pzc fcenato Dijkstra vloert Zierikzee ps* v*» :rsi Willy de Nooyer luistert debuut op met zilveren plak Onnodig verlies korfballers Tjoba Tweede plaats Erwin Veldman All Ready op eerste speeldag onderuit hrk aan de winkel ij Renesse ondanks uime overwinning Districtstitels Blaas en Den Hollander sport maandag 6 september 1999 s 17 waar gehavende Schouwse ploeg krijgt afstraffing uitslagen Sterke seizoensouverture Dreischor en Ouwerkerk Hoor irBen Hameeteman BLUNDERT - Het eerste team tan korfbalclub All Ready |,eeft in zijn eerste competitie- ivedstrijd geen beste start ge- De uitwedstrijd in klundert, tegen het plaatselij ke DSO, ging met 11-9 verlo- L De nieuwe trainer Gijs Holies telle weet de tegenval lende prestatie aan de te korte Lrbereiding. Behalve de gebrekkige voorbe reiding van All Ready, waar door de spelers in de tweede helft duidelijk conditie tekort kwamen, kampte trainer Hol- lestelle ook met twee afwezi gen. Jan-Willem vanNieuwen- huyze wordt gekweld door een blessure en Angela van der Wekke was absent wegens een sterfgeval. Noodgedwongen moest de nieuwe trainer van de Z ier i kzeeënaren Esther Snoek die nog maar één training had bijgewoond, opstellen, liet vorig seizoen naar de vier de klasse gedegradeerde DSO toonde zich in de eerste helft nog weinig slagvaardig. Na een kwartier had All Ready een 2-7 voorsprong genomen. Maurice Brul miste nog een strafworp, maar scoorde even later fraai met een afstandsschot. Daar door kwam er een 4-8 rust stand op de borden. De bange vermoedens van Hol- lestelle tijdens de rust, dat DSO na rust zeker zou terug komen, werden geheel bewaar heid. Henk de Graaf scoorde nog wel 4-9, maar vervolgens viel de scoringsmachine bij All Ready stil. DSO nam het initia tief in handen en stond het niet meer af. Ondanks enkele wis sels, waarbij Hollestelle onder andere Mark Koele en Saar To- rensma nog inbracht, kon het tij niet worden gekeerd. DSO stopte pas bij 11-9. „Als we tijdens die opmars van DSO nog hadden kunnen tegensco- ren, was de wedstrijd waar schijnlijk nog anders verlopen. Maar we bleven te veel op het schot spelen in plaats van een doorbraak te forceren", aldus Hollestelle na afloop. irBen Hameeteman - Een zwaar geha- d Zierikzee kon gisteren- op eigen veld Vlissingen 1-4. De Walcherse die zich dit seizoen be- heeft versterkt, startte je eerste helft enigszins te- vallend, maar bewees uit- lelijk de betere ploeg te zijn |e Zeeuwse derby. Twee van vier Vlissingse doelpunten den opgeëist door spits Re- bDijkstra. liep bij Vlissin- ^aanvaller Renato Dijkstra het zweet van zijn ge De zomerse omstandighe- jzorgden in de Zeeuwse der een ware slijtageslag. Dijkstra liep even- met een brede glimlach het laf Hij had met twee treffers groot aandeel in de uitein- jke4-l-zege van Vlissingen. aanvaller, door trainer An- jWurth van het middenveld Ir naar voren geschoven, zich in zijn rol als diepe t is mijn eerste jaar in de eigenlijk het liefst middenveld. Maar als de nerme liever in de spits ziet voer ik uit wat hij zegt", Dijkstra. Tijdens voor- inde seizoenen was hij mees- tijds goed voor gemiddeld [doelpunten. Bijna de helft iivan heeft Dijkstra nu al iteen tijdens de eerste compe- lewedstrijd op zijn naam. Vlissinger toonde in Zierik- een neus te hebben voor uit- situaties. Bij de ope na 37 minuten in de helft, maakte Dijkstra gebruik van een ver buitenspelsituatie, Spelmoment