Ouwerkerk speelbal van WIK Duiveland onderuit tegen reserves Veere Ruttinger buit snelheid niet uit Minimale nederlaag van Veere tegen Hoek Wim Padmos wint strandloop Ouddorp Middelburgse titel voor Dauwendaele ipioeg uit Kerkwerve na valse start naar ruime zege: 3-9 uitslagen Wilko Jonker elfde bij NK wielrennen in Beesel agenda Luctor'88 wint toernooi LeBo Twee Zeeuwen in EK triatlon Hoor Klaas Verspoor JfpüVVERKEKK - Of het nu de Q.gezamenlijke maaltijd was of de graining van eerder die middag, t(feit blijft dat de eerste helft van ;|tde oefenwedstrijd tussen Ou derkerk en WIK'57 de spelers uit Kerkwerve behoorlijk zwaar op de maag lag. Na 45 minuten ieken de spelers van de zater- jag-derdeklasser tegen een 2-1- achterstand aan. Een helft later vas de zaak echter rechtgetrok- icn: 3-9. foor het Ouwerkerk van trainer akkoo Brouwer was de con- rontatie met WIK'57 als het vare uit de lucht komen vallen, torst stonden de reserves van Bruse Boys op het programma, rj^ iaarna een drieluik met Bruse ioys 2 en WIK en nadat het weede Bruse team zich wegens en overbezet programma af- neldde, wierp WIK zich op als 1 parringpartner. fj{ let was de tweede wedstrijd in ie oefencampagne voor Ouwer- erk. De zondag-zesdeklasser verd eerder verslagen door het iveede team van Duiveland (2- en kreeg tegen WIK opnieuw lop. Toch kon de thuisploeg te- ugkijken op een geslaagde eer- te helft, ondanks de problemen vaar Brouwer mee kampt. In de stond Jan de Vrieze, 37 jaar iud en normaliter keeper van iet derde elftal. Marcel Oost- lijk heeft te kennen gegeven liet meer te keepen omdat zijn enkel niet stabiel is. Ik moet nu en keuze gaan maken tussen an en Mario van der Maas." apaciteiten )e dertigjarige Van der Maas eeft de afgelopen twaalf jaar liet meer gekeept en komt ei- enlijk uit de jeugd van DFS. Hij heeft wel de capaciteiten ïaar vooral ook aanpassings- iroblemen. Ik heb wel wat ge- uld met hem. We hebben hem it seizoen keihard nodig." Me- le door de krappe selectie haal- le Brouwer de jeugdspelers Pilco Vijverberg en Gerwin van le Hoek bij de eerste selectie, tonder het afwezige drietal /illiam Remeeus (werk), Ange- o van de Vlies (werk) en Joeri 'ankow (blessure) kwam Ou- verkerk al na twee minuten op oorsprong. Van veertig meter erraste Erwin van der Maas net zijn linker vriend en vooral vijand: 1-0. Direct werd ook het zwakke punt van WIK'57 pijn lijk blootgelegd: de omschake ling bij balverlies, een punt van zorg voor de nieuwe trainer Rini Verwest. Het WIK van Verwest wijkt niet zoveel af van het WIK van Joost van de Griek. De 36-jarige Joost Rotte doet een stapje terug en heeft volgens Verwest niet meer de ambitie om in een eerste elf tal te spelen. Positioneel gezien staat Erik-Jan Kort op een an dere positie dan vorig seizoen. Ondanks een zevental gemiste kansen speelde Kort een sterke partij. Hij zwoegde en kwam, indien nodig, voor de goal. Na een kwartier spelen kwamen de bezoekers op 1-1 toen Elmar Verhage Leon Hendrikse in stel ling bracht. Hendrikse viel tien minuten later geblesseerd uit en kwam niet meer terug. Bij Ou werkerk wisselde Brouwer con stant door en dat kwam het team niet echt ten goede, al zette Erik-Jan van Dongen Ouwer kerk kort voor rust nog wel op voorsprong. Vier tegengoals in de eerste tien minuten na rust - EH I Spelmoment uit het treffen tussen WIK'57 (gestreepte shirts) en Ouwerkerk. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZIERIKZEE - De voetballers van Duiveland hebben in de voorbereidingsfase op de nieuwe competitie nog een lange weg te gaan. Zaterdag verloor de ploeg van de tweede garnituur van Veere. Uitslag: 4-1. DFS won van Den Bommel, Bruse Boys zegevierde in en tegen Sersookerke. Veere 2-Duiveland 4-1: De fouten van de Oosterland- se defensie wei-den genadeloos afgestraft door de re serves van Veere. Na doelpunten van Frans Schreuder, Bert Nieuwenhuize en Patrick Koppejan (2-0) stond Veere bij de rust al op 4-0. In de tweede helft redde Duiveland de eer met een benutte strafschop van Chris Stoute. Den Bommel - DFS 0-2: DFS was heel de wedstrijd sterker. De zaterdag-derdeklasser speelde verzorgd voetbal, maar slaagde er voor rust niet in te scoren. Pas in de tweede helft kwamen de goals. Na een knap pe individuele actie maakte Huib Nortier 0-1. In de slotfase van het oefnduel omzeilde René Brusé de bui- tenspelval en zorgde hij voor 0-2. Dinsdag speelt DFS tegen Dauwendaele. Serooskerke-Bruse Boys 1-2: Een eigen doelpunt van Serooskerke-speler Jacco Pleune en Peter Willemse brachten Bruse Boys op een 2-0-voorsprong. Een kwartier voor tijd maakte René Poortvliet de aanslui tingstreffer, maar Serooskerke kwam niet meer tot de gelijkmaker. deden Ouwerkerk echter ver bleken. Eric van de Sande, Ferry Berre- voets, Marco Ganzeman (vrije trap) en Elmar Verhage - na een prima uitgespeelde aanval - brachten de stand op 2-5. Door goals van Kees Verwest en Ver hage liep WIK uit naar 2-7 voor dat Erik-Jan van Dongen zijn tweede treffer kon aantekenen: 3-7. Het slotakkoord was toch voor WIK, met treffers van Er ik-Jan Kort en Eric van de San- de. WIK lijkt een goede routebe schrijving in handen te hebben, maar voor Ouwerkerk is de weg nog lang. Ou werker k-WIK'57 3-9 (2-1). 2. Erwin van der Maas 1-0, 15. Leon Hendrikse 1-1, 42. Erik-Jan van Dongen 2-1, 47. Eric van de Sande 2-2, 50. Ferry Barrevoets 2-3, 52. Marco Ganzeman 2-4, 55. Elmar Verhage 2-5, 67. Kees Verwest 2-6, 79. Elmar Verhage 2-7,85. Erik-Jan van Dongen 3-7, 90- Erik-Jan Kort 3-8, 93. Eric van de Sande 3-9. Scheidsrechter: Jaap de Bruine (Nieuwerkerk). Aantal toeschou wers: 55. Selectie Ouwerkerk: Jan de Vrieze, Bonno Brouwer, Dave Salomons, Michael Dalebout, Eric Begemann, Wouter van Marie, Erwin van der Maas, Barry Manni, Peter Hille- brand, Silvam Cavarte, Arjan Brou wer, John Hage, Erik-Jan van Don- gen, Wile0 Vijverberg en Gerwin van de Hoek. Opstelling WIK'57: Krijn Hendrik seArjan Berrevoets, Patrick de Broekerl, Richard Stouten en Wim van de Velde (45. Wilco Kooman); Erik-Jan Kort, Kees Verwest, Elmar Verhage en Marco Ganzeman: Ri chard Stouten (45. Ferry Berre voets) en Leon Hendrikse (25. Eric van de Sande). van onze sportredactie HOEK - Veere toonde zich za terdag een serieuze tegenstan der voor Hoek. De zaterdag eersteklasser legde de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser het vuur na aan de schenen, maar verloor wel. Onno Doeland werd hal verwege de tweede helft match winnaar met het enige doelpunt van de wedstrijd: 1-0. Kloetinge kwam niet verder dan een kleine overwinning in het oefenduel met SC Gastel. In een