zijn hoofd in Marokko Ik ben niet lastig Rillandia tempert verwachtingen na interne problemen amateurvoetbal zaterdag donderdag 2 september 1999 23 Mohamed El Bekkaoui nieuw gezicht onder de Veerse lat spelersvrouw Mohamed El Bekkaoui doet er niet moeilijk over. iVaarom hij het doel van Jostkapelle na zeven jaar heeft verruild voor dat van Veere? ,Veere heeft een leuk baantje /oor me geregeld. Voetbal is nijn hobby, het loopt door mijn >loed, maar werk is het jelangrijkst. Ik moet aan mijn oekomst denken." was tien jaar geleden niet toen El Bekkaoui vanuit naar Nederland om zijn heil te zoeken het profvoetbal., dan twee seizoenen bij VC in de kelder van de :erste divisie zaten er echter liet in voor de inmiddels 33- arige keeper. Failliet ■Jadat Vlissingen failliet was ;egaan, dongen RKC en i'ortuna Sittard naar de van El Bekkaoui, die Marokkaans was. „Maar had niet dat beetje geluk dat moet hebben om het te redden het profvoetbal", kijkt El terug. „11? zat in de bij Vlissingen, en kwam er niet meer uit. Toch heeft El Bekkaoui geen spijt van zijn Vlissingse avontuur. „Ik heb niet altijd in het doel gestaan, omdat ik moest concurreren met Ruud Permings. Maar als ik keepte, deed ik het goed. Ik heb ook de pech gehad dat ik een halfjaar uitgeschakeld ben geweest door een dubbele beenbreuk. In een wedstrijd met Vlissingen 2 tegen de reserves van Haarlem kwam er een speler met uitgestrekt been op me in. Ooh. Zoveel pijn heb ik nog nooit gehad." Aangevallen Ook bij Oostkapelle leek El Bekkaoui aanvankelijk niet voor het geluk te zijn geboren. Zijn tweede seizoen bij de club van trainer Stoffel Schipper ging in rook op, omdat de doelman een schorsing van een jaar moest uitzitten. „Ik had de scheidsrechter aangevallen. Nou ja, het was een beetje duwen, meer niet. Nee, geen schoppen. Maar ik heb dat jaar gewoon met de groep meegetraind. Ik maakte deel uit van de selectie, maar ik speelde geen wedstrijden. Dat was een heel moeilijke periode. El Bekkaoui heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn zeven seizoenen bij de zaterdag eersteklasser. Hij verwierf vooral faam door op belangrijke momenten strafschoppen te keren en zijn ploeg zo in de race te houden. Maar toen hij aan het einde van het afgelopen seizoen zijn overstap naar Veere bekendmaakte, bekoelde de relatie met Stoffel Schipper. Bedankje El Bekkaoui begrijpt het nog altijd niet. „Ik kon altijd goed opschieten met Stoffel. Het is alleen jammer dat hij heel rare dingen over mij heeft gezegd nadat ik was overgestapt naar Veere. Hij is blijkbaar vergeten dat ik in het verleden een heleboel spelers heb geregeld voor Oostkapelle. Abdoe Ben Khedda, Bujar en Nasser Gashi... Ik heb nooit een bedankje gehad van Stoffel." Hoewel ook een terugkeer naar Vlissingen tot de mogelijkheden behoorde, zwichtte El Bekkaoui voor de baan als schilder die Veere hem aanbood. De doelman benadrukt echter dat hij niet voor het geld heeft gekozen. „Van Oostkapelle kreeg ik destijds ook een baantje, maar voor de rest heb ik het zeven jaar lang voor niks gedaan. Ik speel niet voor het geld." De ambities die Veere sinds jaar en dag koestert, heeft El Bekkaoui zich inmiddels eigen gemaakt. Zeven nieuwe spelers werden aangetrokken: Danny ter Steege, Jean-Paul Harthoorn, Randy de Dreu, Jason Blommaert, René-Michel Gerritsen, Ghalid Boufrahi en Mohamed El Bekkaoui, die de lat voor dit seizoen hoog heeft gelegd: „We willen dit jaar een prijs pakken. Een periodetitel, en als het even kan het kampioenschap Zelfvertrouwen Bij Veere is El Bekkaoui herenigd met trainer Hans de Nooijer, met wie de doelman in het verleden nog samenspeelde bij Vlissingen. Ook tweede keeper en keeperstrainer Ruud Permings is een oude bekende. Veel zullen ze hem niet meer moeten leren, verzekert El Bekkaoui. „Doormijn jarenlange ervaring heb ik veel