Schouwen krijgt Opvoedbureau PZC KIK Opkomend water wordt Belgische fataal in Saeftinge Malta blij met 30-kilometerzone zeeland Vraagbaak voor ouders wordt in Zierikzee gevestigd Keuringsdag trekpaarden Achter het nieuws Giro 999 KIK W I "DeVoorzoig" (Sinkc K A FAMILIEBERICHTEN WIJ WEL. BIJ AIDS DENKT U MISSCHIEN NIET AAN KINDEREN, zaterdag 4 september 1999 s16 door Barend Pelgrim PAAL - Een 49-jarige vrouw uit het Belgische Zvvijndrecht is donderdagavond verdronken in het natuurgebied De Saeftinge aan de Westerschelde. De 62-ja- rige man uit het Belgische Ste- kene die haar vergezelde kon door een garnalenvisser ternau wernood gered worden. Saeftingebeheerder J. Neve had de man in kwestie al diverse ke ren verboden zich nog zonder begeleider in het gebied te bege ven en gaf hem vorig jaar voor een dergelijk vergrijp zelfs nog een boete. Verschillende men sen op de dijk bij het dorpje Paal waren ooggetuige van het dra ma. De vrouw kwam om tijdens de terugtocht naar het gehucht Paal ten westen van de Saeftin ge na een wandeling met een kennis in het Verdronken Land. Het tweetal kende het gebied goed en het hoewel het slachtof fer bekend stond als een goede zwemster heeft ze zich blijk baar laten verrassen door de sterke stroming in het Speel mansgat, een watergeul tussen Paal en de Saeftinge. Toen het stel donderdag de Saeftinge introk in de richting van de Ijskelder was het nog laag water. Bij terugkeer naar Paal, waar beide een weekend huis bewonen, zijn ze verrast door het snel opkomende water. De twee wandelaars dachten op eigen kracht het Speelmansgat over te kunnen zwemmen. Hoe wel het wateroppervlak anders deed vermoeden stond er op dat ogenblik een zeer sterke onder stroom. Garnalenvisser Het inmiddels opgekomen wa ter bemoeilijkte de zoektocht naar het slachtoffer aanzienlijk. De man, die ook geen kans zag om op eigen kracht het slikken en schorrengebied uit te komen, moest door een toegesnelde gar nalenvisser met een bootje ge red worden uit het Speelmans gat. Hij had zich tot zijn redding op zijn rug in het water drijven de weten te houden. Bij de zoektocht naar de vrouw waren brandweer, politie en wa- terpolitie betrokken. Er werden behalve twee bootjes ook tW helikopters ingezet om te zo;; ken naar de drenkeling, één va het Belgische leger en één vanó Nederlandse politie. Uiteind;! lijk werd de vrouw bij laagw; ter, 's nachts rond 2.00 uur]<, venloos aangetroffen in de ged waar ze 's middags was verdws nen. Gepikeerd Beheerder J. Neve van het Va dronken land van Saeftinge» uitermate gepikeerd over dramatische gebeurtenis omd- de slachtoffers wisten waarj aan begonnen. ,,Die man was? vaak gewaarschuwd dat hij ni; op eigen houtje in de Saeftinc mocht komen. Hij wist dat dj verboden is. Als toezichthoud; heb ik hem vorig jaar zelfs eq boete gegeven. Overal staat borden goed aangegeven waj het reservaat begint, ook b Paal. En langs de zeedijk kani- dereen onze informatiepanele zien." De 62-jarige Belg sprey tegen dat hij op verboden te rein was. Hij maakte naar eige zeggen al honderden keren c tocht van Paal naar de IJskeld; en verklaart dat de vloed bg overviel. Trechter Het ergert Neve dat uitgereket mensen die de gevaren van gebied kennen de regels ova treden. „Een vreemde zal eria zomaar inlopen. Het wat; stond donderdag ruim veeiti centimeter hoger dan voorzie Omdat het Speelmansgt stroomopwaarts steeds small; wordt en daardoor als een treci ter werkt wordt de stroomsnt heid er bijzonder groot. K; weer kan nog zo mooi zijn, ac: ter die watergangen zit altijdj druk van de Schelde." Stichting het Zeeuwse Laré schap, dat het gebied behee doet er juist alles aan om de re ligheid van bezoekers in i Saeftinge te garanderen. Np „Onze gidsen hebben altijd» binding met de wal. Wij pa? hele grote veiligheidsman toe. Als er zich iets voord; kunnen onze mensen altijde hun portofoon de politie brandweer inseinen. De ree- nen zijn nu weer eens duideli: geworden." