PSV verzuimt karwei af te maken Peter van der Borgt gokt mis sport donderdag 12 augustus 1999 23 Eindhovenaren na remise op drempel van Champions League Motorrijder verongelukt in Ronde van Galicië Korving stelt teleur in Golden League Clubdokters AC Milan en Lazio Roma verhoord Dynamo Tbilisi stuurt Boskamp de laan uit Spanning neemt toe Hockeyteam begint met kleine zege Voetbaluitslag roept vragen op ASUNCION - Een wedstrijd van David tegen Goliath kan in het voetbal wel eens een uitslag met dubbele cijfers opleveren. Uitzonderlijk is een score boven de twintig. In Paraguay ech ter niet meer. Daar vermorzelde een amateurploeg in een regionale klasse een tegenstander met maar liefst 73-0. De nationale voetbal bond vertrouwt het niet en heeft een onderzoek ingesteld. He lemaal onbegrijpelijk is dat niet, gezien de situatie op de ranglijst een ronde voor het einde van de competitie. Drie teams stonden gelij k in puntenmet een klein verschil in doel saldo. De 73-0 van een van die drie was voldoende voor het kampioenschap. Een van de concurrenten haalde echter ook nog aardig uit: 37-0. AFP Stevens favoriet voor ontslag SALZBURG - Huub Stevens wordt komend seizoen als eerste trainer ontslagen in de Duitse Bundesliga. Bij bookmaker In tertops in Salzburg is de Nederlander, werkzaam bij Schalke 04, favoriet voor die twijfelachtige eer. Wie op het congé van Stevens heeft gegokt, krijgt vier keer de inzet uitbetaald. Zijn collega's Ralf Rangnick (VfB Stuttgart). Michael Skibbe (Borussia Dortmund) en Andreas Zachhuber (Hansa Ros tock) wordt evenmin een lang seizoen voorspeld. De Duitse voetbalcompetitie begint komend weekeinde. SID Amerikanen leggen Matthaus vast MUNCHEN - De transfer van de Duitse recordinternational Lothar Matthaus van Bayern München naar de New York/ New Jersey Metro Stars is gisteren officieel beklonken. Al eer der werd bekend dat de verdediger (38) zijn loopbaan in de Verenigde Staten zou beëindigen, maar op papier stond nog niets vast. Gisteren kwamen Matthaus en Bayern overeen dat hun over eenkomst per 31 december van dit jaar afloopt. Vanaf 20 fe bruari komt de voetballer in actie voor de Metro Stars. Mat thaus is bezig aan zijn elfde seizoen bij Bayern. De club heeft hem een groots afscheidsduel in het vooruitzicht gesteld. DPA/SID Volleyballers winnen weer CANBERRA - De Nederlandse volleyballers hebben gisteren ook de tweede in een serie van drie oefenwedstrijden tegen Australië gewonnen. In Canberra werd het 3-1. Een dag eerder was het eerste duel in drie sets beslist. Coach Toon Gerbrands wisselde gisteren middenspeler Mike van de Goor voor Sander Olsthoorn. De eerste set werd met 25-19 gewonnen, de overige sets eindig den in 25-22, de tweede in Australisch, de derde en vierde in Nederlands voordeel. De derde ontmoeting is vandaag in Te- mora. ANP Krajicek Nederlands lichtpuntje CINCINNATI - Drie van de vier Nederlanders in het tennis toernooi in Cincinnati zijn uitgeschakeld. Alleen Richard Krajicek, als zevende geplaatst, is nog in het enkelspel verte genwoordigd. Sjeng Schalken verloor in de eerste ronde, Jan Siemerink en John van Lottum in de tweede. Krajicek bereikte in het ATP Championship de derde ronde. De partij tegen de Kroaat Lubicic was een routineklus: 6-1 6-3. Schalken won de eerste set tegen de Amerikaan Gambill (6-4), maar verloor daarna met 6-3 6-4. Siemerink kon in de eerste set goed tegenstand bieden aan de nummer één van de wereld, Pete Sampras, maar de Rijnsburger verloor met 11-9 in de tiebreak. In de tweede set was één doorbraak van de Amerikaan voldoende voor de winst: 6-4. Van Lottum was kansloos tegen de als vijf de geplaatste Brit Henman: 6-2 6-1. ANP van onze sportredactie CHISINAU - PSV wil niets