Horeca Hulst te veel beknot Man zwaargewond bij aanrijding PZC In een mum naar honderd brommen Sporthal Hontenisse komt er ondanks protest omwonenden Plan fabriekswinkel kost Sas amper geld zeeland woensdag 25 augustus 1999 z 17 Vlaams Onthaal past volgens Oostburg in Vitaal Platteland Garage mag toch verhuizen Schuurbrandje in Axel Handelsmissie Japan uitgesteld Oplichtster krijgt 250 gulden boete Snelkraak bij Bruse supermarkt Progressief Hulst bepleit ruimte voor initiatieven ondernemers Rommelmarkt Ijj^ HENNO CYSOUW Afstanden tellen niet meer. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Een 35-jarige automobi list uit de gemeente Hulst is dinsdagna middag zwaargewond afgevoerd naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen na een aanrijding met een vrachtwagen op de kruising Koegorsstraat/Rijksweg N61 in Terneuzen. De automobilist zat bekneld in zijn auto en moest door de brandweer worden be vrijd. Het ongeluk gebeurde omdat de automo bilist geen voorrang gaf aan een 35-jarige vrachtwagenchauffeur uit de gemeente Terneuzen. Door de snelheid kon de vrachtwagenchauffeur niet meer op tijd remmen en raakte de auto vol in de flank. De auto was totaal vernield en de vracht wagen raakte zwaar beschadigd. foto Charles Strijd OOSTBURG - Het cluster Vlaams Onthaal van vijf Zeeuws-Vlaamse agrarische bedrijven, waartoe ook boerde rij Ysenaegel in Oostburg be hoort, moet een voorbeeldfunc tie krijgen in het project Vitaal platteland van de Provincie Zeeland. Dat vinden althans burgemeester en wethouders van de gemeente Oostburg. Vi taal Platteland is door de pro vincie ingesteld om de vitalise ring van het Zeeuwse platteland te stimuleren en daarmee Euro pese subsidiegelden voor plat telandsontwikkeling in de wacht te slepen. Doelstelling van het initiatief Vlaams Onthaal is om toeristen en dagjesmensen naar het plat teland te lokken en van daaruit de omgeving te verkennen. Ver koop van kaas, yoghurt en ande re streekproducten, alsmede souvenirs en cadeau-artikelen vormen een belangrijke activi teit. Daarnaast willen debedrij- ven alternatieve vormen van vervoer exploiteren, zoals de verhuur van fietsen, paarden of wandelschoenen. Andere pu bliekstrekkers op de vijf loca ties zijn exposities of demon straties. Het project van Ysenaegel komt in aanmerking voor een 5B-sub- sidie uit Brussel, onder de voor waarde dat het project mede gefinancierd wordt door de ge meente. Zoals het er nu naar uit ziet, is de gemeente Oostburg bereid het vereiste bedrag van 15.000 gulden te betalen, tien procent van het 5B-bedrag. De werkgroep NED (Nieuwe Economische Dragers) van de provincie, waaraan ook de ge meente Oostburg deelneemt, iwerkt momenteel aan een voor stel om in gebieden met een zui lver agrarische bestemming recreatieve nevenfuncties mo gelijk te maken. „Het rapport Ivan de werkgroep moet een lei draad vormen voor Zeeuwse ge meenten om op juridisch ver antwoorde wijze om te springen met niet-agrarische nevenacti viteiten van boerenbedrijven", vindt burgemeester G. Noorde wier. Indien de gemeenteraad ,Van Oostburg instemt met een subsidietoekenning, zal er een 'contract moeten worden opge steld, waarin de rechten en plichten van de partijen worden vastgelegd. Het project van Yse naegel kan in deze als voorbeeld dienen. OOSTBURG - Gedeputeerde Staten gaan toch akkoord met de verplaatsing van het Breskense autobedrijf Van de Ree naar bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg. De Ford dealer had al eerder een verzoek ingediend, maar dat werd ge weigerd. Hiertegen diende zowel de gemeente Oostburg ais Van de Ree een bezwaarschrift in, maar omdat de brief van de garagehouder buiten de verplichte periode werd ontvangen, werd zijn bezwaar ongegrond verklaard. Oostburg had de brief wel op tijd gepost en de bezwaren wer den in behandeling genomen. Het bleek dat Van de Ree wel degelijk in aanmerking kwam voor de verplaatsing van zijn bedrijf. Eén van de voorwaarden daarvoor is dat zijn bedrijf al op de huidige plaats was gevestigd vóór 1970 en dat is het geval. Nu is hij nog gevestigd aan het Breskense Molenwater. De afstand tot de aangrenzende huizen is in sommige gevallen minder dan de gestelde afstand