn overwinning in de laatste race, zien dat hij even eens tot de top van deze klasse in Nederland behoort. Sabrina de Pree uit Goes lever de een uitstekende prestatie door de winst in de Splash B- groep voor zich op te eisen. Haar tegenstander was de Middelburger Koen Verhaeghe die uiteindelijk, met onder an dere een eerste plaats in de der de wedstrijd, tweede werd- .Door de geringe verschillen tussen De Pree en Verhaeghe in het klassement voor de Delta Combi, zal de laatste wedstrijd de uiteindelijke winnaar van deze klasse bepalen. doorLucien Roelandt BRESKENS - Frans Maas ver overde zondag het open Neder lands zeilkampioenschap in de klasse ORC-club 3-4. De schip per uit Breskens bleek met zijn boot Capelle het best het hoofd te kunnen bieden aan de weer goden, die tijdens de Kvaerner Breskensweek bepaald niet op de hand van de zeilers waren. De voorzitter van de Terneuzense watersportvereniging De Hon- te, Egbert van Waes, comple teerde het Zeeuwse succes door in de klasse ORC-club 5-6 aan het roer van de Escapade de titel te pakken. Zaterdag liet de wind de schip pers volledig in de steek. Van een zeilwedstrijd was dan ook geen sprake. Het evenement had meer weg van een drijfpartij. Alleen zondag tijdens de finale was er sprake van een echte wedstrijd en kwamen de beste zeilers toch nog vooraan te zit ten. Frans Maas: „Het varen op de Wësterschelde wordt zwaar on derschat. Zeker zoals zaterdag als de wind verstek laat gaan. Dan ben je verplicht te gokken op de stroming. En daarmee zat ik volledig mis." Aangezien Maas de eerste drie races had gewonnen, bleef zijn misser on bestraft. Improviseren Het waren niet alleen de deelne mers die aardig op de proef wer den gesteld, maar ook wed strijdleider Roy van Aller moest heel wat improviseren om de bo- tenop tijd binnen te krijgen. Het was een onmogelijke opgave om de vooraf geplande afstanden te ZIERIKZEE - De werpmeer- kampen van Delta Sport lever den afgelopen zaterdag op het Zierikzeese sportpark Bannink jen aantal aardige prestaties op. Zierikzeeënaar René Holkers [AV'34) was met afstand de sterkste tijdens de werpmeer- kamp van de jongens A Op de mderdelen kogelstoten (13,09 meter), discuswerpen (38,23 meter) en speerwerpen (55,50 meter) was de atleet niet te klop pen. Het verspringen ging met 6,19 meter eveneens naar René Hol kers nadat hij had afgerekend met de 6,07 meter van Tomas rhijssing van het Arnhemse Ci- ko'66. Niels Holkers, uitko mend bij de mannen, overtrof rijn jongere broer René op het verspringen met een knappe af stand: 6,26 meter. Maritza op 't Hof van AV'56 was bij de meisjes A niet tevreden Dver haar prestaties. Een ver klaring had ze er niet echt voor. „Volgend jaar beter", reageerde se laconiek na de 11,4 8 meter bij bet kogelstoten. Marijn van Kralingen (Delta 3port) had aan overwinningen bij het kogelstoten en het dis cuswerpen en een derde plaats bij het speerwerpen voldoende cm Jasper Ruinard (Wielingen) bij de jongens B te kloppen. Van de bijnummers was het polsstokhoogspringen redelijk spectaculair door het gebrek aan techniek van de meeste deelnemers en deelneemsters. Nog maar kort mogen de vrou wen aan dit onderdeel meedoen. Neeltje van Huiten (De Keien) bij de vrouwen en Yvette Cal- denhove en Kim van Egmond [beiden van Spado) bij de meis jes B wisten zich in vrije stijl over de drie meter te werken. „Niet echt elegant, maar ik ben ar over", viel te horen na een ge daagde poging van een van de deelneemsters. Rob Sonke (AV'56) deed het niet slecht met 3,30 meter bij de jon gens B terwijl Frans van Huiten [Spado) een lange springmid- dag besloot met een hoogte van 3,50 