Bouwverkeer teistert Molenwater Knelpuntentocht door wijk Middelburg Eindelijk salaris voor zeelieden Oma combineert rommel winkeltj e met kinderopvang zeeland vrijdag 3 september 1999 w 17 Middelburgse buurt dreigt straat af te sluiten Directeur Kust-VVV binnen jaar alweer weg Zwaar verwaarloosde dieren weggehaald door Miriam van der Schot VLISSINGEN - Een sociaal hoekje in de wijk. Een plek waar mensen hun kinderen even kunnen onderbrengen en waar buurtbewoners langs ko men om te kletsen of te lezen. Dat is het nieuwe kinderop vangcentrum De Vlieger an nex rommelwinkeltje De Op vlieger aan de Hobeinstraat in Vlissingen. De deur op de hoek met de Ver- kuijl Quakkelaarstraat staat uitnodigend open. Mensen lo pen langs, kijken binnen naar de uitgestalde spulletjes en de flink gevulde boekenkast. Ver volgens laten ze hun oog vallen op de kinderbox, het speel goed en de kinderstoeltjes. Ze vragen zich af wat het eigen lijk voor winkeltje is. „Het is inderdaad een menge ling van kinderopvang en een winkeltje", vertelt eigenaresse Tineke Bertijn. Hobby ,Het is ontstaan uit een hobby. Ik wilde altijd al een klein win keltje met rommelspulletjes. Een paar keer heb ik op een rommelmarkt gestaan, maar dat vond ik zo'n gedoe. De spullen die je niet kwijtraakt, moet je maar in een container gooien of mee naar huis sleu ren. In een winkeltje kun je al les laten staan en zo nu en dan aanvullen." Een andere hobby van Tineke is zich bezighouden met kin deren. „Jarenlang ben ik lera res geweest op een basisschool en een middelbare school. Dat werk vind ik niet zo leuk meer, maar ik hou er wel van iets an ders te doen met kinderen. Inmiddels is ze zelf grootmoe der van drie kinderen. „Zo kwam het dat ik me op een dag afvroeg waar ouders hun kin deren kunnen onderbrengen als ze moeilijk zitten. Als va der of moeder bijvoorbeeld naar de kapper moet, bood schappen doet of gewoon even alleen wil zijn. Bij de reguliere crèches kunnen ze op vaste da gen terecht, maar niet als in eens de nood aan de man komt." Op dinsdag, donderdag en vrijdagochtend kunnen men sen hun kind bij Tineke onder brengen. „Ik wil alles wel goed in de gaten kunnen houden. Daarom bied ik ruimte aan hooguit vier kinderen die niet ouder zijn dan vier jaar. Bo vendien gaat het echt om tij de- lijke opvang. Daarom zullen de kinderen maximaal drie uur nadat ze gebracht zijn, op gehaald moeten worden." HZ lonkt naar loodsenopleiding VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland heeft belangstelling voor de opleiding van loodsen. De Vlissingse onderwijsinstel ling en het Nederlands Loodswezen in Vlissingen hebben hierover een oriënterend gesprek gevoerd, aldus bestuurs voorzitter L. Labruyère. De opleiding van loodsen vindt nu nog intern plaats. De instroom van kandidaten is beperkt en afhankelijk van de behoefte van de loodsenorganisatie. Minister T. Netelenbos wil daar vanaf, om te komen tot con currentie bij de beloodsing van schepen. Zij denkt aan een op leiding bij nautische scholen. De Hogeschool Zeeland speelt alvast in op de plannen van Ne telenbos met het loodswezen, die de Tweede Kamer overigens nog moet bespreken. Politie betrapt drankrijders CLINGE - De politie heeft in de nacht van woensdag op don derdag twee automobilisten aangehouden voor rijden onder invloed. Een 35-jarige bestuurder uit Oostvoome werd in Clinge gecontroleerd. Zijn alcoholpromillage lag net boven de toegestane waarde. Hij kreeg een boete van 390 gulden. Op rijksweg N61 werd een 68-jarige automobilist uit Zuid- dorpe gecontroleerd. Hij bleek ruim twee keer zoveel gedron ken te hebben als toegestaan. De man moet voor de rechter verschijnen. Gewonde bij botsing Vlissingen VLISSINGEN - Een 