Rugby competitie gewijzigd Favorieten blijven overeind Irma Heeren start in Aimere Hoek achtervolgd door blessureleed Oemoemenoe raakt Benjamin Mast kwijt aan Stade Toulouse i Recordaantal zwemmers in Ganzetrek en Kanaalrace uitslagen ©ost!«.£ap<e8Be- Dgnte8«9or«fl Afwezig Oostkapelle: Stefan Meerman (ziek), Michael Ca- benda (langdurig uitgeschakeld wegens ziekte van Pfeiffer). Bijzonderheden: over de inzet baarheid van Angelo Schaalje bestaan twijfels. De aanvaller kampt met een knieblessure. Toch denk ik dat we klaar zijn voor de competitie", zegt trai ner Stoffel Schipper. „We creë ren kansen, alleen het benutten ervan is nog een probleem." Schipper vindt dat Oostkapelle in de thuiswedstrijd tegen Din- teloord nog wat goed te maken heeft. „Vorig jaar zijn we voor eenrestant van een halfuur naar Dinteloord geweest. We begon nen met een 1-0-voorspong, maar binnen de kortste keren stond het 3-1 voor Dinteloord. Dat moet nu maar eens worden rechtgezet." Veere=SSC55 Afwezig Veere: Jason Blom- maert (enkelblessure). Bijzonderheden: ,,Het veld ligt er goed bij, het weer wordt fan tastisch, dus wat wil je nog meer", zegt oefenmeester Hans de Nooijer. „We kijken uit naar het competitiebegin en zijn vast van plan om in onze eerste thuiswedstrijd meteen een goed resultaat neer te zetten." Aïnemiaiden- RS|so©B'sa Afwezig Arnemuiden: Werner Blanckaert (knieblessure). Bijzonderheden: Arnemuiden kende een prima oefencampag ne, waarin het twee tegenstan ders van formaat tegenkwam. Dat waren TSC (4-2-winst) en RCS (0-1-zege). „Ik weet nog niet precies waar we staan, maar ik heb er wel alle vertrou wen in", zegt trainer Adriaan Nieuwenhuyse. Tegenstander Rijsoord rekent zich tot de kampioenskandida ten in de eerste klasse. De ploeg maakte afgelopen dinsdag in het Amstel districtsbekertoer nooi indruk met een 5-1-zege op zaterdag-eersteklasser Iieer- jansdam. „We kunnen onze borst natmaken", meent Nieu- wenhuijse, „maar Arnemuiden is natuurlijk voor niemand door Hans Markusse VLISSINGEN - Het Middel burgse Oemoemenoe en de Goe- se Rugbyclub Tovaal zijn de competitie, die zondag begint, ingedeeld in de tweede klasse Zuid. De Zeeuwse ploegen krij gen te maken met RCE/PSV (Eindhoven), Oldfants (Eindho ven), Hookers (Hoek van Hol land), RRC 2 (Rotterdam), HRC 3 (Den Haag), Ducks (Boxtel) en Wasps (Nijmegen). Een jaar na de inkrimping tot acht teams heeft de Nederland se Rugby Bond de tweede klas sen alweer uitgebreid tot tien teams, die een hele competitie afwerken. Bij beide verenigin gen worclt enthousiast gerea geerd op de nieuwe competitie- -opzet. Trainer/speler Jan Albregtse van Oemoemenoe: „In de nieuwe opzet bestaat de competitie uit meer wedstrij den. Vorig seizoen moesten er bovendien in de degradatie- en promotiepoules een ongelijk aantal uit- en thuiswedstrijden worden gespeeld. Dat geeft al tijd een vertekend beeld." De Middelburgse formatie zag een aantal belangrijke spelers vertrekken. Laurent Daugé, die 16 maanden vervangende dienstplicht vervulde bij Total en vorig seizoen topscorer was, keerde terug naar Frankrijk. Tomas Fransen kampt nog met de naweeën van een knieblessu re en vertrekt over enkele maan den weer voor een nieuwe we reldreis. Daarnaast verloor Oemoemenoe Benjamin Mast, die in Nederland gezien