meter. Het hoogspringen werd bij de jongens A een prooi voor Arnout van Koeveringe [Delta Sport) met een prima sprong over 1,80 meter. Veterane Hermien Roggeband van Delta Sport had gehoopt om op de 100 meter nog even een goede tijd neer te zetten. Maar omdat ze vlak voor de start nog aan de wedstrijdleider ging vra gen om haar serie samen te voe gen met de meisjes B, was ze baar concentratie kwijt. Na eerst voor een valse start te zijn teruggefloten, won ze wel in 13,3 seconden. varen. Maar de zeilers hadden niet de windstilte als handicap, maar ook de zon teisterde zater dag de deelnemers. Jack Jacob- sen, een van de organisatoren: „Om negen uur ging men van start en pas twaalf uur later fi nishten de laatsten. Als je zo'n tijd op het spiegelgladde water drijft met voortdurend die ko peren ploert op je bast, dan ben je gestoofd. Dit hebben we nog nooit meegemaakt tijdens de Breskensweek. Meestal hebben we een goed en een slecht week end." Jacobsen en zijn team moesten het ditmaal met slechts één dag goed zeil weer doen: de zondag. Het was een dag die nu eens niet zinderde van de hitte maar van de spanning. In de meeste klas sen kwam nog een groot aantal deelnemers voor de titel in aan merking. Er werd dan ook op het scherp van de snede gestreden, wat bleek uit het groot aantal protesten waarmee de interna tionalejury werd overstelpt. Van concurrentie was er overi gens in de ORC-club 5-6 geen sprake. Daar toonde Egbert van Waes zich met zijn Escapade een maatje te groot voor de andere zeilers. De in het Belgische Wachtebeke wonende Van Waes won alle races. Ook Frans Maas liet zich in de finale niet meer verrassen. „Zo als ik eerder stelde vereist het varen op de Westerschelde vak manschap. Zo moest je kiezen tussen de Deurlo- of de Wielin gen-kant. Zo'n keuze heb je in eigen hand en ik zat daarmee goed. Maar dan moet je ook nog de juiste wind in de zeilen krij gen en daar moet je toch een beetje geluk mee hebben. Maar ook dat zat goed. Dan vaar je niet meer tegen je concurrenten maar tegen heel de vloot en ook daar zat ik voorin. Dat'geeft zo'n kampioenschap toch nog een beetje extra glans." KRUININGEN- Wielrenner Johnny Hoogerland heeft zon dag in het Belgische Ninove een wedstrijd voor nieuwelingen gewonnen. De renner uit Kruiningen was in de eindsprint sneller dan de Belg Sven Nevens. Het criterium ging over 62 kilometer en voerde de veertig deelnemers door een heuvel achtig gebied. Al na tien kilometer ontsnapte Hoogerland, vergezeld door Nevens, uit het pelotonHet tweetal reed tot de finish aan de leiding, waarna de Zeeuw in de sprint de snelste was. Voor Hoogerland was het de zevende zege in dit seizoen. DIEGEM - Junior Mario de Ritter heeft zaterdag tijdens de Curitas Classic in het Belgische Diegem beslag gelegd op de derde plaats. De wielrenner uit Hoek kwam 5 5 seconden na de winnaar binnen. Goesenaar Rein-Jan Elenbaas werd acht tiende. Aardenburger Diederik Veerman eindigde met een 49e plaats in de achterhoede. TILBURG - Op het internationale tennistoernooi in Tilburg heeft rolstoeltennisster Angela Maas in het enkelspel de tweede plaats behaald. In de finale bleek de nummer vier van de wereld, de Eindhovense Sonja Peters, met 2-6 7-6 4-6 net iets te sterk. „In de laatste set stond ik met 4-2 voor", vertelde Maas na afloop. „Toen dacht ik dat ik hier ging winnen en daardoor werd ik zenuwachtig. Ik verloor vier games op rij en daarmee ook de partij." Toch keek Maas met een tevreden ge voel terug op het enkelspel. „Dit had ik absoluut niet ver wacht. Door mijn finaleplaats hoop ik te stijgen op de wereld ranglijst", aldus Maas, die daarop nu de 