Krajicek neemt wraak op Manta blijven in beeld Goes voortaan elke week biljartgek Hockeyers Oranje prutsend naar zege Zeeuwse tennissers uitgeschakeld Ie toernooi Vlissingen Nederlands onderonsje in de derde ronde US Open Afvallers Orülljc Dieleman in EK-selectie Vuurwerk vloert keeper Chilavert Verlies voor Nederlandse waterpoloërs Robson volgt Gullit op Magie terug als speler door Gertjan van Geen NEW YORK - Richard Krajicek voerde gisteravond in de tweede ronde van de US Open een straf expeditie uit tegen Lorenzo Manta, de man die hem op Wim bledon nog voor schut zette. Als de Nederlander nog twijfels had over zijn spel, dan wist hij die in het Louis Armstrong Stadion goed te verbetgen. Meer nog dan de cijfers sprak de manier waar op boekdelen: 6-2 6-4 6-1. Omdat ook John van Lottum zijn wedstrijd tegen Ivan Ljubicic in winst omzette (4-6 7-6 (6)6-3 7-6 (5)), bereikt in ie der geval één Nederlander de vierde ronde. Krajicek en Van Lottum mogen dat dit weekein de onderling uitmaken. Er zijn van die dagen dat Ri chard Krajicek zich op de baan compleet happy voelt. Dan grijpt hij zijn tegenstander bij de lurven en laat niet meer los. Krajicek moest ook wel wat la ten zien, want hi] had nog wat goed te maken, vooral ten op zichte van zichzelf. ,,Ik was een gewaarschuwd man. Het zou me geen twee keer gebeuren dat ik van zo'n persoon verlies. Daar om moest ik scherp beginnen", sprak Krajicek na afloop. Manta moet zich hebben afge vraagd of de Krajicek in New York dezelfde was als die in Londen. Zo verschilden de twee partijen en uiterlijke persoon lijkheden van elkaar Op Wim bledon werd Krajicek in de ope- ningsgame gebroken, hier brak hij die van Manta. De toon was gezet met drie vol doorgeslagen backhand-passings. Op de ke per beschouwd kan een over winning op de nummer 125 van de wereld nooit leiden tot een groter zelfvertrouwen. Hij mag dan op de Grand Slams een lan ge historie hebben van nederla gen tegen nobody's, dit soort wedstrijden horen opwarmer tjes te zijn voor het grotere werk. Wat belangrijker was voor het wegnemen van enkele twijfels, UTRECHT - Volleyballer Mar- tijn Dieleman uit Goes is opge nomen in de Nederlandse selec tie voor het EK volleybai in Wenen. Bondscoach Toon Gerbrands selecteerde verder Misha La- tuhihin, Sander Olsthoorn, Reinder Nummerdor, Guido Görtzen, Richard Schuil, Mike van de Goor, Bas van de Goor, Peter Blangé, Marko Klok, Al- bert Christina en Justin Som broek. De volleyballers spelen dinsdag hun eerste wedstrij d te gen Frankrijk. BUENOS AIRES - Jose Luis Chilavert, de doelman van het Paraguayaanse voetbalelftal, is korte tijd in een ziekenhuis in Buenos Aires opgenomen. Hij werd geraakt door vuur werktijdens de wedstrijd tussen zijn club Velez Sarsfield en In- dependiente. In de 44e minuut lanceerde iemand uit het sup portersvak van Independiente het projectiel richting de keeper. Chilavert raakte gewond aan zijn rechteroor. Het duel werd na het incident gestaakt. AFP FLORENCE - De Neder landse waterpoloërs zijn het Europees kampioen schap in Florence begon nen met een nederlaag van 10-7 tegen Rusland. Bondscoach Johan Aan- tjes reageerde stoïcijns. „Rusland is met Kroatië, Italië en Joegoslavië één van de favorieten voor de titel", zei hij. De Russische spelers, die in de meeste gevallen hun geld in buitenlandse com petities verdienen, maak ten vooral in de eerste (3-0) en derde (4-2) perio de een gemotiveerde in druk. In de derde periode bleef Nederland met 2-2 goed bij, terwijl de vierde en laatste periode met 3-1 in Nederlands voordeel eindigde. Arno Havenga en Mat- thijs de Bruin maakten elk twee doelpunten. ANP was de uiting van macht in de wijze waarop