wordt als een van de grootste rugbyta- lenten. Na het behalen van zijn VWO-diploma vond de 18-jari ge jeugdinternational voor een jaar onderdak bij Stade Toulou se, de meest aansprekende rug byclub in Frankrijk. Begrip Jan Albregtse, die met Anne Mieke van Waveren de trainin gen bij de Middelburgers ver zorgt, betreurt het vertrek van de jongste speler van de selectie, maar heeft begrip voor zijn overstap: „Benjamin is een groot talent en kan in Frankrijk enorm veel leren. Bij Stade Tou louse wil hij de basis leggen voor zijn toekomst als internatio nal." Het vertrek van het trio wordt amper gecompenseerd. De eind vorig seizoen begonnen Joep Rozenboom is voorlopig de enige versterking. De voorbereiding op de compe titie verliep stroef. Oemoeme noe werkte een aantal wedstrij den af op het toernooi van Ducks in Boxtel. Voor Jan Al bregtse komt de competitie ei genlijk ook te vroeg: „Op de al gemene ledenvergadering van de bond zijn er meer clubs die ervoor ijveren om de competitie één of twee weken later te laten beginnen, maar tot op heden zijn die verzoeken nog nooit ge honoreerd." Handhaving in de tweede klasse is voor de Middelburgers dan ook de voornaamste doelstel ling van het seizoen. Zondag be gint Oemoemenoe in Den Haag tegen HRC 3, een nieuwkomer in de tweede klasse. De formatie van trainer Ad Buijs is al een maand volop in training en behaalde in oefen duels tegen tweedeklasser Diok Athletic en het Belgische Laak dal aansprekende overwinnin gen. De 49-jarige oefenmeester uit Kloetinge wil voortborduren op het concept van Jos Maessen, die hem aan het begin van het vorige seizoen tal van nieuwe ideeën verschafte. „Door Jos Maessen ben ik het spelletje an ders gaan bekijken. Ik leg de Verantwoordelijkheden binnen en buiten het veld veel meer bij de spelers. Dat heeft tijd gekost, maar ik heb het idee, dat het be gint te werken.". Dit seizoen moeten de Goesena- ren het stellen zonder Hein Pee- ters, die op 41-jarige leeftijd een punt achter zijn rugbycarrière zette. Zijn plaats in de scrum wordt nu opgëeist door Sjors vanHensbergen. De voormalige jeugdspeler deed eind vorig seizoen tijdens de tour naar Barcelona al van zich spreken. Jeugdinternationals Staf Lee mans en Reinier de Haan stro men door naar de senioren. Verrassend Ad Buijs kan putten uit een se lectie van 25 spelers, die naar zijn idee weinig voor elkaar on der doen: „Ik heb nog geen defi nitieve samenstelling van het team voor ogen. In de voorberei ding hebben sommige spelers eens op een compleet andere po sitie gespeeld en dat pakte soms verrassend goed uit. Het is wel duidelijk dat alle spelers zullen moeten knokken voor een plek. Uitgaande van zijn selectie ver wacht Buijs een goed seizoen: ,Tij dens het vorige week gehou den spelersoverleg was de voor naamste doelstelling een plaats in de topvijf en als we gevrij waard blijven van blessures be hoort dat zeker tot de mogelijk heden." Momenteel is de Goese selectie zo goed als blessurevrij. Alleen Peter van Stee (knie) en Jeroen Ammerlaan (heup) zijn nog niet inzetbaar. Op hetzelfde spelers- overleg werd Sjoerd Wartena unaniem gekozen tot teamcap tain. Hij krijgt assistentie van Jacco Korstanje (voorwaarts- captain) en Koen Spaas. Zondag heeft Tovaal nog geen competitieverplichtingen. Het thuisduel tegen Oldfants is uit gesteld, in verband met het Blind Date Toernooi dat op sportpark Plet Schenge in Goes wordt gehouden. |p .