Waarom zou ik stoppen? in Zeeuws-Vlaamse selectie PZC Rode kaart Van Niels Lodewijk kwijtgescholden Saskia Herrebout Zondag-tweedeklasser geeft volgens De Rooy geen gehoor aan oproep verdedigt toppositie Spelers Terneuzen ontbreken Zeilwedstrijden voor jeugd op Veerse Meer Slechte dag voor broers Blackman HSV HOEK sport zaterdag 11 september 1999 23 Geblesseerde Werner Blanckaert voorlopig gedwongen tot toekijken Bridgetocht op Walcheren uitslagen agenda "«etwedstrijd ZWS-VL. sbw Rijsoord- Oostkapelle AfwezigOostk.: Joel Pattenier (liesblessu re). Bijzonderheden: Harro Plazelaar is terug van vakantie en zit weer bij de selectie. Stefan Meerman keert terug na een blessure. „We zullen tegen Rij soord op de twee de helft van vorige week moeten voortborduren", meent trainer Stoffel Schipper. „Het is zaak om Rijsoord niet te laten voetballen, want dan tikt die ploeg je suf. Het wordt een loodzwaar karwei, maar er is op de trainin gen in elk geval keihard gewerkt." LRC- Arne milicien Afwezig Arnem.: Werner Blanckaert (knie blessure). Bijzonderheden: LRC is een volkomen onbekende voor Arne- muiden. „Ik weet er echt helemaal niets van", zegt trainer Adriaan Nieu- wenhuyse. „Wij zullen iets recht moeten zetten na het verlies van vorige week tegen Rijsoord. Ik heb er alle vertrouwen in dat dat tegen LRC gaat lukken, de sfeer in de groep is prima." Dinteloord -Veere Afwezig Veere: Jean Paul Harthoom (ge blesseerd), Galied Bou- frahi (geschorst) en Jorrit Schuurman (ziek). Bijzonderheden: De blessure van Jean- Paul Harthoorn is minder ernstig dan werd ver wacht. Harthoorn heeft zijn kniebanden verrekt en is voor vier weken uit geschakeld. „Dinteloord is één van de favorieten voor de titel", meent oe- fenmeester Hans de Nooijer. „Het is een lastig te bestrijden ploeg. door Koen de Vries ARNEMUIDEN - Het afgelo pen voetbalseizoen stond de naam van Werner Blanckaert bijna wekelijks in de krant. Niet omdat hij steeds de sterren van de hemel voetbalde of omdat hij aan de lopende band scoorde. De reden voor de aandacht was lichamelijk ongemak. In de voorbeschouwing op de wed strijden van zaterdag-eerste klasser Arnemuiden stond stee vast: Geblesseerd: Werner Blanckaert. De problemen voor Blanckaert begonnen een jaar geleden. In de eerste wedstrijd van de compe titie, uit tegen Bruse Boys, moest de import-Amemuide- naar na een halfuur spelen naai de kant met een knieblessure. In eerste instantie leek het alle maal mee te vallen. Later bleek dat een knieband finaal was af gescheurd. „De dokter kon het eerst niet ge loven. Ik had helemaal niet veel pijn gehad." Blanckaert koos ervoor om het gemis aan de kruisband op te vangen met extra sterke been spieren. De krachttraining mocht echter niet veel baten. Wanneer hij op de training vol uit probeerde te gaan, bleken de spieren de onstabiele knie niet in het gareel te kunnen houden. Keer op keer ging Blanckaert er door. ,,'t Is jammer dat ik toen die keuze heb gemaakt", treurt Blanckaert. „In dezelfde tijd liep Angelo Nijskens van Hoek een soortgelijke blessure op. Hij heeft zich meteen laten opere ren. Kort na de winterstop stond hij weer op het veld. Ik zit nog steeds te modderen. Als ik toen alles geweten had wat ik nu weet, dan was de keus niet moei lijk geweest." In de voorbereiding op het nieu we seizoen deed Blanckaert een laatste poging om zonder verde re medische ingrepen of