44-jarige fietser uit Arnemuiden is don derdagochtend in Vlissingen gewond geraakt bij een aanrij ding met een bromfietser. Hij is overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen. Het ongeval op de Gerbrandystraèt onstond doordat de bromfietster, een 19-jarige inwoonster van Oost-Souburg, vanaf het fietspad over wilde steken naar de overkant van de straat en hierbij geen voorrang verleende aan de fietser Zakkenrollers slaan slag op Markt MIDDELBURG - Een 65-jarige inwoonster van Westkapelle is donderdag rond 11.00 uur op de Markt in Middelburg het slachtoffer geworden van een zakkenroller. Ze merkte dat de ritssluiting van haar tas was geopend en dat haar portemon nee, met daarin geld en een aantal pasjes, verdwenen was. Tussen 11.00 en 11.30 uur trof een 68-jarige vrouw uit Ouwer- kerk hetzelfde lot. Ook zij werd op de Middelburgse Markt slachtoffer van een zakkenroller. Zij miste uit haar schouder tas eveneens haar portemonnee, met daarin geld en diverse kaarten, 's Middags werd ooknogeen 43-jarige Middelburgse bestolen op de Markt. In de gestolen tas zat onder meer het geld waarmee ze haar huur had willen betalen. Goese inbreker voorgeleid MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van de gemeente Goes is donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris in Middelburg. De politie verdenkt de man van twee inbraken in Goes en één in Kloetinge. Bij een huiszoeking in de woning van de verdachte zijninbrekerswerktuigen aangetroffen. Uienbakken gestolen in Oostdijk OOSTDIJK - In de nacht van woensdag op donderdag is inge broken bij een uienverwerkend bedrijf aan de Lavendeldijkte Oostdijk. De inbraak moet zijn gepleegd tussen 20.45 uur en donderdag 6.45 uur. Er zijn diverse goederen weggenomen, waaronder een flink aantal poolbakken: plastic bakken die voornamelijk bij de veiling worden gebruikt. De goederen zijn vermoedelijk met een bestel- of vrachtauto vervoerd. Ge tuigen worden verzocht zich te melden via 0113-381810. door Lukas Fransen MIDDELBURG - De bewoners van het Molenwater zitten met de handen in het haar. Ze klagen al jaren over trillingsoverlast die het voorbij razende verkeer veroorzaakt. Het zware werk verkeer voor de bouw van 62 woningen van de eerste fase van het plan Molenwater doet er nog een schepje bovenop. „Nu is de maat vol", zegt bewoner P. Flo- risse. „Als er niet snel iets ge beurt, sluiten we de straat af." Een deel van het Molenwater is veranderd in een stoffige en zanderige weg. Zware vracht wagens rijden af en aan. De wa gens die de bouwplaats verla ten, zijn zwaar beladen met grond en trekken een modder- spoor tot over Klein Vlaande ren. Bij elke kuil in de weg val len er kluiten op het wegdek, die door een volgende wagen wor den geplet. De zware wielen dwarrelen het stof omhoog, dat vervolgens neerslaat op ramen en gevels van de huizen aan het Molenwater. Stof Passerende fietsers en voetgan gers houden de handen voor hun ogen om zich te beschermen te gen het stof. Florisse wijst naar zijn auto, die is bedekt met een laag zand. „Mijn auto was 24 uur geleden nog schoon. We kunnen de ramen van ons huis niet meer openzetten, omdat het zand dan naar binnen waait. We zijn allemaal kortademig ge worden en het prikt in de ogen. Als het nu gaat regenen, is het hier een grote modderpoel en krijgen we een levensgevaarlij ke situatie." Bussen Op het Molenwater geldt sinds mei een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur. Vol gens de bewoners helpen de ge plaatste verkeersborden hele maal niets. Florisse: „Er wordt nog steeds te hard gereden. We trillen 's ochtends om 6.30 uur ons bed al uit als de vrachtwa gens voorbij komen. Maar ook 's avonds als de bussen door de straat