*w1 Oemoemenoe moet het dit seizoen doen zonder Benjamin Mast (links met gestreept shirt en kap op het hoofd), een van de grootste rugbyta- lenten van Nederland. De 18-jarige jeugdinternational vertrok voor een jaar naar Stade Toulouse. foto Lex de Meester door Jan Dagevos VLISSINGEN - Aan de voor avond van de competitie wordt Hoek achtervolgd door blessu releed. Nadat eerder Angelo Nijskens (achillespees) en Geert de Poorter (enkel) moesten af haken, staat nu ook Erwin van Wingen buitenspel. De Belg liep dinsdagavond in de oefenwed strijd tegen de beloftes van Cer- cle Brugge een zware enkelbles sure op. Net als Nijskens en De Poorter zal ook hij vandaag ont breken in de uitwedstrijd tegen Dovo. „Dit zijn fikse tegenvallers", vindt Ploek-trainer Frans Ver meulen. „Je praat toch over drie basisspelers. Vooral het ontbre ken van De Poorter zal zwaar door wegen. In ons systeem speelt hij een belangrijke rol. Het wordt voor mij nog een puz zel dat op te lossen. Dovo-Hoek is meteen een kra ker op de eerste speeldag in de hoofdklasse B. Beide ploegen streden de voorbije competitie lange tijd om het kampioen schap. Dovo stelde de titel pas op de laatste speeldag veilig. Bij Liefst 94 boten in Grevelingen Cup SCHARENDIJKE - Op het Gre- velingenmeer worden dit week einde de slotwedstrijden geva ren van de Grevelingen Cup. Maar liefst 94 boten zijn ver deeld over zes categorieën en komen zaterdag of zondag in ac tie. „We houden deze wedstrijd voor de zesde keer, maar hebben nog nooit zoveel deelnemers ge teld", aldus Paulieneke Ver- maat, die lid is van de organisa tie. In mei werd de openingswed strijd van de Grevelingen Cup vanuit Port Zélande gevaren. In juni had de tweede wedstrijd plaats vanuit Bruinisse. De slot wedstrijd begint dit weekeinde. Startpunt is de haven van Scha- rendijke. Vermaat: „Dit week einde wordt het overall-klasse ment opgemaakt. De resultaten van vijf wedstrijden worden bij elkaar genomen, waarbij het slechtste resultaat mag worden afgetrokken." De zeilwedstrijden beginnen zaterdag om 11.30 uur. Zondag verlaten de boten de haven van Scharendijke om 10.30 uur. de ploeg uit Veenëndaal is het nodige veranderd. Zo zijn Mi chel Boerebach (Lelystad), Frank Verkuijl (GWV), Barry Diteweg (Heerenveen) en Arne van de Berg (FC Lisse) vertrok ken. Daar staat de komst van Menno van Appelen (Spaken- burg), Barry Roestenburg (Geinoord) en Marc van Wijk (GWV) tegenover. Net als Hoek kampt Dovo met de nodige problemen. Zo kan de nieuwe trainer Bert van Sas (ex- Huizen) vandaag niet beschik ken over Christian Wolf (huwe lijksreis), Freek Wittenrood (spierblessure), Theo van Laar (geblesseerd) en doelman Mare van Wijk (geschorst). „Vorig seizoen pasten zij zich aan ons aan", weet Vermeulen, „maar onder een nieuwe trainer moet je dat altijd maar afwach ten." Kloetinge Heerjansdam, de tegenstander van Kloetinge, onderging een metamorfose. De club, die vorig seizoen ternauwernood aan de gradatie ontsnapte, mocht tien nieuwe spelers begroeten. Uit de vorige selectie verdwenen negen spelers, onder wie Pippy Pruijmboom (Strijen), Jeroen Struijs (Kozakken Boys) en Walter