Ruiters azen op revanche John Kole aan de beterende hand Infarct is nog geen hartstilstand sport Scheldestad concours in Vlissingen FC Dauwendaele en Middelburg winnen oogerland °wint klassieker Tennisster Wisse eerste laureaat Delta-toernooi uitslagen agenda donderdag 12 augustus 1999 doorLucien Roelandt VLISSINGEN - Het tweedaag se concours liippique van de Vlissingse Ruiterclub De Schel destad behoort inmiddels tot de beste outdoorconcoursen voor basisruiters van Zuid-West-Ne- derland. Het fraaie Park West duin, dat vrijdag en zaterdag het strijdtoneel vormt, draagt daar zeker aan bij. Bovendien hebben de Vlissin- gers in cle loop der jaren qua or ganisatie een uitstekende naam opgebouwd. En dankzij een groot aantal sponsors slaagt men er telkens weer in om voor de ruiters een aardige prijzen- pot samen te stellen. Een van jaar tot jaar toenemend aantal ruiters en toeschouwers weet de weg dan ook naar Vlissingen te vinden. Revanche Ook dit jaar is het niet anders. Door het bestuur, de evenemen tencommissie en een groot aan tal medewerkers is er achter de schermen bergen werk verzet. Werk dat men beloond ziet met een overweldigende belangstel ling van de zijde van de ruiters. Door de Zeeuwen wordt het hippisch evenement gezien als revanche voor het Zeeuws kampioenschap, waarvan de kruitdampen nog maar amper (zijn opgetrokken. Bovendien 320 heeft het bestuur van de Ko- ick ninklijke Federatie van Lande- D.lijke Rijverenigingen en Pony clubs voor de tweede keer op een rij de organisatie van de finale van de inmiddels zeer populaire Eerste wedstrijd bekertoernooi lus COLIJNSPLAAT - Het Zeeuw- msse bekertoernooi begint van- Lkajdaag met de wedstrijd tussen jemColijnsplaatse Boys en Yerseke. aat'Het duel stond eerst gepland Ivoor zaterdag 21 augustus in het eerste weekeinde van de beker- icompetitie. De aftrap in Co- ae-tlijnsplaat is om 19.00 uur. len >en| ut-' alsj "3 Remy Vasseur hoopt op nieuwe 3stunt in triatlon hel WESTKAPELLE - Remy Vas- rdslseur uit Vlissingen wil morgen iproberen zijn huzarenstukje van vorig jaar, toen hij als junior osljde Rabo-triatlon van Westka- ter.pelle won, te herhalen. „Maar üetvorig jaar had ik wel geluk, om- valdat Johan van den Branden uit- be-yiel met een lekke band." )letbndanks overwinningen op de iterachtste triatlons van Kruinin- Viapen, Hellevoetsluis en Kamper- i deland is Vasseur niet tevreden mitm'et zijn vooruitgang. „Het helzwemmen is nog steeds te zwak. eenjVooral op kampioenschappen op-jwaar gestayerd mag worden is le-jdat een nadeel. Ik verlies dan /anken minuutje op de snelste zwemmers en dat haal je op een groep samenwerkende fietsers hooit meer in." velifln Westkapelle krijgt Vasseur te be-paken met Anton Mol uit Som- aaimelsdijk, die het klassement lidvoor het Fun For Fans-triatlon- he-jcircuit aanvoert. Andere kapers unittp de kust zijn de Middelbur gers Jordy Meerman en Gert Jan pieuwenkamp en Marco Mon- rienjster (Zuidland). ijfjWim Krols (Bergen op Zoom) is SAaavoriet bij de mannen H40. an-l0ok Wilfried de Kort uit Axel, Het die volop in voorbereiding is uidjvoor zijn derde deelname aan de /esljhele triatlon van Almere op 4 mstseptember, kan zich mengen in deride