hulp middelen terug te komen. „Aan vankelijk ging het goed. Op de trainingen ging het steeds beter. Maar toen ik echt voluit wilde gaan. maakte ik weer een ver keerde beweging en was ik terug bij af." Blanckaert, 35 inmiddels, heeft ondanks alle tegenslagen geen zin om het bijltje erbij neer te Werrner Blanckaert: „Ik ben 35, maar dat telt voor mij niet. Ik voel me goed, waarom zou ik dan stop pen?" foto Ruben Oreel gooien. „Ik heb nog gewoon zin om lekker te voetballen. Ik ben 35maar dat telt voor mij niet. Ik voel me goed, waarom zou ik dan stoppen?" Zijn besluit staat vast: „Ik doe geen stap meer op een voetbal veld voordat ik met een brace kan spelen, Volgende week ga ik naar de arts voor een verwijs- brief. Ik hoop dat die brace dan twee weken later klaar is." Vader Die korte periode van niets doen komt Blanckaert niet slecht uit. Hij staat op het punt om voor de derde keer vader te worden en op dat soort momenten heb je wel wat anders te doen dan aan de conditie te schaven. Hoe lang het daarna nog duurt voordat Blanckaert zijn op wachting in het eerste elftal van Arnemuiden maakt, kan hij moeilijk inschatten. „Ikheb nog nooit een zware blessure gehad. Ik weet dus ook niet hoe lang het duurt voordat ik speelklaar ben." Hier breekt een gebrek aan er varing Blanckaert op. En dat terwijl hij aan zijn veertiende j aar in een eerste elftal is begon nen. Eerst speelde hij een jaartje bij Steen, de club uit zijn ge boortedorp Sint Jansteen. Toen verhuisde hij naar Walcheren (hij werd systeembeheerder bij de provincie). Blanckaert speel de een jaar bij VC Vlissingen, vijf jaar bij Middelburg, drie jaar bij HW'24 en weer een jaar bij Middelburg. Nu is hij begon nen aan zijn vierde jaar bij Ar nemuiden. Hij kwam in de vissersploeg te recht omdat hij bij toeval een leuk huis tegenkwam in Arne muiden. Het bevalt de Zeeuws- Vlaming zeer in het Walcherse dorp. Vorig seizoen speelde hij dus maar een halfuur, maar toen de competitie gespeeld was, keek menig Arnemuidenaar al met genoegen vooruit naar de terugkeer van Blanckaert. Een stukje routine kon de jonge ploeg nog wel gebruiken. Ervaring ,Ik denk dat dat wel klopt", zegt Blanckaert, die bij Arnemuiden links op het middenveld of de aanval ingezet kan worden. „Nu is Dies van de Ketterij naar het tweede gegaan omdat hij met zijn werk zit. Dat was een be langrijke routinier. Een speler met ervaring kan Arnemuiden nog best gebruiken." De seizoenstart verliep in tegen stelling tot vorig j aar slecht. Za terdag verloor Arnemuiden op eigen veld van Rijsoord. De Zuid-Hollanders waren in het verleden een ideale tegenstan der voor Arnemuiden. Nu liep het anders. Het werd 0-2 voor de ploeg die zich dit seizoen serieus versterkte. „Toch was het een onnodige nederlaag", vindt Blanckaert. „We hebben in de eerste helft de kansen laten lig gen." Dat mag zaterdag niet gebeu ren. Dan speelt Arnemuiden in Leerdam tegen LRC, een ploeg die net als Rijsoord hoog inge schat wordt. „We hebben goed gepresteerd in de voorberei ding. Als we bij LRC verliezen is het goede gevoel misschien he lemaal weg. Dat zou jammer zijn." door Jan Dagevos VLISSINGEN - De tucht- commissie van de KNVB heeft de rode kaart die Niels Lodewijk in de bekerwed strijd tegen NAC kreeg, inge trokken. De bond vond de prent onterecht en legde de verdediger van Kloetinge daarom geen schorsing op. Hierdoor kan Lodewijk van