van de Burg (ASWH). De bekendste nieuwelingen zijn Marco de Laat (DBS) en Peter Stassen (RWH). Kloetinge-trainer Diederik Hiensch zag Heerjansdam vori ge week aan het werk in een oefenwedstrijd tegen Baren- drecht. „Als ik dat niet had ge daan, was ik zaterdag zeker- voor verrassingen komen te staan", vertelt hij. Kloetinge moet het in de thuis wedstrijd stellen zonder Arno. Melaard (knieblessure). Jeffrey van de Velde kampte gisteren nog met de naweeën van een blessure aan het kuitbeen, die hij dinsdag opliep in het duel met NAC. Hiensch gaat er van uit dat Van de Velde fit genoeg is om te spelen. Omdat de schorsing van Niels Lode wijk nog niet binnen is (rood tegen NAC), kan Kloetin ge tegen Heerj ansdam in dezelf de basis starten als tegen NAC. Of dat het geval is maakt Hiensch pas vandaag bekend. Marciano Tjauw-A-Hing, die in de voorbereiding door een bles sure nauwelijks aan spelen toe kwam, begint op de bank. VLISSINGEN - Het Zeeuwse langebaanweekend zwemmen met vandaag de Ganzetrek in Wilhelminadorp en morgen de Kanaalrace in Vlissingen mag zich in een grote belangstelling verheugen. De organisaties hebben overuren gedraaid om alle inschrijvingen te kunnen verwerken. In Wilhelminadorp komen ruim 400 zwemmers aan de start, in Vlissingen gaan zon dag maar liefst 460 deelnemers te water. Het is voor de langebaanzwem- mers in Nederland het laatste weekeinde waarin nog punten zijn te scoren. De Ganzetrek is e?n twee kilometerwedstrijd en de Kanaalrace gaat over drie ki lometer. Vooral deze laatste wedstrijd is belangrijk, omdat het de laatste driekilometer- wedstrijd van het seizoen is. Beide evenementen krijgen een topbezetting. Alleen Remco Folkertsma blijft thuis. De vrije slagzwemmer van het seizoen heeft alles al gewonnen en kan niet meer van de eerste plaats worden verdreven. De overige klassementsleiders zijn er wel. In Vlissingen komt een record aantal zwemmers aan de start. De grootste groep wordt ge vormd door de vrije slagzwem mers bij de mannen. Maar liefst 85 mannen gaan bij het boten huis bij de Keersluis van start en het zal geweldig moeilijk wor den om een goede startpositie te bemachtigen. Wellicht is het no dig om een prominentenstart in Ketelaars en Reuter bereiken halve finales tennistoernooi Vlissingen Atletiek Estafette Een noviteit is de 3x250 meter verbroederingsestafette. Elke ploeg bestaat uit drie zwem mers van verschillende vereni gingen. Zij moeten achtereen volgens vrije slag, schoolslag en Vlinderslag zwemmen. Er zijn twintig ploegen toegelaten. De schoolslagnummers zijn tra ditioneel matig bezet. Koe wacht zwemt voor het kampi oenschap van Nederland en neemt geen enkel risico. De Zeeuws-Vlamingen komen met een complete ploeg aan de start. Voorde Zeeuwen is dit weekein de het slot van het seizoen. Na afloop zal in Vlissingen bekend worden wie de Zeelandbekers van dit seizoen mee naar huis mogen nemen. De strijd om de landelijke bekers is nog niet be slist. Daarvoor moet de laatste wedstrijd in Roermond nog worden gezwommen. van onze sportredactie VLISSINGEN - De favorieten bleven gisteren overeind bij het ING/Schipper Accountants A- tennistoernooi in Vlissingen. Hanneke Ketelaars had in de kwartfinale geen problemen met Mireille Bink. De als eerste geplaatste speelster