van dertig meter. GS zeggen een bedrag van ruim 4,3 ton toe voor de bedrijfsverplaatsing. AXEL - De brandweer rukte maandagavond uit voor een brand in een schuur aan de Axelse Emmastraat. Uit onderzoek bleek dat de brand is veroorzaakt doordat de vlam in de pan sloeg in een bijgebouwtje achter de woning. Tijdig ingrijpen van de brandweer kon voorkomen dat de schuur volledig afbrandde. Wel was er aanzienlijke rook- en roetschade. MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel Zeeland en de gemeente Middelburg hebben hun handelsmissie naar Japan uitgesteld tot het voorjaar van 2000. De bedoeling was eind oktober, begin november een week naar Japan te gaan om Zeeland te promoten. De voorbereiding bleek evenwel meer tijd te kosten dan ge dacht. Mede daarom is besloten de missie een half jaar uit te stellen en aan te haken bij het exportpromotieprogramma van de Economische Voorlichtingsdienst van het ministerie van Economische Zaken. In het kader van vierhonderd jaar handelsbetrekkingen tussen Nederland en Japan vinden rond die tijd in Japan diverse symposia, seminars en (handelsrei zen plaats. De Kamer en de gemeente vonden het ook logi scher met hun promotiecampagne aan te sluiten bij die activi teiten. Wanneer de handelsmissie precies zal plaatsvinden, is nog niet bekend. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter H. Inden heeft dinsdag een 36-jarige vrouw uit Sint-Philipsland voor oplichting veroordeeld tot het betalen van een boete van 250 gulden plus nog 750 gulden voorwaardelijk. De vrouw was eind mei van dit jaar langs de deuren in haar woonplaats ge gaan om geld voor sponsorlopen voor twee scholen te vragen. Maar de ene school die zij noemde had net een sponsorloop ge had, de andere wist van niets. De vrouw werd door haar plaatsgenoten herkend. De opbrengst van 1250 gulden wilde zij aan haar zoontje besteden. De vrouw was niet komen op dagen. BRUINISSE - Bij een supermarkt aan De Dreef in Bruinisse is dinsdagmorgen om 4.30 uur een snelkraak gepleegd. De dief kwam de winkel binnen door een ruit in te slaan. Omwonen den zagen de man uit het venster klimmen en wegrijden in een auto. Hij ging er vandoor met voor circa tweeduizend gulden aan rookwaren. De 27-jarige bedrijfsleider van de supermarkt deed aangifte van de inbraak. door René Hoonhorst HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst staan niet toe dat horeca-ondernemers in de binnenstad zelf tenten over de straat bouwen om bezoekers aan zich te binden met tapin stallaties en barbecuefacilitei ten. Die 'zwaar beperkende maatregel' is de fractie van Pro gressief Hulst in het verkeerde keelgat geschoten. De opposi tiepartij vindt dat het college sfeer en gezelligheid van de bra derie tekort doet door het eigen initiatief van de horeca-onder nemers zo streng aan banden te leggen. Progressief Hulst juicht sfeer- verhogende activiteiten juist toe. De partij was dan ook ver heugd dat een horeca-önderne- mer aan de Grote Markt tijdens de zomerfeesten van enkele we ken geleden zelf een tent optrok en buiten een tapinstallatie aansloot en een barbecue op stelde. Het succes van die on derneming maakte school en verschillende uitbaters wilden komend weekeind een geza menlijke tent opzetten. Maar het college vond het nodig om dat initiatief de grond in te bo ren en 'zware beperkingen als- strafmaatregel' op te leggen, schrijft fractievoorzitter A Hegger in een protestbrief. Ondermijning Met deze 'initiatiefdodende en on-Vlaamse maatregel', de meest Vlaamse stad van Neder land onwaardig, ondermijnt het college de aantrekkingskracht van de braderie, stelt Progres sief Hulst. De partij dringt er bij het college op aan om het 'vrije ondernemerschap enige Vlaam se ruimte te bieden'. B en W moeten die ruimte snel ver strekken, omdat de braderie dit weekeinde tijdens de Reynaert- feesten al wordt gehouden. Wethouder W. Kayser heeft als WD'er én ondernemer het vrije ondernemerschap hoog in het vaandel staan. Maar hij is niet van plan gehoor te geven aan het pleidooi van Progressief Hulst. Kayser: „De tent was, zonder overleg met de gemeente, tij dens de zomerfeesten geheel over de weg heen gebouwd. Hulpdiensten als politie, brand weer en ambulances