daag in de uitwedstrijd tegen Huizen meedoen. Scheidsrechter Al win Don uit Oostkapelle gaf Lode wij k ruim een week geleden in de bekerwedstrijd tegen NAC rood. Hoewel voor iedereen duidelijk was dat de verdedi ger per ongeluk op de hakken van NAC-spits Milicic trap te, was de arbiter niet te ver murwen en stuurde hij de Kloetinge-speler van het veld. De zaterdag-hoofdklasser vreesde een schorsing van een wedstrijd, maar afgelo pen week bleek die angst on gegrond. De tuchtcommissie van de KNVB pleitte Lode wijk vrij. „Er bestaat dan toch nog zoiets als gerechtig heid", zegt Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. „Ik denk dat het vrij uniek is dat een scheidsrechter wordt gecor rigeerd." Lodewijk kan dus vandaag meedoen in de uitwedstrijd tegen Huizen. Dit in tegen stelling tot Wouter Labruj ère en Marciano Tjauw-A-Hing. Beiden zijn geblesseerd. Bij Labrujère is een bandje on deraan de voet geknapt. „Een heel gekke blessure", meent Hiensch. Het is nog onduidelijk hoe lang de ver dediger is uitgeschakeld. Tjauw-A-Hing sukkelt met een knieblessure, die hij vori ge week opliep na een botsing met doelman Jaap Pijnen burg. Kloetinge, dat de competitie vorige week met een 3-1-ne derlaag tegen Heerjansdam begon, hoopt in Huizen iets recht te zetten. Hiensch: „We hebben de wedstrijd tegen Heerjansdam goed geanaly seerd, zowel in mentaal als tactisch opzicht. We weten waar het aan lag, het is nu zaak om het tegen Huizen in het veld te laten zien." Huizen begon vorige week met een 2-0-zege op Volen- dam. „Er is nogal wat veran derd bij die ploeg", weet Hiensch. „Er zijn acht spe lers weggegaan. Toch spelen ze net als vorig seizoen met drie spitsen. Ik heb me goed laten informeren en hoop daar mijn voordeel mee te doen." Hoek Hoek moet het vandaag in de thuiswedstrijd tegen Kozak ken Boys stellen zonder An gelo Nijskens en Erwin van Wingen. Nijskens kampt nog altijd met een achillespees blessure. De aanvaller zal komende week dokter Mar tens raadplegen. „We vesti gen onze hoop daarop", stelt oefenmeester Frans Vermeu len. „Wellicht weet hij hoe de achillespees het bestekehan- deld kan worden. Nee, ik zie het niet somber in. Als ik zie hoe Angelo vorig seizoen is teruggekeerd na een knie blessure, dan ben ik ervan overtuigd dat hij ooknuweer sterk zal terugkomen." Erwin van Wingen kampt nog altijd met een enkel kwetsuur. Tegenover het ont breken van Nijskens en Van Wingen staat de terugkeer van Geert de Poorter. Hij is hersteld van zijn enkelbles sure. „Ik weet nog niet of hij het een hele. wedstrijd kan volhouden, maar hij begint in elk geval in de basis", zegt Vermeulen. Door de rentree van De Poor ter kan Hoek weer het ver trouwde 4-4-2-systeem spe len. „Dat ligt ons beter dan 4- 3-3", aldus Vermeulen, die Kozakken Boys als een lasti ge opponent ziet. „De ploeg heeft vorige week met 6-1 van SDCP gewonnen en dat is een uitslag die er niet om liegt. Ik heb begrepen dat het gevaarlijkste deel van de ploeg de aanval is. Daar zul len we ons goed op moeten instellen." Trainer Freddie de Rooy laakt de handelwijze van Terneuzen bij Vlaamse selectie die dinsdag een benefietduel met Hoek speelt. ivan onze sportredactie ROERMOND - Het openwater- zwemseizoen wordt zondag af gesloten met de wedstrijd in de Grindmeren van Roermond. Na deze wedstrijd worden de lan delijke klassementen bekend- VLISSINGEN - Voor de derde