Steffi Graf voelt zich verzadigd Zuijderwijk duldt geen tegenstand Zege broers Heutink zomerleague bowlen Schröder vervangt Geerink op EK sport zaterdag 14 augustus 1999 s 19 Carolein van de Plasse in vorm voor het NK Duitse tennisster (30) neemt abrupt afscheid Triatleet Anton Mol wint ook in Westkapelle uitslagen Geijs houdt ermee op door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Voor Carolein van de Plasse was het Palm- concours van de ruiterclub De Scheldestad de laatste grote wedstrijd in de aanloop naar het NK. De dertienjarige pro vinciale ponykampioene uit Yerseke bewees op Park West duin in Vlissingen dat ze klaar is voor de nationale titelstrijd, die over veertien dagen in Er- melo wordt gehouden. Zowel in de klasse Z als ZZ bleek te- gen de amazone geen kruit ge wassen. Carolein van de Plasse was niet de enige die op de eerste dag van het tweedaags hippisch evenement zich in de kijker reed. Mariska de Kroo was in de klasse B voor paarden spek- koper door zowel het klassiek als het progressief parcours op haar naam te schrijven. Bij de veteranen beantwoord de de nationale veteranenkam- pioen Albert Ubaghs aan de hoog gespannen verwachtin gen. In de hoogste klasse van het jachtparcours, 110 centi meter, toonde de 51-jarige rui ter uit Nieuw- en Sint Joosland zich in een spannende barrage de sterkste. Ook in de dressuur, waar de paarden in de klasse B in Vlis singen het spits afbeten, lieten de ruiters zich niet onbetuigd. De Zeeuwse kampioene Chanthal de Rooy eiste met het totaal van 169 punten de hoog ste eer voor zich op. Parcoursbouwer Bram Wattel maakte het de ruiters met zijn technisch en stevig parcours beslist niet gemakkelijk. Des ondanks wisten in de klasse B paarden toch zes combinaties in het basisparcours het straf blad blank te houden. Nulronde Als eerste starter gooide Va nessa Vermeule meteen de knuppel in het hoenderhoek. Uitkomend voor het organise rende Scheldestad stuurde de amazone uit Koudekerke de merrie Mata Harie naar haar tweede nulronde en maar liefst 47 stijlpunten. Dat was naar later bleek slechts goed voor een vierde plaats. Mariska de Kroo stuur de de ruin Equator K in grootse stijl zonder een splinter van het hout te halen naar 50 punten. Een prestatie waarop broer Martin met Jadalca K (derde) en Nicoline Vos met Kai (twee de) het antwoord schuldig moesten blijven. teld. De 'young ones', tieners als de zusters Williams, Kourniko- va en Hingis zelf, meenden zon der respect het rijk van de Duit se te kunnen binnendringen. Graf liet zich niet verleiden tot een partijtje moddergooien, maar sloeg de woorden van Hin gis in haar geheugen op. De sneer van de Zwitserse hielp haar door een lange periode vol blessureleed heen en was een welkome inspiratiebron. Liefde Na de memorabele zege op Hin gis in Parijs verkondigde Graf voor het laatst op Roland Gar ros te hebben gespeeld, maar het moment van het echte afscheid schoof ze daar nog ver voor zich uit, Haar liefde voor het tennis leek door het nieuwe succes weer helemaal opgebloeid. In de voorbije twee jaar was Graf vaker wel dan niet gebles seerd. Dat had haar twijfels over doorgaan doen toenemen. Toen ze in 1998 moest afzeggen voor Roland Garros riep ze al stellig: „Mijn droom is om nog één keer goed te spelen op Wim bledon, daarna aardbeien met slagroom te eten en het tennis