Van Lenten toch verder bij Kwiek sknwk tegen wik Stiekeme strijd op het water Schouwse keepers beginnen training Volleyballer uit Sommelsdijk bedenkt zich tussen burgh en bru J topper eerste speeldag Zaalvoetbal Zierikzee raakt Tweewieler Bouwman kwijt door Ben Hameeteman SOMMELSDIJK - Niets is zo veranderlijk als de mens. Neem nu volleyballer Eelco van Len ten. De speler van mannen 1 bij Kwiek kondigde vorig seizoen nog zijn vertrek aan. De om standigheden waardoor hij in eerste instantie afhaakte, zijn evenwel zo ten goede gekeerd dat Van Lenten onlangs besloot te blijven bij de Bruse club. „Ik heb er weer veel vertrouwen in", aldus de in Sommelsdijk woon achtige volleyballer. Na een omweg via judo, voetbal en zwemmen kwam Eelco van Lenten op zijn elfde in contact met de volleybalsport. De toen in Dirksland wonende Van Len ten sloot zich aan bij het plaat selijke Olympia. Toen de volley- balafdelingterziele ging, stapte hij over naar Intermezzo in Mid- delharnis. Hier wist Van Lenten al op 15-jarige leeftijd door te dringen tot het eerste mannen- team. Het was ook in deze perio de dat hij samenspeelde met de later eveneens naar Kwiek ver trokken Michel Versaevel. Eelco van Lenten voelde zich altijd het prettigste in de rol van spel verdeler. Zes jaar geleden sloot de nu 23- ja rige Eelco van Lenten zich aan bij volleybalvereniging Kwiek in Bruinisse. Met name tijdens de drie daarop volgende seizoe nen voelde hij zich als een vis in het water. „Dat was een leuke periode. Met trainer Tony van Breda en een team dat vocht voor elkaar en steeds aan de top kon meedoen. We hadden naar mijn idee zelfs voldoende kwa liteit voor de promotieklasse", vertelt Van Lenten. Minder plezier Over de afgelopen twee seizoe nen is hij evenwel minder te spreken. Vandaar ook zijn eer dere beslissing met ingang van de komende volleybalcompeti tie Kwiek de rug toe te keren. „Er zijn verschillende factoren die ervoor zorgden dat ik er steeds minder plezier in kreeg. Zo kreeg ik werk met continu diensten. waardoorik nietaltijd meer kon trainen en soms zo uit bed een wedstrijd moest gaan spelen. Vervolgens vond mijn vriendin het steeds minder ple zierig dat ik met volleybal bezig was. En de trainingen zijn de af gelopen twee jaar veel minder aantrekkelijk geworden. We de den steeds dezelfde dingen. Er was weinig uitdaging meer. Dat had alles te maken met het feit dat Tony ook trainer bij Rijn mond was geworden. En hoe goed zijn bedoelingen ook wa ren, er was toch minder aan dacht voor Kwiek. Dit alles ging ten koste van het team." Tot overmaat van ramp raakte Kwiek twee seizoenen geleden ook nog eens een dragende spe ler als Remon van Boven kwijt aan Rijnmond. Terwijl vorig jaar Dirk-Michiel Roest in ver band met zijn werk het volley ballen liet voor wat het was. „Dirk was ook heel belangrijk voor Kwiek. Hij deed het altijd heel goed in de middenaanval", legt de procesoperator uit. Alles bij elkaar opgeteld deed Eelco van Lenten enige maan den geleden besluiten op zoek te gaan naar een andere vereni ging. Hoewel het hem veel moei te kostte, bracht hij Kwiek op de hoogte van zijn beslissing. „Ik vind volleybal nu eenmaal heel leuk. Ook het sociaal gebeuren vind ik belangrijk. Ik heb ple zier in het spelletje als ik het idee heb een inbreng in het team te hebben, zodat er een team op gebouwd wordt." Van Lenten kreeg bij Kwiek- voorzitter Kees Arensman ge hoor betreffende de onaantrek kelijke trainingen en achteruit hollende sfeer. „Pas geleden sprak ik met Kees en hij zei ook dat het klopte en dat alles veel te gezapig was geworden en er geen beleving meer was." Arensman richtte evenwel, me de door het afsluiten van een driejarig sponsorcontract met DSA Software en de groei van het aantal jeugdleden, de blik op de toekomst. Van Lenten: „Kees gaat nu zelf de training/ coaching op zich nemen voor mannen 1. Hij heeft me verze kerd dat de trainingen aantrek kelijker worden en er weer seri