Tankstations vallen buiten de boot PZC Eigen Kweek luidt jubileum in Biervliet kan nu weer écht tennissen Westkade Sas wordt opnieuw ingericht zeeland 16 Routeplannen N61 laten benzinepomphouders links liggen K ^3 "DeVoorzoig-Sinke A Grafmonumenten FAMILIEBERICHTEN bezorgers(sters) TERNEUZEN KOM WERKEN BIJ DE PZC KANDIDATEN GEZOCHT Wilhelm (6oJ NO ENS® Achter het nieuw zaterdag 4 september 1999 door Sheila van Doorsselaer BIERVLIET - De tankstation houders van Texaco in Biervliet en Esso in IJzendijke zijn boos op Rijkswaterstaat Zeeland (RWS) en eisen een gesprek. Bei de benzinestations, gelegen aan Rijksweg N61, zijn in drie van de vijf alternatieven voor de nieuwe N61 gepland buiten de route. De uitbaters vrezen voor het voortbestaan van de tank stations als de plantekeningen niet worden herzien. RWS vindt bet nog te vroeg om een uit spraak te doen omdat er nog geen keuze is gemaakt tussen de alternatieven. Indien de keuze valt op het au toweg-, stroomweg- of gebieds- ontsluitingsweg-alternatief, dan kunnen M. de Pooter van Texaco en J. Aers van Esso ern stig worden gedupeerd. Het tra cé van de N61 wordt dan bij Biervliet enkele honderden me ters verlegd. De huidige weg wordt een parallelweg voor slechts landbouwverkeer, dus is het voor de overige weggebrui kers niet meer mogelijk om bij Texaco te tanken. De nieuwe routes bij IJzendijke zijn zó in getekend dat de nieuwe N61 dwars over het Esso-station ko men te liggen. Alleen bij het nulplus- en het meest milieu vriendelijke alternatief wordt het huidige tracé in ere gehou den. „Zonder verkeer kan een Trimlopen rond Axel AXEL - Road Ruiming Axel houdt dit seizoen voor de twaalfde keer vier trimlopen. De eerste loop begint zaterdag 11 september om 14.45 uur van af sporthal 't Sportluis. De jeugd loopt eerst vijfhonderd meter. Eenkwartiertjelaterver- trekken de deelnemers aan de vier. zeven en twaalf enhalve ki lometer door het landelijk ge bied rondom Axel. Bij elke trim- loop ontvangt iedere deelnemer bij inschrijving een gratis lot. De trekking vindt plaats bij de laatste wedstrijd. Na 11 sep tember komen de sportievelin- gen nog aan bod op de zaterda- gen 25 september, 16 oktober en 13 november. tankstation nou eenmaal niet bestaan, er zal dus echt wat moeten veranderen", zegt De Pooter. „Ik had al geruchten ge hoord dat de situatie voor ons zou verslechteren, maar ik heb het pas op de deze week gehou den inloopavond van RWS met eigen ogen gezien dat het zo was. Ik ben natuurlijk niet blij en heb direct een gesprek met Rijkswaterstaat aangevraagd." Aers heeft al een bezwaarschrift opgesteld dat hij donderdag de deur uit heeft gedaan. Ook hij eist een gesprek. Aers:„Als de plannen doorgaan, dan is dat een catastrofe voor ons. We gaan er dan ook zeker tegenin. In IJ zendijke werken vijf mensen, het kan toch niet zo zijn dat het tankstation ophoudt met be staan? Het is erg voor ons, maar voor het verkeer nog erger, want die kunnen dan kilometers lang niet tanken. Dat ziet het Rijk vast ook niet zo zitten." Water De Pooter kan nog niet zeggen wat de toekomstplannen zijn als de keuze valt op een van de drie voor hem ongunstige routes. Aers. daarentegen is niet van plan te stoppen. Aers: „Wij gaan dóór. Desnoods op een andere locatie, maar wij blijven het verkeer langs de N61 bedienen. Er zal heel wat water over de Westerscheldetunnel stromen, voor wij gaan sluiten." Beide tankstationhouders wachten verder eerst het gesprek met RWS af, voor zij zich gaan be zinnen op verdere actie. Volgens B. Geleijnse, voorlich ter van Rijkswaterstaat en be last met het project N61, zal er de komende tijd nog gezocht worden naar oplossingen die passen binnen het raamwerk van de plantekeningen. Geleijn se: „Allereerst moet er, na gede gen onderzoek, een van de vijf alternatieve routes worden ge kozen. Daarop volgt een officië le inspraakronde en het is De Pooters' en Aers' goed recht om te reageren. Ais de keuze van het tracé eenmaal vastligt, dan kunnen we gaan bekijken of we misschien voorzieningen kun nen treffen die het voortbestaan van beide tankstations kunnen garanderen. Nu is het nog veel te vroeg om al een pasklare oplos sing voor het probleem te ge ven." De boerenblaaskapel Eigen Kweek bijt het spits af van het muziekfeest. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer ZUIDZANDE - Zo'n vijftien muzikanten van de Koninklij ke Muziekvereniging Veronica uit Zuidzande vormden vrij dagmiddag de gelegenheids- boerenkapel Eigen Kweek en luidden op deze manier het feestweekend van Veronica in. De muziekvereniging bestaat dit jaar 125 jaar en dat wordt gevierd met een weekend dat bol staat van de muzikale hoogstandjes. Het feest speelt zich voorna melijk af in de grote feesttent op het voetbalveld aan de Loodijk in Zuidzande. De 43 leden van Veronica zijn don derdag tot 's avonds laat bezig geweest om de tent op te zetten en te versieren. Kleine ge kleurde vlaggetjes hangen in de top en langs het tentzeil zijn oude vaandels en foto's van de muziekvereniging opgehan gen. Bijna een kwart van de tent wordt in beslag genomen door het podium, want daar is het natuurlijk om te doen. Na de vrolijke openingsnoten van Eigen Kweek, werd de tent 's avonds gevuld met heel an dere ritmes. Het orkest Latina werkte zich helemaal in het zweet om opzwepende Zuid- Amerikaanse muziek te bren gen. Nieuw Leven Zustervereniging' Nieuw Le ven uit Kamerik komt van daag (zaterdag) op bezoek om de nauwe banden met Veroni ca weer aan te halen. Als zij 's avonds in de feesttent geza menlijk de laatste noten van een groots concert geblazen hebben, worden een aantal ju bilarissen in het zonnetje ge zet. Tien leden ontvangen een bloemetje omdat zij van 12,5 tot 40 jaar lid zijn van Veroni ca. Dirigent R. D'Herck wordt nog eens extra in de schijnwer pers gezet omdat hij al vijftien jaar met het stokje zwaait en volgens de leden van Veronica „de muziekvereniging heeft gemaakt tot wat ze nu is." Zuidzande staat morgen (zon dag) helemaal in het teken van het 23e West Zeeuwsch- Vlaamse Muziekfestival. Het dorp is na 15 jaar weer aan de beurt om het festival tot een succes te maken. door René van Stee BIERVLIET - Tennisvereniging Biervliet is klaar voor de vol gende eeuw. Op het tennispark zijn twee gloednieuwe all- weather-kunstgrasbanen aan gelegd. Tevens is het hekwerk vernieuwd, is er een terras aan gelegd en zijn de twee banen voorzien van verlichting. Alvorens zich te storten in het feestgedruis, met ondermeer een optreden van Sjacko de Braai, werden eerst de officiële handelingen ter ere van de ope ning van het grondig gereno veerde tennispark verricht. Wethouder P. Hamelinck van sportzaken en sportambtenaar S. Lijbaart, die namens de ge meente Terneuzen sterk hebben geijverd voor een financiële bij drage uit deze hoek, namen deze plichtplegingen voor hun reke ning. Onder grote publieke be langstelling sloegen de heren een balletje op baan 1. Ook kre gen beiden een seizoenkaart aangeboden voor het jaar 2000. In zijn openingswoord keek voorzitter Peter Zeegers terug op de 40-jarige geschiedenis van TV Biervliet. Een periode waarin de club vooral tijdens de jaren zestig toonaangevend was in de regio. Hij sprak de ver- wachting uit dat deze tijden vais weleer spoedig zullen terugke ren. Een trend die onder impuls van een enthousiast bestuut overigens enige jaren terug a! was ingezet en volgens Zeegers vooral het laatste jaar in een stroomversnelling is geraakt Ook vergat hij de onontbeerlij. ke steun van sponsors, de vele vrijwilligers en de subsidie vat 25Ö00 gulden van de gemeente Terneuzen niet. „De mensen zijr, blij dat er weer leven in onze club zit. De betonbanen zijn in- geruild voor een aantrekkelij kere en onderhoudsvriendelijke ondergrond. Hierdoor zijn velei weer teruggekeerd op het oudi nest. Begin vorig jaar haddet we 7 0 leden en nu zitten we alof 137, onder wie 40 jeugdleden Jeugdleden aan wie we vee aandacht zullen besteden 'mg onder meer clubtrainingen on der leiding van Johnny Black- man.", zei Zeegers. door Conny van Gremberqhe SAS VAN GENT - De Westkade in Sas van Gent gaat binnenkort op de schop. Burgemeester en wethouders willen de weg zo snel mogelijk voorzien van een nieuwe asf alt- laag en op diverse plaatsen ver keersremmers aanbrengen. Voor dat werk wordt de raad ge vraagd 554.000 gulden beschik baar te stellen. Het zware vrachtverkeer heeft spoorvor ming op de Westkade veroor zaakt. Langer uitstel maakt herstel van het wegdek alleen maar duurder. Daarom wil het college nu handelen. Ook omdat de provincie dit naj aar haar deel van de kadeweg onder handen neemt. Het in één keer uitvoeren van de wegwerken levert een besparing op van 40 mille. Ter hoogte van de fabrieken