vaarwel te zeggen." Ze duif de het toen toch niet aan. Als Graf voet bij stuk houdt blijft het recordaantal gewon nen Grand Slams voor nog heel wat jaren in handen van Marga ret Court. De Australische ten nisster, die in de jaren zestig en begin jaren zeventig haar hoog tijdagen beleefde, won er in to taal 24. Graf blijft steken op 22. Voor Wimbledon beweerde de Duitse dat ze nooit op dat record heeft gejaagd. „Ik heb er in mijn carrière geen moment aan ge- jdoor Edwin Alblas DEN HAAG - De ogenschijnlijk lonverzadigbare Steffi Graf Iheeft de lust in tennis verloren. In een jaar vol twijfels en hoog tepunten is de 30-jarige Duitse itot de conclusie gekomen dat ze in haar carrière niets meer kan winnen dat ze nog niet heeft ge wonnen. In de week na haar verloren fi nale op Wimbledon betrapte Stefanie Maria Graf (geboren 14 juni 1969) zichzelf voor het eerst in haar zeventienjarige carrière als prof op een onver schillige houding. „Ik miste het plezier. Dat gevoel had ik tot dan nog nooit gehad." Hoe anders reageerde ze een paar weken eerder op haar tri omf in Parijs, waar ze voor de zesde keer in haar loopbaan maar enigszins onverwacht Ro land Garros won. In een bloed stollende en dramatische finale leerde ze haar troonopvolgster Martina Hingis een lesje. De Zwitserse had namens de nieu we generatie al eens geroepen dat de dagen van Graf waren ge- Loopbaan Steffi Graf Steffi Graf in april na haar laatste Grand Slam-zege. In Parijs versloeg de Duitse veterane in de finale haar troonopvolgster Martina Hingis. foto Michel Euler/AP dacht.Ook zonder dat record is de carrière van Graf ongeëve naard. Op 13-jarige leeftijd (ok tober 1982) trad ze tot het prof circuit toe. In 1983 speelde ze voor het eerst op Roland Garros en Wimbledon. Vier jaar later won ze in Parijs haar eerste Grand Slam (finale tegen Marti na Navratilova). Twee maanden later was ze de nieuwe nummer één van de wereld. In totaal stond ze 377 weken op die posi tie, ruim honderd weken meer dan de recordhouder bij de mannen, Pete Sampras. Graf, winnares in 107 toernooi en, regeerde vanaf 1987 met ijzeren (fore)hand. Fraulein Fo rehand werd ze genoemd. „Als er niets deugt aan mijn spel, is er altijd nog mijn forehand", zei ze zelf ooit. In 1988 won ze de Gol den Grand Slam: Melbourne, Parijs, Londen, New York en olympisch goud in Seoel. In Heidelberg ontvouwde Graf gisteren niet veel van haar toe komstplannen. Ze wil eind dit jaar, te beginnen in Zuid-Afri ka, nog een afscheidstournee maken en wil vlak voor de US Open nog een keer haar afscheid beargumenteren. Trouwplan nen met haar vriend, de Duitse autocoureur Michael Bartels, heeft ze niet en zwanger is ze evenmin. Die speculaties drukte Graf gisteren maar meteen de kop in. Hoewel de Duitse tennisbond haar probeert te strikken als coach van het FED-Cupteam, voelt ze meer voor het werken met beloftevolle speelsters. Tenslotte is Duitsland zijn grootste tennistalent nu kwijt. GPD Anton Mol liep onbedreigd over de finish, foto Dirk-Jan Gjeltema doorSjaakSinke WESTKAPELLE - Remy Vas- seur die vorig jaar de triatlon van Westkapelle won, kon zijn stunt gisteren niet herhalen. De Vlissinger moest de eer laten aan Anton Mol uit Sominels- dijk, die vorige week ook al de triatlon in Kamperland won. Vasseur werd achter Erik Pee man (Middelharnis) derde. Meteen na de