strijd om de ereplaatsen. IriejVoor Willy de Nooyer (Seroos- aanlkerke) is de triatlon van Westka- gafjpelle een kort tussendoortje, vecfomdat ook zij vrijwel dag en iar-macht in training is voor haar ïldeldebuut op de hele triatlon van lar-fAlmere. ïinejDe twaalfde Rabo-triatlon start i [om 19.00 uur op het strand van festkapelle. Eerst wordt er 750 leter gezwommen in de Noord- daarna 30 kilometer ge- ietst en tot slot 6 kilometer dopen. rui- zijn GOETSENHOVE - Wielrenner Johnny Hoogerland heeft giste- te' ren in Goetsenhove de Grote ichl Prijs Frank Vandenbroucke ge- 1SJ£ Wonnen. De nieuweling uit ;en- Kruiningen versloeg in desprint un' zijn Belgische vluchtgenool ate Steven Thomas, ken De klassieker voerde de 85 deel- van nemers over het geaccidenteer- kari de terrein in de Ardennen. Voor ïeei Hoogerland, die volgend sei- Se' zoen deel uitmaakt van de Ra- eenbobank-juniorenploeg, was het len-zijn zesde zege van het seizoen. ieurJan van Koeveringe uit Krui- hingen finishte in het peloton. Rabo Topcompetitie Zuid-West Dressuur aan de Vlissingse rui terclub toevertrouwd. De competitie stelt een bijzon der spannend slot in het voor uitzicht. Ongetwijfeld zal kop loper Laurens van Lieren alles in het werk stellen om zich voor de tweede keer op rij op het Park Westduin te laten huldigen. De jeugdinternational komt bo vendien ongetwijfeld met de no dige revanchegedachten naar het Vlissingse recreatiepark. Het zeventienjarige talent uit Schore werd met Louisville im mers tijdens de Zeeuwse kampi oenschappen in Oostburg door Rafaela van den IJssel met Ab dij's Gullit verrassend naar de tweede plek verwezen. Dus heeft Van Lieren zaterdag in Vlissingen ook nog iets recht te zetten. In de strijd om de Rabo- competitie bedraagt het ver schil met Rafaela van den IJssel slechts drie punten. De regeren de Levade-kampioen mag maar weinig steekjes laten vallen. Rafaela van den IJssel: „Ik ga natuurlijk voor de eerste plaats, maar denk toch niet dat Lau rens deze kans nog uit handen geeft. Tijdens het kampioen schap waren het weer en de bo dem in mijn voordeel. De paar den van Laurens en Thamar worden uitsluitend ingezet voor dressuur. Ze zijn daardoor nogal gevoelig voor een harde bodem. Doordat ik met Abdij's Gullit ook spring en regelmatig cross, heeft mijn paard daar minder last van. In Park Westduin is de bodem perfect en dan moet je toch van goede huize komen om Laurens te verslaan." „Maar je weet het nooit bij dres suur", gaat de Middelburgse verder. „Ik leef er rustig naar toe. Net als in Oostburg ga ik 's morgens eerst springen. De kenners vinden dat ik nu een keuze moet maken: dressuur of springen. Zeker nu ik op dit ni veau met de dressuur bezig ben. Daar ben ik het niet mee eens. Gullit is in de dressuur op zijn best nadat hij een springpar- cours heeft gelopen. Dan is hij zijn overtollige energie wat kwijt en loopt hij super in de dressuur. Bovendien vind ik springen erg leuk." Niet alleen Rafaela van den IJs sel ligt op de loer. Ook de achter stand van Thamar Zweistra en Lianne Hartoog bedraagt slechts drie puntjes. Liesbeth de Jong is voor Laurens van Lieren echter de gevaarlijkste kaper op de kust. Haar achterstand op