sterke start legde de Bevelandse hoofdklasser de basis voor de 2- 1-overwinning. Hoek-Veere 1-0: Veere trof een gehavend Hoek, want het miste een aantal basisspelers. Uit blinker was Hoeks tweede doel man Glenn van Wijnsbergen, afkomstig van de beloften van Club Brugge. Hij stopte een strafschop van René Schreuder. Na de rust bouwde Hoek lang zaamaan een overwicht op en dat resulteerde in de zeventigste minuut in de enige goal van de wedstrijd. Kloetinge-Gastel 2-1: Vooral in het eerste kwartier domineerde Kloetinge. Remco van Keeken opende de score en Arjan Hu- man verdubbelde de marge di rect daarna. Kloetinge gaf ver dedigend weinig kansen weg, maar miste aanvallend nogal wat kansen. Stefan van der Pluim zorgde voor 2-1. Heinkenszand-Oostkapelle 1- 2: De bezoekers hadden het be tere van het spel, maar Hein- kenszand kwam door Raymond Mohr op een 1-0-voorsprong. Jason Patiassina maakte voor rust echter nog gelijk en Gerson Maranus bezorgde Oostkapelle vervolgens na de rust de over winning. 's-Heer Arendskerke-Hans- weertse Boys 1-3: Op aangeven van Marco Goedegebure scoor de Frank Goedegebure na een kwartier 1-0. maar daarna was verrassend genoeg allen de zon dag-vierdeklasser nog succes vol. Voor de rust maakte Tim Reynhout gelijk en na de rust werd het 1-3 door Jacky Keijzer en Gerrit Petersen. Yerseke-Patrijzen 2-1: Degelijk opgaande wedstrijd werd vijf minuten voor tijd door Marcel van de Kreeke beslist. Hij profi teerde van een blunder van Pa trijzen-doelman Jan-Willem Dhooge om er 2-1 van te maken. Elco de Schipper tekende na mens Yerseke voor de openings treffer en Wilfred van de Dries zorgde voor de gelijkmaker. Kapelle-Klundert 2-0: De winst ging verdiend en eenvoudig naar Kapelle. Halverwege de eerste helft scoorde Wijnand van Zweeden op aangeven van Jon Herselman. Tien minuten voor tijd maakte Edwin van Damme de tweede treffer. RCS-SSV'65 2-2: Drie minuten in de blessuretijd maakte RCS via Geoffrey Geldof pas de ge lijkmaker. In de eerste helft kwamen beide ploegen niet tot scoren. In het tweede bedrijf opende Martin Janse de score namens de Souburgers. Ron Proos en Niels Paardekooper bogende achterstand echter om in een 2- 1-voorsprong voor SS V. Maar Geldof herstelde het even wicht op de valreep. VC Vlissingen-Domburg 10-0: Renato Dijkstra was topscorer bij de thuisploeg met vijf doel punten. De aanvaller scoorde tweemaal in de eerste en drie maalinde tweede helftdie Vlis singen begon met een 5-0-voor- sprong. Ook Pascal Caumartin (2x), Mohammed Tahri (2x) en Lionel Lord, die verder nog vier assists verzorgde, waren trefze ker. Zaamslag-Wolfaartsdijk 2-3: Tweemaal nam Wolfaartsdijk een voorsprong (eerst door Jan Kole, daarna door Jan Blok), maar tweemaal ook kwam de thuisclub terug. In de eerste helft zorgde Coen Goossen voor 1-1 en in de tweede helft Jacco den Hamer voor 2-2. De derde tegengoal van Wolfaartsdijk kwam Zaamslag niet meer te boven: in de 75e minuut was het Dennis Schipper die de eind stand op 2-3 bepaalde. Rillandia-TAC/BWB 2-1: Een goede oefenpartij voor de thuis ploeg, die nogal wat nieuwe spe lers moest inpassen. Na ruim een halfuur scoorde Frans Ha genbeek op aangeven van Bud Aschman het openingsdoel punt. Zeven minuten voor tijd maakte nieuweling Jim Asch man (ex-Hansweertse Boys) op