start stormden de honderd deelnemers de Noord zee in om 750 meter te zwem men. Junior Freek van Tetering (Oosterhout) kwam verrassend als eerste uit het water voor Marcel Jansen (Putte) en Anton Mol. ChantalMaat (Middelburg was de snelste vrouw op de ze vende plaats overall. Ze werd op de voet gevolgd door Remy Vas seur. Marcel Jansen nam in de straten van Westkapelle al snel de leiding bij het fietsen op een halve minuut gevolgd door Vas seur en Mol. Marco Monster (Zuidland), Bram van de Wege (Philippine), Erik Peeman (Middelharnis) en Adriaan Ja- nisse (Westkapelle) probeerden tevergeefs aansluiting te -vin den. Na 30 kilometer fietsen kon Marcel Jansen met een kleine voorsprong aan de zes kilometer lopen beginnen, maar tegen het geweld van Anton Mol was hij niet opgewassen. „Het zwemmen en fietsen ging goed, maar bij het lopen sloeg de vermoeidheid toe", zei Jansen. Na de wedstrijd in Westkapelle stapte hij op de fiets om in het donker van Westkapelle naar Putte te fietsen, een rit van 80 kilometer. Chantal Maat en Thérèse Schuit (Souburg) zorgden bij de wou wen voor een boeiend duel. De voorsprong die Maat op Schuit had genomen bij het zwemmen verdween al snel tijdens hetfiet- sen. De afsluitende zes kilome ter lopen waren echter voor Maat voldoende om de zege bin nen te halen. Willy de Nooyer (Serooskerke) had geen verweer tegen Margriet Uil bij de mas ters D40. Ondanks een slepende kuitblessure slaagde PieterVer- hage (Westkapelle) er in om tweede te worden bij de masters H50 achter Hugo Boschker. De Duitse tennisster Steffi Graf heeft met ingang van vrijdag 13 i augustus 1999 haar carrière beëindigd. Een loopbaanoverzicht van I de succesvolste tennisspeelster aller tijden: Familie: ouders Peter and Heidi, broer Michael J Zeges in tv WTA-toernooien: 107 (incl. Olympische v, Spelen 1984 en «SP* ,988) Grand Slam zeges: 22 Australian Open: '88, '89, '90, '94 French Open: '87, '88, '93, '95, '96, '99 Wimbledon: '88, '89, '91'92, '93, '95, '96 US Open: '88, '89, '93, '95, '96 Nummer een: 377 weken (record) Prijzengeld: ruim 21,5 miljoen dollar j Naam; Stefanie Maria Graf Lengte: 1,75 m Gewicht: 61 kg Geboren: 14 juni 1969 in Brühl, Duitsland. Woonplaats: Heidelberg, Duitsland en Boca Raton (Fla.), VS nd: Michael Bartels (coureur) Wilco Zuijderwijk (links) en Henk van Hees aan de leiding in de Ronde van Zierikzee. foto Marijke Folkertsma Eenzijdige Ronde van Zierikzee krijgt winnaar om van te dromen yan onze sportredactie RENESSE - Net als vorig jaar hebben de broers Ben en Rien Heutink de zomerleague van Bowling Renesse op hun naam geschreven. In de slotwedstrijd versloeg het duo Nico Pland- Isoen en Peter van Ruyven. Het toernooi kende twaalf ronden. 'De competitie, die op bevrij- isfdingsdag begon, had een span nend verloop. Suus Hanse en Dick Ererdmans waren de eer ste ranglijstaanvoerders. Daar- ;jna kwamen de koppels Corrie de Jong/Jaap de Waard en Sjaan iLutgenau/Annette Koster aan 'de leiding. Na een nek-aan-ne- krace tussen Lutgenau/Koster en de gebroeders Heutink profi teerden laatstegenoemden in de [laatste ronden van puntenver lies van de concurrentie. Pand- isoen/Van Ruyven eindigden als Van Dijk tweede in zwemmarathon ATLANTIC CITY - Edith van Dijk is vrijdag tijdens de zwem marathon in Atlantic City (VS) tweede geworden. De Neder landse legde de 37 