eus gewerkt en gespeeld gaat worden. Vanuit de A-jeugd zul len verschillende jongens wor den ingepast en is het de bedoe ling binnen afzienbare tijd tot een sterk team te komen, waar mee we hoger kunnen gaan spe len. En ook door het nieuwe sponsorcontract en de groei van de mini's ziet de toekomst bij Kwiek er positief uit. Na dat ge sprek met Kees heb ik er in ieder geval weer heel veel zin in ge kregen." door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Maandagavond vindt op sportpark Den Hogen Blok de eerste gezamenlijke training plaats voor keepers van Schouwen-Duiveland. Initia tiefnemers Gerard Olijhoek en Jaap van Huizen starten vanaf kwart voor zeven met de jeugd. In samenwerking met diverse instanties wordt op deze manier een uniek project gestart. Maar liefst 27 keepers hebben zich in geschreven voor de speciale keeperstrainingen. Olijhoek en Van Huizen hebben er geen gras over later groeien en zijn besla gen ten ijs gekomen. Alle eilan- delijke voetbalverenigingen zijn aangeschreven en voor de eerste training hebben Van Hui zen en Olijhoek persoonlijk contact opgenomen met de deel nemende doelmannen. „We trainen op veld vijf van Zie- rikzee. Dat is eigenlijk een ter- ZIERIKZEE - De Zierikzeese zaalvoetbalcompetitie, die woensdag (8 september) van start gaat, is haar grootste trek pleister kwijtgeraakt. Tweewie ler Bouwman, kampioen en be kerwinnaar van het seizoen 1998/1999, heeft de recreatieve competitie in sporthal Onder dak ingeruild voor de prestatie- ve strijd bij het district Zuid I van de KNVB. Het vertrek van Tweewieler Bouwman is spijtig omdat het team (met Serge Berrevoets en Erwin en Wilfred Nelissen) at tractief en sterk voetbalde. An derzijds is het begrijpelijk dat de ploeg Zierikzee verlaat: het team is het niveau in sporthal Onderdak ontgroeid. Het enige team dat het Twee wieler Bouwman nog enigszins lastig kon maken, was WIK. De ze twee ploegen streden de laat ste jaren steeds om het kampi oenschap en de beker. Meerdere malen trok WIK in de onderlin ge ontmoetingen aan het kortste eind. Door het wegvallen van Tweewieler Bouwman is WIK de eerste aangewezen formatie om de troon over te nemen. In de eerste klasse zijn er twee nieuwe ploegen bijgekomen: De Pupekop en Café Storm, beiden gepromoveerd uit de tweede klasse. Twee teams zijn van naam veranderd: Autobedrijf Van der Have is Even Buiten ge worden en Toren Boys moToren Boys. De poule wordt gecom pleteerd door L.C. van der Cin- gel, De Gouwe Geit en De Ban- jaard. Uit de eerste klasse is PTT verdwenen. De tweede klasse wordt ge vormd Zeelandia, Studio 't Marktje, Wearhouse, Boa Tarde, Balkan Express, Garage Slager enBraber Groenvoorziening. In die afdeling doet Plein Café uit Bruinisse voor het eerst mee. Dat geldt ook voor Neffen d'Eule en Ankies Kadoshop. Deze twee ploegen uit Ooster- land kwamen vorig seizoen nog uit in de zaalvoetbalcompetitie inBurgh-Haamstede, maar wil len het eens een keer in Zierik zee proberen. De derde klasse bestaat verder uit Stella Boys, SV Dreischor, Profile Tyrec RR en FC Kerkwerve. De teams in Zierikzee spelen al lemaal drie keer tegen elkaar. De competitie eindigt 1 april, de bekerfinale staat 1 maart op het programma en de strijd om de Supercup wordt 8 april ge speeld. rein dat alleen voor jeugd ge bruikt mag worden maar we hebben toestemming van de ge meente Schouwen-Duiveland. Zierikzee stelt de lichtinstalla tie beschikbaar en Mevo de kleedaccommodatie", zet Olij hoek uiteen. Van kwart voor zeven tot half acht worden de jeugdkeepers onderhanden genomen. Tot op heden hebben vijftien kandida ten zich aangemeld. Daarna zijn, van acht uur tot negen uur, de twaalf seniorenkeepers aan de beurt. Slechts WIK'57 en Zonnemaire sturen geen afge vaardigde. Olijhoek: „We staan open voor iedereen. Het is niet zo dat we als we eenmaal begonnen zijn we geen nieuwe keepers meer aannemen." Het ligt in de be doeling dat de eerste maandag van de maand de