met extra veel dance Frogervoor Cambodja Skelet in de bidstoel woensdag 25 augustus 1999 Eddie Murphy hoeft niet altijd dijenkletser te spelen 13 Tapdance als één lange roffel 11 Opa's en oma's vertellen sprookjes in de Ëf teling 13 Kunstenaars uit Drente in Grote Kerk lO Wie zondag het gratis concert van René Froger op de Grote Markt in Goes wil bijwonen, doet er goed aan het geld wat hij bespaart, uit te geven aan de bus, een taxi en - zeker als de fiets tot de mogelijkheden behoort - een paar extra drankjes. Want wat minder matige consumptie wordt nu eens van harte aanbevolen. De drankopbrengst van het feest dat Won Yip de Zeeu wen aanbiedt, is namelijk be stemd voor de actie Zeeland helpt Cambodja. In Cambod ja valt nog voor miljoenen guldens werk te verzetten om de sporen van de recente ge schiedenis van oorlog, gruwe lijke onderdrukking en de totale afbraak van de samen leving, min of meer uit te wis sen. Miniconcert Won Yip noemt zichzelf een f 'Brabantse Chinees die is opÉ gegoeid in Goes'. Tien jaar ge leden trok hij naar Amsterdam waar hij nu drie van de best be zochte cafés bézit. Het tweede lustrum van zijp bedrijf. Yip Horeca Exploitatie en zijn dertigste verjaardag wilde Won Yip eigenlijk vieren met een feest op de Dam in Amster dam, maar het is niet overal even gemakkelijk om ambte- harèn en bestuurders op één feestelijke lijn te krijgen. In Goes lukte dat met een beetje 4 rif'èeite uiteindelijk wel en YijSp Wist René Froger te strikkenf voor een miniconcert op de Goese Grote Markt. Zaterdagavond om half acht beginnen mensen van het or ganisatiebureau Total Rocket een podium op te bouwen op de Markt en precies 24 uur la ter, zondag 19.30 uur, zingt Hanny (voorheen van de Re kels) de eerste noten van het jubileumconcert. Daarna ne men de Bluesbrothers het over om rond de klok van 21.45 uur plaats te maken voor de vedet te van de avond: René Froger. Zijn concert duurt tot 23.00 uur. Alle artiesten, inclusief de orkestleden en de achter grondzangeressen, vragen niet meer dan een onkosten vergoe- ding. Door toedoen van de Goese horecavoorman Dick van de Velde hebben de kroeg bazen op de Grote Markt afge sproken een groot deel van de winst op de drankomzet af te staan aan de Stichting Sawas- dec, die al jaren bezig is om in Cambodja te helpen een nieu we structuur voor de sameni- ving op te bouwen. Zeeland le vert daarbij zoveel mogelijk i bijdragen in de ontwikkeling van Scholen, ateliers, werk plaatsen. landbouwbedrijven, plantages en een herbebos singsproject. Hanny, Blues Brothers en René Froger: zondagavond op de Grote Markt in Goes, vanaf 19.30 uur. 1. Freek de Jonge foto Roland de Bruin 2. Karin Bloemen foto Phil N ij huis 3. Wibi Soerjadi tijdens de Uitmarkt in 1997. foto Phil Nijhuis 4. Pia Douwes foto Ray Christian 5. Matilde Santing 6. Arjan Ederveen foto Phil Nijhuis 7. Mega Dance krijgt dit jaar voor het eerst ruim aandacht tijdens de pre sentatie van het nieuwe Culturele seizoen. foto Phil Nijhuisj DIREK. René Froger geeft zondagavond een gratis concert op de Grote Markt in Goes. De drankopbrengst van het optreden is bestemd voor de actie Zeeland helpt Cambodja. De Amsterdamse Uitmarkt gaat dit jaar extra aandacht besteden aan kunst en cultuur van jongeren. Met het pro gramma 'A Weekend of Dance' staat Paradiso daarom vanaf vrijdagavond tot zaterdagochtend in het teken van de dance-cultuur. In het dance-programma zijn die