21ste plaats bezet. In het dubbelspel bereikte Maas met haar partner Judith San ders de halve finale. Daarin bleken de uit Goes afkomstige Jo- landa van Raay en de Woerdense Jiske Griffioen met 6-2 5-7 6-7 te sterk. Van Raay en Griffioen konden de zege in het dub belspel echter niet pakken. Met 3-6 5-7 waren Betty Klave en Mette van Dongen te sterk voor de Goese en haar partner. MILTON KEYNES - Robert-Jan Derksen is zondag in het met 2,2 miljoen gulden gedoteerde Britse Masters golftoernooi achttiende geworden. Hij legde de slotronde in Milton Keynes af in 69 slagen en kwam daardoor uit op een totaal van 279 slagen. Winnaar werd de Amerikaan Bob May met een score van 269 slagen, negentien onder par. De Schot Colin Montgo- merie, die de dag begon met een voorsprong van drie slagen, moest een slag op hem toegeven. Het was de eerste keer dat de 31-jarige May een proftoernooi won. Hij produceerde een slotronde van 67 tegen 71 voor Montgomerie. Voor de 25-jarige Derksen was het het beste resultaat dat hij ooit op de Europese toer heeft behaald. Bogeys op de 14e en 17e holes scheelden de Nijmegenaar negen plaatsen in het klassement plus een startbewijs voor de Trophée Lancome, een belangrijk toernooi dat volgende week in Parijs wordt ge speeld. ANP SPLIKENISSE - Bondscoach Jean Paul van Poppel heeft Edith Klep als eerste reserve opgenomen in zijn ploeg voor de WK in oktober. De renster van The Greenery zal de plaats in nemen van Leontien van Moorsel als die besluit de wegwed strijd niet te rijden. Van Moorsel heeft van Van Poppel de tijd gekregen het parkoers in Verona eerst te verkennen. De veel voudig wereldkampioene, die in Italië haar titel tijdrijden zal verdedigen, beslist pas ter plekke of ze op de weg zal starten. Als ze het traject te zwaar vindt, blijft ze aan de kant omdat tien dagen later het WK baan in Berlijn op het programma staat. ANP De start van de laatste race van Kvaerner Breskensweek. foto Ronald den Dekker door Peter Godrie Frima beslist op grandioze manier Zeeuwse titelstrijd van onze sportredactie DOMBURG - Hij besliste het kampioenschap op een manier waarvan een golfer alleen kan dromen. Met het slaan van een hole-in-one werd de voorsprong van Jacob Frima op zijn concur rent zo groot dat hij niet meer in te halen viel. De speler van de organiserende Domburgsche Golfclub kroonde zich daarmee afgelopen weekeinde tot Zeeuws kampioen. De provinciale titelstrijd in Domburg bestond uit het drie maal spelen van de volledige baan van achttien holes. Wie daarvoor de minste slagen no dig had, mocht zich kampioen noemen. Afgevaardigd naar het toernooi waren de drie beste spelers van De Brugse Vaart, Goese Golf, Grevelingenhout, Reymerswaal, Woeste Kop en thuisvereniging Domburgsche. Na twee dagen golf grossierde die laatste club in de prijzen. In het mannentoernooi bepaalde Domburg de topdrie. Deson danks was de strijd wel span nend. Vooral de latere winnaar Jacob Frima en zijn nastrever Otto-Pieter Banga speelden lang golf van gelijkwaardig ni veau. Vier a vijf slagen waren doorgaans voldoende om de ho les af te ronden. Pas toen Frima Kurt-Jan Schulting aan slag tijdens het Zeeuws kampioenschap golf in Domburg. Schulting eindigde uiteindelijk als derde. foto Lex de Meester zijn hole-in-one sloeg, was het pleit beslecht. De inwoner van Kapelle won uiteindelijk met 232 slagen, drie minder dan de nummer twee Banga. Op de der de plaats eindigde Kurt-Jan Schulting. Ook de vrouwen speelden dit weekeinde om de Zeeuwse titel. En wederom was een speelster van de organiserende vereni ging succesvol. Katja Klop uit Middelburg begon zondag met een grote