Ce- restar en Zuidchemie komt een aantal wegversmallingen. Ver der komen er verhoogde derm- pels op de kruisingen bij het parkeerterrein van Cerestar en Westkade-Oostdam.De com missie voor openbare werker buigt zich maandag 6 septem ber over het voorstel. De fracties worden verder ge vraagd hun licht te laten schij nen over een aanvraag van rijksdienst Landelijke gebic-c die de planologische medewet; king van de Sasse raad vraag: voor de inrichting van ee nieuw natuurgebied in Autrichepolder, noordelijk re. Westdorpe. De rijksdienst wir recent 21 hectare landbouw; grond te verwerven. Dat perce willen cle gezamenlijke overhi- den inrichten als plas-drasgt bied. Het gebied gaat onderde uitmaken van de ecologisè verbindingszone tussen natuc gebieden aan de oost-en we zijde van het Kanaal Gent-ll neuzen. De raad wordt verzo:' de bestemming van het gebied wijzigen van landbouwgrond! natuurgebied. De commissievergadering int. gemeentehuis van Sas van Ge begint om 19.00 uur. Door uw overweldigende blijken van medeleven - in welke vorm dan ook- tijdens het ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa CORNELIS ADRIAAN GOEDEGEBUURE (Kees) is het helaas onmogelijk gebleken om u allemaal per soonlijk te bedanken. Wij waarderen uw belangstelling enorm en willen u langs deze weg laten weten dat dit ons tot steun was en nog steeds is. Onze bijzondere dank gaat uit naar Ds. S. A. v.d. A. H. Goedegebuure-Geldof Adri en Dinv Goedegebuure-Wondergem Marcel en Gabrielle Viktor en Esther Haak. Middelburg, september 1999. koor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad GwE Uitvaartverzorging' vgS&Sc 1 Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113-216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke UITVAARTVERZORGING een verzorgie uiman in vertrouwde ffanfen verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen depositostortingen/verzekeringen Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20 - Vlissingen tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uilvaarlleiders: Middelburg: H.G. van Zalen en PJ. Meerveld Oost-Souburg: G.P. Sinke - Koudekerke: P. van Tie OM STEEDS BI] STILTE STAAN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte ïn natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. ZANDEE DE KUIJPER N ATÜU R STE EN Goes: "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West Telefoon {0113) 216555 Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 Hunt u tijdens kantooruren afgeven bij de volgende PZC-kantoren: I Oostsouburgseweg 10 Vlissingen: Voorstad 22 Axelsestraat 16 I 's Gravenhofplein 4 Grachtwes 23 Kantooruren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17,00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Belten of faxen kan ook. Tijdens kantooruren én (uitsluitend voor overlij- dens-/geboorte advertenties) maandag t/rn vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondag avond van 20.00 tot 22.00 uur TELEFOON: FAX: (0118) 484000 (0118) 470100 C E Z O C H T DAGBLADBEZORGERS ZONDER NIEUWE HELDEN IS DE KRANT NERGENS Wij zoeken met spoed voor voor de bezorging van de PZC Sollicitaties kunt u richten aan: PZC Postbus 18 4380 AA Vlissingen. Bellen gaat nog sneller! 0115-686006 voor div. horecabedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vereist: 50.000,- eigen middelen; Sociale Hygiëne en Middenstan.d/AOV. Heineken Brouwerijen Zeeuwsch-Vlaanderen Tel. 0114-313073 DUBBELGLAS 10 jaar fabrieksgarantie concurrerende prijs Vraag vrijblijvende informatie bij Zaamslag, Bedrijvenstraat 1 Tel. 0115-431692/431571 /aar *4«/i jelef00" Centi'W 'l"r«ag/sm Wit en wc, '"'Hpnfer Wax Ver ^vangen Officieel Dealer KPN Telecom vraag vrijblijvend offerte aan de telecom vakhandel bij u in de regio. BEL 0114 370 370 Telecom Z UID BV. Telecommunicatie Automatisering Kees Kaijser Pieter Borm Tolweg 59 4561 RL Hulst officieel dealer kpn telecom Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum, Van Dishoeckstraat 620 Vakmanschap in Ieder of stof. effen, gestreept of gérüit, oftewel: honderden mogelijkheden voor elk interieur. Kom eens kijken in onze showroom, de nieuwste trends en ouderwetse kwa liteit onder één dak. Meekrapweg 26, 4571RX Axel T: (0115)562238 F: (0115)563033 VLUCHTELING 15 miljoen vluchtelingen Vergeet ze niet Giro 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 12