zelfvertrouwen opgedaan. Ik ben niet bang, ik durf uit mijn doel te komen. Maar als het misgaat, weet ik dat ik een fout heb gemaakt. Dat accepteer ik dan ook." Met weemoed denkt de in Vlissingen woonachtige doelverdediger nog wel eens terug aan de tijd dat de wereld aan zijn voeten leek te liggen. El Bekkaoui, geboren en getogen in het aan de Algerijnse grens gelegen Bogriba, verdedigde in de hoogste divisie het doel van Berkane RSB en Oujda MCO. Met het Marokkaans elftal onder 21 jaar schopte hij het tot de halve finale van de Afrika Cup, waarin Togo te sterk was. „Ik was geen echte prof", herinnert El Bekkaoui zich. „Meer een semi-profDat was toen het hoogst haalbare in Marokko. Tegenwoordig is het daar heel anders geregeld" Evenals zijn vier broers en drie zussen keert El Bekkaoui, zelf vader van Abdel Jalil (7) en Amin (4), af en toe terug naar Marokko, waar zijn ouders nog altijd wonen. Heimwee heeft hij niet echt. „Ik voel me zowel Nederlander als Marokkaan. Mijn lichaam is hier, maar mijn hoofd is in Marokko gebleven. Marokko is voor altijd mijn land." Sven Remijnsen Angelo Schaalje in in het shirt van Oostkapelle: „Mijn belangrijkste doel is het seizoen afmaken. Ik hoop op een mooi jaar." foto Ruben Oreel Angelo Schaalje wil slagen bij Oostkapelle Zijn eerste competitiewed strijd in Oostkapelle-shirt moet Angelo Schaalje nog spe len, maar de Middelburger weet nu al dat sommige mensen be twijfelen of hij het einde van het seizoen haalt. „Er zullen mis schien weddenschappen zijn gesloten door personen die den ken dat ik maar tot oktober of november bij Oostkapelle blijf." Schaalje weet waarom. De laatste jaren maakte hij het seizoen niet af bij de club waar hij het voetbalseizoen was be gonnen. Een moeilijke jongen? „Nee, dat ben ik niet." Op papier is hij overgekomen van zaterdag-tweedeklasser FC Dauwendaele, in de praktijk was zondag-vijfdeklasser Zee- landia zijn laatste club. De 26- jarige Angelo Schaalje ging vo rig seizoen vlak na de winter stop weg bij Dauwendaele uit solidariteit met trainer Gert Booy die zijn ontslag had inge diend. Schaalje: „Het bestuur van Dauwendaele had een vies spelletje gespeeld. Dat was voor mij reden om weg te gaan. Met de spelers had ik geen proble men, met het bestuur wel. Zoals ik me nu voel, voetbal ik daar nooit meer." Bij Zeelandia kon Schaalje al leen maar trainen. Wedstrijden spelen was niet toegestaan, om dat de KNVB alleen bij hoge uit zondering tussentijdse over schrijvingen verleent. De overstap van Dauwendaele naar Zeelandia maakte Angelo Schaalje ookin 1994. Toenkeer- de hij de club halverwege het seizoen de rug toe. „Ad Poort vliet, de trainer, zag het om één of andere reden niet in me zit ten. Ik werd nooit basisspeler", vertelt Schaalje. Dat was voor de aanvaller reden om te ver trekken. Dat hij naast het zaal voetballen op het veld geen wedstrijd kon spelen, nam hij voor lief. Schaalje: „Als ik me ergens niet meer lekker voel, stop ik ermee." Hij beklemtoont geen moeilijke jongen te zijn. Ookalheefthij de schijn tegen. Op achttienjarige leeftijd werd Angelo Schaalje langdurig geschorst omdat hij als zaalvoetballer van Dau wendaele een scheidsrechter molesteerde. De geboren Vlis- singer mocht daardoor als voet baller drie jaar lang niets doen in competitieverband. Niet op het veld, niet in de zaal. Heethoofd Schaalje: „Het gebeurde in de periode dat ik net was doorge broken in het eerste veldteam van Dauwendaele. Door die mo lestatie heb ik drie jaren wegge gooid. Ik dacht aan stoppen met voetballen, maar het begon toch weer te kriebelen. Ik sta al van vroeger bekend als heethoofd, en als iemand die tijdens de wedstrijd veel tegen een scheidsrechter praat. Een schopper ben ik niet. Ik heb nooit kaarten gekregen voor een grove overtreding. De kaarten die ik heb gekregen waren alle maal voor