aangeven van Hagenbeek 2-0, voordat TAC in de slotminuut dê eer redde. VCK-IJzendijke 3-2: Danny Lissenberg bracht VCK na rust op voorsprong. Piëtro Sicilia maakte gelijk, maar Niels van Sparrentak en Matthijs Lodder zetten de Koudekerkse ploeg op 3-1. Johan Tuin maakte de tweede treffer van IJzendijke. Atletiek loorSjaak Sinke IUDDORP - Wim Padmos van 'oorne Atletiek heeft de itrandloop in Ouddorp op zijn aam geschreven. De atleet fi- ishte met een voorsprong van wintig seconden op nummer wee Johan Matthijsse van -PK. 1 snel na de start vormde zich en kopgroep van zes man: Hans an Beek (AV'47), Erik van de erg (Avantri), Jaap van de Bok Flakkee), Wim Padmos, Johan lattijsse en de eerste veteraan -eo Klaasse (Voorne Atletiek), lattijsse bepaalde lange tijd et tempo van de kopgroep raardoor alleen Wim Padmos »n volgen. ia zes kilometer lopen, versnel- le Padmos en was Matthijsse «gezien. Onbedreigd won Pad- [Jhos in een tijd van 33 minuten :n 3 seconden. De winnaar van 'orig jaar, Johan Mattijsse, noest met een tijd van 33.25 ge- loegen nemen met de tweede ilaats. Hans van Beek comple- 1 eerde het erepodium met de Li lerde plaats. )e eerste veteraan Leo Klaasse inishte in een tijd van 34 minu- en en 45 seconden op de zesde ilaats overall. Eddy Smit (Delta Sport) kwam slechts drie secon den tekort voor de zege bij de mannen H50 die naar Cees Wubben (Veteranen Nederland) ging- Liesbeth van Ast was een klasse apart bij de vrouwen en won on bedreigd in 40 minuten en 10 se conden. Daniella van Duist (Flakkee) verspeelde de tweede plaats overall bij een drinkpost. Bij het aannemen van een be kertje water was ze haar ritme kwijt en kon Jannie Braber pro fiteren. In totaal waren er bijna 160 deelnemers actief in de Strandloop, die gehouden werd door de Reddingsbrigade en at letiekvereniging Flakkee. G-team verslaat vrouwen SKNWK ZIERIKZEE - Het G-team van Mevo Schouwen-Duiveland heeft in een oefenwedstrijd de vrouwen van SKNWK versla gen. Het team van Jakkoo Brouwer won met 6-1. De doelpunten van het G-team werden gemaakt door Henk Hillebrand (3x), Jan Pankow (2x) en Johan Schiette- katte. njjoorWim Broekhoven ^MIDDELBURG - FC Dau wendaele is zaterdag Middel- •urgs kampioen geworden. De >lauw-gele formatie, uitko- öend in de tweede klasse van 'et zaterdagvoetbal, klopte in Ie finale de zondagtak van Mid delburg na strafschoppen. De 'and na negentig minuten was 1. nog voldoende kansen op een treffer, maar de beslissing viel uiteindelijk pas via strafschop pen. Dauwendaele scoorde daarin honderd procent, terwijl Middelburg niet verder kwam dan één treffer uit drie pogin gen. Nieuwland-Middelburg (zat) 5-0: De zwaar vertimmerde Middelburgse zaterdagploeg was geen partij voor Nieuw- land. Bij de rust was het al 3-0 door doelpunten van Ruud Mesu (2x) en Danny Sandhövel. Steef de Rijke en Wilco Kwek- keboom maakten er daarna nog 5-0 van. Zeelandia-Jong Ambon 3-1: Ferhan Topal tekende al snel voor 1-0. Eldridge Pentury tikte de gelijkmaker binnen, maar nog voor de rust kopte Adri van Maaren Zeelandia naar een 2-1- voorsprong. Het gehavende Jong Ambon ging in de tweede helft op zoek naar de gelijkma ker, maar via Danny 't Gilde rniint.erde Zeelandia naar 3-1 80cc-rijder Nicky Huiszoon reed zaterdag in de eerste manche op Jurgen de Engelsman