uit het treffen tussen Zierikzee en Vlissingen (gestreept shirt). waarbij de complete Zierikzee- se verdediging stilstond. Dijk stra niet: hij prikte de 0-1 bin nen. Bij zijn tweede doelpunt in de 18e minuut van de tweede helft werd zijn storen bij Zierikzee- keeper Jaco van der Schee be loond met de tweede treffer. Van der Schee, die geen kant meer opkon, schoot de bal pardoes in de voeten van de attente spits. Zierikzee-trainer Bert Pentury typeerde de tegengoals dan ook op zijn eigen wijze. „De eerste was buitenspel, de tweede was een grote fout van de keeper, de derde was ook buitenspel en ei- foto JanneWolterbeek genlijk was alleen de vierde goal een goed doelpunt." Het spelpeil van Vlissingen was de oefenmeester van de rood zwarten overigens danig tegengevallen. „Ik had een do- Verspoor ESSE - Het lijkt erop dat :sse in de thuiswedstrijd te- Terhole een droomstart [gemaakt. Dat doet de 5-0- agin het duel voor de vijfde vermoeden. En natuur- het op papier een mooie maar in werke- eid blijkt er nog veel werk winkel voor trainer Cees Renesses nieuwe ver- man. speelde bij vlagen ui- atezwak en zelfs tegen tien wist de thuisploeg zich raad met de ruimte. Ruim ntig minuten speelde Ter met tien man, omdat Jur- Vermeulen na schermutse- Leon Bakker de rode kreeg van scheidsrechter uit 's-Heer ichter er vooral bij Renesse aan was de veldbezetting. eel en te vaak trokken de enste middenvelders naar ien en daardoor ontstond trechtereffect. Terhole kon oudig verdedigen en voorin nden de Zeeuws-Vlamin- °P routinier Giovanni Ver die in zijn eentje af en dhe Renesse-verdedigers hield. laatste fluitsignaal was Rijnberg, Renesses zich van de prestatie ust, „Wat was dat slecht," leelde hij terecht. „Maar", 'dehijeraantoe, „zo lang je rwint, is het goed." in de Klooster flt wielerronde n Hansweert 'SWEERT - Johnny van de heeft afgelopen zater- de wielerronde van Hans- d gewonnen bij de cyclo- lieven. oureur uit Lewedorp was in 'otfase de sterkste van een ?oep van zeven man. Matty aat en Edwin Franse ein- op vij l'tig meter op de derde plaats, p veteranen won Pierre ers die in de sprint zijn me- Kees van Rijsbergen Bij de recreanten was de Lijke uit Middel- snelste voor Patrick van iten, Cees van Dijk weet het wissel vallige spel van zijn ploeg aan de matige voorbereiding. Re nesse speelde alleen de drie be kerwedstrijden en daarin heeft de coach nog niet zijn stempel op de ploeg kunnen drukken. „De spelers hebben moeite om het op te pakken. Het eerste kwartier speel je de tegenstan der helemaal zoek en een deel van de tweede helft ook. Het be langrijkste bij Renesse is dat de spelers geen plezier hebben in het spelletje. Dat moet terugko men." Binnen acht minuten pi-ijkte er een 2-0 stand op het scorebord in sportpark De Laone in Renes se. Al in de derde minuut stond Michel Lagendijk aan de basis van de eerste treffer. Zijn voor zet vanaf de rechterflank werd door Mischa van den Hoek door middel van een volley in de ui terste hoek langs de verbouwe reerde Patrick Valent gescho ten. Crispijn de Jonge zorgde vijf minuten later voor 2-0. Frustratie Pas na twintig minuten in de tweede helft werd de score door Renesse uitgebouwd, toen Mi chel Lagendijk met een hard schot alle frustratie van zich af schoot. Het was de periode waarin Renesse wel de vleugels benutte. En ook de 4-0gescoord door Leon Bakker, werd ingezet vanaf de zijkanten. De mooiste goal van de middag werd ge scoord door Robert Tak. Hij gaf met een bekeken schot, en na een pass van Arjan van de Stol- pe, de Terhole-doelman het na kijken. Renesse - Terhole 5-0 (2-0). 