met extra veel dance Frogervoor Cambodja Skelet in de bidstoel woensdag 25 augustus 1999 Eddie Murphy hoeft niet altijd dijenkletser te spelen 13 Opa's en oma's vertellen sprookjes in de Efteling 13 Tapdance als één lange roffel 11 Kunstenaars uit Drente in Grote Kerk lO Wie zondag het gratis concert van René Froger op de Grote Markt in Goes wil bijwonen, doet er goed aan het geld wat hij bespaart, uit te geven aan de bus, een taxi en - zeker als de fiets tot de mogelijkheden behoort - een paar extra drankjes. Want wat minder matige consumptie wordt nu eens van harte aanbevolen. De drankopbrengst van het feest dat Won Yip de Zeeu wen aanbiedt, is namelijk be stemd voor de actie Zeeland helpt Cambodja. In Cambod ja valt nog voor miljoenen guldens werk te verzetten om de sporen van de recente ge schiedenis van oorlog, gruwe lijke onderdrukking en de tot.ale af braak van de samen leving. min of meer uit te wis sen. Miniconcert Won Yip noemt zichzelf een U 'Brabantse Chinees die is opn gegoeid in Goes'. Tien jaar ge- leden trok hij naar Amsterdam. waar hij nu drie van dc best be zochte cafés bezit. I let. t weede lustrum van zijn bedrijf Yip i Horeca Exploitatie en zijn dertigste verjaardag wilde Won Yip eigenBjk'vieren met een feest op de Dam in Amster dam, maar het is niet overal even gemakkelijk om ambte naren en bestuurders op één deestelij ke lijn te krijgen. In Goes lukte dat met een beetje njoeite uiteindelijk wel en Yip) wist René Froger te strikken?-' voor een miniconcert op de Goese Grote Markt. Zaterdagavond om half acht beginnen mensen van het or ganisatiebureau Total Rocket een podium op te bouwen op de Markt en precies 24 uur la ter, zondag 19.30 uur, zingt Hanny (voorheen van de Re kels) de eerste noten van het jubileumconcert. Daarna ne men de Bluesbrothers het over om rond de klok van 21.45 uur plaats te maken voor de vedet te van de avond: René Froger. Zijn concert duurt tot 23.00 uur. Alle artiesten, inclusief de orkestleden en de achter grondzangeressen, vragen niet meer dan een onkostenvergoe ding. Door toedoen van de Goese horecavoorman Dick van dc Velde hebben de kroeg- bay.cn op de Grote Markt afge sproken een groot deel van de winst-pp de drankomzet af te i staan aan de Stichting Sawas idee. dié al jaren bezig is om in Cambodja te helpen een nieu- westructuur voor de sameni- ving op tebouwen. Zeeland le vert daarbij zoveel mogelijk bijdragen in de ontwikkeling van scholen, ateliers, werk plaatsen, landbouwbedrijven, -plantages en een herbebos singsproject. Hanny, Blues Brothers en René Froger: zondagavond op de Grote Markt in Goes, vanaf 19.30 uur. 1. Freek de Jonge foto Roland de Bruin 2. Karin Bloemen foto Phil Nijhuis 3. Wibi Soerjadi tijdens de Uitmarkt in 1997. foto Phil Nijhuis 4. Pia Douwes foto Ray Christian 5. Matilde Santing 6. Arjan Ederveen foto Phil Nijhuis 7. Mega Dance krijgt dit jaar voor het eerst ruim aandacht tijdens de pre sentatie van het nieuwe culturele seizoen. foto Phil N ij hu is i René Froger geeft zondagavond een gratis concert op de Grote Marktin Goes. De drankopbrengst van het optreden is bestemd voor de actie Zeeland helpt Cambodja. De Amsterdamse Uitmarkt gaat dit jaar extra aandacht besteden aah kunst en cultuur van jongeren. Met het pro gramma A Weekend of Dance5 staat Paradiso daarom vanaf vrijdagavond tot zaterdagochtend in het teken van de danee-cultuur. In het dance-programma zijn die nacht