kilometer af in7 uur, 25 minuten en 54 secon den. Aan de finish had Van Dijk een achterstand van 1 minuut en 56 seconden op Peggy Büchse. yan onze sportredactie RIJSWIJK - Beu Schroder heeft in de Nederlandse ploeg voor de Europese kampioenschappen springruiters in Hickstead de plaats ingenomen van Peter Geerink. Bondcoach Jolian Heins heeft dat besluit genomen omdat het toppaard van Geerink, Heartbreaker, niet voldoende hersteld is van een spierblessure. De EK is van 24 'ot en met 29 augustus. De overige leden van de Neder landse equipe zijn Jos Lansink, Jan Tops, Jeroen Dubbeldam en Emile Hendrix. Nederland ein digde twee jaar geleden bij de vorige EK in Mannheim als tweede achter Duitsland. Schroder is de laatste maanden goed op dreef. Hij zegevierde Het. het paard Athletico op het NK in Hoofddorp, waar de beste Nederlanders overigens ont- derde, voor Overbeeke/Sonne- mans, Van de Klooster/Siesse, Kriens/Krikke, Hanse/Eerd- mans, De Jong/De Waard, Boogaard/Van Wijk en Dale- bout/Overbeeke. In totaal deden dertien koppels mee aan de zomerleague. Rien Heutink behaalde bij de man nen het hoogste gemiddelde: 165.36 pins. Katja van de Kloos ter scoorde bij de vrouwen het hoogste gemiddelde: 154.27. Van der Made favoriet zege in schaakstrijd ZIERIKZEE - In de Zierikzeese zomercompetitie schaken is J. van der Made de grote favoriet voor de eindzege. Van der Made staat momenteel op de derde plaats, maar is van de koplopers de enige die nog punten aan zijn totaal kan toevoegen. De concurrenten van Van der Made hebben inmiddels het maximum van 21 partijen ge speeld. A Brakel voert de rang lijst aan, met 15.5 uit 21. A van Wijngaarden staat tweede met 12 uit 21. Van der Made heeft uit 15 partijen 11.5 punten ge scoord en heeft uit de resterende zes partijen dus 4.5 punten no dig om Brakel te passeren. braken omdat zij in Aken reden. Daarna viel hij op met tweede plaatsen in de Grote Prijzen van Arnhem en Geesteren. Zondag reed Schroder in het bijzijn van Heins twee keer foutloos in de gewonnen landenwedstrijd van Dublin. Geen risico Heins kreeg eerder deze week van Geerink te horen dat hij met de nog revaliderende Heart breaker, die hem aan de vierde plaats in de prestigieuze Grote Prijs van Aken hielp, geen risico wilde nemen. „Schröder is een logische vervanger", aldus Heins. „Hij gaat in principe mee als reserve. Voor hem is het een mooie gelegenheid een interna tionaal titeltoemooi van nabij mee te maken. Als hij mee zou gaan naar de Olympische Spe len kan hij een dergelijke erva ring goed gebruiken." ANP doorSven Remijnsen ZIERIKZEE - Zoals de beste renners graag de mooiste koer sen winnen, zo worden de mooi ste koersen het liefst gewonnen door de beste renners. Met Wilco Zuij derwijk kreeg de wielerron de van Zierikzee gisteravond een winnaar om van te dromen. Er kleefde maar één nadeel aan de overtuigende overwinning van de oud-prof uit Poeldijk: hij was zó sterk dat de resterende deelnemers werden gedegra deerd tot figuranten. Voor de vijfhonderd toeschouwers op het Havenplein en aan de Nieu we Haven was er dan ook weinig te beleven aan de zeventiende editie van het sterkst bezette Zeeuwse criterium voor ama teurs. Ontketend Alleen Henk van Hees kon in het spoor blijven van de ontketende Zuijderwijk, maar de door gaans toch niet trage coureur uit Hoogerheide moest het