3. Mischa van den Hoelc 1-0,8. Crispijn de Jonge 2-0, 64. Michel Lagendijk 3-0, 70. Leon Bakker 4-0, 76. Robert Talc 5-0. Rode kaart: 19. Jurgen Ver meulen (Terhole). Gele kaart: Arjan van de Stolpe (Renesse) en Jean- Paul Eggermont (Terhole). Scheids rechter: M. Nieuwenhuijze ('s-Heer Arendskerke). Aantal toeschou wers: 50. Renesse: Jeroen Verboom; Robert- Jan Canters, Wilco Hoogerhuis, Ro- bert-Jan Canters en Arjan van de Stolpe; Remco Canters, Robert Tak, Mischa van den Hoek (49. Guido Willemse) en Clement Rijnberg; Le on Bakker en Michel Lagendijk. Terhole: Patrick Valent; Nelis de Visser (74. Karei, Frazer), Erik van Goethem, Jurgen Vermeulen en Dennis Jonkheijm; Giovanni Ver- braecken, Pascal van Delft en Jean- Paul EggermontJurgen Maerman (45. Patrick Frazer), Carlo Neve en Patrick Dobbelaar. doorlepTriou ARKEL - Kees den Hollander en Freddie Blaas hebben zater dag op het motorcrosscircuit van Arkel de districtstitels in de klassen 250/500cc en de 125cc behaald. Arjo Verhage hand haafde zich in het klassement van de 125ce op de derde plaats. Mark Boot viel een plaats terug bij de 60cc en werd tweede in de totaalstand. Jurgen den Engels man en Roinina van Aert wer den vierde en vijfde bij de 80cc. Bij de superklasse (250/500cc) was iedereen het er zaterdag over eens dat Kees den Hollan der de sterkste districtsrijder is in deze klasse. De Aagtekerke- naar liet zaterdag nog maar eens zien dat er niemand is die over zo'n ijzeren condititie beschikt als hijNadat hij beide manches in de districtsklasse had gewon nen, trad de Walcherenaar ook nog aan bij de senioren/interna tionalen. Ook daar sloeg hij geen slecht figuur met twee vijf de plaatsen. De strijd om de districtstitel zette hij zaterdag al heel snel naar zijn hand. In de eerste manche kwam hij na een ronde als derde door, maar al snel lag hij op 'toeren' en duurde het nog maar twee ronden voordat hij de leiding overnam. De concurren tie zag hem daarna alleen nog bij de finish terug. In de tweede manche demonstreerde- Den Hollander nog duidelijker zijn kunnen. Van start tot finish reed hij aan de leiding om met grote voorsprong onder het zwartwit geblokt door te komen. Bij de 125cc moesten door het grote aantal deelnemers series gereden worden. De Zeeuwse delegatie, onder aanvoering van leider Freddie Blaas, plaatste zich zonder problemen voor de A-finale. Daarin stelde Freddie. Blaas zijn titel veilig door als beste dis trictsrijder over de finish te ko men. Verhage reed alles uit de kast en finishte als vijfde in to— minanter Vlissingen verwacht vanmiddag. Ze vielen eigenlijk een beetje tegen." Over het op treden van de eigen elf, waarin vijf basisspelers ontbraken, toonde Pentury zich niet hele maal ontevreden. „We hadden duidelijk te weinig mensen die het elftal kunnen dragen. Toch vind ik dat er nog veel kansen zijn gecreëerd. Het is alleen jammer dat er niet meer ge scoord werd." Bert Pentury doelde onder meer op de open kansen die Lee Mol, Thomas Vos, Patrick Rogge band en Robbert Roggeband kregen. De killersmentaliteit ontbrak evenwel: geen van de aanvallers had het vizier giste ren op scherp staan. Na een enigszins gelijkwaardige eerste helft