na iedereen op een ronde. In de tweede man che dubbelde hij iedereen. foto Lex de Meester Motorcrosser grijpt naast zeges in Vlissingen door lep Triou VLISSINGEN - Ook al wist hij geen overwinning te boeken, toch was iedereen het erover eens dat Arno Ruttinger in de klasse senioren 250/500cc de beste was. De crosser klokte zaterdag tijdens de motor crosswedstrijden van MSV de Uitlaat de snelste rondetijden, maar door enkele foutjes moest hij de overwinningen la ten aan Peter Rottier en Pascal Brons. Bij de 125cc senioren is Pa trick Delmotte de laatste wed strijden niet te kloppen. Nicky Huiszoon mag terecht een nieuw talent genoemd wor den, hij schreef zaterdag met grote overmacht de twee man ches bij de 80cc op zijn naam. Bij de 60cc was Mark Boot heer en meester, hetzelfde gold voor Ad Geldof bij de vetera nen en Dick van de Berg bij de 125cc junioren. De race bij de 250cc junioren werd gewon nen door Onno Hoogendonk. Razendsnel Bij de 250/5OOcc senioren ging de strijd in de eerste manche tussen Peter Rottier en Pascal Brons. Rottier kwam vanaf een vijfde plaats razendsnel opzetten en opende met succes de aanval op Brons, die enkele foutjes maakte. Arno Ruttin ger ging direct na de start in de fout en finishte na een inhaal race als derde. Hetzelfde overkwam hem in de tweede manche. Brons nam nu direct de leiding maar moest die als snel afstaan aan Ruttinger die probleemloos op de overwinning'leek af te gaan. Op drie ronden van het einde wist Brons echter te profiteren van het foutje van Ruttinger en pakte de winst. Kees den Hollander stond zaterdag na een blessure weer terug aan de start en kon met een vierde en derde plaats tevreden zijn over zijn rentree. Bij de 125cc steekt Patrick Delmotte met kop en schou ders boven de concurrentie uit. De Zeeuwse Brabander, hij komt uit Sint-Willebrord maar woont in Heinkenszand, is de laatste tijd een klasse apart. Met groot gemak schreef hij zaterdag beide manches op zijn naam. Achter hem vochten Stef Goetheer en Freddie Blaas pittige duels uit die Goetheer beide keren in zijn voordeel afsloot. Bij de 80cc was de opkomst wat magertjes maar dat deed niets af aan de voortreffelijke prestatie van Nicky Huiszoon. De Vlissinger was zaterdag zo sterk dat hij in de eerste man che op Jurgen den Engelsman na iedereen op een ronde zette, terwijl in de tweede manche het hele veld een ronde achter stand kreeg. Strandloop Ouddorp. 10 kilometer man nen H21:1. Wim Padmos (Voorne) 33.03, 2. Johan Mattijsse (LPK) 33.25, 3. Hans van Beek (AV'47) 33.49, 4. Erik van de Berg (Avantria) 34.02,5. Jaap van de Bok (Flakkee) 34.29. H40: 1. Leo Klaasse (Voorne) 34.45, 2. Jack van Ginneken (Scorpio) 35.10,3. Jan Zuidweg (Flakkee) 35.30, 4. Jaap van Ast (Flakkee) 36.09, 5. Jan Wijk (PAC) 37.09. H50:1. Cees Wub ben (Veteranen Nederland) 37.46, 2. Ed dy Smit (Delta Sport) 37.49, 3. Bauke de Jong (Avantri) 38.58. Vrouwen D21: 1. Liesbeth van Ast (Flakkee) 40.10, 2. Da niella van Duist (Flakkee) 46.53,3. J. van Herk (Flakkee) 51.52. D35: 1. Tony Versaevel (Flakkee) 47.19. D45:1. Jannie de Braber (Flakkee) 46.18,2. Greetje Sm it (Delta Sport) 49.59. D55:1. Jannie Kroon (Flakkee) 54.43. Motorsport Vlissingen. Cross. 250/500cc senioren, Ie manche: 1 Peter Rottier, 2 Pascal Brons, 3 Arno Ruttinger, 4 Kees den Hol lander, 5 Richard Leeuwesteïjn. 