lie- ver dan de ellende van vorig sei zoen vergeten. Zo snel mogelijk. Daarom waren er vooral la chende gezichten, na de 0-0 van woensdagavond bij FC Zimbru Cisinau. Hoewel PSV verzuim de te winnen, is de Champions League binnen handbereik. „We komen weer op een hoger niveau", zei Frank Arnesen, de manager. De Deen behoorde tot de men sen die door de tegenvallende resultaten van het afgelopen jaar onder vuur kwamen te lig gen. Hij vond dat niet terecht. „Wat nu gebeurt is in zekere zin normaal", vond hij in Moldavië. „Vorig seizoen waren er zoveel nieuwe jongens, zoveel basis spelers waren vertrokken. Pas nu valt alles weer in elkaar. Zo als het hoort." Er is meer, zei de voorzitter, Harry van Raaij„Stinga is her steld, Faber is weer fit. Ook dat is belangrijk. Die jongens zijn geweldig aan het terugkomen. Ook die twee hebben we veel ge mist, de laatste periode. Een I brede selectie, zoals nu, is van groot belang. Het seizoen is niet eens begonnen en Valckx, Van der Weerden en Addo zijn ge blesseerd. Drie verdedigers. We hebben het weten op te vangen. Dat is heel belangrijk." Fijn gevoel Van een wat 'katterig gevoel' sprak slechts de trainer, Erik Gerets. „De eerste helft is heel goed gespeeld. Drie, vier kansen gehad, maar er niet één benut. Daarom overheerst het gevoel I dat we hadden kunnen winnen. I Dat er meer had ingezeten. Aan de andere kant hebben we maar één kans weggegeven. Dat geeft een fijn gevoel. De wij ze waarop Stinga na een jaar blessureleed terugkomt vind ik fantastisch. Vanavond was ik ook zeer ge- charmeerd van ons verdedi gingscentrum, Faber en Dirkx." En natuurlijk was daar ook nog Ronald Waterreus. Weer eens omstreden, omdat PSV - op nieuw - probeert een andere doelman in het veld te krijgen. Kralj, onmiskenbaar Gerets eerste keus, raakte geblesseerd en Waterreus moest in een duel van groot belang alsnog aan de bak. Twee minuten voor tijd redde hij bij wijze van spreken het punt voor PSV, bij Zimbru's enige - zeer grote - kans. „Per fect gedaan", zei Arnesen. „Het voordeel van een goede keeper", vond Gerets. Na een zwakke voorbereiding ligt PSV op schema. „Over twee weken thuis moeten we ze onder druk zetten", keek de trainer vooruit. „Dan moet het kun nen." Normaal gesproken kan het niet meer mis voor de Eind hovenaren. Zimbru thuis is echt wel te doen. „Waf ik nog mis", zei Gerets, „is de echte frisheid bij de spitsen. Toch zie je van avond dat Van Nistelrooy eraan komt. Heeft hij de echte vorm dan scoort hij twee keer. Hij komt wel weer op het juiste mo ment in de juiste positie. Dat is voor mij een heel goed teken." Gerets weet wat hij wil. De no dige soberheid - en voorzichtig heid - achterin, evenwicht op het middenveld. Dat laatste wordt verzorgd door nieuwe ling Vogel en Stinga. De rest kan zich met aanvallen bezighou den. Gerets: „We hebben gewel dige spitsen, maar verdedigend meedenken is niet hun sterkste punt. Dat moet gecompenseerd worden. Het herstellen van die balans is in eerste instantie mijn belangrijkste opdracht. Minder treffers tegen, daar gaat het om. Doelpunten maken kunnen we wel." Concurrentie Van de nieuwelingen ontbraken woensdag Addo, Kralj en Van Bommel. In principe basisspe lers. Dat betekent dat er nog het nodige rek zit i n het PSV van nu. Het elftal staat er, in principe. Kralj wordt de doelman, Van Bommel speelt op de plaats die woensdag werd ingenomen voor Khokhlov, Dirkx was in Molda vië stand-in voor Addo. „Maar er is concurrentie en dat is goed", vond Gerets. „Iedereen moet elke wedstrijd alles geven, want andere jongens staan te springen om een kans." PSV had moeten winnen in Chisinau. Van Nistelrooij en Bruggink misten min of meer ri ante kansen. Stinga schoot op de paal. De Champions