de koploper is slechts twee scha mele puntjes. Parcoursbouwer Het geaccidenteerde terrein maakt voor de springruiters Park Westduin iets speciaals. Maar ook parcoursbouwer Bram Wattel tovert al jaren tel kens een aantal attractieve par- coursen uit de hoge hoed. In de klasse Z zint een aantal ruiters zeker op revanche. Vooral Piet Huige, Albert Vermue, Izak van Eyzeren en Simon en Sandy den Exter zijn er ongetwijfeld op ge brand om Zeelands jongste Z- kampioen aller tijden, Christi- aan van de Plasse, te verslaan. De Zeeuwse kampioen uit Yers eke heeft met Delta Mossel Sky- breaker en Delta Mossel Oase in Vlissingen twee ijzers in het vuur. Vooral de geweldenaar Delta Mossel Skybreaker is in een geweldige vorm. De Levade volgt vrij kort na het concours in Vlissingen. Nu daar de complete Zeeuwse top en een aantal ster ke Brabantse combinaties aan wezig zijn, is het concours voor Cristiaan van de Plasse een uit stekende test voor de aanstaan de titelstrijd in Ermelo. Het deelnemersveld staat in alle klassen garant voor spektakel. „Voor alles blijft eenzo aantrek kelijk mogelijk veld ons uit gangspunt. Dat bepaalt immers in grote mate de aantrekkelijk heid van het concours in zijn", stelt Ase Myhrberg, de wed- strijdsecretaresse van De Schel destad. Vrijdag wordt het spits, zoals gewoonlijk, afgebeten door de pony's. Het sluitstuk van de eerste dag wordt ver zorgd door de paarden uit de klasse B en een internationale wedstrijd voor veteranen. Zeeuws kampioene Rafaele van den IJssel doet in het Scheldestad concours in Vlissingen een gooi naar de eindzege in de dressuurcompetitie. foto Dirk-Jan Gjeltema Kloetingse verdediger blijft nog even in ziekenhuis door Frits Bakker KLOETINGE - Het moet nog even rustig blijven op de kamer 1 van de afdeling waar John Ko le wordt verpleegd, maar verder maakt hij het naar omstandig heden fedelijk goed. De Kloe tingse voetballer, die dinsdag avond door een hartstilstand werd getroffen, ontving gisteren wel al zijn trainer Diederik Hiensch, twee verzorgers van de club en mensen uit zijn naaste omgeving. „Ik heb een rustige nacht gehad en voel me prima", zei hij tegen zijn trainer. Hij vertelde dat het beeld van de wedstrijd van dinsdagavond hem nog helder voor de geest staat. Van daarna weet hij niets meer. „Ik weet dat we met 1-0 achterstonden, maar vanaf toen tot in het ziekenhuis kan ik me niets meer herinneren." Diede rik Hiensch: „Het was opval lend hoe veel hij nog van de wedstrijd wist. Hij zat gewoon op de rand van zijn bed te vertel len. Alleen aan de slangen kon je zien water gebeurd was." John Kole werd dinsdagavond tijdens de bekerwedstrijd Kloe- tinge-NAC plotseling onwel. Door snelle hulp en een langdu rige hartmassage en beademing werd zijn leven gered. Tien mi nuten nadat hij was ingestort, vertoonde hij op het veld weel een teken van leven. Daarna werd de Kloetingse verdediger met de ambulance overgebracht naar het Oosterschelde-zieken- huisinGoes. Hartstoornis Doktoren hebben inmiddels verschillende onderzoeken ver richt. De meest waarschijnlijke diagnose is dat een hartstoornis de oorzaak is geweest van een acute hartstilstand. Arne van Stigt, de fysiotherapeut van