praten. Waarschijn lijk zal ik dat nooit meer afleren. Hetzelfde geldt, denk ik, voor dat heethoofdige. Maar zomaar een scheidsrechter aanvallen, zal ik niet meer doen. Nu denk ik wel eerst na." De molestatie heeft hem jaren achtervolgt. „Zelfs scheids rechters gingen op me letten." Tegenwoordig heeft hij de repu tatie van een voetballer, die zo maar opstapt wanneer hij wil. Want tussen zijn overstap van Dauwendaele naar Zeelandia in 1994 en zijn laatste verhuizing na het vertrek van Gert Booy, wisselde hij beide clubs nog een paar keer voor elkaar in. Tel kens verkaste Angelo Schaalje terwijl de competitie nog liep. De redenen varieerden. Bloedfanatiek „Ik ben niet lastig. Ik voetbal en train graag. Ze zeggen wel eens datje speelt zoals je traint, maar ik zou willen dat dat bij mij zo was. Als ik op het trainingsveld sta, ben ik echt bloedfanatiek en geef ik alles. Ik heb nooit echt grote problemen gehad met trainers of medespelers. Het is alleen zo dat ik me graag ergens wil thuisvoelen, ik hecht heel veel waarde aan sfeer. Zo ben ik ook een keer bij Zeelandia weg gegaan omdat er groepjes waren ontstaan binnen de selectie." „Toen Stoffel Schipper me vroeg of ik bij Oostkapelle wilde gaan spelen, heb ik gevraagd hoe alles organisatorisch gere geld was bij de club. Op sportief vlak zou de overgang namelijk sowieso een verbetering zijn. Maar ik vind het bijvoorbeeld ook belangrijk om na de trai ning in de kantine te blijven plakken. Lekker gezellig doen. Bij Oostkapelle gebeurt dat, zei Stoffel Schipper. Dat was voor mij één van de redenen om naar Oostkapelle te gaan. In de aanloop naar de eerste training, werkte Schaalje op zijn eigen manier aan zijn eigen conditie. „Vroeger deed ik dat nooit. Omdat ik voor mezelf een pittig seizoen verwacht bij Oostkapelle heb ik het nu wel gedaan. Ik heb er zin in. Mijn doel is een basisplek afdwingen en het seizoen afmaken.1' Eldridge Pentury Door veel oefenmeesters in de der de klasse A van het zaterdag bethal wordt Rillandia als kansheb- er voor het kampioenschap naar oren geschoven. Wat velen echter iet weten, is dat vijf gezichtsbepa- spelers, na een meningsver- chil met het bestuur, in een lager lftal zijn gaan spelen. Andere uitge- proken favorieten zijn VCK, Nieuw- prp, Kruiningen en De Meeuwen. Xpollo'69 let vertrek van zowel Jean-Paul [arthoorn als van Randy de Dreu aar Veere is voor het Apollo'69 van Wim Davidse een fikse ader- „Hun plaatsen proberen we te vullen met mensen uit onze ei- vereniging", vertelt Davidse, omdat de jeugd nog niet direct is, gaat het een heel zwaar worden." De voornaamste voor Apollo dit jaar is daar in handhaving en wellicht een plek i de middenmoot, Wim Davidse enkt vooral aan Rillandia en VCK Is titelkandidaten. „En misschien okwelAZW." IZVV la een aantal succesvolle jaren stap- trainer Jaap Goossen over van Ter- euzenseBoys naar AZVV. De Axelse zit de laatste jaren in een neer spiraal en dat willen ze in graag een halt toeroepen. „Er meer lijn in de vereniging ko en ook in ons spel", zegt Goos- „Maar dat heeft uiteraard tijd odig." Dit seizoen hoopt hij met zijn loeg in de middenmoot te spelen. En dan kijken we verder wel wat er ïogelijk is." Dé titelfavoriet voor !oossen is De Meeuwen. „Die doen al an aantal jaren mee en zullen nu ook ovenin meedraaien. Dat is volgens dj één van de betere ploegen", aldus aap Goossen. Sevelanders het einde van de competitie zag in Jan Geene en Hans de (beiden gestopt) en Peter Kas- (Nieuwdorp) drie belangrijke afvallen. „Dus het wordt moeilijk", geeft trainer Cees van Dijk toe. „Maar toch gaan we weer voor de nacompetitie, evenals in de twee voorgaande jaren." Of dat lukt, is de vraag, want Bevelanders heeft nu vooral een jong team. „Maar als de jongens die uit het tweede zijn over gekomen het goed oppakken, wie weet waar we dan eindigen." Rillan dia en