League had al binnen kunnen zijn. Dat PSV op de drempel staat is dui delijk. Pas dan valt er een loden last van de leiding en kan het seizoen eindelijk echt beginnen. De aanzet daarvoor is gegeven. Zimbru Chisinau (Mol) - PSV (Ned) 0-0. Scheidsrechter: Bikas (Gri). Gele kaart: Epureanu, Romanenco (Zimbru), Bruggink, Vogel, Heintze, Van Nistelrooy (PSV). Aantal toe schouwers: 8000. Zimbru: Romanenco; Dodul (73. Mi- terev), Culic, Boret en Telesnenco; Calinsus, Ghilazev, Oprea en Epu reanu; Tropanet(81.Robu) enBerco. PSV: Waterreus; Ooijer, Dirkx, Fa ber en Heintze; Stinga, Vogel (85. Van der Doelen), Khokhlov en Brug gink (81Bouma);Nilis (87. Romme- dahlen Van Nistelrooij. ANP Ruud van Nistelrooij grijpt naar zijn hoofd na het missen van de grootste kans voor PSV. foto Toussaint Kluiters/AN P foto Dirk-Jan Gjeltema De Belgische grootmeester Michaël Gurevich (rechts) in actie tegen de Let Igors Rausis. Schaker verliest in Vlissingen van grootmeester Golod doorTim Senden VLISSINGEN - Wellicht had er een remi se ingezeten. Maar Peter van der Borgt speelde tegen de Israëlische grootmeester Golod alles of niets. „Onbewust gokte ik op de grote verrassing", erkende de 40-ja- rige Kruininger. „Vergelijkend met voet bal kun je zeggen dat ik met 1-0 voor stond en toch een extra spits liet invallen." Die keuze pakte verkeerd uit, Van der Borgt verloor met wit van Golod. Speciaal voor het Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi heeft de accountant uit Kruiningen een weekje vakantie geno men. De schaker van 'de Zwarte Dame' merkte uit eigen ervaring dat werken en een toernooi schaken moeilijk te combi neren is. Gistermiddag nam hij even de tijd om een Siciliaanse opening te bestu deren. „Toevallig kwam die stelling ook op het bord"vertelde Van der Borgt. Toch had hij weinig voordeel. „Ik maakte een klein foutje, waardoor ik slecht uit de ope ning kwam." In het middenspel krabbelde de Kruinin ger terug. Hij had drie sterke centrum pionnen en een actieve dame. Toen Van der Borgt in de 25e zet gedwongen zijn da me moest terugtrekken verloor hij het ini tiatief aan de Israëliër die een rating heeft van 2568. Snel verloor hij een sterke pion, waarvoor Van der Borgt slechts een zwak ke pion van Golod terug won. „Ik stond wel lekker, maar toch deed ik een offer waarvan ik de consequenties niet van wist", analyseerde de Zeeuw. „Ik had eigenlijk moeten consolideren." De reden voor zijn aanvallende spel was tweeërlei. Hij hoopte stiekem op een da verende verrassing (de krantenkop had hij al klaar: 'stunt na offer') en tevens wil de weer eens ten aanval trekken. Dinsdag, in zijn partij tegen Eelco Haak, speelde Van der Borgt zeer behoudend. „Haak heeft op de rating driehonderd punten meer, dus was ik erg voorzichtig.Die par tij eindigde in remise, vooral omdat Haak blunderde. „Tegen Golod wilde ik niet weer negatief spelen." Dat de Kruiningse schaker toch verloor, deed hem geen pijn. „Ik ben tevreden. Go lod heeft toch moeten nadenken. Da's al heel wat." van onze sportredactie ZURICH - De 'wedstrijd der wedstrijden' in Zürich werd 1 voor Robin Korving een decep tie. De Heerhugowaarder fi nishte woensdag op de 110 me ter horden tijdens de Golden League als zevende en voorlaat- ste in een teleurstellende tijd van 13,58 seconden. „Ik bewoog in de blokken en kwam daardoor niet goed weg. Als ze me een valse start hadden gegeven, had ik tenminste een AMSTELVEEN - Het Ne derlands mannenhockey team heeft woensdag in Amstelveen de eerste wedstrijd van het vierlan- dentoernooi met 2-1 ge wonnen van Spanje. Van Meer en Van Wijk scoor- I den voor Nederland. Spanje verscheen in het I Wagener-stadion op volle sterkte. In tegenstelling tot het toernooi om de j Champions