konden er bijvoorbeeld niet langs. Ook dachten veel bezoekers dat de horecavoorzieningen bij de tent ophielden en bovendien duurde het destijds nogal lang voor de overkapping weer was afgebro ken. Tijdens festiviteiten als de zomerfeesten en de braderie mogen de terrassen al gedeelte lijk op straat worden gezet, maar er moet wel genoeg ruimte overblijven om verkeer door te laten." door Barend Pelgrim KLOOSTERZANDE - De pro vincie gaat akkoord met de ge meente Hontenisse voor de bouw van een sport- annex eve nementenhal in de hoek van de Emmastraat met de Van Speijlt- straat. Vijfentwintig omwonen den hadden bezwaren geuit te gen een hal op die locatie. Als het aan de gemeente ligt gaat uiterlijk in oktober de eer ste spade de grond in. Gemeen tesecretaris F. van Kuppeveld denkt dat er geen belemmering is om de bouwvergunning voor de hal te verlenen en dat Honte nisse zeer binnenkort via adver tenties bekend maakt dat de vergunning verstrekt wordt. Kuppeveld: „De bedenkingen tegen de hal zijn gewogen door Gedeputeerde Staten. Verder is vooraf overleg gevoerd met de omwonenden via een hoorzit ting. De meningen en bezwaren zijn gehoord en ook dat is mee genomen in het GS-besluit." REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Van Kuppeveld sluit niet uit dat na publicatie van het bouwbe sluit nog meer bezwaren volgen. „Hoe het verder gaat is natuur lijk des persoons. Maar het be sluit in de gemeenteraad is nou eenmaal genomen en wij willen deze belangrijke voorziening zo snel mogelijk realiseren. Bouw technisch zijn we inmiddels een heel eind." Volgens omwonenden is de doodlopende Emmastraat geen goede, plek voor een sport- en evenementenhal vanwege de gebrekkige parkeermogelijkhe- den. Aan dezelfde straat liggen de tennisbanen en het open luchtzwembad en bij mooi weer is er een flink gebrek aan par keerplaatsen. Bovendien leidt de drukte in de Emmastraat tot verkeersonveiligheid. Dubbele petten Eén van de bezwaarmakers, I. van der Hoff, ziet in de keuze voor de hoek Emmastraat de be moeienis van B. Pauwels, die behalve wethouder Ruimtelijke Ordening en CDA-Statenlid ook voorzitter is van de plaatse lijke voetbalvereniging Honte nisse. „Het F-veld van de voet balclub is als locatie veel geschikter, gelet op de situe ring", meent Van der Hoff. „De voetbalvereniging kan dat veld makkelijk missen. Pauwels heeft nooit antwoord gegeven op de vraag waarom die hal niet daar kon komen. Blijkbaar weegt de veiligheid van de in woners niet op tegen dat ene veld voor de voetbalclub." Of het tot gerechtelijke stappen komt tegen de beslissing van de gemeente weet Van der Hoff nog niet. „Dat zal afhangen van overleg met de overige omwo nenden. Maar ik sluit niet uit dat we naar de rechter stappen. Er is een goed alternatief voor de gekozen locatie. Het zou niet meer dan redelijk zijn als de rechter het college zou dwingen dat eens wat beter te bekijken." TERNEUZEN - Wijkcentrum De Triangel houdt op zaterdag 11 september een rommel markt. De opbrengst van de kraamverhuur (7,50 gulden per kraam) is bestemd voor activi teiten in het buurthuis. Wie nog een kraam wil huren, kan bellen met De Triangel. De rommel markt begint om 10 uur. Internationale Brommer Sprint in Hulst door Barend Pelgrim HULST - Voor deze éne keer per jaar mag het: met dik hon derd kilometer per uur over het industrieterrein Hogeweg in Hulst scheuren. Maar dan wel op de brommer en slechts over een afstand van 150 me ter. Op zaterdag 4 september wordt voor de eerste keer in Nederland een Internationale Brommer Sprint gehouden, een korte-baanwedstrijd voor bromfietsen met een cylinder- inhoud van 50 cc tot en met 90 cc. De competitie is onderver deeld in vier verschillende klassen: de 50 cc klasse, de 70 cc klasse, de zogenaamde pro stock klasse en de automaten- en bromscooterklasse. Volgens organisator Paul Blommaart leent de tegen woordig zo populaire scooter zich uitstekend voor hardrij- wedstrijden. Voor deze brom mertjes liggen in de winkel al lerlei spulletjes om ze sneller te maken. „Bovendien zijn ze technisch het meest geschikt. Eigenlijk mag het natuurlijk niet, maar dat opvoeren ge beurt toch." Friezen Wie verwacht dat het om zo maar een