VCK maken volgens Van Dijk de meeste kans op de titel. Colijnsplaatse Boys Bert Schrier, de trainer van Colijns plaatse Boys, wil rust creëeren bij zijn club. „Dan kunnen we A-junio ren inpassen en zo de selectie breder maken", aldus Schrier. En dat is no dig. Lopende het vorige seizoen ver lieten de gebroeders Verburg Colijns- plaat en aan het einde van het seizoen keerden ook Ron Proos (SSV'65) en Nigel Holmes (militaire dienst) de club de rug toe. „Het klinkt als een cliché", zegt Bert Schrier. „Maar wij gaan enkel voor handhaving. We moeten gewoon opnieuw beginnen." Schrier heeft maar één titelkandi daat: Nieuwdorp. „Want die hebben er een paar goede, nieuwe jongens bij gekregen." GPC Johan Tuin, Piëtro Sicilia (beiden IJ- zendijke), Marco Schroevers (Goes) en Dennis Goossen (Walcheren) ver lieten GPC aan het einde van het vo rige seizoen. Leo de Groot (Goes) en Nico ten Wolde (Dauwendaele) wer den als vervangers aangetrokken en daarnaast schoven zes A-junioren doornaar de eerste selectie. De doel stellingvan GPC is daarom duidelijk: het opbouwen van een nieuw elftal. „Wij richten onze vizier op de lange termijn zegt trainer Pluber Vermeu len. „Het potentieel is aanwezig en dit seizoen proberen we in de mid denmoot te spelen." De uitgesproken favoriet voor de titel is volgens Ver meulen Rillandia en ook VCK maakt in zijn optiek een goede kans. Kruiningen De selectie van Kruiningen werd door het vertrek van vier spelers, on der wie Adxiaan Nieuwenhuijse en Hans Hage flink uitgedund. Hierte genover stond slechts de komst van John van Dijke (Bruse Boys) en Dan ny op 't Hof (Kloetinge). Vooral het vertrek van Nieuwenhuijse is voor Kruiningen een aderlating. Leo van der Weij den is de nieuwe trainer in Kruiningen. Vorig jaar was hij nog als speler actief bij Hans- weertse Boys, maar dit seizoen denkt de bijna 40-jarige Van der Weijden niet meer in actie te komen. „Ik wil met Kruiningen leuk voetbal spelen. En als de jongens het goed uitvoeren, is het niet nodig voor mij om ook te spelen. Alleen bij blessures of schor singen kan dat voorkomen", zegt Van der Weijden. Bij kandidaten voor de titel denkt hij aan De Meeuwen, GPC en Rillandia. DFS DFS bleef vorig seizoen na het spelen van twee beslissingsduels uiteinde lijk nog in de derde klasse. Dit jaar hoopt trainer John Ebert vrij van de- gradatiezorgen te blijven. „Dat zou het mooiste zijn", zegt Ebert. DFS zag een aantal spelers vertrekken aan het einde van het seizoen en daarvoor kwamén spelers uit eigen kweek te rug. De selectie bevat nu veel jongens van rond de twintig jaar, waarmee de handhaving bewerkstelligd moet worden. De favorieten voor de titel zijn volgens Ebert De Meeuwen en Rillandia, waaxixij hij de laatste ploeg het hoogst inschat. De Meeuwen Nadat De Meeuwen het kampioen schap vorig seizoen aan zijn neus voorbij zag gaan, mikt trainer Jan Meulmeester dit seizoen opnieuw op een plaats in de top van het klasse ment. „We azen in eerste instantie op een periodetitel en een plaats bij de eerste vier"laat Meulmeester weten. Of we kampioen worden, moeten we afwachten. Dat is afhankelijk van een stukje mazzel. Dat hebben we vo rig jaar wel gezien. De spelersgroep bleef intact en werd alleen aangevuld met Hugo Meul- blok die overkwam van Dauwendae le. Rillandia is volgens Meulmeester de gedoodverfde favoriet voor het kampioenschap. „Ze komen uit de andere derde Masse, die volgens mij een stuk zwaarder is dan onze klasse. Door de overstap naar onze klasse hopen ze nu eindelijk uit de derde klasse komen", aldus Meulmeester. Nieuwdorp De belangrijkste doelstelling voor komend seizoen is volgens trainer Kees Bastiaanse dat de spelers net zo veel plezier aan het voetbal beleven als afgelopen seizoen. Behoud in de derde klasse is waar ze in Nieuwdorp vanuit gaan. „En als iedereen fit is, kunnen we misschien