hoefde slechts drie games af te staan, 6- 2 en 6-1. Bij de mannen bereikte de nummer één van de plaat singslijst Marcel Reuter de hal ve finales. Ketelaars, die met Doetinchem in de hoogste klasse van de lan delijke competitie onlangs kampioen werd, lijkt op weg naar een nieuwe toernooizege. De speelster uit Mariaheide is in topvorm. Vorig jaar schreef ze het gerenommeerde toernooi ook al op haar naam. Claudia Reimering, die op de plaatsingslijst als derde/vierde staat geklasseerd, versloeg in de kwartfinales Daniela Puplink- huisen. De Rotterdamse won in twee sets, 6-1 en 6-3. Stephanie Gomperts uit Den Haag was in twee sets te sterk voor Vanessa Elmendorp. Het werd twee keer 6-4. Gomperts is in Vlissingen als tweede geklas seerd. Annemarie Mikkers uit Veldhoven haalde cle halve fina le. Nadat zij tegen provinciege- note Van cle Tillaart (Heeswijk) de eerste set had verloren, stelde zij in de tweede en derde set orde op zaken: 6-3,2-6 en 2-6. Mannen Bij de mannen moest Marcel Reuter in zijn kwartfinalepartij afrekenen met Maarten Paas. Zonder slag of stoot ging dat niet. Met name in de eerste set had Reuter de nodige proble men met zijn opponent. Het werd uiteindelijk 7-5. In de tweede set was Reuter sneller klaar: 6-2. De als tweede geplaatste Maar ten Bok ging ook door. De Bra bander versloeg Stefan Weeda uit Rotterdam, Het werd 6-2, 7- 5. Ook Wouter Standaart vol deed aan de verwachtingen. Hij waste sterk voor Huib Troost, 6- 3, 6-4. Als laatste voegde Bart Beks zich bij de laatste vier. Hij won van Meivin van den Heide, 4-6, 7-5 en 6-3. De indeling van de halve finales van vandaag is als volgt: vrouwen enkel: Hanneke Ketelaars-Annemarie Mikkers (12.00 uur); Stephanie. Gomperts-Claudia Reimering (14.00 uur): mannen enkel: Maartijn Bok-Bart Beks (12.00 uur), Marcel Reu ter-Wouter Standaart (14.00 uur). Hanneke Ketelaars stijlvol in actie in haar partij tegen Mireille Bink. Ketelaars plaatste zich bijna moeiteloos voor de kwartfinales. foto Ruben O reel doorSjaakSinke ALMERE - Irma Heeren doet alle verwach- tingingen in mee aan de triatlon van Aime re. Ilceren, afkomstig uit Middelburg en al weer geruime tijd wonend in Zeewolde kreeg vorige week vrijdag zin om mee te doen aan de hele triatlon in Aimere. Ze bel de de organisatie en werd prompt inge schreven voor Europees kampioenschap. „Naarmate vier september naderde kreeg ik steeds meer zin om mee te doen"aldus Hee ren, die de wedstrijd in 1994 won en in 1995 tweede werd. „Op het laatste moment in schrijven ligt mij het beste. Het liefst fixeer ik mij niet op een wedstrijd, zodat ik mij ontspannen kan voorbereiden, Mijn over winning op het NK halve triatlon in Stein heeft ertoe bijgedragen dat ik op de hele tri atlon start. Aan mijn duurvermogen zal het niet liggen". Over haar kansen op de overwinning is ze Brussel. Ivo van Damme Memorial, Gol den League. Mannen. 100 m: 1. Surin (Can) 10,04,2. Drummond (VSt) 10,08,3. Streete-Thompson (Cay). 200 m: 1. Mi chael Johnson (VSt) 19,93, 2. Claudinei da Silva (Bra) 20,10,3. Surin 20,21,4. Ste vens (Bel) 20,31, 8. Van Balkom (Ned) 20,65.800 m: 1Kipketer (Den) 1.42,29,2. Sepeng (ZAf) 1.42,69, 3. Kimutai (Ken) 1.42,69. 1500 m: 1. Ngeny (Ken) 3.29,19, 2. Benson Koech (Ken) 3.32,09, 3. Rotich (Ken) 3.32,68,7. Liefers (Ned) 3.35,60,16. Koers (Ned) 3.45,43. 