keer wordt vandaag de Wal- cherse-vijf-dorpen-bridge/ fietstocht gehouden. Voor dit evenement is grote belangstel ling: 156 paren hebben inge schreven, maar 'slechts' 140 pa ren kunnen deelnemen. :De overige inschrijvers staan op ide wachtlijst. De deelnemers jkomen niet alleen uit Zeeland, imaar onder meer uit Noord- en Zuid-Holland, Noord-Brabant, Gelderland, België en Zwitser land. Er wordt in vijf locaties igespeeld: Middendorp in Zoute- lande, De Fontein in Westkapel- le, café-theater 't Groentje in Domburg, Chinees-Indisch res taurant Het Paradijs in Oostka pelle en hotel-café-restaurant ;Kodde in Aagtekerke. Alle deelnemers spelen in alle locaties vijf spellen (totaal dus 25 spellen) en begeven zich per fiets van de ene naar de andere plaats. Het evenement begint om negen uur 's morgens en om streeks zes uur 's avonds is de prijsuitreiking in Het Midden dorp in Zoutelande. iyan onze sportredactie VLISSINGEN - Watersportver eniging de Arne houdt vandaag op het Veerse Meer jeugdzeil- wedstrijden in het kader van de Delta-Combi. De eerste start is om 10.30 uur. Er wordt gezeild jnde Optimist-, Splash- en open klasse. De Delta Combi is een reeks van wedstrijden die wordt gevaren op het Veerse Meer en de Greve- lingenOp 18 september wordt kot eindklassement opgemaakt ia de wedstrijden bij Herkingen opdeGrevelingen. Bij de Optimist B wordt de rang lijst aangevoerd door Noortje Meijer uit Dordrecht op korte gemaakt en worden de prijzen verdeeld. Koewacht, Zeelandia en de Stormvogel verschijnen in Roermond aan de start. In de persoonlijke klassementen staat bij de vrije slag de Vlis- singse Saskia Herrebout op de zesde plaats. Mocht zij deze po sitie behouden dan is zij de eer ste Zeeuwse die zo hoog is geëin digd. Tom Pieterse van de zwemclub Koewacht is dit sei zoen met voorsprong de beste langebaanzwemmer van Zee land. Het zal er voor hem ook om spannen of hij In het totaalklas sement in de toptien van Neder land zal eindigen. Dat zal niet zo eenvoudig zijn, want de concur rentie is erg groot. Een uitzon derlijk goede prestatie in Roer mond kan beslissend zijn. De schoolslag is de laatste jaren uitgegroeid tot een Zeeuwse aangelegenheid en dan voorna melijk voor de zwemclub Koe wacht. Alleen zullen zij de hoofdprijs nog niet winnen. Maar de tweede plaats voor de Koewachtenaren Ruud Pieterse en Linda Vink is zeker een pres tatie van formaat. Koewacht zal het meeste succes oogsten met de totale schoolslagploeg. De vrouwen- en mannenploeg zul len hun vorig jaar gewonnen na tionale titels zeker prolongeren. De Zeeuwse junioren zullen ook hoog eindigen. Een plaats bij de toptien van Nederland zit er voor Jarbas in den Bosch en Tonny Koekkoek van Koewacht in. De Vlissingse meisjes Agnes Soolsma en Selena van Hoek behoren zeker tot de toptien van Nederland. afstand gevolgd door Chantal de Pree en Daan Thijsse, beiden uit Goes. In de Splash A is het de Middel burger Erwin Veldman die kop loper is, net voor zijn broer Stephan. Hylke Bosma uit Vlis singen heeft ook nog goede uit zichten op de eerste plaats. Ver dere concurrentie wordt verwacht van Rutger Krijger, Paul Rijk, Jurre Alberts en Chiel van Sisseren van WSV Wol- phaartsdijk. In de Splash B is Koen Verhaeghe uit Veere de lei der, op korte afstand gevolgd door Sabrina de Pree uit Goes. Daan Lammers van WSV Her kingen maakt de beste kans de Open klasse te winnen. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Zeeuws- Vlaamse selectie moet het vol gende week dinsdag in een oe fenwedstrijd tegen Hoek doen zonder de inbreng van Terneu zen. Trainer/coach Freddie de Rooy had graag enkele spelers van de zondag-tweedeklasser in zijn team willen opnemen, maar de club liet volgens hem ver schillende verzoeken hiertoe onbeantwoord. „Ik heb de heer Telussa (trainer van Terneuzen, red.) in eerste instantie gebeld, maar die was niet aanwezig", zegt De Rooy, „Daarop heb ik me tot de voor zitter van Terneuzen gewend, maar die kon steeds geen ant woord geven, omdat hij geen contact kon krijgen met Telus sa. Kennelijk durfde hij zelf de verantwoording niet te nemen. Ik heb het zes keer geprobeerd en toen vond ik het welletjes." De Rooy betreurt de gang van zaken. „In een Zeeuws-Vlaamse selectie horen spelers van Ter neuzen thuis. Het is één van de hoogst spelende clubs in de re gio. Het is natuurlijk mogelijk dat een dergelijke wedstrijd niet goed uitkomt doordat veel spe lers geblesseerd zijn, maar breng dan het fatsoen op om dat eerlijk te zeggen. En dan heb ik daar nog begrip voor ook. Nu laat de club ons in het ongewisse en dat vind ik een schande." Eddy Dobbeleir, voorzitter van Terneuzen. vindt dat er sprake is van overmacht. „Er is beslist geen sprake van onwil", stelt hij. „Telussa zat een paar dagen in Friesland en was niet bereik baar. De Rooy vond het allemaal te lang duren en wilde niet wachten totdat Telussa weer te rug was. Natuurlijk had ik als voorzitter zelf de verantwoor ding kunnen nemen, maar in dat door Peter Godrie GOES - De Bressiaanse tennis- broers Dylan en Duncan Black- man hadden vrijdag op de Zeeuwse kampioenschappen in Goes een slechte dag. Beide spe lers sneuvelden op tennispark 't Halve Maantje in de kwartfina le. Duncan Blackman was in het mannen enkel BI totaal kans loos tegen Alexander Nonne- kes. De Goesenaar zegevierde met tweemaal 6-1 en plaatste soort zaken ga ik niet voor de trainer beslissen. Ik kan toch niet bepalen welke spelers er zouden kunnen meedoen." De wedstrijd tussen Hoek en de Zeeuws-Vlaamse selectie heeft een speciaal karakter. De op brengst van het duel gaat naar de slachtoffers van de aardbe ving in Turkije. De entree is op zeven gulden bepaald. De ont- zich hierdoor simpel voor de halve eindstrijd van vandaag. Nonnekes had zich in een eerder stadium van het toernooi al voor de B2-finale gekwalificeerd. In de Cl-categorie kwam de broer van Duncan, Dylan, in moeting dinsdag 14 september begint om 19.30 uur. De Zeeuws-Vlaamse selectie ziet er als volgt uit: Leon Goossen, Jack Scheele, Ayhan Atmaca (allen Ter- nenzense Boys), Michel Mullaert. Alex de Klerk. Menno van Grem- berghe (allen Axel). Esad Osma- novski, SergeLaprade (beiden Bres- kens), Hubert van den Hemel, Hans Goethals (beiden HW'24), Danny zijn kwartfinale uit tegen de als tweede geplaatste Tom Felius. De Vlissinger kreeg de wed strijd op het allerlaatste mo ment cadeau. Blackman had in de derde en beslissende set last van kramp, speelde toch door het samenstellen van de Zeeuws foto Charles Strijd Vlassenrood (Koewacht). Barry Du Puy, Danny de Vries (beiden Sluiskil Steven Clippelaar. Arno Wauters, Henk de Bruijn, Jordy van Bunde ren (allen Vogelwaarde). Jochem Marcus, Jaap den Doelder (AZW). Pascal de Block (Clinge), Marco Ot- tjes (Steen), Jordy Bakker (Zaamslag), Danny