viel acht minuten voor de rust de Vlissingse openingstref fer door Renato Dijkstra. Na de knullige fout van doelman Jaco van der Schee, waaruit ander maal Dijkstra wist te scoren, was het Patrick Roggeband die een minuut later toch de aan sluiting realiseerde. Mede door de tropische temperaturen zak te het spel van Zierikzee daarna steeds verder weg en kon Vlis singen via Jeroen Roelse en de razendsnelle Lionel Lord uitlo pen naar een 1-4 zege. Zierikzee: Jaco van der Schee; John Berrevoets, Erwin Nelisse, Barry Hage, Perry Goedegebuure; Martin Padmos, Robbert Roggeband, Perry Lucas; Lee Mol (65. Benjamin Ver west), Patrick Roggeband, Thomas Vos. Vlissingen: Peter Brusse; Jack Blij- levens, Christiaan Maas, Shannon Braafhart, Ruud Satiders: Paul Noya (60. Richard Hollebrands), Abdu Ben Khedda. Jeroen Roelse; Lionel Lord, Renato Dijkstra, Pas cal Caumartin (52. Mourad Bough- mari). van onze sportredactie ALMERE - Willy de Nooyer heeft zaterdag in haar eerste he le triatlon zilver gepakt tijdens het Europees kampioenschap. De triatlete uit Serooskerke zet te in Almere een knappe tijd van 11 uur en 6 minuten op de klok ken. De Nooyer moest alleen Trijnie Roosendaal-Rep (Oost- zaan) voor laten gaan. De voor malig schaatsster greep naast de Europese titel ook de Neder landse titel. Voor De Nooyer, die dit jaar al drie Nederlandse titels verover de bij de masters D45, was haar prestatie in Almere een bekro ning voor een loodzwaar jaar, waarin ze heel veel trainde. Ze begon zaterdag sterk op het z wemonderdeel met een tijd van 1 uur en 19 minuten over 3,8 ki lometer zwemmen. De Nooyer had daarbij het geluk dat ze in de buurt van Margriet Uil (Schiedam) kon blijven. De Nooyers concurrente Trijnie Roosendaal kwam drie minuten later uit het water. Vermoeidheid Op de fiets maakte Roosendaal een beresterke indruk en zette ze, geholpen door een groep mannen, haar achterstand om in een voorsprong van 11 minu ten na 180 kilometer. In de eer ste ronde van het lopen wist De Nooyer nog wat van haar ach terstand goed te maken maar in de tweede ronde sloeg de ver moeidheid toe en liep de achter stand weer langzaam op. Roo sendaal pakte de Europese en de Ne-derlandse titel in 10 uur en 50 minuten. „Ik kon gewoon niet beter", zei De Nooyer. „Maar debuteren op een EK met een tweede plaats is natuurlijk heel mooi. Ilt heb er een jaar naar toe geleefd. Ik ga het voor lopig wat rustiger aan doen." Wilfried de Kort uit Axel mocht van zijn vrouw Anjo geen bloe metje aanpakken voor de finish omdat hij anders een tijd van net onder de tien uur zou mislo pen. De Kort finishte na 9 uur 5 9 minuten en 15 seconden, het geen een verbetering was van zijn beste tijd met 35 minuten. De Kort werd met zijn tijd ze vende bij de masters H40. De Kort pakte zijn eerste winst bij het zwemmen door met 1 uur en 6 minuten acht minuten snel ler te zijn dan vorig j aar. Voor de 180 kilometer fietsen bleef De Kort net onder de vijf. De eerste halve marathon verliep uitste kend voor De Kort maar in de tweede ronde sloeg de kramp in zijn kuiten en hamstrings toe. Na wat rekken en wandelen slaagde hij erin om het verlies te beperken en redelijk fit de finish te bereiken. „Volgend jaar ga ik zeker weer", zei de Zeeuws- Vlaamse buschauffeur die zon dagmiddag om 16.00 uur weer achter het stuur van zijn bus moest zitten. Te snel De 57-jarige Sjaak Sinke uit Koudekerke was