vaste geza menlijke trainingsavond wordt voor de keepers van Schouwen- Duiveland. Eelco van Lenten (links): „Er was geen beleving meer." foto Marijke Folkertsma Stephan en Erwin Veldman zij-aan-zij in Splash-zeilboten door Jasper van der Bliek MIDDELBURG - „Als mijn broertje beter vaart dan ik, vind ik dat niet erg. Zolang hij dan maar hoog eindigt." Het komt nét niet spontaan genoeg uit zi jn mond. En iets te wijfelend. Niet dat Stephan Veldman (18) zijn broertje Erwin (15) het succes misgunt, maar het was leuker geweest om zelf de beste te zijn. Beide broers zeilen heel ver dienstelijk in de Splash-klasse, een jeugdcategorie tot achttien jaar. Ze doen mee aan twee com petities en staan hoog gerang schikt. Alleen staat de jongste meestal net iets hoger. Komend weekeinde varen de twee mee in een grote wedstrijd in Wol- phaartsdijk. Stephan en Erwin Veldman lij ken qua uiterlijk niet op elkaar. De één heeft blond haar, de an der donker. Stephan is de prater, Erwin de luisteraar. Qua sport zitten ze echter wel op één lijn. Zeilen, zeilen, zeilen. Zo is het trouwens met de hele familie Veldman. Vader en moeder be heren een watersportwinkel en stappen zelf ook regelmatig in de boot. Zelfs de huiselijke situ atie lijkt op de watersport afge stemd. Bootjes aan de muur en een placemat met afbeeldingen van vaartuigen op tafel. Zelfs de straatnaam heeft met water te maken: de familie woont in de Oosterscheldestraat Rivaliteit Hoe kwam die zeilpassie tot stand? En zijn de broers werke- lijkgoed?Iser sprake van rivali- teit? Een gesprek met twee jon gens, die heel veel overhebben voor een sport waarin ze hopen heel ver te komen. Vertel eens, wanneer begonnen jullie met zeilen Stephan: „Het is ons met de paplepel ingegoten. Mijn vader zeilde altijd en dan begin je daar op een gegeven moment ook mee. Ik begon zelf op mijn twaalfde en na ^en jaar of twee ging dat aardig. Ik won alle clubwedstrijden hier in Middel burg. Het was tijd om over te stappen naar een hogere klasse. Dat was de Splash, een kleine eenmansboot. Wendbaar, licht, heerlijk." Erwin: „Ik begon op hetzelfde moment als mijn broer, maar was natuurlijk wat jonger. Daarom heb ik wat langer in de opstapklasse Optimist gevaren en meer training gehad. Daar heb ik nu in de Splash nog steeds voordeel van. Ik zit bijna altijd Het zeilen is Stephan (links) en Erwin Veldman met de paplepel ingegoten. voorin en vaak zijn mijn resul taten beter dan die van mijn broer." Varen jullie in een bepaalde competitie? Stephan: „Twee om precies te zijn. We varen in de Delta-Com bi, een soort Zeeuws kampioen schap. Dat circuit gaat over vier wedstrijden. Is razend span nend, Erwin staat eerste met twee punten voorsprong op mij. Ook varen we in een landelijk kampioenschap met met races overal, van Friesland tot Zee land. De wedstrijd komend weekeinde in Wolphaartsdijk hoort daarbij." Erwin, wat zijn volgens jou de sterke en ziuakke punten van je broer Erwin: „Als er veel wind staat, zeilt Stephan altijd vooraan, dan is hij niet te stoppen. Maar als het minder waait, zakt hij meteen weg. Ik vind dat hij dat beter onder de knie moet krij gen." Stephan: „Dat is niet helemaal waar. Ik zit minder vooraan als het weinig waait. Het is niet zo dat ik helemaal wegzak." En Stephan, wat zijn de goede en slechte punten van je broer tje? Stephan: „Erwin is tactisch heel sterk. Hij schat de wind goed in, trimt zijn zeilen erg goed, weet hoe hij in zijn boot moet bewe gen. Een minder punt is dat hij zijn conditie moet verbeteren, en hij is te wisselvallig. Ik vind mezelf veel allrounder dan Er- Vinden jullie jezelf goed? Erwin: „Ik vind mezelf zeker niet slecht." Stephan: „Als je jezelf niet goed vindt, klopt je instelling niet." Zeilen is een intensieve sport waar je veel voor over moet heb ben. Wat willen jullie er precies mee bereiken en hoe veel wil je voor je sport doen? Stephan: „Ik ben 18dus dit j aar moet ik verplicht uit de Splash. Zodra