af en toe eens voor een verrassing zorgen", hoopt Bastiaanse. Binnen de selectie van Nieuwdorp veranderde vrijw.pl niets. Het enige minpunt is de langdurige blessure van routinier Peter Wolse. Hij zal naar alle waarschijnlijkheid het begin van de competitie niet ha len. Over de favorieten voor de titel is Bastiaanse duidelijk. „Dat zijn Ril landia en De Meeuwen. Vooral die laastste ploeg gaat hoge ogen gooi en", weet Kees Bastiaanse. Verder ziet hij Zaamslag als outsider. Rillandia Rillandia wordt door velen als één van de grootste kanshebbers voor het kampioenschap gezien. Bij Rillandia dachten ze in eerste instantie ook aan die klassering, maar er is een kink in de kabel gekomen. Vanwege een me ningsverschil met het bestuur beslo ten Ronald Vasseur, Jaap van Gorsel, Edwin IndeWey en Jan-Willem en Bart Meeuwsen in een lager elftal te gaan spelen. „Die jongens waren al jaren het gezicht van Rillandia", legt De Frel uit. „De laatste jaren lukte het met om te promoveren en dit jaar moest het dan wel lukken. Maar daar is nu een kentering in gekomen.Me de daardoor verwacht John de Frel een plaats in de middenmoot met Ril landia. In Kruiningen en De Meeu wen ziet hij de beoogde kandidaten voor het kampioenschap. VCK Trainer Carl Vergouwen wil in de nieuwe jaargang met VCK vooral verzorgd voetbal spelen, dat aan trekkelijk is voor zowel spelers als publiek. „Het doel is om daarmee be houd in de derde klasse veilig te stel len. Daarnaast loeren we op een pe riodetitel en wie weet wat nog meer", vertelt Vergouwen. Hij begint bij VCK aan zijn eerste jaar, nadat hij in de voorgaande jaren assistent van Diederik Hiensch was bij Kloetinge. „Aantrekkelijk en verzorgd voetbal betekent dat we aanvallend zullen spelen. Wij willen het spel naar ons toe trekken." Voor het kampioen schap komen naar zijn mening De Meeuwen („want die spelersgroep bleef gehandhaafd"), Kruiningen („een degelijke ploeg") en Rillandia („dat heb ik van horen zeggen") in aanmerking. Zaamslag Na het kampioenschap van de vierde klasse wil Zaamslag ook in de derde klasse van zich doen spreken. „We willen bij de eerste vijf meedraaien", zegt trainer Nico Bakker. „We heb ben veel voetbalvermogen in onze jonge ploeg, maar we zullen nog moe ten groeien. Over het algemeen zie ik het wel positief in. De selectie van Zaamslag werd in vergelij king met vorig j aar iets uitge dund door het vertrek van drie spe lers. Van de andere ploegen weet Bakker niet veel, maar De Meeuwen en Rillandia ziet hij als favorieten. „Ik ken ze niet", geeft Bakker toe. „Maar van horen zeggen blijken het goede ploegen te zijn. Barry van der Hooft Elles den Boef Piet voetbalt op 33-jarige leeftijd als of hij een jonge hond is. Het geheim? De zelfgemaakte tomatensoep van zijn vrouw Elles. Elke vrijdag maakt ze een hele pot soep die Tholen-speler Piet den Boef 's zaterdags voor de wedstrijd ver orbert. „Als er nog iets over is, eet hij dat na de wedstrijd op", weet Elles. „Voor soep kun je Piet altijd wakker maken." Nooit gaat Elles naar een wedstrijd van de Tholense Boys kijken. Op de zaterdag gaat ze namelijk met haar kinderen zwemmen en paardrijden. „Vroeger heb ik ook paardgereden", vertelt ze. Daar om kijkt ze ook liever naar paarden dan naar voetballers. Piet hoeft voor Elles niet te stoppen, al zou ze graag hebben dat hij wat minder ging voetballen. „We hebben twee jonge kinderen en die'wagen ook veel tijd", vertelt ze. „Nu komt dat allemaal op mijn schouders terecht. Daarom hoop ik wel eens dat Piet in het tweede elftal gaat voetballen." Piet voetbalt op de maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag. Tijdens het sei zoen heeft hij dus weinig tijd om 's avonds op de kinderen te passen. „Na de zomei'stop was het wel even weixnen", aldus Elles. Tim Senden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23