rijden. Het probleem is dat deze weg gewoon niet is be rekend op al dat zware verkeer." Volgens Florisse hadden veel problemen voorkomen kunnen worden als het wegdek van het Molenwater voor het begin van de werkzaamheden tijdelijk was aangepast ten behoeve van het vrachtverkeer. „Dat is bij Veldzigt ook gedaan. De snel heid van het verkeer kan ook worden teruggebracht door de weg met bijvoorbeeld bloem bakken te versmallen.Ook moe ten er meer snelheidscontroles worden gehouden." Scheuren Door de trillingen zijn enkele huizen beschadigd. „Er zitten scheuren in de muren", zegt Florisse. „Wie gaat dat betalen? Wethouder Brakman heeft vo- xig jaar toegezegd de trillings overlast na te gaan en te onderzoeken hoe het aanspra kelijkheidsaspect wordt meege wogen in verband met de be schadiging aan onze huizen. Ik heb er nooit meer iets over ge hoord." De Middelburger is verhaal gaan halen bij de bouwonderne mingen. „Die stonden me ge woon uit te lachen." Dat is vol gens hem de essentie van het probleem. „We worden niet seri eus genomen. Niet door de ge meente en niet door de bouwon dernemingen. Iedei'een schuift zijn verantwoordelijkheid af." Wethouder P. Brakman kent de problemen, maar weet geen di recte oplossing te bedenken. „Ik ben de laatste die zal ontkennen dat de mensen hinder ondervin den. Maar bij bouwwerkzaam heden is dat nooit helemaal te voorkomen. Ik ga kijken wat we kunnen doen om de klachten tot een minimum te beperken. Als het nodig is, plegen we extra on derhoud aan de weg of spreken we de bouwaannemers nog eens aan. Maar snelheidsbeperkende maatregelen of een nieuw weg dek kunnen er pas komen als de woningbouw klaar is." Niet langer Volgens de planning moeten de woningen in 2001 worden opge leverd. Zolang willen de bewo ners van het Molenwater niet wachten. Florisse: „Het kan niet langer zo doorgaan. Als het moet, ondernemen we zelf actie. We hebben al lang genoeg ge probeerd op nette wijze met de betreffende instanties te pra ten." Bewoners aan het Molenwater klagen onder meer over het zand dat de vrachtwagens doen opwaaien. foto Ru ben Oreel door Miriam van der Schot MIDDELBURG - Bewoners van de Mid delburgse wijk 't Zand/Stromenwijk zijn donderdag door de wijk gefietst met twee wethouders, ambtenaren en mensen van een onderzoeksbureau. De fietstocht is een onderdeel van het leefbaarlieidson- derzoek in de wijk. Bewoners konden onderweg aangeven over welke dingen zij tevreden of ontevre den zijn. Echte conclusies konden aan het einde van de tweeëneenhalf uur durende fietstocht niet worden getrokken. Bewo ners maakten onderweg foto's van posi tieve en negatieve zaken en beargumen teerden die schriftelijk. Wel lieten enkele bewonex-s van de Volkerakstraat weten ongemst te zijn over de geruchten die ze hebben gehoord over renovatie en veran dering van de woningen. Om aan te geven hoe fijn de bewoners het daar hebben, no digden ze de deelnemers uit om een kijkje binnen te nemen. Het is het tweede leef baarheidsonderzoek in Middelburg. Vorig jaar was een begin gemaakt met de wijk Zuid, die de Magi- straatwijk, Reyershove en de Erasmus- wijk beslaat. In 't Zand/Stromenwijk wordt het onderzoek op dezelfde wijze aangepakt als toen. Op woensdag 15 sep tember wordt een bijeenkomst gehouden met twintig bewoners om nogmaals de knelpunten en de goede onderdelen in kaax-t te brengen. Ook wordt van 4 tot 22 oktober een telefonische enquête gehou den. In november worden de resultaten bekendgemaakt. doorCris Sohier VLISSINGEN - De vijftienkop- pige bemanning van zeesleper Gepard heeft woensdag na meer dan een jaar wachten salaris ontvangen. De uit de Oekraïne afkomstige bemanning werd niet uitbe taald, omdat de eigenaar van het