in de eindsprint alsnog afleggen te gen de Zuid-Hollander. Toch deed Van Hees er in de laatste meters nog alles aan om Zuij derwijk te verrassen. „Zuijder wijk dacht dat hij zomaar mocht winnen, maar dat ging niet door", verklaarde Van Hees na de finish. Zonder blikken of blozen zei Zuijderwijk na afloop echter dat de spurt een makkie was ge weest. „Toegegeven: ik had niet verwacht dat Van Hees nog naast me zou komen. Maar ik gaf nog een keer extra gas en het was gebeurd." Zuijderwijk dankte zijn twaalf de zege van het seizoen aan zijn twee voornaamste kwaliteiten als wielrenner: tijdrijden en sprinten. Al na vijftien van de 7 5 kilometer koers ontsnapte de renner van de Van Vliet-forma- tie aan de greep van het peloton. „Laat ik eens demarreren, dacht ik. Toen ik zag dat nie mand me kon volgen, was het een kwestie van doorrammen tot de finish." Van Hees doorzag het gevaar en sloot aan bij Zuijderwijk, maar de rest was binnen de kortste ke ren gezien. Pas in de slotfase slaagden zeven renners er nog in om hun achterstand van ander halve minuut te verkleinen tot vijftien seconden, maar Fran- fois Franse, Rob Koole, Dennis Mesu, Edward Farenhout, Ful- co van Gulik, Lex Nederlof en Kirk O'Bee konden de koplo pers niet meer bedreigen. Zuijderwijk gaf zestig kilome ter lang de indruk bezig te zijn aan een individuele tijdrit. Hal verwege de koers werd hij al uit geroepen tot winnaar van de lei- dersprijs. Van Hees volgde met moeite en kon slechts af en toe overnemen. „Volgens mij heb ik mijn beurten goed gedaan", zei Van Hees na de huldiging. „Maar ik had de indruk dat ik voor Zuijderwijk nog te lang zaam ging. Hij was zo ontzet tend sterk, daar was geen rijden tegen." Premies Van Hees koesterde zijn tweede plaats daarom als een overwin ning. Minder tevreden was Staf Boone. De Belgische wielerma- kelaar was met twintig buiten landse renners - voor wie hij in totaal duizend gulden startgeld opstreek - afgereisd naar Zie rikzee. Langs de kant schreeuw de Boone zijn coureurs voortdu rend toe dat er tien premies te verdienen waren bij de volgende doorkomst, maar het interna tionale gezelschap leek geen boodschap te hebben aan de wensen van hun broodheer. Na de zoveelste gemiste premie zag Boone het dan ook niet meer zit ten. „ZerijdennetalsNederlan- ders, zo slecht zijnze vandaag." Bowlen Zomerleague Renesse. Eindstand na 12 wedstrijden: 1. Ben Rien Heutink 42 - 11.565, 2. Sjaan Lutgenau Annette Koster 35 -10.611, 3. Nico Plandsoen Peter van Ruyven 34 - 10.972, 4. Giel Overbeeke Liesbeth Sonnemans 30 - 9.855,5. Katja v.d. Klooster Leon Sies- se 29 -11.089.6. Bep Krïens Frits Krikke 27 - 10.938, 7. Suus Hanse Dick Eerd- mans 24 - 9.603,8. Corrie de Jong Jaap de Waard 23-10.187,9. Daniel Boogaard Erwin van Wijk 23 - 9.699,10. Ans Dale bout Mieke Overbeeke 14 - 8.646, 11. Mientje Krijger Nel Eerdmans 12 - 8.972,12. Jaap van Oost Maarten Hol land 10-8.741,13. Coby Wijnla &Emmy Wieringa 9-8.566. Bridge Burgh-Haamstede. Zomeravonddrive. Groep wit: 1. Hr. v. Krimpen - Meinster 69.58%, 2. Ep. Stouten 65.83%, 3. Ep. Heeres 61.25%, 4. Ep. v.d. Berge 52.92%. Groep groen: 1. Ep. Stokla 58.33%, 2. Ds. Deïst - Viergever 56.67%, 3. Ep. d. Jong 56.25%, 4. Ep. v. Drie 55.42%, 5. Mv. Oos ters - Hr. d. Bil 54.17%, 6. Mv. Henderson - Hr. Coppoolse 52.50%, 7. Ep. v.d. Sluis 50.42%. Groep blauw: 