hij Manta be dwong. Krajicek sloeg zijn backhand-returns weer op de manier, die uiteindelijk leidde tot zijn Wimbledon-titel. Hoe wel de kwaliteiten van de Zwit ser diens plaats op de wereld ranglijst rechtvaardigen, heeft hij onmiskenbaar in zijn opslag zijn grootste wapen. Dat Kraji cek twintig breakpoints creërde (hij verzilverde er in totaal zes) zegt genoeg over zijn return en dus over zijn vertrouwen. Gevaarlijke jongens Door het wegvallen van Tim Henman in zijn deel van het schema, komt Krajicek in ieder geval voor de kwartfinale geen geplaatste speler tegen. „Maai er zijn genoeg gevaarlijke jon gens." Zijn beste prestatie op Flushing Meadows is de kwart finale in 1997. „Ik heb het ge voel dat ik meer kan doen. Ik vind het niet leuk dat ik op Ro land Garros een betere staat van dienst heb dan hier, want hard court ligt me beter dan gravel. Maar aan de titel denk ik nog lang niet. Misschien pas wan neer ik in de finale sta - als ik er al kom." Om in de vierde ronde te gera ken, moet hij zich eerst langs landgenoot John van Lottum werken. Die speelde een zware wedstrijd tegen Ivan Ljubicic, de nummer 100 van de wereld. Van Lottum had zich twee da gen ledig gehouden van tennis door een oude knieblessure. „Daardoor speelde ik te tam in het begin", aldus Van Lottum. De 23-jarige speler moest zo doende hard werken. Ljubicic, een 'lucky loser', kende nauwe lijks problemen op zijn eigen opslag, terwijl Van Lottum ze in de tweede set met moeite bin nensleepte. Vechtlust hielp hem richting de (gewonnen) tie break. De karakterzege kreeg nog meer gestalte in de derde en vierde set. Van Lottum moest nog een setpoint wegwerken en sloeg in de tiebreak wederom toe. GPD van onze sportredactie PADOVA - Het Nederlands mannen hockeyteam heeft donderdag in Pado- va ook de tweede wedstrijd bij het Eu ropees kampioenschap gewonnen. Oranje versloeg Ierland met 5-0. De doelpunten kwamen op naam van Teun de Nooijer (2x), Bram Lomans (2x uit straf corner) en Stephan Veen. Fouten Evenals in de openingswedstrijd tegen Polen (4-1) speelde de olympisch en we reldkampioen nog niet groots. De ploeg van bondscoach Maurits Hendriks maakte veel fouten, vooral in verdedi gend opzicht. De fysiek sterke maar technisch zwakke Ieren verzuimden het prutswerk bij Oranje af te straffen. Nederland boekte in de onderlinge strijd met Ierland, de nummer vijf van het vorige EK, de 23e zege in de 25e wedstrijd. Oranje verloor één keer en speelde één keer gelijk tegen Ierland, dat woensdag aan het EK begon met een nederlaag van 2-3 tegen Frankrijk. ANP Onder een gordijn van water van de veldsproeiers overlegt Oranje, voor aanvang van de tweede helft tegen Ierland, over de tactiek foto Koen Suyk/ANP Ockenburgh met twee teams in eredivisie driebanden door Jasper van der Bliek GOES - Nu zijn ze nog de groot ste vrienden, maar over een tijd je staan ze lijnrecht tegenover elkaar als tegenstanders. Vader Joop en zoon Raymond Nico- dem spelen in de Nederlandse eredivisie driebanden, die zon dag begint, tegen elkaar. Deze vreemde toevalligheid is moge lijk omdat het Goese Brasserie Ockenburgh twee teams heeft in de hoogste landelijke klasse. De Nederlandse eredivisie is een waar sterrenplaza. Alle mon diale biljartgrootheden schitte ren bij één van de twaalf teams die in de competitie uitkomen. Dat twee van die ploegen uit Goes komen is opmerkelijk. Omdat het tweede team vorig jaar kampioen werd, zitten er twee 'Ockenburghen' in de ere divisie. Wie Ockenburgh zegt, zegt Ni- codem. Vader Joop, moeder Fe- nneke en zoon Raymond zijn al sinds jaar en dag de stuwende krachten achter het Zuid-Beve- landse biljartbastion. Sprekend over hun gezamenlijke