schip en de Schelde in een fi nancieel conflict waren verwik keld. Al die tijd lag het schip werkeloos bij scheepswerf de Schelde. De zeesleper, een oude firefigh ter (blusschip), legde voor repa ratie en vex'bouwmg ruim een jaar geleden aan bij de Schelde. Toen die werkzaaxxxheden wa ren verricht, ontstond het finan ciële geschil tussen de werf en de eigenaar van het schip Satco, de manager Oreo. De reder wilde de Schelde niet betalen. Als ge volg daarvan kwam het schip aan de ketting te liggen. Om alle financiële problemen op lossen, zou de Gepard woens dagochtend openbaar worden vex-kocht bij de Rotterdamse rechtbank. Twee dagen voor de verkoop werd plotseling het volledige salaris van de vijftien bemanningsleden, inclusief re- patriërings- en juridische kos ten, gestort op de rekening van de Internationale Zeelieden Vakbond (ITF). De ITF verte genwoordigt de zeelui in deze kwestie. Naar huis Door deze storting is de vei'koop van het schip van de baan en blijft Satco voorlopig eigenaar van het schip. De ITF heeft de Oekraïense zeelui inmiddels xiitbetaald. De achterstand was in totaal opgelopen tot een half miljoen gulden. De zeelieden zijn inmiddels teruggekeerd naar huis. Een aantal andere schuldeisers blijft vooralsnog onbetaald achter. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier(chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Autoruit kapot MIDDELBURG - In Middel- bxxrg is woensdag tussen 12.00 en 12.30 uur de achterruit van een wagen vernield. De ruit was geheel versplinterd, maar uit de auto, die aan de Pottenbakkers singel stond geparkeerd, wordt niets vermist. Goudswaard plaatsvervangend korpschef MIDDELBURG - Commissaris F. P. Goudswaard is per 1 sep tember benoemd tot plaatsver vangend korpschef van de poli tie Zeeland. Goudswaard was tot zijn nieu we benoeming chef regionale eenheid en waarnemend korps- chef van de politie Zeeland. Daarnaast was hij belast met de waarneming voor de districts chef in Walcheren. Die laatste taak zal hij naast zijn nieuwe functie nog tijdelijk vervullen. Duur blikje bier VLISSINGEN - Een 34- jarige vrouw uit Vlissin gen is gisteren betrapt toenze een blikje bier pro beerde te stelen uit een winkel aan de Glacis- straat in haar woonplaats. Het kostte haar een boete van 240 gulden. DOMBURG - Directeur J. Broekmeulen van de Kust-VVV Walcheren legt per 1 oktober zijn functie neer. Hij vertrekt naar Delft, waar hij aan de slag gaat als px-ojectleider bij het Bu reau voor Toerisme van Zuid- Holland. Broekmeulen is pas sinds 1 januari in dienst bij de Kust-VW Walcheren. Broekmeulen, die woont in de provincie Zuid-Holland, wil de reden van zijn snelle vertrek niet nader toelichten. „Laten we het er maar op houden dat de redenen op het persoonlijke vlak liggen." „Aan het einde van de bestuux's- vergadering van vorige week vertelde Broekmeulen dat hij een betrekking dichter bij huis kon krijgen", zegt voorzitter I. Ovaa van de Kust-VW Walche ren. „Hij vroeg of wij daar als bestuur aan wilden meewerken. Zijn vertrek komt natuurlijk veel te snel, maar het heeft wei nig zin om tegen te werken als iemand echt weg wil." Het bestuur heeft voor maan dagavond een vergadering be legd om over een opvolger te beslissen. Ovaa: „We zijn mo menteel in gesprek. Ik hoop dat we er maandag uitkomen. Het is belangrijk dat er zo snel moge lijk een opvolger woxdt gevon den." door Cris Sohier RITTHEM - De Dierenbescher ming Noord- en Midden-Zee land heeft in Ritthem een aan zienlijk aantal verwaarloosde dieren in beslag genomen. De 45 kippen, haxxexx en kuikens, twee dwerggeiten, een dwergbok en twee eenden, werden gehouden op een volkstuincomplex. Ze zaten daar al geruime tijd zon der voedsel of