Woonwagencentrum later klaar Verknocht aan elkaar en visserij Showband SAS mag naar NK in Helmond Vliegveld en provincie zijn gelukkig met elkaar Loonbedrijf moet voor mestzakken vergunning vragen Asielzoekers op terrein Arduin zeeland Stroeve onderhandelingen vertragen oplevering in Westdorpe kapper/kapster ->r randstad uitzendbureau woensdag 8 september 1999 ^20 door Donja Odijk SAS VAN GENT - Showband SAS uit Sas van Geut doet za terdag 25 september mee aan de finale van het Drum Corps Holland in Helmond. Dit is het Nederlands Kampi oenschap voor showkorpsen in Amerikaanse stijl. SAS is de eerste showband uit Zeeuws- Vlaanderen die meedoet aan het kampioenschap. De showband heeft zich een jaar lang voorbereid op het kampioenschap. De repetities zijn vorige week begonnen, twee tot drie keer per week oe fenen de muzikanten de mu ziek en de show die ze hierbij op gaan voeren. Er zijn zelfs le den die vrij nemen om de repe tities bij te kunnen wonen. „Men is zéér serieus met de hobby bezig, anders heb je dat er niet voor over", zegt Michel Mattheeuws, sinds vier jaar drummajor van het korps. In juni dit jaar deed de band mee aan de voommde in Vlissin- gen. Met behulp van de juryrappor ten van die wedstrijd is gepro beerd de show verder te verbe teren. Als het korps eindigt in de top vier, mag het 's avonds mee doen met de top van de Neder landse showbands. Het voornaamste doel is meer punten halen dan tijdens de voorronde in Vlissingen. door Sheila van Doorsselaer WESTDORPE - De oplevering van het woonwagenceutrum aan de Bernhardstraat in West dorpe is met twee maanden rut- gesteld. Dat komt door stroeve onderhandelingen tussen de ge- meete Sas van Gent en nieuwe bewoners, zegt wethouder R. Noët. Het meningsverschil be trof het type woonwagen. In middels is overeenstemming be reikt. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de nieuwe bewoners medio augustus hun wagens konden betrekken, maar de op levering is verschoven naar me dio september. De onderhande lingen met de bewoners duurden langer dan door de ge meente Sas van Gent was inge schat. Noët; „De gemeente voert het beleid dat wij de woonwa gens verhuren aan de bewoners. Wij hadden een bepaald type in gedachten en daarvoor geld be schikbaar gesteld. De bewoners waren eerst niet tevreden over het soort wagen, maar we zijn er uiteindelijk samen uitgeko men." Volgens Noët was het de bedoe ling dat er uitvoerig zou worden overlegd met de bewoners over de woonwagens, maar dat is tot Frontje en rijbewijs uit auto gestolen VLISSINGEN - Uit een auto, die stond geparkeerd aan de Ko renbloemlaan in Vlissingen, is in de nacht van maandag op dinsdag het frontje van een au toradio gestolen. Ook een rijbe wijs werd meegenomen. Het slot van de auto is geforceerd. zijn spijt nooit gebeurd. „We moesten dus nog wat inhalen." Het nieuwe centrum aan de Bernhardstraat biedt plaats aan acht woonwagens. Er is één standplaats op-reserve. De ge meente streeft ernaar om alle maal dezelfde wagens op het centrum te krijgen, maar Noët twijfelt of dat zal lukken. „We hebben de levering van de wagens uitbesteed, maar het kan best dat die leverancier nog een andere collega in de arm heeft genomen. Dat is eigenlijk niet de bedoeling. De kans is groot dat ze niet dezelfde types afleveren." De toekomstige be woners van het nieuwe woon wagencentrum zijn afkomstig van het centrum aan de Sasse Tweekwart weg. Daar zijn 26 of ficiële standplaatsen, maar daar zijn de afgelopen j aren nog tien wagens illegaal bijgezet. Noët;„Wij gedogen deze