Trophy in Brisbane, waar Neder land in de strijd om het brons met 5-2 won, waren j de WK-gangers doelman Jufresa, Ribas, Amat, Pu- I jol en Dinares van de par tij. I Nederland moest het doen zonder Erik Jazet, die met een overbelaste knie op de tribune zat, en Marnix van Rij n, door coach Mau- rits Hendriks buiten de ploeg gelatenKeeper Ro nald Jansen en verdediger Wouter van Pelt, die van wege maatschappelijke verplichtingen ontbraken j in Brisbane, waren terug gekeerd in de ploeg. Nederland domineerde de wedstrijd, hetgeen in de score mager werd uitge drukt. Na rust werd een Spaans doelpunt afge keurd, omdat Pujol de bal niet in de cirkel zou heb ben aangeraakt. In de tweede wedstrijd van het vierlandentoer- nooi in Amstelveen staat Nederland donderdag te genover Duitsland, dat I Pakistan woensdag op 4-4 hield. ANP echte kans gehad", klaagde hij achteraf. Korving had afgelo pen zondag nog veel last van zijn enkelblessure. „Ook nu voel ik weer wat pijn, maar ik kon lo pen. In de warming-up ging het uitstekend. Daarom baal ik hier ook zo van", aldus de enige Ne derlander die in de prestigieuze wedstrijd werd toegelaten tot het hoofdprogramma. Wereldrecord Gert-Jan Lief ers, die een B-race mocht lopen, werd achtste in 3.35,20, slechts tweetiende se conde boven de richttijd voor de WK in Sevilla. Hij had overi gens van de atletiekunie al het voordeel van de twijfel gekre gen op grond van zijn zilveren plak bij de EK voor neo-senio- ren. Winnaar BenjaminKipkur- ui uit Kenia vestigde met 3.33,16 een wereldrecord voor junioren. „Ik ben heel tevreden met deze tijd, hoewel ik graag nog een keer onder de 3.35 had gelopen voor de WK", aldus Lie- fers. Bij de aanvang van de vijfde van de zeven Golden League-wed- strijden hadden nog vier atleten uitzicht op de jackpot van een miljoen dollar. Dat bedrag wordt verdeeld onder atleten die bij alle wedstrijden hun on derdeel winnen. Bernard Bar- masai had op de 3000 meter steeple aanmerkelijk meer moeite zijn kans te behouden dan in de vorige wedstrijden. Anderhalve ronde voor de finish gebaarde de Keniaan zelfs naai zij n belager en landgenoot Christopher Koskei zijn tempo te matigen. Wereldrecordhou der Barmasai won met gering verschil. Aanvallend Ook Wilson Kipketer verdedig de zijn kansen op de jackpot met succes. De Deen liep zijn 800 meter ditmaal aanvallend en won in 1.43,01. De Amerikaanse Marion Jones kreeg op de 200 meter even landgenote Inger Miller langszij, maar won over tuigend in 22,10. De Britse Pau la Radcliffe en de Marokkaanse Zahna Ouaziz probeerden met een hoog tempo op de 3000 me ter de vierde en laatste kansheb ster Gebriela Szabo van de overwinning te houden, maar de eindsprint van de Roemeense was de concurrentes ook dit maal te scherp. Szabo verbeter de haar beste seizoenprestatie een fractie tot 8.25,04. Na de WK volgen voor het kwartet nog de Golden League wedstrijden in Brussel en Ber lijn. ANP doorTim Senden VLISSINGEN - In de derde ron de van het internationale Hoge school Zeeland Schaaktoernooi wordt het langzaam spannend. Gisteren versloeg de als eerste geplaatste grootmeester Mi chaël Gurevich de Let Igors Rausis, ook een grootmeester. John van der Wiel moest met zwart tegen Migchiel de Jong een remise accepteren. Nu staan zeven schakers aan de leiding. Naast Gurevich zij n dat Vagani- an, Baklan, Savchenko, David, Chuchelov en Bagaturov. De spectaculairste partij werd ge speeld door Rafaël Vaganian en Jevgeni Ragozin. Al vrij snel of ferde Ragozin een pion, maar dit resulteerde niet in een betere stelling. De Rus had veel be denktijd nodig en had voor de laatste twintig zetten nog maar tien minuten over. Vaganian speelde het slim. Als Ragozin zijn zet had gedaan, snelde hij