3000 m: 1. El Guer- rouj (Mar) 7.23,09 (bwp), 2. Benjamin Li- mo (Ken) 7.33,86, 3. Sghir (Mar) 7.34,14. 10.000 m:1.Kamaihi (Ken) 26.51,49 (bwp 2. Mourhit (Bel) 26.52,30 (ER), 3. Paul Koech (Ken) 27.10,38. 110 mh: 1. Crear (VSt) 13,15, 2. Wade (VSt) 13,18, 3. Kor ving (Ned) 13,32.3000 m steeple: 1. Bar- masai (Ken) 8.03,08,2. Boit Kipketer (Ken 8.07,08, 3. Kosgei (Ken) 8.007,10, 15. Vroemen (Ned) 8.29,01. Discus: 1. Riedel (Dui) 66,44 m. Speer: 1. Gatsioudis (Gri) 87,26. Polshoog: 1. Hartwig (VSt) 5,95. Ver: 1. Pedroso (Cub) 8,40. Vrouwen. 200 m: 1Miller (VSt) 22,24, 2. McDonald (Bah) 22,46,3. Ferguson (Bah) 22,48. 800 m: 1. Masterkova (Rus) 1.57,58, 2. Mutola (Moz) 1.57,67, 3. For- manova (Tsj) 1.57,91. 3000 m: 1. Szabo (Roe) 8.25,82, 2. Ouaziz (Mar) 8.27,01, 3. Carla Sacramento (Por) 8.32,45. 400 m horden: 1Bidouane (Mar) 53,78,2. Hem- mings (Jam) 53,91, 3. Gloer (VSt) 53,99. Hinkstapsprong: 1. Tsiamita (Gri) 14,83 m. Hoog: 1. Bergqvist (Zwe) 1,97. Hockey realistisch: „De Australische Robyn Rooc- ke, die vorig jaar Aimere won in 9 uur 13 mi nuten 31 seconden, moet je niet uitvlak ken." De snelste tijd van Heeren was die in 1995:9 uur 26 minuten en 36 seconden. In totaal gaat een dertigtal vrouwen op za terdagmorgen half acht vanaf het surf- strandje aan het Gooimeer van start voor het eerste onderdeel: 3.8 kilometer zwem men. Daarna volgen 180 kilometer fietsen en ruim 42 kilometer lopen. Padua. EK mannen. Groep A: Polen - Rus land 3-4 1 -2). Stand: 1Engeland 2-6 (11- 2), 2. Nederland 2-6 (9-1), 3. Frankrijk 2-3 (4-6), 4. Rusland 2-3 (5-10), 5. Polen 2-0 (4- 8), 6. Ierland 2-0 (2-8). Groep B: Wales - België0-1 (0-1), Zwitserland-Italië 2-1 (1- 0), Duitsland - Spanje 0-0. Stand: 1. Bel gië 2-6 (6-3), 2. Duitsland 2-4 (6-0), 3. Zwitserland 2-4 (4-3), 4. Wales 2-1 (2-3), 5. Spanje 2-1 (3-5), 6. Italië 2-0 (1-8). Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 3 september: 4-6-7 -11-16-30-32-34-36-43-56-57-60-61 -62-65-68-70-74-75. (onder voorbehoud) Tennis New York, US Open, 29 miljoen gulden. Mannen enkelspel, tweede ronde: Kro- slak (Slw) - Goldstein (VSt) 5-7 6-46-4 6-3, Van Barneveld trekpleister op darttoernooi TERNEUZEN - Met zo'n twee honderd inschrijvingen kent het Jumbo-Darttoernooi zondag in Terneuzen een groot aantal deelnemers. Trekpleister van het. evenement is Raymond van Barneveld, die het omstreeks half zeven in een demonstratie- partij opneemt tegen, de win naar van het toernooi. De wereldkampioen brak enke le weken geleden zijn enkel en moest daardoor verschillende wedstrijden afzeggen. „Volgens zijn managementbureau komt hij absoluut", verzekert Jacque line de Witte van de organise rende dartclub Driewegen. Het toernooi, dat in sporthal Oude Vaart wordt gehouden, begint zondag om 13.00 uur. Clement (Fra) - Chang (VSt) 6-3 6-3 6-4, Malisse (Bel) - Mamiit (VSt) 3-6 6-3 6-7 7-6 6-2, Escude (Fra) - Moya (Spa/8) 6-1 6-41 - 0 opgave Moya, rugblessure, Rusedsld (Eng/9) - Prinosil (Dui) 6-4 6-3 6-1, Nor man (Zwe) - Pozzi (Itas) 6-3 6-4 6-4, From- berg (Aus) - Hipfl (Oos) 5-7 6-3 6-4 6-4, Haas (Dui) - Puerta (Arg) 6-2 6-3 2-6 6-7 6- 1, Pïoline(Fra)- Burgsmüller(Dui)7-61-6 6-3 3-6 6-2. Vrouwen: Enkelspel, tweede ronde: Da venport (VSt/1- Dragomir (Roe) 