situa tie, maar er mag nu absoluut niets meer bijkomen." door Richard Hoving ARNEMUEDEN - De directie van vlieg veld Midden-Zeeland en het dagelijks provinciebestuur zijn enthousiast over de uitgangspunten van het nieuwe rijks beleid voor de kleine luchtvaart. De werkgroep Stop Uitbreiding Zeeland Airport Nu is sceptisch. Het rijk wil dat de besluitvorming rond regionale en kleine vliegvelden bij de provincies komt te liggen. Achterliggen de gedachte is dat besluiten genomen moeten worden daar waar de problemen zich voordoen. B. vanDam, directeurvanvliegveldMid- den-Zeeland: grote verrassing. Het zat er aan te komen. Ik denk dat het verstandig is om lokale politici over lokale onderwerpen te laten beslissen. De ervaringen van Midden- Zeeland met het provinciebestuur zijn goed. Het is niet voor niets dat het vlieg velden de provincie vorig jaar in een con venant afspraken hebben gemaakt over het aantal vliegbewegingen en milieu maatregelen voor de komende jaren. Over het bestaansrecht van Midden- Zeeland heeft binnen het provinciebe stuur tot dusverre nooit twijfel bestaan. Dat is prettig met het oog op de nieuwe verhoudingen." Gedeputeerde J. G. van Zwieten (WD, ruimtelijke ordening): „De decentralisatie komt niet als een „De effecten van en de commotie over het vliegveld spelen in Zeeland. Natuurlijk is het dan ook logisch dat binnen de pro vincie hierover beslist moet kunnen worden. Helemaal vrij in ons handelen worden we natuurlijk ook weer niet. De totale milieubelasting door de kleine luchtvaart mag niet verder toenemen in Nederland. Het kabinet stelt in haar voornemen dat provincies moeten gaan onderhandelen als ze denken meer mi lieuruimte nodig te hebben. Zeeland stelt een belangrijke voorwaarde voor dat er sprake kan zijn van verschuiving van taken." „Alle lopende procedures inclusief het vaststellen van de zonering (de geluids- grenzen - red) moeten zijn afgerond. Ik heb in de concept-notitie overigens dui- delij ke gelezen dat het rij k voornemens is alle procedures voor de overdracht van taken af te ronden. H. Meijer, voorzitter van de werkgroep Stop Uitbreiding Zeeland Airport Nu: „De provincie is in het verleden de grote promotor en geldschieter van het vlieg veld geweest. Ik vraag mij af of met deze voorgeschie denis wel sprake kan zijn van een objec tieve opstelling. De provincie is inmiddels niet meer fi nancieel betrokken bij Midden-Zeeland, maar in haar optreden nog altijd de slip- pendrager van de vliegvelddirectie. Een pluspunt is dat provinciebestuurders zich in de toekomst niet langer achter het rijk kunnen verschuilen als er iets aan de hand is op of rond het vliegveld. Geld voor fietspaden havengebied TERNEUZEN - Het havenschap Zeeland Seaports kan girmen met de aanleg van fietspaden in het kanaalhavet bied bij Terneuzen. Als de spade voor de paden de grond gaat, kan het schap direct gebruik maken van subsidie vaj provincie voor het project. Gedeputeerde Staten hebbent de paden 125.000 gulden subsidie beschikbaar-gesteld.k taal is zo'n zes ton nodig. Tachtig procent van de subs wordt door GS bij aanbesteding van de werkzaamheden; gekeerd. Het restant krijgt het schap uitbetaald na uitvoer van de werken. De paden komen er nadat werknemers vaj verschillende havenbedrijven hierop bij het schap had: aangedrongen. De voorbije jaren vond er in het Terneuze havengebied een aantal aanrijdingen plaats waarbij divt fietsers gewond raakten. Boete voor rijden zonder rijbewijs TERNEUZEN - Een 40-jarige Terneuzenaar moet 900 guli boete betalen voor