1. Mv. v. Geesber- gen - Hr. Verheul 57.08%, 2. Ep. Versteeg 54.17%, 3. Hr. Bontebal - Karstens 52.50%, 4. Ep. Oostwouder 52.08%, 4. Ep. Veenema 52.08%, 6. Hr. v. Eek - d. Ouden 51.67%. Groep rood: 1. Hr. Kegels - Mv. v.d. Zande (F) 66.25%, 2. Ds. Kort - Jong- mans61.67%,3. Hr. Du-Buf-v.d. Werken (R) 57.92%, 4. Mv. Brinckman - Hr. Exoo 54.17%, 5. Ep. Hegge 53.75%, 5. Ep v. Lint 53.75%, 7. Ep. Soek 50.42%. Paardensport Vlissingen. Palmconcours hippique LR en PC Scheldestad. Springen paarden klasse B klassiek (n.b.): 1. Mariska de Kroo/Equator K (Walcheren) 0/50, 2. Ni coline Vos/Kai (Oranjezon) 0/49, 3. Mar tin de Kroo/Jadalca K (Walcheren) 0/48. BB; 1. Maaike Hamelink/Synphony (Scheldestad) 0/65, 2. Daniella Acda/Lu- ciano (Scheldestad) 3/65,3. Jeroen Sche- ele/Milly (Walcheren) 3.75/60. Progres sief klasse B (n.b.): 1. Mariska de Kroo/ Equator K 29/34.35, 2. Veerle de Cock- /Quinten (Hulst) 29/35.85,3. Chris Boone- /Michael (Gouwe Reyers) 14/38.88. Vete ranen 80/90cm (n.b.): 1. Jan de Kroo/Jumper K (Walcheren) 29/29.79, 2. Simon den Exter/Soraya (Kortgene) 28/40.76, 3. Gilles Quïst/llasco (Weelr.) 20/41.43. Klasse 100/IIOcm (n.b.l: 1. Al- bert Ubaghs/Goldy (Walcheren) 29/28.13, 2. Angela van de Vbrst/Mous- son (Mierlo) 29/29.01, 3. Simon den Ex- ter/Veersedam's llya 29/30.70. Pony's klassiek klasse ZZ (n.b.): 1Carolein van de Plasse/Delta Mossel Ambassador (Z-Bev.) 0/28.20 Z (n.b.): 1. Carolein van de Plasse/Delta Mossel Ringo Star 0/31.68. Z, cat. C (n.b.): 1. Chayenne Wis- kerke (Z-Bev.) 0/30.6. M, cat. DE: 1. Jill Buijze/Tenderness (Weelr.) 0/70.51. M, cat. ABC (n.b.): 1. Yvonne Jakobsen/Patrica (Oranjezon) 0/34.47. L: 1. Hilde Huige/Melody (Weelr.) 0/57.19. B,cat. DE (n.b.): 1Jil Buijze/Road Runner (Weelr.) 0/49. Pony's progressief ZZ: 1. Carolein van de Plasse/Delta Mossel Am bassador 0/58.71. Z: 1. Carolein van de Plasse/Delta Mossel Ambassador 0/65.00. M, cat. DE: 1. Jil Buijze/Tender ness 0/64.05. M, cat. ABC: 1Pim van Ey- zeren/Gino (Weelr.) 0/64.37. L, cat. DE: 1. Michelle Schager/Ohmar (Markiezaat) 0/56.00. L, cat. ABC: 1. Marlies Bek/Sha- dow (Weelr.) 0/64.61. B: 1. Jil Buijze/Road Runner 36/58.11. Dressuur. Pony's Z2:1. Charles van Belle/Denver (Oudd Beijer- land) 204. Z11Janine Commee/Leonar- do Z (Paardebloem) 182. M2:1. Danielle Solleveld/Queeny (Weelr.) 165. M1, cat. DE: 1. Marieke Dam/Mc Gregor (Markie zaat) 166. Ml 1. Evelien Cevaal/Almira (Gouwe Reyers) 164. B,cat. DE: 1. Angeli- que Caron/Surprïse (Oranjezon) 175. B, catt ABC: 1. Yvonne Jakobsen/Patricia (Oranjezon) 166. Schaken Las Vegas. WK Fide. Kwartfinales, eer ste wedstrijd: Kramnik (Rus) - Adams (GBr) 1/2 -1/2, Akopian (Arm) - Movsesï- an (Tsj) 1/2 -1/2, Khalifman (Rus) - Polgar (Hon) 1-0, Nisipeanu (Roe) - Shirov (Spa) 1/2-1/2. Vlissingen. Vijfde ronde HZ-toernooi 1999. G. Bagaturov- M. Gurevïch rem, V. Chuchelov - V. Baklan rem, M. de Jong - A. David 0-1, V. Michalevski - J. van der Wiel rem, R. Vaganian - J. Gather 1-0, S. Savchenko - R. Tiggelman 1-0, A. Ro- smuller- V. Golod 0-1,1. Rausis - J.P. van Zandwijk rem, R. Bodicker - E. Ragozin 0- I, H. Jonkman - J. Hekhuis 1-0, C.M. Jan sen - E. Haak rem, M. Vinck - H. Groffen 1- 0, E.J. Straat - E. Clarisse 1-0, P. van der Borgt -J.de Wolf rem, B. Friesen - M. van der Zalm 1-0, K. van Munster - P. van Lommei 0-1, M. Boelhouwer- N.Tagnon 