Pauwels (Hon- tenisse), Jorely van Troost (SDO). Als scheidsrechters fungeren D. Luycks en H. Atmac. maar moest bij een 5-2-achter- stand in de tiebreak de partij opgeven. Op deze manier kwam Feliuspasna drie uur spelen aan de overwinning en was hij een plaats in de halve eindstrijd rij ker. Sjors de Lange, kon het goede voorbeeld van plaatsgenoot Fe lius niet volgen. Zijn opponent, Dimitri van Hoof uit Middel burg, schaarde zich na Felius als tweede speler bij de halve fina listen van de Cl-mannen: 4-6 6- 3 6-2. Dammen Hoogezand. EK. Vierde ronde: Bubbi (Ita) - Sijbrands (Ned) 1-1, Wiersma (Ned) - Kirzner (Oek) 2-0, Chmiel (Pol) - Clerc- (Ned) 0-2, Leesmann (Est) - Alley (Aze) 1- 1, Getmanski (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1, Boezinski - Valneris (Let) 1-1, Cordier(Fra - Shavel (Isr) 1-1, Gantwarg (WRu) - Schalley (Bel) 1-1. Stand: 1. Sijbrands, Wiersma 6 punten, 3. Gantwarg, Cordier, Boezinski 5,6. Val neris 4 (uit 3), 7. Shavel, Getmanski, Clerc 4,10. Georgiev 3 (uit 3), 11. Chmiel, Kirz ner, Leesmann, Bubbi 3, 14. Schalley, Aliev2. Sportprijsvragen Lucky Ten van vrijdag 10 september. Winnende getallen: 3-6-12-13-15-19- 26-27-31-36-37-42-46-55-57-63-66- 67-73-78. (onder voorbehoud) Tennis New York. US Open, 29 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Pioline (Fra) - Kuerten (Bra/5) 4-67-67-67-6, Martin (VS - Dosedel (Tsjechië) 6-3 5-7 6-4 6-4. Vrouwen, dubbelspel, kwartfinale: Se rena en Venus Williams (VSt/5) - Fernan- dez/Seles (VSt/10) 6-3 6-3. Halve finale: Rubïn/Tesiud (VSt/Fra) - Neïland/San- chez-Vicario (Let/Spa/6)7-6 7-5. Gemengd dubbel, finale: Sugiyama/B- hupathi (Jap/lna/2) - Po/Johnson (VSt) 6- 4 6-4. Goes. Zeeuwse kampioenschappen. HEB1, kwartfinale: A. Nonnekes-Duncan Blackman 6-1 6-1, M. Felius-B.de Nijs6-3 7-6, HEC1, kwartfinale: D. van Hoof-S. de Lange 4-6 6-3 6-2, T. Felius-Dylan Black man 6-7 6-46-6 opgave Blackman. GDC1, halve finale: Zwanenburg-Vermeulen 6- 1 6-3. HEC2, kwartfinale: B. Dijkstra-M. Hendriksen 6-4 6-2, G. Lau-A. Siereveld 6-3 6-2. DEC2, kwartfinale: I. Roozen- burg-E. Smits 6-3 5-7 7-5. GDC2, kwartfi nale: Ketting/Leenhouts-Burgs/Schog 6- 16-1. HED2,halvefinale:J. Maljers-A. Vis 6-7 6-3 6-1. Dynamo'70 houdt volleybaltoernooi MIDDELBURG - De volleybal vereniging Dynamo'70 houdt dit weekeinde voor de veertien de keer een volleybaltoernooi. Aan het evenement nemen ploe gen uit de derde divisie en pro motieklasse deel. Er wordt gespeeld in sporthal De Kruit- molen. Beide dagen is de San- vang 9.00 uur. Elke dag worden er door elk team vier tot vijf wedstrijden van veertig minuten gespeeld. Het toernooi wordt zeer ge waardeerd vanwege de tijds planning (vlak voor het begin van de competitie) en de lange speeltijd. De deelnemende ploegen bij de vrouwen zijn: Sleen 1 en 2; Vollido (Hendrik Ido Ambacht), Leython (Leiden), Mikro/Elektro (Roosen daal), VCO/RVA (Rotterdam), VCV (Veenendaal), Hands Up ('s-Herto- genbosch), VVS (Vlissingen), Savok (Zuiddorpe), Dynamo (M'burg). Mannen: Sleen, Devoco (Denelcamp Odulphus (Tilburg), Nuvoc (Veld hoven), Hands Up ('s-Hertogen- bosch), VCO/RVA (Rotterdam), Zu- vo (Zundert), VCV (Veenendaal), WS (Vlissingen), Dynamo 1 en 2 (Middelburg). Voetbal Eredivisie: AZ-Roda JC 1-2, Ajax-Feye- noord 2-2. Stand: Feyenoord 4-10, Ajax 4-10, PSV 3-9, Willem II3-7, Roda JC 4-7, FC Utrecht 2-6, AZ 3-6, FC Twente 3-4, RKC 