autorijden zonder rijbewijs. De pol hield de man in november en in december aan. De mant klaarde wel vaker auto te rijden zonder rijbewijs. In 1991i hij hier al eens voor veroordeeld. De Terneuzenaar bew« dat hij geen geld heeft voor een rijbewijs en dat hij goed! autorijden. Officier van Justitie mevrouw H. I. den Hai noemde de man een gevaar op de weg. Zij besliste daarom hij een flinke stok achter de deur nodig heeft om te voorkoi dat hij zichnog eens op de weg begeeft. Daarom legde kant rechter A L. R. Melens de man een proeftijd van twee jaar Dit betekent dat de man de cel inmoet als hij binnen twee) nog eens wordt betrapt. Drankrit eindigt na controle in ce! TERHOLE - Een 43-jarige drankrijder uit Breda is u nacht van maandag op dinsdag in Terhole aangehouden, een bloedproef bleek dat hij te veel had gedronken. Der was niet in het bezit van een rijbewijs en bleek nog eengi boete open te hebben staan van 2100 gulden. Hij kon debt niet betalen en werd daarom opgesloten. Uitlenen motorfiets kost geld TERNEUZEN - Een 42-jarige Groedenaar moest dins voor de kantonrechter in Terneuzen verschijnen, omdal heeft nagelaten geldboetes te betalen. De Groedenaar 1 zijn onverzekerde motorfiets uitgeleend aan een Belgis vriend en draait nu op voor de overtredingen van zijn mi De man hangt een boete van 440 gulden boven het hoofd zijn vriend opnieuw de wet overtreedt. Het probleem I worden opgelost als de motor wordt overgeschreven op na van de Belg, of als het voertuig weer bij de eigenaar komt. kantonrechter A L. R. Melens acht de man niet in staatdi regelen, daarom wordt maatschappelijk werk ingeschake Celstraf geëist voor mishandeling MIDDELBURG - Officier van justitie D. van der Bele dinsdag in Middelburg tegen een 28-jarige inwoner uit\! singen vier maanden cel. Daarnaast vond hij dat de man: eens voor 142 dagen de cel in moet, omdat de verdachte* dienstverlening niet had afgemaakt. De Vlissinger hadr, 13 juli '97 in beschonken toestand schuldig gemaakt aans re mishandeling. Het slachtoffer liep daarbij een gebrta kaak en een gebroken jukbeen op. „Het is helemaal cj klauwen gelopen. Dit is buitengewoon proportioneel. Tës als de jongen wilde opstaan werd hij geschopt en geslag' wees Van der Bel op de ernst van de mishandeling. De oÉ vond dat de verdachte zich onder reclasseringstoezichtd stellen, waarbij een cursus leren omgaan met agressie zis zou zijn. Omdat de strafbepaling nogal gecompliceerd: doet de politierechter over twee weken schriftelijk uitspia Adri Klinkenberg DEN HAAG - Met hulp van de Raad van State is de gemeente Noord-Beveland er dinsdag in geslaagd om het Oostburgse loonbedrijf Kunst BV milieu vergunningen te laten aanvra gen voor de acht mestzakken die het bedrijf heeft liggen in Kam perland, Wissenkerke en Co- lijnsplaat. De gevulde depots zorgen in de wijde omgeving voor stankoverlast. Tot gisteren wilde Kunst niet meer met de gemeente praten over vergunningsaanvragen, omdat het gemeentebestuur de vergunningen een looptijd wil meegeven van twee jaar. Het loonbedrijf, dat behalve dierlij ke mest ook zuiveringsslib en voedselresten in de zakken stopt, wil echter definitieve ver gunningen en geen zoethouder tjes. Toen de vergunningsaanvragen uitbleven, zette de gemeente Kunst onder druk met een dwangsom van honderd gulden per dag per zak. Gisteren voerde Kunst bij de Raad van State een schorsingsprocedure tegen de uitgevaardigde dwangsommen. De raadsman van het bedrijf, J. van Groningen, kon echter met rechter J. Bakker van de Raad Brandweer redt paard