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De borden staan er al en de inrichting van de Zierikzeese wijk Malta is ook bijna rond. Zierikzee is een 30-kilo- meterzone rijker en de gemeente Schou- wen-Duiveland een ton armer. De eerste reacties van de wijkbewoners zijn posi tief. Van welke kant automobilisten de buiten wijk ook naderen, overal worden ze er met forse borden op geattendeerd dat ze de rechtervoet niet te zwaar op het gaspedaal mogen drukken. Om hen te stimuleren zich ook daadwerkelijk aan de maxi mumsnelheid van 30 kilometer per uur te houden zijn maatregelen getroffen. Op de Grachtweg bestaan die uit drie verhoogde vlakken - de gemeente spreekt zelf liever van drempels - bij de kruisingen met de Maltastraat en de Caustraat en bij de Bea- trixschool. Ter hoogte van Emulsion Hol land wordt met een vluchtheuvel de rij baan versmald. Slingers De Schuurbeque Boeijestraat is voorzien van een drempel en op de Calandweg zijn meerdere van deze snelheidsremmers aangebracht. De twee al eerder op de Ca landweg gerealiseerde 'slingers' zijn flink aangescherpt en waar de Calandweg om hoog loopt naar de Scheepstimmerdijk is nog een extra slinger aangebracht om de automobilist niet te verleiden daar het gas dieper in te trappen. Ook in het wegdek van de Caustraat zijn verschillende drem pels aangebracht en hetzelfde geldt voor de De Kanterlaan. Straten als de Mulockstraat moeten het zonder voorzieningen treffen. „Maar die straat is van zichzelf al smal en er staan veel auto's geparkeerd. Dat zijn ook heel goede snelheidsremmers", zegt verkeers- deskundige M. van Zetten van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Vlak na het tunneltje onder de N59 komt, nog voor de weg zich daar splitst in de Caustraat en De Zille, een drempel. Elders in de wijk worden verhoogde kruisings- vlakken aangelegd. Van Zetten schat dat de werkzaamheden binnen twee weken afgerond kunnen worden. foto Marijke Folkersma door Ali Pankow ZIERIKZEE - In navolging van Goes. Middelburg. Vlissingen en Tholen krijgt ook Schouwen- Duiveland binnen enkele weken een Opvoedbureau. Dat is een instantie waar ouders met aller lei vragen en problemen over de opvoeding van hun kinderen in de leeftijd van nul tot achttien jaar terecht kunnen. Het Opvoedbureau wordt ge vestigd in het gebouw van de Thuiszorg aan de Grevelingen- straat in Zierikzee en zal onge veer acht uur per week spreek uur houden. Orthopedagoge Catherina Lap is door de Stichting Jeugdzorg Zeeland aangesteld als functio naris voor het Opvoedbureau Schouwen-Duiveland. Jeugd zorg Zeeland coördineert de werkzaamheden van de Zeeuw se opvoedbureaus. De provincie betaalt de eerste drie jaar de personeelskosten. De gemeente verleent een NISSE - De Bond van Zuid-Be- velandse Paardenfokkers (BVZP) houdt zaterdag 11 sep tember in Nisse een beoorde lingsdag voor trekpaarden. Vijftien paarden zullen door een jury van twee personen beoor deeld worden op uiterlijk en be weging. De nadruk ligt bij deze dag niet op de eindrangschikking, het doel is vooral de bezoekers in zicht te verschaffen in hoe deze uitslag totstandkomt. Met deze opzet verschilt de beoordelingsdag van andere trekpaardenkeuringen die re gelmatig door fokkers worden georganiseerd, aldus de BVZP. In Nisse zal de jury uitgebreid toelichten op welke