voorsprong, maar kreeg het op de slotdag toch nog moeilijk. Annemiek Lucas kwam dichtbij, maar had toch drie slagen meer nodig dan KlopDerde in het Zeeuws kam pioenschap voor vrouwen werd Jacqueline Ranke. DEVENTER-De 16-jarigeRus sische turnster Alina Kabajeva heeft in Deventer voor de twee de achtereenvolgende maal het Alfred Vogel toernooi gewon nen. De tweevoudig Europees kampioene ritmische gymnas tiek zette de wedstrij d naar haar hand op de twee laatste onder delen. Voor de oefeningen met touw en hoepel kreeg zij de volle tien punten. Bij de World Cup twee weken geleden in het Duitse Bochum kreeg Kabajeva op alle onder delen de maximale score. Voor Wit-Russin Julia Raskina was dat cijfer alleen weggelegd bij de baloefening. Zij moest ge noegen nemen met een tweede plaats. Het brons ging naar de 22-jarige Elena Vitrisjenko uit de Oekraïne, nog steeds de num mer 1 op de wereldranglijst. De Nederlandse afvaardiging in het toernooi slaagde er niet in om zich in de eerste helft van het deelnemersveld te plaatsen. Na tionaal kampioene Ramona Stook werd 13 e, Emmy van Montfoort eindigde als nummer 20. Voor de ritmische gymnastes was Deventer de laatste test voor de wereldkampioenschap pen die eind september in Japan worden gehouden. Nederland wordt daar alleen vertegen- woordigd door Ramona Stook. ANP GOES - Voor Merlyn Atoon lie pen de Zeeuwse tenniskampi oenschappen in Goes meer dan voortreffelijk af. De speelster uit Brouwershaven veroverde zondag tijdens de finaledag op het Goese tennispark 't Halve Maantje twee titels. Ze was na melijk de sterkste bij de BI- en B2-vrouwen. De eerste hoofdprijs pakte Atoon in de B2-finale waarin ze aantrad tegen Jantien Bruijn- zeel. De Brouwse tennisster had in eerste instantie duidelijk moeite met haar tegenstandster, maar liet het herstel in de twee de en derde periode volgen: 4-6 6-4 6-1. Na deze zege ontmoette Atoon in de eindstrijd van het vrouwenenkel BI een opponen- te van een zwaarder kaliber: Jeantien van de Dries uit Ovezande. Ook in deze partij had Atoon in de eerste set moei te om grip te krijgen op de wed strijd. Net als tegen Bruijnzeel beschikte ze in het tweede en derde deel over de langste adem: 4-6 6-4 6-3. Mare Felius werd bij de Bl- mannen de opvolger van Jurjen Mooibroek, die met vele andere toppers de afgelopen week ont brak op de provinciale titel strijd. De finale tegen Harold Schipper uit Kloetinge ging in het eerste bedrijf volkomen ge lijk op. Een tiebreak moest de doorslag geven. De negentien jarige Felius trok die met 7-3 naar zich toe. In de tweede set had Felius aan een servicebreak genoeg om het duel te winnen: 6-3. Een pupil van Schipper, Alexander Nonnekes uit Goes, bleef bij de B2-mannen wel aan de goede kant van de score. In een spannende partij tegen Alex Bauwens uit Clinge kende Non nekes een bliksemstart: 6-0. Na dat hij de tweede set met 7-5 had verloren, was een tiebreak noodzakelijk om de partij te be slissen. Hierin speelde Nonne kes weer net zo sterk als in de eerste set. Met 7-1 werd de Goe senaar Zeeuws kampioen. Dat Nonnekes de B2-finale zou bereiken, was niet meer dan normaal. Veel lof ging zondag dan ook uit naar Bauwens die in de eindstrijd vocht voor wat hij waard was. In de halve eind strijd had de Zeeuws-Vla'amse tennisser ook al van zich laten horen. Zaterdag verraste hij na melijk Johnny Quaak, de beoog de toernooiwinnaar. door Jasper van der Bliek GOES - Brasserie Ockenburgh heeft zondag de eerste overwinning van het seizoen binnengesleept. Strauss Bil jarts ging er in Goes pas na veel tegen stribbelen af. Loontjes Biljarts, de an dere Zeeuwse eredivionist, verloor