ongeorganiseerd middagje racen gaat, komt be drogen uit. Al enkele maanden wordt hard gewerkt om de wedstrijd rond te krijgen. Het initiatief is afgekeken van de jaarlijkse Sprint in het Friese Jubbega. De Friezen hielden dit jaar voor de elfde keer hun competitie en daar is het uitge groeid tot een evenement van formaat. De organisatie ginds rept van de officiële Neder landse kampioenschappen. „Het is hartstikke leuk om te doen", weet Blommaart in middels. Eigenlijk gek: je rijdt vanuit Zeeuws-Vlaanderen honderden kilometers om daar een paar keer 150 meter recht uit te brommen. Maar vergis je niet: in die pro stock of vrije klasse zijn brommers die zeker 120 kunnen." De bedoeling is simpel. Twee bestuurders - met brommers uit een gelijkwaardige klasse - starten zij aan zij en proberen een zo snel mogelijke tijd neer te zetten. In Hulst wordt ge bruik gemaakt van een zeer geavanceerd meetsysteem, waarbij zelfs in microsecon den de reactietijd van de rijders wordt geregistreerd. Verder staat in Zeeuws-Vlaan deren een zogenaamde kerst boom met lampjes aan de startlijn, zoals bij echte drag- ster-races voor auto's of moto ren. Hebben ze allemaal niet in Friesland. Deelnemers komen van heinde en ver naar Hulst. Behalve Belgen komen brommerlief hebbers uit onder meer Fries land, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Utrecht. Er kan volgens Blommaart gerust gesproken worden van een groeiende gekte. Gekozen is voor de locatie Hulst, omdat burgemeester A Kessen be kend staat als actieve auto sporten De gemeente heeft de nodige vergunningen verstrekt om het evenement door te laten gaan. Blommaart zelf gaat van start op zijn Honda SS50. Al jaren heeft hij zijn hart verpand aan deze viertaktbrommers: „Ge blinddoekt kan je kan hem er zo tussenuit halen, vanwege zijn mooie snorkelende geluid, af en toe klinkt 'ie net als een motor. Tja, en hoe gaat dat? Je begint er wat aan te sleutelen, er komt een tweede en derde bij en zo groeit het uit tot een verzameling." door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Het voorbe reidende werk voor de komst van een fabriekswinkelcomplex naar Sas van Gent heeft de ge meente tot nu toe nauwelijks geld gekost. De kosten voor de onderzoeken (over de economi sche, milieu-en verkeerseffec- ten) waren volledig voor reke ning van projectontwikkelaar Innovast. Deze heeft inmiddels de grond - het voormalig CSM-terrein - verworven en is ook bereid om een substantiële bij drage te ver lenen voor de aanleg van ver- keersvoorzieningen op en bij het terrein. De gemeente Sas van Gent zal, zo zegt burge meester J. Lonink dinsdag, op de begroting voor het jaar 2000 een post opvoeren voor de aan leg van een rotonde bij de brug in Sas van Gent. Overigens betaalt de gemeente die voorziening niet alléén. Lo nink verwacht voor dit doel een bijdrage van de provincie. Voorts is het krediet dat de Sasse raad voor de plannen heeft uit getrokken - 75 mille - nog niet volledig benut. Leges Gaat de bouw van het centrum in Sas van Gent door, dan sleept de gemeente zo'n 600.000 gul den aan bouw- en andere leges binnen. De penibele financiële situatie waarin de gemeente al jaren verkeert, zou door de komst van de fabriekswinkel in één klap achter de rug zijn. Bij het opstellen van de begroting voor 2000 en de meerjarenra ming voor de jaren daarna houdt het dagelijks bestuur daarmee nog geen rekening. De plannen voor het uitver koopcentrum zijn door gemeen te en projectontwikkelaar deze week volledig afgerond. Lonink verwacht nog deze week overleg te kunnen voeren met het minis terie van minister J. Pronk, die in een eerder stadium al heeft laten weten niet erg gelukkig te zijn met de plannen voor fa briekswinkels in Lelystad en andere plaatsen. tf.rneuzf.n - markt 19 -tel. (0115) 616113, www.cysouwoptiek.nl Paul Blommaart, organisator van de Internationale Brommer Sprint, heeft de liefde voor de viertaktbrommer doorgegeven aan dochter Sheila. foto Charles Strijd (Advertentie) Eyecatcher uit de Collectie van Het Huis: multifocale glazen voor 450,- per paar. Krasbestendig en ontspiegeld. Alleen verkrijg baar bij de opticien die zich Het Huis mag noemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41