6-0,6-2, Pierce (Fra/5) - Leon Garcia (Spa) 6-2 6-3. Derde ronde: Sanchez Vicario (Spa/10) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-2, Huber (Dui) - No- votna (Tsj/8) 6-3 6-2, Venus Williams (VSt/3) - Nagyova (Slw) walk over, Hingis (Zwi/1) - Klösel (Dui) 6-3 6-1, Mary-Joe Fernandez (VSt) - Van Roost (Bei/13) 7-5 6-0, Lichovtseva (Rus) - Spirlea (Roe) 6-1 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Farina/Hab- sudova (Ita/Slw) - Spirlea/Vis (Roe/Ned) 6-3 6-3, Noorlander/Wartusch (Ned/Slw) - Likhovtseva/Sugiyma (Rus/Jap/4) 1-6, 6-3 6-3. Voetbal Kwalificatie EK onder 21 jaar. Groep 6: Oostenrijk - Spanje 1-2. Stand: Spanje 6- 18, Nederland 7-15, Israel 5-7, Cyprus 5- 4, Oostenrijk 7-0. Districtsbeker voor reserveteams. Poule 1: Arnemuiden 2-Dauwendaele 2 4-1; Heinkenszand 2-Middelburg 2 4-2. Poule 2: AZVV 2-Hoek 2 2-1; Tern Boys 2- Zaamslag 2 1-1. Poule 3: Arendskerke 2- Kapelle 2 3-1; Kloetinge 2-SSV 2 3-1Pou le 4: Nieuwland 2-Serooskerke 2 1-5; Veere 2-Meeuwen 2 0-1. Poule 5: Rillan- dia 2-Yerseke 2 1-3; Kruiningen 2-Krab- bendijke 2 1-6. Poule 6: Bruse Boys 2- SKNWK 2 2-1; Brouwershaven 2-WIK 2 8- 0. Poule 7: Apollo 2-Goes 2 0-3; Wemel- dinge 2-Hansw Boys 2 4-1. Poule 8: Col Boys 2-Cortgene 215-2; Kats-Mevo 2 2-7. Poule 9: Borssele 2-Nieuwdorp 2 2-9; SVR 2-Hoedekenskerke 2 0-7. Poule 10: DFS 2-Wissenkerke 2 6-1; ZSC 2-Duive- land 2 3-6. Poule 11: Axel 2-Clinge 2 1-3; Graauw 2-HVV 2 0-2. Poule 12: Hontenis- se 2-SDO 2 5-3; Steen 2-Hulsterloo 2 2-1. Poule 13: Luctor2-Oostkapelle2 0-6;VCK 2-Wolfaartsdijk 2 2-2. Poule 14: Aarden burg 2-Oostburg 2 6-3; Zeel Sport2-Bres- kens 2 1-6, Aardenburg-Breskens 2-0. Poule 15: Jong Ambon 2-Middelburg 2 0- 4; Walcheren 2-RCS 2 0-11. Poule 16: Ter- neuzen 2-Vogelwaarde 2 2-0; Sluiskil 2- Corn Boys 23-1. Poule 17: Lew Boys 2-Pa- trijzen 21 -1Vlissingen 2-Zeelandia 2 4-1. Poule 18: Koewacht 2-Phïlïppine 2 0-3; Spui 2-IJzendijke 2 11-2. Poule 19: Beve landers 2-Renesse 2 1-2(gestaakt); Zie- rikzee 2-Zonnemaire 18-0. Poule 22; Smerdiek 2-NOAD'67 2 1-3; WHS 2-Thol Boys 2 3-4. Poule 24: Lepelstr. Boys 2- SPS 2 2-2; Stavenïsse 2-Steenbergen 2 0- 2. Naar tweede ronde Zeeuwse reserve beker: Arnemuiden, Zaamslag, Kloetin ge, Veere, Bruse Boys, Goes, Yerseke, Nieuwdorp, Mevo, Duiveland, HVV, Steen, Oostkapelle, Zeel Sport, Middel burg (zon), Terneuzen, Vlissingen, Phi lippine en Zierikzee. Naar tweede ronde West-Brabantse beker: SPS en WHS. Waterpolo Florence. EK mannen. Groep A: Grieken land - Slowakije 8-3(1-1 2-13-1 2-0), Hon garije - Slovenië 11-3 (4-0 0-0 4-1 3-2). Groep B: Rusland - Joegoslavië 9-8 (3-2 1-4 2-0 3-2), Roemenië - Duitsland 3-5 (0- 11-01-31-1), Spanje - Nederland 11-8 (2- 2 4-1 3-3 2-2). Stand: 1Spanje 2-4,2. Rus land 2-4, 3, Joegoslavië 2-2,4. Duitsland 2-2,5. Roemenië 2-0,6. Nederland 2-0. Wielrennen Tour de 'I Avenir, tweede etappe Plum- elec - St.Brevin-les-Pins: 1Wrolïch (Oos) 149,5 km in 3.19.54, 2. Nazon (Fra), 3. Chouffe (Fra), 4. Barbosa (Por), 5. Renier (Fra),. Algemeen klassement: 1. Tram- pusch 6.51.33,2. Osa 0.11,3. Renier 0.25, 4. Ludewig (Dui), 5. Bouyer (Fra) 0.34. Almelo. Nacht van Almelo. 1Den Bakker 85 km in 1.54.18,2. Virenque (Fra) 0.04,3. Voskamp, 4. Hoffman, 5, Kemna.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23