alle club-stromingen vertegenwoordigd met live-acts, dj's en vj's, een modeshow en mediacafé. Ook andere onderde len van de Uitmarkt zijn aan de dance gewijd. Het is de eerste keer dat het programma van de Uitmarkt nu ook 's nachts plaatsvindt. Nieuw dit jaar op de Uitmarkt is de deelname van Holiday on Ice. Daarvoor wordt de gloed nieuwe vijver op het Museum plein benut. In de toekomst gaat die vijver dienen als ijs baan, Vrij dagavond om 22.00 Uur neemt Holiday on Ice daarop een voorproef je met een impressie van de productie Extraventura. Hugo Claus Na een optreden van de caba retgroep De Vliegende Pan- tere, verplaatst de Uitmarkt zich vrij dagavond naar de Stadsschouwburg. Daar spe len drie toneelgezelschappen scènes uit het werk van I-Iugo Claus. De scènes in 'Hommage aan Claus' werden gekozen door de toneelschrijvers Maria Goos, Willem Jan Otten en Benno Barnard. Andere speciale evenementen zijn dit jaar theater én muziek uit Vlaanderen, eeri videofes tival en een programma met Surinaamse muziek en stand- up comedians. Zoals gebrui kelijk is er ook weer de infor matiemarkt met 250 culturele organisaties en de Amster damse Boekenmarkt. De Uitmarkt biedt bezoekers dit jaar ook voor het eerst de mogelijkheid direct kaartjes te kopen voor ruim honderd the aters in heel Nederland. Op het Museumplein is daarvoor het speciale verkooppunt Uitlijn Live aanwezig, waar bezoe kers zich op de hoogte kunnen stellen wanneer een bepaalde voorstelling bij hen in cle buurt is te zien. een musicalprogrammage presenteerd door Willem Nij- holt en Angela Groothuizen. Het openingsprogramma telt zeven grote zaalproducties van het nieuwe seizoen, waar van vijf musicals, het Mo- town-muziekprogramma RESPECT en een dansvoor stelling, Aan het programma werken 150 artiesten mee, on der wie Arjan Ederveen, Lies- beth List, Pia Douwes en De- nise Jannah. Als opwarmer van de officiële opening is er een optreden van De Poema's, bestaande uit de groep Van Dik Hout en Acda de Mun- nik. Zondagavond wordt het jaar lijkse culturele spektakel af gesloten met het concert De Impresario door het Neder lands Kamerorkest. Het slot- concert iaeen vrije bewerking' van Mozarts Der Schauspiel- Wfëktor. Solisten zijn de so- pranen Elena Vink en Mach- teld Baumans, de tenor André Post en bariton Lieuwe Visser. hi de Grote Kerk van Veere is tot eind oktober eeiptèntoon- stéllingte zien van Drentse kunstenaars. Samensteller Sjouke Dijkstra heeft alléén professionele beeldend kun- v stenaars Uitgenodigd, omdat de kerk volgens heni te mooi is voor amateurkunst. Mirjam Hoekman is één van de dertig exposanten. Ze maakte een houten, menselijk geraamte en beschilderde dat met rode verf en figuurtjes. Het skelet kreeg een plaatsje op een bidstoel in een nis van de kerk. De 22e Uitmarkt speelt zich het komende Weekeinde af op en rond het Museumplein en Leidseplein. Met in totaal 28 podia en 350 optredens vormt de Uitmarkt de traditionele opening van het culturele sei zoen in Nederland. Onder de deelnemende artiesten zijn onder anderen Freek de Jonge, Matilde Santing, Wibi Soerja- di, Het Nationale Ballet, Karin Bloemen, Ruth Jacott en Leb bis en Jansen. De Uitmarkt wordt vrijdag avond om negen uur op het Museumplein geopend met Uitmarkt Amsterdam: vrij dagavond t/m zondag op het Museumplein en Leid seplein in Amsterdam. Zie verder pagina 10. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 37