passie vult het trio elkaar perfect en wordt de luisteraar meegeno men op een tocht kriskras door verleden, heden en toekomst. Moeilijk Zoon Raymond: „Het wordt dit jaar moeilijk voor onze teams, maar het gaat lukken. We laten ons niet afslachten." Moeder Fenneke: „Je moet wel realis tisch blijven. Kan het allemaal wel?" Vader Joop: „Het is een hele last, maar twee teams in de eredivisie is natuurlijk prach tig. Eén team kost al een grote berg geld en als er dan nog één bijkomt, moet er toch een hoop georganiseerd worden." Raymond: „Bovendien is het zo dat ploegen niet dezelfde naam mogen hebben. Dus zijn we de hele zomer op zoek geweest naar een sponsor. Alle Zeeuwse be drijven heb ik ongeveer gehad, tot we vorige week eindelijk een bedrijf vonden. Ockenburgh 2 is officieel verleden tijd. Het is nu Loontjes Biljarts." Joop: „Het zal wel wennen worden om niet meer over het eerste en tweede te praten." Raymond: „Wat de wedstrijden betreft heb ik gemengde gevoe lens. Het eerste team zal het wel halen, en ook het tweede, sorry, Loontjes, heeft goede kansen. We hebben bewust geen nieuwe spelers aangetrokken. Laat die jongens die vorig jaar promo veerden nu maar eens bewijzen hoe goed ze werkelijk zijn. Niet negatief bedoeld." Fenneke: „Er zit nog een heel ander aspect aan het feit dat we nu twee teams hebben. Dat be tekent twee keer zoveel thuis wedstrijden. Het was vorig jaar soms al zo druk dat het nauwe lijks bij te benen was. De één wilde drinken, de ander eten, van alles wat. Je rende je rot. En naast het biljarten waren er ook nog nol-male klanten. Daar naast stond de telefoon rood gloeiend. Teletekst, omroepen, noem maar op. Nu krijgen we die gekte elke week." Raymond: „Ten opzichte van vorig seizoen is er behoorlijk wat veranderd. Roland Uytde- willegen is naar het tweede, sor ry, Loontjes, gegaan. Hij moet daar als sterke man punten bin nenhalen. Zelf speel ik ook met dat team mee. Ik denk dat daar nu wel tijd voor is, vorig jaar za ten we met de verbouwing en al- les, maar nu is het tijd om weer te spelen. Gelukkig." Joop: „Dat geldt voor mij ook. Ik ga samen met Ron Schuman de plek van Uytdewillegen in het eerste team invullen. Het zal heel druk worden, maar ik wil zelf weer eens aan de bak. Moet ik trouwens nog wel een hoop trainen, want nu is het nog niet geweldig." Fenneke: „En jullie moeten te gen elkaar. Ik vind het maar niks." Joop: „Het is wel heel gek. Vroeger hebben we eens één keer eerder tegen elkaar ge speeld en toen won ik. Geen ga rantie voor nu trouwens." Ray mond: „Wat moet ik zeggen? Vreemd is het zeker, maar de Minpunt van onze sportredactie NOORDWIJK - Hoewel de zes afvallers uit de selectie van het Nederlands elftal uiteraard te leurgesteld waren, blijven ze wel in beeld voor Oranje. Dat heeft bondscoach Frank Rijk aard hen donderdag bij het af scheid beloofd. Verrassend was het niet dat Fer nando Ricksen, Dries Boussatta (AZ), Orlando Trustfull, Michel Kreek (Vitesse), Paul Bosvelt en Patrick Paauwe (Feyenoord) voor de komende interlands te gen België (zaterdag), Brazilië en Tsjechië uit de ploeg verdwe nen. Na het oefenpartijtje van woensdag in Katwijk, waarin de A- en de B-keuze tegen el kaar speelden, moesten er zes spelers uit de selectie van 24 verdwijnen. Zonder het duel had Rijkaard, vertelde hij, niet dezelfde zes gekozen. „Dus die wedstrijd was wel degelijk doorslaggevend in mijn beslis sing", zei hij. „Anders had ik het ook niet gedaan." Waarom hij voor deze zes had gekozen, wilde de keuzeheer niet zeggen. Dat blijft tussen hem en de bewuste spelers, al dus Rijkaard. „Maar ze hoeven niet te wanhopen, want ze heb ben het goed gedaan. En ze blij ven dus in