nacht alle club - stromingen vertegenwoordigd met live-acts, dj 's en vj's, een modeshow en mediacafé. Ook andere onderde len van de Uitmarkt zijn aan de dance gewijd. Het is de eerste keer dat het programma van de Uitmarkt nu ook 's nachts plaatsvindt. Nieuw dit jaar op de Uitmarkt is de deelname van Holiday on Ice. Daarvoor wordt de gloed nieuwe vijver op het Museum plein benut. In de toekomst gaat die vijver dienen als ijs baan. Vrijdagavond om 22.00 uur neemt Holiday on Ice daarop een voorproefje met een impressie van de productie Extra ventura. Hugo Claus Na een optreden van de caba retgroep De Vliegende Pan- ters, verplaatst de Uitmarkt zich vrijdagavond naar de Stadsschouwburg. Daar spe len drie toneelgezelschappen scènes uit het werk van Hugo Claus. De scènes in 'Hommage aan Claus' werden gekozen door de toneelschrijvers Maria Goos, Willem Jan Otten en Benno Barnard. Andere speciale evenementen zijn dit jaar theater en muziek uit Vlaanderen, een videofes tival en een programma met Surinaamse muziek en stand- up comedian's. Zoals gebrui kelijk is er ook weer de infor matiemarkt met 250 culturele organisaties en de Amstei'- damse Boekenmarkt. De Uitmarkt biedt bezoekers dit jaar ook voor het eerst de mogelijkheid direct kaartjes te kopen voor ruim honderd the atersin heel Nederland. Op het Museumplein is daarvoor het speciale verkooppunt Uitlijn Live aanwezig, waai' bezoe kers zich op de hoogte kunnen stellen wanneer een bepaalde voorstelling bij hen in de buurt, is te zien. een musicalprogramma, ge presenteerd door Willem Nij- holt en Angela Groothuizen. Het openingsprogramma telt zeven grote zaalproducties van het nieuwe seizoen, waar van vijf musicals, het Mo town-muziekprogramma RESPECT en een dansvoor- stelling. Aan het programma werken 150 artiesten mee, on der wie Arjan Ederveen, Lies- beth List, Pia Douwes en De-, nise Jannah. As opwarmer van de officiële opening is er een optreden van De Poema's, bestaande uit de groep Van Dik Hout en Acda de Mun- nik. Zondagavond wordt het jaar lijkse culturele spektakel af gesloten met het concert De Impresario door het Neder- lands Kamerorkest. Het slot- concert is een vrije bewerking van Mozarts Der Schauspiel- direktor. Solisten zijn de so pranen Elena Vink en Mach- teld Baumans. de tenor André Post en bariton Lieuwe Visser. In de Grote Kerk vün Veere is tot eind oktober een tentoon stelling te zien van Drentse kunstenaars. Samensteller Sjouke Dijkstra heeft alleen professionele beeldend kun stenaars uitgenodigd, omdat de kerk vólgens Hem te mooi is voor amateurkunst. Mirjam Hoekman is één van de dertig exposanten. Ze maakte een houten, menselijk geraamte en beschilderde dat met rode verf en figuurtjes. Het skelet kreeg een plaatsje op een bidstoel in een nis van de kerk. De 22e Uitmarkt speelt zich het komende weekeinde af op en rond het Museumplein en Leidseplein. Met in totaal 28 podia en 350 optredens vormt de Uitmarkt de traditionele opening van het culturele sei zoen in Nederland. Onder de deelnemende artiesten zijn onder anderen Freek de Jonge, Matilde Santing, Wibi Soerja di, Het Nationale Ballet, Karin Bloemen, Ruth Jaeott en Leb- bis en Jansen. De Uitmarkt wordt vrijdag avond om negen uur op het Museumplein geopend met Uitmarkt Amsterdam: vrij dagavond t/m zondag op het Museumplein en Leid seplein in Amsterdam. Zie verder pagina 10. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 9