ik genoeg geld heb, koop ik een Finjol. Dat is een Olympi sche boot. In feite moet ik dan weer opnieuw beginnen. Aan de klasse wennen, trainen, enzo voort. Het zal een jaar of twee duren voordat ik me met de be teren kan meten. Het probleem van de Finjol-klasse is dat het ontzettend om geld draait. Duur materiaal is essentieel. Ik moet dus een hoop sponsors vinden. Dat zal nog een hele toer wor den." Erwin: „In de Splash wil ik vol gend j aar N ederlands kampioen worden en goed presteren op de WK. die, ook volgend jaar, op het IJsselmeer wordt gehouden. Daarna ga ik samen met een vriend van mij de 42 O-klasse va ren. Dat is een tweemansboot. We willen eens zien hoe dat be valt." Als je naar de resultaten van verschillende races kijkt, finisht door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De bal is weer aan het rollen en morgen zijn de eerste punten te verdienen in de voetbalcompetitie 1999-2000. De meest in het oog springende wedstrijd voor de twaalf stan daardteams op Schouwen-Dui veland is die tussen SKNWK en WIK. Verder ontvangt Zierikzee zondag het sterk geachte Vlis- singen en reist Bruse Boys af naar Terneuzen, waar ze door de plaatselijke Boys worden opge wacht. Trainer Ronald van Oeveren (Bruse Boys) ziet qua prestaties een stijgende lijn binnen zijn elftal maar conditioneel is de ploeg nog niet waar de ex-RBC- speler zijn mannen wil hebben. Terneuzense Boys uit wordt vol gens hem dan ook een lastig kar wei. „We moeten proberen in de eerste helft een of twee keer te scoren. En vooral ook slimmer voetballen dan we hebben ge daan." Bruse Boys moet het za terdag stellen zonder Christi- aan Willemse (beenbreuk). SKNWK tegen WIK is een altijd beladen derby op Schouwen- Duiveland. „Wij zijn er nog niet klaar voor maar we moeten er gewoon staan", beseft Jos Wes- dorp van SKNWK. „WIK is een hele lastige tegenstander maar ik ga er gewoon van uit dat wij drie punten pakken." Wesdorp kan geen beroep doen op de ge kwetste Martij n Neele. Voor Kees Verwest van WIK is het even wennen met broer Rini als trainer. „In feite is het voor mij een stimulans. Het betekent dat ik wel mijn best moet blijven doen omdat ik anders gepas seerd word door mijn broer. Het is ook een van de redenenen waarom ik nog bij WIK ben ge bleven. Ik train maar een keer in de week en dat deed ik vorig jaar ook al. Omdat Rini hier naar toe kwam, heb ik er nog een jaartje aan vastgeplakt." WIK is dan wel de Schouwse re velatie van de oefencampagne maar in de competitie zijn de be langen toch net iets anders. Toch is Verwest optimistisch over de kansen van WIK. „Wij hebben een leuke ploeg. Er zijn een paar jongens uit het tweede bij gekomen en die doen het goed. De selectie is dus wat bre der geworden. IK heb SKNWK een paar keer zien spelen en die zijn zwakker geworden. Als bij ons iedereen fit is, weet ik voor tachtig tot negentig procent ze ker dat we gaan winnen." In het bekerduel tegen Colijns- plaatse Boys bleven de lichtge- blesseerden Patrick de Broekert en Kees Verwest aan de kant. Dennis Lasar speelt zeker niet. Ook Eric van de Sande en Ri chard Stouten zijn niet fit. Brouwershaven De derde Schouwse ploeg in de derde klasse B, Brouwershaven, opent thuis tegen Papendrecht. ,Tot drie urn- is dat een grote on bekende voor ons", weet Pim Potappel. Brouw gaat het op nieuw proberen in de derde klasse. „Er zit naar mijn idee meer balans in de groep dan twee seizoenen terug en we heb ben toch van dat jaar geleerd." Clement van Splunder is niet van de partij. Hij sukkelt weer met een knieblessure, moet voor onderzoek naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam en is langdurig uitgeschakeld. In de derde klasse A neemt DFS de boot naar Zaamslag. DFS' verantwoordelijke John Ebert is verrast door de mogelijkhe den van zijn team. „De groep is nog beter dan ik had gedacht. We gaan tegen Zaamslag ge woon uit van ons eigen spelcon- cept.Bram Nortier is zeker niet van de partij