Kloetinge: „John heeft me ver teld dat dat vaker is voorgeko men in de familie en ook nu wordt er in die richting ge dacht," John Kole bevond zich dinsdag avond op het moment zelf in het eigen strafschopgebied, zonder dat er iemand in de buurt was. Arne van Stigt, die als een van de eersten op die plaats kwam, trof de speler zo goed als leven loos aan. „Hij had een heel zwakke polsslag, maar er is al tijd hoop geweest om hem terug te brengen", vertelt de fysiothe rapeut een dag later. „We kon den eerst niet beademen, omdat zijn kaken stevig op elkaar wa ren geklemd. Daarom werd eerst gevreesd dat de tong naar binnen was geslagen, zoals dat wel vaker voorkomt. Jan Luycks, de verzorger van NAC, heeft voor een opening gezorgd door middel van een tube (mondklem met een kleine ope ning) en een tangetje." Het verhaal dat een stuk kauw gom de luchtpijp afsloot, is vol gens Arne van Stigt uit de lucht gegrepen. „Het is verteld door mensen die niet eens op de plaats zijn geweest waar John lag. Als mensen dat hebben ge zegd, dan hebben ze voor hun beurt gesproken. We hebben wel een stukje kauwgom aangetrof fen, maar dat heeft absoluut geen rol gespeeld. Volgens de hulpverleners heeft John Kole geluk gehad dat er snel deskundigen op medisch gebied op het veld aanwezig wa ren. Arne van Stigt: „Als zoiets op een bijveldje gebeurt, is er vermoedelijk geen redden meer aan. We mogen van geluk spre ken dat de Brabantse huisarts er was, dat de NAC-verzorger on middellijk wist wat we moesten doen en dat een van de toe schouwers, Muriel Hofman, op de hartbewaking van het Goese Kloetinge-trainer Diederik Hiensch (staand) spreekt de spelers toe. foto Willem Mieras ziekenhuis werkt. Zij kon door haar ervaring het tempo aange ven bij de hartmassage en de beademing. Het ambulanceper soneel heeft ook een aantal elek troshocks en een adrenaline-in- jectie toegediend. Alles paste perfect in elkaar. In gevallen als deze gaat het negen van de tien keer mis. Dan krijgen de herse nen geen bloed meer en is het ge beurd." Verantwoord John Kole mocht gistermiddag de intensive care verlaten en herstelt verder op de afdeling. Voor verdere onderzoeken moet hij nog minstens enkele dagen in het ziekenhuis blijven. Arne van Stigt: „Ze zullen aan de hand van die onderzoeken ook bepa len of verder sporten nog ver antwoord is." De selectiegroep van Kloetinge kwam gisteravond voor een in gelaste training bij elkaar. Die derik Hiench had een kort ge sprek met de spelers en begon daarna aan een rustige war- ming-up. Kloetinge heeft al contact gehad met NAC over een nieuwe datum voor de wed strijd. Voorzitter Leen Kraak: „Daar zijn we nog niet uit, maar in elk geval spelen we dit week end nog niet." Kloetinge werkt zaterdag wel de oefenwedstrijd tegen SC Gastel af. door Eldridqe Pentury VLISSINGEN - De acute dood tijdens sportbeoefening of direct daarna houdt de gemoederen al geruime tijd bezig. Het overlijden van de Vlissinger Dominique Diroux (20) tijdens de wedstrijd NAC 2- AZ 2, vorig jaar oktober, schokte de voet balwereld. In maart van dit jaar overleed de 20-jarige Bart de Leeuw in het shirt van Krabbendijke, vlak nadat hij was begon nen met de warming-up. Beide