uit Oosterschelde KRABBENDLJKE - De brand weerkorpsen van Kruiningen en Krabbendijke zijn dinsdag avond twee uur bezig geweest om een paard uit de Ooster schelde te redden. Het beest, eigendom van een Belg, was op hol geslagen tij dens een ritje langs de Ooster schelde. Het liep vervolgens bij de oude kaai van Krabbendijke minstens een kilometer het wa ter in om daar, in de modderige ondergrond, nog meer in paniek te raken. De brandweerteams, die ook het duikteam van Goes voor de zekerheid lieten komen, wisten het dier uit de modder en op een zeil te krijgen. Met ver eende krachten is het naar de kant gesleept, waar het werd af gespoeld en onderzocht door een dierenarts. Het paard was lichtgewond en kon na verzor ging in de paardentrailer terug naar België. van State geen kant op. Bakker constateerde dat er hoe dan ook milieuvergunningen moeten komen. „Dat wordt dus niks. Daarom wil ik ook van deze zaak af", zei Bakker tegen raadsman Van Groningen. Deze zag aan het eind van de zitting geen andere uitweg dan het schorsingsverzoek in te trek ken. Binnen een maand zal zijn cliënt Kunst een aanvraag bij de gemeente deponeren. De woordvoerder van de gemeente beloofde op zijn beurt dat Kunst geen dwangsommen hoeft te be talen als hij deze belofte na komt. Uienslib B en W willen voor de mestzak ken slechts een tijdelijke ver gunning verlenen, omdat er nogal wat stankklachten zijn uit de omgeving. Met vergun ningsvoorschriften kan een en ander worden gereguleerd, hoopt het gemeentebestuur. De mestzakken liggen er al sinds 1992. Loonwerker Kunst nam ze over van Mestdistributie Zeeland BV. Periodiek komen er stankklachten binnen. De een malige opslag van stinkend ui enslib enkele jaren geleden staan de gemeente en Van Gro ningen nog duidelijk in het ge heugen gegrift. De zakken zijn gevuld met dier lijke mest, resten uit de voedsel industrie en afval van bierbrou werijen. Kunst haalt de meststoffen van Brabant naar Zeeland en zet ze af bij akker bouwers. Juridische moeilijk heid is dat voor zakken met dierlijke mest geen milieuver gunning vereist is, maar voor zakken met ander organisch af val wel. Zowel in Kamperland als in Wissenkerke en Colijns- plaat liggen een mestzak en een zak met ander afval pal naast el kaar. Rechter Bakker ging er vanuit dat voor beide zakken een vergunning nodig is. Het diamanten paar Van Hanegem-Monjé uit Breskens. foto Charles Strijd door Wilma Valk BRESKENS - Ze was nog maar vijftien jaar, Cornelia Monjé (81) toen ze haar Adri- aan van Hanegem (87) leerde kennen. Dinsdag 7 september waren ze zestig jaar getrouwd. De kennismaking vond, zoals meestal in die tijd, plaats op de kermis. Maar het was nog geen echte verkering, want dat mocht volgens Cornelia nog niet; „Ik was te jong." Het bleef aan en uit gaan, vooral omdat Adri- aan nog twee jaar als stuur man op een coaster ging varen. Maar dat alles goed gekomen is, bleek dinsdagmorgen tij dens een drukke receptie in verzorgingshuis Ter Schelde in Breskens, waar het echtpaar sinds vier jaar woont. Adriaan is zijn hele leven vis ser geweest. Eerst aan boord bij zijn vader op de Breskens 4 en later op zijn eigen schip de Breskens 28 genoemd, naar zijn echtgenote Cornelia. Ter wijl manlief op zee was, had zijn echtgenote andere bezig heden. Vanaf de jaren vijftig, in Breskens noemen ze het de 'haringtij d', hield Cornelia een soort kantine open in en boven de vismijn: warme soep, koffie en drankjes voor de vissers en handelaren. Ook tijdens de visserijfeesten verzorgde ze de tap in de vismijn. „Dat