vliegensvlug naar de tafel. De Armeniër dacht niet lang na, waardoor Ragozin nog dieper in de zorgen kwam. Het was wach ten op de onvermijdelijk fout. Vlak nadat Ragozin weer een pi on kwijtraakte, ging hij door zijn vlag, de tijd was op. Johan de Wolf verweerde zich kranig tegen de Oekraïener Sa vchenko, maar verloor. Hans Groffen klopte W. Sinke uit Ax el. Silvester de Nooijer won van Koen Leenhouts. Eelco Haak kwam remise overeen met Boris Friesen. van onze sportredactie MADRID - Een motorrijder is gisteren overleden aan de gevol gen van een botsing met een wielrenner in de Ronde van Ga licië. De man stapte in de etappe van dinsdag van zijn motor om de remiers met een vlag te waar schuwen voor een verkeerd ge parkeerde auto. De Italiaanse Polti-renner De- nis Zanette zag hem echter over het hoofd en reed hem omver. De veertigjarige Jesus Presa Garcia liep ernstig hoofdletsel op en werd naar een ziekenhuis ge bracht. Na een dag in coma te hebben gelegen, overleed hi jDe organisatie van de ronde heeft de winstpremies van gisteren, in totaal ongeveer 110.000 gulden, ter beschikking gesteld van de nabestaanden. De renners besloten gisteren van ónze sportredactie TURIJN - De clubartsen van AC Milan en Lazio Roma zijn giste ren verhoord door procureur Guariniello van het parket in Turijn. De ondervragingen von den plaats vanwege het onder zoek naar doping in het Itali aanse voetbal, dat loopt sinds 1998. Guariniello vroeg de artsen naar de wijze waarop zij om- van onze sportredactie TBLISI - Dynamo Tbilisi heeft gisteren trainer Jan Boskamp ontslagen. De Nederlandse oefenmeester wordt verant woordelijk gehouden voor de uitschakeling in de tweede voorronde van de Champions League. Tbilisi verloor vorige week van Zimbru Chisinau, gisteren de tegenstander van PSV in de der de en laatste voorronde van de Champions League. Boskamp blijft wel actief als bondscoach van Georgië. „We hebben besloten het con tract van Boskamp te ontbin- unaniem de etappe van de dag in wandeltempo af te leggen. Voor de start werd een minuut stilte in acht genomen. Van de rit werd geen klassement opge maakt. Zanette, zeer aangesla gen, trok zich al voor de start te rug uit de Ronde. De Italiaan Fabio Baldato heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Denemarken ge wonnen. Baldato was na de rit van Odder naar Grindsted van 159 kilometer de snelste in een massasprint. De Deen Larsen en de Italiaan Gei werden tweede en derde. De Deense Rabo-ren- ner Rolf Sörensen verdedigde met succes zijn leiderstrui. De Litouwse wielrenster Diana Zilioete was de beste in de vier de etappe van de Ronde van Frankrijk voor wouwen. Zilioe te bezet eveneens de eerste plaats in het klassement van La Grande Bouclé. SID/RTR/AFP gaan met medische preparaten. Ook wilde hij weten wanneer zij spelers een vrijstelling geven om op medische gronden een verboden middel te mogen ge bruiken. De dokters van AC Mi lan en Lazio Roma zijn niet de enige clubartsen die zijn onder vraagd. Guariniello heeft ver der ook de voorzitter van het Italiaans olympisch comité, Gianni Petrucci, ondervraagd. AFP den", verklaarde voorzitter Ro man Shotadze van Tbilisi. „Ons doel was het bereiken van de Champions League. Dat is niet gelukt, vandaar." Tbilisi presenteerde de vijftig jarige Rotterdammer drie maanden geleden als eerste bui tenlandse coach in de Georgi sche competitie. Hij tekende even later ook een contract als bondscoach van het nationale team van Georgië. Deze verbin tenis loopt tot en met het einde van de kwalificatieronde voor het Europees kampioenschap voetbal van 2000 in Nederland en België. Boskamp was eerder trainer van AA Gent en Ander- lecht. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23