aspecten er gelet wordt tijdens de beoorde ling van de deelnemende paar den. Bovendien is er de gelegen heid om achteraf met de jury van gedachten te wisselen over de uiteindelijke uitslag. De beoordelingsdag vindt plaats bij stoeterij/hengsterij 'Dandelion' aan de Gerbernes- seweg 21a in Nisse, vanaf half twee 's middags. bijdrage in de kosten voor de huisvesting. Voor 1999 en de ko mende twee jaren wordt die ge meentelijke bijdrage begroot op 4500 gulden. Na de proefperiode van driejaar moet bezien worden of er be hoefte is aan instandhouding van het Opvoedbureau en of de gemeente dan ook de personele kosten voor haar rekening wol nemen. Bij voortzetting zouden de jaarlijkse kosten dan al gauw vijftien tot twintigduizend gul den hoger worden. Volgens M. van Aalst van de Stichting Jeugdzorg Zeeland is het van groot belang dat tijdens de proefperiode goed geregi streerd wordt hoe vaak mensen bij het Opvoedbureau aanklop pen en met welke vragen en pro blemen zij zitten. De ervaringen elders in Zeeland wijzen uit dat vooral ouders van kinderen op de basisschool de weg naar het opvoedbureau we ten te vinden. „Er moet goede informatie worden verstrekt over het bestaan van deze voor ziening en dat gebeurt tot nu toe vooral via de basisscholen", verklaart Van Aalst. Schroom Volgens de woordvoerster van Jeugdzorg Zeeland bestaat er bij de meeste ouders nog veel schroom om hulp te vragen bij problemen met de opvoeding van hun kinderen. Zebenadrukt dan ook dat de opvoedbureaus gevestigd dienen te zijn in open bare ruimten waar de mensen gemakkelijk in en uit lopen. Zo is het opvoedbureau in Vlissin gen ondergebracht in de biblio theek, in Middelburg in het pand van Jeugdzorg en in Goes in het wijkcentrum in de Goese polder. De toekomstige huisves ting van het Opvoedbureau Schouwen-Duiveland in het kantoor van Thuiszorg in Zie rikzee vindt Van Aalst een ge schikte locatie. „In sommige gevallen kunnen ouders na één gesprek al af doende geadviseerd worden. Vaak echter zijn er meerdere be zoeken nodig. Regel is dat er maximaal zes gesprekken met de functionaris van het Opvoed bureau plaatsvinden- Voor en kele zwaardere problemen wordt doorverwezen naar ge specialiseerde hulpverlening", aldus Van Aalst. Voor een goed begeleid afscheid Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 -216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke 15 miljoen vluchtelingen Vergeet ze niet Bedroefd zijn wij om het heengaan van mijn beste zwager en onze oom MARIEN HANSON op de leeftijd van 81 jaar. Ellemeet: C. v. d. Panne-Geleijnse A. v. d. Panne Dreischor: K. P. de Rijke-v. d. Panne B. M. de Rijke "Uw genade is mij genoeg". Bedroefd, maar vol fijne herinneringen en dank baar dat hij zo lang bij ons was, delen wij u mee, dat wij afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa MARINUS HANSON echtgenoot van Johanna Adriana van de Panne in de leeftijd van 81 jaar. "Zijn levenslust en wilskracht zullen wij nooit ver geten." Scharendijke: J. A. Hanson-van de Panne Zierikzee: Cato van der Wekken-Hanson t Rinus van der Wekken Stefan en Margriet Michel Angela en Jarno Noordwelle: Arie Hanson Marianne Hanson-van der Linde llona en Jerry Mirella en Michel Arian Scharendijke: Henk Hanson Ann Hanson-Kloet Mariska en Iwan Martijn Bastian Brouwershaven: Corry van de Zande-Hanson Joost van de Zande Cindy en Hanno Wilmar en Jobine 5 september 1999. Elkerzeeseweg 45 4522 NA Scharendijke Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag 7 septem ber van 12.45 tot 15.20 uur in dorpshuis "de Put- meet". Ingridstraat 52 te Scharendijke. Aansluitend om 15.50 uur zal een dienst ter