heb ik 26 jaar gedaan, nog vandaag de dag krijg ik voor elk visse rijfeest een uitnodiging om tij dens de uitreiking van de wim- pels op zaterdag aanwezig te zijn. Dat vind ik geweldig, ik zie weer iedereen, mijn eigen volk, en kan even bijpraten." Flauwekul Praten gaat nog steeds goed. Adriaan geniet van bezoekjes en houdt ervan met mensen te praten en ook zijn echtgenote heeft een grote kennissen kring. Het echtpaar heeft twee kin deren, drie klein- en drie ach terkleinkinderen. Beiden ge nóten duidelijk op de receptie, hoewel Adriaan het allemaal toch een beetje flauwekul vond, al die vragen en felicita ties. Namens de gemeente Oostburg kwam burgemeester G. Noordewier het echtpaar feliciteren. Gezien de broze gezondheid van Adriaan van Hanegem zal het feest verder rustig worden gevierd met een etentje in familiekring. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Op het terrein van de Stichting Arduin aan de Koudekerkseweg in Middel burg komt een nieuw asielzoe kerscentrum (AZC), dat plaats biedt aan zeshonderd mensen. De bestaande centra aan de Kruitmolen en in de voormalige kazerne aan de Zuidsingel gaan dicht. De gemeente Middelburg en het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) hebben de plan nen dinsdagavond toegelicht op een informatiebijeenkomst. De eerste asielzoekers verhuizen aan het einde van het jaar 2000. Het Arduinterrein komt in de loop van volgend jaar vrij Op het terrein aan de Koude kerkseweg wonen nog ongeveer 160 verstandelijk gehandicap ten. Zij verhuizen voor een deel naar een gebouw aan de Heren gracht. De overigen gaan ver spreid wonen in gewone eenge zinswoningen. Arduin heeft de gemeente Middelburg gevraagd of zij interesse had in een tien hectaren groot stuk grond. Be sprekingen daarover werden al geruime tijd gevoerd. Seniorenwoningen Onlangs bereikte de gemeente en de stichting een overeen komst. Arduin houdt ongeveer twee hectare in eigendom. Daarop staan het cultureel cen trum, het bedrijfsrestaurant en de gebouwen voor dagbeste ding. Op een stuk grond van on geveer 2,5 hectare, grenzend aan de Koudekerkseweg wil de gemeente vijftig senioren wo ningen bouwen. De overige acht hectaren verkoopt de gemeente aan het COA onder de strikte voorwaarde dat Middelburg na tien jaar recht van terugkoop krijgt. VAN FRAASSEN HOLLAND INTERNATIONAL REISBURO Always ready for your take-off VACATURE DOOR MEDEWERKERS-MUTATIE STIJGENDE OMZET OP ONS KANTOOR IN OOSTBURG. Als u een MTRO, TIO of soortgelijke toeristische op leiding hebt gevolgd, u bent ca. 21-24 jaar dan zien wij uw schriftelijke sollicitatie gaarne tegemoet. Ui teraard is ervaring een pluspunt. Brieven met inlichtingen voor 15 september a.s. rich ten aan: Mw. A. de Mul, Reisbura Van Fraassen, Kersstraat 3,4531 Terneuzen. Ben je jong en enthousiast en kun je zelfstandig werken dan zijn wij op zoek naar jou. Kapsalon Clarisse heeft plaats in haar team voor een creatieve en klantvriendelijke voor 3,4 of 5 dagen in de week Kapsalon Clarisse Oostdam 53 Sas van Gent tel. 0115-451269 ■BMiX Produktiemedewerkers m/v Gezocht! Aanpakkers voor het bedienen van een houtbewerkings machine, inpakwerk, het helpen in een spuiterij en eenvoudige montage. Ben je handig en gemotiveerd, dan is deze opdracht met een'duur van 3 maanden iets voor jou. Kom eens langs op de vestiging! Informatie bij Evelien Noens, tel. (0114) 32 11 22, Hulst, Vismarkt 8. Het woonwagencentrum in Westdorpe wordt twee maanden later dan gepland gerealiseerd. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 48