2e man che: 1 Pascal Brons, 2 Arno Ruttinger. 3 Kees den Hollander. 4 Richard Leeuwe steïjn, 5 Peter Rottier; 125cc senioren, Ie manche: 1 Patrick Delmotte, 2 Stef Goet heer, 3 Freddie Blaas, 4 Rutger Bimmel, 5 Johnny Gijssel; 2e manche: 1 Patrick Del motte, 2 Stef Goetheer, 3 Freddie Blaas, 4 Rutger Bimmel, 5 Joris van Strien. 250/500cc junioren, Ie manche: 1 Onno Hogendonk, 2 Ronnie Bakker, 3 Mariel Oversloot, 4 Fronno Koning, 5 Peter Ma ranus; 2e manche: 1 Onno Hoogendonk, 2 Fronno Koning, 3 Peter Maranus, 4 Ronnie Leijnse, 5 Ronnie Bakker. 125cc junioren, 1e manche: 1 Dick van de berg, 2 Marijn weststrate, 3 Rene Radstaat, 4 Jacco Slabbekoorn, 5 Edwin Hotting; 2e manche: 1 Dick van de Berg, 2 Marijn Weststrate, 3 Rene Radstaat, 4 Jacco Slabbekoorn, 5 Edwin Hotting. 80cc, Ie manche: 1 Nicky Huiszoon, 2 Jurgen den Engelsman, 3 Adriaan Visser; 2e man che: 1 Nicky Huiszoon, 2 Jurgen den En gelsman, 3 Adriaan de Visser. 60cc 1e manche: 1 Mark Boot, 2 Justin van Aert, 3 Dimitri Schnitler; 2e manche: 1 Martk Boot, 2 Justin van Aert, 3 Wesley Leijnse. Veteranen, 1e manche: 1 Ad Geldof, 2 Robert Egberts, 3 Jan Bouten; 2e man che: 1 Ad Geldof, 2 Robert Egberts, 3 An dre Nuyens. van onze sportredactie BEESEL - Bas Raas uit Hein kenszand is in het Limburgse Beesel Nederlands kampioen wielrennen voor trimmers tus sen de 16 en 22 jaar geworden. Raas was het snelst van 175 ren ners, die 59 kilometer moesten Maarten Janse uit Wolphaarts- dijk werd in dezelfde categorie zesde. Patrick Goverse uit Ka pelle zevende en Wilko Jonker uit Burgh-Haamstede elfde. In de categorie 50-59 ging de titel naar Wim Wielhouwer uit Som- melsdijk, lid van Trimbelangen Midden-Zeeland. Wim Hoon- dert uit Heinkenszana finishte in de klasse 40-49 als negende. Evert Eekhardt uit Kruiningen werd hier dertiende. In de cate gorie 23-39 was Johnny van de Klooster uit Lewedorp de beste Zeeuw. Leon Weststrate uit T Bridge Zomermiddagdrive. Locatie: dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede (aan vang: 13.30 uur). Schaken Zomercompetitie. Elfde ronde. Organi satie: schaakvereniging Zierikzee. Loca tie: UVV-gebouw in Zierikzee (aanvang: 19.45 uur). Voetbal Goes werd zestiende, Walter Schmid uit 's-Heer Arendskerke 37e. LEWEDORP - Zondag-vierde klasser Luctor8 8 is winnaar ge worden van het minitoernooi dat zaterdag door vijfdeklasser Lewedorpse Boys werd gehou den. Luctor'88 won in de finale van Nieuwdorp (3-0) door goals van Eric de Groene (2x) en Serge Beulens. De Groningse tweede klasser Helpman, op trainings kamp in Zeeland, werd derde en LeBo zelf legde beslag op de vierde plaats. VLISSINGEN - De triatleten Willy de Nooyer uit Seroosker ke en Sjaak Sinke uit Koude- kerke zijn de enige Zeeuwen die op 4 september uitkomen op het Europees kampioenschap hele triatlon inAlmere. De Nooyer maakt haar debuut op de hele triatlon bij de masters D45 en kwam op kortere afstan den al eerder uit op een EK. Sjaak Sinke staat voor de acht ste keer aan de start in Almere en heeft tot zijn 57e moeten wachten om te mogen starten in een EK. De strijd in Almere gaat tevens om het Nederlands kam pioenschap, waarop Sinke vorig jaar verrassend derde werd bij dp masfprs H55

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23