voetballers werden op het veld on wel en zakten in elkaar, zoals dinsdag avond ook gebeurde met Kloetinge-speler John Kole. Waar reanimatiepogingen bij Diroux en De Leeuw niet meer mochten baten, werd Kole gered. Vermoedelijk werd de 3 3 -j arige verdediger van Kloetin ge getroffen door een hartstoornis. De Terneuzense cardioloog Renzo Ciamp- ricotti schreef het proefschrift Sport en acute coronaire syndromen. Hij kent veel gevallen van de plotse dood en onderzoekt mensen die een hartinfarct hebben over leefd. Risico bestaat er voor iedereen, zegt Ciampricotti. Infarcten en stilstanden zijn immers nooit te verspellen. „Er is een heel grote groep sporters die een hartin farct krijgt zónder stilstand. Met andere woorden: je bent aan het sporten en krijgt dan plotseling pijn in de borst die later weer verdwijnt. Minder gelukkigen krij gen er in zo'n geval een hartsti lstand bij en overleven het niet." Ritmestoornis Een hartinfarct en een hartstilstand zijn dus twee verschillende dingen. Ciampri cotti: ,Bij een hartinfarct komt een van de kransslagaders dicht te zitten. De bloed- toevoer verloopt dan niet goed meer. Het hart is op zo'n moment gevoelig voor een ritmestoornis, die op zijn beurt weer kan leiden tot een hartstilstand. En bij een stilstand stopt het hart met pompen. Als zo'n moment te lang duurt, ben je dood." Snelle reanimatie kan de dood in veel ge vallen voorkomen. Ciampricotti merkt echter wel op dat niet alle gevallen van de acute dood het gevolg zijn van een hart stoornis. „Er kunnen vele oorzaken zijn." De plotse dood in de sport komt in de meeste gevallen voor op het voetbalveld. Maar volgens Willemien van Teefelen, die onderzoek heeft gedaan naar acute dood in de sport, zegt dat niets.,De plotse dood komt in meerdere sporten voor. Voetbal is de meest beoefende sport." Van Teefelen heeft ontdekt dat jongere slachtoffers vaak een aangeboren aandoeninghebben. Ouderen kampen vaak met aderverkal king. Babette Pluim, sportarts bij de Neder landse tennisbond (KNLTB), schreef een proefschrift over het sporthart en stu deerde daarmee af in Leiden. In haar proefschrift staat dat sporten op langere termijn gezond is. „Sport brengt altijd enig risico met zich mee. Maar de kans dat goed getrainde sporters bij flinke inspan ning ineens dood neervallen is kleiner dan de kans dat dat ongetrainde sporters overkomt. De kans van een ongetrainde is 56 keer zo groot als wanneer hij in rust is. Voor een getrainde sporter ïs de kans 'slechts' vijfmaal zo groot als wanneer hij stilzit." van onze sportredactie MIDDELBURG - FC Dau wendaele en Middelburg (zon dag) hebben hun eerste wed strijd om het Middelburgs kampioenschap gewonnen. Dauwendaele won nipt van de Middelburgse zaterdagtak (1-0), de zondagploeg won sim pel van Zeelandia (5-1). Van avond worden de laatste poule- wedstrijden gespeeld. Dauwendaele - Middelburg (za) 1-0: Linkeraanvaller Edwin Leonhart was de gevierde man bij de geel-blauwe equipe. Hij bezorgde zijn ploeg de verdien de zege. Middelburg speelde, met name na rust, te tam en had weinig in te brengen. Stand poule B: Dauwendaele 1-3, Jong Ambon 1-1, Middel burg (za) 2-1. Middelburg (zo) - Zeelandia 5- 1: Zeelandia was een maatje te klein voor de ploeg van Huib Meerman die bij rust met 3-1 leidde. Mark Roose, Turan Do- gan, Ghalid Akhyiad, Ruud de Vroe en Pascal van den Berg scoorden voor Middelburg. Ro land Pruijssers redde de eer van Zeelandia. Stand poule A: Middelburg (zo) 1-3, Nieuwland 1-3, Zeelandia 2-0. van onze sportredactie MIDDELBURG - Hoewel de ze ventiende editie van het Delta- toernooi nog niet tot de helft is gevorderd, heeft de eerste kam pioene zich al aangediend. In het bescheiden Cl-deelnemers- veld bij de vrouwen, waar aan de hand van het poulesysteem wordt gespeeld, is Lydia Wisse zeker van de eindzege. Astrid Kesteloo, Marian Wes- terbeke en Saskia Plummen leg den het af tegen de speelster van Souburg. Bij de C2-speelsters had koploopster Irene Roozen- burg een voorspoedige start te gen Barbara Boone. In de Dl- categorie, bereikten Eveline Scheers en de als derde ge plaatste Els de Blaeij de kwart finale na zeges op Lisette Jo- ziasse en Esther Bethlehem. In het D2-toernooi haalde sche ma-aanvoerster Hanneke Vreke de halve eindstrijd via zeges op Ciska Walsarie Wolff en Astrid Korstanje. Marjoleen Leijnse was minder fortuinlijk. Met een optreden bij de laatste acht als inzet, werd ze uitgeschakeld door Fé Duwe. Bregje Rozen ging onderuit tegen Anita de Nooijer en Monique Kreikamp verloor van Nicole le Due. Bij de mannen 35+ in de Cl- klasse was Piet de Jong te sterk voor Hans van Kemena. Jan Vos versloeg Yann Guingo, terwijl ook Sjors de Lange zich schaar de bij de laatste vier. In de C2- groep staan vrijwel alle kwart finalisten vast. Leen Jobse ver- Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. Resul taten vanaf 50 procent en hoger. A-lijn, dubbele howell-8, eerste deel: Cacace/v. d. Plas 61.90, echtpaarvan Nieuwenhuy- ze 61.31, mw. Engelen/Breedveld 55.95, mw. v. d. Laan/Bruggeman 54.17. Twee de deel: Engelsman/van Giezen 64.88, mw. van Leeuwen/Schoof 60.12, dms. van Belzen/Solleveld 52.98. B-lijn (niet roken), dubbele howell-8, eerste deel: echtpaar van Zalinge 55.31, mw. Han- se/Terlouw 52.98, dms. Kips/Wisse en echtpaar van Kempen 50.60. Tweede deel: dms. van Boven/Schuurman 66.67, mw. Moison/Coone 55.95, dms. Lagaay- /van Rijn 54.17, dms. v. d. Brink/Camme- lot 51.19, mw. Meulmeester/Koole 50.60. C-lijn (niet roken), dubbele howell-8, eer ste deel: de Kort/Scherp 59.52, dms. Kra mer/Schoolmeester 58.33, mw. Wouts- /Kleinendorst 57.74, echtpaar Boter 50.60. Tweede deel: van Giezen/Veger 67.26, dms. Ingenegeren/Wiessner 58.93, dms. Breedveld/Wondergem 58.33, mw. Huisman/Beek 50.00. D-lijn (niet roken), dubbele howell-8, eerste deel: dms. Dispa/Raaymakers 59.52, Zonnevylle/Zuiderhof 56.55, mw. Geld of/Polderdijk 55.36, mw. van Dam/de Korte 51.79, Janse/Hartog 50.00. Twee de deel: mw. Leynse/Schüte 57.14, Hoo- genboom/ten Hengel 55.36, Daane/van der Kuijl 54.17, echtpaar Grootjans 53.57. E-lijn (niet roken), 14 paren: mw. Labrujère/Mabelus 61.90, de Kok/Ver- sluys 61.31, mw. Teyn/Krappen 55.95, echtpaar Kats 54.76, echtpaar van Dijk 53.87, echtpaar Dreessen 50.89, mw. Koek/v. d. Perk 50.60, echtpaar v. d. Laan 50.00. Dammen Brunssum. Open NK. Stand aan kop: 1. Samb 10, 2. Ba, Podolski, Bulatov, Van