en Remco Rotte, Ronald Braam en Huib Nortier zijn niet voor de volle honderd procent fit. In de vierde klasse A lijkt Mevo tegen SVR een te klaren klus te hebben. „Maar Mevo heeft al tijd moeite tegen zwakke tegen standers. Toch ga ik er vanuit dat we winnen", meent Nico Schoute. De Zierikzeese oefen- meester heeft een fitte spelers groep tot zijn beschikking, al kampen nog wel een aantal spe lers met een trainingsachter stand doordat ze pas zijn terug gekomen van vakantie of omdat ze in de horeca werken. In Oosterland speelt Ton van de Spaan met zijn mannen tegen Serooskerke. „Het moet nu maar eens gaan gebeuren," oor deelt Van de Spaan die terug kan kijken op een geslaagde voorbereiding. Het jonge Dui vel and, dat compleet aan de strijd begint, treft in Seroosker ke een voetballende ploeg en j uist tegen zulke teams overtref fen de Oosterlanders zichzelf vaak. Trainer Edwin Kriens (ZSC) heeft sinds het begin van de oe fencampagne al personele pro blemen en ook in de uitwed strijd tegen Borssele is ZSC verre van compleet. Kriens: „Jacco Heijboer, Barry Dorre man, Reinier Louwerse, Jan Meganck en Erik-Jan Elenbaas spelen niet."TegenBorssele, dat voor de Scharendijkse ploeg een 'angstgegner' is, verwacht Kriens dan ook een lastige par tij. Zierikzee „Mislukt", zo oordeelt Zierik zee-verantwoordelijke Bert Pentury over de voorbereiding. Thuis tegen Vlissingen zal de ploeg er zondag toch moeten staan. „Het zal moeilijk worden voor ons. Vlissingen is sterker geworden. Ze hebben spelers gehaald. Ik heb met A-junioren moeten spelen en wij zijn nog niet ingespeeld op elkaar." Bij Zierikzee ontbreken Michel Winkels en Jarno Vermeulen wegens blessures en is John van der Have nog op vakantie. Dreischor is gastheer van Vol harding en trainer Toine Tiggel- man gokt op een goede start. „Als we de eerste drie wedstrij den, Volharding thuis, Sluis uit en Robur uit, winnen gaan we bovenin meedraaien", klinkt de Zierikeeënaar hoopvol. Di'eischor is veel sterker dan vo rig seizoen maar moet het tegen Volharding doen zonder Marcel de Vlieger (vakantie) en Lucien Vroegh (geschorst). Cees van Dijk speelt met zijn Renesse thuis tegen Terhole. De ambities van de thuisploeg zijn duidelijk. „Wij willen zo gauw mogelijk uit de zesde klasse", aldus Van Dijk, die ook nog steeds trainer is bij Bevelan ders. Tegen Terhole heeft Van Dijk weinig zorgen. „Iedereen is fit. Alleen kan ik de Zeeuws- Vlaamse ploegen niet zo goed inschatten. Maar wij moeten ze ker bovenin meedraaien." Jakkoo Brouwer gaat in de zes de klasse C met Ouwerkerk op ontdekkingsreis, al start de Duivelandse formatie met een thuiswedstrijd waarin het Go- rinchemse Groot Alexander de opponent is. „Vorig jaar hebben ze niet zoveel punten gehaald maar ik heb gezien dat ze tien overschrijvingen hebben gehad. Ik denk dat het een ploeg is met veel ambitie." De Ouwerkerkse ambities daartegenover zou den. gezien een zestal gebles seerden en de schorsing van Joe- ri Pankow, wel eens op een laag pitje gezet kunnen worden. foto Ruben Oreel Erwin vaak het hoogst van jullie twee. Wat vinden jullie daar van? Is er rivaliteit? Stephan: „Als hij mij voorbij gaat en eindigt bij de eerste drie vind ik het niet zo erg. Als hij slecht finisht wel. Natuurlijk is het niet geweldig dat je jongere broertje vaak beter is, maar ik ben ook vaak beter. Bovendien zitten we volgend jaar toch niet meer bij elkaar in de klasse." Erwin: „Ik vind dat leuk. Nor maal gesproken zeil ik beter dan mijn broer." Stephan: „Dat vind ik niet nor maal." In de Delta-Combi, het Zeeuws kampioenschap, is de strijd tus sen jullie twee nog niet beslist. Erwin staat twee punten voor op Stephan. Zeg eens eerlijk, ivie gaat er winnen? Stephan: „Laten we het er op houden dat wij de Delta-Combi winnen." Erwin: „Ik wil ook best zelf win- Kees Verwest is nog een jaartje bij WIK gebleven omdat zijn broer Rini er trainer werd. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 37