3-4, Vitesse 3-4, Heerenveen 3-3, Graafschap 2-2, Fortuna S. 3-1, Den Bosch 3-1, Cambuur L. 3-1, Sparta 2-0, NEC 3-0, MVV 3-0. Eerste divisie: Heracles-FC Zwolle 1-1. Stand aan kop: Groningen 4-9, FCZwolle 4-8, ADO Den Haag 3-7, Emmen 4-7, VW 4-7, Dordrecht'90 4-7, Veendam 4-7, Ex celsior 3-6, NAC 4-6, GA Eagles 4-6, Hel mond Sport 4-6, Telstar 3-4, TOP 4-4, Vo- lendam 4-4, RBC 4-3, Eindhoven 4-3, Haarlem 3-1, Heracles 4-1. Duitsland: Bielefeld-Wolfsburg 0-0, Ros- tock-SSV Ulm 2-1. Stand: HSV 3-7, Eïn- tracht 3-7, Leverkusen 3-7, Wolfsburg 4- 7, Dortmund 3-6, Bielefeld 4-6, Rostock4- 6, Hertha BSC 3-5, Freiburg 3-4, Schal- ke'043-4, Bayern M.3-4,1860 Münch 3-3, Unterhach. 3-3, Kaisersl. 3-3, Bremen 3- 2, Duisburg 3-2, Stuttgart 3-1, SSVUIm 4- 1. Turkije: Antalya-Trabzon 0-2. Stand aan kop: Genclerb. 2-6, Trabzon 3-6, Antalya 3-6, Altay 2-4, Fenerbahce 2-4. Wielrennen Ronde van Spanje. Zesde etappe, tijdrit Salamanca - Salamanca: 1. Olano (Spa) 46,4 km in 53.32 (52,005 km/u), 2. Ullrich (Dui) 0.57, 3. Casero (Spa) 2.17, 4. Igor Gonzalez Galdeano (Spa) 2.18,5. McRae (VSt) 2.41, 6. Mauri (Spa) 2.57,7. Cuesta (Spa) 2.58,8. Hamilton (VSt) 3.11, 9. Par- ra (Col) 3.17, 10. Casey (VSt) 3.27, 52. Knaven 5.20,59. Van der Ven 5.29,62. De Groot 5,32, 66. Boven 5.53, 70. Moeren hout 6.01,104. Vierhouten 6.58,173. Blij- levens 11.25. Klassement: 1. Olano 24.41.57, 2. Ullrich 1.07,3. Igor Gonzalez Galdeano 2.33, 4. Casero 2.54, 5. Cuesta 3.17, 6. Parra 3.53, 7. Tonkov (Rus) 4.42, 8. Van de Wouwer (Bel) 4.49,9. Vanden- broucke (Bel) 4.56, 10. Heras (Spa) 5.07, 92. Van der Ven 28.43, 97. Boven 29.21, 104. De Groot 29.57, 110. Vierhouten 30.26, 128. Moerenhout 31.48, 159. Kna ven 41.23, 169. Blijlevens 48.17. Ronde van Nederland vrouwen. Zesde etappe, eerste deel, Bergeijk - Bergeijk: 1. Rossner (Dui) 79 km in 1.51.31, 2. Van Moorsel (Ned), 3. Hennes (Dui), 4. Valen (Noo),5. Vonckx(Bel),6. Ljungskog (Zwe 7. Grimberg (Ned), 8. Boyden (GBr), 9. Longenecker (VSt), 10. Van de Vijver(Bel Zesde etappe, tweede deel, Bergeijk, individuele tijdrit: 1. Van Moorsel (Ned) 16,1 km in 21.44 (44,428 km/u), 2. Arndt (Dui) 0.06, 3. Ljungskog (Zwe) 0.33, 4. Emery (VSt) 0.35, 5. Chantal Beltman (Ned) 0.52, 6. Pieters (Bel), 7. Van de Vij ver (Bel) 1.01, 8. Algelid (Zwe) 1.03, 9. Flatas (Noo) 1.06, 10. Samplonius (Can) 1.09. Eindstand: 1. Van Moorsel 16.30.08,2. Arndt 0.38,3. Ljungskog 1.10, 4. Rossner 1.29, 5. Emery 1.38, 6. Mel- chers (Ned) 1.43, 7. Chantal Beltman 1.54,8. Pieters 1.55,9. Van de Vijver 2.03, 10. Algelid 2.05. Ronde van de Toekomst. Negende etap pe Pierrefitte-Nestalas - Argeles-Gazost: I. Botsjarov (Rus) 156 km in 4.16.33, 2. Flores (Spa) 0.01,3. McGee (Aus) 2.14,4. Trampusch (Oos), 5. Martinez (Spa), 9. Engels, 28. Veneberg 7.12,91. Van Dijck 34.48, 94 Duijn, 97. Boerman. Klasse ment: 1. Osa (Spa) 34.33.27, 2. Latasa (Spa) 0.35, 3. Landis (VSt) 3.10,4. Tram pusch 4.45, 5. Martinez 4.55, 13. Engels II.41, 18. Veneberg 20.04, 77. Duijn 1.14.18,83. Van Dijck 1.18.15,98e en laat ste Boerman 2.01.51. zaterdag Atletiek Werpmeerkamp Zierïkzee. Sportpark Bannink. Bijnummers: sprint, versprin gen, hoogspringen, polsstokhoogsprin gen. Aanvang: 13.00 uur. DiNSDAl aanvang to"anD, Waarbij da opbrengsten fen góedo komen aan de slachtoffers van de aardbeving in Turkije Artlsnd Artfand

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23