0-1, M. Montenegro - H. Weiten 1-0, P. Soderberg - M. Westerweele 1-0,1. Tim mermans - F. Deketelaere 1-0, P. Koster - K. Leenhouts0-1G. van Rij - W. Meulblok 1 -0, R. Koes - C. de Wolf 1 -0, R. Oranje - S. de Nooïjer 1-0, W.J. Pannekoek - D. Sik der 0-1H. Westerweele - T. de Putter 0-1, R. de Pooter- E. van Driel 1-0, W. Bliek-A. Severijnen rem, S. Stange - J. de Jager 1 - 0, P. Saalheïm - R. Burgerhoff0-1, F. Snij ders - M. van Eekhout 1-0, A. Jonkheer - R. van Gemert 0-1P. Kalisvaart - T. van Gemert 1-0, F. Dieperink- M. Koolhoven rem,W. Sinke-M. Colsen 1-0, G. de Win ter - S. Sanders rem, A. Quakkelaar- J.C. van Gelder 1-0, G. Baete - L. Zweedijk 1-0, F. Rikumahu - A. Pancras 0-1, R. de Nieu we - O. de Hert 0-1, A.W. de Jonge - J. Baete 1-0, H. Daniels - P. Nuyts 1-0, D. Wolters - D. van Hall 1-0, J. Paauwe -T. Burgerhoff rem, P. Janse - J.G. Escher 1- 0, J. Kabboord - H. Jacobse 1-0, H.C. de Jonge- Schot- P. Klootwijk 1-0. Zierikzee zomercompetitie. Stand na 9 augustus 1999:1. A. Brakel 21 -15.5,2. A. v. Wijngaarden 21 -12,3. J. v.d. Made 15- II.5,4. Van Bokhoven 21 -11.5,5. J. Bom 21 -11.5,6. V. Harinck21 -11.5,7. J. Ver kerk 21 -11, 8. P. de Vrieze 15 - 9.5, 9. K. Fierens21 - 9.5,10. A. de Jonge 18 - 9,11. T. Brouwer21 - 9,12. H. de Ruiter 15-8.5, 13. H. de Jonge 18 - 8.5,14. D. Doeswijk 21 -8.5,15. J. Foppes 21 - 8.5. Sportprijsvragen Lucky ten van 13 augustus. 1-2-3-4-18- 22-24-29-30-32-38-40-42-48-50-53- 58 -60-71 -77. (onder voorbehoud) Triatlon Westkapelle. 12e RABO-triatlon. 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen, 6 kilometer lopen. Mannen H21: 1. Anton Mol (Sommelsdijk) 1.14.03, 2. Erik Pee man (Middelharnis) 1.14.57, 3. Remy Vasseur (Vlissingen) 1.15.10, 4. Marcel Jansen (Putte) 1.15.16,5. Adriaan Janïs- se (Westkapelle) 1.15.22. H40: LWilfried de Kort (Axel) 1.18.35, 2. Koos de Vos (Rotterdam) 1.20.28, 3. Wim Krols (Ber gen op Zoom) 1.22.59. H50: 1. Hugo Boschker (Duiven) 1.20.45, 2. Pieter Ver- hage (Westkapelle) 1.22.21. H16:1. Freek van Tetering (Oosterhout) 1.23.30. Vrouwen D21: 1. Chantal Maat (Middel burg) 1.20.55,2. Terese Schuit (Souburg) 1.24.57, 3. Mitzy Nieuwenhuizen (Helle- voetsluis) 1.26.03, 4. Simone Wonder- gem (Serooskerke) 1.32.12. D40:1. Mar griet Uil (Schiedam) 1.26.10, 2. Willy de Nooyer (Serooskerke) 1.27.52, 3. Lenïe van Kleven (Vlissingen) 1.40.40. Voetbal Eredivisie: Den Bosch - Feyenoord 0-4. Toto divisie: Helmond Sport - FC Gronin gen 2-3. Wielrennen Ronde van Zierikzee. Elite en neo-ama- teurs. 1. Wilco Zuijderwijk (Poeldijk), 2. Henk van Hees (Hoogerheide). 3. Fulco van Gulik (Rotterdam), 4. Frangoïs Fran se (Kwadendamme), Edward Farenhout (Zuidland). doorSven Remijnsen ZIERIKZEE - Wilfred Geijs heeft gisteravond afscheid genomen van het Zeeuwse wielerpubliek. De dertigjari ge coureur uit Kwadendam me reed in Zierikzee zijn laatste koers in Zeeland. Geijs werd door organisator Wim Evertse in het zonnetje gezet vanwege zijn grote ver diensten voor het Zeeuwse wielrennen, Geijs: „Vijftien jaar geleden heb ik al aange kondigd dat ik in 2000 zou stoppen. Daar komt bij dat ik in december voor het eerst vader word. Ik koers vanaf mijn dertiende, het wielren nen is mijn leven geworden, maar nu is het genoeg ge weest. Dertig is een mooie leeftijd om te stoppen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 49