beeld voor de plaat sen 16 tot en met 22, die in de periode januari-mei worden in gevuld." De zes 'bannelingen' verlieten donderdagochtend even na tie nen met opgeheven hoofd hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Licht teleurgesteld, voorlopig een illusie armer, maar zeker niet gebroken. „De achttien spelers stonden eigenlijk al vast", sprak Ricksen laconiek. En Bosvelt, schouderophalend: „Het was allang leuk dat we er even bij waren, we mochten ons visitiekaartje afgeven. Maar ik had nergens op gerekend." Paauwe was nog het meest te leurgesteld van de zes. „Ik had er niet echt op gerekend", mom pelde de Feyenoorder. „Wij heb ben er alles aan gedaan en we konden goed meekomen met de grote jongens. Daarom was het een leerzame ervaring. Maar leuk is het niet dat we weg moe ten" ANP van onze sportredactie NEWCASTLE - Oud-PSV- coach Bobby Robson is de nieu we trainer van Newcastle Uni ted. Dat heeft hij voor BBC Ra dio bevestigd. De 66-jarige Robson volgt Ruud Gullit op, die zaterdag ontslag nam. Rob son verwacht op 11 september in het duel met Chelsea op de bank te zitten. Volgens televisiezender Sky TV presenteert de Engelse Premier- Leagueclub Robson vandaag. Newcastle heeft bevestigd dat de club in Londen met Robson heeft gesproken. Later donder dag is een tweede gesprek ge pland. Newcastle, dat met een punt uit zes duels onderaan staat, heeft voor vandaag een persconferentie aangekondigd. Al in januari 1997 kon Robson trainer worden van Newcastle. Hij hield zich destijds aan zijn contract bij Barcelona. Interes sehad hij wel,Ik heb zwart-wit bloed", verwees hij naar de clubkleuren. Robson had in het verleden suc ces bij Ipswich Town, waarmee hij in 1978 de FA Cup en in 1981 de Uefa Cup veroverde. Vanaf 1982 leidde hij het Engelse na tionale elftal, waarmee hij tij dens het WK van 1990 de halve finales haalde. Dat jaar vertrok hij naar PSV. Na omzwervingen bij Sporting Lissabon, Porto en Barcelona keerde Robson vorig seizoen terug in Eindhoven. Af gelopen zomer volgde Eric Ge- rets hem op. RTR beste zal winnen." Raymond: „Er is echt zoiets als het Ocken- burgh-gevoel. Een aantal spe lers van ons kreeg van diverse grote verenigingen aanbiedin gen en die hebben ze stuk voor stuk afgeslagen. Waarom? Om dat ze het hier zo naar de zin hebben." Fenneke: „Het is in Goes niet snel je partijtje spelen en wegwezen. Na de wedstrij den gaat iedereen bij elkaar zit ten, lekker napraten, eten. Dat geeft de spelers een goed gevoel. Het is als één grote familie. We ontvangen alle teams op deze manier. Een paar grote spelers heeft al tegen me gezegd dat ze altijd zo graag hier komen. Je leert ze echt kennen. Laatst is Blomdahl, één van de aller grootsten, vader geworden. Wij stuurden hem een attentie. Die kleine dingetjes maken de sfeer en het gevoel." Raymond (links), Joop (midden) en Fenneke Nicodem zijn de stuwende krachten achter het Bevelandse biljartbastion Ockenburgh. foto Dirk-Jan Gjeltema Joop: „We zijn met een klein clubje in Rilland begonnen en nu hebben we twee eredivisie teams in een zaal met beweeg bare biljarts. Soms verbaas ik me er wel eens over dat het zo snel gegaan is. Het minpunt is dat het zo ontzettend veel werk met zich meebrengt. Eigenlijk te veel. We moeten dit jaar maar eens zien of het allemaal moge lijk is." Raymond: „Ik vind het alleen maar mooi. Wij spelen hier met internationals op internatio naal niveau. Op welke andere plek in Zeeland zie je dat? Ik kan niets bedenken. Hopelijk gaan we een mooi jaar tegemoet." Fe nneke: „Toch zou het wel wat minder mogen. Er komt zoveel op je nek." Joop: „Als we in dat verband echt keuzes zouden moeten ma ken. was het makkelijk: de