nage dachtenis gehouden worden, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Scharendijke, omstreeks 14.50 uur. Gelegenheid tot condoleren in "de Putmeet", na de begrafenis. DROGISTERIJ-PARFUMERIE SCHOONHEIDSSALON Wegens uitbreiding van onze salon te HAAMSTEDE zoeken wij op korte termijn SCHOONHEIDSSPECIALISTE Wij vragen energiek persoon met diploma en bereidheid tot het werken van twee dagdelen en een volle dag. Beloning overeenkomstig C.A.O. Wij bieden prettige werkkring. Sollicitaties alleen schriftelijk. (Inlichtingen alleen overdag op tel. 0111 -651317, vragen naar dhr. Kik). DROGISTERIJ-PARFUMERIE Rins 15 - Haamstede ÉX UITVAARTVERZORGING een verzorgde uitvaart in vertrouwde Handen verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen depositostortingen/verzekeringen Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20 - Vlissingen tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaartleiders: Middelburg: H.G. van Zalen en P'.J Meerveld Oost-Souburg: G.P. Smke - Koudekerke: P van Tiel tkJDl Met droefheid namen wij kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante BETSIE VAN DE VELDE-STEENDIJK op de leeftijd van 88 jaar. Yerseke: Familie C. J. van de Velde-Dees Zierikzee, 3 september 1999. Na een leven vol zorg voor allen die haar lief en dierbaar waren, is plotseling van ons heengegaan onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoe der ELIZABETH WILHELMINA VAN DE VELDE-STEENDIJK Texel, Zierikzee, 20 augustus 1911 3 september 1999 Zierikzee: J.A. van de Velde L. A. van de Velde-Hendrikse Maasdam: A. J. C. van de Velde A. P. van de Velde-van Dijke Kleinkinderen en achterkleinkinderen Zierikzee, "De Vrijburg" Jannewekken 26 Correspondentieadres: Lange Blokweg 43, 4301 PD Zierikzee De begrafenis zal plaatshebben woensdag 8 sep tember om 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Kamperland. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het Dorpshuis "Jhr. Mr. De Casembroothuis", Nieuwstraat 46 te Kamperland. Heden is van ons heengegaan onze zeer gewaar deerde huisgenote, mevrouw E. W. VAN DE VELDE-STEENDIJK De bewoners van "DE VRIJBURG" Zierikzee, 3 september 1999. OM STEEDS BI] STILTE STAAN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. ZANDEE DE KUIJPER NATUURSTEEN Goes: "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West Telefoon 10113) 216555 Middelburg' Arnesteinvveg 40 Telefoon (0118) 612579 Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad GwE Heden overleed toch nog onverwachts onze gelief de broer, zwager en oom MARINUS HANSON in de leeftijd van 81 jaar. Badhoevedorp: K. de Vries-Hanson Scharendijke: J. A. Coomans-Hanson Marknesse: D. Hanson M. W. Hanson-Oosting Neven en nichten Scharendijke. 3 september 1999. De ziekte Aids berooft dagelijks duizenden kinderen van hit moeder. En daarmee van liefde, zorg en een toekomst. Unicef koel ze te hulp Met scholing, steun en opvang. Liefst in hun eigtj omgeving Want wij laten kinderen niet vallen. U toch ook nic'j Uitvaartverzorging Door uw overweldigende blijken van medeleven - in welke vorm dan ook- tijdens het ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa CORNELIS ADRIAAN GOEDEGEBUURE (Kees) is het helaas onmogelijk gebleken om u allemaal per soonlijk te bedanken. Wij waarderen uw belangstelling enorm en willen u langs deze weg laten weten dat dit ons tot steun was en nog steeds is. Onze bijzondere dank gaat uit naar Ds. S. A. v.d. Haak. A. H. Goedegebuure-Geldof Adri en Diny Goedegebuure-Wondergem Marcel en Gabrielle Viktor en Esther Middelburg, september 1999. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 8