niet helemaal tevreden over zijn debuut op een Europees kampioenschap. Het zwemmen verliep met 1 uur en 17 minuten nog wel volgens ver wachting. maar achteraf gezien was hij te snel te snel vertrokken bij het fietsen. Na 120 kilometer reed Sinke met een gemiddelde snelheid van boven de 33 kilo meter per uur, toen de wind draaide, ging de snelheid om laag. Na zeven uur en tien minu ten wedstrijd kon hij beginnen aan de 42 kilometer lopen. Uit eindelijk finishte hij in 12 uur 39 minuten en 39 seconden, goed voor de zevende plaats bij de masters H5 5. Ei-win Jansen uit Souburg no teerde een voor zijn doen matige tijd van 1 uur en 17 minuten op het zwemmen. Het fietsen was volgens plan maar op de eerste ronde van 21 kilometer lopen ging het maar matig. De tweede ronde ging zoals gebruikelij k bij Jansen een stuk beter. Hij fi nishte na 12 uur en 22 minuten, goed voor de 435e plaats over all. Minder vrolijk Ronald Vanhijfte uit Oostburg keek minder vrolijk terug op zijn vierde triatlon van Almere. „Het zwemmen ging goed, maar op de fiets ging het vanaf de eer ste meter minder. Mijn benen deden zeer vanaf mijn voeten tot aan mijn rug en na honderd kilometer heb ik de auto opge zocht die aan het begin stond van het fietsparkoers." door Jurriaan de Reu s-HEER HENDRIKSKINDE REN - „Een verdiende neder laag, maar geflatteerd." Met de ze woorden reageerde Tjoba- trainer Han Verbeke op de ver loren wedstrijd van zijn ploeg tegen Dalto (iO-21). Tjoba had zich zaterdagmiddag tijdens het eerste duel van de competitie dapper verweerd tegen de titel kandidaat in de overgangsklas se, maar zag de bal toch vaker dan nodig de eigen korf binnen vallen. Volgens Verbeke had zijn ploeg het grotendeels aan zichzelf te wijten dat de uitslag zo hoog was uitgevallen. „We hebben verdedigend onnodig veel kan sen weggegeven. Zelf kwamen we ook veel in scoringspositie, maar we misten scherpte in de afwerking. Dalto heeft de kan sen die ze kregen wel afgemaakt en dat zegt genoeg over de klas se van die ploeg." De wedstrijd werd gespeeld in een hoog tempo, met aan beide kanten veel kansen. Tjoba toon de zich in de beginfase de gelij ke van haar tegenstander. Totdat Dalto bij 2-2 het tempo nog eens opvoerde en in acht minuten tijd op een 2-6-voorsprong kwam. Deze periode betekende het breekpunt in de wedstrijd en het verzet van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen was toen al grotendeels gebroken. Toch kreeg Tjoba halverwege de eerste helft nog een opleving en werd het van 3-8 5-8, via treffers van Anita Dorp richter en Jo- landa Kole. Het mocht niet ba ten. Dalto vond in de slotfase van de eerste helft nog twee keer de korf, waardoor de teams met een 5-10-stand gingen rusten. In de tweede helft had Tjoba weinig meer in te brengen. De ploeg uit Driebergen beheerste het spel vooral het eerste kwar tier na rust en voerde de score op tot 5-14. Tjoba kreeg nog de no dige kansen maar zag de bal te vaak aan de verkeerde kant van de korf vallen. Dalto opereerde zorgvuldiger, waardoor er aan het eind van de wedstrijd een hoog uitgevallen 10-21-eind- stand op het scorebord stond. Scores Tjoba: Wilko Fokke 3, Wil fred van der Meer 2, Jolanda Kole 2, Anita Dorprigter, Mark de Schipper en Astrid Kole allen 1 Wielrenner. Wielrennen. Ronde van Hansweert. Cy- closportieven: 1. Johnny van de Klooster (Lewedorp), 2. Mattyde Baat (Nw. Vosse- meer), 3. Edwin Franse (Kloetïnge), 4. Rein-Jan Elenbaas (Goes), 5. Sjaak Schipper (Hellevoetsluis), 6. Bas Raas (Heinkenszand), 7. Wim Lugtenburg (Goedegereede), 8. Andy van Loon (Hoo- gerheide), 9. Pierre van Est (Fijnaart) 10. Dennis Raatgever (Goes). Veteranen: 1. Pierre Frijters (St. Wïllebrord), 2. Kees van Rijsbergen (Sprundel). 