zaak gaat voorliet biljarten. Maar zo ver is het gelukkig nog niet." door Raymond de Frel VLISSINGEN - Het ING/Schipper Accountants A- toernooi in Vlissingen verloor gisteren de laatste Zeeuwse deelnemers. Sylvana Bauer, Marc Felius, Anouk van Straaten en Alexander Nonne- kes werden kansloos van de baan geveegd. De enige die ten minste één set tegenstand bood was Suzanne van Hartings- veldt, maar ook de Goese stond tegen titelverdedigster Hanne- ke Ketelaars na twee sets (6-0, 6-4) met lege handen. Sylvana Bauer uit Yerseke moest het opnemen tegen de Brabantse Anne-Marie Mik kers. Bauer verloor met dikke cijfers (6-16-1) en was teleurge steld. Ik wist dat ik niet kon winnen, maar ik had er wel meer uit kunnen halen. Met name in mijn rally- en aanvalsspel maakte ik onnodige fouten", vertelde Bauer na afloop. Ook Mare Felius slaagde er niet in de volgende ronde te halen. Felius, die woensdag nog ver rassend van Karst Folkerts won, had geen schijn van kans tegen Meivin op den Heide. De als der de geplaatste Op den Heide was op alle fronten net iets sneller als Felius. De Vlissinger won de eerste game van de partij, maar het bleek later ook zijn enige te zijn. Op den Heide oogde sneller, rustiger en bovendien veel ze kerder dan Felius. De eerste set ging met 6-1 naar de nummer twintig van Nederland, de tweede set eindigde zelfs in 6-0. Na 35 minuten stonden,beide heren dan ook al weer naast de baan. Felius: „Op den Heide was dui delijk veel te sterk. Hij speelt een tempo hoger dan ik." Felius had een verlies van tevoren al ingecalculeerd. „Ik ging niet de baan op om te winnen. Ik wilde er een lekker potje van maken, waar ik veel van zou kunnen le ren. Bovendien is dit mijn eerste A-toernooi. Op den Heid.e heeft al veel meer ervaring dan ik. Lange rally's Eerder die middag werd het pu bliek getrakteerd op een aan trekkelijkere wedstrijd. Huib Troost en Rutger Smak Gregoor vermaakten de toeschouwers met lange, enerverende rally's. Troost was de in eerste set met 6- 0 nog oppermachtig. Smak Gre goor gaf zich echter niet gewon nen en bracht Troost even in verlegenheid door twee keer zijn service te breken. De uit Bladel afkomstige Smak Greg oor leek met een 4-1-voor- sprong terug in de wedstrijd te komen, maar op dat moment gaf Troost gas bij. Hij kwam terug tot 5-5, hield zijn eigen service, en brak vervolgens de service van zijn jonge opponent: 7-5. Ook titelverdediger Marcel Reuter bereikte de derde ronde. Hij had geen kind aan Maarten Meijs en zette hem met 6-1 en 6- 2 aan de kant. Stefan Weeda versloeg Jeroen Bok met 6-26-1. Alexander Nonnekes werd met tweemaal 6-1 afgeserveerd door outsider Huib Troost. Bij de vrouwen was Anouk van Straaten uit Colijnsplaat kans loos tegen de als tweede ge plaatste Stephanie Gomperts: 0-6 0-6. STOCKHOLM - Basket ballegende Magie John son gaat in Zweden spe len. Hij maakt voor de club MagicM7 op 26 okto ber zijn debuut tegen Uppsala. Johnson werd met de LA Lakers vijf keer NBA-kampioen en won olympisch goud met het Amerikaanse team. „Het blijft niet bij een of twee wedstrijdjes", verze kerde Johnson. Zijn nieu we club veranderde spontaan de naam van M7BorasinMagicM7toen de grote ster zijn jawoord gaf. De 40-jarige Johnson was vooral gegrepen door het enthousiasme voor basketbal in Zweden. Johnson bleek in 1991 be smet met het Hl V-virus. Hij stopte, maar keerde nog t weemaal terug op het veld. In 1992 won hij olympisch goud in Barce- lona. Nadat Johnson in 1996 definitief ophield, ging hij in zaken. Met zijn onderneming Magie Johnson Enterprise heeft hij belangen in bioscopen, een platenzaak en een basketbalkamp. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23