Westerloo, Schotanus, Van den Borst, Rybakov, Van Prinsenbeek, Watoetin en Agbadoe9. Schaken Las Vegas. WK FIDE. Vierde ronde, twee de partij: Kramnïk (Rus) - Topalov (Bul) 1/2 - 1/2 (eindstand 1-1), Drejev (Rus) - Adams (Eng) 1/2 - 1/2 (1-1), Fedorov (WRu) - Movsesian (Tsj) 1/2-1/2(1-1), Ak- opian (Arm) - Georgiev (Bul) 1-0 (1 1/2 - 1/2), Zvjaginsev (Rus) - Judit Polgar (Hon 1/2 -1/2 (1-1), Gelfand (Isr) - Khalifman (Rus) 1/2 - 1/2 (1-1), Ivantsjoek (Oek) - Nisipeanu (Roe) 1/2 -1/2(1-1), Short (Eng - Sjirov (Spa) 1/2 -1/2 (1/2-1 1/2). Vlissingen. HZ-toernooi. Derde ronde: I. Rausis - M. Gurevich 0-1, R. Vaganian - E. Ragozin 1-0, H. Jonkman - V Bakl^p 0-1, S. Savchenko - J. de Wolf 1-0, A. David - J. Gather 1-0, M. de Jong - J. van der Wiel rem., V. Chuchelov- E. Clarisse 1-0, C.M. Jansen-G. Bagaturov 0-1, V. Michalevs- ki - P. van Lommei rem., P. van der Borgt - V. Golod 0-1, B. Friesen - E. Haak rem. E.J.Straat - H. Weiten 1-0, W. Sinke - H. Groffen 0-1, A. Quakkelaar - M. van der woensdag^ schalkte Frank Hissink, Ben Bout versloeg René Broerse en Sjaak Lokerse kreeg na een ver loren tiebreak een walk-over van Hans Ganseman. René Flo- hil, de te kloppen speler bij de C2-spelers zonder leeftijdsbe grenzing. zette zijn openings partij tegen Edwin van Belle overtuigend in vunst om. André Hollemans was eveneens suc cesvol tegen Desta Huisman. In de categorie D35+ kwam favo riet Jimmy Walsarie Wolff onge schonden de eerste schifting door ten koste van Hans le Due. In het Dl-toernooi schakelde Floor Benjaminsen Arie Lang straat uit en vloerde Johan Huisson Ronald Sohier. Karin Bastian wint 5000 meter ROOSENDAAL - Atlete Karin Bastian van Dynamica heeft tij dens avondwedstrijden in Roo sendaal haar eerste wedstrijd over 5 kilometer op de baan ge wonnen in een tijd van 17 minu ten en 52.9 seconden. Mientje de Jonge (AV'56) finish te op de tweede plaats bij de 1500 meter veteranen in 5.35.8. Hermien Roggeband (Delta Sport) werd op de 400 meter derde in 1.03.2. De 1500 meter bij de mannen leverde A-junior Joost de Klerk (AV'56) de vierde plaats op in 4.10.7Veteraan Jan de Bart (AV'56) finishte negen seconden later als achtste. Zalm 0-1P. Soderberg - F. Deketelaere 0- 1. A. Rosmuller - R. Burgerhoff 1-0, G. Baete - R. Bodicker 0-1P. Koster - R. Tig- gelman, K. van Munster - M. Koolhoven 1-0, R. Koes- N. Tagon 0-1, S. de Nooijer - K. Leenhouts 1-0, G. van Rij-J. Hekhuisl- 0, W.J. Pannekoek - J.P. van Zandwijk 0- 1, M. Vinck-O. de Hert 1-0, F. Dieperink- C. de Wolf 0-1, R. Oranje - J. Baete 1-0, G. de Winter - D. Sikder 0-1, F. Snijders-A. Jonkheer rem.M. van Eekhout - T. de Putter 0-1, H. Westerweele - E. van Driel 0-1, W. Bliek - H. Daniels 1-0, S. Stange - A. Severijnen 1-0, M. Westerweele - R. de Nieuwe 1-0, M. Montenegro - P Nuyts 1- 0, M. Boelhouwer - J.G. Escher 1-0, S. Sanders - M. Colsen 1-0, P. Kalisvaart - R. van Gemert rem., P. Janse - A. Pancras 0- 1, W. Meulblok - P. Klootwijk 1-0, A.W. de Jonge - D. Wolters 0-1, H.C. de Jonge- Schot-J.C. van Gelder 0-1, P, Saalheim - L. Zweedijk 1-0, R. de Pooter - J. Kab- boord 1-0, T. van Gemert - T. Burgerhoff 1-0, F. Rikumahu - H. Jacobse 1-0. Sportprijsvragen Lucky