3. Wim Hoon- dert (Heinkenszand), 4. Sjaak Rommers (Rilland), 5. Hans van Dijke (Tholen), 6. Teun van Dijke (Tholen), 7. Johnny Stroossnijder (Wemeldinge), 8. Wim Wielhouwer (Sommelsdijk), 9. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 10. Evert Eek- hardt (Kruinïngen). Recreanten: 1. Kjelt van de Lijke (Middelburg), 2. Patric van Straten (Terneuzen), 3. Wilco Jonker (Burgh-Haamstede), 4. Maarten Janse (Wolphaartsdijk), 5. Ko Tolhoek (Yerseke 6. Wilco Buyzen (Wouw), 7. Erwin de Dreu ('s-Gravenpolder), 8. Jaap Westra- te (Yerseke), 9. Frans Rombouts (Zundert 10. Diedervan Essen (Middelburg). taal wat voldoende was voox- de derde plaats in het eindklasse ment. Rutger Bimmel kwam als zevende over de finish, maar doordat hij een groot aantal wedstrijden voor de districts competitie moest missen, is hij niet terug te vinden in de top van het klassement. Mark Boot, tot zaterdag leider in de 60cc, had de pech dat er geen scheiding werd gemaakt tussen grote en kleine wielen. Daardoor moest hij een aantal grote wielrijders voor laten en viel hij in het klassement terug naar de tweede plaats. Hij bleek wel de beste rijder bij de 60cc kleine wielen. Romina van Aert duikelde in het klassement van de dei'de naar de vijfde plaats. De vierde plaats wordt ingeno men door Jurgen den Engels man. door Ben Hameeteman DREISCHOR - Dreischor heeft in zijn eerste competitieduel iu de zesde klasse weinig proble men ondervonden van het be zoekende Volharding: 4-0. De vier treffers staken schril af te gen de vele kansen die de voor- waartsen zich wisten te creëren. Patrick Berrevoets reageerde attent op een foute terugspeel bal en opende de score. De 2-0- ruststand kwam op naam van Bayunga Tekadiamona. Berre voets stifte Dreischor na rust naar 3-0 en invaller Leon Kloet zorgde voor de 4-0 eindstand. Ouwerkerk - Groot Alexander 3-2: In een enerverende wed strijd slaagde Ouwerkerk erin om titelkandidaat Groot Alexander uit Gorinchem te verslaan: 3-2. Al na vij f minuten keek Ouwerkerk tegen een 0-1- achterstand aan. Peter Hille- brand braeht de stand weer ge- lijk. Na verkeerd uitverdedigen mochten de bezoekers met een 1-2 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft benutte Erwin van de Maas een penalty en was de stand weer gelijk. Met een schot via binnenkant paal stel de Hillebrand de overwinning veilig. WOLPHAARTSDIJK - Bij wedstrijden in de nationale zeilcom- plaats. Winnaar werd Sebastiaan Koppenaal. Bram Sikkes,Fre- petitie is Erwin Veldman uit Middelburg in de hoogste klasse, de derique Rupert eu Greetje Veenstra waren in de Splash debesten. Flash A, op de tweede plaats gefinisht. De jeugdige zeiler moest Beste Zeeuw hier was Kim Platteeuw uit Goes. In de Flash A, B en in Wolphaartsdijk alleen de Belg Bart Strüyven voor zich dul- in de Splash-lclasse waren 105 jongeren tot 18 jaar naar het Veer den. se Meer gekomen. In zes wedstrijden moest worden bepaald wie In de Flash B was Noortje Meijer de beste Zeeuwse niet de zesde nu de beste was. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 31