in Heeswijk-Dinther met 8-0 van Minkels Products, één van de topploegen. De overwinning van Brasserie Ocken burgh hing lange tijd aan een zijden draadje. Na drie gespeelde wedstrijden stond de Zeeuwse ploeg met 4-2 voor. Het treffen tussen Roland Forthomme en Eddy Leppens was beslissend. Lang leek Leppens te winnen, maar Forthomme gaf nimmer op. Bij een stand van 49-43 verzuimde de Strauss- kopman de wedstrijd af te maken. Forthomme kwam vervolgens terug tot 49-48, waarna Leppens opnieuw miste. De Belgische Ockenburgh-kopman liet deze buitenkans niet onbenut en maak te zijn resterende twee caramboles. Eerder op de middag had Ron Schuman met 50-33 kansloos verloren van Strauss-biljarter Jean-Paul de Bruin, die oorspronkelijk uit Hulst komt. Mar tin Spoormans zette zijn sterke periode voort in een lastige partij tegen Gerwin Valentijn. De match tussen John Tijs- sens en Jef Phillipom leek lang een makkelijke zege voor de nummer twee van Strauss te worden. Met een knappe serie van tien op een cruciaal moment wistTijssens het tij echter te keren. Oorwassing Loontjes Biljai'ts, eigenlijk het tweede team van Ockenburgh, moest het in Heeswijk-Dinther opnemen tegen Minkels Products, één van de favorie ten voor de titel. Het werd een makke lijk middagje voor het Brabantse team. Richard de Bruin leed een stevige ne derlaag tegen Harrie van de Ven. De speler uit Zierikzee maakte in 37 beur ten maar 22 caramboles. Ook Roland Uytdewillegen kreeg een flinke oor wassing. De lange Kruislander, nor maal één van de sterkste spelers van Loontjes, biljartte als een dweil en ver loor met 50-25 van Arie Weijenburg. Kopman Francis Forton legde tegen de Spanjaard Daniel Sanchez wel een ac ceptabele partij op tafel. Met een paar mooie series en aanvallend spel deed de Belg niet onder voor zijn tegenstander. Resultaat had het echter niet, want Sanchez won met 50-46. Ronny Daniels kon het evenmin bolwerken. Ludo Di elis was met 50-35 veel te sterk. De vluchters kregen een maxi male voorsprong van veertig se conden. De ploeg van Rossner deed alle mogelijke inspannin gen het gat dicht te rijden. Tien kilometer voor de finish was het peloton toch weer compleet. „Met dit mooie weer en weinig wind is het moeilijk om weg te komen", keek Van Poppel terug. De wereldbekerwedstrijd be gon met vertraging door een ac tie van drie Nederlandse ploe gen. De rensters en de ploeglei ding van The Greenery, Sponsor en Westland Wil Vooruit blok keerden een aantal minuten de Spijkenisserbrug. De teams wa ren boos omdat ze van organisa tor Henk Voogt geen startbewijs kregen. Voogt vindt dat de ploe gen niet over voldoende kwali teit beschikken. Verder vreesde hij voor wedstrij dvervalsïng als zowel The Greenery als The Greenery/Hawk, de ploeg van wereldbekerleidster Kupferna- gel, zouden deelnemen. ANP van onze sportredactie SPIJKENISSE - Het door bondscoach Jean-Paul van Poppel gevreesde scenario kwam in Spijkenisse uit. Drie ritzeges in de Ronde van Neder land hadden de oud-renner ge waarschuwd voor Petra Ross ner. Ondanks de inspanningen van zijn rensters en die van Farm Frites/Hartol draaide het in de wereldbekerwedstrijd uit op een massale aankomst. De Duitse sprintster was daarin opnieuw te sterk voor Leontien van Moorsel. De Nederlandse rensters pro beerden zich in de 118 kilometer te ontdoen van Rossner. Zo'n zestig kilometer voor de finish leek dit te gaan lukken. Er ont stond een kopgroep van twaalf met onder anderen Van Moorsel, Chantal Beltman, Elsbeth Vink en de Duitse wereldbekerleid ster Hanka Kupfernagel, die haar positie wist te behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19