Ten. Trekking van 11 augustus:2- 5-17-21-34-37-40-41 - 43 - 47 - 48 - 50 - 55-56-63-64-65-70-73-80. Duitse lotto. Trekking A: 9 -11 - 26 - 39 - 43 - 45. Reservegetal: 14. Supergetal: 3. Trekking B: 3 -13 - 26 - 28 - 37 - 48. Reser vegetal: 5. Supergetal: 6 Belgische lotto. Trekking: 2 - 6 - 9 - 21 - 39 - 41. Reservegetal: 11- Joker: 4798960. (sportprijsvragen onder voorbehoud) Middelburg. Delta-toernooi. DE Cl: L. Wisse-S. Plummen 6-26-3. DE C2:1. Ro zenburg-B. Boone 6-1 6—4. DE Dl: E. Scheers-L Joziasse 6-1 6-0, E. de Blaeij-E. Bethlehem 6-0 6-3. DE D2: N. le Duc-M. van Brandwijk 6-4 6-2, L. Ize- boud-J. Suurland 6-16-3, S. van Eenen- naam-B. van Rijswijk 6-0 6-1, F. Du- we-M. Leijnse 7-5 6-2, N. le Duc-M. Kreikamp 6-2 6-4, H. Vreke-A. Korstanje 6-0 6-1HE ClP. de Jong-Hvan Keme na 6-3 6-3, J. Vos-Y. Guingo 6-4 7-5. HE Cl: S. de Lange-D. Rempt6-36-0. HEC2 35+: S. Lokerse-H. Ganseman 6-7 w.o. S. Lokerse, L. Jobse-F. Hissink 6-1 6-3, B. Bout-R. Broerse 6-3 6-4. HE C2: E. van Belle-M. Roelse w.o. E. van Belle, R. Flo- hil-E. van Belle 6-4 6-1, M. Blanken- burgh-A. Back 6-3 1-6 6-1. HE D35+: A. Langstraat-T. van Bokkem 6-4 6-2, Q. van de Vrïe-A. Jobse 4-67-5 6-4, J. Wal sarie Wolff-H. le Due 6-2 6-2. HE D1: E. Wijkhuis-R. Arratoon 6-1 4-6 6-3, W. Izeboud-M. Sinke w.o. W. Izeboud, J. Huisson-E.J. Tommei w.o, J. Huisson, W. Korstanje-E. van Broekhoven 7-6 6-4, F. Benjaminsen-A. Langstraat 6-1 6-7 6-4, J. Verhage-R. Meijer 6-4 6-4, P. de Lange-E. Wijkhuis 6-4 6-3, W. Ize- boud-R. de Prieëlle 6-4 1-6 6-3, J.P. Dogge-M. Roelse 7-5 2-6 6-4, J. Huis- son-R. Sohier 6-1 6-4. HE D2: R. Flip- se-J. van Ossenbruggen 7-5 7-5, J. van den Heuvel-P. verhagen 7-5 6-4, G- Milot-A. Vis 6-3 2-6 7-6, E. Scholten-W. van de Graaf 6-4 6-3. Voetbal Schaken Internationaal Hogeschool Zeeland- toernooi. Vierde de ronde. Locatie: Ho geschool Zeeland in Vlissingen. Aan vang: 18.30 uur. Voetbal Eredivisie: Sparta-Willem II. Beker: Colijnsplaatse Boys-Yerseke (19.00 uur). Vriendschappelijk: RCS-HVV'24 (19.30 uur). Middelburgs kampioenschap: Middel burg (zo)-Nïeuwland (19.00 uur), Dau- wendaele-Jong Ambon (19.00 uur). Champions League, voorronde, eerste wedstrijd. FK Teplice (Tsj) - Borussia Dortmund (Dui) 0-1 (0-0). 66. Nerlinger 0- 1. Spartak Moskou (Rus) - Partizan Bel grado (Joe) 2-0 (1-0). 39. Shirko 1-0,73. Tikhonov 2-0. Aalborg (Den) - Dynamo Kiev (Oek) 1-2 (0-2). 13. Rebrov 0-1, 39. Shatskikh 0-2, 55. Strandli 1-2. Rapid Wien (Oos) - Galatasaray (Tur) 0-3 (0-2). 34. Unsal 0-1, 38. Fatih 0-2, 90. Hagi 0-3. Happel Haifa (Isr) - Valencia (Spa) 0-2 (0-0 68. Lopez 0-1,74. Farinos 0-2. Voorronde UEFA-beker, eerste wed strijd. HJK Helsinki (Fin) - Schirak Giumri (Arm) 2-0. Engeland. Competitie: Aston Villa - Everton 3-0, Leicester - Coventry 1 - 0, Manchester United - Sheffield Wed nesday 4-0, Southampton - Leeds 0-3. Stand aan kop:Aston Villa 2-6, Arsenal 2- 6, Manchester United 2-4, Leeds 2-4. Amstel Cup. Poule 15: Emmen - Veen- dam 1-3 (0-3). Doelpunten Veendam: Kolder, De Kruyf, Henar. Doelpunt Em men: Grummel. Stand: Veendam 2-6. Emmen 2-3, Harkemase Boys 2-3, Sneek 2-0. Veendam naar de volgende ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25