drinkwater. De eigenaar was al diverse ke ren gewaarschuwd; hij had van de dierenbescherming de tijd gekregen om de situatie te ver beteren. Hij sloeg de waarschu wingen in de wind. Bovendien was de eigenaar op vakantie vertrokken zonder een verzor ger voor de dieren te regelen. „De dieren waren allemaal zeer onder-voed", vertelt mevrouw Zweedijk van de dierenbescher ming. „De kippen waren even- Velden gereed voor sport MIDDELBURG - Het nieuwe handbalveld van Handbalver eniging EMM en het tijdelijke KNVB-voetbalveld op het voor malige OCMA sportterrein aan de Nassaulaan in Middelburg zijn gereed voor gebruik. Met het verhai-de speelveld zijn de voorzieningen voor de hand- balspelei-s verbeterd. Voor-heen speelden zij op gras, maar het veld voldeed niet meer aan de huidige eisen. Wedstrijden wa ren nog alleen mogelijk met dis pensatie van de handbalbond. In april 1999beslootde gemeen te de sportvelden aan de Nas saulaan opnieuw in te richten. Zo kwam er een nieuw veld voor de handbalspelers op een voor malig voetbalveld en kwam er een nieuw voetbalveld voor in de plaats. Opgevoerde bromfietsen VLISSINGEN - Bij een controle gistermiddag op de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen bleek dat twaalf van de zestien brom mers waren opgevoerd. De agenten schreven ook bon nen uit voor technische gebre ken, een onverzekerde brommer en het niet dragen van een helm. De politie contx-oleerde tussen kwart voor vijf en vijf uur, naar aanleiding van klachten van omwonenden. goed blijven doorzoeken naar iets eetbaars, maar die kregen dus alleen maar modder binnen. En die poepten dus ook mod- dei-." Eén van de geiten had bo vendien schimmel opgelopen, een zeer besmettelijke aandoe ning. De eigenaar heeft inmiddels vrijwillig afstand gedaan van de dieren. Ze zijn nu eigendom van de diei-enbeschexming. Alle die ren maken het goed: de schim mel van de geit is genezen en alle dieren zijn weer goed op ge wicht. Zweedijk: „Alle diex-en hebben het overleefd, terwijl we er rekening mee hielden dat een paar het misschien niet zouden halen. Ze zien er nu een stuk be ter uit dan eex-st. Nu kun je ten minste weer zien dat het kippen en eenden zijn." De dierenbescherming gaat voor de dieren op zoek naar een nieuw onderkomen. „We zullen proberen om ze onder te bren gen bij pax-ticulieren of instan ties die bij ons bekend zijn", al dus Zweedijk. Wat er verder met de voormalig eigenaar van de dieren gebeurt, is aan justitie. Domburg op Stelten Festival DOMBURG - In het centrum van Domburg wordt vandaag 3 en zaterdag 4 september het theaterfestival 'Domburg op Stelten Festival' gehouden. In de Stationsstraat tx-eedt vrij dagavond om 18.30 en om 20 uur The B-machine op. Dat is een coverband bestaande uit tien personen. De muziekstijlen dance en soul uit de jaren zeven tig, tachtig en negentig vormen de hoofdmoot van him pro gramma. Na deze band brengen vrijdagavond om 21.30 uur De Sjonnies hun repertoire ten ge hore. Zij zijn vooral bekend van him hit 'Dans je de hele nacht met mijmaar hun nummers va riëren van smartlappen tot feestnummers. De volgende dag staat het festi val in het kader van straatthea- ter. Artiesten zoals Peter de Bie, Living Sculptures, het trio GoedSnik, Beun en de Haas en Michael Shalton zoxgen voor een goed gevuld podium. Het Domburg op Stelten Festi val wordt voor het derde achter eenvolgende jaar gehouden. Het evenement is georganiseerd door de VW-evenementencom- missie Domburg Aktief in sa menwerking met de Domburgse ondernemers. Middelburgers uit 't Zand/Stromenwijk maakten tijdens een fietstocht met wethouders en ambtenaren foto's van de knelpunten in hun woonomgeving. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 17